Koronawirus w Polsce i na świecie. Otwarte siłownie i baseny. Raport na żywo minuta po minucie 6.06.2020

Krzysztof Zając
Krzysztof Zając
Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
Kacper Rogacin
Kacper Rogacin
Kazimierz Sikorski
Kazimierz Sikorski
Epidemia koronawirusa – raport minuta po minucie o najnowszych informacjach dotyczących wirusa w Polsce i na świecie Polska Press
Raport minuta po minucie, sobota 6 czerwca 2020. Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 25 986 osób. 1 153 osób zmarło z powodu COVID-19. Od soboty mogą być otwarte m.in. siłownie, baseny i parki rozrywki. Nie trzeba zasłaniać już nosa i ust na ulicach czy w parkach. Maseczki są wciąż obowiązkowe w zamkniętych przestrzeniach, takich jak sklepy, kościoły czy pojazdy komunikacji miejskiej. Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca w formie tradycyjnej, w lokalach oraz korespondencyjnie, za pośrednictwem Poczty Polskiej.
 • Osoby
  zainfekowane
  25 986
 • Ofiary
  śmiertelne
  1 153
 • Osoby
  hospitalizowane
  2 128
 • Osoby w
  kwarantannie
  81 820
 • Osoby
  wyzdrowiałe
  12 641

Zaktualizowano: 6 czerwca 2020 r., g. 17:45. Dane dla Polski. Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 6 czerwca 2020

20,10

W liście podpisanym przez prawie 1300 amerykańskich pracowników służby zdrowia, specjalistów chorób zakaźnych i działaczy społecznych mówi się, że strach przed rozprzestrzenianiem się COVID-19 nie jest usprawiedliwieniem dla powstrzymania ludzi przed przyłączeniem się do protestów przeciwko brutalności policji w miastach Ameryki po śmierci George’a Floyda w Minnesocie. Zamiast tego sygnatariusze listu wspiera antyrasistowskie demonstracje i podpowiadają sposoby, jakie muszą stosować demonstranci, by mogą ograniczyć ryzyko zakażenia. Autorzy listu nazwali rasizm i białą supremację „śmiertelnym problemem zdrowia publicznego.

20,01

Już prawie siedem milionów ludzi zostało zakażonych koronawirusem na całym świecie. Liczba śmiertelnych ofiar przekroczyła 340 tysięcy.

19:57

Około stu zwolenników opozycji, którzy protestowali w Kazachstanie zostało zatrzymanych. Domagali się oni umorzenia długów, wywołanych obecną epidemią oraz coraz bardziej ekspansywną gospodarką chińską w tym kraju

19:31

Węgry przywracają ruch osobowy z Niemcami. Sytuacja z koronawirusem poprawia się. Jak podało tamtejsze ministerstwo zdrowia ostatniej doby stwierdzono tylko 20 nowych przypadków zakażeń wirusem, zmarły trzy osoby.

18:59

Mieszkańcy Madrytu w maskach na twarzach ustawili się w kolejce dwa metry od siebie, aby znaleźć się wśród pierwszych gości w słynnych galeriach miasta w sobotę, gdy muzea Prado, Reina Sofia i Thyssen-Bornemisza ponownie otworzyły się po prawie trzech miesiącach blokady przez koronawirusa. Rząd zamknął państwowe muzea 12 marca, zamykając jednocześnie kraj, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Luzowanie odbywa się stopniowo, a Madryt był jednym z ostatnich miejsc, gdzie złagodzono ograniczenia ze względu na dużą ilość zakażeń. Obowiązuje dystans społeczny, ograniczona liczba gości itd.

18:22

Informacja podana w sobotę po południu przez resort zdrowia o 576 nowych zakażeniach koronawirusem oznacza, że była to druga najgorsza doba od początku wybuchu pandemii. Do tej pory dobowy rekord wynosi 595 przypadków zakażenia koronawirusem.

18;16

Stwierdzono koronawirusa w siedmiu wspólnotach redemptorystów w całej Polsce. W związku z tym na kwarantannie lub w samoizolacji przebywa w tej chwili 134 zakonników, co wpłynęło na pracę kilku parafii i ośrodków duszpasterskich. Na kwarantannie pozostają wspólnoty redemptorystów: Bardo, Braniewo, Kościelisko, Kraków, Tuchów, Warszawa przy ulicy Pieszej i Wrocław. W samoizolacji przebywa wspólnota z Lubaszowej koło Tuchowa.

18;01

317 nowych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (156, wszyscy z KWK Zofiówka), łódzkiego (62), mazowieckiego (47), wielkopolskiego (27), małopolskiego (10), dolnośląskiego (7), opolskiego (5), podkarpackiego (1), podlaskiego (1) i pomorskiego (1). Zmarło 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 80-K Starachowice, 74-M Kozienice, 83-K, 99-M, 90-K Warszawa, 84-M Warszawa (mieszkaniec woj. łódzkiego), 66-K Puławy, 77-M Wolica, 87-M, 80-M Zgierz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 25 986/1 153 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

17; 23

Indie wyprzedziły Włochy, stając się szóstym najbardziej dotkniętym koronawirusem krajem na świecie, ponieważ do tej pory odnotowano największy jednodniowy wzrost liczby infekcji. Ministerstwo Zdrowia zgłosiło 9 887 nowych przypadków w ciągu ostatnich 24 godzin, zwiększając całkowitą liczbę zakażeń do 236 657. Liczba przypadków gwałtownie rośnie od kilku dni. Na szczęście z umieralnością na poziomie około pięciu tysięcy ludzi Indie są na znacznie niższym poziomie niż pięć pierwszych krajów z tej listy.

16:53

 • W ciągu paru dni otworzymy nawzajem granice z Litwą, a że Litwa ma otwarte granice z Łotwą i Estonią, to z trzema krajami bałtyckimi granice będą otwarte w ciągu najbliższych kilku dni - poinformował w RMF FM premier Mateusz Morawiecki. Polski premier rozmawiał już na ten temat z szefem rządu Litwy Sauliusem Skvernelisem. A ponieważ Litwa ma otwarte granice z Łotwą i Estonią, będziemy niebawem mogli podróżować do tych trzech krajów, które uważa się za bezpieczne , jeśli chodzi o koronawirusa.

16:44

Gordon Deman, instruktor nauki zdobywania umiejętności potrzebnych do przetrwania w australijskim buszu mówi, że zainteresowanie takimi kursami wzrosło po wybuchu pandemii koronawirusa. Ten Australijczyk uczy, jak walczyć z pożarami, jak szukać pożywienia w skrajnych warunkach. Wszystko po to, by ludzie przygotowanie się na kolejne globalne katastrofy, jednocześnie łącząc się z naturą.

16:30

Grupa 20 najbogatszych i wschodzących gospodarek świata zobowiązała się do przeznaczenia na walkę z koronawirusem ponad 21 miliardów dolarów. Z oświadczenia tej grupy wynika,że środki przeznaczone zostaną w pierwszym rzędzie na diagnostykę, szczepionki, terapie oraz rozwój badań. Sama Arabia Saudyjska zobowiązała się przeznaczyć na ten cel pół miliarda dolarów

16:13

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro zagroził Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) opuszczeniem tej organizacji po tym, jak ostrzegła ona kraje Ameryki Południowej, że poluzowanie obostrzeń wprowadzonych z powodu koronawirusa grozi tragedią. Ten kontynent jest w tej chwili najbardziej doświadczany przez pandemię. Ponad milion ludzi jest zakażonych koronawirusem. Rekordzistą pod tym względem jest Brazylia, której przywódca, podobnie jak liderzy innych państw regionu, chcą znosić ograniczenia, gdyż ich zdaniem, grozi to katastrofą gospodarczą.

15:49

Nie było oficjeli, tylko nieliczni weterani, był smutek, a wszystko z powodu koronawirusa, który sprawił, że rocznica D’Day, lądowania aliantów na francuskich plażach, odbyła się niemal bez tłumów. Przybyła jedynie garstka weteranów, którzy 76 lat temu uczestniczyli w operacji, która ostatecznie zmieniła bieg II wojny światowej

15:27

Używanie maseczek zaleca się tylko w przestrzeni publicznej, gdzie występuje duże ryzyko zakażenia koronawirusem, zaleca Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Eksperci tej organizacji mówią, że dobra maseczka powinna się składać z trzech warstw. Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus wyjaśnił, że ryzykowne miejsca to między innymi transport publiczny i sklepy Maseczki zaleca się też chorym na koronawirusa i ludziom z grupy największego ryzyka zachorowania, a więc osoby starsze i schorowane.

15:13

Polski rząd przedłużył do 16 czerwca zakaz lotów międzynarodowych. Wprowadzono go (wraz z zakazem lotów na liniach krajowych) z powodu koronawirusa w połowie marca. Te ostatnie zostały wznowione do ośmiu polskich miast. Unia Europejska naciska na kraje członkowskie, by znosiły granice i inne obostrzenia, mowa jest też o potrzebie wznowienia lotów.

Label TIME 15:05

Koronawirus spowodował dramatyczny spadek sprzedaży francuskiego wina, producenci zostali z milionami litr trunku, z którym nie wiedzieli, co robić. Z pomocą przyszedł rząd Francji, którzy zezwolił na destylację wina i użycie go do produkcji środków do dezynfekcji i innych płynów pomocnych w walce z epidemią koronawirusa. 33 licencjonowanych gorzelników będzie mogło zbierać wino i destylować je, a producenci dostana odpowiednie rekompensaty.

14:28

Nadal obowiązuje nakaz zachowania dystansu społecznego (2 metry).

13:36

Ministerstwo Zdrowia: W ciągu doby wykonano ponad 23,3 tys. testów na koronawirusa.

12:40

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że każde dziecko otrzyma w tym roku 500 złotych na wakacje. Głównym celem nowego rządowego programu jest wsparcie polskiej branży turystycznej w dobie kryzysu wywołanego koronawirusem.

Czytaj także

10:55

Iran stał się pierwszym krajem, który ogłosił drugą falę zakażeń koronawirusem, po tym, gdy liczba infekcji osiągnęła rekordowy poziom po złagodzeniu blokad. W kraju odnotowano spadek liczby zakażeń w kwietniu, kiedy ludzie musieli pozostawać w swoich domach. Teraz jednak widać przyrost zakażeń i jest obecnie na rekordowym poziomie, który osiągnął niemal 3600 przypadków jednego dnia.

Czytaj także

10:21

W Polsce zachorowało w sumie 25 669 osób, z czego 1143 zmarło.

10:16

259 nowych przypadków zakażenia koronawirusem województw: śląskiego 195 (z czego 190 KWK Zofiówka), opolskiego (14), wielkopolskiego (13), dolnośląskiego (13), małopolskiego (12), pomorskiego (3), lubelskiego (3), świętokrzyskiego (3) i podlaskiego (3). Zmarło sześć osób: (wiek-płeć, miejsce zgonu): 82-K Łańcut, 80-K Tychy, 93-K Bielsko-Biała, 74-M Gliwice, 75-M, 73-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące.

10:08

12 641 osób pokonało koronawirusa.

10:00

Ważny dzień dla wszystkich miłośników sportu! Od dzisiaj mogą być otwarte m.in.: siłownie, baseny i kluby fitness.

Przed nami rekordowa waloryzacja emerytur

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus w Polsce i na świecie. Otwarte siłownie i baseny. Raport na żywo minuta po minucie 6.06.2020 - Strona Zdrowia

Komentarze 1,254

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

To czekam aż enter air wznowi swoje loty i będzie można lecieć na wakacje.

M
Marek

Ciekawe czy na lotniskach będa zakładać te bramki z pomiarem temperatury .... i ile ich musi być aby to płynnie przeszło wszystko...

https://labtrace.pl/kategoria-produktu/bramki/

G
Gość

jak tu teraz odwołać coś czego nigdy nie było?

A
Agni

Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agni

p
prosze o pomoc

https://zrzutka.pl/p8pbtd PROSBA O POMOC OPERACJA KREGOSLUPA ZBIORKA ZWERYFIKOWANA.

P
Piotr

Wapieraj służbe medyczną https://www.youtube.com/watch?v=pJpGB2jzcp0

G
Gość

PO- KO i sam B. Budka

b
berys
16 maja, 0:45, Marek:

Dlaczego tak mało pisze się o tym, że każdy polak może kupić sobie test do domu. Coś około 90 zł kosztuje.

https://www.spyshop.pl/test-przesiewowy-na-koronawirusa-covid-19-1942.html

16 maja, 9:19, Gość:

"Korona" jest znana od około 50-ciu lat (np. "Wirusologia lekarska" prof. Jabłońskiego, 1980 r.)... Resztę teorii dopiszmy sobie sami...

20 maja, 17:07, Jendraszewski [wulgaryzm]:

Kler nalezy wsadzic to wiezienia to bo czarna pedofilska i PISowska zaraza. Jendraszewski pierwszy do ciupy!

22 maja, 20:25, Gość:

Nigdy nie zaglosuje na zadnego dude z PIS. Rafal Trzaskowski jest osoba na poziomie, reprezentuje wolnosc i demokracje oraz postep i bogata Europe. Prymitywny duda reprezentuje łamanie prawa i konstytucji, ciemny, biedny Wschod, poziom jego i wspierajacego go pedofilskiego kleru to DNO. Jego zona pomylila rolę Pierwszej Damy i po jej ubiorach widac ze mysli ze jest stewardesą w tanich liniach lotniczych.

Trzaskowski faktycznie pasuje do twojego myślenia

G
Gość
24 maja, 19:35, Gość:

Do Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej

Szanowna Pani czy ktoś mierzy temperature pracownikom MPK , ZWiK , MPO jak przychodzą do pracy ? Dalej kto mierzy temp pracownikom LIDLA BIEDRONKI CASTORAMY AUCHAN sto tysięcy ludzi nikt nie choruje żaden sklep nie zamknięty Kiedy pracownicy marketów ktoś zbada co ? tam jest pandemia

24 maja, 21:11, Gość:

"Pandemia" to jest w głowach, zaszczepiona została poprzez oglądanie "mediów"...

Orwell 2020

"Ludzie będą wierzyć tylko w to co wykreują media"

G
Gość
24 maja, 19:35, Gość:

Do Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej

Szanowna Pani czy ktoś mierzy temperature pracownikom MPK , ZWiK , MPO jak przychodzą do pracy ? Dalej kto mierzy temp pracownikom LIDLA BIEDRONKI CASTORAMY AUCHAN sto tysięcy ludzi nikt nie choruje żaden sklep nie zamknięty Kiedy pracownicy marketów ktoś zbada co ? tam jest pandemia

"Pandemia" to jest w głowach, zaszczepiona została poprzez oglądanie "mediów"...

G
Gość
"Minister Szumowski: mniejsza umieralność w I kwartale 2020 niż w 2019 roku. Absurdy covidowe."

https://www.youtube.com/watch?v=oOJY4FVlYCA
G
Gość

Do Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej

Szanowna Pani czy ktoś mierzy temperature pracownikom MPK , ZWiK , MPO jak przychodzą do pracy ? Dalej kto mierzy temp pracownikom LIDLA BIEDRONKI CASTORAMY AUCHAN sto tysięcy ludzi nikt nie choruje żaden sklep nie zamknięty Kiedy pracownicy marketów ktoś zbada co ? tam jest pandemia

G
Gość

Materiał z przed kilku lat ale jakże aktualny...

"Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski"

https://www.youtube.com/watch?v=eMRBefDu5HQ

G
Gość

"NABICI W MASECZKĘ: KTO I JAK NAS ZACZAROWAŁ - Ewa Pawela"

https://www.youtube.com/watch?v=UcLv2UujFsY

G
Gość
22 maja, 20:25, Gość:

Nigdy nie zaglosuje na zadnego dude z PIS. Rafal Trzaskowski jest osoba na poziomie, reprezentuje wolnosc i demokracje oraz postep i bogata Europe. Prymitywny duda reprezentuje łamanie prawa i konstytucji, ciemny, biedny Wschod, poziom jego i wspierajacego go pedofilskiego kleru to DNO. Jego zona pomylila rolę Pierwszej Damy i po jej ubiorach widac ze mysli ze jest stewardesą w tanich liniach lotniczych.

22 maja, 22:56, Gość:

Wiedz, że w tym kraju nie ma na kogo głosować, od 30- tu lat jesteśmy przysłowiową "dojną krową"...

Wykład prof. Kieżuna:

"Polska jest KOLONIĄ od 1989r. !"

https://www.youtube.com/watch?v=NlY8LCJfUBo"Rafał Trzaskowski też jest słupem, tylko bardziej samodzielnym niż Kidawa". Kto za nim stoi?

https://www.youtube.com/watch?v=JW-4HGHsD5o

Dodaj ogłoszenie