Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Relacje minuta po minucie z 23, 24 i 25 marca 2020

Monika Juś
Monika Juś
Marek Majewski
Marek Majewski
Daniel Świerżewski
Daniel Świerżewski
fot. Szymon Starnawski
Epidemia koronawirusa w Warszawie i na Mazowszu minuta po minucie. Poniżej nasza archiwalna relacja z 23, 24 i 25 marca 2020.

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. 25 marca 2020

20:50 Komunikaty głosowe na warszawskich ulicach

Mieszkańcy stolicy mogli dziś usłyszeć emitowane przez patrole straży miejskiej i policji komunikaty głosowe, nawołujące do pozostania w domu w związku z epidemią koronawirusa.

19:31 Kwarantanna na oddziale zamkniętym Szpitala Nowowiejskiego

Jak podaje TVN Warszawa, kwarantanną objętych jest 30 pacjentów na oddziale zamkniętym Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie, pozostałe oddziały funkcjonują normalnie. Koronawirusa wykryto u pacjentki w Szpitalu Bielańskim, przebywała ona jednak wcześniej w Szpitalu Nowowiejskim. 70 osób ze Szpitala Nowowiejskiego zostało poddanych testom na obecność koronawirusa, u 15 wynik był negatywny, pozostali na wyniki jeszcze czekają.

18:32 Nowe dane mazowieckiego sanepidu

Z raportu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie wynika, że w ciągu ostatniej doby w woj. mazowieckim 1732 osoby objęto kwarantanną domową, 992 osoby zostały objęte nadzorem epidemiologicznym, przybyło też 103 osoby hospitalizowane w związku z podejrzeniem koronawirusa. Pełne dane z godz. 16:

 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 8 936 / (1 732)
 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 9 955 / (992)
 • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 / (ostatnia doba): 598 / (103)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / (ostatnia doba): 251 / (39)

Osoby, które mają potwierdzone zachorowanie na COVID-19 to 251 osób obu płci, w tym: 2 dzieci w wieku poniżej 3 lat, 7 dzieci w wieku 4-15 lat, 43 osoby w wieku 18-30 lat, 83 osoby w wieku 31-50 lat oraz 116 osób w wieku 51-95 lat. Osoby znajdują się pod opieką lekarzy w szpitalach w Warszawie, Radomiu, Puławach, Nowym Mieście, Nowym Dworze Mazowieckim, Grójcu, Płocku, Ciechanowie. Duża część chorych z uwagi na dobry stan zdrowia nie została hospitalizowana i przebywa w izolacji w domach. 5 osób hospitalizowanych jest w stanie ciężkim - informuje mazowiecki sanepid.

17:48 39 nowych przypadków koronawirusa na Mazowszu

Z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w województwie mazowieckim potwierdzono zakażenie koronawirusem łącznie u 251 pacjentów.

17:44 Zakażona pielęgniarka ze Szpitala Bródnowskiego

Jak podaje Wirtualna Polska, zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u pielęgniarki, która współpracuje z oddziałem kardiologicznym placówki przy ul. Kondratowicza. Wstrzymano przyjmowanie oraz wypisywanie pacjentów z oddziału. Reszta szpitala działa normalnie. To drugi przypadek koronawirusa w Szpitalu Bródnowskim - wcześniej informowano o potwierdzeniu zakażenia u gastrologa.

17:33 Potwierdzono koronawirusa u studentki WAT, kwarantanna w akademiku

Wojskowa Akademia Techniczna informuje o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa u jednej ze studentek uczelni. Pacjentka jest hospitalizowana i czuje się dobrze. Od niedzieli Akademik Wojskowy nr 3 objęty jest kwarantanną, taki stan ma zostać utrzymany do 5 kwietnia - informuje uczelnia.

"W akademiku przebywa 361 podchorążych i 4 żołnierzy zawodowych. Zgodnie z zaleceniami Wojskowego Inspektoratu Sanitarnego podchorążowie przebywają w swoich pokojach i nie mogą ich opuszczać do odwołania. Przestrzegane są wszystkie zalecane środki ostrożności i bezpieczeństwa. Posiłki dostarczane są zgodnie z obowiązującymi procedurami. Uczelnia zabezpiecza podchorążym wszelkie rzeczy niezbędne do normalnego funkcjonowania i kształcenia zdalnego oraz materiały pozwalające na wypełnienie czasu wolnego" - czytamy w komunikacie WAT.

17:24 Sanepid szuka pasażerów Flixbusa relacji Warszawa-Zakopane

Koronawirusa potwierdzono u jednego z pasażerów autokaru Flixbus. "Sanepid prosi pasażerów, którzy w dniu 19.03.2020 r. podróżowali autobusem należącym do Firmy FLIXBUS nr kursu P6 relacji Warszawa - Zakopane przez Radom, Kielce, Kraków - wyjazd z Warszawy o godz. 23.45 o niezwłoczny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną zgodnie z właściwością regionu zamieszkania" - czytamy w komunikacie. Wszyscy pasażerowie, którzy podróżowali feralnym autobusem powinni poddać się kwarantannie.

17:03 Ewakuacja oddziału wewnętrznego szpitala w Radomiu

Poważna sytuacja w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. W środę, po otrzymaniu wyników okazało się, że na oddziale wewnętrznym I, zarażonych koronawirusem jest już 21 osób. Władze lecznicy zadecydowały o ewakuacji oddziału. Wśród chorych jest: pięciu lekarzy, cztery pielęgniarki , dziesięciu pacjentów oraz dwóch pracowników administracji.

CZYTAJ WIĘCEJ O SYTUACJI W MAZOWIECKIM SZPITALU SPECJALISTYCZNYM W RADOMIU:

15:57 Zmiany w funkcjonowaniu Punktów Obsługi Pasażerów od 26 marca

Od czwartku do odwołania czynnych będzie 9 z 22 Punktów Obsługi Pasażerów. Będą one pracowały w zmienionych godzinach - informuje ZTM. Niezbędne sprawy pasażerowie będą mogli załatwić w punktach zlokalizowanych:

 • przy siedzibie ZTM – ul. Żelazna 61
 • na stacji metra M1 Młociny
 • na stacji metra M1 Plac Wilsona
 • na stacji metra M1 Dworzec Gdański
 • na stacji metra M1 Ratusz Arsenał
 • na stacji metra M1 Centrum
 • na stacji metra M1 Politechnika
 • na stacji metra M1 Służew
 • na stacji metra M2 Dworzec Wileński

15:22 Nowe dane sanepidu w Warszawie

Z raportu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w m.st. Warszawie wynika, że w stolicy zakażenie koronawirusem potwierdzono u 122 osób. Oznacza to, że w ciągu ostatniej doby przybyło 26 nowych przypadków. Stan na godz. 13, 25 marca:

 • liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym: 2464
 • liczba osób objętych aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora
 • sanitarnego: 2077
 • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 538
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 122

14:25 Kampinoski Park Narodowy zamknięty z powodu koronawirusa

"W związku z wprowadzeniem działań mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się epidemii wirusa SARS-CoV-2 z dniem 26.03.2020 r. cały obszar Kampinoskiego Parku Narodowego zostaje zamknięty" - poinformowała dyrekcja parku.

14:20 Policjanci będą pilnować liczby osób w środkach komunikacji miejskiej

Jak powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński przestrzeganie liczby osób w komunikacji miejskiej będzie jednym z priorytetów dla policjantów. - Priorytetem dla funkcjonariuszy będzie pilnowanie przestrzegania nowych ograniczeń: zakazu zgromadzeń powyżej dwóch osób i przebywania w środkach komunikacji zbiorowej nie więcej osób niż połowa miejsc siedzących - mówił szef resortu podczas konferencji prasowej.

Chcę, by w sytuacjach "dwa plus" (więcej niż dwie osoby przebywające razem - red.) prowadzone były działania informacyjne - dodał Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. - Zaleciłem ostrzejsze działania i represje wobec osób młodych, które bez powodu gromadzą się w większych grupach, co według ekspertów stwarza zagrożenie dla zdrowia. Zaleciłem też, żeby komendy różnych szczebli kontaktowały się z władzami samorządowymi i uświadamiały, że kierowcy środków transportu zbiorowego muszą pilnować ograniczeń w liczbie pasażerów.

Szef MSWiA poinformował też, że granice Polski będą zamknięte do 13 kwietnia. - Przedłużamy zamknięcie naszych granic. Do 13 kwietnia granice Polski będą zamknięte dla obcokrajowców. Ograniczenie nie dotyczy oczywiście transportu towarów.

14:05 Szpitale na Mazowszu dostaną 150 milionów złotych. Województwo uruchamia program Unii Europejskiej

Miliony dla szpitali, a także ośrodków zdrowia czy stacji pogotowia. Urząd Marszałkowski przeznacza 150 milionów złotych na pomoc placówkom medycznym. To środki zapewnione przez Unię Europejską. Powstała już konkretna lista miejsc, które dostaną wsparcie. Więcej informacji tutaj.

13:35 31 nowych przypadków koronawirusa w Polsce

Ministerstwo zdrowia podało najnowsze dane na temat potwierdzonych przypadków koronawirusa. Nie ma informacji o nowych zachorowaniach na Mazowszu. Do tej pory w Polsce potwierdzono 957 przypadków koronawirusa, 13 osób zmarło. Na Mazowszu zakażonych jest łącznie 212 osób.

12:50 Pogrzeb ks. Piotra Pawlukiewicza. Znany rekolekcjonista spoczął na Cmentarzu Powązkowskim

W środę w Warszawie odbył się pogrzeb ks. Piotra Pawlukiewicza. Z uwagi na stan epidemiczny, warszawiacy nie mogli bezpośrednio uczestniczyć w ceremonii. W mszy oraz pochówku partycypowało wąskie grono duchownych i najbliższa rodzina. Zdjęcia z uroczystości możecie zobaczyć tutaj

12:25 Nie będzie zniesienia opłat parkingowych w Warszawie

Po raz kolejny prezydent odniósł się też do kwestii zniesienia opłat parkingowych w Warszawie. Na pytanie dlaczego nie zaleci warszawiakom zrezygnowania z komunikacji miejskiej i dojeżdżania do pracy samochodem, odpowiedział, że z komunikacji miejskiej powinni korzystać tylko ci, którzy rzeczywiście muszą to robić.

Źródło:
TVN 24

Jeśli chodzi o miejsca parkingowe, chcemy utrzymać sytuację, w której w Warszawie jest stosunkowo łatwo znaleźć miejsce parkingowe - wyjaśnił. - 80 proc. miejsc obecnie jest zajętych, a chodzi nam o to, żeby była też możliwość znalezienia wolnego miejsca parkingowego w sytuacji, kiedy trzeba dojechać do szpitala czy pomóc seniorom. Całą konferencję prasową można obejrzeć na profilu Rafała Trzaskowskiego na facebooku.

12:05 Konferencja prasowa w warszawskim ratuszu. Trzaskowski o rozporządzeniu rządu: „Dostajemy sprzeczne sygnały”

Podczas konferencji prasowej prezydent Warszawy odniósł się do wydanego przez rząd rozporządzenia, w którym znalazł się zapis m.in. o maksymalnej dopuszczalnej liczbie pasażerów w komunikacji miejskiej. - Dla nas najważniejsze jest racjonalne podejście do podejmowania decyzji. Mamy dokładne analizy tego co się dzieje na ulicach Warszawy, z miejscami parkingowymi i w komunikacji miejskiej. Apeluję o odłożenie sporów politycznych na bok i pozwolenie samorządom na racjonalne działanie - rozpoczął prezydent Trzaskowski. - Rząd wydał rozporządzenie bez dokładnego wytłumaczenia jak wyobraża sobie egzekwowanie tych przepisów. My zrobimy wszystko, żeby zdroworozsądkowo te przepisy egzekwować, natomiast trudno będzie to zrobić w metrze czy w tramwajach - zaznaczył.

