Kraków. Luksusy? Zobacz, jak mieszka arcybiskup Marek Jędraszewski [ZDJĘCIA] 12.02

(RED)
Minęły właśnie trzy lata odkąd głową Kościoła krakowskiego został arcybiskup Marek Jędraszewski. Tak jak jego poprzednicy zamieszkał pod najbardziej znanym w Krakowie adresem, a więc w pałacu Biskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Przejdź do GALERII, by zobaczyć wnętrza Kurii Metropolitalnej, siedziby krakowskich biskupów. To tam odbywa się wiele ważnych spotkań z udziałem metropolity krakowskiego.

WIDEO: Krótki wywiad

Pałac Biskupi przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie jest siedzibą kurii metropolitarnej od końca XIV w. Wcześniej, przez niemal całe średniowieczne dzieje, rezydencja biskupów krakowskich znajdowała się na Wawelu.

W pałacu przez pewien czas mieszkał Karol Wojtyła. Zamieszkał tutaj w 1964 r., rok po wyborze na biskupa, a wyprowadził się wówczas, gdy został wybrany na papieża w 1978 roku. Odwiedzając Kraków podczas wszystkich pielgrzymek do Polski wybierał pałac jako miejsce odpoczynku. Zasłynął spontanicznymi, nieoficjalnymi wystąpieniami do tłumów wiernych, zgromadzonych przy ul. Franciszkańskiej, na placu przed kościołem Franciszkanów i okolicach. Za każdym razem zwracał się do wiernych z umieszczonego tuż ponad barokową bramą wjazdową okna. Obecnie w tym oknie znajduje się portret św. Jana Pawła II.

Tego nie ma żadne inne miasto, czyli w czym Kraków jest zupe...

Na dziedzińcu pałacu znajduje się pomnik Jana Pawła II ufundowany i wykonany przez Jole Sensi Croci. Z inicjatywy papieża przeniesiony do Krakowa podczas pierwszej jego pielgrzymki do Polski w 1979 roku. Odsłonięto go 18 maja 1980 na pamiątkę jubileuszu 60. urodzin papieża.

Czytaj także

Wideo

Materiał oryginalny: Kraków. Luksusy? Zobacz, jak mieszka arcybiskup Marek Jędraszewski [ZDJĘCIA] 12.02 - Gazeta Krakowska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 41

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Totalni. Wasz koniec bliski. Zastanawiające jest to, że zaraz po ukazaniu się artykułu, pojawiłyście się natychmiast !!! :))))))))))))))))))))))))))))))

P
Polak gorszego sortu
3 lutego, 8:58, Ryś:

JA TAM BYŁEM W NA PRZEŁOMIE 60-70 LAT I WYGLĄDA ŻE JEST TAK SAMO ! GDZIE TAM LUKSUSY ? STAROCIE I TYLE ŻE CZYSTO! LUKSUSÓW TAM NIE MA TYLKO NACHODZIĆ SIĘ TRZEBA BO DUŻY METRAŻ !

17 lutego, 14:42, Frankie:

He he

Po jakiego lucyfera jędraszawskiego chodzić podłogi mają tam w miarę równe więc rolki/wrotki założyć i pomykać można bez problemu ; Nogi mniej bolące i szybsze przemieszczanie się jest w obiekcie a ruch to jak wiadomo to ZDROWIE;

G
Gość
17 lutego, 14:40, Frankie:

Dom Lucyfera

twój to chlew

G
Gość
6 lutego, 13:54, Gość:

na tych zdjęciach to jest pomieszanie z poplątaniem. pokazujecie wnętrza współczesne pomieszane z tymi sprzed lat, a w ogóle to nawrzucaliście tu co popadło byle tylko ludzie klikali. Powiem wam tylko, że kuria wewnątrz już tak nie wygląda. Na zewnątrz także. A do tego te fotki to mają taką jakość jakby je Adam Wojnar po tajniacku cykał jakimś szpiegowskim aparacikiem. Słabe to.

Bo jest tak jak napisałeś z tym szpiegowskim aparacikiem... :)

F
Frankie
3 lutego, 8:58, Ryś:

JA TAM BYŁEM W NA PRZEŁOMIE 60-70 LAT I WYGLĄDA ŻE JEST TAK SAMO ! GDZIE TAM LUKSUSY ? STAROCIE I TYLE ŻE CZYSTO! LUKSUSÓW TAM NIE MA TYLKO NACHODZIĆ SIĘ TRZEBA BO DUŻY METRAŻ !

He he

F
Frankie
9 lutego, 20:37, Poko:

A jak mieszka Michnik? Pokażcie.

15 lutego, 17:39, Gość:

ten w Szwecji czy w Polsce ?

Zabrakło Ci argumentów?

F
Frankie

Dom Lucyfera

G
Gość
12 lutego, 13:26, 34sd:

nie ma zdjęcia paetza , jak nie w sypialni to chociaż na ścianie ??????

ale za to poniżej galeria złodziei ,nie ma co jak pokazywac a pózniej szukać ????

G
Gość
9 lutego, 20:37, Poko:

A jak mieszka Michnik? Pokażcie.

ten w Szwecji czy w Polsce ?

h
henrk

Pokażcie apartamenty purpurowego kiecmana Jędraszewskiego, a nie zdjęcia z pomieszczeń kurii. Ciekawe jak wygląda jego sypialnia,łazienka, salon, a nie pomieszczenia biurowe kurii.

G
Gość
31 stycznia, 21:00, Gość:

Worek jutowy po ziemniakach powinien założyć i na klęczkach do Czestochowy zaiwaniać błagając o wybaczenie, po swoich idiotycznych wypowiedziach...balzebub z rusztem już na niego czeka

3 lutego, 00:43, Gość:

Co za HAMSTWO PROSTACTWO

Worek to ty sobie włóż i zawiąż od dołu dokładnie co by cię ktoś nie zaskoczył od tyłu, bo w takim towarzystwie się obracasz. Niestety

34sd

nie ma zdjęcia paetza , jak nie w sypialni to chociaż na ścianie ??????

s
sde

Taaaa, hitler też pokazywał swoje spartańsko wyposażone pokoje a w rzeczywistości........

K
Katoliczka
1 lutego, 04:56, Życzenia dla arcybiskupa:

A twe życie drogi księże niech najdłuższe będzie bo ty siejesz ziarno zdrowie chwasty niszczysz wszędzie. Żyj i pracuj żyj i kochaj każdego jak brata. Żyj nam księże arcybiskupie jak najdłuższe lata. Te miłe życzenia składają berety moherowe Kraków parafia św Józefa. Beata

Bardzo ładne życzenia. Popieram w pełni Arcybiskupa.

G
Gość
2 lutego, 21:55, Goorol:

Mieszka tam gdzie kard. Sapieha, Wojtyła i Macharski. Zaskoczenie ?

Nie zazdroszcze mieszkania w muzeum, poza tym skonczy mandat i odejdzie do mieszkania w Poznaniu. Wiec czego zazdroscic???

Dodaj ogłoszenie