Jakub Maj
Jakub Maj
Basaksehir
Krzysztof Piątek jest ostatnio w świetnej formie. Napastnik reprezentacji Polski stał się gwiazdą Basaksehiru. Niestety 28-latek zawalił w serii rzutów karnych w 1/8 finału Pucharu Turcji.

Krzysztof Piątek wszedł dopiero w dogrywce

Krzysztof Piątek nareszcie znalazł ligę dla siebie? Napastnik w Turcji strzela jak na zawołanie, dlatego nic dziwnego, że kibice reprezentacji Polski domagają się, że Michał Probierz powołał go na marcowe zgrupowanie. 28-latek w Basaksehirze zgromadził już 12 goli i jedną asystę. Piątek wyrasta na gwiazdę zespołu.

W środę jego Basaksehir zagrał z Hataysporem w ramach 1/8 finału Pucharu Turcji. W 23. minucie bramkę dla ekipy ze stolicy zdobył Keny. Po przerwie wynik meczu wyrównał Massanga. Więcej goli kibice nie zobaczyli, dlatego do wyłonienia zwycięzcy była potrzebna dogrywka, a potem karne. Krzysztof Piątek pojawił się na boisko dopiero w 99. minucie. Polak miał ponad 10 minut, żeby przechylić szalę na korzyść swojej drużyny. Tak się jednak nie stało.

Krzysztof Piątek był pierwszym zawodnikiem swojej drużyny, który podszedł do rzutu karnego w serii jedenastek. Niestety Polak zmarnował okazję, aby przybliżyć Basaksehir do ćwierćfinału. Na szczęście piłkarze rywala byli równie nieskuteczni, dlatego ekipa ze Stambułu ostatecznie awansowała dzięki rezultatowi 3:2.

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Transfermarkt co kilka miesięcy aktualizuje wartości rynkowe zawodników polskiej ligi. Piłkarze wreszcie doczekali się zmian na popularnym portalu. Ekstraklasa ma nowego lidera, którym został Ernest Muci ze stołecznej ekipy. Czołówka została zdominowana przez przedstawicieli trzech klubów - Legii Warszawa, Rakowa Częstochowa i Lecha Poznań.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Aktualizacja wartości rynkowych zawodników Ekstraklasy. Grac...