Koronawirus w Polsce i na świecie. Sobota pierwszym dniem bez maseczek na ulicach. Raport na żywo minuta po minucie 31.05.2020

Marcin Kasprzyk
Marcin Kasprzyk
Raport minuta po minucie, niedziela 31 maja 2020. Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 23 571 osób. 1 061 osób zmarło z powodu COVID-19. Trwa pierwszy weekend, w którym nie już trzeba zasłaniać nosa i ust na ulicach czy w parkach. Maseczki będą dalej towarzyszyć nam w zamkniętych przestrzeniach, takich jak sklepy, kościoły czy pojazdy komunikacji miejskiej - tam pozostaną obowiązkowe. Rząd apeluje o zachowanie dystansu społecznego.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 31 maja 2020

 • Osoby
  zainfekowane
  23 571
 • Ofiary
  śmiertelne
  1 061
 • Osoby
  hospitalizowane
  2 207
 • Osoby w
  kwarantannie
  80 182
 • Osoby
  wyzdrowiałe
  11 016

Zaktualizowano: 30 maja 2020 r., g. 11:00. Dane dla Polski. Źródło: Ministerstwo Zdrowia

9:37

Prezydent Donald Trump ogłosił, że z powodu pandemii odkłada szczyt G7 do co najmniej września. Na spotkanie będzie chciał zaprosić cztery dodatkowe kraje: Rosję, Australię, Indie i Koreę Południową.

9:26

Pomimo apeli władz amerykańskich stanów oraz samego prezydenta Donalda Trumpa, noc z soboty na niedzielę upłynęła w Ameryce pod znakiem jeszcze szerszej fali protestów i zamieszek niż poprzednia. Już od wieczora tłumy gromadziły się w centrach kilkudziesięciu miast. W Waszyngtonie, stolicy kraju wielka rzesza ludzi maszerowała główną ulicą miasta Pennsylvania Avenue, która dochodzi do Białego Domu.

Czytaj także

9:12

Przyszli nowożeńcy w Polsce odetchnęli z ulgą - od 6 czerwca możliwe będą wesela do 150 osób i nie trzeba będzie mieć na nich założonych maseczek. Jednak jeszcze do niedawna ci, którzy zaplanowali ślub na tegoroczne lato, nie wiedzieli, czy w ogóle on się odbędzie. Pandemia koronawirusa w tak trudnej sytuacji postawiła narzeczonych z całego świata. Niektórzy swoje śluby odwołali, inni przełożyli, a jeszcze inni zdecydowali się na nie pomimo wszystko. Teraz ich ślubne zdjęcia obiegają świat i są dokumentem nie tylko prywatnej, ale też globalnej historii.

Ślub i wesele w dobie koronawirusa? Te pary nie czekały na k...

8:56

31 maja to Światowy Dzień Bez Tytoniu. Ministerstwo Zdrowia przypomina, że palenie papierosów może zwiększać ryzyko zachorowania na COVID-19.

8:42

Od 30 maja do sklepu, na pocztę czy do kościoła może wejść dowolna liczba osób. Podobnie, nie ma limitu klientów w restauracjach. Dozwolone jest także organizowanie imprez plenerowych. 6 czerwca będą mogły otworzyć swoje podwoje kina, teatry, a także siłownie. Dzieci odzyskają wstęp na place zabaw. Można także myśleć o organizacji wesela nawet na 150 osób.

Wraca normalność. Sklepy i kościoły bez limitu osób, będą im...

8:23

Opinia: - Można się pocieszać, że mamy jedną z lepszych sytuacji w Europie, bo u nas jest tylko 500, a inni mają powyżej tysiąca. Tylko, że inni mają spadki liczby osób chorujących, a u nas nie ma spadków dziennych, a już powinny być. A nawet, w teorii, to powinny one być mniej więcej od połowy kwietnia. To oznacza, że coś nam się w kwietniu popsuło – mówi prof. Włodzimierz Gut, wirusolog.

Czytaj także

8:09

Trwa czwarty etap znoszenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa w Polsce. Jedną ze zmian, na którą czekało wiele osób, jest zniesienie obowiązku zasłaniania ust i nosa w otwartej przestrzeni. Warto pamiętać, że w wielu miejscach i sytuacjach obowiązek noszenia maseczek wciąż istnieje. Sprawdźcie, gdzie i kiedy musimy założyć maseczkę czy zasłonić chustką usta i nos?

Czytaj także

7:45

Obowiązek wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia, zgodnie z instrukcją przewoźnika - to jeden z warunków wymaganych od pasażerów planujących lot. Zobacz, jakie wymagania będą obowiązywały na lotniskach i na pokładach samolotów od 1 czerwca 2020 r. PLL LOT uruchamia połączenia krajowe.

Czytaj także

7:24

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, rząd nie zakazuje w tym roku wakacyjnych wyjazdów czy organizacji kolonii dla uczniów. Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży. Zobacz pełną listę wytycznych MZ.

Czytaj także

7:15

Wciąż najwięcej zachorowań w Polsce notowanych jest na Śląsku. Całkowita liczba przypadków to już ponad 8 tys. Wczoraj doszły kolejne 232.

Pierwszy dzień bez obowiązku noszenia maseczek. Ale nie wszę...

7:02

Na świecie od początku pandemii potwierdzono już ponad 6 milionów zachorowań. Zmarło 369 tys. osób – podaje Johns Hopkins Uniwersity.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 30 maja 2020

19:57

Praca zdalna pozostanie z nami w szerszym zakresie już na zawsze? Wśród polskich przedsiębiorców istnieje silne przekonanie, że praca zdalna jest elastycznym trybem pracy, ze wszystkimi negatywnymi dla pracowników konsekwencjami. -Praca zdalna jawi się wielu pracownikom jako taka fantastyczna opcja dająca wiele możliwości- tłumaczy w rozmowie z AIP ekspert. - Jednak okazuje się, że praca zdalna nie jest tak łatwa do zorganizowania i tak przyjemna jak mogłoby się wydawać- dodaje.

Czytaj także

19:48

Pracownicy Przychodni Rodzinnej Almedic w Pruszczu wzięli udział w akcji w #Hot16Challenge2. Rapowali na temat walki z koronawirusem. Tu można obejrzeć wideo i przeczytać o tej akcji.

19:40

Sytuacja w buskim szpitalu uzdrowiskowym "Krystyna" jest opanowana po tym jak okazało się, że dwie osoby z personelu są zakażone koronawirusem. Mnóstwo osób z personelu skierowano do kwarantanny, a szpital wznowi działalność dopiero od 15 czerwca.

Czytaj także

19:34

Papież Franciszek modlił się w sobotę w Ogrodach Watykańskich o ustanie epidemii koronawirusa - informuje agencja KAI.

19:27

Smog zabija bardziej niż koronawirus. Jest groźniejszy. To zadziwiające, że jako społeczeństwo i władza tak mało robimy w walce z nim, a tak wiele zdecydowaliśmy się poświęcić z powodu koronawirusa - mówi prof. Tadeusz Zielonka, pulmonolog z Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Pytamy go nie tylko o to, dlaczego skutki pandemii nie są widoczne w masowych statystykach, ale i konsekwencje noszenia maseczek, o to czy może to prowadzić do chorób oraz w jakim stopniu nas one chronią. Pulmonolog zdradza też, że niepokoi go tak szybkie odmrażanie społeczeństwa, jak to planowane przez rząd.

19:08

Łączna liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa we Włoszech wzrosła do 232 664 w sobotę. Liczba nowych potwierdzonych zakażeń wyniosła ​​416, w porównaniu z 516 w piątek, podała Agencja Ochrony Ludności, którą cytuje "theguardian.com". Oznacza to, że minionej doby we Włoszech potwierdzono tyle samo nowych przypadków zakażeń na koronawirusa, co w Polsce. We Włoszech w ciągu ostatniej doby zmarło jednak znacznie więcej osób - 111 - z powodu Covid-19. Ogólna liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 33 340 - dodaje "theguardian.com".

18:47

Od dziś poluowano wiele dotychczasowych obostrzeń związanych z epidemią. Choć lekarze i eksperci mówią, że Polska nie panuje nad epidemią, a dane napływające ze szpitali wciąż są niepokojące, rząd zdecydował się na duże złagodzenie obowiązujących od wielu tygodni ograniczeń. Chodzi m.in. o zasłanianie ust i nosa, działalność sklepów, restauracji, hoteli czy kościołów, a także zgromadzenia publiczne. Piszemy, jakie dokładnie zasady obowiązują od 30 maja?

18:25

Aż 49 nauczycieli z podstawówek w Wałbrzychu ma pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa - to wyniki badań, przeprowadzonych na zlecenie wałbrzyskiego ratusza. Przebadano kilkuset nauczycieli w mieście. W związku z tym władze miasta ogłosiły, że od 1 czerwca uczniowie klas I-III nie będa mogli wrócić do szkół.

Czytaj także

18:10

Dramatyczna historia Basi, w której domu na Covid-19 zachorowało osiem osób, w tym dwóch jej malutkich synków.

Czytaj także

17:58

Szczepionka na koronawirusa opracowana w Chinach może być gotowa do sprzedaży jeszcze w tym roku - informuje "The Guardian", powołując się na Reutersa. Prace nad szczepionką prowadzone są w laboratoriach w Wuhan i Pekinie. Podaną ją już ok. 2 tysiącom osób. Według "Guardiana" szczepionki z obu instytutów weszły w drugą fazę badań klinicznych. Obie grupy są powiązane z państwową grupą farmaceutyczną Sinopharm.

17:43

Jest 195 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (54), mazowieckiego (52), łódzkiego (35), świętokrzyskiego (29), małopolskiego (12), dolnośląskiego (11), podlaskiego (1) i wielkopolskiego (1) - informuje Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 10 kolejnych osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 77-K Wolica, 67-M i 62-K Racibórz, 68-K i 75-M Warszawa, 89-K Gdańsk, 80-K Bolesławiec, 51-K Jelenia Góra, 90-K i 92-K Zgierz. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem wynosi obecnie 23 571/1 061 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

17:40

Od początku epidemii koronawirusa kilkadziesiąt tysięcy Polaków zmarło w samotności, z dala od swoich bliskich. Z powodu obostrzeń epidemiologicznych i zakazów odwiedzin w szpitalach i hospicjach odchodzą samotnie nie tylko pacjenci ze stwierdzonym COVID-19, ale także chorzy na raka, serce, ofiary udarów i wielu innych schorzeń. Rodziny pragną pożegnać swoich bliskich i domagają się interwencji Rzecznika Praw Pacjenta w tej sprawie.

Czytaj także

17:20

Nosić maseczki, czy nie? Od dzisiaj nie ma obowiązku chodzenia w maseczkach na zewnątrz budynków, jednak niektórzy wciąż je zakładają, a część specjalistów zaleca ich noszenie. Porozmawialismy z dr Dawidem Ciemięgą, który wyjaśnia nam, kto i w jakich warunkach powinien nosić maseczki.

Czytaj także

17:08

Ameryka Południowa staje się nowym światowym centrum epidemii koronawirusa. Jak informuje CNN, w 33 krajach tego regionu potwierdzono już 950 tys. zachorowań na koronawirusa i blisko 55 tys. zgonów. A szczyt epidemii dopiero przed tymi krajami. Media donoszą również o szczególnie trudnej sytuacji dzennej ludności Amazonii, która - pozbawiona opieki medycznej - jest bardziej zagrozona z powodu Covid-19.

17:00

Hiszpania: Z powodu zachorowania na Covid-19 zmarło do piątkowego popołudnia 63 pracowników służby zdrowia - poinformował hiszpański rząd. Z komunikatu ministerstwa zdrowia wynika, że od lutego, kiedy w Hiszpanii zanotowano pierwsze przypadki infekcji koronawirusem, na Covid-19 zachorowało łącznie 51 482 pracowników służby zdrowia.

16:49

Kancelaria Premiera zorganizowała Dzień Dziecka w formie online.

16:24

Tatrzański Park Narodowy przygotowuje się do wprowadzenia limitów wejść turystów na najbardziej popularne szlaki. To w związku z obowiązującą w czasie pandemii zasadą dystansu społecznego. Obecnie pracownicy Parku ustalają jaka jest bezpieczna liczba osób, które mogą wejść na drogę do Morskiego Oka.

16:11

Unia Europejska wezwała USA do ponownego rozważenia decyzji o zerwaniu więzi ze Światową Organizacją Zdrowia. „W obliczu tego globalnego zagrożenia (koronawirusem) nadszedł czas na ściślejszą współpracę i wspólne rozwiązania. Należy unikać działań, które osłabiają międzynarodowe wysiłki”- napisali w oświadczeniu przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i szef dyplomacji UE Josep Borrell.

15:54

W Warszawie pojawiły się plakaty, które w wulgarny sposób krytykowały działania ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. W sobotę w jego obronie stanęli inni członkowie Rady Ministrów. - Żądamy od pana Rafała Trzaskowskiego żeby nie dopuszczał do mowy nienawiści w Warszawie – apelował szef KPRM Michał Dworczyk. Tymczasem autorzy akcji zapowiadają, że to nie koniec krytyki szefa resortu zdrowia.

Więcej TUTAJ

15:22

Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn oświadczył na Twitterze, że zerwanie przez Stany Zjednoczone relacji ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) stanowi „poważne zakłócenie całej sfery zdrowia na świecie”.

15:01

Od 30 maja nie trzeba zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – pod warunkiem zachowania 2 m odstępu od innych – przypomina Ministerstwo Zdrowia.

14:49

Lider Porozumienia Jarosław Gowin zapewnia, że w przyszłym tygodniu dowiemy się, kiedy będziemy głosować na prezydenta. - Jestem przekonany, że to będzie ten tydzień. Spodziewam się, że to będzie środa, najdalej czwartek – mówił w RMF FM były wicepremier. W poniedziałek rozpocznie się trzydniowe posiedzenie Senatu na którym zapadną kluczowe decyzję ws. terminu głosowania. Ponadto uchwała PKW o majowych wyborach wciąż czeka na podpis premiera.

14:18

W ramach Tarczy antykryzysowej przyznano do tej pory 1 milion pożyczek – informuje Kancelaria Premiera.

14:00

Węgry: Wiele kąpielisk i plaż na Węgrzech jest od soboty otwartych. Zaczyna się też sezon statków turystycznych na Balatonie. W ten dzień rozpoczyna się na Węgrzech trzydniowy długi weekend, Zielone Świątki w poniedziałek są bowiem dniem wolnym od pracy.

13:34

W ciągu doby wykonano ponad 25,6 tys. testów – informuje resort zdrowia.

13:22

W Rosji ciągu ostatniej doby odnotowano 8952 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. Zmarło 181 kolejnych pacjentów.

12:51

15 czerwca ruszają ćwiczenia żołnierzy rezerwy. Poleciłem, by priorytetowo traktowano zgłoszenia osób, które w związku z epidemią koronawirusa straciły pracę. Rezerwiści w czasie ćwiczeń otrzymają miesięcznie ponad 3 tys. zł., wyżywienie i bezpłatne zakwaterowanie – napisał na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

12:27

Caritas Polska przekazał szpitalom w Poznaniu i Ełku 100 respiratorów.

12:15

Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach. Oprócz tego – otwieramy kina, teatry, siłownie i salony masażu, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Umożliwiamy także organizację wesel do 150 osób. Mimo że odchodzimy od wielu obostrzeń, jedna zasada pozostanie aktualna nadal. Wciąż będziemy musieli zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.

11:58

Niemcy: Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wzrosła do ponad 181 tys. W ciągu ostatniej doby zmarło 39 osób.

11:39

W Indonezji odnotowano 557 nowych przypadków koronawirusa.

11:21

Dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 6607 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1451 jednostek sprzętu – informuje MON.

10:47

Jak wygląda sytuacja na Śląsku? Jak pisze w liście do redakcji "Dziennika Zachodniego" mieszkaniec Zabrza, w tamtejszym Sanepidzie, jest dramat, a rodziny są uwięzione na kwaratannie. Więcej przeczytasz - TUTAJ.

10:30

Ukraina: W ciągu ostatnich 24 godzin wykryto 393 przypadki zakażenia koronawirusem, zmarło 17 osób, a 377 wyzdrowiało - podaje tamtejszy resort zdrowia. Tym samym na Ukrainie jest już 23 204 zakażonych koronawirusem, a liczba zgonów wynosi 696. Ozdrowieńców natomiast jest 9 311.

10:11

Prof Włodzimierz Gut na łamach "Polska Times" mówi, że w Polsce optymistycznie będzie wtedy, jak każdy z nas podejmie zdroworozsądkowe decyzje, a także tłumaczy, co popsuło się w kwietniu, w związku z epidemią koronawirusa w Polsce.

9:49

Tenisista Andy Murray wraca na kort. Dwukrotny mistrz olimpijski wystąpi w turnieju charytatywnym, który organizuje jego brat w dniach 23-28 czerwca. Cel to wsparcie brytyjskiej służby zdrowia w walce z koronawirusem.

9:32

Psy i koty mogą zarazić się koronawirusem? Portal GazetaWroclawska.pl dotarł do zaleceń, jakie dla lecznic w całej Polsce wystosował Główny Lekarz Weterynarii.

Alarm! Psy i koty zarażają się koronawirusem od ludzi. Weter...

9:11

Ministerstwo Zdrowia opublikowało dzienny raport o koronawirusie w Polsce. Hospitalizowanych w kraju mamy 2207 osób, 80 182 ojętych kwarantanną, 19 161 objętych nadzworem epidemiologicznym. 11 016 osób wyzdrowiało.

9:00

106-latka mieszkająca na północy Włoch została wyleczona z koronawirusa - podaje dziennik "Corriere della Sera". Pierwsze dziesięc dni było krytycznych, ale później jej stan się ustabilizował. Rodzina kobiety nie szczędzi ciepłych słów pod kątem lekarzy - "dokonali cudu" - przyznają.

8:40

Od 1 czerwca wchodzą w życie zmiany na lotniskach. Podróżujących czeka pomiar temperatury przy wejściu do terminali, obowiązek zachowania dystansu społecznego i noszenia maseczek a także ograniczenie korzystania z usług i obiektów lotniskowych np. z placów zabaw, czy palarni.

8:21

Grecja od 15 czerwca zwalnia obywateli 29 państw z obowiązku odbywania kwarantanny po przyjeździe do tego kraju - informuje greckie ministerstwo turystyki. Na tej liście nie ma jednak Polski, czy Wielkiej Brytanii.

8:04

Od początku otrzymywaliśmy niespójnie instrukcje dotyczące noszenia maseczek - ocenia dr Dawid Ciemięga na łamach "Dziennika Zachodniego". Jego zdaniem osoby przewlekle chore, z obniżoną odpornością, seniorzy powinni nadal nosić maseczki.

7:42

Niemcy: Jak podaje instytut Roberta Kocha miniona doba przyniosła wzrost liczby zakażonych o 738 z 181 196. Zmarło natomiast 39 osob. Liczba zgonów w Niemczech wynosi 8489 osób.

7:23

Stany Zjednoczone zerwały współpracę ze Światową Organizacją Zdrowia. Zdaniem prezydenta USA Donalda Trumpa, Chiny całkowicie kontrolują WHO.

7:12

Od dziś Polacy mogą chodzić bez maseczek po ulicach, ale dalej obowiązuje zasad dystansu społecznego. Bez maseczki można spacerować po ulicy, czy parku, a także jeździć na rowerze.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 29 maja 2020

21:00

Francuski resort zdrowia poinformował, że liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem wzrosła w kraju o 597 (do 149 668). W ciągu ostatniej doby zmarły 52 osoby. Łącznie od początku epidemii zanotowano we Francji 28 714 zgonów.

20:49

Włochy: Obecnie nie ma żadnej sytuacji krytycznej związanej z epidemią koronawirusa - ogłosił krajowy Instytut Zdrowia na podstawie monitoringu jej przebiegu od 18 do 24 maja. We wszystkich regionach wskaźnik zakaźności spadł poniżej 1.

20:41

Dania: Premie Mette Frederiksen poinformowała w piątek, że Dania, przyspieszając łagodzenie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa, otworzy od 15 czerwca swoje granice dla mieszkańców sąsiednich Niemiec, a także Norwegii i Islandii.

20:27

Linie lotnicze Ryanair przywrócą od 1 lipca 40 proc. normalnego rozkładu lotów - informują władze spółki. Irlandzkie linie będą obsługiwały prawie 1 tys. lotów dziennie, wracając na 90 proc. tras w porównaniu do stanu sprzed pandemii koronawirusa.

20:08

Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych złożyli dotąd ponad 12,2 tys. złożonych wniosków przez o bezpłatne dodatkowe środki ochrony, czyli dyspenserów i płynów do dezynfekcji - informuje MEN. Do tej pory w szkołach zamontowano ponad 2 tys. urządzeń.. Termin na składanie wniosków został przedłużony do 3 czerwca br. Dyspensery przekazywane są na bezpłatne użytkowanie na 18 miesięcy, objętych gwarancją i serwisem producenta. Po tym czasie po stronie szkoły pozostaje kwestia ewentualnej dalszej współpracy w zakresie użytkowania dyspensera. Użyczającym jest Polfa Tarchomin S.A.

19:20

Portugalia: Służby medyczne wskazały na wzrost dynamiki nowych zgonów oraz zachorowań na Covid-19. W ciągu ostatniej doby liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w tym kraju wzrosła o 14 do 1383.

18:51

Hiszpania: W ciągu ostatniej doby zmarły z powodu koronawirusa dwie osoby - poinformował hiszpański resort zdrowia.

18:45

18:37

W ciągu ostatniej doby wykryto w Meksyku 3 377 nowych infekcji koronawirusem, a na COVID-19 zmarło kolejnych 447 chorych - informują władze medyczne. Łącznie w kraju odnotowano 81 tys. 400 zakażeń, a pandemia pochłonęła w tym kraju już 9 tys. 044 ofiar.

18:15

17:59

Rosja: W piątek władze poinformowały, że na spotkania tamtejszej ekstraklasy piłkarskiej, która 21 czerwca ma wznowić rozgrywki, będą wpuszczani kibice. Jednak będą oni mogli zająć maksymalnie dziesięć procent miejsc.

17:39

Zmarło kolejnych 8 osób zakażonych koronawirusem – informuje resort zdrowia. Większość z nich miała choroby współistniejące.

17:35

192 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (93), mazowieckiego (33), łódzkiego (30), dolnośląskiego (13), małopolskiego (9), wielkopolskiego (8), podlaskiego (3), świętokrzyskiego (1), pomorskiego (1) i lubelskiego (1). Ze względu na błędnie zaraportowany przez WSSE Bydgoszcz 1 przypadek osoby zakażonej odjęto go z wykazu. Liczba zakażonych koronawirusem: 23 155/1 051 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

17:30

29 maja br. Minister Marlena Maląg, wiceminister Barbara Socha i wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisali umowę partnerską, której celem jest wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19 – informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.16:58

Od początku kwietnia opolski ZUS otrzymał wnioski o wypłatę świadczenia postojowego dla 26 tysięcy osób - poinformował rzecznik okręgowy ZUS w Opolu Sebastian Szczurek. Najwięcej, bo 17 tysięcy wniosków, złożyły osoby prowadzące działalność gospodarczą. W całym kraju ZUS wypłacił prawie 944 tysiące świadczeń postojowych, na łączną kwotę ponad 1,8 mld zł.

16:49

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, rząd nie zakazuje w tym roku wakacyjnych wyjazdów czy organizacji kolonii dla uczniów. Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży.

Zobacz wytyczne MEN dla organizatorów letnich wyjazdów

16:41

W Niemczech, według wstępnych danych, w kwietniu zmarło co najmniej 82 246 osób. To o 5 942 i o 8 proc. więcej niż wynosi średnia dla tego miesiąca z ubiegłych czterech lat - poinformował w piątek niemiecki Federalny Urząd Statystyczny (Destatis) z siedzibą w Wiesbaden.

16:28

W Ministerstwie Obrony Narodowej trwa odprawa ministra Mariusza Błaszczaka z komendantami szpitali wojskowych.

16:12

Białoruś: Do 40 764 wzrosła liczba infekcji koronawirusem – poinformowało w piątek ministerstwo zdrowia Białorusi. W ciągu ostatniej doby zarejestrowano 906 nowych zakażeń i pięć zgonów z powodu Covid-19. W sumie za wyleczonych uznano już 17 390 pacjentów (730 z nich w ciągu minionej doby).

15:55

15:33

Włochy: W Wenecji Euganejskiej 1 czerwca przestanie obowiązywać nakaz noszenia maseczek na ulicach - ogłosiły w piątek władze tego regionu, który jako jeden z pierwszych został zaatakowany w lutym przez epidemię koronawirusa.

15:10

Od 1 czerwca 2020 r. ruszają zajęcia praktyczne dla uczniów klas III branżowych szkół I stopnia, zarówno będących, jak i niebędących młodocianymi pracownikami. Uruchamiamy zajęcia praktyczne z zakresu nauki jazdy pojazdem silnikowym dla uczniów klas III technikum kształcących się w zawodzie, dla którego podstawa programowa kształcenia w zawodzie przewiduje przygotowanie do uzyskania umiejętności kierowania pojazdem silnikowym. Ponadto wszyscy uczniowie technikum będą mieli możliwość praktyk zawodowych u pracodawcy lubw indywidualnych gospodarstwach rolnych.

14:40

Johns Hopkins University: Liczba zachorowań na świecie - 5 837 541, zmarło 360 919, wyzdrowiało 2 437 965 pacjentów.

14:05

13:31

Ministerstwo Zdrowia: W ciągu doby wykonano ponad 26,7 tys. testów na koronawirusa.

13:22

Dobra wiadomość dla wszystkich kibiców.

Czytaj także

12:20

11:50

PKP Intercity od 31 maja przywraca kolejne połączenia. Znów pojedziemy Pendolino.

Czytaj także

11:20

10:57

"W środowisku związanym z turystyką spotkaliśmy się z krytycznymi głosami co do tej koncepcji. Na biurku są propozycje, które mają być bardziej celowanymi propozycjami do poszczególnych segmentów branży" - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller w Radiu Plus.

10:40

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie rozpoczęły się testy bramki do ochrony przed koronawirusem. W ciągu 15 sekund bramka mierzy temperaturę i dezynfekuje ręce. Jeśli testy wypadną dobrze, to bramkę będzie można kupić. Cena: od 3,5 tys. złotych - informuje Radio Zet.

10:30

"Ten mecz będzie bardzo trudny. Jeżeli dojdzie do II tury i dzieli się głosy pół na pół, to III RP zawsze ma minimalną przewagę. To było widać w wyborach do Senatu. Trzeba to wziąć pod uwagę. Była duża szansa, że wybory mogły się rozstrzygnąć w I turze, gdyby nie to całe zamieszanie dotyczące wyborów, być może byłoby już dzisiaj po Platformie Obywatelskiej. Nie ukrywam, że byłem zwolennikiem terminu konstytucyjnego, majowego" - powiedział Patryk Jaki w audycji Siódma9.

10:20

Jak przebiega epidemia koronawirusa w Polsce dzień po dniu? Szczegółowe dane przygotowaliśmy W TYM MIEJSCU.

10:06

Jednocześnie poinformowano o śmierci kolejnych pięciu osób.

10:04

141 nowych przypadków koronawirusa w Polsce - informuje Ministerstwo Zdrowia.

9:46

9:37

"Tylko ja mogę wygrać z Andrzejem Dudą w II turze" - mówi w wywiadzie dla nas Władysław Kosiniak-Kamysz.

9:26

9:19

Kłopoty Andrzeja Dudy. Jego przewaga w drugiej turze już tylko minimalna. Nowy sondaż omawiamy W TYM MIEJSCU.

8:59

"CPK czy przekop Mierzei Wiślanej - czy to są naprawdę dzisiaj potrzeby ludzi? Nie mówię, żeby z tego rezygnować. Jeśli rząd jest absolutnie pewny, że musi te projekty realizować i są racjonalne, to niech je realizuje, ale niech je przesunie" - powiedział Rafał Trzaskowski w Polsat News.

8:41

"Wszystko na to wskazuje, że w tej drugiej turze wyborczej ze słabnącym Dudą będzie konkurował wzmacniający swoją pozycję Trzaskowski" - dodał były prezydent.

8:34

"Rzeczą strategicznie istotną jest to, ile będzie dni na zebranie podpisów. Jeżeli będzie jeden dzień, co może zrobić Witek, to będzie to skandal i łobuzeria polityczna, ale może skuteczna" - powiedział Bronisław Komorowski w Radiu Zet.

8:30

8:25

Rząd nie pracuje już nad kolejnymi wersjami przepisów antykryzysowych. Dotychczas do firm trafiło ok. 56 mld zł, czyli trochę mniej niż połowa programu pomocowego - poinformowała "Rzeczpospolita".

8:19

"Mój syn był zakażony koronawirusem, choć przeszedł to łagodnie. Teść syna również, był w ciężkim przypadku. Pięciu moich znajomych zmarło w ostatnim czasie" - przyznał Zbigniew Boniek.

8:16

"Liga Mistrzów i Liga Europy wrócą w sierpniu. Wtedy odbędą się finały tych rozgrywek" - stwierdził Boniek.

8:11

"Jest szansa, że kibice już od następnej kolejki wrócą na trybuny. W niewielkiej liczbie" - powiedział Zbigniew Boniek w RMF FM.

8:07

"Rachunek za nieprzeprowadzone 10 maja wybory powinien zapłacić przede wszystkim ten, kto podjął polityczną decyzję i przyjdzie czas, że organy państwa polskiego do tego uprawnione będą badać, kto podjął polityczną decyzję, kto był sprawcą kierowniczym tego zamieszania konstytucyjnego, które zafundowała Polsce władza PiS" - powiedział Michał Kamiński w TVN24.

7:44

7:10

Dziś premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić plan odmrożenia trybun piłkarskich w Polsce - podaje Polsat News. Mówi się, że od czerwca na stadiony w naszym kraju mogłoby wchodzić do 999 osób. Tym samym Polska byłaby ewenementem na skalę światową.

6:50

Jak wygląda dzienny przyrost koronawirusa w Polsce? Raport dzień po dniu przygotowaliśmy W TYM MIEJSCU.

6:30

Do tej pory na całym świecie stwierdzono ponad 5,8 mln przypadków koronawirusa. Prawie 360 tys. osób zmarło, a ponad 2,4 mln chorych wyzdrowiało.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 28 maja 2020

21:40

Aktualna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to 22 825. 1038 osób zmarło.

19:37

Rada Polityki Pieniężnej już po raz trzeci w tym roku obniżyła stopy procentowe. Stopa referencyjna została obniżona z 0,5 proc. do 0,1 proc. Decyzja ma związek z kryzysem gospodarczym wywołanym epidemią koronawirusa.

Czytaj także

19:04

Od soboty 30 maja nie trzeba będzie nosić maseczek na świeżym powietrzu. SPRAWDŹ co się zmieni.

Czytaj także

18:36

Przydzielone subwencje w ramach Tarczy Finansowej w województwach:

17:33

225 nowych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (69), mazowieckiego (65), łódzkiego (46), wielkopolskiego (12), dolnośląskiego (11), świętokrzyskiego (6), małopolskiego (5), opolskiego (3), podlaskiego (3), podkarpackiego (2), pomorskiego (2) i lubuskiego (1). Zmarło ośmiu pacjentów: (wiek-płeć, miejsce zgonu): 93-K Racibórz, 73-M, 85-K Tychy, 66-K Cieszyn, 87-K Wolica, 58-M Poznań, 79-M Siedlce, 71-M Bolesławiec.

17:18

W ramach Tarczy Antykryzysowej przyznano milion niskooporocentowanych pożyczek dla mikroprzedsiębiorców.

16:50

Johns Hopkins University: Liczba zachorwań w USA - 1 700 350, zmarło już 100 467 osób, a 391 508 pacjentów wyzdrowiało.

16:33

16:20

Johns Hopkins University: Liczba zachorowań w Niemczech - 181 918, w tym 8 449 ofiar śmiertelnych, 163 047 pacjentów wyzdrowiało.

15:40

14:59

Poseł Marcin Kierwiński z PO: Dziś w Sejmie będziemy dyskutować nad wotum nieufności wobec Jacka Sasina, który nielegalnie zorganizował wybory, przy złamaniu prawa, z gigantyczną niegospodarnością, którą można przeliczać na miliony złotych.

14:35

Jeden z liderów Lewicy Robert Biedroń przedstawił politykowi PiS Jackowi Sasinowi „rachunek za wybory pocztowe”.

Czytaj także

14:17

PAP: Komisja Europejska zaproponowała, aby 8 mld euro z liczącego 40 mld euro Funduszu Sprawiedliwej Transformacji przypadło Polsce.

13:54

13:45

13:39

"Dzisiaj jest pewien symboliczny dzień, ponieważ przekroczyliśmy 50 mld złotych bezpośredniej pomocy dla wszystkich przedsiębiorców" - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

13:25

Robert Biedroń wystawia Jackowi Sasinowi rachunek za wybory. [a]https://polskatimes.pl/robert-bieron-wystawia-jackowi-sasinowi-rachunek-za-wybory-wieczorem-w-sejmie-glosowanie-

Rząd znosi kolejne ograniczenia.

Wideo

Komentarze 1,260

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Marco Lara

Dzień dobry, drodzy szanowni czytelnicy, jestem Kim Ray pracująca w Arabii Saudyjskiej, chcę użyć tego medium, aby podzielić się krótkim świadectwem o tym, jak dostałem pożyczkę online po uzyskaniu wysokiego oprocentowania, a także oszustwo online 1 firmy o imieniu Ruby Hernendez Firma pożyczkowa, obiecałem, że nigdy nie udzielę pożyczki online, aż do pewnego wiernego dnia, kiedy inna pielęgniarka pracująca z żoną w tym samym szpitalu opowiedziała jej, w jaki sposób jej mąż otrzymał pożyczkę, która pomogła mu zainwestować w działalność związaną z olejem roślinnym, a oprocentowanie było niskie , po dyskusji moja żona poprosiła o dane pożyczkodawcy, a ona dała jej e-mail od Boga wysłanego przez pożyczkodawcę, moja żona przesłała mi szczegóły, a my skontaktowaliśmy się z nimi za pośrednictwem poczty elektronicznej; globalprovissioncompany@gmail.com

P
Pamela Rosa Flores

Cześć, jestem Pamela Rosa Flores, prawowity i niezawodny pożyczkodawca. Udzielam pożyczki na jasnych i łatwych do zrozumienia warunkach z oprocentowaniem 2%. Udzielam pożyczek biznesowych, osobistych, studenckich, samochodowych i pożyczek na spłatę rachunków. Jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się ze mną bezpośrednio: pamelarosaflores11@gmail.com.

A
Agnieszka Agata

Obiecuje podzielic sie tym swiadectwem pozyczki z powodu Bozej laski w moim zyciu

Dzien dobry,

 

 Jestem Agnieszka Agata, obecnie mieszka we Wroclawiu. W tej chwili jestem wdowa z Czwórka dzieci. W maju 2015 r. Utknalem w sytuacji finansowej i musialem refinansowac i zaplacic rachunki. Próbowalem szukac pozyczek od róznych firm pozyczkowych, zarówno prywatnych, jak i korporacyjnych, ale nigdy z sukcesem, a wiekszosc banków odmówila mojego kredytu. Ale tak jak Bóg chcial, zostalem przedstawiony kobiecie Bozej prywatnemu pozyczkodawcy, który udzielil mi pozyczki w wysokosci 850 000 PLN, a dzis jestem wlascicielem firmy, a moje dzieci maja sie dobrze w tej chwili, jesli musisz skontaktowac sie z jakakolwiek firma z Odniesienie do zabezpieczenia pozyczki bez zabezpieczenia, bez sprawdzenia wiarygodnosci kredytowej, bez podpisu z jedynie 3% stopa procentowa i lepszymi planami splat i harmonogramem, prosimy o kontakt z Betty Mabel (betty.mabel227@gmail.com). Nie wie, ze to robie, ale jestem teraz tak szczesliwy i postanowilem dac ludziom wiecej o niej poznac, a takze chce, aby Bóg jeszcze bardziej ja poblogoslawil. Mozesz skontaktowac sie z nia poprzez e-mail: betty.mabel227@gmail.com My Whatsapp Numer telefonu: 1 (929) 267-7281

M
Maciej Marek Maciek

SWIADECTWO W JAKI SPOSÓB MOZNA UZYSKAC ??MOJA POZYCZE Z POZYCZKI LEGITY

Nazywam sie Maciej Marek Maciek obywatelem Krakowa. Zostalem oszukany przez 4 róznych miedzynarodowych pozyczkodawców Internetu, wszyscy obiecuja mi pozyczke po tym, jak zaplacili mi kilka oplat, które nie przyniosly niczego i nie przyniosly zadnego pozytywnego wyniku. Stracilem moje ciezko zarobic pieniadze. Pewnego dnia, gdy przegladalem internet ze lzami w oczach, natknalem sie na zeznania czlowieka, który równiez zostal oszukany i ostatecznie zostal powiazany z firma pozyczkowa o nazwie USŁUGI POŻYCZKI BETTY MABEL (betty.mabel227@gmail.com), gdzie wreszcie dostalem pozyczke, wiec postanowilem skontaktowac sie z ta sama firma pozyczkowa, a nastepnie opowiedzialem im moja historie o tym, jak zostalem oszukany przez 4 róznych pozyczkodawców, którzy nie zrobili nic, tylko przysporzyli mi wiecej bólu. Tlumacze firmie poczta i wszystko, co mi powiedzieli, to nie plakac, poniewaz otrzymam pozyczke w ich firmie, a takze dokonalem wlasciwego wyboru, aby sie z nimi skontaktowac. Wypelnilem formularz wniosku o pozyczke i kontynuowalem wszystko, o co mnie prosilem, a otrzymalem pozyczke w wysokosci 270 000,00 PLN od tej wspanialej firmy (USŁUGI POŻYCZKI BETTY MABEL) zarzadzanej przez pana Gary'ego Marka i tutaj jestem dzisiaj szczesliwa, poniewaz BETTY MABEL LOAN USLUGI udzielily mi pozyczki, wiec zlozylem przysiege na siebie, ze bede zeznawal w Internecie, w jaki sposób otrzymalem pozyczke. Czy potrzebujesz pilnie uprzejmego kredytu i szybko skontaktuj sie z BETTY MABEL LOAN SERVICES teraz za pozyczke przez e-mail: betty.mabel227@gmail.com

KONTAKT

USŁUGI POŻYCZKI BETTY MABEL

Email: betty.mabel227@gmail.com

Mój numer telefonu Whatsapp: 1(929)267-7281

M
Magdalena Magda

Swiadectwo o tym, jak zmienilo sie moje zycie (betty.mabel227@gmail.com)

Nazywam sie Magdalena Magda, mieszkam w Warszawie i jestem dzis szczesliwa kobieta? Powiedzialem sobie, ze kazdy pozyczkodawca, który móglby zmienic moje zycie i zycie mojej rodziny, polece kazda osobe, która szuka dla nich pozyczki. Jesli potrzebujesz pozyczki i jestes w 100% pewny, ze splacisz pozyczke, skontaktuj sie z nimi i powiedz im, ze Magdalena Magda skierowala Cie do nich. e-mail do pani Betty Mabel przez: (betty.mabel227@gmail.com) Mój numer telefonu Whatsapp: 1(929)267-7281

A
Amelia Ania Alicja

Swiadectwo o tym, jak zmienilo sie moje zycie (betty.mabel227@gmail.com)

Czesc przyjaciele!!! Nazywam sie Amelia Ania Alicja. Chce poswiadczyc dobrego Pozyczkodawce, który pokazal mi swiatlo po tym, jak zostal oszukany przez 2 róznych miedzynarodowych pozyczkodawców Internetu, wszyscy obiecuja mi udzielic pozyczki po tym, jak zaplacili mi duzo oplat, które nie przyniosly niczego i nie przyniosly zadnego pozytywnego wyniku. Stracilem moje ciezko zarobione pieniadze i bylo to w sumie 18 000 PLN Pewnego dnia przegladajac Internet, wygladalem na sfrustrowanego, gdy natknalem sie na zeznania kobiety, która równiez zostala oszukana i ostatecznie zostala powiazana z firma pozyczkowa o nazwie Pożyczka finansowa Betty Mabel. Serwis i email (betty.mabel227@gmail.com), gdzie w koncu dostala pozyczke, wiec postanowilem skontaktowac sie z ta sama wypozyczalnia, a nastepnie opowiedzialem im moja historie o tym, jak zostalem oszukany przez dwóch róznych pozyczkodawców, którzy nie robili nic wiecej bólu. Tlumacze firmie poczta i wszystko, co mi powiedzieli, to nie plakac, poniewaz otrzymam pozyczke w ich firmie, a takze dokonalem wlasciwego wyboru, aby sie z nimi skontaktowac. Wypelnilem formularz wniosku o pozyczke i kontynuowalem wszystko, o co mnie prosilem, i na mój szok otrzymalem pozyczke w wysokosci 65 000,00 PLN od tej wspanialej firmy (Pożyczka finansowa Betty Mabel) zarzadzanej przez pania Betty Mabel. Bogobojna kobieta i tu ja Jestem dzisiaj szczesliwy, poniewaz ta firma udzielila mi pozyczki, wiec zlozylem przysiege na siebie, ze bede zeznawal w Internecie, w jaki sposób otrzymalem pozyczke. Czy potrzebujesz pilnie pozyczki? uprzejmie i szybko skontaktuj sie z ta wspaniala firma za pozyczke poczta elektroniczna: (betty.mabel227@gmail.com) jest mila. Good Luck.My Whatsapp Numer telefonu: 1(929)267-7281

G
Gość

PO- KO i sam B. Budka

M
Maksymilian Mike

SWIADECTWO W SPRAWIE, W JAKI SPOSÓB MOZNA UZYSKAC ??MOJA POZYCZE OD SPÓLKI GENUINE LOAN COMPANY (R.M.L.C)

Czesc przyjaciele!!! Nazywam sie Maksymilian Mike. chce poswiadczyc dobrego Pozyczkodawcy, który pokazal mi swiatlo po tym, jak zostal oszukany przez 5 róznych miedzynarodowych pozyczkodawców Internetu, wszyscy obiecuja mi udzielic pozyczki po tym, jak zaplacili mi duzo oplat, które nie przyniosly niczego i nie przyniosly zadnego pozytywnego wyniku. Stracilem moje ciezko zarobione pieniadze i bylo to w sumie 20 000,00 PLN. Pewnego dnia przegladalem internet wygladajac na sfrustrowanego, gdy natknalem sie na zeznania kobiety, która równiez zostala oszukana i ostatecznie powiazano ja z firma pozyczkowa o nazwie Usługa pożyczki Betty Mabel i emailem (betty.mabel227@gmail.com), gdzie w koncu dostalem pozyczke, wiec postanowilem skontaktowac sie z ta sama wypozyczalnia, a nastepnie opowiedzialem im moja historie o tym, jak mnie oszukano przez 5 róznych pozyczkodawców, którzy zrobili mi tylko ból. Tlumacze firmie poczta i wszystko, co mi powiedzieli, to nie plakac, poniewaz otrzymam pozyczke w ich firmie, a takze dokonalem wlasciwego wyboru, aby sie z nimi skontaktowac. Wypelnilem formularz wniosku o pozyczke i kontynuowalem wszystko, o co mnie prosilem, i na mój szok, otrzymalem pozyczke w wysokosci 250 000,00 PLN od tej wspanialej firmy (Usługa pożyczki Betty Mabel) zarzadzanej przez pania Betty Mabel, bogobojna kobiete, i tutaj ja Jestem dzisiaj szczesliwy, poniewaz ta firma udzielila mi pozyczki, wiec zlozylem przysiege na siebie, ze bede zeznawal w Internecie, w jaki sposób otrzymalem pozyczke. Czy potrzebujesz pilnie pozyczki? uprzejmie i szybko skontaktuj sie z ta wspaniala firma, aby otrzymac pozyczke przez e-mail: betty.mabel227@gmail.com ona jest zyczliwa. pozostaje Maksymilian Mike ... Mój numer telefonu Whatsapp: 1(929)267-7281

A
Agnieszka Agata

Obiecuje podzielic sie tym swiadectwem pozyczki z powodu Bozej laski w moim zyciu

Dzien dobry,

 

 Jestem Agnieszka Agata, obecnie mieszka we Wroclawiu. W tej chwili jestem wdowa z Czwórka dzieci. W maju 2015 r. Utknalem w sytuacji finansowej i musialem refinansowac i zaplacic rachunki. Próbowalem szukac pozyczek od róznych firm pozyczkowych, zarówno prywatnych, jak i korporacyjnych, ale nigdy z sukcesem, a wiekszosc banków odmówila mojego kredytu. Ale tak jak Bóg chcial, zostalem przedstawiony kobiecie Bozej prywatnemu pozyczkodawcy, który udzielil mi pozyczki w wysokosci 850 000 PLN, a dzis jestem wlascicielem firmy, a moje dzieci maja sie dobrze w tej chwili, jesli musisz skontaktowac sie z jakakolwiek firma z Odniesienie do zabezpieczenia pozyczki bez zabezpieczenia, bez sprawdzenia wiarygodnosci kredytowej, bez podpisu z jedynie 3% stopa procentowa i lepszymi planami splat i harmonogramem, prosimy o kontakt z Betty Mabel (betty.mabel227@gmail.com). Nie wie, ze to robie, ale jestem teraz tak szczesliwy i postanowilem dac ludziom wiecej o niej poznac, a takze chce, aby Bóg jeszcze bardziej ja poblogoslawil. Mozesz skontaktowac sie z nia poprzez e-mail: betty.mabel227@gmail.com My Whatsapp Numer telefonu: 1 (929) 267-7281

M
Maciej Marek Maciek

SWIADECTWO W JAKI SPOSÓB MOZNA UZYSKAC ??MOJA POZYCZE Z POZYCZKI LEGITY

Nazywam sie Maciej Marek Maciek obywatelem Krakowa. Zostalem oszukany przez 4 róznych miedzynarodowych pozyczkodawców Internetu, wszyscy obiecuja mi pozyczke po tym, jak zaplacili mi kilka oplat, które nie przyniosly niczego i nie przyniosly zadnego pozytywnego wyniku. Stracilem moje ciezko zarobic pieniadze. Pewnego dnia, gdy przegladalem internet ze lzami w oczach, natknalem sie na zeznania czlowieka, który równiez zostal oszukany i ostatecznie zostal powiazany z firma pozyczkowa o nazwie USŁUGI POŻYCZKI BETTY MABEL (betty.mabel227@gmail.com), gdzie wreszcie dostalem pozyczke, wiec postanowilem skontaktowac sie z ta sama firma pozyczkowa, a nastepnie opowiedzialem im moja historie o tym, jak zostalem oszukany przez 4 róznych pozyczkodawców, którzy nie zrobili nic, tylko przysporzyli mi wiecej bólu. Tlumacze firmie poczta i wszystko, co mi powiedzieli, to nie plakac, poniewaz otrzymam pozyczke w ich firmie, a takze dokonalem wlasciwego wyboru, aby sie z nimi skontaktowac. Wypelnilem formularz wniosku o pozyczke i kontynuowalem wszystko, o co mnie prosilem, a otrzymalem pozyczke w wysokosci 270 000,00 PLN od tej wspanialej firmy (USŁUGI POŻYCZKI BETTY MABEL) zarzadzanej przez pana Gary'ego Marka i tutaj jestem dzisiaj szczesliwa, poniewaz BETTY MABEL LOAN USLUGI udzielily mi pozyczki, wiec zlozylem przysiege na siebie, ze bede zeznawal w Internecie, w jaki sposób otrzymalem pozyczke. Czy potrzebujesz pilnie uprzejmego kredytu i szybko skontaktuj sie z BETTY MABEL LOAN SERVICES teraz za pozyczke przez e-mail: betty.mabel227@gmail.com

KONTAKT

USŁUGI POŻYCZKI BETTY MABEL

Email: betty.mabel227@gmail.com

Mój numer telefonu Whatsapp: 1(929)267-7281

M
Magdalena Magda

Swiadectwo o tym, jak zmienilo sie moje zycie (betty.mabel227@gmail.com)

Nazywam sie Magdalena Magda, mieszkam w Warszawie i jestem dzis szczesliwa kobieta? Powiedzialem sobie, ze kazdy pozyczkodawca, który móglby zmienic moje zycie i zycie mojej rodziny, polece kazda osobe, która szuka dla nich pozyczki. Jesli potrzebujesz pozyczki i jestes w 100% pewny, ze splacisz pozyczke, skontaktuj sie z nimi i powiedz im, ze Magdalena Magda skierowala Cie do nich. e-mail do pani Betty Mabel przez: (betty.mabel227@gmail.com) Mój numer telefonu Whatsapp: 1(929)267-7281

A
Amelia Ania Alicja

Swiadectwo o tym, jak zmienilo sie moje zycie (betty.mabel227@gmail.com)

Czesc przyjaciele!!! Nazywam sie Amelia Ania Alicja. Chce poswiadczyc dobrego Pozyczkodawce, który pokazal mi swiatlo po tym, jak zostal oszukany przez 2 róznych miedzynarodowych pozyczkodawców Internetu, wszyscy obiecuja mi udzielic pozyczki po tym, jak zaplacili mi duzo oplat, które nie przyniosly niczego i nie przyniosly zadnego pozytywnego wyniku. Stracilem moje ciezko zarobione pieniadze i bylo to w sumie 18 000 PLN Pewnego dnia przegladajac Internet, wygladalem na sfrustrowanego, gdy natknalem sie na zeznania kobiety, która równiez zostala oszukana i ostatecznie zostala powiazana z firma pozyczkowa o nazwie Pożyczka finansowa Betty Mabel. Serwis i email (betty.mabel227@gmail.com), gdzie w koncu dostala pozyczke, wiec postanowilem skontaktowac sie z ta sama wypozyczalnia, a nastepnie opowiedzialem im moja historie o tym, jak zostalem oszukany przez dwóch róznych pozyczkodawców, którzy nie robili nic wiecej bólu. Tlumacze firmie poczta i wszystko, co mi powiedzieli, to nie plakac, poniewaz otrzymam pozyczke w ich firmie, a takze dokonalem wlasciwego wyboru, aby sie z nimi skontaktowac. Wypelnilem formularz wniosku o pozyczke i kontynuowalem wszystko, o co mnie prosilem, i na mój szok otrzymalem pozyczke w wysokosci 65 000,00 PLN od tej wspanialej firmy (Pożyczka finansowa Betty Mabel) zarzadzanej przez pania Betty Mabel. Bogobojna kobieta i tu ja Jestem dzisiaj szczesliwy, poniewaz ta firma udzielila mi pozyczki, wiec zlozylem przysiege na siebie, ze bede zeznawal w Internecie, w jaki sposób otrzymalem pozyczke. Czy potrzebujesz pilnie pozyczki? uprzejmie i szybko skontaktuj sie z ta wspaniala firma za pozyczke poczta elektroniczna: (betty.mabel227@gmail.com) jest mila. Good Luck.My Whatsapp Numer telefonu: 1(929)267-7281

S
Silos

Jestem silosem, kobietą z 3 dzieci, liczę tutaj, mam problem z kwestią finansową w tym okresie COVID-19 Nie mogłem uzyskać małej pożyczki w banku i połączyłem się z internetem w poszukiwaniu pożyczkodawcy, który mógłby mi pożyczyć pożyczka w wysokości 200,000 na zmianę czegoś w mojej firmie w Nederland, a dziś mam w firmie o nazwie Stella Rene, pożyczkę pożyczki o bardzo niskim oprocentowaniu, nawet lepszym niż bank, a dziś otrzymuję moją pożyczkę i mogę kontynuuj budowę w mojej firmie, adres kontaktowy (mrsstellareneloanfirm1@gmail.com) lub czatuj na WhatsApp 16313415478 połącz się z nimi już dziś i rozwiąż swoje problemy finansowe już dziś. Dziękuję Ci

Silos

b
berys
16 maja, 0:45, Marek:

Dlaczego tak mało pisze się o tym, że każdy polak może kupić sobie test do domu. Coś około 90 zł kosztuje.

https://www.spyshop.pl/test-przesiewowy-na-koronawirusa-covid-19-1942.html

16 maja, 9:19, Gość:

"Korona" jest znana od około 50-ciu lat (np. "Wirusologia lekarska" prof. Jabłońskiego, 1980 r.)... Resztę teorii dopiszmy sobie sami...

20 maja, 17:07, Jendraszewski [wulgaryzm]:

Kler nalezy wsadzic to wiezienia to bo czarna pedofilska i PISowska zaraza. Jendraszewski pierwszy do ciupy!

22 maja, 20:25, Gość:

Nigdy nie zaglosuje na zadnego dude z PIS. Rafal Trzaskowski jest osoba na poziomie, reprezentuje wolnosc i demokracje oraz postep i bogata Europe. Prymitywny duda reprezentuje łamanie prawa i konstytucji, ciemny, biedny Wschod, poziom jego i wspierajacego go pedofilskiego kleru to DNO. Jego zona pomylila rolę Pierwszej Damy i po jej ubiorach widac ze mysli ze jest stewardesą w tanich liniach lotniczych.

Trzaskowski faktycznie pasuje do twojego myślenia

G
Gość
24 maja, 19:35, Gość:

Do Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej

Szanowna Pani czy ktoś mierzy temperature pracownikom MPK , ZWiK , MPO jak przychodzą do pracy ? Dalej kto mierzy temp pracownikom LIDLA BIEDRONKI CASTORAMY AUCHAN sto tysięcy ludzi nikt nie choruje żaden sklep nie zamknięty Kiedy pracownicy marketów ktoś zbada co ? tam jest pandemia

24 maja, 21:11, Gość:

"Pandemia" to jest w głowach, zaszczepiona została poprzez oglądanie "mediów"...

Orwell 2020

"Ludzie będą wierzyć tylko w to co wykreują media"

Dodaj ogłoszenie