Źródło:
TVN 24

Rafał Trzaskowski przekazał też nowe informacje na temat obowiązującego w stolicy rozkładu jazdy. Prezydent podkreślił, że obecnie wszystkie miasta w Polsce mają problem ze znalezieniem obsady dla autobusów, tramwajów oraz pociągów i poinformował, że w środę na ulice Warszawy wyjechało 1440 autobusów i 382 tramwaje. - Wszystkie autobusy i tramwaje, które mogą, są elastycznie rozdysponowane na ulicach Warszawy - zapewnił.

To my dokładnie wiemy, jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o komunikacje miejską, to my wiemy ilu mamy kierowców i motorniczych w pracy każdego dnia. I to jest podstawa do racjonalnego podejmowania decyzji, a nie rewelacje w mediach społecznościowych - mówił prezydent.

- Jeśli chcemy zadbać o to, aby w miejscach kluczowych były odpowiednie obsady, mimo że mamy do czynienia z absencją we wszystkich miastach, musimy stosować elastyczny rozkład jazdy - zaznaczył Rafał Trzaskowski.

Jak poinformował, w środkach komunikacji miejskiej niebawem mają pojawić się ogłoszenia z podstawowymi zasadami rządowego rozporządzenia. Prezydent powiedział też, że ratusz pracuje obecnie nad rozkładami jazdy dla autobusów nocnych.

11:50 Miasto uruchamia psychologiczne centrum wsparcia rodziny

Jak powiedział prezydent Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej wsparciem psychologicznym mają zostać objęci rodzice pozostający z dziećmi w domu oraz uczniowie, którzy od środy mają obowiązek nauki zdalnej. Uczniowie otrzymają wsparcie ekspertów, których zadaniem będzie m.in. tłumaczenie konkretnych zagadnień.

11:20 "Widząc gromadzące się grupy ludzi nie bądź obojętny! Reaguj!"

Straż Miejska przypomina o zaostrzeniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego i prosi o kontakt osoby, które zauważą na mieście gromadzące się grupy ludzi.

Strażnicy Miejscy codziennie patrolują też warszawskie skwery, parki i obiekty rekreacyjne. Na razie funkcjonariusze nie stwierdzili poważniejszych naruszeń zasad izolacji.

10:30 Epidemia koronawirusa opóźni budowę II linii metra w Warszawie?

Na Bródnie, w miejscu gdzie powstanie ostatnia stacja II linii metra, pojawiły się tarcze TBM. W kwietniu miały zacząć wiercić w kierunku Pragi. Czy to odbędzie się terminowo? W związku z koronawirusem wielu pracowników nie przychodzi do pracy. A to nie jedyny problem, który może opóźnić inwestycję. Więcej przeczytacie tutaj.

9:35 Komunikacja miejska wraca do podstawowego rozkładu jazdy

Od 25 marca pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego będą kursować według podstawowego rozkładu jazdy. Decyzja została podjęta w związku z wprowadzonymi we wtorek dodatkowymi obostrzeniami. Więcej informacji tutaj.

9:05 Miasto dostarczy śniadanie wielkanocne do domu. Świąteczna akcja dla potrzebujących

Samotni, opuszczeni, starsi czy mieszkańcy objęci kwarantanną nie będą pozostawieni sami sobie. Miasto Stołeczne Warszawa we współpracy z Fundacją Wolne Miejsce przygotowuje dla nich świąteczną akcję „Śniadanie Wielkanocne z dostawą”.

Osoby, które zgłoszą taką potrzebę, zostaną obdarowane wielkanocną paczką, która z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych trafi pod ich drzwi. Więcej na temat akcji przeczytacie tutaj.

7:20 SKM podało zmiany w rozkładzie jazdy

"W związku z wykryciem zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników SKM, w trosce o bezpieczeństwo naszych Pasażerów i pozostałych pracowników, w dniu 25 marca br. (środa) jesteśmy zmuszeni odwołać wybrane, niżej wymienione pociągi SKM" - czytamy w komunikacie SKM Warszawa.

ODWOŁANE POCIĄGI SKM 25.03:

 • linii S9 nr 99202 ze stacji Legionowo Piaski (odjazd o godz. 7:14) do stacji Warszawa Zachodnia peron 8 został odwołany w całej relacji,
 • linii S9 nr 99731 ze stacji Warszawa Zachodnia peron 8 (odjazd o godz. 8:49) do stacji Legionowo został odwołany w całej relacji,
 • linii S9 nr 99230 ze stacji Legionowo (odjazd o godz. 10:10) do stacji Warszawa Zachodnia peron 8 został odwołany w całej relacji,
 • linii S9 nr 99711 ze stacji Warszawa Zachodnia peron 8 (odjazd o godz. 11:38) do stacji Legionowo Piaski został odwołany w całej relacji,
 • linii S9 nr 99210 ze stacji Legionowo Piaski (odjazd o godz. 12:33) do stacji Warszawa Zachodnia peron 8 został odwołany w całej relacji,
 • linii S9 nr 99234 ze stacji Legionowo Piaski (odjazd o godz. 14:09) do stacji Warszawa Zachodnia peron 8 został odwołany w całej relacji,
 • linii S9 nr 99713 ze stacji Warszawa Zachodnia peron 8 (odjazd o godz. 14:12) do stacji Legionowo Piaski został odwołany w całej relacji,
 • linii S9 nr 99715 ze stacji Warszawa Zachodnia peron 8 (odjazd o godz. 15:00) do stacji Legionowo Piaski został odwołany w całej relacji,
 • linii S9 nr 99212 ze stacji Legionowo Piaski (odjazd o godz. 15:29) do stacji Warszawa Zachodnia peron 8 został odwołany w całej relacji,
 • linii S9 nr 99214 ze stacji Legionowo Piaski (odjazd o godz. 16:08) do stacji Warszawa Zachodnia peron 8 został odwołany w całej relacji,
 • linii S9 nr 99719 ze stacji Warszawa Zachodnia peron 8 (odjazd o godz. 16:57) do stacji Legionowo Piaski został odwołany w całej relacji,
 • linii S9 nr 99721 ze stacji Warszawa Zachodnia peron 8 (odjazd o godz. 17:59) do stacji Legionowo Piaski został odwołany w całej relacji,
 • linii S9 nr 99218 ze stacji Legionowo Piaski (odjazd o godz. 19:12) do stacji Warszawa Zachodnia peron 8 został odwołany w całej relacji.

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. 24 marca 2020

21:32 Zmiany w rozkładzie SKM prawdopodobnie także w środę

Jak podaje portal rynek-kolejowy.pl, zakażony pracownik SKM to jeden z maszynistów. Pociąg w którym pracował w ostatnim czasie został skierowany do dezynfekcji w bazie na Szczęśliwicach. Nie wiadomo na razie, ilu pracowników SKM będzie musiało zostać objętych kwarantanną, ale niewykluczone, że zmiany w kursowaniu pociągów będzie trzeba wprowadzić także w środę. Rozkład jazdy na 25 marca ma być znany w godzinach nocnych.

21:11 Koronawirus u pracownika SKM, zmiany w kursowaniu pociągów

Stołeczna Szybka Kolej Miejska informuje, że potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego z jej pracowników. W związku z tym przewoźnik zdecydował się odwołać część wtorkowych kursów SKM. Zmiany dotyczą linii S1, S2 i S9, pełny ich wykaz znajdziecie poniżej.

20:12 Prawie 7,5 tys. osób na Mazowszu objętych kwarantanną domową

A tak wyglądają kompletne dane dla województwa mazowieckiego z dnia 24 marca:

 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 9 163 / (716)
 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 7 452 / (1 269)
 • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 / (ostatnia doba): 510 / (71)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / (ostatnia doba): 212 / (37)

Osoby, które mają potwierdzone zachorowanie na COVID-19 to 204 osoby dorosłe obu płci w wieku 18-95 lat oraz 2 dzieci w wieku poniżej 3 lat i 6 dzieci w wieku 4-15 lat. Osoby znajdują się pod opieką lekarzy w szpitalach w Warszawie, Radomiu, Puławach, Nowym Mieście, Nowym Dworze Mazowieckim, Grójcu, Płocku, Ciechanowie. Duża część chorych z uwagi na dobry stan zdrowia nie została hospitalizowana i przebywa w izolacji w domach. 5 osób hospitalizowanych jest w stanie ciężkim - informuje mazowiecki sanepid.

19:36 Ministerstwo Zdrowia: 37 nowych przypadków na Mazowszu

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane o pacjentach, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Spośród 40 nowych przypadków, aż 37 dotyczy osób z woj. mazowieckiego. W sumie w województwie mazowieckim potwierdzono już 212 przypadków zakażenia koronawirusem.

19:10 Biskup warszawsko-praski: msze święte bez udziału wiernych

W związku z decyzją rządu, ograniczającą do 5 liczbę osób, które mogą jednocześnie uczestniczyć w obrzędach religijnych, biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński wydał zalecenie, by msze odbywały się bez udziału wiernych. "Wyjątkiem może być uczestnictwo osób zamawiających intencję danej Mszy Świętej (max 5 osób), po wcześniejszej konsultacji z duszpasterzem. Te same normy odnoszą się do Mszy Świętej pogrzebowej, z uwzględnieniem dodatkowej posługi zakładu pogrzebowego. Jeżeli okoliczności za tym przemawiają, to za zgodą rodziny można rozważyć ograniczenie pogrzebu do stacji przy grobie, a Mszę Świętą w intencji zmarłego odprawić w późniejszym terminie" - napisał duchowny.

19:02 Wydłużony czas na formalności dot. użytkowania wieczystego

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że mieszkańcy stolicy będą mieli więcej czasu na załatwienie wszystkich formalności związanych z przekształceniem użytkowania wieczystego we własność. Okres składania dokumentów został wydłużony do końca 2020 roku.

18:53 Koronawirus w szpitalu w Grodzisku Mazowieckim

Sanepid informuje o zamknięciu oddziału chirurgii SPS Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim. U lekarza tej placówki potwierdzono zakażenie koronawirusem. "Lekarz przebywa na kwarantannie domowej w stanie ogólnym dobrym. Pracownicy PSSE w Grodzisku Mazowieckim podjęli czynności dochodzenia epidemiologicznego. W uzgodnieniu z Dyrekcją szpitala oddział został zamknięty. U osób z bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną pobrano wymazy do badań, które przekazano do laboratorium. Osoby te zostały objęte kwarantanną" - czytamy w komunikacie.

17:25 Warszawa: 1346 osób w kwarantannie, 2208 osób pod nadzorem epidemiologicznym

W ciągu ostatniej doby w Warszawie przybyło 7 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Poniżej dane Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w m.st. Warszawie z godz. 13:

 • liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym: 2208
 • liczba osób objętych aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora
 • sanitarnego: 1346
 • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 453
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 96

Te dane na razie nie są wliczane do raportu ogólnopolskiego - Ministerstwo Zdrowia o nowych przypadkach z województwa mazowieckiego informuje teraz zbiorczo wieczorem.

