Krzysztof Bosak rezygnuje ze startu z list KWW Kukiz '15....

  Krzysztof Bosak rezygnuje ze startu z list KWW Kukiz '15. "Paweł postawił na kontrowersyjne osoby"

  Dariusz Grzędziński (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  21.05.2015 lodz . dzialacz ruchu narodowego krzysztof bosak na wydziale ekonomiczno-socjologicznym uniwersytetu lodzkiegomaciej stanik / polska pres
  1/2
  przejdź do galerii

  21.05.2015 lodz . dzialacz ruchu narodowego krzysztof bosak na wydziale ekonomiczno-socjologicznym uniwersytetu lodzkiego
  maciej stanik / polska press ©Maciej Stanik

  "Właśnie przekazałem Pawłowi Kukizowi informację o mojej rezygnacji z kandydowania z listy KWW Kukiz '15" poinformował na Facebooku Krzysztof Bosak. Były szef Młodzieży Wszechpolskiej i poseł Ligi Polskich Rodzin miał być jedynką w rodzinnej Zielonej Górze.
  "Od dłuższego czasu miałem poważne wątpliwości czy udział w tej inicjatywie jest właściwym wyborem, lecz ze względu na pełnione role w ramach RN nie dzieliłem się nimi publicznie" można przeczytać w oświadczeniu. Wskazuje to na prawdziwość doniesień o konfliktach wewnętrznych, które targały środowiskiem Kukiza. W dalszej części tekstu Bosak informuje o narastającym od jakiegoś czasu krytycyzmie w stosunku do decyzji i zaniechań najbliższego otoczenia lidera ruchu.

  "Komitet Wyborczy Pawła Kukiza przybrał w sierpniu formę, której ani od strony politycznej, ani od strony organizacyjnej, nie mogę zaakceptować. Gdy w czerwcu rozmawialiśmy z Pawłem Kukizem o współpracy, mowa była o skupieniu wokół niego wszystkich środowisk „antysystemowej” prawicy.
  Postulowałem wówczas, aby dla bezpieczeństwa do końca lipca zamknąć listy wyborcze. Dziś zaczął się wrzesień, a ostateczny kształt list jest ciągle nieznany" napisał Bosak. Skrytykował przy tym niektóre decyzje personalne Pawła Kukiza, który miał obiecać narodowcom realny wpływ na dobór kandydatów do Sejmu i Senatu. Zdaniem Bosaka, na listach „pojawiły się kontrowersyjne osoby, o których podczas negocjacji w ogóle nie było mowy”. Miało to podważyć powagę projektu Kukiz’15.

  Kończąc oświadczenie, Krzysztof Bosak podziękował za współpracę działaczom Młodzieży Wszechpolskiej, Kongresu Nowej Prawicy, Stowarzyszenia Koliber i Obozu Narodowo-Radykalnego. Zaapelował również o powstrzymanie emocji i zasugerował, że wie o negatywnych zjawiskach wewnątrz Ruchu Kukiz'15, jednak nie podzieli się nimi do czasu październikowych wyborów parlamentarnych.

  Wczoraj list otwarty z wezwaniem do rozwiązania komitetu i rezygnacji z batalii o Parlament wystosował do Kukiza jeden z jego najbliższych współpracowników. "Rozwiąż Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz’15” i odwołaj start w wyborach" napisał Janusz Sanocki, założyciel NSZZ „Solidarność” w Nysie i więzień polityczny PRL.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  przepod

  tolek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Prawka jest taka że po wyborach prezydenckich (20%), kukiz sobie wyobraził że jest nie wiadomo kim - PANiskiem, co go zgubiło, zamiast przyłączyć się do KORWINa, wprowadzić wolność pod każdą...rozwiń całość

  Prawka jest taka że po wyborach prezydenckich (20%), kukiz sobie wyobraził że jest nie wiadomo kim - PANiskiem, co go zgubiło, zamiast przyłączyć się do KORWINa, wprowadzić wolność pod każdą postacią, on musiał pokazać jaki jest wielki na czym się baran przejechał! "Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur."zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czniać kukiza

  Prawie normalny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  Kukiz to zbrojne ramię PiS zwykła kalkulacja mówi, że kto korzysta ten steruje...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak dobrze

  podatnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Uff, jak dobrze!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No i DUPA był kukiz i niema kukiza tak kończa trybuny ludowe krzykacze !!

  a mówiłem ludziom w wyborach do prezydentury nie glosowac na kukiza nie poszli glosowali (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Jak wyglądacie jak pół d*** za krzaka zrobił w chuja wszystkich byłó 20 % i poleciało !!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo