Koronawirus w Polsce i na świecie - raport na żywo minuta po minucie. Najnowsze informacje dotyczące epidemii wirusa SARS-CoV-2

Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
Jakub Oworuszko
Jakub Oworuszko
Kacper Rogacin
Kacper Rogacin
Epidemia koronawirusa – raport minuta po minucie o najnowszych informacjach dotyczących wirusa w Polsce i na świecie Polska Press
Raport 4 kwietnia 2020: W Polsce zachorowało już 3503 osób. 73 osoby nie żyje - informuje w sobotni poranek Ministerstwo Zdrowia. Przypominam, że zakazano wstępu do lasów. Przed nami weekend z nieczynnymi sklepami budowlanymi. Rząd apeluje, by pozostać w domach. Dopiero w poniedziałek Sejm ma przegłosować zmiany w Kodeksie wyborczym, dzięki którym możliwe będzie głosowanie korespondencyjne w wyborach prezydenckich. Przeciwko nowelizacji jest opozycja, a także koalicji PiS - Porozumienie. Wicepremier Jarosław Gowin chce zmian w konstytucji i wyborów prezydenckich dopiero w 2022. Śledź raport minuta po minucie i bądź na bieżąco.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 4 kwietnia 2020:

TIME: 16:31

Ciała zmarłych leżące na ulicach i po domach, to powszedni dziś widok w najbardziej zaludnionym mieście Guayaquil. Tam też szaleje koronawirus, szpitale są przepełnione, służby medyczne nie są w stanie pomóc najbardziej chorym. Dlatego wielu nazywa to miasto „ekwadorskim Wuhan”

TIME: 16:12

LABEL.
Postarajmy się, żeby Wielkanoc była symbolem życia, a nie epidemii, która może nas zdziesiątkować, jeżeli zintensyfikujemy nasze kontakty międzyludzkie - apelował do Polaków minister zdrowia Łukasz Szumowski. Z kolei szef kancelarii premiera Michał Dworczyk powiedział, żebyśmy w święta zrezygnowali z podróży i zostali w domach.

16:06

LABEL. Aż 932 osoby zmarły ostatniej doby na koronawirusa w Hiszpanii. Ale liczba nowo zarejestrowanych przypadków spadła drugi dzień z rzędu. Daje to nadzieję, że ostre środki wprowadzone przez władze, by powstrzymać pandemię zaczynają działać. Nadal jednak sytuacja w kraju jest dramatyczna, zakażonych jest m. in. kilka tysięcy osób z personelu medycznego, z Chin tymczasem dotarła kolejna pomoc do walki w z epidemią, w tym maseczki ochronne.

15:36

Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi kara finansowa do 30 tys. zł.

15:34

Jest dla mnie oczywiste: wybory nie mogą odbyć się 10 maja. Będę do tego przekonywał cały obóz Zjednoczonej Prawicy, bo Polska potrzebuje naszej jedności - napisał na Twitterze wicepremier, szef Porozumienia Jarosław Gowin, który w piątek zaproponował zmiany w konstytucji, dzięki którym wybory prezydenckie miałyby odbyć się dopiero za dwa lata. Na taki scenariusz nie zgadza się opozycja, które chce, by rząd wprowadził w Polsce stan klęski żywiołowej - wówczas wybory mogłyby odbyć się dopiero za kilka miesięcy. Według "Gazety Wyborczej" Gowin ostatecznie poprze zmianę Kodeksu wyborczego zaproponowaną przez PiS - zgodnie z nią wybory prezydenckie miałby odbyć się korespondencyjnie. Kwestią sporną pozostaje data wyborów.

15:19

Ponad 1600 żołnierzy Żandarmerii Wojskowej oraz WOT wspiera dziś Policję w patrolowaniu skwerów, parków oraz lasów miejskich. Żołnierze monitorują także miejsca nad jeziorami, plaże i deptaki w miejscowościach nadmorskich - poinformował na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

15:06

Dotychczas w Polsce wyzdrowiało 116 pacjentów.

15:02

Samorządy w czasie pandemii koronawirusa: Jak funkcjonują miasta? Co proponują przedsiębiorcom? Sprawdź nasz raport!

14:49

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zakupiła 300 tysięcy koreańskich testów na koronawirusa. Do tej pory ARP kupiła i sprowadziła z Chin środki ochrony indywidualnej warte prawie 11 mln zł, wśród zakupionych i dostarczanych do Polski materiałów znalazło się ponad 2,7 mln maseczek, ponad 140 tys. kombinezonów oraz 10 tys. gogli i ponad 416 tys. rękawic.

14:45

W związku z epidemią koronawirusa rekomendacja jest jednoznaczna, aby w te święta Wielkanocne zrezygnować z podróży i pozostać w domach - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

13:49

Mamy w rządzie dwugłos. Minister zdrowia Łukasz Szumowski mówi, że zbliżamy się do apogeum epidemii przy jednocześnie wprowadzonych restrykcyjnych środkach. Z drugiej strony słyszymy, że wybory mają być. Dla PiS-u wybory 10 maja stają się fetyszem - ocenił w TVN24 poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek.

13:40

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz na Twitterze: Zaprzeczam pojawiającym się spekulacjom. Rząd nie planuje zamykania przedsiębiorstw produkcyjnych. Dziś wprawdzie nie możemy przewidzieć długości i skali kryzysu związanego z COVID-19. Ale musimy działać odpowiedzialnie i przezornie. Dlatego pracujemy w Ministerstwie Rozwoju nad różnymi scenariuszami zarządzania kryzysem; zarówno zakładającymi dalej idące obostrzenia, jak i luzowanie reżimów. Identyfikujemy kluczowe łańcuchy dostaw, które muszą funkcjonować w każdej sytuacji. Robimy to wspólnie z przedsiębiorcami.

