Krwawa zbrodnia pod Przemyślem. 17-latka podała koledze siekierę. On uderzał 15 razy, aż roztrzaskał czaszkę i mózg

Anna JanikZaktualizowano 
Dżesika miała nakłonić Sebastiana do zabójstwa, przynosząc siekierę.<br>Sebastian miał zadać ofierze co najmniej 15 ciosów.
Dżesika miała nakłonić Sebastiana do zabójstwa, przynosząc siekierę.Sebastian miał zadać ofierze co najmniej 15 ciosów. Łukasz Solski
Para nastolatków uciekła z ośrodka dla trudnej młodzieży na Mazowszu i poszukała schronienia w małej wiosce na Podkarpaciu. Ich pobyt w Słonnem na zawsze zmienił to miejsce i jego mieszkańców.

Słonne w podprzemyskiej gminie Dubiecko. Niegdyś mekka urlopowiczów spragnionych odpoczynku z dala od zatłoczonych, popularnych kurortów. Bo dzięki malowniczemu zakolu Sanu woda w tym miejscu jest idealna do kąpieli.

Łagodny brzeg, trawiaste plaże, a do tego lesiste pagórki od zawsze przyciągały kochających być blisko natury biwakowiczów. O tym, jak popularne było to miejsce za PRL, świadczą zresztą opustoszałe budynki dawnych ośrodków wypoczynkowych.

Czytaj także

To właśnie pod jednym z nich tuż przed majowym weekendem dozorca wracający z nocnej zmiany zobaczył coś, co zamieniło spokojne, nieco senne życie mieszkańców Słonnego w prawdziwy koszmar. W rowie przy dawnym ośrodku „Słoneczny Brzeg” leżały zakrwawione, odarte z ubrań zwłoki jednego z mieszkańców wsi, 38-letniego Wojtka. Znali go tu wszyscy.

- Nas jest tu raptem 150 osób, znamy się bardzo dobrze. Wojtek był kawalerem, często wyjeżdżał za granicę do pracy w budowlance - opowiadają spotkani przed sklepem mieszkańcy. - Nie było go kilka miesięcy, potem wracał na miesiąc, dwa. Ostatnio był w domu rodzinnym dłużej, bo jego ojciec zaczął bardziej chorować i Wojtek pomagał mamie - dodają.

Nie miał szans przeżyć

Choć od śmierci Wojtka minęły prawie 2 tygodnie, w Słonnem to ciągle temat numer jeden. Nikt nie może bowiem uwierzyć w to, co się stało. Dotąd we wsi największym przestępstwem była bójka pod sklepem. Aż nagle ktoś z zimną krwią odebrał komuś życie! Mieszkańcom po prostu nie mieści się w to głowie.

Zwłoki w przydrożnym rowie w miejscowości Słonne niedaleko P...

„Rany cięte i rąbane głowy, szyi, klatki piersiowej i kończyny górnej, złamanie czaszki i rozfragmentowanie mózgu w zakresie płata skroniowego, ciemieniowego i potylicznego lewej półkuli mózgowej, obustronne złamanie żeber - między innymi takie obrażenia w swoim protokole opisał biegły, badający zwłoki Wojciecha P.

38-latek nie miał szans, by przeżyć. Jego głowa została dosłownie roztrzaskana. Biegły stwierdził, że ciosów było co najmniej 15. Prokuratura dość szybko odtworzyła przebieg wydarzeń, które doprowadziły do tragicznego finału.

Czytaj także

Zaczęło się niewinnie, bo pod miejscowym sklepem. To tam Wojtek spotkał 17-letnią Dżesikę oraz jej rówieśnika Sebastiana. Nie mieszkali w Słonnem, zatrzymali się tu u ojczyma dziewczyny i to właśnie w jego domu pili alkohol z matką dziewczyny. Spotkanie przerodziło się w bójkę.

- Do konfliktu miało dojść w wyniku niewłaściwego zachowania ofiary wobec Dżesiki N. - mówi prok. Marta Pętkowska z Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.- Miały to być to niewłaściwe słowa kierowane pod jej dresem.

To one miały rozsierdzić 17-latkę i spowodować, że przyniosła siekierę i wręczyła ją swojemu towarzyszowi Sebastianowi. To on - zdaniem śledczych - zadawał ciosy. W tym czasie ojczym dziewczyny spał, a matki w domu nie było. Para pozbyła się ciała, wsadzając je na taczki i wrzucając do rowu, pod opuszczonym ośrodkiem wypoczynkowym, dosłownie 100 metrów od domu, gdzie Wojtek mieszkał z rodzicami.

Zabójstwo z zimną krwią

Wioząc ciało na taczkach, para musiała więc widzieć okna domu, w którym smacznie spali jego rodzice.

- To się nie mieści w głowie, co to za ludzie! Przecież to miejsce matka Wojtka widzi teraz z okna własnego domu, co ona musi przeżywać! - kręcą z niedowierzaniem głową sąsiedzi domu, w którym doszło do zabójstwa. - Strach pomyśleć, co by było, jakby ta para spotkała po drodze kogoś z mieszkańców. Znów by zabili, żeby pozbyć się świadka? - zastanawiają się przerażeni mieszkańcy.

I przyznają, że widok domu, w którym doszło do tej makabry, codziennie spędza im sen z powiek.

- Najgorsze było pierwszych kilka dni, kiedy policja zabezpieczała dowody. Widzieliśmy, jak zabierają te taczki, siekierę. To są obrazy, które się pamięta do końca życia - mówią. - Zresztą do dziś policyjny radiowóz co jakiś czas tędy przejeżdża - dodają sąsiedzi.

Postępowanie w tej sprawie dopiero nabiera tempa. Przed biegłymi badanie śladów DNA znalezionych na taczkach, porównane zostaną też odciski palców z narzędzia zbrodni. Ile promili mieli sprawcy w trakcie zbrodni, okaże się najszybciej za miesiąc. Dżesika i jej towarzysz Sebastian usłyszeli już prokuratorskie zarzuty zabójstwa poprzez działanie wspólne i w porozumieniu, a Dżesika także zarzut nakłonienia Sebastiana do zabójstwa.

Morderstwo pod Przemyślem. Zwłoki mężczyzny znaleziono w row...

- Przyznali się do popełnienia zarzucanego czynu, opisali przebieg zdarzenia i to, co działo się bezpośrednio przed zdarzeniem podczas imprezy - mówi prok. Pętkowska.

Ponieważ oboje są młodociani, nie grozi im dożywocie, ale maksymalnie 25 lat więzienia. Para przebywa w tymczasowym areszcie.

- Na pogrzebie Wojtka była prawie cała wieś. To był dobry spokojny chłopak, znalazł się po prostu w złym czasie i miejscu, że natknął się na tę dwójkę - mówią mieszkańcy.

O podejrzanych mieszkańcy niewiele wiedzą. W zasadzie tylko tyle, że nie są stąd. Matka Dżesiki mieszka z jej ojczymem w Boguchwale, a do domu w Słonnem przyjeżdżają okazjonalnie. Sama Dżesika i jej towarzysz pochodzący z Dąbrowy Górniczej powinni z kolei przebywać w ośrodku wychowawczym, w którym umieścił ich sąd.

Dżesika miała problemy z alkoholem i narkotykami, notorycznie wagarowała. Sebastian miał na koncie włamania i pobicia. Oboje z ośrodka wielokrotnie uciekali. Tak było i tym razem. Matka dziewczyny nie zgłosiła jednak służbom od razu, że zna miejsce pobytu uciekinierów. I to dlatego początkowo nikt nie wiedział, że szuka ich policja.

ZOBACZ TEŻ: Zwłoki kobiety w piwnicy w Przemyślu

Wideo

Materiał oryginalny: Krwawa zbrodnia pod Przemyślem. 17-latka podała koledze siekierę. On uderzał 15 razy, aż roztrzaskał czaszkę i mózg - Nowiny

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 38

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-05-19T06:11:52 02:00, Goska:

Nie słyszałam o tej tragedii. To straszne młodzi ludzi a tak zdegenerowani.. Za niewłaściwe słowa już nie wystarczy dać komuś w pysk ale trzeba go zarąbać siekierą....ogromna tragedia niedowierzaniem bardzo współczuję rodzinie zamordowanego.

Mlodociani zwyrodnialcy powinni dostać dożywocie bez prawa odwiedzin swoich bliskich... Kary śmierci nie ma niestety a może odstraszylaby skutecznie innych co ich ręka swierzbi aby kogoś skrzywdzić.

2019-05-21T19:01:49 02:00, Gość:

karę śmierci pijakom to by nie łazili po czyichś domach i nie robiły by smrodu opoje a Wojtek do takich się zaliczał pannie dziecko zmajstrował i w dupie miał wychowanie sama musi chować dziecko to dył nieodpowiedzialny facet i pijak

2019-05-23T00:24:45 02:00, Miki:

I trzeba go bylo wziac i zazdzgsc siekiera ? Ty bydlaku, degeneracie, zebys zdech ty scierwo, bo mowisz tak o tym Wojtku, a sam jeates nie lepszy bandyto. Ciekawe gdybu to tak tobie bliska osobe odyebal to co bys zrobil gdyby ktos mowi "Ta twoja corka to kurefka byla, wiec po co to taloe guwno w ogole ma zyc" ?

2019-06-13T18:33:56 02:00, Gość:

popieram młodych wlazł h....do czyjegoś domu to ma

MNIE TYLKO JEDNO ZASTANAWIA CZEMU WSZYSCY ZAJMUJĄ SIĘ DZIEWCZYNĄ PYTAM CZY TO ONA ZABIŁA A CZEMU NIKT NIEPIESZE O WOJTKU IDEALNYM ZRESZTĄ I O SEBASTIANIE

G
Gość
2019-05-19T06:11:52 02:00, Goska:

Nie słyszałam o tej tragedii. To straszne młodzi ludzi a tak zdegenerowani.. Za niewłaściwe słowa już nie wystarczy dać komuś w pysk ale trzeba go zarąbać siekierą....ogromna tragedia niedowierzaniem bardzo współczuję rodzinie zamordowanego.

Mlodociani zwyrodnialcy powinni dostać dożywocie bez prawa odwiedzin swoich bliskich... Kary śmierci nie ma niestety a może odstraszylaby skutecznie innych co ich ręka swierzbi aby kogoś skrzywdzić.

2019-05-21T19:01:49 02:00, Gość:

karę śmierci pijakom to by nie łazili po czyichś domach i nie robiły by smrodu opoje a Wojtek do takich się zaliczał pannie dziecko zmajstrował i w dupie miał wychowanie sama musi chować dziecko to dył nieodpowiedzialny facet i pijak

2019-05-23T00:24:45 02:00, Miki:

I trzeba go bylo wziac i zazdzgsc siekiera ? Ty bydlaku, degeneracie, zebys zdech ty scierwo, bo mowisz tak o tym Wojtku, a sam jeates nie lepszy bandyto. Ciekawe gdybu to tak tobie bliska osobe odyebal to co bys zrobil gdyby ktos mowi "Ta twoja corka to kurefka byla, wiec po co to taloe guwno w ogole ma zyc" ?

popieram młodych wlazł h....do czyjegoś domu to ma

G
Gość
2019-05-24T23:14:51 02:00, Gość:

jaki miał interes do młodych stary h......

2019-06-04T05:53:46 02:00, Gość:

A Chuck Cię obchodzi pisowska kurwo

a cb obchodzi idioto bo mnie tak pijaka nigdy nie bede bronic a tym bardziej dziecioroba

G
Gość
2019-05-24T23:14:51 02:00, Gość:

jaki miał interes do młodych stary h......

A Chuck Cię obchodzi pisowska kurwo

G
Gość

jaki miał interes do młodych stary h......

G
Gość
2019-05-19T06:11:52 02:00, Goska:

Nie słyszałam o tej tragedii. To straszne młodzi ludzi a tak zdegenerowani.. Za niewłaściwe słowa już nie wystarczy dać komuś w pysk ale trzeba go zarąbać siekierą....ogromna tragedia niedowierzaniem bardzo współczuję rodzinie zamordowanego.

Mlodociani zwyrodnialcy powinni dostać dożywocie bez prawa odwiedzin swoich bliskich... Kary śmierci nie ma niestety a może odstraszylaby skutecznie innych co ich ręka swierzbi aby kogoś skrzywdzić.

2019-05-21T19:01:49 02:00, Gość:

karę śmierci pijakom to by nie łazili po czyichś domach i nie robiły by smrodu opoje a Wojtek do takich się zaliczał pannie dziecko zmajstrował i w dupie miał wychowanie sama musi chować dziecko to dył nieodpowiedzialny facet i pijak

2019-05-23T00:24:45 02:00, Miki:

I trzeba go bylo wziac i zazdzgsc siekiera ? Ty bydlaku, degeneracie, zebys zdech ty scierwo, bo mowisz tak o tym Wojtku, a sam jeates nie lepszy bandyto. Ciekawe gdybu to tak tobie bliska osobe odyebal to co bys zrobil gdyby ktos mowi "Ta twoja corka to kurefka byla, wiec po co to taloe guwno w ogole ma zyc" ?

jednego opoja i dziecioroba mniej brawo za odwagę

G
Gość
2019-05-19T06:11:52 02:00, Goska:

Nie słyszałam o tej tragedii. To straszne młodzi ludzi a tak zdegenerowani.. Za niewłaściwe słowa już nie wystarczy dać komuś w pysk ale trzeba go zarąbać siekierą....ogromna tragedia niedowierzaniem bardzo współczuję rodzinie zamordowanego.

Mlodociani zwyrodnialcy powinni dostać dożywocie bez prawa odwiedzin swoich bliskich... Kary śmierci nie ma niestety a może odstraszylaby skutecznie innych co ich ręka swierzbi aby kogoś skrzywdzić.

2019-05-21T19:01:49 02:00, Gość:

karę śmierci pijakom to by nie łazili po czyichś domach i nie robiły by smrodu opoje a Wojtek do takich się zaliczał pannie dziecko zmajstrował i w dupie miał wychowanie sama musi chować dziecko to dył nieodpowiedzialny facet i pijak

2019-05-23T00:24:45 02:00, Miki:

I trzeba go bylo wziac i zazdzgsc siekiera ? Ty bydlaku, degeneracie, zebys zdech ty scierwo, bo mowisz tak o tym Wojtku, a sam jeates nie lepszy bandyto. Ciekawe gdybu to tak tobie bliska osobe odyebal to co bys zrobil gdyby ktos mowi "Ta twoja corka to kurefka byla, wiec po co to taloe guwno w ogole ma zyc" ?

popieram to co zrobili takie ścierwa menele tępić też bym tak potraktował na pewno to menel skoro z gówniarzerią pił a potem się mu chciało to zarobił też bym tak postąpił niech nie pelta się menel po czyichś domach s........l jeden przylazł i narobił syfu nawis on jest100% winny

G
Gość
2019-05-19T06:11:52 02:00, Goska:

Nie słyszałam o tej tragedii. To straszne młodzi ludzi a tak zdegenerowani.. Za niewłaściwe słowa już nie wystarczy dać komuś w pysk ale trzeba go zarąbać siekierą....ogromna tragedia niedowierzaniem bardzo współczuję rodzinie zamordowanego.

Mlodociani zwyrodnialcy powinni dostać dożywocie bez prawa odwiedzin swoich bliskich... Kary śmierci nie ma niestety a może odstraszylaby skutecznie innych co ich ręka swierzbi aby kogoś skrzywdzić.

karę śmierci pijakom to by nie łazili po czyichś domach i nie robiły by smrodu opoje a Wojtek do takich się zaliczał pannie dziecko zmajstrował i w dupie miał wychowanie sama musi chować dziecko to dył nieodpowiedzialny facet i pijak

G
Gość

a gdyby kogoś z mojej rodziny to spotkało oczywiście ze wybaczył bym a wiesz dlaczego

.............................................bo tak naprawdę nikt niwie jak było naprawdę z gówniarzerią pił idiota czy co po zdjęciach widać ze to jakiś menel

G
Gość
2019-05-16T15:20:53 02:00, Tylko kara śmierci:

Protestuje przeciwko utrzymywaniu tych dwóch "ludzi" z moich podatków. Tylko kara śmierci rozwiązałaby problem tych dwóch bandytów.

2019-05-16T18:01:29 02:00, Gość:

O ILE WIEM Z MEDIÓW TO CHŁOPAK ZABIŁ A NIE DZIEWCZYNA JAK JUŻ TO KOMENTOWAĆ TO Z GŁOWĄ DAM WAM JEDEN PRZYKŁAD JEZUSA CZY ON POZABIJAŁ SWOICH MORDERCÓW

Jak bym zamieniał wodę w wino i miał iść po wszystkim windą prosto do nieba, też bym im wybaczył.

W
W głowie się nie mieści
2019-05-11T09:07:39 02:00, HGW:

Tylko i wyłącznie UTYLIZACJA bez sądu !!!!

2019-05-11T12:32:40 02:00, Gość:

czytelnik a co z młodym który zabił w szkole nie był w ośrodku też go zabić CO WY JESTEŚCIE ZA LUDZIE JEZUS NAS UCZYŁ WYBACZAĆ A NIE ZABIJAĆ ! Jeżeli tak będą wszyscy postępować jak wy wszyscy piszecie to niestety nie doprowadzi do dobrego NASZ PAN UMIERAJĄC WYBACZYŁ na miłość boską ogarnijcie się

A gdyby to kogoś z twojej rodziny zabito? Wybaczył byś? Ludzie mogą się starać wybaczać, ale nawet jeżeli im się to uda, to nigdy nie zapomną. To nie jest coś co można zapomnieć. A nasz wymiar sprawiedliwości jest kiepski. Nie adekwatny do czynów. Śmierć dla nieletnich? Może i nie. Jeżeli chcemy być tak bardzo cywilizowani, że zaczynamy usprawiedliwiać się tym, że 17 latek jest miej rozgarnięty niż 18-latek. Ale odosobnienie na dożywocie. Bez możliwości zwolnienia. I w zaostrzonym rygorze. Zanim znowu komuś się stanie krzywda.

G
Goska

Nie słyszałam o tej tragedii. To straszne młodzi ludzi a tak zdegenerowani.. Za niewłaściwe słowa już nie wystarczy dać komuś w pysk ale trzeba go zarąbać siekierą....ogromna tragedia niedowierzaniem bardzo współczuję rodzinie zamordowanego.

Mlodociani zwyrodnialcy powinni dostać dożywocie bez prawa odwiedzin swoich bliskich... Kary śmierci nie ma niestety a może odstraszylaby skutecznie innych co ich ręka swierzbi aby kogoś skrzywdzić.

G
Gość
2019-05-16T15:20:53 02:00, Tylko kara śmierci:

Protestuje przeciwko utrzymywaniu tych dwóch "ludzi" z moich podatków. Tylko kara śmierci rozwiązałaby problem tych dwóch bandytów.

2019-05-16T18:06:34 02:00, Gość:

ja znam tego Wojtka to okoliczny menel kobieciarz do mężatek podczas nieobecności łaził i się nałaził poco się dostawiał do młodej na oczach jej partnera .ja osobiście takiemu to za wejście na posesje bym dał w łep

protestuję przeciwko takim jak ty

G
Gość
2019-05-16T15:20:53 02:00, Tylko kara śmierci:

Protestuje przeciwko utrzymywaniu tych dwóch "ludzi" z moich podatków. Tylko kara śmierci rozwiązałaby problem tych dwóch bandytów.

ja znam tego Wojtka to okoliczny menel kobieciarz do mężatek podczas nieobecności łaził i się nałaził poco się dostawiał do młodej na oczach jej partnera .ja osobiście takiemu to za wejście na posesje bym dał w łep

G
Gość
2019-05-16T15:20:53 02:00, Tylko kara śmierci:

Protestuje przeciwko utrzymywaniu tych dwóch "ludzi" z moich podatków. Tylko kara śmierci rozwiązałaby problem tych dwóch bandytów.

O ILE WIEM Z MEDIÓW TO CHŁOPAK ZABIŁ A NIE DZIEWCZYNA JAK JUŻ TO KOMENTOWAĆ TO Z GŁOWĄ DAM WAM JEDEN PRZYKŁAD JEZUSA CZY ON POZABIJAŁ SWOICH MORDERCÓW

Dodaj ogłoszenie