Kukiz: Winnicki grał o swoje. Pewnie przegląda się w lustrze jak oficer z „Listy Schindlera” [VIDEO]

Damian Witek, Maciej Deja (AIP)
Fot. Michał Dyjuk
– Opuściliśmy Kukiza m. in. w związku z tak haniebnymi nagraniami – tak Robert Winnicki, były poseł klubu Kukiz'15, skomentował ostatnie taśmy z udziałem Pawła Kukiza. Według nich Ruch Narodowy miał zostać przekazany Markowi Jakubiakowi. – Winnicki od początku dbał o swój partykularny interes. Grał o swoje. On się pewnie przegląda w lustrze jak oficer z „Listy Schindlera” – ripostuje Kukiz.

– Nie wiem, co miałby oznaczać oddawanie Ruchu Narodowego posłowi Jakubiakowi. Jest on suwerenną partią polityczną, która właśnie zdecydowała, że opuszcza klub Kukiza, m. in. w związku z tak haniebnymi nagraniami – powiedział w Sejmie podczas rozmowy z Agencją Informacyjną Polska Press (AIP) Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego. Polityk dodał, że w taśmach musi być coś z prawdy, bowiem poseł Jakubiak został namaszczony jako reprezentant narodowców w prezydium klubu poselskiego Kukiz'15. Jest to o tyle dziwne, że Jakubiak nie jest członkiem RN. – Co prawda od półtora roku pojawia się na naszych kongresach i deklaruje przywiązanie do wartości narodowych, tyle że do końca nie wiadomo jakich – zauważa prezes Ruchu. W ostatnich dniach na facebookowym koncie „Kukiz nas zdradził” ukazało się kilka kontrowersyjnych nagrań. W najnowszym z nich padły słowa: „Weź tego, k… Jakubiaka. On od nas ten Ruch Narodowy dostał!”. Ich autorem jest Paweł Kukiz.

ZOBACZ TEŻ | [NOWE TAŚMY KUKIZA: "KUR**Y Z PISU", "TAK TO TRZEBA ROZEGRAĆ, ŻEBY INTERES PAŃSTWA ZWYCIĘŻYŁ" [NAGRANIE]](https://polskatimes.pl/nowe-tasmy-kukiza-kur-z-pisu-tak-to-trzeba-rozegrac-zeby-interes-panstwa-zwyciezyl/ar/9927770 "NOWE TAŚMY KUKIZA: "KURY Z PISU", "TAK TO TRZEBA ROZEGRAĆ, ŻEBY INTERES PAŃSTWA ZWYCIĘŻYŁ" [NAGRANIE]")**

Źródło: AIP/x-news

Winnicki, który po niedawnym posiedzeniu Rady Politycznej Ruchu Narodowego, wystąpił z ugrupowania Kukiza (jako jedyny z narodowców), ma sporo zastrzeżeń do jego funkcjonowania. – Styl zarządzania klubem jest bardzo autorytarny. Jeśli któryś poseł wychylił się z konferencją na rzecz pełnej ochrony życia poczętego był bardzo ostro rugany – powiedział polityk, dodając, że sztandarowe hasła wyborcze Kukiza, jak obywatelskość, wolność głosowania, itd. „ulegają systematycznemu zawężeniu”.

ZOBACZ TEŻ | [WYCIEKŁY TAŚMY KUKIZA. "JAK ZA MNĄ JEŹDZIŁ TEN SKUR****N, CHCIAŁEM MU PRZYPIER****Ć" [NAGRANIE]](https://polskatimes.pl/wyciekly-tasmy-kukiza-nagranie-jak-za-mna-jezdzil-ten-skurn-chcialem-mu-przypierc/ar/9907300 "WYCIEKŁY TAŚMY KUKIZA. "JAK ZA MNĄ JEŹDZIŁ TEN SKUR**N, CHCIAŁEM MU PRZYPIER**Ć" [NAGRANIE]")

– Myśmy się po prostu spotykali, ja, poseł Winnicki, Zawisza, Bosak. Te spotkania aranżował Marek Jakubiak, byłem więc przekonany, że jest on ich naturalnym reprezentantem – tłumaczy Paweł Kukiz w rozmowie z AIP, przekonując, że żadnego „namaszczenia” Jakubiaka do rządzenia Ruchem Narodowym nie było. Zarzucił dodatkowo Robertowi Winnickiemu, że od początku zależało mu tylko na własnym interesie. – Proszę zobaczyć, jak on się zachowuje. On pewnie co chwila przegląda się w lustrze jak oficer z „Listy Schindlera” – mówi Kukiz, podkreślając jednocześnie, że z wkładu pozostałych narodowców w jego klub jest bardzo zadowolony. – Wierzę, że na tej bazie ukształtuje się nowoczesna Endecja, bardzo Polsce potrzebna. Nie taka, która się powygłupia na meczach, tylko taka, która przywróci Polsce myśl Romana Dmowskiego – przekonuje muzyk.

W październikowych wyborach parlamentarnych z list klubu Kukiz'15 wystartowali niektórzy członkowie Ruchu Narodowego. Dostało się pięciu: Adam Andruszkiewicz, Sylwester Chruszcz, Bartosz Józwiak, Tomasz Rzymkowski i Robert Winnicki.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

e
emka

Precz z Zawiszą,karierowiczem Winnickim czy królem parkietu pluszakiem Bosakiem.Nigdy nie zagłosuję na RN póki będą w niej te kreatury.

ś
św.NH

wybitny teoretyku Qkiscyc! Jakim cudem nie walczysz z jedynymi winnymi czyli PEŁO ino z PIS? Wpisujesz się w kampanie kłamstw , bo kłamstwo to jedyna broń jakiej używa post komuna PEŁO!

G
Gość

PIS KUKIZ I wszyscy RAZEM.

K
Karoline

O ile nieprzewidywalny i mniej poważny od Liroja Kukiz musiał się kiedyś w kozi róg zapędzić o tyle noszący wysoko nos pozornie ułożony Winnicki pacnął w sztywniaku jak kupa w wychodku. Ostatecznie!

Dodaj ogłoszenie