16:29 SOR w Nowym Dworze Mazowieckim otwarty

Są też pozytywne informacje: o godzinie 15 otwarty został szpitalny oddział ratunkowy Nowodworskiego Centrum Medycznego. Na ewakuację czeka jeszcze kilkunastu pacjentów oddziału chorób wewnętrznych.

15:54 Ograniczenia na oddziale ginekologiczno-położniczym w Szpitalu Praskim

TVN24, powołując się na rzeczniczkę stołecznego ratusza Karolinę Gałecką, podaje, że zamknięty został oddział ginekologiczno-położniczy Szpitala Praskiego. U jednego z pracowników szpitala potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wcześniej szpital informował o wstrzymaniu działalności bloku porodowego, ciężarne pacjentki są kierowane do szpitala Inflancka.

15:38 ZTM wprowadza możliwość zawieszenia biletów przez internet

Warszawski Transport Publiczny informuje o wprowadzeniu możliwości zawieszenia biletu długookresowego na czas przebywania w domu, bez konieczności odwiedzania punktu obsługi pasażerów. Aby to zrobić, wystarczy wejść na specjalną stronę zawieswkm.wtp.waw.pl i podać numer swojej Karty Miejskiej. W przypadku biletu zakodowanego na innej karcie niż WKM, np. elektronicznej legitymacji studenckiej, trzeba podać 11 cyfrowy numer karty.

Zawiesić można bilety 30- i 90-dniowe, ważne w dowolnej strefie biletowej, także Bilety Metropolitalne. Pasażer nie otrzyma zwrotu pieniędzy, będzie mógł natomiast przekodować niewykorzystany czas ważności biletu na inny termin, po zgłoszeniu się do Punktu Obsługi Pasażerów, w dowolnie wybranym przez siebie terminie. Przekodowywany okres ważności będzie się liczył od dnia złożenia wniosku przez Internet - czytamy w komunikacie dla pasażerów.

14:45 Będą opóźnienia na budowie drugiej linii metra?

Jest dramatycznie mniej ludzi na obydwu placach budowy – zauważył w rozmowie z „Super Expressem” Bartosz Sawicki, rzecznik budującej metro firmy Gulermak. – Praktycznie nie ma godziny, żebyśmy nie otrzymywali informacji od podwykonawców o ograniczeniu liczby pracowników, o zwalnianiu pracowników do domu. To pracownicy z całej Polski, którzy po prostu się boją, że będą wprowadzane dalsze obostrzenia. Część inżynierów też przeszła na tryb pracy zdalnej lub półzdalnej.

Więcej o utrudnieniach w realizacji projektów budowlanych przeczytacie tutaj.

14:20 Ograniczenia w komunikacji miejskiej. Maksymalnie 20 osób w autobusie

Zgodnie z nowymi wytycznymi, maksymalna liczba pasażerów mogących korzystać z jednego środka transportu zbiorowego to połowa miejsc siedzących. W 18-metrowym autobusie przegubowym (w zależności od typu) znajdziemy około 40-45 miejsc siedzących. Oznacza to, że od 25 marca na pokładzie jednego autobusu może przebywać max. 20-22 pasażerów.

Co z pozostałymi środkami transportu? Więcej o tym, jak od środy będzie funkcjonowała komunikacja miejska w Warszawie, przeczytacie tutaj.

13:40 Prezydent Radomia: Zmarł pacjent zarażony koronawirusem

Prezydent Radomia Radosław Witkowski poinformował, że w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zmarł drugi pacjent zakażony koronawirusem.

„To 79-letni mieszkaniec gminy Odrzywół, który na oddział obserwacyjno-zakaźny trafił ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Pacjent miał choroby współistniejące” - podał Witkowski.

Obecnie w radomskim szpitalu przebywa 13 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. 13 kolejnych czeka na wynik testu.

13:00 Minister zdrowia: Wprowadzamy zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o konieczności wprowadzenia kolejnych obostrzeń w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.

Od środy 25 marca obowiązywać będą ograniczenia w przemieszczaniu się. Zakazane jest wychodzenie z domu poza wyjściem do pracy, sklepu, apteki czy wyprowadzeniem psa. - Jeśli nie ograniczymy wychodzenia z domu praktycznie do zera, nie uratujemy ludzkich żyć - mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia zaznaczył, że zakaz nie obejmuje pomocy najbliższym. - Pomoc osobom starszym jest całkowicie dozwolona - podkreślił Szumowski.

Podejmujemy te decyzje po to, by kupić sobie czas - dla nas wszystkich, dla lepszego przygotowania służby zdrowia. Mamy już 19 szpitali jednoimiennych i chcemy przygotować kolejne, by wyprzedzać bieg wydarzeń - tłumaczył premier Morawiecki.

Ograniczenia będą obowiązywały również w komunikacji miejskiej. - Dopuszczalna liczba pasażerów to miejsca siedzące podzielone przez dwa - mówił premier. - Nie może być tłoku, musi być dystans. Zostawmy te środki dla osób, które muszą udać się do zakładu pracy czy do sklepu.

Zakazane są też zgromadzenia powyżej dwóch osób. Liczba osób, która może uczestniczyć w mszy świętej została ograniczona do 5. Utrzymane zostaną też dotychczasowe ograniczenia: funkcjonowanie galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej.

Jednocześnie premier stwierdził, że nie widzi dziś powodu, by egzaminy czy wybory prezydenckie nie odbyły się w wyznaczonym terminie.

Minister Zdrowia powiedział też, że codziennie w Polsce przeprowadzanych jest 3000 testów na obecność koronawirusa. W szpitalach obecnie sprawdzane jest działanie szybkich testów. Szumowski poinformował też, że zakontraktowany został zakup kolejnych kilkuset tysięcy testów.

Ograniczenia mają obowiązywać do 11 kwietnia.

Zapis całej konferencji znajdziecie tutaj

11:25 Straż Miejska patroluje miasto pod kątem zgromadzeń

130 punktów rekreacyjnych w Warszawie jest pod obserwacją patroli warszawskiej Straży Miejskiej. W weekend funkcjonariusze musieli nakłaniać do rozejścia się grupy, które gromadziły się m.in. w Lesie Kabackim, Parku Młociny i na Polach Elekcyjnych.

W poniedziałek strażnicy zrealizowała łącznie 766 zgłoszeń od Warszawiaków. Funkcjonariusze apelują, żeby zwracać uwagę na gromadzących się ludzi i jeśli jesteśmy świadkami takiej sytuacji - powiadomić Straż Miejską.

11:15 Konferencja prasowa prezydenta Warszawy

Podczas transmitowanej na facebooku konferencji prasowej prezydent Rafał Trzaskowski mówił o zmianach w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej.

Od środy zostaną wprowadzone elastyczne rozkłady jazdy dla linii: 136, 186, 190, 197, 199, 331, 414 (koordynacja ze 186), 509, 512, 521 (uruchomienie kursów na trasie skróconej: Falenica – Wiatraczna) i 735. Szczyt poranny ma rozpoczynać się około godz. 5-6.

Wiceprezydent Warszawy wyjawił, że cięcia kursów są konieczne, ponieważ miasto boryka się z brakami kadrowymi wśród motorniczych, maszynistów i kierowców. Bez interwencji i zmniejszenia liczby pojazdów, najgorszy scenariusz przewidywał, że komunikacja mogłaby mieć w ogóle problem z funkcjonowaniem. Więcej o zmianach w komunikacji przeczytacie tutaj.

10:10 Ponad sto milionów na walkę z koronawirusem. Firmy wykładają pieniądze, by zwalczyć pandemię

Polskie firmy sięgają do portfeli. Zarówno przedsiębiorstwa państwowe, jak i prywatne, zdecydowały się wesprzeć walkę z koronawirusem. Darowizny na rzecz szpitali czy Ministerstwa Zdrowia nie raz przekraczają milion złotych.

Najwięcej – jak do tej pory – zaoferowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – 20 mln zł. Taką samą kwotę przekazała fundacji Lekarze Lekarzom Dominika Kulczyk. Więcej informacji o firmach, które przekazały pieniądze na walkę z koronawirusem przeczytacie tutaj

9:50 OSP Białołęka prowadzi zbiórkę dla szpitali

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej na Białołęce rozpoczęli zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla służb działających przy zwalczaniu koronawirusa. Dary mają pomóc osobom, które pracują na pierwszej linii ognia - w szpitalach, pogotowiu ratunkowym, straży pożarnej i policji.

Strażacy zbierają przede wszystkim:

 • maseczki (chirurgiczne, głownie z filtrami FFP2 lub FFP3),
 • okulary ochronne, gogle ochronne, maski czy przyłbice,
 • rękawiczki jednorazowe (różne rozmiary),
 • kombinezony ochronne jednorazowe,
 • płyny lub żele do dezynfekcji,

Potrzebne są również: woda w butelkach, kawa, herbata, cukier i przekąski. Oddawać można również materiały, z których można uszyć maseczki jednorazowe.

Na dary strażacy będą czekać w weekend 21-22.03.2020 od godziny 13:00 na parkingu przy Instytucie Chemii i Techniki Jądrowej ul. Dorodna 16.

9:00 Studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wspomagają lekarzy w szpitalach

"Kilka dni temu wraz z naszym wspaniałym samorządem studentów rozpoczęliśmy akcję Zdejmujemy koronę wirusowi. Do pomocy zgłosiło się ponad 260 wolontariuszy" - poinformował rektor WUM prof. Mirosław Wielgoś.

"Wspomagają oni pracę w szpitalach: w Międzylesiu, Piasecznie, w Wołominie, ale też w szpitalu MSWiA i Szpitalu Zakaźnym oraz w naszych szpitalach klinicznych. Ta akcja płynąca z serca przyszłych specjalistów w zakresie ochrony zdrowia, pozwoliła także na zorganizowanie dostawy 500 posiłków dla personelu medycznego - każdego dnia - do 5 placówek na terenie Warszawy" - czytamy w przesłanym liście.

8:55 Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

17 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Żaden z nowych przypadków nie dotyczy Mazowsza.

8:10 Linie Sindbad zawieszają połączenia międzynarodowe od 29 marca

"W obliczu rosnącego zagrożenia, mając na uwadze bezpieczeństwo naszych kierowców i pilotów, a także ich rodzin i bliskich, zdecydowaliśmy o całkowitym zawieszeniu wszystkich realizowanych przez nas połączeń z dniem 29 marca" - czytamy w przesłanym komunikacie.

7:55 32 osoby objęte kwarantanną w szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim

Dyrektor Nowodworskiego Centrum Medycznego, po konsultacji z sanepidem, podjął decyzję o zamknięciu oddziału chorób wewnętrznych i ewakuacji do innych szpitali przebywających tam pacjentów. " O terminie ponownego uruchomienia Oddziału Chorób Wewnętrznych zdecydujemy po jego gruntownej dezynfekcji i dekontaminacji oraz jeśli tylko będą pozwalały nam na to możliwości kadrowe" - czytamy w komunikacie.

Objętych kwarantanną zostało 32 pracowników szpitala. Osoby te miały kontakt z pacjentem, u którego w poniedziałek potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Pozostałe oddziały szpitala funkcjonują bez zmian.

7:25 GIS rozszerzył kryterium przypadku podejrzanego o COVID-19

"Osoby w nagłym stanie zagrożenia życia lub zdrowia z objawami niewydolności oddechowej są traktowane jako podejrzane o Covid-19 - bez konieczności spełnia kryteriów epidemiologicznych!" - czytamy w komunikacie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. 23 marca 2020

22:02 Trzaskowski ws. rozkładów jazdy: Śledzimy sytuację na bieżąco i dokonujemy zmian

Dużo dziś emocji wokół rozkładów jazdy stołecznej komunikacji miejskiej. Rafał Trzaskowski tłumaczy na Facebooku, dlaczego zapadła decyzja o zmianie rozkładów na weekendowe. "Kwestia rozkładu jazdy jest przez cały czas przedmiotem naszych analiz, opieramy się na konkretnych danych, nie na emocjach czy intuicji. Tam, gdzie to uzasadnione bez konsekwencji dla bezpieczeństwa zdrowotnego warszawiaków – ograniczamy częstotliwość przejazdów. Tam, gdzie potrzebnych jest więcej pojazdów – zapewniamy je. Warszawa działa" - zapewnił prezydent stolicy.

21:38 Sanepid: 8891 osób pod nadzorem epidemiologicznym

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny podaje, że wśród osób, które mają potwierdzone zachorowanie na COVID-19, jest 169 osób dorosłych obu płci w wieku 18-85 lat, oraz 2 dzieci w wieku poniżej 3 lat, i 4 dzieci w wieku 6-14 lat. Zakażeni koronawirusem pacjenci znajdują się pod opieką lekarzy w szpitalach w Warszawie, Radomiu, Puławach, Nowym Mieście, Nowym Dworze Mazowieckim, Grójcu. 5 osób hospitalizowanych jest w stanie ciężkim, natomiast część chorych z uwagi na dobry stan zdrowia nie została hospitalizowana i przebywa w izolacji w domach. Statystyki dla województwa mazowieckiego na dzień 23 marca 2020 (godz. 16.00) przedstawiają się następująco:

 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 8 891 / (583)
 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 6 314 / (871)
 • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 / (ostatnia doba): 447 / (49)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / (ostatnia doba): 175 / (28)
 • liczba zgonów związanych z COVID-19: 1

20:25 28 nowych przypadków koronawirusa na Mazowszu

W sumie liczba wszystkich potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie mazowieckim wzrosła do 175, w całej Polsce - do 749.

19:19 Szpital w Grójcu wstrzymał przyjmowanie pacjentów

Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu wstrzymało przyjęcia na wszystkie oddziały szpitalne. Działają jedynie przyszpitalne poradnie - podaje TVN Warszawa. Wcześniej w szpitalu wykryto 18 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, są wśród nich zarówno pacjenci, jak i personel szpitala. Największe kłopoty przeżywał oddział wewnętrzny. Oddział został zdezynfekowany, a pacjenci zwolnieni do domów. Nie wiadomo, co będzie dalej z funkcjonowaniem innych oddziałów.

Sytuacja jest niestety bardzo dynamiczna. Zarażone osoby miały bowiem kontakt z innym pracownikami czy pacjentami, czekamy na wyniki badań kolejnych osób. Obawiamy się, że podobnie jak w przypadku Nowego Miasta nad Pilicą także i w grójeckim szpitalu potrzebna będzie ewakuacja pacjentów i pracowników - powiedział serwisowi echodnia.eu starosta Krzysztof Ambroziak.

17:17 Warszawskie Targi Książki odwołane

Nie odbędą się w tym roku także Warszawskie Targi Książki. Tegoroczna edycja imprezy została odwołana, organizatorzy informują, że najbliższe Warszawskie Targi Książki w maju 2021 r.

Organizatorzy, w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej oraz sytuacji ekonomicznej branży wydawniczej, rozważą w ciągu najbliższych kilku tygodni zorganizowanie jesiennych, krajowych targów w Warszawie. Będziemy Państwa o tym informować - czytamy w komunikacie.

16:38 Kolejne przypadki koronawirusa, bez woj. mazowieckiego

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych 8 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Nie ma wśród nich tym razem nikogo z województwa mazowieckiego. Liczba osób zakażonych w całej Polsce wzrosła do 692.

16:22 Prawie 50 postępowań ws. naruszenia kwarantanny w Warszawie

Policjanci z jednostek KSP prowadzą już blisko 50 postępowań, zarówno w oparciu o przepisy kodeksu postępowania karnego, jak i kodeksu wykroczeń, związanych z możliwością naruszenia zasad kwarantanny - informuje stołeczna policja. Za złamanie zakazu opuszczania miejsca pobytu grozi kara w wysokości nawet 30 tys. zł.

16:10 Maseczki od kibiców Legii

Kibice Legii Warszawa z grupy "Dobrzy Ludzie" przekazali 300 maseczek Centrum Zdrowia Dziecka.

15:00 Kwarantanna w jednym z akademików Wojskowej Akademii Technicznej

361 osób zostało poddanych kwarantannie w związku z podejrzeniem koronawirusa u jednej z mieszkających w akademiku WAT podchorążych - podało RMF FM. Wyniki badań na obecność koronawirusa mają być znane we wtorek lub środę. Do tej pory podchorążowie i żołnierze mają nakaz pozostawania w swoich pokojach. Nikt nie może wejść do budynku ani go opuścić.

14:50 Prezydent Trzaskowski o sytuacji w Warszawie

Rafał Trzaskowski na swojej stronie na facebooku podał najnowsze informacje o działaniach miasta w walce z koronawirusem. - Staramy się śladem Poznania znaleźć miejsce, w którym można by było otworzyć w Warszawie kolejne laboratorium, jesteśmy też gotowi do tego, by kupić pewną ilość testów.

Prezydent mówił również o zmianach w komunikacji miejskiej i staraniach by zapewnić uczniom jak najlepsze warunki zdalnej nauki. Po raz kolejny zaapelował też do warszawiaków o pozostanie w domach. Wystąpienie prezydenta można obejrzeć poniżej.

14:30 Kolejne zmiany w rozkładach jazdy

Od poniedziałku w Warszawie obowiązuje weekendowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Jednak jak informowali od rana mieszkańcy stolicy, częstotliwość kursowania autobusów i tramwajów jest za mała, by zapewnić możliwość zachowania bezpiecznego dystansu między pasażerami.

Rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka poinformowała, że do rozkładów jazdy wprowadzono już pierwsze korekty, m.in. dotyczące linii 707, 500 i 190. Szczegółowe informacje o zmianach rozkładów jazdy znajdziecie na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

13:50 Łazienki Królewskie i Królikarnia zamknięte z powodu koronawirusa

"To dla nas trudna decyzja, której długo staraliśmy się uniknąć, ale obecnie nie mamy już innego wyjścia. Gdy na szali jest zdrowie pracowników oraz całego społeczeństwa, musimy wszyscy uznać tą wyższą konieczność wyrzeczenia się małych przyjemności w imię wspólnego dobra" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Łazienek Królewskich na facebooku.

Podobnie sytuacja wygląda w Królikarni. Od soboty, 21 marca park w Królikarni jest nieczynny dla odwiedzających. Na bramie przywieszono kartkę z informacją, że "w trosce o zdrowie mieszkańców Warszawy pałac oraz Park Rzeźby w Królikarni pozostaną zamknięte do odwołania".

12:45 Koleje Mazowieckie przedłużają obowiązywanie zmienionego rozkładu jazdy

"Rozkład jazdy od 26 marca do 10 kwietnia br. będzie funkcjonować w dalszym ciągu w zmienionym kształcie. A to oznacza, że rozkład jazdy będzie zbliżony do obowiązującego w soboty, niedziele i święta. Pozostanie jednak większość pociągów przyspieszonych, tak by umożliwić podróż do pracy i powrót do domu" - czytamy w przesłanym komunikacie.

Zamknięta zostanie również część kas biletowych, a do odwołania ograniczone będzie funkcjonowanie Punktu Rzeczy Znalezionych. KM poinformowały też, że można zwracać kupione wcześniej bilety. Więcej informacji na stronie internetowej przewoźnika.

12:35 Pacjent z koronawirusem w Szpitalu Praskim

"Pierwszy pacjent z koronawirusem, który przewinął się przez nasz szpital pokazuje jak ważne jest zachowanie procedur na wszelki wypadek. Tym razem udało się" - czytamy we wpisie zamieszonym na facebookowej stronie Szpitala Praskiego.

Pacjent został już przewieziony do szpitala MSWiA na Wołoskiej. Jak powiedziała rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka w rozmowie z TVN Warszawa, wszelkie procedury bezpieczeństwa zostały zachowane, a sanepid ocenił, że nie ma potrzeby zamykania oddziału ortopedycznego (na którym przebywał pacjent).

11:30 Pasażerowie z koronawirusem na pokładzie samolotu do Warszawy

Jak poinformowano na facebookowej grupie Dominikana-Kopalnia Wiedzy, poszukiwani są pasażerowie lotu z Dominikany do Warszawy. Chodzi rejs LO6310 z Punta Cana do Warszawy Okęcie, który odbył się 12 marca 2020 (czwartek).

- Informujemy ,że podczas Rejsu LO6310 na pokładzie samolotu przebywały osoby, u których kilka dni później pozytywnym wynikiem testu stwierdzono obecność COVID-19 (nie wiadomo, czy osoby te były zakażone w czasie lotu czy tez później) - czytamy w komunikacie.

Wszystkie osoby, które przebywały na pokładzie tego samolotu proszone są o szybki kontakt ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną właściwą do regionu zamieszkania. Pasażerowie tego lotu powinni poddać się kwarantannie dla dobra swojego, bliskich i osób, z którymi się kontaktują.

Więcej informacji znajdziecie tutaj

9:55 Koronawirus w szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim. Zamknięty SOR i oddział chorób wewnętrznych

W komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Nowodworskiego Centrum Medycznego poinformowano o potwierdzeniu przypadku koronawirusa u pacjenta przebywającego na oddziale chorób wewnętrznych. Dyrekcja zdecydowała o zamknięciu SOR-u i oddziału, na którym przebywał zakażony pacjent. Poniżej oświadczenie szpitala.

Źródło:
TVN 24

9:30 Wola, Ochota i Bielany oferują mieszkańcom pomoc psychologiczną w związku z koronawirusem

Rozprzestrzeniający koronawirus powoduje strach u wielu osób. W związku z tym trzy dzielnice oferują pomoc psychologiczną przez telefon. Wszystkie osoby, które czują w tej sytuacji niepokój mogą porozmawiać ze specjalistami.

Numery telefonów do dyżurujących psychologów znajdziecie tutaj.

9:20 Aplikacja będzie sprawdzać, czy przestrzegasz kwarantanny

Specjalna aplikacja będzie monitorowała nas dzięki wykonywanym przez nas zdjęciom. Selfie trzeba będzie wykonać kilka razy dziennie, w miejscu gdzie przebywamy na kwarantannie. Aplikacja, dzięki systemowi geolokacji sprawdzi, gdzie się aktualnie znajdujemy i czy jest to miejsce zadeklarowane przez nas lokalizacja. Więcej przeczytasz tutaj.

8:40 Dane sanepidu na temat koronawirusa na Mazowszu

Stan na niedzielę 22 marca:

 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 8 682 / (645)
 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 5 739 / (1 570)
 • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 417/(20)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 147 / (21)
 • liczba zgonów związanych z COVID-19: 1

8:05 Tak wygląda rano sytuacja w komunikacji miejskiej

Wina wprowadzenia sobotnich rozkładów jazdy?

8:00 O godz. 12. rozpocznie się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Wezmą w niej udział przedstawiciele rządu oraz liderzy ugrupowań parlamentarnych. Będą omawiać kwestię Tarczy Anykryzysowej.

7:30 Przypominamy, że od dziś Warszawski Transport Publiczny zmienia rozkład jazdy komunikacji publicznej.

Zmienia się także rozkład pociągów w kierunku lotniska Chopina. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie