Kraków. Spłonęły trzy samochody [ZDJĘCIA]

  Kraków. Spłonęły trzy samochody [ZDJĘCIA]

  Dawid Serafin

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Kraków. Spłonęły trzy samochody [ZDJĘCIA]
  1/5
  przejdź do galerii

  ©PSP Kraków

  Trzy samochody spłonęły w podziemnym parkingu na ul. Żabiniec. Pożar wybuchł w nocy ok. 2.30. Gasiło go kilka zastępów straży pożarnej.

  Byłaś (-eś) świadkiem wydarzenia? Daj nam znać! Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo! Przyślij je na adres internet@gk.pl. Do Twojej dyspozycji są też nasze profile na Facebooku: Mój Reporter Kraków | Gazeta Krakowska  - Po przybyciu na miejsce stwierdzono rozwinięty pożar samochodu w garażu oraz wydobywający się z klatek schodowych gęsty dym.
  W momencie dojazdu pierwszych zastępów część lokatorów samodzielnie opuściła mieszkania - relacjonuje kapitan Łukasz Szewczyk ze straży pożarnej. - Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, gaszeniu pianą palącego się samochodu oraz polewaniu wodą sąsiednich samochodów.Jednocześnie ewakuowano mieszkańców za pomocą drabin mechanicznych oraz klatkami schodowymi - dodaje.

  Po ugaszeniu pożaru oddymiono klatki schodowe, sprawdzono klatki schodowe i mieszkania na obecność tlenku węgla. Po wykluczeniu zagrożenia zezwolono lokatorom na powrót do swoich mieszkań.

  W wyniku pożaru uszkodzone zostały trzy samochody.

  Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

  To nie pierwszy pożar samochodów w podziemnym garażu w ostatnim czasie. Pod koniec lipca przy ulicy Bolesława Roi w Podgórzu Duchackim spłonęło sześć samochodów. Przyczyną pożaru było wtedy podpalenie.

  Kraków. Spłonęło sześć samochodów. To gangsterskie porachunki? [ZDJĘCIA]

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo