Kryzys migracyjny. Estonia buduje płot na granicy z Rosją

Hubert Rabiega
Hubert Rabiega
Estońska straż graniczna rozpoczęła budowę płotu z drutu kolczastego na granicy z Rosją.
Estońska straż graniczna rozpoczęła budowę płotu z drutu kolczastego na granicy z Rosją. Fot. Nexta.tv
Estońskie służby graniczne rozpoczęły budowę płotu z drutem kolczastym na granicy z Rosją - informuje w sobotę białoruski, opozycyjny kanał Nexta. Estończycy obawiają się pojawienia grup migrantów z Bliskiego Wschodu.

W sobotę funkcjonariusze estońskiej straży granicznej rozpoczęli budowę płotu z drutu kolczastego na granicy z Rosją - informuje w sobotę białoruski, opozycyjny kanał Nexta. Estońskie władze obawiają się prób nielegalnego przekraczania granicy przez grupy migrantów z Bliskiego Wschodu, podobnie jak ma to miejsce m.in. na granicy polsko-białoruskiej.

Trwający obecnie kryzys migracyjny dotyka głównie Polskę oraz Litwę i Łotwę. W związku z presją migracyjną i działaniami reżimu Łukaszenki Polska, Litwa oraz Łotwa rozważają uruchomienie art. 4 traktatu o NATO, który stanowi, że państwa Sojuszu mogą się wspólnie konsultować, gdy którekolwiek z nich uzna, że zagrożona jest jego integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo.

Działania Białorusi, które wywołały kryzys migracyjny na wschodniej granicy Unii Europejskiej, spotkały się z potępieniem m.in. ministrów spraw zagranicznych państw tworzących G7 (Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych).

My, ministrowie spraw zagranicznych G7 - Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych Ameryki - oraz Wysoki Przedstawiciel Unii Europejskiej, potępiamy organizowanie przez reżim białoruski nielegalnej migracji wzdłuż jego granic. Te bezduszne czyny narażają ludzkie życie na niebezpieczeństwo. Jesteśmy złączeni w solidarności z Polską, a także z Litwą i Łotwą, które stały się celem prowokacyjnego wykorzystania nielegalnej migracji jako taktyki hybrydowej.

- napisano w czwartkowym stanowisku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl