Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kultura w kwarantannie zaprasza na festiwal „Pierwszy rok w chmurach”: Koncerty, spotkania, wernisaże w sieci

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Ten rok był rewolucyjny dla kultury, dlatego pomyślałem, że warto zorganizować festiwal podsumowujący to wszystko co się wydarzyło - mówi Marcin Kurnik, administrator grupy Kultura w kwarantannie.
Ten rok był rewolucyjny dla kultury, dlatego pomyślałem, że warto zorganizować festiwal podsumowujący to wszystko co się wydarzyło - mówi Marcin Kurnik, administrator grupy Kultura w kwarantannie. Kultura w kwarantannie
"Pierwszy rok w chmurach" to dwudniowy festiwal w sieci, w którym możecie uczestniczyć w sobotę i niedzielę - 13 i 14 marca. Wydarzenie organizuje Kultura w kwarantannie, grupa na Facebooku zrzeszająca artystów, którzy dzielą się swoją twórczością online.

Z powodu pandemii koronawirusa od roku nasze społeczeństwo i kultura są w stanie ciągłej kwarantanny. Zmienił się nasz styl życia, wielką przemianę przeszła też kultura. Setki artystów, instytucji kultury i wydarzeń z konieczności przeniosło się ze swoją aktywnością do sieci.

Był to szok dla wielu. Powstała potrzeba stworzenia przestrzeni w Internecie do wymiany kultury. W taki oto sposób 13 marca 2020 powstała grupa Kultura w Kwarantannie, która w ciągu roku zebrała w jednym miejscu ponad 90 tysięcy osób związanych z kulturą. W ten sposób powstał największy stadion kultury w Polsce. Codziennie w grupie tysiące ludzi wymienia się wiedzą i informacjami, udostępnia swoje prace i utwory, pokazuje swoją artystyczną aktywność.

Ten rok był rewolucyjny dla kultury, dlatego pomyślałem, że warto zorganizować festiwal podsumowujący to wszystko co się wydarzyło - mówi Marcin Kurnik z Fundacji Q, administrator grupy Kultura w kwarantannie.

Tak oto powstał festiwal „Pierwszy rok w chmurach”, który startuje w sobotę 13 marca o godzinie 17 na stronie grupy.

Kultura w kwarantannie zaprasza na festiwal „Pierwszy rok w chmurach”: Koncerty, spotkania, wernisaże w sieci

W trakcie festiwalu chcemy pokazać najważniejsze zmiany, jakie zaszły w kulturze w minionym roku. Chcemy pokazać dobre i złe praktyki. Porozmawiać o tym, jak miniony rok wpłynął na polską i światową kulturę - mówi założyciel grupy Marcin Piotrowski ze Stowarzyszenia Folkowisko.

W festiwal włączyły się teatry, muzea, poeci i muzycy. Dwa najbliższe dni wypełnią dyskusje, koncerty i wernisaże. Zagrają między innymi: Sviatyj, Zielone Żabki, Michał Kowalonek, TZN Xenna, Ania Sama, Farben Lehre, Kuba Blokesz, Moskwa, Eskaubei i Tomek Nowak Quartet, Boleo & Follow The Riddim, Tadirindum. Swoje utwory czytać będą: Wojciech Bonowicz, Radosław Wiśniewski, Janusz Radwański, Łukasz Jarosz.

W finałowym koncercie swój udział zapowiedziało kilkanaście zespołów muzycznych. Przyznane zostaną również nagrody " cumulusy" dla najciekawszych inicjatyw kulturalnych doby pandemii w kategoriach: muzyka, teatr, ośrodek kultury, literatura i malarstwo,rzeźba/grafika.

Wszystkie wydarzenia śledzić będzie można w Internecie w grupie Kultura w kwarantannie oraz specjalnym kanale Youtube.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie