Koronawirus we Wrocławiu: Już ponad 200 chorych w regionie. W Polsce zmarły dziś dwie osoby [RAPORT NA ŻYWO - 28.03.2020]

Redakcja portalu GazetaWroclawska.pl

Wideo

Zobacz galerię (25 zdjęć)
W szpitalach w Lublinie i Warszawie zmarły w sobotę dwie kolejne ofiary koronawirusa. To 67- i 70-letni mężczyzna. Obaj byli w stanie ciężkim, mieli choroby współistniejące. Tymczasem na Dolnym Śląsku liczba zakażonych koronawirusem osób wzrosła już do 214. W sobotę zakażenie potwierdzono u 21 osób z naszego regionu, w tym 6 wrocławian. Wieczorem okazało się, że chorzy są kolejni pracownicy szpitala przy ul. Grabiszyńskiej.

1638

tyle osób zachorowało na koronawirusa w Polsce, osiemnaście osób zmarło

214

to liczba chorych na Dolnym Śląsku, cztery osoby zmarły

113

co najmniej tylu jest chorych z Wrocławia i okolic lub tutaj pracuje, dwie osoby zmarły

Sobota, godz. 21.10

Chorzy są kolejni pracownicy szpitala przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. To czterech lekarzy - torakochirurdzy, anestezjolog i pulmonolog, trzy pielęgniarki i jedna salowa. Łącznie już 30 pracowników i 11 pacjentów szpitala ma koronawirusa. Dziś zakażenie potwierdzono u kolejnych ośmiu osób, m.in. lekarzy torakochirurgów. Oddział torakochirurgii został zamknięty. Nie pracują też OIOM oraz oddział pulmonologiczny.

Przeczytaj więcej na ten temat

Sobota, godz. 20.20

Wśród nowych chorych z Dolnego Śląska 5 osób to mieszkańcy Wrocławia, 3 - powiatu wrocławskiego, 3 - powiatu oleśnickiego i po 1 mieszkańcu Jeleniej Góry, Wałbrzycha oraz powiatów kłodzkiego i milickiego.

Sobota, godz. 20.00

Jest osiemnasta śmiertelna ofiara koronawirusa. To 67-letni mężczyzna z Warszawy - był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W Polsce w ciągu zaledwie kilku godzin potwierdzono 157 nowych przypadków koronawirusa, w tym 15 na Dolnym Śląsku - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Nowi chorzy z Dolnego Śląska pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha i Jeleniej Góry oraz powiatów kłodzkiego, wrocławskiego, oleśnickiego i milickiego. Dwie osoby są w szpitalach we Wrocławiu i Wałbrzychu.

Sobota, godz. 19.50

Wiosenna pogoda przyciągała dziś do wrocławskich parków wielu spacerowiczów. Przy wejściu czekała na nich straż miejska, ale nie wszystkich udało się powstrzymać przed spacerami w często uczęszczanych miejscach. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zareagował bardzo nerwowo. - Tacy jesteśmy nienormalni? Nie potrafimy zrozumieć prostego przekazu, że jest niebezpiecznie - pytał wyraźnie wzburzony prezydent podczas internetowego wystąpienia.
Przypominamy. Spacer w czasie epidemii jest dozwolony, a wręcz zalecany przez lekarzy i ministerstwo zdrowia. Należy jednak spacerować w pojedynkę (albo maksymalnie w dwie osoby chyba że są to członkowie rodziny). Należy też unikać spacerów w miejscach skupisk ludzi, a więc np. w parkach.

Przeczytaj więcej na ten temat

Sobota, godz. 18.50

Prawdziwa intencja wyszła dziś w nocy: żeby się utrzymać przy władzy. Mam nadzieję, że to będzie to tylko posłanie do urn wyborczych, a nie do żadnych innych urn - stwierdził prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, krytykując przyjętą w nocy przez Sejm nowelizację Kodeksy Wyborczego. Wprowadza ona możliwość korespondencyjnego głosowania w wyborach prezydenckich przez osoby po 60. roku życia oraz przebywające w kwarantannie. I daje jasny sygnał, że planowane na 10 maja wybory nie zostaną przesunięte.

Przeczytaj więcej na ten temat

Sobota, godz. 18.35

Na Dolnym Śląsku kwarantaną lub izolacją objętych jest 4922 osób, a nadzorem sanepidu - 3154. Tak wynika z najnowszych danych wojewody. W szpitalach w regionie przebywa 179 pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzeniem zachorowania na COVID-19.

Sobota, godz. 18.10

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce sanepid oraz prof. Marek Rękas, krajowy konsultant w dziedzinie okulistyki rekomendują używanie okularów zamiast soczewek kontaktowych.

Przeczytaj więcej

Sobota, godz. 14.50

Już tylko czwórka dzieci z podejrzeniem koronawirusa przebywa obecnie w klinice dziecięcej przy ul. Chałubińskiego we Wrocławiu. Pozostali mali pacjenci na szczęście nie byli zakażeni. W klinice nadal są dwie nastolatki, u których wirusa wykryto kilkanaście dni temu.

Sobota, godz. 14.25

Jest sześciu nowych chorych na Dolnym Śląsku. To dwie osoby z Jeleniej Góry oraz po jednej z Wrocławia, Wałbrzycha oraz powiatów jeleniogórskiego i zgorzeleckiego. Trzech spośród sześciu nowych chorych przebywa w szpitalach we Wrocławiu, Bolesławcu i Wałbrzychu. Trzy pozostałe osoby są leczone w domach. Wśród chorych jest pięciu mężczyzn i jedna kobieta.

Sobota, godz. 14.20

W szpitalu w Lublinie zmarła siedemnasta polska ofiara koronawirusa. To 70-letni mężczyzna. Był w stanie ciężkim, miał choroby współistniejące - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Sobota, godz. 14.00

Dobre wieści płyną ze szpitala przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Na razie nie ma tam nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Na wyniki badań wciąż czeka kilkudziesięciu pracowników i pacjentów szpitala. Do wczoraj potwierdzono tam zakażenie aż 33 osób.

Przeczytaj szczegóły

Sobota, godz. 12.40

Już 240 razy musiała w ostatnich dniach interweniować wrocławska straż miejska z powodu blokowania przez kierowców dojazdu do wrocławskich szpitali. Samochody były zaparkowane tak, że utrudniały wjazd do szpitali karetkom.

Przeczytaj więcej

Sobota, godz. 12.30

Karkonoski Park Narodowy zamknął dla turystów wodospady Szklarki i Kamieńczyka oraz część górskich szlaków. Nieczynne są też miejsca odpoczynków przy szlakach. Po górach wędrować można tylko parami, albo z rodziną. Zabroniona jest turystyka zorganizowana.

Zobacz listę zamkniętych szlaków

Sobota, godz. 11.35

Do 6 osób wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w powiecie strzelińskim. Informację o szóstym chorym na COVID-19 podał w sobotę przed południem miejscowy sanepid. W powiecie strzelińskim 104 osoby poddane są kwarantannie domowej, a 280 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

Sobota, godz. 11.25

Do odwołania przedłużył udzieloną wiernym dyspensę od udziału w mszach świętych arcybiskup Józef Kupny, metropolita wrocławski. Jednocześnie zachęcił wiernych do uczestniczenia w mszach świętych transmitowanych w telewizji, radiu i internecie. W najbliższą niedzielę - 29 marca - o godz. 12.00 na GazetaWroclawska.pl pokażemy transmisję na żywo z mszy z klasztoru św. Wojciecha OO. Dominikanów.

Msza na żywo

Sobota, godz. 10.15

Lekarze i pielęgniarki z dolnośląskich szpitali boją się wracać do domów, w obawie przed zakażeniem koronawirusem swoich rodzin. Koronawirusa stwierdzono dotąd u co najmniej siedmiu lekarzy z kilku szpitali oraz ponad 20 pielęgniarek i salowych. Dla pracowników szpitali, którzy nie chcą po pracy wracać do swoich domów, zostaną wynajęte hotele. Zapłaci za nie urząd marszałkowski. Jak wyjaśnił nam Michał Nowakowski, rzecznik marszałka, szpitale zostały już poproszone o określenie ile osób potrzebowałoby pomocy w znalezieniu miejsca hotelowego.

Sobota, godz. 9.45

Tak w kolejnych dniach przybywało osób zakażonych koronawirusem na Dolnym Śląsku


Sobota, godz. 9.15

W Polsce przez noc przybyło 47 chorych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Wśród nowych osób, u których wykryto zakażenie nie ma Dolnoślązaków.

Sobota, godz. 8.15

Mimo apeli lekarzy, wybory prezydenckie zaplanowane na 10 maja zapewne się odbędą. Sejm, głosami Prawa i Sprawiedliwości, zmienił minionej nocy Kodeks Wyborczy. Osoby po 60. roku życia oraz skierowane na kwarantannę będą mogły głosować korespondencyjnie.

Przeczytaj więcej na ten temat

Wszystkie ważne informacje z piątku w telegraficznym skrócie

Piątek, godz. 20.45

Czwórka nowych chorych to kolejni zakażeni pracownicy i pacjenci szpitala przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu - ustalił portal GazetaWroclawska.pl. Oznacza to, że koronawirusa ma już 33 lekarzy, pielęgniarek, salowych i pacjentów z tego szpitala.

LABELJak potwierdził Michał Nowakowski, rzecznik marszałka Dolnego Śląska, chory jest kolejny lekarz chirurg z Grabiszyńskiej oraz trzech pacjentów oddziału torakochirurgii. Kilkadziesiąt osób ze szpitala przy Grabiszyńskiej wciąż jest na kwarantannie. Szpital ma pod opieką 90 pacjentów. Nie działają oddziały pulmonologiczny i OIOM. Dwóch z trzech zakażonych pacjentów zostanie ewakuowanych do izolatorium w Obornikach Śląskich. Trzeci - ze względu na stan zdrowia - zostanie w szpitalu przy Grabiszyńskiej.

Przeczytaj szczegóły

Piątek, godz. 20.30

Koronawirusa wykryto u czterech kolejnych pacjentów z Dolnego Śląska poinformowało biuro wojewody. Liczba nowych chorych w piątek wzrosła więc już do 28.

Piątek, godz. 18.55

37 podmiotów na terenie Wrocławia odmówiło organizacji lokali wyborczych podczas wyborów prezydenckich 10 maja - poinformował prezydent Jacek Sutryk. Chodzi o gospodarzy budynków, w których mają działać komisje wyborcze, np. rady osiedla czy szkoły.

Piątek, godz. 18.55

Wśród zakażonych koronawirusem Dolnoślązaków większość stanowią mieszkańcy Wrocławia - to 81 chorych. Z powiatu wrocławskiego jest 18 zakażonych, oleśnickiego - 17, a lubińskiego - 10. W powiecie trzebnickim i lubiańskim jest 9 chorych, górowskim - 8, a oławskim - 7. Dane opublikował wojewoda dolnośląski. Różnią się nieco od tych, które wcześniej udostępniał sanepid.Piątek, godz. 17.35

Jest 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Wszystkie nowo zdiagnozowane osoby poddane zostały izolacji domowej. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z powiatów: górowskiego, lubańskiego, trzebnickiego oraz z Wrocławia.

Piątek, godz. 17.20

Mam okno na izbę przyjęć. To co tu się dzieje, to masakra. Wciąż podjeżdżają karetki z pacjentami – opowiada Agnieszka Medyńska, pielęgniarka z Oławy, pacjentka szpitala przy Koszarowej. Trafiła tu z podejrzeniem koronawirusa. Dziś wie, że ma grypę. - Tutaj nie jest przyjemnie, jest przerażająco - mówi Medyńska.

Piątek, godz. 15.40

Cztery kolejne osoby z personelu medycznego, w tym trzech lekarzy ze szpitala przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu ma koronawirusa. Jest wśród nich chirurg, który operował pacjenta leżącego do wczoraj na oddziale intensywnej opieki medycznej. Wczoraj okazało się, że pacjent był zakażony koronawirusem. Dziś zakażenie potwierdzono także u chirurga.

Przeczytaj więcej

Piątek, godz. 15.30

Nawet 70 testów na dobę mogą wykonać nowe aparaty do badania zakażeń koronawirusem, jakie dotarły dziś do wrocławskich szpitali. Laboratoria uruchomiono w szpitalu przy ul. Koszarowej, a także w Dolnośląskim Centrum Onkologii przy ul. Hirszfelda oraz w szpitalu przy ul. Kamińskiego.

Piątek, godz. 15.00

Wrocławska policja odnotowała w czwartek kilkanaście przypadków łamania zasad kwarantanny. I to nie tej związanej z powrotem do Polski, ale nałożonej przez sanepid z powodu ryzyka zakażeniem od innych osób, Gdy policjanci przyjechali do wrocławian, których obowiązuje bezwzględny zakaz opuszczania domu, nie zastali pod podanym adresem nikogo. W każdej tego typu sprawie policja wszczyna postępowanie o wykroczenie, za co grozi 5 tysięcy złotych. Osoby skierowane na kwarantannę przez sanepid mogą dodatkowo zostać ukarane grzywną do 30 tysięcy złotych.

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 14.00

Jest 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku - poinformowało ministerstwo zdrowia. Sześć osób przebywa w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu, jedna - w szpitalu w Bolesławcu. Dwie osoby są leczone w domach.

Spośród nowych chorych sześć osób pochodzi z Oleśnicy (dwie starsze i jedna młoda kobieta oraz jeden starszy i dwóch młodych mężczyzn). Jest też dwóch mężczyzn z Wrocławia - starszy i w średnim wieku oraz kobieta w średnim wieku z powiatu lubańskiego.

Piątek, godz. 13.15

Prokuratura postawiła zarzut usiłowania zabójstwa 37-letniemu mężczyźnie, który nożem zaatakował ratownika z karetki. Mężczyzna miał podejrzenie koronawirusa, pogotowie wiozło go do szpitala. Teraz napastnikowi grozi nawet dożywocie.

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 13.00

Do momentu, kiedy dzieci nie uczestniczą w zajęciach szkolnych, a więc przynajmniej do Wielkanocy, należy odwołać wszelkie przygotowania do pierwszej komunii świętej - to decyzja księdza arcybiskupa Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego. Jeśli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół, proboszczowie w porozumieniu z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych mają podjąć decyzję, co z tegoroczną komunią. Te decyzje mają być podejmowane indywidualnie w każdej parafii.

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 12.50

Głogowski Szpital Powiatowy wstrzymał przyjęcia pacjentów na oddział wewnętrzny. Aż 23 lekarzy i pielęgniarek szpitala przebywa na kwarantannie po tym, jak u jednej z pacjentek oddziału chorób wewnętrznych pojawiło się podejrzenie zakażenia koronawirusem.

Piątek, godz. 12.30

W pełni wyposażona specjalistyczna karetka dedykowana do walki z koronawirusem trafi do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Karetka kosztowała około 900 tys. zł. Szpitalowi kupił ją wrocławski magistrat. Pojazd przechodzi właśnie badania dopuszczające do użytkowania. W trasę wyruszy za kilka tygodni. Druga, mniejsza karetka za około 500 tys. zł, trafi lada dzień do szpitala wojskowego przy ul. Weigla.

Zobacz wrocławską karetkę koronawirusową

Piątek, godz. 11.45

Przynajmniej raz w roku spowiadać się, w czasie wielkanocnym komunię świętą przyjmować - mówią kościelne przykazania. Jak wierni mają to zrobić w czasie epidemii? Dziś wszyscy księża z archidiecezji wrocławskiej dostaną w tej sprawie zalecenia od arcybiskupa Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego. Na spowiedź możemy umówić się indywidualnie. - Albo wzbudzić w sobie akt żalu doskonałego u siebie w domu, a już po epidemii wyspowiadać się księdzu - tłumaczy portalowi GazetaWroclawska.pl ks. Rafał Kowalski z wrocławskiej Kurii Metropolitarnej.

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 10.55

Już nie sama policja, a wspólne patrole policji i wojska sprawdzają przestrzeganie kwarantanny przez osoby skierowane na nią przez sanepid oraz te, które w ostatnich dniach wróciły do Polski. - Mundurowi otrzymują codziennie listę osób i adresów, pod które muszą się udać, aby nawiązać kontakt z odizolowaną osobą. Wszystkie sprawdzenia są realizowane w sposób wykluczający możliwość kontaktu fizycznego żołnierzy i policjantów z osobą objętą kwarantanną - mówi asp. szt. Monika Kaleta z policji.

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 10.40

Już dziesiąty dzień zmaga się z koronawirusem lekarz – chirurg ze szpitala przy ulicy Koszarowej we Wrocławiu. Od kilku dni w ciężkim stanie przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej. Za sprawą tego zakażenia wciąż 30 osób z medycznego personelu szpitala przebywa na kwarantannie.

Przeczytaj więcej

Piątek, godz. 9.30

Dziś rusza dezynfekcja wiat śmietnikowych na wszystkich osiedlach we Wrocławiu. Będzie prowadzona zarówno u prywatnych, jak i miejskich zarządców.

Piątek, godz. 8.40

Są nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Jak podało ministerstwo zdrowia, w ciągu minionej nocy zakażenie potwierdzono u 23 pacjentów z Polski. Nie ma wśród nich Dolnoślązaków.

Piątek, godz. 8.20

Troje pacjentów szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu wciąż przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej. Coraz lepiej czuje się za to 74-letnia kobieta, która była jedną z pierwszych chorych we Wrocławiu. Zaraziła się najprawdopodobniej od zięcia, który przyjechał do Wrocławia z USA. Była w stanie ciężkim. Teraz nie ma już objawów choroby. Dziś będzie miała wykonywane kolejne testy na obecność koronawirusa, mające potwierdzić czy jest już zdrowia.

Podsumowanie wydarzeń dnia w skrócie znajdziesz tutaj

Czwartek, godz. 21.00

OIOM szpitala przy ul. Grabiszyńskiej wstrzymuje pracę. Koronawirusa ma dwójka pacjentów i pracowniczka kuchni.

Czytaj więcej na ten temat

Czwartek, godz. 21.00

Wielkie serce pojawiło się dziś wieczorem między 20., a 27. piętrem wrocławskiego Sky Tower. To podziękowanie dla lekarzy, pielęgniarek, personelu medycznego oraz innych służb za ich zaangażowanie i poświęcenie w walce z pandemią koronawirusa. Serce widoczne będzie na wschodniej elewacji Sky Tower także w piątek między godziną 20.45, a 21.15.

Czwartek, godz. 20.30

Kolejne smutne informacje. W szpitalu w Warszawie zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem. - To 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta. Oboje mieli choroby współistniejące - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Od ostatnich czterech godzin w Polsce przybyło 58 zakażonych osób. Wśród nowych chorych nie ma Dolnoślązaków.

Czwartek, godz. 20.20

197 osób z podejrzeniem koronawirusa czeka na wyniki badań we wrocławskich szpitalach - podał wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.

Czwartek, godz. 20.00

Mężczyzna, który w ubiegłym tygodniu wyskoczył z okna szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu wciąż jest w ciężkim stanie. Przeszedł drugą operację. Nadal przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej szpitala przy ul. Borowskiej, ma poważny uraz głowy. Był pacjentem szpitala przy ul. Koszarowej, bo podejrzewano u niego koronawirusa. Ostatecznie, już po wypadku, okazało się że zakażony nie jest.

Czwartek, godz. 17.50

Na Dolnym Śląsku jest ośmiu nowych chorych z koronawirusem - podało biuro wojewody. Jedna z tych osób jest leczona w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. Pozostałe leczą się w domach. Wśród ośmiu osób, u których badania wykryły koronawirusa są trzy starsze kobiety i jeden starszy mężczyzna z Wrocławia. Kolejni chorzy to starszy mężczyzna z powiatu świdnickiego, młoda kobieta z powiatu kłodzkiego oraz kobieta i mężczyzna w średnim wieku z powiatu strzelińskiego. W całej Polsce w ciągu ostatnich trzech godzin odnotowano 43 nowe przypadki koronawirusa.

Czwartek, godz. 16.20

W izolatorium dla chorych z koronawirusem w Obornikach Śląskich pod Wrocławiem zmarł 66-letni mężczyzna. Choć był zarażony koronawirusem, przyczyną zgonu był bardzo zaawansowany nowotwór. Informację przekazał portalowi GazetaWroclawska.pl rzecznik marszałka Michał Nowakowski. Mężczyzna był w szpitalu "w stanie paliatywnym".

Czytaj więcej na ten temat

Czwartek, godz. 14.50

Wśród podejrzanych o zakażenie koronawirusem we Wrocławiu jest 11 dzieci. Są pacjentami kliniki przy ul. Chałubińskiego. Od kilkunastu dni w tym szpitalu leczone są także dwie nastolatki, u których wykryto wirusa. To uczennice szkół na Stabłowicach i Maślicach. Na szczęście na razie nie ma sygnałów o tym, by zaraziły się od nich inne dzieci z tych szkół.

Czwartek, godz. 14.30

Dwójka chorych, u których dziś wykryto zakażenie, to mieszkańcy gminy Żmigród - poinformował burmistrz Żmigrodu Robert Lewandowski. Jeden z mężczyzn pracuje we wsi Skokowa pod Prusicami. Wiemy, że wśród nowych chorych jest też mieszkaniec gminy Oborniki Śląskie, brat zakażonego wcześniej mężczyzny. W sumie w powiecie trzebnickim jest już osiem potwierdzonych przypadków koronawirusa - pięć w gminie Oborniki Śląskie, jeden - w gminie Wisznia Mała oraz dwa - w gminie Żmigród. - Cztery osoby są hospitalizowane, ich stan zdrowia ocenia się jako dobry. Wiem, że dla wszystkich jest to trudny czas. Chciałabym poprosić wszystkich najpiękniejszymi słowami świata o to żebyście zostali w domach. Jest to jedyny sposób, by zatrzymać koronawirusa. Zróbmy to z miłości do siebie, swoich bliskich, i dla wszystkich, którzy codziennie wstają i walczą o nasze zdrowie i naszą codzienność - zaapelowała do mieszkańców Małgorzata Matusiak, starosta trzebnicki.

Czwartek, godz. 14.10

Pacjentka szpitala przy ul. Koszarowej z podejrzeniem koronawirusa uciekła z izby przyjęć. Funkcjonariusze odnaleźli kobietę w jej domu w Środzie Śląskiej w towarzystwie trzech innych osób. Wszyscy byli kompletnie pijani.

Przeczytaj szczegóły

Czwartek, godz. 14.00

U 32 kolejnych osób w Polsce potwierdzono dziś koronawirusa. Wśród nowych chorych jest siedmioro Dolnoślązaków. Spośród nowych zakażonych mieszkańców naszego regionu jest starsza kobieta z Wrocławia. Kolejne trzy osoby to mieszkańcy powiatu trzebnickiego (dwóch starszych mężczyzn i jeden w średnim wieku). Jest też mężczyzna w średnim wieku z Lubina, młoda kobieta z powiatu wołowskiego oraz mężczyzna w średnim wieku z powiatu milickiego.

Czwartek, godz. 13.20

Wrocław zrezygnuje z części inwestycji oraz będzie oszczędzał na bieżących wydatkach. Na niektóre rzeczy po prostu nie będzie nas stać - zapowiada prezydent Wrocławia Jacek Sutryk w wideokonferencji z portalem GazetaWroclawska.pl. - Straty miasta spowodowane koronawirusem już teraz szacujemy na pół miliarda złotych - mówi prezydent. Czy Wrocław może stać się zamkniętym miastem? Czy jest ryzyko całkowitego zawieszenia kursowania MPK? - Żadnego scenariusza nie można wykluczyć - przyznaje Jacek Sutryk. Prezydent Wrocławia odpowiada na pytania Czytelników portalu GazetaWroclawska.pl.

Zobacz odpowiedzi prezydenta

Czwartek, godz. 12.50

Pięćdziesięciu pracowników z kilku oławskich marketów, m.in. Biedronki i Rossmanna zostało wysłanych na kwarantannę, pobrano od nich także wymazy do badania na obecność koronawirusa. To osoby, które w sobotę mogły mieć kontakt z kobietą, która – jak się potem okazało – jest zarażona koronawirusem. Robiła w tych sklepach zakupy.

Czwartek, godz. 11.40

Już nie tylko z radiowozów, ale i z łodzi patrolującej Odrę policjanci apelują do wrocławian o pozostanie w domach.

Czwartek, godz. 11.00

Starszy mężczyźna spod Trzebnicy, który zmarł w szpitalu na Koszarowej zaraz po pobraniu próbek do badań nie miał koronawirusa. Wyniki testów dotarły dziś do szpitala. Przyczyną śmierci była niewydolność krążeniowo-oddechowa niemająca nic wspólnego z koronawirusem. Przypomnijmy - to mężczyzna, który leczył się w szpitalu w Miliczu, został wypisany 10 marca, a we wtorek wieczorem w ciężkim stanie karetką przetransportowano go do szpitala przy Koszarowej. Wcześniej ministerstwo zdrowia zaliczyło 71-latka do śmiertelnych ofiar koronawirusa. Tymczasem dziś nad ranem w szpitalu przy Koszarowej zmarła inna starsza kobieta. Niedługo wcześniej trafiła do szpitala i nie wiadomo, czy miała koronawirusa. Dopiero pobrano od niej wymaz do badań. Prawdopodobnie - jak się dowiadujemy - śmierć nastąpiła z innego powodu niż wirus.

Czwartek, godz. 10.50

Areszt albo 1500 złotych grzywny grozi 75-latkowi ze Szklarskiej Poręby, który zadzwonił pod numer 112 i oznajmił, że ma wszystkie objawy koronawirusa. Ratownicy z pogotowia po jego przebadaniu stwierdzili, że jest zupełnie zdrowy i nie ma objawów choroby, ale za to jest kompletnie pijany.

Przeczytaj więcej

Czwartek, godz. 10.10

Sanepid zamknął budynek Poczty Polskiej przy ul. 3 Maja w Oleśnicy. Jak wynika z naszych informacji, jedna z oleśnickich listonoszek ma objawy zarażenia koronawirusem. Kobieta miała zgłosić się wczoraj w nocy do wrocławskiego szpitala.

Wiadomo, że pracownicy poczty, którzy rozpoczęli poranną zmianę, zostali zwolnieni do domu. Trwa oczekiwanie na wynik testu.

Czwartek, godz. 9.40

W szatni jednego z obiektów LG Chem w Biskupicach Podgórnych po godz. 9 znaleziono osłabionego pracownika. Pół godziny później w zakładzie pojawiła się karetka i ratownicy medyczni udzielali tej osobie pomocy medycznej. Jak informują portal GazetaWroclawska.pl władze zakładu, dopiero po zakończonej interwencji medyków będzie wiadomo czy przyczyną zdarzenia może być koronawirus, czy nie ma ono związku z epidemią.

Czwartek, godz. 9.20

Są dwie kolejne ofiary śmiertelne koronawirusa w Polsce. W szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Z kolei w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie został włączony do statystyk osób zmarłych z powodu koronawirusa. Informację podało ministerstwo zdrowia.

Czwartek, godz. 7.45

Stan 70-letniego mężczyzny przebywającego od kilkunastu dni w szpitalu przy ul. Koszarowej jest krytyczny. Mężczyzna wciąż samodzielnie nie oddycha, jest podłączony do respiratora. Jest jednym z trzech pacjentów koronawirusem, przebywających na oddziale intensywnej opieki medycznej. W nocy do szpitala przyjęto trzy pielęgniarki z Koszarowej, które przebywały w domowej kwarantannie, bo miały objawy chorobowe.

Środa godz. 21.30

66-letni bezdomny z Wrocławia jest pierwszą osobą w mieście wyleczoną z koronawirusa. Ale nie on pierwszy został wypisany ze szpitala przy ul. Koszarowej. Wcześniej już siedem osób, choć były ciągle chore, szpital wypisał do domów. - Siedem osób leczonych w naszym szpitalu odesłaliśmy do kwarantanny domowej – przyznaje rzeczniczka szpitala Urszula Małecka. Dlaczego szpital wypisuje do domu chore osoby? Zobacz w naszym materiale.

Przeczytaj szczegóły

Środa godz. 19.30

Już ponad 200 tysięcy osób w Polsce jest objętych kwarantanną - podało ministerstwo zdrowia. 70528 osób skierował na nią sanepid, 138680 musi przez 14 dni zostać w domu z powodu powrotu z zagranicy. W szpitalach w całej Polsce przebywa 1615 osób z podejrzeniem koronawirusa. Chorych jest już 1031 Polaków.

Środa godz. 18.50

Planowany na czerwiec nocny półmaraton we Wrocławiu nie odbędzie się. Decyzję ogłosił właśnie prezydent Jacek Sutryk.

Środa godz. 18.10

Co z płynem do dezynfekcji rąk, który miał być dostępny na stacjach Orlenu. Od kilku dni gdy się tylko pojawia - znika w kwadrans. Jest szansa żeby go nie brakowało? - Staramy się – odpowiada paliwowy koncern. I obiecuje, że w kwietniu będzie lepiej.

Przeczytaj więcej na ten temat

Środa godz. 18.00

W całej Polsce ujawniono kolejne 74 przypadki zakażenia. Liczba zakażonych przekroczyła już 1000 osób - wynosi 1031. Jest też czternasta ofiara śmiertelna. To 80-letni mężczyzna. Zmarł w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej.

Środa godz. 17.45

W ciągu zaledwie kilku godzin na Dolnym Śląsku koronwirusa potwierdzono u kolejnych pięciu osób. Troje z nich przebywa w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu, jedna osoba jest leczona w szpitalu w Bolesławcu, a jedna przebywa w kwarantannie domowej. Koronawirusa na Dolnym Śląsku potwierdzono już u 150 osób. Z pięciu nowych zarażonych dwie osoby są z powiatu wołowskiego: to kobieta i mężczyzna w średnim wieku. Jest też starsza kobieta z powiatu polkowickiego, starsza kobieta z powiatu lubańskiego i mężczyzna w średnim wieku ze Świdnicy.

Środa godz. 16.15

Spośród jedenastu Dolnoślązaków, u których dziś przed południem wykryto koronawirusa cztery osoby są z Wrocławia (dwie kobiety i dwóch mężczyzn w średnim wieku), pięć z Lubina (mężczyźni w średnim wieku) i po jednej z powiatu średzkiego (kobieta w średnim wieku) oraz z Lwówka Śląskiego (młoda kobieta).

Środa godz. 14.35

Sanepid objął kwarantanną 22 mieszkańców powiatu trzebnickiego, pracowników zakładu Preh w Siemianicach (gm. Oborniki Śląskie), którzy mogli mieć kontakt z zakażoną osobą.

Środa godz. 14.25

Nie będzie w tym roku tradycyjnego święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Do tego dnia włącznie w całej Polsce będzie obowiązywał zakaz organizowania obrządków liturgicznych z udziałem więcej niż pięciu osób. Limit ten zostanie podwyższony do 50 dopiero w niedzielę wielkanocna. - Na pewno nie wyobrażam sobie świecenia pod kościołami, pomnikami, krzyżami. Jest to wbrew prawu - mówi portalowi GazetaWroclawska.pl ks. Rafał Kowalski z wrocławskiej kurii. - Ale takiego błogosławieństwa pokarmów każdy może dokonać sam u siebie w domu - podkreśla.

Przeczytaj więcej na ten temat

Środa godz. 14.15

Tym razem dobra wiadomość. Wyzdrowiał bezdomny, który trafił do szpitala z noclegowni przy ul. Małachowskiego. Mężczyzna ma 66 lat i do szpitala trafił w ubiegłym tygodniu. Dziś badania potwierdziły, że jest już zdrowy. Bezdomny wyszedł już ze szpitala.

Środa godz. 13.35

Ministerstwo zdrowia informuje o 31 nowych chorych w Polsce. 11 osób pochodzi z Dolnego Śląska, jedna z nich jest leczona w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu, pozostali chorzy przebywają w domach. Ministerstwo potwierdziło też informację o śmierci zakażonego koronawirusem 71-letniego kierowcy PKS z Jeleniej Góry.

Środa godz. 12.40

Nie żyje 71-letni kierowca PKS Tour Jelenia Góra, u którego kilka dni temu wykryto koronawirusa. Zmarł w szpitalu w Bolesławcu, był mieszkańcem Jeleniej Góry. Wiemy, że tuż przed zachorowaniem woził pasażerów na trasie Jelenia Góra - Szklarska Poręba. Sanepid za pośrednictwem mediów szukał osób, które od 9 do 13 marca mogły podróżować tym autobusem, by część z nich objąć kwarantanną. Mężczyzna źle się poczuł 13 marca, początkowo leczył się sam. Pięć dni później pogotowie zabrało go do szpitala w Bolesławcu. - Na oficjalny raport jeszcze czekamy, ale od lekarza szpitala w Bolesławcu wiemy, że 71-pacjent chory na COVID-19 zmarł dziś przed południem - potwierdza w rozmowie z portalem GazetaWroclawska.pl dyrektor sanepidu w Bolesławcu Urszula Felczyńska. - W ostatnich dniach u mężczyzny pojawiła się ostra niewydolność dróg oddechowych - poinformował portal GazetaWroclawska.pl dyrektor szpitala w Bolesławcu Kamil Barczyk.

Przeczytaj

Środa godz. 12.30

Wciąż nie ma bliższych informacji o zmarłym w nocy 41-letnim pacjencie szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. Nie wiadomo, skąd pochodził mężczyzna. Urszula Małecka, rzeczniczka szpitala, odmówiła informacji w tej sprawie. Również do sanepidu nie dotarły jeszcze żadne dane pacjenta. Z nieoficjalnych informacji sanepidu wynika, że był on mieszkańcem Wrocławia.

Środa godz. 11.50

W czwartek kończy się kwarantanna bezdomnych z noclegowni przy ul. Małachowskiego we Wrocławiu. Trafili tam klika dni temu po tym, jak jeden z mężczyzn z Małachowskiego okazał się zakażony koronawirusem i umieszczono go w szpitalu przy Koszarowej. Okazało się, że żaden inny bezdomny nie jest zakażony. - Noclegownia przy Małachowskiego jest wysprzątana i zdezynfekowana – mówi Joanna Kot z Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Bezdomni zostaną do noclegowni przewiezieni tak samo jak jechali na kwarantannę. Czyli autobusami podstawionymi przez Centrum Zarządzania Kryzysowego. W obiekcie na ul. Małachowskiego zostaną wydzielone dwie strefy. W jednej przebywać będą mężczyźni, po powrocie z kwarantanny. W drugiej przyjmowani będą bezdomni, którzy będą potrzebowali pomocy, posiłku czy dachu nad głową. Wszystko będzie zorganizowane tak by mężczyźni z kwarantanny nie kontaktowali się z osobami z miasta.

Środa godz. 11.40

Osiem ciosów nożem w klatkę piersiową zadał ratownikowi z karetki pogotowia pacjent z podejrzeniem koronawirusa. Mężczyzna odbywał kwarantannę. Z powodu problemów psychicznych pogotowie wiozło go właśnie do szpitala. Zaatakował na podlegnickim odcinku autostrady A4.

Przeczytaj więcej na ten temat

Środa godz. 11.00

Od dziś w Polsce nauka zdalna jest obowiązkowa. Jest jednak problem - nie działa Librus, jedno z najpopularniejszych w Polsce narzędzi do komunikacji między nauczycielami i rodzicami. Nie wytrzymał przeciążenia. Nad rozwiązaniem problemu pracuje kilkudziesięciu informatyków. Na razie nie wiadomo, kiedy system będzie działał prawidłowo.

Przeczytaj szczegóły

Środa godz. 10.30

Sanepid w Polkowicach potwierdził zakażenie korowanirusem u kobiety, która w niedzielę trafiła na SOR w Głogowie. 76-latka nie miała początkowo objawów wskazujących na wirusa, ale w poniedziałek jej stan się pogorszył, a kobietę przewieziono do szpitala zakaźnego w Bolesławcu. Dziś poznaliśmy wyniki badań. Testy wykazały, że jest zakażona koronawirusem. 76-latka z gminy Grębocice, przebywa nadal w szpitalu. W Szpitalu Powiatowym w Głogowie trwa właśnie ustalanie co dalej ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. Najprawdopodobniej jego pracownicy, którzy mieli kontakt z kobietą, będą musieli zostać poddani kwarantannie.

Środa godz. 10.00

Zmarły w nocy w szpitalu przy ul. Koszarowej 71-letni pacjent, to mieszkaniec małej wsi w gminie Trzebnica. Do 10 marca dość długo leczył się w szpitalu w Miliczu, ale z zupełnie innych powodów. Wcześniej nie podejrzewano u niego koronawirusa. Przez ostatnie dni był w domu. We wtorek źle się poczuł i na własną rękę dotarł do szpitala przy Koszarowej. Nie wiadomo jeszcze, kto go tam przywiózł. Po pobraniu mu wymazu do badań zmarł. Lekarze czekają jeszcze na wyniki badań, które wyjaśnią czy mężczyzna był zakażony.

Środa godz. 9.30

W banku Credit Agricole we Wrocławiu jest trzecia zarażona osoba. Rzecznik banku Przemysław Przybylski potwierdził, ze jest to pracowniczka centrali banku mieszczącej się przy ul. Legnickiej we Wrocławiu. Od około dwóch tygodni przebywała w domu, więc nie potrzebne były żadne dodatkowe środki ostrożności. Nie objęto dodatkową kwarantanną żądnych innych pracowników banku. Przypomnijmy - jako pierwszy zachorował tu wiceprezes, który niedawno wrócił z Francji.

Środa godz. 7.10

W nocy zmarło dwóch pacjentów szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. Jeden z nich to 41-letni mężczyzna, który trafił tu pod koniec ubiegłego tygodnia. Od piątku był na oddziale intensywnej opieki medycznej. Druga śmiertelna ofiara to 71-latek, który trafił do szpital we wtorek wieczorem, a w nocy już nie żył. W tym drugim przypadku nie ma jeszcze potwierdzenia zakażenia koronawirusem. Obaj mężczyźni - jak podaje biuro wojewody - mieli "choroby towarzyszące".
Na oddziale intensywnej opieki medycznej szpitala przy Koszarowej nadal jest trzech pacjentów. W nocy trafił tam chirurg ze szpitala. Jego stan ostatnio pogorszył się.
Wkrótce więcej informacji

Wtorek, godz. 21.20

Jest aż siedemnaście nowych osób zakażonych koronawirusem ze szpitala przy ul. Grabiszyńskiej. Łącznie koronawirusem zakażonych jest już 16 pielęgniarek i salowych oraz 6 pacjentów. - Niczego nie zmienia to w funkcjonowaniu szpitala - mówi rzecznik marszałka Michał Nowakowski. Dziś ewakuowano szpitalny oddział pulmonologii. Jest on nieczynny.

Zobacz szczegóły

Wtorek, godz. 20.30

Zamknięto oddział wewnętrzny szpitala w Oławie. U jednej z osób z personelu medycznego wykryto koronawirusa. - Kwarantanną objęto wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażonym pracownikiem szpitala - informuje portal GazetaWroclawska.pl Anna Ulicka, zastępca dyrektora sanepidu w Oławie. To już drugi podobny przypadek w tym szpitalu. Przed kilkoma dniami koronawirusa stwierdzono u jednej z lekarek ze szpitalnej przychodni. Kobieta zaraziła się od 70-letniego mężczyzny, który leczył się u niej zanim stwierdzono u niego koronawirusa.

Wtorek, godz. 19.15

71-letni mieszkaniec Cieszyna to dziesiąta śmiertelna ofiara koronawirusa w Polsce. O jego śmierci poinformowało właśnie Ministerstwo Zdrowia. - Mężczyzna był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące - czytamy w komunikacie.

Wtorek, godz. 19.15

Siedem osób dotychczas zakażonych koronawirusem to mieszkańcami gmin powiatu wrocławskiego. W tych 9 gminach 57 osób, które mogły mieć kontakt z chorymi, odbywa kwarantannę nakazaną przez sanepid, a 198 jest izolowanych po powrocie z zagranicy. W powiecie wrocławskim najwięcej chorych na COVID-19, chorobę powodowaną koronawirusem jest w gminie Długołęka. Chorują tam 3 osoby, 47 przebywa na kwarantannie nakazanej przez sanepid, a 27 odbywa kwarantannę „rządową”, obowiązkową dla osób, które wracają z zagranicy. Dwoje zakażonych jest w gminie Kąty Wrocławskie, jedna osoba jest skierowana na kwarantannę przez sanepid, a 37 na kwarantannie obowiązkowej dla wracających do Polski. Po jednym chorym jest w gminach Czernica i Kobierzyce. Ponadto w gminie Czernica 6 osób znalazło się na kwarantannie z polecenia sanepidu, a 28 po powrocie z zagranicy. W gminie Kobierzyce sanepid skierował na odosobnienie 3 osoby, a obowiązkowo po powrocie z zagranicy w domach pozostaje 48 osób. W pozostałych gminach powiatu wrocławskiego są także osoby na kwarantannie po powrocie z zagranicy: 32 w gminie Siechnice, 16 w gminie Żórawina, 6 w gminie Sobótka, 3 w gminie Mietków i 1 w gminie Jordanów Śląski.

Wtorek, godz. 19.10

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ostrzega przed fałszywymi mailami, które wykorzystują epidemię koronawirusa do infekowania komputerów. Jak ustalono, do wysłania maili wykorzystany jest adres IP zarejestrowany w Rosji. Z tego samego adresu od 11 marca wysyłanych jest dużo fałszywych maili. Uważać powinniśmy na maile, zawierające linki, w które należy kliknąć. Są to maile: „od pracownika WHO”, „COVID-19 UPDATE” oraz maili z linkiem zatytułowanym: COVID-19_PFD.exe. ABW ostrzega – to próba zainfekowania naszego komputera.

Wtorek, godz. 19.00

Zakaz wychodzenia z domu z wyjątkiem dokładnie opisanych sytuacji, zakaz spotykania się z więcej niż jedną osobą, ograniczenie możliwej liczby pasażerów komunikacji miejskiej - to nowe ograniczenia, które obowiązują w Polsce od dziś (24 marca 2020) do Wielkiej Soboty, 11 kwietnia 2020. Nadal będą mogły za to działać duże fabryki, magazyny czy markety budowlane. Ograniczenia nie dotyczą zakładów pracy. Co wolno, a co jest zakazane? Sprawdź!

Zobacz więcej

Wtorek, godz. 18.50

Nie będzie umorzenia opłat za mieszkania komunalne we Wrocławiu. - Mówiłem o czynszach za lokale gdzie jest prowadzona działalność gospodarcza. Nie za mieszkania. Bo zaraz będzie tak, że wyjdzie prezydent i powie, że za nic w tym mieście nie płacimy. Tak może być, możemy nie płacić, ale zamknijmy zaraz miasto. Ja potrzebuję naszych pieniążków wspólnych po to, żeby później się odbić. I tak będzie kryzys - powiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Wtorek, godz. 17.20

Jest ośmiu kolejnych chorych z Dolnego Śląska - podało ministerstwo zdrowia. Od rana koronawirusa w regionie potwierdzono więc już u 16 nowych pacjentów. Jeden z nowych chorych przebywa w szpitalu w Wałbrzychu, pozostali są leczeni w domach. Z ośmiu nowych osób zakażonych koronawirusem mamy jedną osobę z powiatu górowskiego, cztery z Lubina, jedną z Oławy i dwie z powiatu trzebnickiego (gminy Oborniki Śląskie i Wisznia Mała). Bliższych informacji nie ma. Wiadomo tylko, że chorzy z powiatu trzebnickiego to kobieta i mężczyzna. Na Dolnym Śląsku jest już 117 potwierdzonych przypadków koronawirusa.

Wtorek, godz. 16.20

Ewakuacja oddziału pulmonologicznego Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej. Rano informowaliśmy, że personel placówki objęto kwarantanną po tym gdy okazało się, że jedna z leczonych tu osób ma koronawirusa. Teraz wiadomo, że testy potwierdziły obecność wirusa także u czterech pielęgniarek i kolejnego pacjenta. Cały oddział został ewakuowany.

Przeczytaj więcej na ten temat

Wtorek, godz. 13.00

Jest osiem nowych przypadków koronawirusa na Dolnym Śląsku - poinformowało biuro wojewody. Trzy osoby są w szpitalu we Wrocławiu, pozostałe są leczone w domach. Wśród chorych są trzy kobiety i trzech mężczyzn z Wrocławia - wszyscy w średnim wieku, a także mężczyzna i kobieta z Lubina - również w średnim wieku. 

Wtorek, godz. 13.00

W Polsce zostaje wprowadzony zakaz wychodzenia z domu poza konkretnymi sytuacjami jak wyjście do pracy, do sklepu, wyprowadzenie psa czy krótkie przejście się. Ale obowiązywać będzie zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób oraz nakaz zachowania od innych osób minimum 1,5 metra odstępu. Można będzie spotykać się tylko z członkami najbliższej rodziny, a także z osobami, z którymi pozostajemy w stałym pożyciu.
Będą także dodatkowe ograniczenia w przemieszczaniu się. Wprowadzone zostaje ograniczenie przemieszczania się z wyjątkiem drogi do i z pracy, wolontariatu w walce z koronawirusem oraz niezbędnych spraw życia codziennego. W komunikacji publicznej może od teraz podróżować maksymalnie o połowę mniej pasażerów niż w danym autobusie czy tramwaju jest miejsc siedzących. Nowe przepisy obowiązują od dziś do Wielkiej Soboty - 11 kwietnia 2020.
Niezbędne są kolejne kroki, które ograniczają efekt zakażeń w całej Polsce - powiedział o godz. 13 premier Mateusz Morawiecki. - Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym co się dzieje - dodał. Dlatego rząd zdecydował się na wprowadzenie nowych obostrzeń. Dodał, że decyzja zapadła przede wszystkim w trosce o ludzi starszych.

Zobacz wszystkie szczegóły

Wtorek, godz. 12.10

Dolny Śląsk stara się o uzyskanie dla szpitali dużej ilości spirytusu, który pochodził z przemytu. - Staramy się w Krajowej Administracji Skarbowej, żeby mógł został użyty jako środek dezynfekujący - powiedział wicemarszałek Dolnego Śląska Marcin Krzyżanowski.

Wtorek, godz. 11.30

Chińscy specjaliści radzą wrocławskim samorządowcom i lekarzom jak walczyć z koronawirusem. Dziś rano Dolnośląski Urząd Marszałkowski zorganizował telekonferencję z Chinami. Uczestniczyli w niej lekarze i przedstawiciele władz z prowincji Anhui. Po naszej stronie byli m. in. lekarze i dyrektorzy wrocławskich szpitali. - To było bardzo pomocne spotkanie – mówi nam wrocławski lekarz, który w nim uczestniczył. Po tamtej stronie byli profesorowie, ordynatorzy oddziałów anestezjologicznych. Odpowiadali na wiele pytań bardzo szczegółowych dotyczących leczenia, wykorzystania sprzętu medycznego czy zabezpieczenia personelu pracującego z chorymi.

Wtorek, godz. 10.30

Jest dziewiąta ofiara koronawirusa. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Miał "współistniejące choroby". Resort zdrowia informuje o kolejnych 8 przypadkach koronawirusa.

Wtorek, godz. 9.30

U jednego z pacjentów szpitala przy ul. Grabiszyńskiej stwierdzono koronawirusa. W efekcie 50 osób z personelu medycznego oddziału pulmunologicznego trafiło na kwarantannę.

Przeczytaj więcej na ten temat

Wtorek, godz. 9.00

W Polsce jest 17 nowych chorych - poinformowało ministerstwo zdrowia. Nie ma wśród nich Dolnoślązaków.

Wtorek, godz. 8.20

Trzeci pacjent z koronawirusem trafił w nocy na oddział intensywnej opieki medycznej szpitala przy Koszarowej. Jest w stanie ciężkim. To mężczyzna w średnim wieku. Łącznie na OIOM-ie jest już trzech pacjentów.

Materiał oryginalny: Koronawirus we Wrocławiu: Już ponad 200 chorych w regionie. W Polsce zmarły dziś dwie osoby [RAPORT NA ŻYWO - 28.03.2020] - Gazeta Wrocławska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1,877

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
26 marca, 21:04, Gość:

Skąd wiadomo, ilu jest zakażonych skoro nawet osoby z bliskiegi otoczenia osoby zakażonej nie mają robionych testów.

26 marca, 23:14, Gość:

Tego koronawirusa ma wiekszosć ludzi. O powoduje np. przeziebienia. Te testy to jedna wielka sciema jak i ta pandemia. To już jest kompletny absurd. WHO ośmiesza się i traci zaufanie, bo to zwykła polityczna organizacja

27 marca, 11:14, Gość:

dokształć się ręce opadają Niemcy już musza wybierać kogo leczyć kogo nie

27 marca, 14:21, UZUPEŁNIĘ...:

Hiszpania od początku prowadzi selekcję wieku (60 ), stanu zdrowia i "przydatności", Włochy zostały do tego zmuszone sytuacją, Niemcy - rzeczywiście ich towarzystwa medyczne opracowały już zalecenia selekcjonowania chorych...

Ale ta Polska nieeuropejska...

Tam mają choćby pozór kryteriów naukowych. A u nas jak twierdzą źli ludzie decydować będzie grubość portwela. Ja w te pomówienia oczywiście nie wierzę ...

G
Gość
27 marca, 19:51, Gość:

Gazeta Wrocławska- jest częścią Verlagsgruppe Passau, niemieckiej grupy medialnej obecnej w Niemczech i Polsce.

i co w związku z tym?

G
Gość
Gazeta Wrocławska- jest częścią Verlagsgruppe Passau, niemieckiej grupy medialnej obecnej w Niemczech i Polsce.
J
Jegomosc

Zróbcie testy w LG na koronowirusa . Firma ukrywa kazdy przypadek aby tylko nie zamkneli produkcji

U
UZUPEŁNIĘ...
26 marca, 21:04, Gość:

Skąd wiadomo, ilu jest zakażonych skoro nawet osoby z bliskiegi otoczenia osoby zakażonej nie mają robionych testów.

26 marca, 23:14, Gość:

Tego koronawirusa ma wiekszosć ludzi. O powoduje np. przeziebienia. Te testy to jedna wielka sciema jak i ta pandemia. To już jest kompletny absurd. WHO ośmiesza się i traci zaufanie, bo to zwykła polityczna organizacja

27 marca, 11:14, Gość:

dokształć się ręce opadają Niemcy już musza wybierać kogo leczyć kogo nie

Hiszpania od początku prowadzi selekcję wieku (60 ), stanu zdrowia i "przydatności", Włochy zostały do tego zmuszone sytuacją, Niemcy - rzeczywiście ich towarzystwa medyczne opracowały już zalecenia selekcjonowania chorych...

Ale ta Polska nieeuropejska...

P
Pawel
27 marca, 7:58, Gość:

ZABÓJCZA szczepionka na Koronawirusa. Lekarz z Katowic OSTRZEGA - nie BIERZCIE jej ABSOLUTNIE!

Ja nie bede bral tej szczepionki bo bedzie tekstowa I nie wiadomo jak zadziala. Nie bierzcie szczepien przeciwko grypie. Ponoc po niej umiera najwiecej teraz.

F
Franek

U mnie w pracy jeden pracownik, ktorego zona ma koronawirusa przyszedl do roboty I nikomu nie powiedzial. Po 2 dniach dopiero sie wydalo. K rw a! Teraz wszyscy od dzisiaj musimy z calymi rodzinami byc na kwarantannie. Co za de bi l ! Ludzie nie wytrzymam co za nieodpowiedzialnosc! A najgorsze, ze tez mogl zarazac w drodze do I z pracy I w sklepach. Moi znajomi z psami maja masakre, zglosili o pomoc by ktos wyprowadzal psy albo przyganal na 2 tyg. Nie daruje temu de bi low i !

G
Gość
26 marca, 21:04, Gość:

Skąd wiadomo, ilu jest zakażonych skoro nawet osoby z bliskiegi otoczenia osoby zakażonej nie mają robionych testów.

26 marca, 23:14, Gość:

Tego koronawirusa ma wiekszosć ludzi. O powoduje np. przeziebienia. Te testy to jedna wielka sciema jak i ta pandemia. To już jest kompletny absurd. WHO ośmiesza się i traci zaufanie, bo to zwykła polityczna organizacja

dokształć się ręce opadają Niemcy już musza wybierać kogo leczyć kogo nie

g
gość
26 marca, 23:10, B:

Ta choroba z nami była jest i będzie. Chorujemy na to już od zeszłego roku. I co z tego? Nic, żyjemy dalej. Dajcie już spokój tej panice i wróćmy do normalnego życia. Stany zadwierdzily leczenie surówką, osób które wyzdrowialy. Czyli wszystko jest tak jak było, nasz organizm cały czas potrafi wytworzyć przeciwciała. Nie uposledzajcie ludzi umysłowo, mamy własne mechanizmy obronne. Dobrze że już wiekszosc komentarzy wskazuje na to że się opamietalismy i wyszliśmy z amoku, który ogarnął nas na początku tej pseudopandemii.

Popieram w 100% - tak naprawdę na powikłania pogrypowe umierało dużo więcej ludzi tylko nie było takiego nagłaśniania. Nie dajmy się zwariować.

N
Nie panikujcie ludzi

Co za qrw-Y we wrocławskiej pierw pisali o zgonach ze to winna korony teraz jak ludzie panikują zaczynaja od głównych powodów zgonów a poznij ze korona dobiła kogoś. Bo miał słaba odporność. Chu... w pysk wam .

G
Gość

Stan epidemii - aż 16 osób zmarło przez miesiąc w całym kraju!!! Strach się bać jak wprowadzą szczepionkę genetyczną.

To "Epidemia Strachu/ Contagion" wyreżyserowana w 2011 r. w Hollywood, nawet mapy zachorowań jak w filmie.

G
Gość

ZABÓJCZA szczepionka na Koronawirusa. Lekarz z Katowic OSTRZEGA - nie BIERZCIE jej ABSOLUTNIE!

a
a było się tak napinać >
26 marca, 21:04, Gość:

Skąd wiadomo, ilu jest zakażonych skoro nawet osoby z bliskiegi otoczenia osoby zakażonej nie mają robionych testów.

26 marca, 23:14, Gość:

Tego koronawirusa ma wiekszosć ludzi. O powoduje np. przeziebienia. Te testy to jedna wielka sciema jak i ta pandemia. To już jest kompletny absurd. WHO ośmiesza się i traci zaufanie, bo to zwykła polityczna organizacja

26 marca, 23:49, Gość:

من جهتها، توقعت روسيا حدوث انخفاض حاد في عائدات النفط على المدى القريب، نظرا لأن خام

Słabo znam arabski ? ale z tego wynika ze tańczysz , gotujesz dajesz du,, sprzątasz i chatujesz

K
Kule
26 marca, 21:04, Gość:

Skąd wiadomo, ilu jest zakażonych skoro nawet osoby z bliskiegi otoczenia osoby zakażonej nie mają robionych testów.

26 marca, 23:14, Gość:

Tego koronawirusa ma wiekszosć ludzi. O powoduje np. przeziebienia. Te testy to jedna wielka sciema jak i ta pandemia. To już jest kompletny absurd. WHO ośmiesza się i traci zaufanie, bo to zwykła polityczna organizacja

26 marca, 23:49, Gość:

من جهتها، توقعت روسيا حدوث انخفاض حاد في عائدات النفط على المدى القريب، نظرا لأن خام

ty za lachę daję 20 zł ale kule tez muszą być wylizane ?

g
gdzie jest Marciniec rybak

gdzie jest Marciniec rybak ?gdzie jest Marciniec rybak ?gdzie jest Marciniec rybak ?gdzie jest Marciniec rybak ?gdzie jest Marciniec rybak ?gdzie jest Marciniec rybak ?gdzie jest Marciniec rybak ?gdzie jest Marciniec rybak ?gdzie jest Marciniec rybak ?gdzie jest Marciniec rybak ?gdzie jest Marciniec rybak ?gdzie jest Marciniec rybak ?

Dodaj ogłoszenie