Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 13godz.
  • 59min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Koronawirus w szkole w Gielniowie, zakażona nauczycielka, nie ma egzaminu w ósmej klasie, część uczniów w kwarantannie

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Koronawirus spowodował, ze w szkole w Gielniowie nie odbył się egzamin ósmych klas.
Koronawirus spowodował, ze w szkole w Gielniowie nie odbył się egzamin ósmych klas. Archiwum
Fatalne wiadomości napłynęły z Gielniowa, w powiecie przysuskim, gdzie w szkole podstawowej miał odbyć się we wtorek egzamin ósmej klasy. Tymczasem okazało się, że jedna z nauczycielek jest chora na Covid-19. Istniało ryzyko, że zarażą się uczniowie. Już ośmioro uczniów trafiło na kwarantanne, a pozostali nie przyszli na egzamin w obawie przed zarażeniem.

Pierwszy sygnał o zakażonej nauczycielce szkoła otrzymała w sobotę 13 czerwca późnym popołudniem.

- W ostatnich dniach przed egzaminem ósmych klas nauczyciele prowadzili konsultacje z uczniami. Wiadomość o chorej naszej nauczycielce spowodowała, że od razu podjęliśmy wszelkie niezbędne środki, by ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby. W niedzielę 14 czerwca przez cały dzień trwała dezynfekcja sal, pomieszczeń, całej szkoły - informuje Bartłomiej Sionek, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Gielniowie.

Wkrótce okazało się, że ośmioro uczniów z ósmej klasy musi trafić na kwarantannę, bo mogli mieć kontakt z zakażonymi osobami. Dodajmy, że w Gielniowe są już trzy potwierdzone przypadki koronawirusa, wszystkie są z ostatnich dni, dotyczą dorosłych.

- Te ośmioro uczniów w kwarantannie, to połowa całej ósmej klasy naszej szkoły, bo w niej jest dokładnie 16 uczniów. Pozostała ósemka nie przyszła dziś na egzamin. Tak zdecydowali rodzice uczniów. Ja egzaminu nie mogę przełożyć, pozostaje tym uczniom tylko drugi termin w lipcu - dodaje dyrektor szkoły.

Czytaj także

Radom na instagramie

Nowa bakteria nad Bałtykiem

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus w szkole w Gielniowie, zakażona nauczycielka, nie ma egzaminu w ósmej klasie, część uczniów w kwarantannie - Echo Dnia Radomskie

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie