Lalki... z dreszczykiem, czyli niezwykle piękna kolekcja łodzianki. Zobaczcie DJĘCIA

Lila Sayed
Lila Sayed

Wideo

Zobacz galerię (24 zdjęcia)
Dollfie - tak brzmi nazwa japońskich lalek, które od ponad 10 lat kolekcjonuje Katarzyna Nowak z Łodzi. Hobby jest bardzo czasochłonne, bo pani Kasia samodzielnie szyje im stroje, wykonuje makijaż i wybiera uczesanie. Efekt jest imponujący.

- Żywica, z której wykonane są lalki, pozwala na modyfikacje - tłumaczy. - Można zmniejszyć lalce usta, zmienić kształt nosa, policzków i wybrać kolor oczu.

Po ukształtowaniu rysów twarzy kukiełki, pani Kasia wykonuje jej makijaż i wymyśla strój.

- To bardzo precyzyjna praca. Najczęściej szyję długie suknie rodem z minionych epok, takie które sama bym założyła. Trochę mroczne, trochę jak z filmu z dreszczykiem - śmieje się. - Myślę, że makijaż i strój odzwierciedlają moją osobowość.

Odpowiednio wystylizowana lalka poddawana jest ostatniemu etapowi - zdjęciom. Pani Kasia zabiera lalki w plener i tam fotografuje. Lalki wędrowały po łódzkich Popiołach, zwiedziły Ogród Botaniczny, Stawy Stefańskiego, a nawet pojechały nad Bałtyk. Z każdej eskapady pozostają zdjęcia (prezentujemy je w galerii).

- Staram się, żeby „modelki” przestały być marionetkami i choć na chwilę ożyły- dodaje ich właścicielka.

Kasia Nowak ma 11 lalek. Kolekcja jest efektem sporych wyrzeczeń, ponieważ każdy okaz to znaczny wydatek. Jedna lalka ma cenę 1 - 1,5 tys. zł. Słono kosztują także akcesoria w mikrorozmiarach (lalka mierzy ok. 40 centymetrów) i rekwizyty. Za malutkie trzewiki trzeba zapłacić ok. 300 zł. Pani Kasia kupuje im także meble, książki, flakoniki z perfumami, skrzypce i biżuterię. Wszystko czego potrzebuje kobieta w prawdziwym świecie...

Niezwykłą kolekcję łodzianki zauważyły zagraniczne magazyny branżowe. Dzieła prezentowano w " Dark Beauty" , " Beautiful Bizarre Magazine " , w "Stand" , a na dniach o laltach "z dreszczykiem" będzie można przeczytać w "Artist Doll ".

WIERSZYKI NA DZIEŃ BABCI, WIERSZYKI NA DZIEŃ DZIADKA, ŻYCZENIA DLA BABCI I DZIADKA
Botoks online. Gdzie oglądać Botoks w sieci

Materiał oryginalny: Lalki... z dreszczykiem, czyli niezwykle piękna kolekcja łodzianki. Zobaczcie DJĘCIA - Express Ilustrowany

Dodaj ogłoszenie