Kraków. "Chcę Arabkę za sąsiadkę" - demonstracja poparcia...

  Kraków. "Chcę Arabkę za sąsiadkę" - demonstracja poparcia dla uchodźców [WIDEO, ZDJĘCIA]

  Katarzyna Kojzar, Karolina Gawlik

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Kraków. "Chcę Arabkę za sąsiadkę" - demonstracja poparcia dla uchodźców [WIDEO, ZDJĘCIA]
  1/53
  przejdź do galerii

  ©fot. Michał Gąciarz

  "Chcę Arabkę za sąsiadkę", "Nikt nie jest nielegalny", "Każdy inny, wszyscy równi" - to niektóre z haseł wznoszonych podczas demonstracji poparcia dla uchodźców, która odbyła się na Rynku Głównym w Krakowie. Policjanci na prośbę organizatorów wyciągnęli z tłumu kilku narodowców, którzy m. in. fotografowali uczestników demonstracji.
  WIDEO: Demonstracja poparcia dla uchodźców w Krakowie

  Autorka: Karolina Gawlik, Gazeta Krakowska
  Zwolennicy przyjęcia uchodźców spotkali się na krakowskim Rynku około 14. "Chcę Arabkę za sąsiadkę", "Nikt nie jest nielegalny", "Każdy inny, wszyscy równi" - to niektóre z haseł wznoszonych podczas demonstracji.


  - To Stany Zjednoczone są winne obecnej sytuacji, a nie uchodźcy. Nie możemy ich winić i nie możemy ich nie przyjąć - szczególnie powinni to rozumieć Polacy, którzy byli 123 lata pod zaborami- mówi Omar Faris ze Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Palestyńczyków Polskich.

  Dodaje, że jest mu szczególnie przykro, kiedy słyszy ksenofobiczne hasła i zarzuty wobec imigrantów.

  Na marszu nie zabrakło nawiązań do stanowiska Kościoła katolickiego. Manifestujący podkreślali, że zgodnie z chrześcijańską nauką, powinien on przyjąć potrzebujących pod swoje skrzydła.

  Na szczęście nie doszło do poważniejszych zamieszek - policja wyprowadziła z tłumu kilku narodowców. Niektórzy z nich wdawali się w burzliwe dyskusje ze zwolennikami przyjęcia uchodźców, nazywając ich "antypolakami".

  ZOBACZ TEŻ: Kraków. "Jan Sobieski, boży miecz, islamistów przegnał precz" [ZDJĘCIA, WIDEO]  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo