KS Wiązownica pokonała Orła Przeworsk i zdobyła Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Jarosław [RELACJA, ZDJĘCIA]

kostek
KS Wiązownica (czerwone stroje) zdobyła Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Jarosław. Grzegorz Kostka
Niespodzianki nie było. Orzeł co prawda postawił się trzecioligowcowi, ale po dwóch błędach w obronie, musiał uznać wyższość wyżej notowanego rywala.

Już jedna z pierwszych akcji gości przyniosła im rzut rożny, po którym Kornel Kordas z bliska wpakował piłka do siatki. Orzeł odpowiedział strzałem Michała Daniela, który to bramkarz gości odbił przed siebie. Chwile później podobną interwencją popisał się Mateusz Łuczyk po strzale Arkadiusza Kasi. Niestety dla gospodarzy, po trzech następnych minutach było już 0:2. Tym razem z bliska do siatki trafił wspomniany już Arkadiusz Kasia. Tuż przed przerwą po strzale Jakuba Drozda, Kacper Piechota z trudem przerzucił piłkę nad poprzeczką. Wiązownica po przerwie mając zaliczkę dwóch bramek skupiła się na defensywie i kontrach. Po dwóch takich akcjach formą błysną bramkarz Orła, wygrywając pojedynki oko w oko z napastnikami przyjezdnych. Orzeł co prawda atakował, miał dłużej piłkę, lecz jego ataki skutecznie rozbijali obrońcy drużyny z Wiązownicy, a jak już udało się oddać strzał, zawodziła celność. W samej końcówce meczu obie drużyny wykonywały rzut wolny tuż sprzed linii pola karnego. W przypadku gości piłka otarła się o górną część poprzeczki, zaś uderzenie gospodarzy trafiło w mur. Tym samym KS Wiązownica mogła cieszyć się z wywalczenia Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Jarosław.

Orzeł Przeworsk - KS Wiązownica 0:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Kordas 3, 0:2 A. Kasia 22

Orzeł: Łuczyk - Jędryas ż, Surmiak, Zieliński, Kielich (64 Kocur), Broda, Daniel, Pikuła, Drozd ż, Gurak, Kiełbicki ż. Trener Patryk Broda.

Wiązownica: Piechota - Cieśla, Tabor (78 Omuru), A. Kasia (90 Bacza), Michalik (68 Kiełt), Serafin (60 Wójcik), Tonia, Janiczak, Kordas, Rak (46 Ożóg), Płaneta (84 Markiewicz). Trener Valerij Sokolenko.