Koronawirus w Polsce i na świecie. We wtorek 680 nowych zakażeń - to dobowy rekord. Raport na żywo minuta po minucie 5.08.2020

Tomasz Dereszyński
Tomasz Dereszyński
Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
Maciej Badowski
Maciej Badowski
Kacper Rogacin
Kacper Rogacin
Raport minuta po minucie, środa 5 sierpnia 2020. W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 640 nowych zakażeniach koronawirusem. Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 48 789. Zmarło 1 756 zakażonych. Rząd przypomina o obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach, służby mają prowadzić intensywne kontrole. Zakażonych koronawirusem jest trzech senatorów i jeden poseł.
 • Osoby
  zainfekowane
  48 789
 • Ofiary
  śmiertelne
  1 756
 • Osoby
  hospitalizowane
  1 898
 • Osoby w
  kwarantannie
  100 151
 • Osoby
  wyzdrowiałe
  35 321

Zaktualizowano: 5 sierpnia, godz. 10:31, Ministerstwo Zdrowia

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 5 sierpnia 2020

10:34

Poinformowano też o śmierci kolejnych 18 osób, zakażonych COVID-19.

10:32

640 nowych przypadków koronawirusa w Polsce - informuje Ministerstwo Zdrowia.

10:00

8:59

Będą wyższe kary za brak maseczki w sklepie. Szczegóły: W TYM MIEJSCU.

7:17

Liczba nowych zakażeń w Polsce w ciągu ostatnich 7 dni:

 • 29 lipca - 512
 • 30 lipca - 615
 • 31 lipca - 657
 • 1 sierpnia - 658
 • 2 sierpnia - 548
 • 3 sierpnia - 575
 • 4 sierpnia - 680

7:00

Do tej pory na całym świecie zdiagnozowano 18 540 119 przypadków koronawirusa.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 4 sierpnia 2020

18:59

W ciągu ostatnich 24 godzin wykryto dwa nowe ogniska koronawirusa w województwie podlaskim. Pierwsze jest na plantacji borówki we wsi Białousy. Zakażeni są czterej obcokrajowcy, pracujący na plantacji. Kolejne nowe ognisko zostało wykryte dzisiaj w Augustowie. To cztery osoby - dwie pracujące w firmie Axopar sprzedającej łodzie motorowe oraz dwie, które miały z nimi kontakt. W ostatnich kilku dniach potwierdzono zakażenie kolejnych czterech osób w III komisariacie policji w Białymstoku.

18:30

W związku ze zwiększonym zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19 oraz w celu wstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa, z dniem 3 sierpnia 2020 r. wstrzymane zostają wszystkie przyjęcia planowe do Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu, z wyłączeniem Oddziału Onkologicznego z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii - poinformował lek. Maciej Lewicki, zastępca dyr. ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu.

17:45

Zakażony koronawirusem jest poseł PSL Dariusz Klimczak z PSL. Sam parlamentarzysta poinformował o tym na Twitterze. To pierwszy poseł chory na COVID-19. Zakażonych jest też trzech senatorów.

17:25

Trzynastu policjantów z Komendy Powiatowej w Lubinie (woj. dolnośląskie) objętych jest kwarantanną z powodu koronawirusa. Dziewięciu już jest przebadanych, nie ma zakażenia. 23 lipca policja zatrzymała osobę zakażoną koronawirusem. Przesłuchiwała go funkcjonariuszka wydziału dochodzeniowego Komendy Powiatowej. Kilka dni później jej mąż został wysłany na kontrole do lubińskich autobusów.

16:45

ZUS poinformował dziś, że na liście przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które przyjmują płatności bonem turystycznym jest już ponad 10 tysięcy podmiotów. Beneficjenci wykonali już 3,2 tys. płatności bonem turystycznym na łączną kwotę 2,5 mln zł. Do poniedziałku ZUS wydał 190 tys. bonów o wartości 160 mln zł.

16:15

Przygotowaliśmy szczegółowy przewodnik wakacyjny po krajach Europy oraz po popularnych destynacjach poza nią, opisując obowiązujące w nich obostrzenia i przepisy. Materiał jest na bieżąco aktualizowany, więc warto do niego wracać, bo niemal codziennie coś się zmienia – kolejne państwa otwierają się na świat, a inne dostosowują zasady do nowych warunków epidemicznych. Przeczytaj przewodnik o wakacjach 2020.

15:50

Ministerstwo zdrowia publikuje dane nt. liczby zgonów z powodu koronawirusa w krajach europejskich na 1 mln mieszkańców. W Polsce to 46 zgonów na 1 mln mieszkanców.

15:20

W Łodzi rozpoczęły się policyjne kontrole w tramwajach i autobusach. Tylko jedna trzecia pasażerów łódzkiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego jeździ w maseczkach. Dlatego szefowie MPK poprosili o pomoc policjantów, którzy będą kontrolować pojazdy MPK i karać pasażerów bez maseczek mandatami do 500 zł. W szczególnych sytuacjach, gdy przewinienia będą wyjątkowo rażące, sprawa będzie kierowana do sanepidu, który może nałożyć kary nawet do 30 tys. zł.

14:44

Rośnie ognisko Covid-19 w zakładzie drobiarskim w miejscowości Mikstat w powiecie ostrzeszowskim (woj. wielkopolskie). Testy potwierdziły już zakażenie koronawirusem u 233 pracowników firmy, blisko 170 osób jest w kwarantannie. Wstrzymana jest działalność fabryki. W całym powiecie ostrzeszowskim zakażone są 333 osoby.

14:12

Uważam, że Szumowski się wypalił. Całe Ministerstwo Zdrowia wymaga radykalnych zmian - mówi Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia (klub PiS), były szef NFZ. - Rząd zmarnował czas i kredyt zaufania obywateli w epidemii. Jesienią grozi nam chaos i panika, a na kolejne tarcze nas nie stać – uważa Sośnierz.

13:45

Nie 500 czy 600 - jak wynika z oficjalnych danych - a nawet 5 tysięcy zakażonych koronawirusem przybywa każdego dnia w Polsce - uważa prof. Egbert Piasecki z wrocławskiego Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk. Czy w związku z tym w Polsce należy powrócić do części restrykcji związanych z epidemią? - Trzeba zacząć od egzekwowania tych, które już są – odpowiada Piasecki.

13:20

Na Śląsku największym ogniskiem wirusa jest teraz kopalnia Bielszowice w Rudzie Śląskiej. Zakażonych koronawirusem jest 453 górników. Od początku pandemii odnotowano już 2641 przypadków SARS-CoV-2 w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej.

12:42

Prezydencki minister Andrzej Dera i jego współpracownicy uczestniczyli w posiedzeniu senackiej komisji z udziałem senatora Jana Filipa Libickiego, który ma koronawirusa. Poddali się kwarantannie.

11:14

We wtorek 4 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 680 nowych przypadkach zachorowań na koronawirusa. To najwięcej od początku epidemii w Polsce.

Czytaj także

11:00

W ciągu doby wykonano ponad 25,8 tys. testów na koronawirusa.

10:35

680 nowych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (222), wielkopolskiego (94), małopolskiego (88), mazowieckiego (49), dolnośląskiego (47), podkarpackiego (41), łódzkiego (39), świętokrzyskiego (26), pomorskiego (17), podlaskiego (15), zachodniopomorskiego (15), lubelskiego (8), opolskiego (7), lubuskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4) i kujawsko-pomorskiego (3). Zmarło sześć osób (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-M Kraków, 90-K Racibórz, 78-M Gliwice, 60-M Łańcut, 87-K Przemyśl, 91-M Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące.

10:00

Ministerstwo Zdrowia: Liczba ozdrowieńców przekroczyła 35 tys.

07:24

Zgromadzenie Narodowe 6 sierpnia się odbędzie, musi się odbyć. Nie ma żadnej możliwości ruchu. Zaprzysiężenie prezydenta musi się odbyć - przekonywał w radiowej Jedynce wicepremier Jacek Sasin. W poniedziałek okazało się, że koronawirusa ma już trzech senatorów. Teraz testy mają przejść wszyscy parlamentarzyści.

Czytaj także

07:14

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 575 nowych zakażeniach i jednej osobie śmiertelnej. Nowe dane poznamy po godz. 10.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 3 sierpnia 2020

19:44

Sanepid w Gryfinie (woj. zachodniopomorskie) szuka wiernych, bo zachorował ksiądz - proboszcz parafii, który w czerwcu objął parafię w Klępiczu. Kontakt z nim mieli mieszkańcy gmin Moryń i Cedynia, którzy uczestniczyli we mszy między 17 a 31 lipca w świątyniach: w Klępiczu, Starym Objezierzu, Żelichowie i w Nowym Objezierzu. 120 osób objęto kwarantanną.

19:19

W poniedziałek w poznańskich tramwajach i autobusach pracownicy Nadzoru Ruchu MPK oraz strażnicy miejscy sprawdzali, czy pasażerowie zakrywają nos i usta. Tym razem nie wlepiano mandatów, ale wręczano ulotki informujące o konieczności noszenia maseczek. W przyszłości takiej pobłażliwości może nie być.

18:58

Do czternastu wzrosła liczba zmarłych w wyniku COVID-19 pensjonariuszy domu opieki w Grobli w powiecie bocheńskim. Tylko w miniony weekend zmarły cztery osoby. Ognisko zakażeń zdiagnozowano tam 16 lipca.

18:20

Od soboty można realizować bony turystyczne. Zainteresowanie jest póki co małe i to zarówno ze strony rodziców jak i firm z branży turystycznej. W weekend pobrano ponad 100 tys. kodów, którymi można płacić za usługi turystyczne w Polsce. Z programu może skorzystać 6,5 mln dzieci.

17:20

Ryszard Bober z PSL-Koalicji Polskiej to kolejny zakażony koronawirusem senator - informuje Onet. Wcześniej w poniedziałek portal podał informację, że zakażony jest Artur Dunin z Koalicji Obywatelskiej. W sobotę o chorobie poinformował senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki.

16:50

Koronawirus jest dziś mniej agresywny, za to bardziej zaraźliwy - mówi prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu przy Koszarowej we Wrocławiu. Na Dolnym Śląsku ciągle przybywa chorych, w ciągu miesiąca spadła jednak liczba osób, które z powodu koronawirusa trafiły do szpitali. - Koronawirus wciąż jednak jest tak samo niebezpieczny dla osób z grupy ryzyka. Dla tych z innymi chorobami, zakażenie to jest dramat - podkreśla prof. Simon.

16:00

Senator Koalicji Obywatelskiej Artur Dunin jest zarażony koronawirusem - informuje Onet. Senator powiedział portalowi, że czuje sie źle. Chory jest także Jan Filip Libicki, senator PSL/Koalicji Polskiej. Kontakt z nim miał senator Krzysztof Kwiatkowski, dlatego został skierowany na kwarantannę.

15:35

Ruszają kontrole w sklepach, związane z epidemią koronawirusa. Policjanci sprawdzą, czy personel i klienci noszą maseczki.

15:10

Obowiązujący od 1 sierpnia br. Polski Bon Turystyczny nie może być wystawiany na sprzedaż. - Na portalach ogłoszeniowych można zaobserwować próby sprzedaży Bonu Turystycznego. Bez względu na towarzyszące temu okoliczności, takie działania są niezgodne z prawem - ostrzega ekspert. Za próbę sprzedaży Bonu Turystycznego grozi kara nawet 1 milion złotych lub kara pozbawienia wolności.

15:00

PFR podsumowuje działania w ramach rządowej Tarczy Finansowej.

14:57

Jak wynika z danych Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH) odwiedzalność obiektów handlowych (footfall) w tygodniu 20-26 lipca wyniosła w dni handlowe średnio od 79 do 85 proc. wyników ubiegłorocznych, w zależności od dnia. W zebranych danych zauważalny jest napływ klientów do galerii położonych w atrakcyjnych turystycznie miejscach. Jednocześnie w poniedziałek rano minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział specjalne kontrole w sklepach. Czy to wpłynie na odwiedzalność?

Czytaj także

14:51

W transporcie rana otwarta przez kryzys będzie głęboka - mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający Flixbusa w Polsce, na Ukrainie i krajach bałtyckich. Pandemia, dodaje, odciśnie się i na lotnictwie, i na branży autokarowej. Normalność wróci najszybciej w przyszłym roku.

12:55

W związku z wykryciem koronawiursa u senatora Jana Filipa Libickiego odwołano posiedzenia Sejmu i Senatu. W czwartek w Sejmie ma odbyć się zaprzysiężenie prezydenta, w tej chwili nie ma informacji, czy zostanie ono przełożono lub przeprowadzone w ograniczonej formie.

Czytaj także

12:10

Tarcza Finansowa: 60,5 mld złotych trafiło do 345,5 tys. firm.

11:33

W ciągu doby wykonano ponad 17,7 tys. testów na koronawirusa.

10:37

Poinformowano też o śmierci kolejnej osoby zakażonej COVID-19.

10:31

575 nowych przypadków koronawirusa w Polsce - podało Ministerstwo Zdrowia.

10:00

7:55

Do tej pory na całym świecie odnotowano 18 080 067 przypadków koronawirusa.

7:30

"Nie ma danych, które wskazują, że ogniska epidemiologiczne powstały przy wyborach. Teraz jesteśmy na urlopach, w dużych grupach np. na plażach. Powinniśmy się dystansować, to jedyny sposób" - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w PR 24.

7:18

Więcej o kwarantannie byłego szefa NIK oraz o planowanych testach w Senacie można przeczytać W TYM MIEJSCU.

7:00

Senator Krzysztof Kwiatkowski został skierowany na kwarantannę, ponieważ miał kontakt z chorym na koronawirusa senatorem PSL Janem Filipem Libickim.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 2 sierpnia 2020

14:39

Polska została umieszczona przez Ukrainę na liście krajów o podwyższonym ryzyku COVID-19. Konsekwencją tego jest konieczność odbycia, przez osoby wjeżdżające z Polski na Ukrainę oraz osoby, które w przeciągu 14 dni przed przekroczeniem ukraińskiej granicy przebywały na terytorium Polski, 14-dniowej kwarantanny - czytamy na rządowym portalu gov.pl.

13:03

Badanie SW Research dla "Rzeczpospolitej": 47,3 proc. respondentów opowiada się za powrotem od września uczniów do szkół. Za nauczaniem zdalnym jest co trzeci ankietowany (30,5 proc.).

11:12

Nawet około 20 tysięcy osób protestowało w sobotę w Berlinie przeciwko ograniczeniom związanym z epidemią koronawirusa. Ogłosili oni "dzień wolności", ściskali się, nie nosili maseczek i nie przestrzegali zalecanego dystansu. Liczba zakażeń w Niemczech rośnie.

Czytaj także

11:01

Ministerstwo Zdrowia: W ciągu doby wykonano ponad 23,8 tys. testów na koronawirusa.

10:47

Senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki ma koronawirusa, miał kontakt z wieloma politykami. Po niedzieli wszyscy posłowie będą mogli wykonać testy na koszt Kancelarii Sejmu.

Czytaj także

10:31

548 nowych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (191), małopolskiego (76), wielkopolskiego (72), mazowieckiego (71), pomorskiego (24), podkarpackiego (23), dolnośląskiego (16), opolskiego (16), łódzkiego (13), kujawsko-pomorskiego (9), lubuskiego (9), podlaskiego (9), lubelskiego (7), warmińsko-mazurskiego (5), zachodniopomorskiego (5) i świętokrzyskiego (2). Zmarło 10 osób (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-M, 82-K, 95-K, 90-M Kraków, 76-K, 92-K Grobla, 65-K Kędzierzyn-Koźle, 68-M Poznań, 70-K Zgierz, 55-M Tychy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

10:10

Władze australijskiego stanu Wiktoria wprowadziły na całym jego obszarze, w tym w metropolii Melbourne, stan katastrofy spowodowany epidemią koronawirusa. Przywrócono wszelkie najsurowsze ograniczenia związane z poruszaniem się. Od godziny 8 wieczorem do 5 rano w Melbourne jest godzina policyjna.

Czytaj także

10:06

Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia

07:55

Senator Koalicji Polskiej - PSL Jan Filip Libicki ma koronawirusa. "Uwaga! Ważna wiadomość! Mam koronawirusa. Oczywiście podam tych których spotkałem w zeszłym tygodniu do Sanepidu. Gdybym o kimś zapomniał proszę, by sam zrobi test" - napisał na Twitterze.

07:53

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowych 658 zachorowaniach na koronawirusa. Najnowsze dane poznamy dziś po godz. 10.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 1 sierpnia 2020

15:08

Szokujące zdjęcie pełnego pociągu relacji Gdynia-Hel obiega internet. Pasażerowie na tym odcinku od niepamiętnych czasów musieli tłoczyć się jak sardynki, by dotrzeć do pracy lub na wakacje. Jednakże w dobie epidemii koronawirusa sytuacja ta nie powinna mieć miejsca. Kto jest za to odpowiedzialny?

Czytaj także

13:54

Małopolskie: Liczba aktywnych przypadków zakażeń zbliża się do 2 tysięcy.

Czytaj także

13:05

Pomorskie: Kolejne ognisko epidemiczne. Wybuchło wśród ratowników na plaży

Czytaj także

11:48

Minister zdrowia zapowiada skuteczniejsze egzekwowanie obowiązujących przepisów, chodzi przede wszystkim o obowiązek zakrywania nosa i ust. - Zacznijmy to traktować poważnie: w urzędzie, sklepie, autobusie - apeluje Łukasz Szumowski.

Czytaj także

11:00

W ciągu dobry wykonano ponad 28,3 tys. testów na koronawirusa.

10:34

658 nowych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (214), małopolskiego (157), mazowieckiego (60), łódzkiego (42), wielkopolskiego (39), podkarpackiego (26), lubelskiego (18), pomorskiego (17), warmińsko-mazurskiego (17), dolnośląskiego (15), zachodniopomorskiego (15), kujawsko-pomorskiego (11), lubuskiego (9), opolskiego (7), świętokrzyskiego (7) i podlaskiego (4). Zmarło 5 osób (wiek-płeć, miejsce zgonu): 94-M Krapkowice, 82-M Gliwice, 55-M Chorzów, 71-K, 86-K Racibórz. Większość osób miała choroby współistniejące.

10:32

Kolejny dobowy rekord zachorowań. Ministerstwo Zdrowia informuje o 658 nowych przypadkach zakażeń. (W piątek było ich 657).

10:20

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w piątek o rekordowej liczbie nowych zakażeń koronawirusem na świecie. Ostatniej doby wykryto aż 292 527 przypadków COVID-19.

10:09

Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia

08:30

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowych 657 nowych zakażeniach COVID-19. Najnowsze dane zostaną podane dziś o godz. 10.30.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 31 lipca 2020. W piątek rekordowe 657 zakażeń

16:42

Coraz więcej sygnałów o ponownym nasilaniu się pandemii koronawirusa na świecie. W Wielkiej Brytanii wracają ograniczenia dotyczące spotkań. Hongkong przekłada wybory, w Tokio liczba zarażonych bije rekordy, a Europa notuje rekordowe straty w gospodarce.

Czytaj także

16:31

Rząd przypomina w mediach społecznościowych o podstawowych zasadach: dystansie społecznym, zasłanianiu nosa i ust oraz o dezynfekcji i myciu rąk.

15:15

Rzecznik rządu: Będą przygotowane szczegółowe wytyczne dla poszczególnych placówek oświatowych oraz warianty w zakresie decyzji m.in. co do potencjalnego ograniczenia kształcenia w miejscach, gdzie pojawiłyby się ogniska zakażeń.

15:06

Rzecznik rządu: Apelujemy, aby zachowywać dystans albo zakładać maseczki.

14:52

Rzecznik rządu: Rządowy zespół zarządzania kryzysowego nie podjął dziś żadnych decyzji dotyczących obostrzeń. Zapadła decyzja kierunkowa, aby ewentualne nowe obostrzenia (np. limity klientów w sklepach) wprowadzać regionalnie, w konkretnych miejscach, gdzie jest najwięcej zakażeń (chodzi o ok. 20 powiatów z trzech województw). Rząd rozważa wprowadzenie kwarantanny dla przyjezdnych z państw, gdzie jest wiele zakażeń. MSZ opublikuje listę państw, które potencjalnie mogą zostać objęte kwarantanną. Służby (sanitarne, policja) mają częściej i dokładniej kontrolować przestrzeganie zasad - dystansu społecznego czy maseczek.

14:38

Za kilka minut rozpocznie się konferencja rzecznika prasowego rządu. Przedstawi on decyzje podjęte w trakcie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

13:49

Trwa rządowy zespół zarządzania kryzysowego.

12:00

Możliwa jest bardziej kategoryczna egzekucja obowiązujących nas przepisów - zapowiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. O godz. 13 zbierze się rządowy zespół zarządzania kryzysowego.

Czytaj także

10:48

10:34

Poinformowano też o śmierci kolejnych 7 osób zakażonych COVID-19.

10:31

675 nowych przypadków koronawirusa w Polsce - podało Ministerstwo Zdrowia. To nowy "rekord" liczby zakażonych w ciągu jednego dnia.

10:02

7:57

Kraje, w których zdiagnozowano największą liczbę osób zakażonych COVID-19:

 • USA - 4 494 966
 • Brazylia - 2 610 102
 • Indie - 1 582 028
 • Rosja - 832 993
 • RPA - 482 169

7:22

6:10

Liczba zmarłych z powodu COVID-19 we wszystkich krajach wynosi w sumie 671 983 .

6:00

Do tej pory na całym świecie odnotowano 17 241 298 przypadków koronawirusa.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 30 lipca 2020. W czwartek rekordowe 615 zakażeń

18:11

17:25

Liczba zakażeń na świecie wynosi już 17 067 754 osób. Zmarło 667 935 pacjentów.

16:55

Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska poinformowała, że "wyprodukowano" już cztery miliony bonów turystycznych.

Czytaj także

16:24

Ministerstwo Zdrowia: W ciągu doby wykonano w Polsce ponad 23 tys. testów na koronawirusa.

15:40

Prezydent USA Donald Trump uważa, że w obecnej sytuacji wybory prezydenckie mogą byś sfałszowane.

Czytaj także

15:00

13:40

Premier: Nie jest wykluczone, że jeśli sytuacja będzie się pogarszać, trzeba będzie wrócić do ograniczeń.

Czytaj także

13:03

11:03

W ciągu doby wykonano ponad 23 tys. testów.

10:36

615 nowych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (160), małopolskiego (133), mazowieckiego (95), łódzkiego (67), podkarpackiego (45), wielkopolskiego (27), opolskiego (17), pomorskiego (12), lubelskiego (11), lubuskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), podlaskiego (7), zachodniopomorskiego (7), dolnośląskiego (5), świętokrzyskiego (5) i warmińsko-mazurskiego (5). Zmarło 15 osób (wiek-płeć, miejsce zgonu): 80-K, 91-M, 68-M, 88-M, 62-M, 87-M Kraków, 59-K Nowy Sącz, 82-K Kędzierzyn Koźle, 83-M Tychy, 90-K Racibórz, 64-M Gliwice, 81-K Radom, 79-M Grajewo, 81-K Zielona Góra, 72-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące.

10:34

Dobowy rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. Aż 615 nowych przypadków.

10:04

Ministerstwo Zdrowia: 33 643 ozdrowieńców.

09:18

Rząd rozważa wprowadzenie kwarantanny dla powracających z zagranicy.

Czytaj także

07:49

Rzecznik rządu Piotr Müller w Polsat News: Wszystkie instytucje państwowe przygotowują się do potencjalnego, większego powrotu epidemii na jesieni. Możliwy jest powrót obostrzeń. (...) Biorąc po uwagę, co się dzieje w Hiszpanii, Francji, Polska rozważa wprowadzenie kwarantanny dla powracających zza granicy. Decyzja w ciągu 2-3 tygodni.

06:37

Liczba zakażonych COVID-19 na całym świecie wynosi już ponad 17 milionów.

06:15

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 512 nowych zakażeniach oraz 12 ofiarach śmiertelnych. Najświeższe dane zostaną podane o godz. 10.30.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 29 lipca 2020. Pandemia przyspiesza

20:53

W Wielkiej Brytanii liczba zachorowań - 303 092, zgonów - 46 046.

20:30

Jak wynika z raportu pt. „Global State of the Consumer Tracker” firmy doradczej Deloitte ponad jedna czwarta Polaków nie czuje się bezpiecznie podczas zakupów w sklepach stacjonarnych.

20:00

W Niemczech od początku pandemii zakażonych zostało 208 546 osób, zmarło 9 135.

19:32

W Brazylii zachorowało 2 483 191 osób. Liczba zgonów wynosi 88 539.

18:45

W Rosji na COVID-19 zachorowało 827 509 osób. Zmarło 13 650 pacjentów.

18:15

18:00

Jest projekt wsparcia poszkodowanych przez COVID-19. Dla najemców mieszkań dotkniętych pandemią koronawirusa (dotyczy najemców, nie mieszkań) wprowadzone zostaną dopłaty do czynszu (będą one stanowić część dodatków mieszkaniowych). Przewiduje to propozycja rządu. Poprawkami musi teraz zająć się Sejm.

Czytaj także

17:00

W USA zachorowało dotychczas 16 776 680 osób.

16:00

12:17

Hiszpania: Najgorsza sytuacja pod względem zakażeń panuje w Katalonii. Tamtejsze władze wprowadziły właśnie rygorystyczne kary za grupowe picie alkoholu na świeżym powietrzu. Za praktykowanie zwyczaju nazywanego na południu Hiszpanii „Batellón” można teraz otrzymać mandat do wysokości 15 tysięcy euro.

11:40

W Dzienniku Ustaw opublikowano we wtorek wieczorem nowe rozporządzenie Rady Ministrów ws. zakazów w ruchu lotniczym. Weszło ono w życie 29 lica i obowiązywać będzie do 11 sierpnia. Od dziś polecieć możemy m.in. do Turcji i Tunezji. Nadal obowiązuje jednak sporo ograniczeń - nie polecimy m.in. do Egiptu.

10:51

Jedną z ofiar koronawirusa jest 33-letni mężczyzna z Łodzi.

10:33

Jednocześnie poinformowano o śmierci kolejnych 12 osób, zakażonych COVID-19.

10:31

512 nowych przypadków koronawirusa w Polsce - podało Ministerstwo Zdrowia.

10:25

10:00

7:26

7:20

"Ciągle jesteśmy w pierwszym okresie koronawirus i troszkę zapomnieliśmy, że nie wyjechał na wakacje, ale z nami jest" - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w PR24.

6:45

Z powodu COVID-19 we wszystkich krajach zmarło dotąd 659 077 osób.

6:30

Do tej pory na całym świecie stwierdzono 16 670 063 przypadków koronawirusa.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 28 lipca 2020. Pandemia przyspiesza

20:01

Burmistrz kolumbijskiego miasta Medellín, Daniel Quintero, oświadczył, że uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

19:45

BBC News: Prawie 450 000 Brytyjczyków, które uczestniczyło w badaniu za pomocą aplikacji Covid Symptom Study ujawniło, że ich waga podczas lockdownu wzrosła.

19:22

120 mln zł z budżetu rocznie przez 10 lat dla przedsiębiorców w kłopotach - taki będzie efekt ustawy dot. Polityki Nowej Szansy. Dzięki nowym przepisom przedsiębiorcy będą mogli również uzyskać ulgę na restrukturyzację niektórych należności publiczno-prawnych o szacunkowej wartości 50 mln zł rocznie.

19:00

UNICEF alarmuje: Jeszcze w tym roku liczba dzieci poniżej 5 roku życia dotkniętych zaburzeniem przyrostu masy ciała spowodowanym niedożywieniem, może się zwiększyć o ponad 6,7 mln. Wszystko za sprawą pandemii COVID-19 i kryzysu ekonomiczno-społecznego.

18:44

Na Białorusi dotychczas zachorowało 67 366 osób, 543 zmarło. Dziś prezydent Aleksandr Łukaszenka poinformował, że bezobjawowo przechodził COVID-19.

18:05

W USA zachorował dotychczas 4 307 542 osób. Aż 148 295 zmarło.

17:30

Białoruski prezydent przyznał, że przeszedł koronawirusa, ale nie chorował.

Czytaj także

17:02

Rząd przyjął dziś projekt budżetu na 2021 r. To budżet naznaczony koronawirusem. Jakie kwoty są brane pod uwagę?

Czytaj także

15:55

CKE podaje ważne informacje dla uczniów czekających na wyniki egzaminu ósmoklasisty. Wyniki w piątek, 31 lipca.

Czytaj także

15:15

Johns Hopkins University: Na świecie zainfekowało się dotychczas 16 521 620 osób, zmarło 654 327 pacjentów.

14:10

12:52

11:34

11:14

10:58

Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci kolejnych sześciu osób zakażonych koronawirusem. Większość osób miała choroby współistniejące.

10:52

502 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (161), małopolskiego (91), mazowieckiego (62), wielkopolskiego (45), dolnośląskiego (31), łódzkiego (29), podkarpackiego (19), opolskiego (16), pomorskiego (15), podlaskiego (8),świętokrzyskiego (6), zachodniopomorskiego (6), warmińsko-mazurskiego (5), kujawsko-pomorskiego (4) i lubuskiego (4).Liczba zakażonych koronawirusem: 43 904/1 682 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

10:15

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło dzienny raport o koronawirusie.

9:36

Na Ukrainie w ciągu ostatniej doby stwierdzono 919 zakażeń koronawirusem, 13 chorych na Covid-19 zmarło, a 622 osoby wyzdrowiały - podano we wtorek na stronie internetowej Centrum Monitoringu Rozprzestrzeniania się Epidemii Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

8:34

Według szefa WHO Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa pandemia COVID-19 to kryzys zdrowotny, z jakim ta organizacja nigdy jeszcze się nie spotkała. Dotychczas na świecie odnotowano ponad 16,5 miliona potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-Cov-2, a liczba zachorowań wywołanych tym koronawirusem wciąż rośnie.

7:40

Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowują wytyczne na jakich uczniowie mają wrócić we wrześniu do szkół. Wstępne ustalenia mówią o braku konieczności noszenia maseczek i rękawiczek przez uczniów w czasie lekcji. Nie będzie także pojedynczych ławek, czy obowiązku masowego mierzenia temperatury.

Więcej TUTAJ

7:02

Covid nie odpuszcza. Będą kontrole

Wideo

Komentarze 989

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

w︆ww︆︆.︆︆kk︆︆i︆︆ss︆.︆︆c︆lub - niеsаmоwity serwis randkowy dla dоrosłyсh, którzy chcą znalеźć pаrtnera dо seksu

M
Miller

Chyba już czas postawić Morawieckiego przed Trybunałem Stanu za jego słowa z 1 lipca. Taki sposób "zachęty" do pójścia na wybory to już pod kryminał podchodzi....

M
Magdalena Kmita-Kulesza
10 czerwca, 10:34, Gość:

Pytanko - czy dodanie komentarza to jedyny możliwy kontakt z redaktorami?

Czy naprawdę macie Państwo w nosie kontakt z czytelnikami?

Bo nawet jeśli on gdzieś jest, to jest dobrze ukryty, a powinien bić każdego w oczy na górze głównej strony. ):

Dzień dobry,

profil każdego autora raportu jest aktywny i po wejściu na niego są namiary do kontaktu.

Ponadto na stronie jest zakładka "Kontakt": https://stronazdrowia.pl/kontakt-z-redakcja-serwisu-stronazdrowia-i-rzecznikiem-prasowym/ar/c14-13942164, gdzie znajdują się dane kontaktowe do redakcji serwisu.

Prosimy o kontakt

G
Gość

Pytanko - czy dodanie komentarza to jedyny możliwy kontakt z redaktorami?

Czy naprawdę macie Państwo w nosie kontakt z czytelnikami?

Bo nawet jeśli on gdzieś jest, to jest dobrze ukryty, a powinien bić każdego w oczy na górze głównej strony. ):

G
Gość

To czekam aż enter air wznowi swoje loty i będzie można lecieć na wakacje.

G
Gość

jak tu teraz odwołać coś czego nigdy nie było?

G
Gość
24 maja, 19:35, Gość:

Do Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej

Szanowna Pani czy ktoś mierzy temperature pracownikom MPK , ZWiK , MPO jak przychodzą do pracy ? Dalej kto mierzy temp pracownikom LIDLA BIEDRONKI CASTORAMY AUCHAN sto tysięcy ludzi nikt nie choruje żaden sklep nie zamknięty Kiedy pracownicy marketów ktoś zbada co ? tam jest pandemia

24 maja, 21:11, Gość:

"Pandemia" to jest w głowach, zaszczepiona została poprzez oglądanie "mediów"...

Orwell 2020

"Ludzie będą wierzyć tylko w to co wykreują media"

G
Gość
24 maja, 19:35, Gość:

Do Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej

Szanowna Pani czy ktoś mierzy temperature pracownikom MPK , ZWiK , MPO jak przychodzą do pracy ? Dalej kto mierzy temp pracownikom LIDLA BIEDRONKI CASTORAMY AUCHAN sto tysięcy ludzi nikt nie choruje żaden sklep nie zamknięty Kiedy pracownicy marketów ktoś zbada co ? tam jest pandemia

"Pandemia" to jest w głowach, zaszczepiona została poprzez oglądanie "mediów"...

G
Gość
"Minister Szumowski: mniejsza umieralność w I kwartale 2020 niż w 2019 roku. Absurdy covidowe."

https://www.youtube.com/watch?v=oOJY4FVlYCA
G
Gość

Materiał z przed kilku lat ale jakże aktualny...

"Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski"

https://www.youtube.com/watch?v=eMRBefDu5HQ

G
Gość

"NABICI W MASECZKĘ: KTO I JAK NAS ZACZAROWAŁ - Ewa Pawela"

https://www.youtube.com/watch?v=UcLv2UujFsY

G
Gość
22 maja, 20:25, Gość:

Nigdy nie zaglosuje na zadnego dude z PIS. Rafal Trzaskowski jest osoba na poziomie, reprezentuje wolnosc i demokracje oraz postep i bogata Europe. Prymitywny duda reprezentuje łamanie prawa i konstytucji, ciemny, biedny Wschod, poziom jego i wspierajacego go pedofilskiego kleru to DNO. Jego zona pomylila rolę Pierwszej Damy i po jej ubiorach widac ze mysli ze jest stewardesą w tanich liniach lotniczych.

22 maja, 22:56, Gość:

Wiedz, że w tym kraju nie ma na kogo głosować, od 30- tu lat jesteśmy przysłowiową "dojną krową"...

Wykład prof. Kieżuna:

"Polska jest KOLONIĄ od 1989r. !"

https://www.youtube.com/watch?v=NlY8LCJfUBo"Rafał Trzaskowski też jest słupem, tylko bardziej samodzielnym niż Kidawa". Kto za nim stoi?

https://www.youtube.com/watch?v=JW-4HGHsD5o

G
Gość

W szpitalu Jonschera na internie koronawirus, 12 prób dodatnich u pacjentów, u lekarzy nie wiadomo, ponoć wczoraj dyrektor nie chciał podać personelowi wyników. Sprawa ciągnie się od tygodnia, był 1 zakażony, nie zamknięto oddziału a w dodatku przyjmowano nowych pacjentów. Epidemiologia w tym szpitalu leży, powinni być ostrożniejsi, już wcześniej był zamknięty oddział chirurgii. Ale wszystko rozbija się o kasę. Lekarze z innych oddziałów chodzący na konsultację na internę czy z izby przyjeć nie przebadani, nie są na kwarantannie.

p
pomoc

https://zrzutka.pl/p8pbtd

zbiórka na operację kręgosłupa

T
Tomek Startek

Przestańcie kłamać i straszyć ludzi.

Dodaj ogłoszenie