13:38

Minister zdrowia: Już w tej chwili mamy taki etap epidemii, że niedługo prawdopodobnie będziemy prosili, żeby cały personel medyczny nosił na stałe maseczki w pracy, po to, żeby chronić swoich kolegów, pacjentów. Wiemy, że coraz więcej jest transmisji poziomej wirusa. Chcemy, żeby ten sprzęt ochronny był wszędzie dostępny, bo musimy chronić medyków, w pierwszej kolejności medyków, w szerokim tego słowa znaczeniu, począwszy od laboratoriów, a skończywszy na transporcie przy personelu, który pracuje w szpitalach.

13:32

Minister zdrowia: Nic nie wskazuje, by epidemia miała wygasnąć w najbliższych tygodniach.

13:27

W czerwcu w Polsce ma zostać wyprodukowane 100 mln maseczek medycznych (dla medyków) i 40 mln maseczek niemedycznych. W rządową akcję zaangażowano 100 szwalni.

13:23

Minister zdrowia: Będziemy zwiększali liczbę testów na koronawirusa. Od dzisiaj wszystkie szpitale w Polsce będą mogły wykonywać testy swoim pacjentom i pracownikom na koszt NFZ. Chcemy jak najszybciej i jak najwięcej testować.

13:22

13:20

Minister zdrowia powtórzył w trakcie konferencji prasowej informacje, które już w piątek przedstawił w Sejmie.

13:15

Trwa konferencja ministra zdrowia i szefa Kancelarii Premiera.13:02

W ciągu doby wykonano ponad 5,9 tys. testów na koronawirusa - informuje Ministerstwo Zdrowia.

12:42

O godz. 13 konferencja ministra zdrowia i szefa KPRM. Będziemy ją tutaj relacjonować.

11:35

Ministerstwo Zdrowia przypomina - w trakcie kwarantanny nie wolno opuszczać domu.

10:41

Nie wszystkim przypadł do gustu zakaz wstępu do lasów. Powstała obywatelska petycja pod którą podpisało się już ponad 60 tys. osób. Jej autorzy twierdzą, że zakaz jest absurdalny. "Nie ma racjonalnych powodów, by przebywanie w lesie było bardziej niebezpieczne niż przebywanie w komunikacji publicznej, kościele, czy w sklepie". - wskazują.

10:08

120 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych testami - informuje MZ. Dwie osoby zmarły - to 67-letnia kobieta z Częstochowy i 88-letnia kobieta hospitalizowana w Raciborzu, która miała choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 3503 osoby, 73 osoby zmarły.

9:50

Szykuje się ciepły, wiosenny weekend. W zeszłym roku kilkadziesiąt tysięcy ludzi poszło oglądać krokusy. W tym roku tak jednak nie będzie ze względu na pandemię koronawirusa. Zakopiańska policja i straż TPN zapowiada mandaty. #ZostańWDomu.

Obecnie wykluczona jest sytuacja, że do tatrzańskich dolin na raz wejdzie kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Dlatego zakopiańscy policjanci z całą surowością będą egzekwowali przepisy o zakazie poruszania się. Apelujemy do turystów, by nie ryzykowali i nie łamali tych zakazów. Nic się nie stanie, jak w tym roku krokusy same sobie będą kwitły. Zobaczymy je w przyszłym roku. - mówi Krzysztof Waksmundzki z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

9:18

Ministerstwo Zdrowia opublikowało dzienny raport o koronawirusie. Liczby, które podaje MZ to:

- 2 303 - liczba osób hospitalizowanych,
- 160 587 - liczba osób objętych kwarantanną,
- 41 146 - liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym
- 116 - liczba osób, które wyzdrowiały.

9:07

Ruch pieszy na ukraińskich przejściach granicznych będzie niemożliwy od 7 kwietnia. Obywatele Ukrainy, którzy będą chcieli wrócić do domu, a nie posiadają własnego środku transportu, będą musieli skorzystać z pociągu lub samolotu. - informuje Straż Graniczna.

8:35

Co czeka nas w najbliższych miesiącach? Prognozy są bardzo niepokojące, niektóre szacunki mówią nawet o 2 milionach bezrobotnych. Z czym będzie musiał zmierzyć się przeciętny Kowalski? - o tym na łamach "Nowin24" opowiada ekonomista Dominik Łazarz.

8:07

Tak wyglądały Katowice minionej nocy. Opustoszałe miasto opanowali bezdomni, pijacy i zwykli menele. - pisze reporter "Dziennika Zachodniego".

Katowice nocą w czasie pandemii koronawirusa. Alkohol, bezdo...

7:21

Jutro Niedziela Palmowa. Z racji na epidemię koronawirusa rzecznik Episkopatu zachęca do włączenia się w modlitwę Kościoła poprzez liturgię w domach za pośrednictwem transmisji telewizyjnych i online. Proponuje także stworzenie "wirtualnej procesji palmowej" pod hasztagiem #Palma.

7:06

Co robią piłkarze w dobie koronawirusa? Pomagają. Sześciu zawodników niemieckiego klubu VfL Wolfsburg pomaga rozkładać towar na półkach w supermarketach w ramach akcji społecznej "Dziękujemy bohaterom dnia codziennego".6:50

Dobre wieści płyną z Chin. Narodowa Komisja Chin poinformowała o 19 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. 18 z tych przypadków to osoby, które przyjechały z zagranicy. Przypadek lokalnego zainfekowania odnotowano w Hubei. - podaje RMF FM.

6:34

W Stanach Zjednoczonych w ciągu minionej dobry zmarło 1480 osób - poinformował w piątek w codziennym raporcie Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore w stanie Maryland. W USA łącznie jest 7406 ofiar śmiertelnych pandemii koronawirusa.

23:03

W piątek zmarło 14 osób. Tylko dziś koronawirusa potwierdzono u 437 osób.

22:59

W sumie w Polsce zachorowały 3383 osoby, 71 z nich zmarło.

22:54

117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 17 osób z woj. mazowieckiego, 16 osób z woj. dolnośląskiego, 12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego oraz 1 osoby z woj. lubuskiego. Zmarło sześć kolejnych osób: 89-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 67-letni mężczyzna ze szpitala w Katowicach, 75-letni mężczyzna ze szpitala w Zgierzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Łodzi, 68-letnia kobieta i 66-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu.

22:04

Komisja Europejska zatwierdziła polski program wsparcia gospodarki w związku z kryzysem wywołanym koronawirusem.

21:58

Dotychczasowy wiceminister obrony narodowej Tomasz Zdzikot został nowym prezesem Poczty Polskiej. Zastąpił na tym stanowisku Przemysława Sypniewskiego - poinformowała w piątek wieczorem Poczta Polska. Do zmian w radzie nadzorczej i zarządzie Poczty Polskiej doszło tuż po tym, jak Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło, że chce przeprowadzić majowe wybory prezydenckie korespondencyjnie - karty do głosowania mają dostarczać do wyborców listonosze Poczty Polski. Przeczytaj więcej na ten temat.

20:45

Kancelaria Premiera przypomina o nowych zasadach wychodzenia z domu.

19:34

Jak informuje Wp.pl, w ośrodku opiekuńczym pod Radomiem zakażonych jest 23 pacjentów i 6 pracowników, którzy przebywają pod kwarantanną razem z 71 zdrowymi osobami. - Sytuacja jest dramatyczna, apelujemy o pomoc - mówi dyrektor ds. medycznych ośrodka.

18:58

Minister zdrowia w Sejmie: Dziś mielibyśmy 8,5 tys. zakażonych, gdyby nie wprowadzone restrykcje.

18:37

Zgodnie z harmonogramem Sejm zbierze się ponownie w poniedziałek. Pomiędzy godz. 10 a 12 zaplanowano "informację Prezesa Rady Ministrów nt. sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce (5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i koła)", a po 12 "rozstrzygnięcie punktu spornego, czyli projektu PiS dot. głosowania korespondencyjnego".

18:33

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska informuje o kolejnej zmianie: posiedzenie Sejmu będzie kontynuowane dopiero w poniedziałek, a nie w sobotę, jak ustalono jeszcze kilkadziesiąt minut temu.

18:13

Obóz rządzący wciąż nie porozumiał się ws. wyborów prezydenckich. Posiedzenie Sejmu zostało przedłużone, posłowie dopiero w sobotę mają głosować ws. zmian w Kodeksie wyborczym zgodnie z którymi wszyscy będą mogli głosować korespondencyjnie. - Aktualnie wiele wskazuje na to, że wybory 10 maja się nie odbędą. Stanowiska się aktualnie krystalizują - ocenił w TVN24 senator PiS Jan Maria Jackowski.

17:44

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych, dotyczą: 37 osób z woj. mazowieckiego, 27 osób z woj. dolnośląskiego, 23 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. opolskiego.

17:40

Kolejne ofiary śmiertelne koronawirusa w Polsce to: 75-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach, 87-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 82-letni mężczyzna ze szpitala w Lublinie, 80-letnia kobieta ze szpitala w Grudziądzu i 84-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

17:35

Są kolejne ofiary koronawirusa w Polsce - informuje Ministerstwo Zdrowia. Dziś zmarło 6 osób, potwierdzono też kolejne 117 przypadków zakażeń. Łącznie od początku epidemii zmarło 65 osób, 3266 zostało zakażonych.

17:17

Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe - tak decyzję o wprowadzeniu zakazu wstępu do lasów i parków narodowych wyjaśnia w komunikacie Ministerstwo Środowiska.

17:17

Zalecane dziś dwa metry odstępu od zakażonego wirusem to za mało - ostrzega naukowiec ze słynnej amerykańskiej uczelni Massachusetts Institute of Technology (MIT). Amerykańska badaczka twierdzi, że koronawirus może się przenosić nawet na odległość 8 metrów! Profesor Lydia Bourouiba, która od lat bada dynamikę kaszlu i kichnięć, opublikowała wynik badań w Journal of the American Medical Association. Wynika z nich również, że pozostałości kropel mogą być zawieszone w powietrzu przez wiele godzin.

16:43

Kościół apeluje do polityków o porozumienie. - Apeluję do wszystkich ugrupowań i komitetów wyborczych o ograniczenie i czasowe zawieszenie wszelkiej rywalizacji politycznej dotyczącej wyborów prezydenckich. Zachęcam do porozumienia ponad podziałami w tej sprawie, do czego Polacy byli zawsze zdolni w trudnych dla Ojczyzny chwilach – pisze w oświadczeniu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

16:30

Lasy Państwowe i Parki Narodowe zamknięte od dziś do 11 kwietnia - informuje Ministerstwo Środowiska. Straż Leśna i Straż Parków Narodowych ma egzekwować przestrzeganie zakazu wstępu do tych miejsc.

16:12

Nowe przepisy zobowiązują Polaków do używania jednorazowych rękawiczek w pracy i sklepach. Część osób zakłada też maseczki - ze względu na wykonywaną pracę lub dobrowolnie. Gdzie powinny trafiać zużyte maseczki i rękawiczki?

16:00

W ciągu doby wykonano ponad 5,7 tys. testów na koronawirusa - informuje Ministerstwo Zdrowia.

15:50

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w ramach wsparcia szpitali walczących z koronawirusem, zdecydowała o zamówieniu 37 respiratorów uniwersalnych. Wartość zamówienia wynosi blisko 2,5 miliona złotych. Urządzenia trafią do szpitali w całej Polsce z tzw. II linii walki z epidemią, a więc szpitali postawionych przez wojewodów w stan podwyższonej gotowości informuje rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies.

15:42

W imieniu Koalicji Polskiej PSL-Kukiz'15 proponuje uchwałę Sejmu w sprawie zobowiązania rządu do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej - mówił na konferencji prasowej Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat KP na prezydenta. To ma umożliwić przesunięcie terminu wyborów prezydenckich. Władysław Kosiniak-Kamysz podziękował wicepremierowi Jarosławowi Gowinowi za to, że jasno powiedział, że wybory nie mogą odbyć się 10 maja.

15:27

Respiratorów wystarczy tylko na sześć dni - ostrzega gubernator stanu Nowy Jork. Światowa stolica pandemii - tak określany jest dziś Nowy Jork. Przybywa zakażonych, śmiertelnych ofiar i trudności, przed jakimi stoją służby medyczne.

15:20

Lekarze nie godzą się na uciszanie w sprawie epidemii. Ministerstwo Zdrowia wysłało w ubiegłym miesiącu pismo do wszystkich konsultantów medycznych, w którym umożliwia wypowiadanie się na temat epidemii określonej grupie specjalistów i to po konsultacji z resortem. Środowisko lekarskie jest oburzone takim postępowaniem, a Fundacja Alivia rusza z akcją #nasNIEuciszycie i zbiera informacje na temat sytuacji w polskich placówkach onkologicznych.

15:04

Nie trzeba zmieniać konstytucji, żeby przesunąć wybory prezydenckie - mówił na konferencji prasowej marszałek Senatu Tomasz Grodzki, komentując propozycje Jarosława Gowina zmiany konstytucji i przesunięcia kadencji prezydenta Andrzeja Dudy o dwa lata. Tomasz Grodzki zwrócił uwagę, że według przepisów konstytucji, wybory nie mogą odbywać się w czasie stanu nadzwyczajnego ani przed upływem 90 dni od jego zakończenia. Zdaniem marszałka Senatu, oznacza to, że wybory mogą odbyć się znacznie później niż 90 dni od zakończenia stanu nadzwyczajnego, nie ma więc potrzeby zmieniania konstytucji w celu odsunięcia wyborów prezydenckich.

14:42

Jak bedą wyglądać w tym roku Święta Wielkanocne? Na pewno wszystko będzie wyglądało zupełnie inaczej niż w latach poprzednich. Wszystko przez epidemię koronawirusa i rządowe obostrzenia. O przebiegu Niedzieli Palmowej, Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press mówi rzecznik Episkopatu ksiądz Paweł Rytel-Andrianik.

14:27

Ponad milion osób na świecie jest zarażonych koronawirusem. SARS-CoV-2 zabił już 52 tys. osób. najwięcej zgonów odnotowano we Włoszech i Hiszpanii. Epidemia koronawirusa wybuchła pod koniec ubiegłego roku w Chinach i szybko rozlała się po całym świecie.

14:15

Personel medyczny walczący z koronawirusem apeluje o ubezpieczenie na koszt państwa. Samorządy zawodów medycznych apelują do premiera, Mateusza Morawieckiego o zapewnienie na koszt państwa ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków personelu medycznego udzielającego wszelkich świadczeń zdrowotnych w okresie epidemii, w przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, doznania uszczerbku na zdrowiu lub poniesienia śmierci w następstwie zakażenia.

14:07

Platforma Obywatelska odrzuca propozycję Jarosława Gowina zmiany konstytucji i przedłużenia kadencji prezydenta Andrzeja Dudy - poinformował przewodniczący PO Borys Budka.

13:57

PiS popiera propozycje Jarosława Gowina Poinformowała o tym na Twitterze rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Wicepremier Gowin zaproponował dziś zmianę konstytucji i wydłużenie kadencji prezydenta Andrzej Dudy o dwa lata.

13:15

Szymon Hołownia, niezależny kandydat na prezydenta skrytykował propozycję Jarosława Gowina zmiany konstytucji i przesunięcia wyborów o dwa lata. - Skąd Jarosław Gowin wie, że za dwa lata będzie bezpiecznie? A może będzie powódź? Wielka susza szykuje się już w tym roku. Wystarczy oprzeć się na konstytucji i wprowadzić stan nadzwyczajny. Są przesłanki do tego wbrew temu co mówi minister Dworczyk czy inni ministrowie. Wprowadzamy stan nadzwyczajny i wybory mogą odbyć się za ok. 4 miesiące - mówił Szymon Hołownia na konferencji prasowej.

13:05

Jarosław Gowin proponuje zmianę konstytucji i przedłużenie kadencji Andrzeja Dudy o dwa lata. - Wybory 10 maja nie mogą się odbyć, to jest rzecz oczywista z powodów medycznych - mówił wicepremier Jarosław Gowin na konferencji prasowej w Sejmie. - Nie czas na gry polityczne w czasie zagrożenia. Wybory mogą się odbyć tylko zgodnie z konstytucją. Wszystkie dane naukowe wskazują, że bezpieczny termin wyborów to przesunięcie wyborów o dwa lata. To jest projekt systemowej zmiany: wprowadzenie jednej, 7-letniej kadencji prezydenckiej, przedłużenie kadencji Andrzeja Dudy o 2 lata przy założeniu, że nie będzie już kandydować. Skonsultowaliśmy to z wybitnymi konstytucjonalistami. Jest to zgodne z długofalowym systemem politycznym Polski i rozwiązaniem dylematu, przed którym stoi państwo i społeczeństwo. Apeluję do wszystkich polityków, zwłaszcza do koalicjantów ze Zjednoczonej Prawicy. Ta koalicja dobrze służy Polsce i powinna służyć nadal. Zmiana konstytucji wymaga szerokiego porozumienia, apeluję do posłów PO, Lewicy , Koalicji Polskiej - PSL i Kukiz'15, Konfederacji - mówił wicepremier Jarosław Gowin. Wezwał do zbierania podpisów pod takim projektem zmiany konstytucji, aby zgodnie z przepisami za 30 dni projekt mógł być procedowany. Zdaniem Gowina, do 9 maja prezydent mógłby podpisać taką zmianę konstytucji.

12:47

932 osób zmarło w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii z powodu zakażenia koronawirusem. To oznacza, że liczba ofiar epidemii w tym kraju wynosi 10 935.

12:47

75 proc. płacy musi być gwarantowane przez państwo. Taki projekt ustawy wniesiemy dziś do marszałek Sejmu - powiedział na konferencji prasowej Robert Biedroń, kandydat Lewicy na prezydenta. Dodał, że wysłał wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy o pilne zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

12:37

Listonosze obawiają się zakażenia w czasie wyborów korespondencyjnych. Szef Związku Zawodowego Pracowników Poczty Sławomir Redmer zwraca uwagę, że Poczta Polska nie jest w stanie dostarczyć wszystkim pracownikom środków zabezpieczających. Tymczasem wicepremier Jacek Sasin uważa, że poczta jest przygotowana do głosowania korespondencyjnego. PiS chce w ten sposób przeprowadzić wybory prezydenckie 10 maja, choć sprzeciwia się temu wicepremier Jarosław Gowin.

12:15

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte wystosował odezwę do narodu, w której zawarł mrożące w żyłach oświadczenie. Policja, wojsko i władze lokalne otrzymały rozkaz, że w wypadku, w którym ktoś nie będzie przestrzegał nakazu pozostania w domu lub będzie zagrażał służbom porządkowym - ma zostać zastrzelony. To reakcja na zamieszki w biednych dzielnicach kraju Manilii.

11:45

W życie weszły kolejne ograniczenia mające na celu walkę z koronawirusem. Znaczącymi zmianami są m.in. te, dotyczące ograniczenia liczby klientów w sklepach. Dyskusję budzi także zapis nakładający na sklepy obowiązek zapewnienia klientom jednorazowych rękawiczek. Pracownicy sklepów zastanawiają się, jak z tego obowiązku się wywiązać, skoro rękawiczki, podobnie jak wcześniej żele dezynfekujące, znikają w mgnieniu oka.

11:29

W poniedziałek na Ukrainie powołano nowego ministra zdrowia. Został nim 45-letni Maksym Stepanow, szef administracji obwodu odeskiego i absolwenta Uniwersytetu Medycznego w Doniecku. Stepanow od razu zapowiedział, że priorytetem jego resortu są reformy, których celem jest skuteczna walka z koronawirusem. Przychylił się przy tym do poglądu powszechnego wśród ukraińskiej opinii publicznej, że do tej pory walka z epidemią była zdecydowanie zbyt opieszała i że resort bezpowrotnie stracił cenny czas na przygotowania. Do tej pory na Ukrainie stwierdzono 804 przypadki koronawirusa, przy czym zmarło 20 osób. Najwięcej w Kijowie. Przypuszcza się, że szczyt zachorowań może przypaść na okres wielkanocny.

Więcej tutaj

11:03

Już od soboty 4 kwietnia pracownicy ochrony zdrowia będą mogli kupić bilety miesięczne na pociągi Polregio za symboliczną złotówkę. W ten sposób przewoźnik kolejowy docenia ich pracę w dobie epidemii koronawirusa i wyraża wdzięczność.

10:30

Sejm: Na razie w porządku obrad jest tylko sprawozdanie komisji dotyczące kolejnej ustawy związanej z epidemią koronawirusa, następne decyzje zapadną na Prezydium Sejmu, które zbierze się w południe - poinformował dziennikarzy wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (KP-PSL).

10:20

Koronawirus - niestety - rośnie w siłę. Wiedział o tym niemiecki skoczek Andreas Wellinger, i to już w momencie, gdy pakował walizki do Australii. Na drugi koniec świata wybrał się w połowie marca. Kibice mocno go za to krytykowali, uważając, że mistrz olimpijski powinien dawać przykład młodym kibicom. Niemiec jednak nie poddał się żadnej kwarantannie, a bawił się na desce surfingowej na antypodach. Efekt? Złamany obojczyk i kolejna przerwa.

10:15

Zmarły kolejne dwie osoby zakażone koronawirusem – informuje resort zdrowia. Są to: 80-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu oraz 87-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu. Obie miały choroby współistniejące.

10:11

203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 125 osób z woj. śląskiego, 19 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. wielkopolskiego,10 osób z woj. podkarpackiego, 9 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. lubuskiego. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3149/59 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

9:50

  • W nocy z brygad logistycznych Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych wyjechały samochody, które z magazynów Agencji Rezerw Materiałowych odbiorą 1,2 mln maseczek chirurgicznych oraz 9,5 tys. litrów płynów do dezynfekcji. Jeszcze dziś żołnierze dostarczą materiały do 105 szpitali na terenie całej Polski – informuje szef MON Mariusz Błaszczak.

9:42

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała na antenie francuskiego radia Europe 1, że toczą się rozmowy między państwami członkowskimi UE na temat tego, czy należy przedłużyć zamknięcie zewnętrznych granic Unii po Świętach Wielkanocnych, żeby walczyć z kryzysem związanym z Covid-19. - Prowadzimy konsultacje z państwami członkowskimi w sprawie tego, jak postępować po Wielkanocy – mówiła szefowa KE.

9:36

9:32

  • Chińskie MSZ radzi zagranicznym dyplomatom, aby przestali przyjeżdżać do Pekinu – powiedziała w piątek rzeczniczka resortu Hua Chunying. Jak dodała, wśród pracujących w Chinach zagranicznych dyplomatów wykryto przypadki zakażenia koronawirusem.

9:26

Poczta Polska poinformowała, że "pracownicy pocztowej eksploatacji" pod jednym warunkiem, mogą liczyć na 700 złotych brutto premii, za pracę w czasach zagrożenia epidemicznego. Aby uzyskać dodatkowe pieniądze, pracownicy nie mogą mieć więcej niż dwa dni absencji od 12 marca, czyli chwili, w której ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego.

9:19

Czeczenia: Od piątku obowiązywać będzie godzina policyjna - poinformował przywódca republiki, leżącej na rosyjskim Kaukazie Północnym, Ramzan Kadyrow. Od godz. 20.00 do godz. 8.00 mieszkańcy nie mogą wychodzić na ulice. Obowiązuje też zakaz ruchu samochodowego.

9:15

Więźniowie szyją maseczki i odzież ochronną, która trafi m.in. do szpitali oraz placówek medycznych i samorządów. W poniedziałek ma także ruszyć produkcja środków dezynfekujących, która pozwoli na wyprodukowanie nawet 80 tysięcy litrów płynu dezynfekującego miesięcznie.

9:11

Węgry: Premier Viktor Orban ogłosił w piątek Stworzenie funduszu epidemicznego. W Radiu Kossuth zapowiedział m.in. dodatkowe wynagrodzenie w tym roku dla pracowników służby zdrowia, którzy walczą z koronawirusem.

9:05

– Dostarczanie kart wyborczych będzie jak zrzucanie ulotek z helikoptera - mówi w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press wiceprezes Instytutu Staszica dr Dawid Piekarz.

Cała rozmowa TUTAJ

9:01

103 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Tajlandii. Zmarły tam 4 kolejne osoby. Łącznie w kraju wykryto 1978 przypadków zakażenia, a zmarło 19 osób.

8:55

Ministerstwo Zdrowia podało w piątek rano, dzienny raport o koronawirusie.

8:51

Meksyk: 132 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, łącznie 1510. Zmarło 50 osób zakażonych.

8:47

Epidemia koronawirusa będzie miała katastrofalne skutki dla gospodarki – jest to dzisiaj pewne. Najbardziej zagrożeni zwolnieniami będą pracownicy z takich branż jak spedycja, transport, handel, produkcja przemysłowa, media i rozrywka. Masowych zwolnień spodziewamy się w turystyce i gastronomii. W fatalnej sytuacji są także osoby samozatrudnione i freelancerzy. Istnieją wciąż branże, w których przeprowadza się nabory do pracy. Można jej wciąż szukać w branży spożywczej – w produkcji, przetwórstwie, ale przede wszystkim sprzedaży.

8:42

Korea Południowa: Władze poinformowały w piątek, że liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w tym kraju przekroczyła 10 tysięcy. Od początku epidemii zmarły w Korei Płd. 174 osoby.

8:29

Głosowanie korespondencyjne można przeprowadzić tylko pod warunkiem porozumienia z opozycją. Inaczej przepisy wejdą w życie 5 maja. Będzie skrajnie mało czasu, a wynik wyborów będzie kwestionowany - mówi Jarosław Gowin, wicepremier w rozmowie z „Polską Times”.

Cała rozmowa TUTAJ

8:11

Ministerstwo Zdrowia przypomina, że działalność handlową w galeriach mogą prowadzić jedynie branże:

spożywcza, kosmetyczna, artykułów toaletowych i środków czystości, wyrobów medycznych, artykułów remontowych, prasowa, art. dla zwierząt i paliw.

8:00

Lekarze apelują do przedstawicieli rządu, aby w naszym kraju wprowadzono obowiązek noszenia maseczek ochraniających nos i usta. Podkreślają również, że maseczki mogą być nawet ważniejsze niż jednorazowe rękawiczki. Do tej pory, Ministerstwo Zdrowia nie zalecało stosowania maseczek ochronnych przez osoby zdrowe.

Więcej tutaj

7:46

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślił na antenie Polskiego Radia, że nie ma żadnych przesłanek, aby dziś wprowadzić w kraju stan wyjątkowy. W związku z tym przełożenie wyborów prezydenckich – zdaniem szefa PiS – byłoby niekonstytucyjne. Kaczyński mówił również, że liczy na to, iż prezes porozumienia Jarosław Gowin poprze przeprowadzanie wyborów 10 maja.

7:31

Światowe Dni Młodzieży, obchodzone w diecezjach w Niedzielę Palmową 5 kwietnia, odbędą w przestrzeni wirtualnej. Transmisje mszy świętych, spotkania formacyjne online.

7:12

USA: 1169 osób z koronawirusem zmarło w ciągu minionej doby w Stanach Zjednoczonych - wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore na czwartek wieczór czasu lokalnego.

6:45

Niemcy: W ciągu ostatniej doby zmarło 145 osób zakażonych koronawirusem - poinformował w piątek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. W sumie liczba ofiar śmiertelnych to 1 017. Liczba zarejestrowanych zakażeń wzrosła o 6 174 i wynosi 79 696.

6:21

Rzym: Władze postanowiły, że w czasie Wielkanocy zostaną jeszcze bardziej wzmocnione kontrole na ulicach i drogach. Ma to nie dopuścić do łamania zakazów wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Restrykcje te zostały przedłużone do 13 kwietnia.

6:10

59 proc. Polaków obawia się, że z powodu epidemii koronawirusa ich wynagrodzenie obniży się. Z kolei 38 proc. boi się utraty pracy - wynika z badania na zlecenie Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.

6:03

[a]https://polskatimes.pl/koronawirus-w-polsce-i-na-swiecie-archiwalny-raport-minuta-po-minucie-informacje-z-1-kwietnia-dotyczace-epidemii-wirusa-sarscov2/ar/c1-14896611;SPRAWDŹ, co działo się w Polsce i na świecie w zwi

Najnowsze informacje dot. koronawirusa

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus w Polsce i na świecie - raport na żywo minuta po minucie. Najnowsze informacje dotyczące epidemii wirusa SARS-CoV-2 - Strona Zdrowia

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1,045

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

A
Agni

Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agni

G
Gość
4 kwietnia, 0:50, Gość:

"Myjmy ręce rozumem:

Wrzucanie takich chorych z chorobami współistniejącymi i w zasadzie głównymi sprawcami umieralności do ogólnej statystyki COVID-19 jest manipulowaniem wynikami statystyk.Kompletnie nie wierzę tym wynikom.Druga sprawa to kwestia wypłat odszkodowań z polis rodzinie zmarłego.Firmy nie będą wypłacać odszkodowań bo jeden na 100 zawarł w ogólnych warunkach ubezpieczeń opcję odszkodowania na wypadek chorób epidemiologicznych.Gro ubezpieczycieli nawet ma wyłączoną opcję ubezpieczania się "od zarazy" Tak więc przypisywanie na siłę przyczyn zgonu jako"wirus w koronie" uderza podwójnie.W rodzinę i zafałszowaną statystykę.Mało kto dzisiaj wierzy już w te brednie,zważywszy że grypa czy zawały,udary każdego tylko dnia uśmiercają w Polsce setki osób,a w skali miesiąca tysiące.Czy ktoś z tego powodu tak przesadnie publicznie się afiszuje i grzmi o śmiertelnym niebezpieczeństwie-?"

Ta cała "pandemia" to zaplanowana akcja w celu wywołania kryzysu gospodarczego. Nie wierzycie? To uwierzycie za kilka tygodni siedzenia w domach jak skończą się środki na przeżycie- kto posiada zabezpieczenie finansowe na dłuższy okres?

Zacznie się jak we Włoszech, ludzie nie mają już czym płacić w sklepach, zaczynają się nawoływania do rabunków...

G
Gość

Oglądaj Dom z papieru s4! ( Lacasa de papel )

Czy Sala samobójców. Hejter 2020

https://filmvod.pl/movies/

Zapraszam no nową wyszukiwarkę filmów i seriali!

Nowości oraz stare filmy!

G
Gość

Siedzisz w domu??? Zacznij zarabiać przez internet na stronie http://zarabianiezdalne.pl

wystarczy laptop lub telefon, mozna zarabiać dniówki na poziomie do 1000zł dziennie, praca dla każdego od 18lat, zostało jeszcze kilkanaście miejsc

G
Gość

"Myjmy ręce rozumem:

Wrzucanie takich chorych z chorobami współistniejącymi i w zasadzie głównymi sprawcami umieralności do ogólnej statystyki COVID-19 jest manipulowaniem wynikami statystyk.Kompletnie nie wierzę tym wynikom.Druga sprawa to kwestia wypłat odszkodowań z polis rodzinie zmarłego.Firmy nie będą wypłacać odszkodowań bo jeden na 100 zawarł w ogólnych warunkach ubezpieczeń opcję odszkodowania na wypadek chorób epidemiologicznych.Gro ubezpieczycieli nawet ma wyłączoną opcję ubezpieczania się "od zarazy" Tak więc przypisywanie na siłę przyczyn zgonu jako"wirus w koronie" uderza podwójnie.W rodzinę i zafałszowaną statystykę.Mało kto dzisiaj wierzy już w te brednie,zważywszy że grypa czy zawały,udary każdego tylko dnia uśmiercają w Polsce setki osób,a w skali miesiąca tysiące.Czy ktoś z tego powodu tak przesadnie publicznie się afiszuje i grzmi o śmiertelnym niebezpieczeństwie-?"

G
Gość

"...Zaplanowana eksterminacja polskiego biznesu...państwo z dykty, państwo z kartonu... całe społeczeństwo dostanie dziasiaj w twarz... my nie jesteśmy rządzeni przez polityków, my jesteśmy kierowani, nasz rząd, nasi politycy tylko i wyłącznie przez KORPORACJE..."

Miarka się przebrała! Przedsiębiorcy szykują STRAJK mimo kwarantanny! | M. Kołodziejczak

https://www.youtube.com/watch?v=i5i3cMpSjlY

G
Gość

"Prezydenci miast zakazali handlu na targowiskach gdzie jest lokalny lepszy towar zwłaszcza teraz przed świętami gdzie można kupić swojskie jajka ,nabiał wędliny i inne produkty,a [wulgaryzm] zagraniczne firmy jak Tesco Kaufland Biedronka Aldi sprzedają marketowe chemiczne produkty na[wulgaryzm] glifosatem ,czy w takich sklepach do [wulgaryzm]a jest to bezpieczne!!!!! wszystko po to żeby u[wulgaryzm] polskich rolników i sprzedać z[wulgaryzm] chłam marketowy!!! pozdrawiam tych którzy lecą i kupują za 11.99 kil schabu z Lidla i lecą na inne promocje !!!!"

"Strajk" Przedsiębiorców? Ustawa Antykryzysowa to pomyłka! Relacja spod KPRM! Tylko wRealu24!

https://www.youtube.com/watch?v=VaflvaAYS3w

G
Gość

Kto ma monopol na informację? TVP, TVN czy jakieś inne medium ogłupiania Polaków? Warto posłuchać trzeciej strony, może to wiele wyjaśnić...

"Jak ludzie tracą wolność? Wystarczy stworzyć problem, zareagować z wielką przesadą i podsunąć gotowe rozwiązanie. A ludzie sami będą prosić o wdrożenie ograniczeń wolności. "

https://www.youtube.com/watch?v=8AyDS9HZoXI

G
Gość
2 kwietnia, 13:18, Gość:

Już 45 osób? Szkoda każdego człowieka, tylko dlaczego się pytam od kilku tygodni zajęliście się tylko tym wirusem jak codziennie w Polsce na samego raka umiera setki osób (100 000 w skali roku) nie licząc jeszcze innych chorób, wypadków itp.???

Temat ten jest tak trendy czy może jakieś rozkazy z "góry"?

Czy naprawdę myślicie, że całe polskie społeczeństwo jest tak otumanione przez "media", że nie widzi tej całej sterowanej akcji?

Popieram, gdzie był minister "zdrowia" gdy bodajże w 2018 roku zmarło najwięcej Polaków od czasu wojny- prawie pół miliona? Nie wyszedł przed szereg, nie wdrożono działań zaradczych...

Jak to jest, że przy tak "rozwiniętej" medycynie akademickiej notujemy obecnie taką zachorowalność i umieralność?

G
Gość

co się wejdzie na stronę gazety to kilka nowych zgonów. 4 godziny temu 45 teraz już 51. a rząd z opozycją wdraża tarczę na pomoc kapitalistom . 200 miliardów dla nich 7,5 na epidemię. Prawidłowe priorytety.

G
Gość

Już 45 osób? Szkoda każdego człowieka, tylko dlaczego się pytam od kilku tygodni zajęliście się tylko tym wirusem jak codziennie w Polsce na samego raka umiera setki osób (100 000 w skali roku) nie licząc jeszcze innych chorób, wypadków itp.???

Temat ten jest tak trendy czy może jakieś rozkazy z "góry"?

Czy naprawdę myślicie, że całe polskie społeczeństwo jest tak otumanione przez "media", że nie widzi tej całej sterowanej akcji?

H
Hahaa

A w krakowie od rana testów BRAK !!!

Brawo !!!

G
Gość
27 marca, 12:23, psycholog:

Komentarze nudzących się internetowych przygłupów, którzy nie potrafią zagospodarować wolnego czasu. Internetowi kretyni i ich bełkot, frustraci.

27 marca, 12:32, Gość:

Sfrustrowany jest każdy spoza budżetówki, ponieważ grozi mu wbijanie zębów w tynk. Tymczasem ekonomiści sugerują rządowi, iż należy poświęcić tę samą grupę Polaków, żeby wyjść z kryzysu. Budżetówce nikt nie obetnie pensji, 500 plus pozostanie, ponieważ nakręca popyt. Jeśli zabralibyśmy tej grupie, pomogli reszcie, wszyscy skupiliby się na przetrwaniu, a nie na konsumpcji, zakupach. Dodatkowo brak pieniędzy bedzie skutkował kreatywnością, którą rządzący planują wymusić na całej sferze poza budżetowej. Czyli historia kołem się toczy, już to kiedyś przerabialiśmy.

27 marca, 13:00, Kościuszko:

A rząd nie obniży sobie pensji, ani diet ludziom wsadzonymi na państwowe stołki spółek skarbu państwa. "Wy narodzie możecie zdychać, jednak przed śmiercią zagłosujcie na nas, a nam niczego nie ma prawa zabraknąć." To motto polityków!

27 marca, 13:23, Gość:

Trochę lat mam i nie pamiętam, żeby na ołtarzu kryzysu spoczęła kiedykolwiek choć jedna głowa rządowego kacyka, czy budżetowego pachołka.

Wiele razy prosty robol udowodnił, iż poradzi sobie w każdych okolicznościach, więc po co zmieniać coś, co zostało sprawdzone. Przycisną firmy, małą działalność, robola - wyjdziemy z kryzysu. Sobie wręczą sute nagrody, odtrąbią sukces. Za parę lat od nowa to samo.

Jedna i ta sama grupa społeczna zap....a, pozostali pasożytują. Nadchodzi kryzys, ciśniemy tych co zawsze, wszak taka administracja czy mundurówka nie umie nic, lewe rączki. Żebyście kochani fizole nie płakali, rzucimy wam co jakiś czas ochłap w postaci socjalu, o sobie nie zapomniawszy. Macie płodzić następne pokolenie roboli, ktoś musi pracować na cały ten burdel -:)

Wszystko zmierza do wycięcia klasy średniej, zostanie szara masa (korporacje- niekoniecznie polskie chętnie je zagospodarują) i kilku najbogatszych...

G
Gość
31 marca, 21:52, Gość:

"Rząd się wyżywi"...

STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW WARSZAWA 31.03.2020 na żywo z Warszawy...

https://www.youtube.com/watch?v=zmgbv6aMoKA

1 kwietnia, 21:15, Gość:

Kto to powiedział, Urban?

"Zasłynął m.in. z aroganckiej reakcji na sankcje gospodarcze USA, które Ronald Reagan wprowadził 17 grudnia 1981 r. w odpowiedzi na stan wojenny. Urban odpowiedział: "rząd się sam wyżywi", co miało oznaczać, że sankcje uderzą w polskie społeczeństwo, a rząd i tak zapewni sobie niezbędne zaopatrzenie."

Taka korelacja...

https://wiadomosci.wp.pl/propaganda-w-stanie-wojennym-6105535448093825g/5

G
Gość
31 marca, 21:52, Gość:

"Rząd się wyżywi"...

STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW WARSZAWA 31.03.2020 na żywo z Warszawy...

https://www.youtube.com/watch?v=zmgbv6aMoKA

Kto to powiedział, Urban?

Dodaj ogłoszenie