Krzysztof Piątek bohaterem derbów Berlina. Dublet napastnika Herthy

AIP
AFP POOL/Associated Press/East News
Hertha Berlin wygrała derby z Unionem 3:1, a wielka w tym zasługa napastnika reprezentacji Polski. "Pio" pojawił się na boisku po przerwie i dwa razy trafił do siatki. Mecz na Stadionie Olimpijskim w Berlinie zainaugurował 10. kolejkę Bundesligi.

Hertha przegrywała do przerwy z Unionem 0:1 i jej trener nie czekał na zmiany zbyt długo. Bruno Labbadia już po przerwie postawił na Krzysztofa Piątka, zdejmując z boisko skrzydłowego - Vladimira Daridę. Od początku drugiej części spotkania ekipa HBSC grała więc trójką napastników.

Na trafienie Taiwo Awoniyiego z 20. minuty w 51. minucie odpowiedział Peter Pekarik. Kilkanaście minut później nastąpiły zabójcze trzy minuty Piątka. Polak trafił dał Herthcie prowadzenie w 74. minucie, a 180 sekund ustalił wynik spotkania.

Szybka akcja gospodarzy, mały flipper w okolicach linii pola karnego i natychmiastowa reakcja polskiego napastnika, który skutecznym wolejem pokonał Andreasa Luthe'a. Po tym spotkaniu Piątek ma na koncie trzy gole w tym sezonie Bundesligi.

Hertha Berlin - Union Berlin 3:1 (0:1)
Bramki: Pekarik 51, Piątek 74, 77 - Awoniyi 20