Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 4.04: najnowsze informacje na temat SARS-CoV-2 w regionie

Monika Juś
Monika Juś
Marek Majewski
Marek Majewski
Daniel Świerżewski
Daniel Świerżewski
Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 dotarła do Polski. Zakażenie wirusem z Wuhan potwierdzono u 3503 osób, z czego 819 przypadków dotyczy woj. mazowieckiego. W Warszawie odnotowano 14 zgonów. Poniżej znajdziecie najświeższe informacje dotyczące sytuacji na Mazowszu.

Czytaj także

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. 4 kwietnia 2020

16:30 Żołnierze i strażnicy miejscy wspierają działania policji

"Od 24 marca policjanci 340 razy podejmowali czynności wobec osób w związku z naruszeniem art. 54 kodeksu wykroczeń" - poinformowała warszawska policja.

15:00 Rząd apeluje, aby zrezygnować z podróży na święta Wielkanocne. "Powinniśmy maksymalnie ograniczyć przemieszczanie się"

Zbliżają się święta, a to ten czas, kiedy podróże są wzmożone. Wiele osób postanawia odwiedzić swoje rodziny. Czy w trakcie epidemii takie przemieszczanie jest wskazane? Więcej przeczytacie tutaj

13:40 Minister zdrowia: Nic nie wskazuje, by epidemia miała wygasnąć w najbliższych tygodniach

"Będziemy zwiększali liczbę testów na koronawirusa. Od dzisiaj wszystkie szpitale w Polsce będą mogły wykonywać testy swoim pacjentom i pracownikom na koszt NFZ. Chcemy jak najszybciej i jak najwięcej testować" - mówił na konferencji prasowej Łukasz Szumowski.

13:10 Mężczyzna zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala, żeby kupić alkohol. Grozi mu 8 lat więzienia

61-letni nosiciel koronawirusa, który uciekł z jednego z warszawskich szpitali, aby zakupić alkohol został schwytany przez policję. Chory miał kontakt z innymi osobami, czym naraził ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Mężczyźnie grozi teraz 8 lat pozbawienia wolności. Więcej o sprawie przeczytacie tutaj

12:15 Akcja miejskich bibliotek: Nie zostawiam czytelnika

Miejskie biblioteki publiczne w czasie epidemii są zamknięte. Nie zaprzestały jednak działalności i oferują swoim czytelnikom ciekawe zasoby on-line.

Wśród wielu propozycji warszawskich bibliotek znajdują się różnego typu warsztaty on-line, wspólne czytanie, quizy i zagadki literackie, gry i zabawy dla dzieci, a także nagrania wideo bibliotekarzy. Warto pamiętać, że stołeczne biblioteki przekazują również (telefonicznie lub mailowo) darmowe kody Legimi do elektronicznej wypożyczalni. Publikują też linki do bibliotek cyfrowych (Wolne lektury, Polona Biblioteki Narodowej, Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa), a także do miejsc w sieci, w których można za darmo obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać muzyki, obejrzeć zapis debaty, zwiedzić wirtualną wystawę, wybrać się w wirtualną podróż czy na spotkanie autorskie.

Więcej informacji i ofertę bibliotek znajdziecie tutaj oraz w mediach społecznościowych poszczególnych bibliotek dzielnicowych.

11:00 69 osób zakażonych koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach. Dramatyczny apel o pomoc

Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że pensjonariusze oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach w gminie Mogielnica przebywają na kwarantannie, bo pracująca tam pielęgniarka ma koronawirusa. Niestety, u prawie 70 osób potwierdzono dodatni wynik badaniami laboratoryjnymi.

W placówce przebywają zarówno osoby starsze, jak i młodsze. Są również ludzie z niepełnosprawnością umysłową. Więcej informacji tutaj.

10:15 120 kolejnych zakażeń koronawirusem w Polsce. Brak nowych przypadków na Mazowszu

Liczba zakażonych wzrosła do 3503 osób. 73 osoby zmarły.

9:00 Tak wyglądają miejsca zbiorowej kwarantanny na Mazowszu

Jak wyglądają miejsca do zbiorowej kwarantanny? Okazuje się, że dokładne lokalizacje obiektów są ściśle chronione ze względów bezpieczeństwa. Jednak osoby, które przebywają w takich obiektach ujawniają szczegóły i pokazują zdjęcia ze środka. Znajdziecie je tutaj

8:50 17 kolejnych przypadków koronawirusa na Mazowszu. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

Łącznie na Mazowszu zakażonych jest już 819 osób. W całym kraju koronawirusa potwierdzono u 3383 osób. 71 osób zmarło.

8:40 Całodobowe Biedronka i Lidl w Warszawie. Wiemy, które sklepy pracują już przez całą dobę. Nowe zasady zakupów

Sklepy Lidl i Biedronka wydłużyły godziny otwarcia. Obecnie zakupy można robić w godz. godz. 6.00-24.00. Dodatkowo przed świętami będą otwarte przez całą dobę. Które sklepy Lidl i Biedronka w Warszawie mają nowe godziny otwarcia w związku z koronawirusem? Szczegóły znajdziecie tutaj

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. 3 kwietnia 2020

20:25 Najnowsze liczby dla woj. mazowieckiego

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 19 127 / (1 292)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 458/ (65)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 7 743 / (388)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 827/(43)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 808 / (54)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 14 / (0)
  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 8 /(1)

20:00 Koronawirus pod Radomiem

W piątek dotarły pierwsze wyniki badań osób przebywających w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym "Jaśmin" w Starym Goździe. Właściciel placówki nie chce udzielać informacji. Z naszych ustaleń wynika, że sytuacja jest tam bardzo poważna. O szczegółach przeczytacie TUTAJ

19:10 Sytuacja w szpitalach regionu radomskiego

Komunikat Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego:

Obecnie na Mazowszu funkcjonuje 10 podmiotów, które leczą pacjentów z COVID-19. Informacje o zajętych i wolnych miejscach w tych placówkach są codziennie raportowane przez szpitale do Wojewody Mazowieckiego. Według stanu na 2 kwietnia 2020 r. na Mazowszu było ponad 1400 łóżek dla pacjentów z koronawirusem, z czego ok. 25 proc. było zajętych.

Odnośnie sytuacji w regionie radomskim - Wojewoda Mazowiecki podjął decyzję o przekształceniu bazy łóżkowej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Tytusa Chałubińskiego w jednoimienny szpital zakaźny, z uwzględnieniem wskaźnika 10 proc. łóżek respiratorowych.

Ponadto uprzejmie informuję, że w związku z wnioskiem zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu dotyczącym sytuacji kadrowej w placówce - Wojewoda Mazowiecki skierował tam do pracy 3 lekarzy neurologów, 5 internistów oraz 8 pielęgniarek.

Służby wojewody są w kontakcie z dyrekcją Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu i służą wsparciem, jeśli pojawiłyby się problemy w relokacji pacjentów, którzy mają potwierdzone zakażenie koronawirusem SARS – CoV - 2. Jednak należy podkreślić, że za organizację transportu medycznego pacjentów i ich przewiezienie odpowiada dyrektor placówki medycznej.

Wojewoda Mazowiecki przekazał Mazowieckiemu Szpitalowi Specjalistycznemu środki finansowe w kwocie 62 800 zł na zakup środków ochronnych (m.in. kombinezonów ochronnych, masek, przyłbic, preparatów do dezynfekcji rąk). Wsparcie otrzymał także Radomski Szpital Specjalistyczny (276 294 zł – wypłacone w II transzach) oraz Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach (462 650 zł – wypłacone w II transzach)

19:00 Warszawska gospodarka mocno ucierpiała przez koronawirusa

Urząd Statystyczny opublikował raport dotyczący koniunktury gospodarczej na Mazowszu. Dane potwierdzają kryzys. - Przedsiębiorcy z wszystkich prezentowanych rodzajów działalności oceniają w marcu br. koniunkturę gorzej lub tak samo jak w lutym br. - podaje GUS. Największe spadki zanotowano w gastronomii i branży zakwaterowania. Szczegóły TUTAJ.

17:25 Nowe przypadki koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dot. zarażeń. Odnotowano 117 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, w tym 37 na Mazowszu.

16:45 Jednak będą przerwy w dostawie wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapewniało, że nie będzie prowadziło prac i nie będzie planowych wyłączeń wody. Teraz jednak zmienia zdanie. Na stronie MPWiK czytamy:

Informujemy o kolejnych uzgodnieniach i decyzjach, które podejmujemy odpowiadając na dynamicznie zmieniającą się sytuację w naszym mieście, w kraju i na świecie. Naszą codzienną służbą zapewniamy dostawy wody dla warszawianek i warszawiaków, co jest szczególnie ważne w związku z epidemią koronawirusa, która spowodowała konieczność przebywania większości z nas w domach. Jednocześnie, jako Spółka odpowiedzialna społecznie, chcemy wspierać przedsiębiorców, z którymi mamy zawarte umowy na prace remontowe, modernizacyjne i inwestycyjne. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, zrozumienie wzajemnych potrzeb uznajemy za wspólną wartość.
Część prac, które wykonują firmy na nasze zlecenie, wiąże się z potrzebą krótkotrwałych wyłączeń wody. Bez takich wyłączeń, wykonawcy nie dokończą swoich zadań, a to wiąże się z dużymi opóźnieniami w realizacji inwestycji. Grozi to kłopotami finansowymi wielu podmiotów i zagraża utrzymaniu miejsc pracy.

Pamiętając jednak, że w dobie walki z koronawirusem dostawy wody dla mieszkańców są kluczowe, informujemy, że wyłączenia będą następowały jedynie w godzinach nocnych, tj. miedzy godziną 23.00 a 5.00, by były one jak najmniej uciążliwe. Każdorazowo będziemy uprzedzać mieszkańców co najmniej 72 godziny przed planowanym terminem wyłączenia.

16:23 Lasy zamknięte

Lasy Państwowe wprowadziły od piątku 3 kwietniA tymczasowy zakaz wstępu do lasów i parków narodowych. Obowiązuje on do 11 kwietnia. Szczegóły TUTAJ.

16:05 Straż miejska apeluje do mieszkańców Warszawy

15:30 Zmiany w funkcjonowaniu schroniska Na Paluchu

Schronisko Na Paluchu zostało zamknięte dla osób postronnych i wolontariuszy ze względu na ograniczenia wprowadzone przez rząd w związku z epidemią koronawirusa. Zwierzętami opiekują się pracownicy placówki, a adopcje psów i kotów odbywają się w zmienionym trybie. W dalszym ciągu właściciele mogą odebrać ze schroniska odnalezionego psa lub kota. Spis zwierząt, które ostatnio trafiły do placówki dostępny jest na stronie placówki.

Z kolei mieszkańcy, którzy chcą adoptować czworonoga, mogą wejść na stronę internetową napaluchu.waw.pl z ogłoszeniami psów i kotów do przygarnięcia. Następnie należy skontaktować się telefonicznie z wolontariuszem lub opiekunem wybranego zwierzęcia, a potem wysłać mailowo wypełnioną ankietę na adres ba@napaluchu.waw.pl. Wywiady przed adopcyjne odbywają się telefonicznie.

Schronisko apeluje, by nie podejmować nieprzemyślanych decyzji o adopcji zwierzęcia. Na stronie internetowej znajdziemy porady i wskazówki dla przyszłych właścicieli psów i kotów. Na czas epidemii placówka wstrzymała przyjmowanie używanych darów. Mieszkańcy, którzy chcą wesprzeć schronisko (kocami, karmą weterynaryjną dla zwierząt, karmą mokrą dla kotów) mogą zamówić produkty w sklepie internetowym z dostawą bezpośrednio na adres ul. Paluch 2, 02-147 Warszawa.

15:20 Koronawirus w warszawskiej policji

Policja potwierdza, że u jednego z funkcjonariuszy wykryto obecność koronawirusa. Policjant czuje się dobrze.

14:48 Co ze ślubami w Warszawie?

