Krzysztof Rutkowski: Krystian W. nie był zamieszany w...

  Krzysztof Rutkowski: Krystian W. nie był zamieszany w zaginięcie Iwony Wieczorek [WIDEO]

  nie

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Krzysztof Rutkowski: Krystian W. nie był zamieszany w zaginięcie Iwony Wieczorek [WIDEO]

  ©Piotr Hukało

  Krzysztof Rutkowski wykluczył udział Krystiana W. w sprawę Iwony Wieczorek i wyznaczył nagrodę dla osoby, która poda nowe informacje na temat zaginięcia gdańszczanki.
  Krzysztof Rutkowski: Krystian W. nie był zamieszany w zaginięcie Iwony Wieczorek [WIDEO]

  ©Piotr Hukało

  Iwona Wieczorek zaginęła 16 lipca 2010 roku. Przez ten czas policja nie zdołała ustalić, co się stało z gdańszczanką, która w lipcową noc 2010 r. wyszła z sopockiego klubu. 19-latka wracała z imprezy do domu. Jak ustalili zajmujący się sprawą śledczy, dziewczyna pokłóciła się wcześniej ze znajomymi, z którymi bawiła się feralnego wieczoru. Ostatnim znakiem życia nastolatki był urwany telefon do koleżanki, którą prosiła o nocleg.

  Czytaj też: Matka Iwony Wieczorek: I złość, i tęsknota bierze się z miłości

  Ślad urywa się na nadmorskiej promenadzie w Gdańsku Jelitkowie, gdzie kamery zarejestrowały idącą dziewczynę. W rozwiązanie sprawy zaangażowały się, oprócz policji, ogólnopolskie media oraz detektyw-celebryta Krzysztof Rutkowski, który postanowił odnieść się ponownie do sprawy.

  Czytaj więcej na ten temat:


  Wideo: Piotr Hukało

  Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek była poruszana na wielu forach internetowych. Kilka wpisów mówiło o domniemanym udziale w sprawie mężczyzny o imieniu Krystian. Po tym, jak w lipcu 2015 roku w prasie pojawiły się informacje o Krystianie W. i jego kontaktach z nastolatkami, część osób uznało, że mogła to być ta sama osoba. Krzysztof Rutkowski wykluczył tę teorię. Detektyw wspomniał także, że jego biuro wyznaczyło 200 tys. złotych nagrody dla osoby, "która będzie w stanie wskazać miejsce, gdzie mogą być ukryte zwłoki Iwony Wieczorek, bo niestety przyjmujemy taką wersję".

  Czytaj też: Samobójstwo 14-latki w Gdańsku. Anaid otworzyła oczy śledczym

  O Krystianie W. zrobiło się głośno przy okazji sprawy samobójstwa 14-letniej Anaid. Nastolatka zginęła w marcu 2015 roku. Tropy śledztwa prowadzą do 39-letniego Krystiana W. Lista śledztw dotyczących mężczyzny jest długa. W 2011 r. wejherowska prokuratura prowadziła dwa dochodzenia, w których pojawiało się jego nazwisko. Dotyczyły czerpania korzyści z uprawiania nierządu przez 16- i 17-latkę i "usiłowania doprowadzenia do poddania się czynności seksualnej" innej 17-latki. Obie umorzono. Podobne sprawy umorzono również w Kartuzach i Pruszczu Gdańskim. Obecnie przed sądem w Pucku toczy się proces W., który jest oskarżony o gwałt. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia. Mężczyzna był w przeszłości notowany przez policję - m.in. w związku ze sprawami dotyczącymi kradzieży i podpalenia. Był również karany za niszczenie mienia.


  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND
  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo