Kubica siódmy w wyścigu Grand Prix Niemiec

IAR
Robert Kubica z teamu BMW Sauber zajął siódme miejsce w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Niemiec.

Hamilton, który startował z pole position, wygrał swoje ósme zawody w karierze, a czwarte w tym sezonie. Reprezentujący barwy teamu McLaren-Mercedes kierowca wyprzedził Brazylijczyka Nelsona Piqueta z zespołu Renault i Felipe Massę z Ferrari. To Piquet, który rozpoczynał wyścig na dalekim, 17 miejscu, został bohaterem Grand Prix Niemiec.

Robert Kubica zajął siódme miejsce, podobnie jak we wczorajszych kwalifikacjach. Polski kierowca teamu BMW Sauber utrzymał czwartą pozycję w ogólnej klasyfikacji mistrzostw świata.

Na jej czele umocnił się Hamilton, który zgromadził 58 punktów. Brytyjski kierowca wyprzedza Felipe Massę, Kimi Raikkonena i Roberta Kubicę. Polak zdobył do tej pory 48 punktów. Grand Prix Niemiec na torze Hockenheim było 10-tym wyścigiem z 18 eliminacji mistrzostw świata Formuły 1.