Marzec w Urzędzie Stanu Cywilnego m.st. Warszawy to 205 ceremonii ślubnych. Narzeczeni odwołali około 25 proc. uroczystości, żadna ceremonia nie została odwołana przez USC. Nowożeńcy składają przysięgę małżeńską jedynie w towarzystwie urzędnika i świadków, bez gości. Zmiany, związane z funkcjonowaniem Urzędu m.st. Warszawy w czasie epidemii koronawirusa, nie ominęły również stołecznego Urzędu Stanu Cywilnego. Narzeczeni jednak mogą być spokojni - ceremonie ślubne zaplanowane na najbliższe dni odbędą się.

Od poniedziałku, 16 marca, nieczynnych jest sześć siedzib USC zlokalizowanych na Białołęce, Bielanach, Ochocie, Woli, a także w Wesołej i w Wilanowie. Mieszkańcy jedynie korespondencyjnie załatwiają swoje sprawy w Sekcji Obrotu Zagranicznego (ul. Chałubińskiego 8) oraz w Wydziale Archiwalnych Ksiąg Stanu Cywilnego (ul. Smyczkowa 14) – nie jest prowadzona obsługa osobista. Również wnioski z zakresu rejestracji zagranicznych dokumentów stanu cywilnego mogą być składane wyłącznie drogą korespondencyjną, natomiast pozostałe, np. o wydanie odpisów aktów stanu cywilnego powinny być złożone za pośrednictwem operatora pocztowego lub przez e-PUAP, dla osób posiadających profil zaufany. W siedzibach warszawskiego Urzędu Stanu Cywilnego w dalszym ciągu bez ograniczeń można załatwić sprawy, związane z rejestracją zgonów. Dla zachowania daleko idących środków bezpieczeństwa proponujemy, by urodzenia rejestrować elektronicznie, za pośrednictwem e-PUAP.

W marcu w Warszawie zawarto 205 małżeństw: 194 ceremonie miały miejsce w salach USC, odbyło się 8 ślubów konkordatowych, a 3 w plenerze. W analogicznym okresie ubiegłego roku w stolicy odbyło się 298 ceremonii ślubnych. Spośród nich 257 małżeństw zawarto w salach ślubów USC, 8 w plenerze, a 33 to śluby konkordatowe.

Obecnie, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa wprowadzono także ograniczenia, związane z samymi uroczystościami. Podczas ceremonii, oprócz urzędnika stanu cywilnego, obecni mogą być jedynie nowożeńcy oraz świadkowie. Między innymi z tego powodu wiele młodych par rezygnuje z zawarcia małżeństwa w pierwotnie zaplanowanym terminie. Tylko w marcu nowożeńcy odwołali blisko 25 proc. uroczystości. Żadna z ceremonii nie została odwołana przez stołeczny Urząd Stanu Cywilnego. Dodatkowo wszystkie pary, które miały zaplanowane na najbliższe tygodnie śluby w plenerze, zdecydowały o ich przeniesieniu do sal USC.

W tej chwili wszystkie informacje, dotyczące zawierania małżeństw, są udzielane telefonicznie i mailowo. Warto również pamiętać, że dokumenty dotychczas złożone w związku ze ślubami zachowują swoją ważność. Trzeba jednak zaznaczyć, że Zapewnienie o braku przeszkód do zawarcia małżeństwa ważne jest przez sześć miesięcy od daty jego złożenia. Jeśli młoda para zdecyduje o zmianie daty ceremonii, a nowy termin zostanie wyznaczony po upływie ważności dokumentu, konieczne jest złożenie nowego Zapewnienia.

TIME: 14:00 Hulajnogi w walce z koronawirusem

Firma Hive, operator miejskich hulajnóg elektrycznych wycofała je z ulic w związku z epidemią koronawirusa. Teraz mają pomóc służbom miejskim i organizacjom pracującym nad zwalczaniem koronawirusa i orgraniczaniem skutków epidemii. Sprzęt zostanie zdezynfekowany, a następnie przekazany do osób, ktore potrzebują go najbardziej. Największy rywal Hive, firma Lime wycofała swoje hulajnogi z rynku. - Mimo, że jest to dla nas niemałe wyzwanie, poradzimy sobie z tym wspólnie. Zawsze wierzyliśmy, że to ludzie tworzą miasto. Obecnie jest to podwójnie prawdziwe, w czasach, kiedy musimy pomagać sobie wzajemnie - napisała firma w oficjalnym komunikacie.

TIME: 13:00 Przedsiębiorcy masowo rezygnują z działalności. O 2333 skreśleń z rejestru więcej
W Marcu 2020 w całym województwie z działalność gospodarczą zawiesiło o 2333 firm więcej niż miesiąc wcześniej. Skreślono 2219 podmiotów, zaś w Warszawie 1034 - donosi Urząd Statystyczny.

12:42 Nie będzie wyborów w Warszawie?

Prezydent Warszawy bardzo sceptycznie ocenia możliwość przeprowadzenia wyborów prezydenckich w stolicy. Jak tłumaczy Trzaskowski - przy organizacji wyborów w Warszawie musiałoby pracować tysiąc urzędników. Taka liczba osób miałaby przygotować 1,4 mln korespondencyjnych kart do głosowania, a cały proces zająłby 3 tygodnie. - To niemożliwe do zrealizowania, jeśli miasto nadal ma normalnie funkcjonować. Nikt odpowiedzialny, komu zależy na zdrowiu Polek i Polaków, nie może optować za przeprowadzeniem wyborów 10 maja - przekonuje prezydent Rafał Trzaskowski.

12:02 cmentarz Bródnowski nieczynny do 11 kwietnia

W związku z epidemią koronawirusa zamknięty został cmentarz Bródnowski. Normalnie odbywać się będą tylko pochówki. Pogrzeby przeprowadzane muszą być jednak z uwzględnieniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Do 11 kwietnia nie odwiedzimy natomiast naszych zmarłych.

8:02 Województwo Mazowieckie kupuje teksty. Diagnozę będzie można poznać w 14 godziny

Samorząd województwa podpisał umowę z ALAB laboratoria sp. z o.o. na zakup partii testów wykrywających koronawirusa. 7 tysięcy testów trafi do pracówników służby zdrowia. Wynik przeprowadzonych testów będzie można poznać po maksymalnie 14 godzinach od przeprowadzenia. Obecnie na wynik badania czekać musimy nawet 54 godziny.

7:43 Nocne ozonowanie ulic, przystanków i przejść podziemnych

W czwartek rozpoczęła się masowa dezynfekcja warszawskich ulic. Odbywa się ona za pomocą wody wysoko ozonowanej, która - jak zapewnia miasto - ''skutecznie walczy z zarazkami, bakteriami i wirusami''. Ozonowanie będzie przeprowadzane co noc w godz. 22-6 w miejscach, w których potencjalnie gromadzi się dużo ludzi, czyli m.in. okolicach szpitali i niektórych przejściach podziemnych. Ozonowaniem miasta zajmuje się 40 pracowników z wynajętej przez ratusz firmy. Fotorelację znajdziecie w galerii.

ZOBACZ NASZE ARCHIWALNE RELACJE:

Najnowsze informacje dot. koronawirusa

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 15

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

A
Agni

Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agni

G
Gość

zobaczcie jak Polacy w sytuacji kryzysowej zaczynają zarabiać w domu przez internet na stronie http://zarabianiezdalne.pl

wystarczy laptop lub telefon, mają dniówki na poziomie 100zł do 700zł dziennie, praca dla każdego od 18lat, zostało jeszcze kilkanaście miejsc

W
Warszawianka

Dlaczego to tak jest że wszyscy przyjezdni nie lubią naszego prezydenta??? Warszawiacy wybrali.a inaczej mówiąc waszym językiem Suweren tak chciał i wara!!!!

J
Ja
24 marca, 21:11, Warszawianka:

Zakazanej mordy???? I jeszcze większe inwektywy....czy to jest legalne? To jest prezydent miasta!!! PiS ustawa wprowadza zakaz ubliżania dudzie a tu tak???? Ja szanuje pana Trzaskowskiego i dobrze mu zycze

I ja również... Przystojny i miły człowiek. Przy tym otwarty na świat a nie jakiś zaściankowy pseudo patriota

W
Wawa
16 marca, 11:09, Gosc:

Nigdy nie pokazujcie tej zakazanej nie golonej mordy Trzaskowskiego, zygc sie chce na jego widok

18 marca, 20:09, AG:

nie rozumiem z jakiego powodu piszesz nazwisko tej mendy z duzej litery. Esbecki POmiot zostanie wylany na zbity ryj jeszcze przed uplywem kadencji a Warszawa uwolni sie od tej esbeckiej homo-junty!

Wsioki na wieś!!!!

W
Warszawianka

Zakazanej mordy???? I jeszcze większe inwektywy....czy to jest legalne? To jest prezydent miasta!!! PiS ustawa wprowadza zakaz ubliżania dudzie a tu tak???? Ja szanuje pana Trzaskowskiego i dobrze mu zycze

G
Gość

Dlaczego w mazowieckim nie rozpędza się zbiorowisk młodzieży,Straż Miejska do czego w W-wie?

G
Gość
14 marca, 11:16, Gość:

Obecnie można dobrze zarabiać wygodnie z domu za pośrednictwem laptopa lub telefonu na Bitcoinie, ropie i zlocie, gdyż sytuacja na rynku sprzyja wysokim zarobkom prze z internet. Z racji iż obecnie dużo osób przebywa obecnie w domu, firma umożliwiła bezpłatne zapisanie się do systemu na stronie: http://zarobmilion.pl

Zarób jeszcze dziś swoje pierwsze pieniądze, wypłaty 24h na dobe, praca dla każdego od 18lat, załóż konto i poćwicz bezpłatnie inwestowanie w kryptowaluty, rope i złoto itp

zarobki ludzi początkujących wahają sie od 300zł do 900zł dziennie

Ty s[wulgaryzm]synu [wulgaryzm]. Won z tą reklamą [wulgaryzm]

A
Ada, to nie wypada...
12 marca, 9:10, Ja:

Komunistyczne chiny zgodnie ze swoja doktryną zaatakowały świat bronią biologiczna. DLACZEGO NIKT O TYM NIE PISZE !!!

to nie Chiny zaatakowaly bronia biologiczna. Chiny zostaly zaatakowane. Przez kogo? Pomysl, kto bylby najwiekszym beneficjentem...wojna handlowa, wiele osob z rzadzacych w Iranie chorych...no wysil swoje resztki mozglu i pomysl...

G
Gość

coraz więcej przypadków ale drodzy rodacy pamiętajcie - zamknięcie Warszawy i innych miast jest fejkiem . nie zamkniemy was by przerwać łańcuch epidemii bo jesteśmy prawdziwie wolnym narodem.

G
Gość

Obecnie można dobrze zarabiać wygodnie z domu za pośrednictwem laptopa lub telefonu na Bitcoinie, ropie i zlocie, gdyż sytuacja na rynku sprzyja wysokim zarobkom prze z internet. Z racji iż obecnie dużo osób przebywa obecnie w domu, firma umożliwiła bezpłatne zapisanie się do systemu na stronie: http://zarobmilion.pl

Zarób jeszcze dziś swoje pierwsze pieniądze, wypłaty 24h na dobe, praca dla każdego od 18lat, załóż konto i poćwicz bezpłatnie inwestowanie w kryptowaluty, rope i złoto itp

zarobki ludzi początkujących wahają sie od 300zł do 900zł dziennie

G
Gość

ja kupiłam tanie atestowane maski i jedzenie po 10kg workach kasza ryz chlep itp. na koronawirusa za normalne pieniadze na stronie: http://forom.pl/taniemaski lub http://forom.pl/taniazywnosc

maski i żywność dla mojej całej rodziny była już na nastepny dzien, przywiózł kurier i nie musze biegac po marketach i sie zarazac ludzie myslcie troche!!!

M
M

Mądy Polaku nie bądź szaibusem nie dai się zarazić koronawirusam.

J
Ja

Komunistyczne chiny zgodnie ze swoja doktryną zaatakowały świat bronią biologiczna. DLACZEGO NIKT O TYM NIE PISZE !!!

G
Gość

A szkółki w całej Polsce dalej czynne, oczywiście młodzi tylko przenoszą, umierać będą babcie i dziadkowie, kasa ZUS-u będzie pełna.

Dodaj ogłoszenie