Krychowiakowi przypomniała się Hiszpania. Fantastyczna asysta Polaka w meczu z Evertonem

DW
Polska Press
Niezwykle efektownie asystował przy golu Grzegorz Krychowiak w meczu West Bromwich Albion - Everton. Polak zewnętrzną częścią stopy zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Jaya Rodrigueza, który tylko dopełnił formalności w sytuacji sam na sam.

WBA zremisowało z Evertonem 1:1, a Grzegorz Krychowiak był zdecydowanie najjaśniejszą postacią dzisiejszego dnia. Polak już w 7. minucie meczu fantastycznie obsłużył Rodrigueza, który od razu po odbiorze piłki ruszył na bramkę rywali i po krótkiej chwili dał swojej ekipie prowadzenie. Reprezentant Polski mógł zakończyć mecz także z trafieniem, ale w bardzo dobrej sytuacji minimalnie chybił i posłał futbolówkę nad poprzeczką. Wypożyczony do angielskiego klubu pomocnik wraca powoli do tej formy, którą prezentował w barwach hiszpańskiej Sevilli.

Krychowiak był dziś katem swoich rywali nie tylko w defensywie. Kilka razy musiał być powstrzymywany faulem, przez co debiutujący w barwach Evertonu Theo Walcott zarobił żółtą kartkę. W barwach klubu z Liverpoolu jest jednak Oumar Niasse, który w 70. minucie, dosłownie kilkadziesiąt sekund od wejścia na boisko, doprowadził do wyrównania.

West Brom zremisowało na wyjeździe z Evertonem 1:1 i pozostaje na przedostatnim miejscu w tabeli.