Koronawirus w Polsce i na świecie. LOT wznawia połączenia krajowe. Raport na żywo minuta po minucie 5.06.2020

Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
Marcin Kasprzyk
Marcin Kasprzyk
Maciej Badowski
Maciej Badowski
Kacper Rogacin
Kacper Rogacin
Epidemia koronawirusa – raport minuta po minucie o najnowszych informacjach dotyczących wirusa w Polsce i na świecie Polska Press
Raport minuta po minucie, czwartek 5 czerwca 2020. Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 25 177 osób. 1 127 osób zmarło z powodu COVID-19. Od poniedziałku loty krajowe wznowiły PLL LOT. Nie trzeba zasłaniać już nosa i ust na ulicach czy w parkach. Maseczki są wciąż obowiązkowe w zamkniętych przestrzeniach, takich jak sklepy, kościoły czy pojazdy komunikacji miejskiej. Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca w formie tradycyjnej, w lokalach oraz korespondencyjnie, za pośrednictwem Poczty Polskiej.
 • Osoby
  zainfekowane
  25 177
 • Ofiary
  śmiertelne
  1 127
 • Osoby
  hospitalizowane
  2 085
 • Osoby w
  kwarantannie
  81 244
 • Osoby
  wyzdrowiałe
  12 410

Zaktualizowano: 5 czerwca 2020 r., g. 10:05. Dane dla Polski. Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 5 czerwca 2020

12:14

Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają działalność. Można się zapoznać z zasadami, jakie będą w nich obowiązywać w czasie pandemii koronawirusa. Więcej informacji pod tym linkiem.

11:58

Z powodu pandemii sytuacja Polek na rynku pracy zmieniła się na gorszą. Więcej pracują i mniej zarabiają. Ponadto 1/3 kobiet przyznaje się, że poświęca na pracę więcej czasu i ma więcej obowiązków zawodowych niż przed wybuchem pandemii. 1/3 pracuje obecnie nawet po 11 h dziennie, nierzadko łącząc obowiązki zawodowe z opieką nad rodziną.

Czytaj także

11:30

Jak rozwija się epidemia koronawirusa w Polsce? Szczegółowe dane dzień po dniu przygotowaliśmy W TYM MIEJSCU.

11:12

10:54

Komisja Europejska wzywa kraje członkowskie do zniesienia ograniczeń na granicach do końca czerwca. Podróżowanie ma być znów swobodne.

10:45

Andrzej Duda powiększa przewagę. Kto w drugiej turze? Najnowszy sondaż.

10:30

"Jesteśmy przed siedzibą PKW. Za chwilę wchodzę, aby złożyć dokumenty, które w pierwszej kolejności potwierdzają chęć uczestnictwa komitetu wyborczego kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy w wyborach zarządzonych na 28 czerwca i jednocześnie zgłaszam ponowną chęć kandydowania i wzięcia udziału w wyborach przez kandydata popieranego przez Zjednoczoną Prawicę, czyli prezydenta Andrzeja Dudę" – powiedział Krzysztof Sobolewski na briefingu prasowym.

10:08

Poinformowano też o śmierci kolejnych dziesięciu osób.

10:05

129 nowych przypadków koronawirusa w Polsce - informuje Ministerstwo Zdrowia.

9:45

9:32

"Potrzebujemy dobrze przemyślanego resetu w relacjach z Brazylią" - mówi prezes Polsko-Brazylijskiej Izby Gospodarczej.

9:20

Czechy otwierają od dziś od godz. 12 granice z Austrią i Niemcami. Zezwolone będzie również nieoganiczone podróżowanie na Węgry.

9:11

9:04

8:42

Fidżi ogłosiło, że wyspa jest wolna od koronawirusa. Przez cały czas trwania pandemii wykryto tam 18 przypadków COVID-19. Nie odnotowano ani jednej ofiary śmiertelnej.

8:32

"Spór – tak, wojna – nie. Myślę, że to powinno naprawdę stać się podstawowym przesłaniem, jakie powinno towarzyszyć tej izbie. Niewskazane jest pokrzykiwanie na siebie, a poseł Budka naprawdę słynie z dość aroganckich tutaj zaczepek pod adresem wielu posłów koalicji, w tym także i mnie. Także zalecam spokój i zalecam go po obu stronach sceny politycznej" - powiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz w TVN24.

8:27

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat dot. głosowania za granicą w wyborach prezydenckich.

8:10

7:58

Tarcza 4.0 została uchwalona przez Sejm w czwartek wieczorem. Zawiera m.in. przedłużony zasiłek opiekuńczy i wakacje kredytowe.

7:20

"Ponad 75 mld zł trafiło do przedsiębiorców i pracowników. Środki przygotowane z różnych tarcz trafiają każdego dnia do osób potrzebujących wsparcia" - powiedziała minister Marlena Maląg w PR24.

7:02

6:43

Do tej pory na całym świecie zdiagnozowano już ponad 6,6 mln przypadków koronawirusa. Odnotowano prawie 390 tys. przypadków śmiertelnych, spowodowanych przez COVID-19. Ponad 2,8 mln osób uznaje się za wyzdrowiałe.

6:30

"Chamska hołota" - takimi słowami Jarosław Kaczyński określił posłów opozycji, podczas czwartkowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 4 czerwca 2020

21:10

Uniwersytet Johnsa Hopkinsa: Liczba osób zakażonych koronawirusem na całym świecie przekroczyła w czwartek 6,5 miliona. W sumie zmarło ponad 386 tys. osób.

20:25

Ministerstwo Zdrowia przypomina: Zachowując 2-metrowy dystans możesz zrezygnować z zasłaniania nosa i ust: jeżdżąc na rowerze czy spacerując w przestrzeniach publicznych.

18:58

Zmarła Katarzyna Krawczyk-Mandrak, była prezes Sądu Rejonowego w Rybniku. Jak podają śląskie media, przyczyną śmierci był prawdopodobnie koronawirus. Kobieta od kilku dni przebywała w szpitalu w Raciborzu, miała problemy z oddychaniem.

Czytaj także

18:53

Polska przekazała Białorusi m.in. 5 mln maseczek, 250 tys. litrów płynu dezynfekującego, 30 respiratorów i 21 tys. opakowań leków.

18:20

RMF FM: Najpóźniej w środę 10 czerwca polskie władze muszą zdecydować, czy znoszą kontrole na granicach wewnętrznych (np. z Niemcami).

18:10

Już 4,75 mld zł przekazano w ramach Tarczy Antykryzysowej na utrzymanie miejsc pracy.

17:55

W Polsce na COVID-19 zachorowało w sumie 25 048 osób, z czego 1117 zmarło.

17:45

222 nowe przypadki zakażenia koronawirusem z województw: łódzkiego (112), mazowieckiego (50), śląskiego (16), podlaskiego (11), dolnośląskiego (8), małopolskiego (6), opolskiego (4), świętokrzyskiego (4), wielkopolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (2), lubelskiego (1) i pomorskiego (1).

17:10

"Pawła Adamowicza zabiła kampania nienawiści. Telewizja, która się mianuje publiczną, prowadziła kampanię oszczerstw i próbowała obmalować człowieka, który zawsze stał przy słabszych. W czarnych barwach, tylko w czarnych barwach. Ale Gdańsk nigdy w to nie uwierzył i my nigdy w to nie uwierzyliśmy. Paweł Adamowicz – wielki prezydent dumnego miasta" - powiedział Rafał Trzaskowski w Gdańsku.

17:03

Jak wygląda epidemia koronawirusa w Polsce dzień po dniu? Szczegółowe dane przygotowaliśmy W TYM MIEJSCU.

16:48

Fatalnie rozpoczęło się odmrażanie turystyki w Grecji. W samolocie z Kataru przyleciało 12 pasażerów, u których stwierdzono koronawirusa. Kwarantannie poddanych zostanie 91 osób.

Czytaj także

15:45

Wiele osób może z różnych względów borykać się ze stresem czy kłopotami psychologicznymi w czasie koronawirusa. Mogą skorzystać z pomocy terapeutycznej.

15:40

Czy na polskim rynku pracy zabraknie pracowników z Ukrainy? Niemal połowa pracodawców oferuje Ukraińcom ok. 18 zł/h brutto, co trzeci decyduje się na stawkę przekraczającą 21 zł/h brutto. Ponadto, jeszcze pod koniec lutego co czwarta firma deklarowała, że byłaby skłonna zapłacić pracownikowi z Ukrainy więcej „na rękę” niż Polakowi, byle tylko przyciągnąć kadrę ze Wschodu. - Epidemia koronawirusa osłabiła pozycję pracowników z Ukrainy na polskim rynku pracy- zauważa ekspert.

15:28

Michael Salzhauer, chirurg plastyczny znany jako „Dr. Miami", który wystąpił także w reality show, w czasie epidemii koronawirusa wykonuje zastrzyki z botoksu w mobilnym punkcie zlokalizowanym w garażu swojego budynku - donosi Reuters. Salzhauer powiedział, że wpadł na ten pomysł, gdy siedział w samochodzie i czekał na badanie krwi na obecność przeciwciał COVID-19. - Botoks wstrzykujemy w górną część twarzy, dokładnie te części twarzy, które nie są zakryte przez maskę, więc takie rozwiązanie jest naprawdę idealne - powiedział Reutersowi Salzhauer, ubrany w maskę, osłonę twarzy i fartuch chirurgiczny, w momencie, gdy czekał na przyjazd kolejnego pacjenta lub pacjentki.

15:18

W Mielcu policja zatrzymała 31-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież pojemnika na wolne datki wraz z 600 zł. Zbiórka prowadzona była przez mieleckie stowarzyszenie na pomoc medykom walczącym z koronawirusem.

Czytaj także

15:06

Fundacja Sukces Pisany Szminką przeprowadziła badania na temat rynku pracy kobiet w czasie pandemii koronawirusa. Z raportu wynika, że pandemia mocno odbija się na sytuacji zawodowej Polek. Co piąta ankietowana przez Fundację Sukces Pisany Szminką boi się, że straci pracę. Prawie 12 proc. już ją straciło, a 10 proc. nie wie, czy nie nastąpi to w najbliższej przyszłości. Jak to się ma do oficjalnych danych? Otóż według GUS w kwietniu bez pracy pozostawało ogółem 5,8 proc. Polaków (960 tys. Polaków), z czego około połowę stanowiły kobiety. W kwietniu br. w porównaniu z marcem przybyło ogółem 56,4 tys. bezrobotnych, wśród obu płci. Jednak urząd statystyczny podaje tylko dane o bezrobociu rejestrowanym, nie bierze pod uwagę małych firm i dotyczą one zatrudnionych na umowach o pracę. Tymczasem z powodu zapaści w turystyce, branży beauty, gastronomii czy eventowej wiele kobiet pracujących na umowach zlecenie czy o dzieło jest obecnie w trudnej sytuacji. Jednak według Polskiego Instytutu Ekonomicznego bezrobocie w Polsce może wynieść 14%, jeśli do lipca gospodarka nie zostanie całkowicie odmrożona.

14:30

1000 plus na wakacje w formie bonu turystycznego przysługującego pracownikom etatowym to rządowa propozycja mająca uzdrowić polską turystykę. Branża przeżywa bowiem głęboki kryzys związany z pandemią koronawirusa w Polsce. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy forma bonu turystycznego to najlepsze z możliwych rozwiązań. Do sprawy odniósł się rzecznik rządu Piotr Müller na antenie Polskiego Radia. Odpowiedź mamy poznać najprawdopodobniej w ciągu kilku dni.

Czytaj także

14:08

Sig Sauer, najstarsza niemiecka firma produkująca broń zbankrutowała. Jak pisze gazeta "Bild", w tle bankructwa jest brak zamówień spowodowany koronawirusem, jednak dziennik dostrzega też głębsze przyczyny, jak porażka z konkurencją przy dużych przetargach dla dużych klientów.

13:35

Ministerstwo Zdrowia informuje, że w ciągu doby wykonano w Polsce 29,4 tys. testów na koronawirusa.

13:17

Parada z okazji Dnia Bastylii, narodowego święta Francji, została w tym roku odwołana z powodu koronawirusa - informuje BBC.

12:45

Wypłaty świadczeń 300 plus - na wyprawkę dla dzieci szkolnych - nie są zagrożone pomimo koronawirusa. Szczegóły przedstawiamy w osobnym artykule.

Czytaj także

12:33

Niemiecki rząd zapowiada pakiet stymulacyjny dla gospodarki o wartości 130 mld euro. Ma to ożywić gospodarkę dotkniętą pandemią koronawirusa - informuje BBC. Według stacji pakiet, który ma zostać rozłożony na 2021 r., obejmuje zasiłek dla rodzin w wysokości 300 euro na dziecko oraz sześciomiesięczną obniżkę stawki VAT, z 19 proc. do 16 proc. Rząd przeznacza również 7 mld euro na technologię wodorową, aby ograniczyć emisję dwutlenku węgla - informuje BBC.

12:15

Firmy wciąż mają wielkie trudności związane z obostrzeniami spowodowanymi koronawirusem. Podpowiadamy jak załatwić świadczenie postojowe nawet po raz trzeci: samozatrudnienie, zlecenie, inna umowa.

11:59

Choć koronawirus nie zniknął, wiele europejskich krajów znosi niektóre obostrzenia, a nawet otwiera się na turystów. Do niedawna mogliśmy jedynie pomarzyć o zagranicznym urlopie, obecnie perspektywa wyjazdu jest coraz bardziej prawdopodobna. Niestety w Polsce wciąż obowiązuje kwarantanna dla przyjezdnych, więc póki co nawet jeśli zagraniczny urlop byłby możliwy, to pod warunkiem odbycia obowiązkowej izolacji po powrocie. Dobra wiadomość jest taka, że wiele atrakcji jest znowu otwartych. Jakich? Możesz przeczytać tutaj.

11:41

Sanepid nałożył 10 tys. złotych kary na dyrektorkę Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach Katarzynę Woźniak za to, że rozdawała maseczek mieszkańcom miasta. Sprawę nagłośnił były asystent z biura poselskiego Ireneusza Zyski z Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj także

11:25

W przyszły czwartek Boże Ciało i ulicami miast będą przechodzić procesje. Jak sprawdziliśmy, obecnie obowiązujące przepisy pozwalają na ich zorganizowanie. Natomiast lekarze bezwzględnie zalecają maseczki i rozsądek. Apelują, by uczestnicy procesji szli w luźniejszym szyku, a także by osoby z grup ryzyka rozważyły, czy lepiej nie zostać w domach. Zwracać należy uwagę również na zachowanie dzieci. Co w sprawie procesji radzą lekarze?

11:08

 • Mamy już 5,5 tysiąca podpisów. Właśnie zaczęliśmy proces rejestracji komitetu wyborczego i zaczynamy drogę, która powiedzie nas do zmiany. Dziękuję wszystkim, którzy w całej Polsce pomagają zbierać podpisy - powiedział w czwartek Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy złożył w PKW wniosek o rejestrację komitetu wyborczego. Przypominamy, że wybory odbędą się 28 czerwca i zostały przełożone z powodu koronawirusa.

Czytaj także

10:55

Unia Europejska przygotowuje się do skorzystania z awaryjnego funduszu o wartości 2,4 miliarda euro (2,7 miliarda dolarów), aby dokonać wcześniejszych zakupów szczepionek przeciwko koronawirusowi - poinformowali Reuters urzędnicy UE. Jak pisze Reuters, posunięcie to zostało omówione na spotkaniu ambasadorów UE w środę, po tym jak Niemcy, Francja, Włochy i Holandia oświadczyły, że przyspieszają negocjacje z firmami farmaceutycznymi w celu zapewnienia dostępu do obecnie opracowywanych szczepionek.

10:40

Władze Hiszpanii już drugi dzień z rzędu informują o braku nowych zgonów z powodu koronawirusa. Jednak te informacje kwestionują dziennikarze m.in. z brytyjskich mediów "Guardiana" i "Financial Timesa". Sugerują oni, że dane rządowe są nazbyt optymistyczne.

10:15

Ministerstwo Zdrowia podało raport dotyczący koronawirusa za ostatnią dobę. Zmniejszyła się o 49 liczba osób przebywających w szpitalach z powodu zakażenia Covid-19. Więcej jest też osób wyzdrowiałych.

10:00

139 nowych przypadków koronawirusa w Polsce - informuje Ministerstwo Zdrowia. Ministerstwo informuje też o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-K Zgierz, 67-M Racibórz. Osoby te miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 24 826/1 117 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

8:55

Kraków ponosi duże straty z powodu ograniczenia turystyki spowodowanego koronawirusem. Wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz pod Wawelemmówił o tym, jakie wsparcie władze regionu udzieliły branży turystycznej, wręczył jej przedstawicielom bony na finansową pomoc i przedstawił pomysły na ratowanie tego sektora gospodarki. Na razie jednak turystów w Krakowie jest niewielu. Do przyjazdu do Małopolski i jej stolicy mają zachęcać specjalnie przygotowane kampanie promocyjne.

Czytaj także

8:42

W dobie koronawirusa Ministerstwo Zdrowia przypomina osobom potrzebującym, że można korzystać z e-wizyt lekarskich.

8:39

Miliony dzieci mogą umrzeć z powodu chorób, którym można zapobiegać z powodu poważnych zakłóceń programów szczepień spowodowanych przez koronawirusa - ostrzegają eksperci, cytowani przez BBC. Według portalu, zakłócenia w programach szczepień dotyczą co najmniej 68 krajów. Według UNICEF, tysiące dzieci na świecie mogą umierać każdego dnia z powodu raku szczepień uodparniających na różne choroby - donosi BBC.

8:10

Koronawirus bez tajemnic: w poszukiwaniu sprawdzonych informacji na najczęściej zadawane pytania, skierowaliśmy się do ekspertów. Pytamy o to, jak powstał koronawirus, jakie są jego objawy i jak przebiega leczenie. Czy przesyłki z Chin są bezpieczne i czy koronawirus opuści nas w okresie letnim. Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie i jak będziemy świętować Wielkanoc w tym roku? Po prostu zapytaj ekspertów o koronawirusa. W tym projekcie to Ty decydujesz. Szczegóły - tutaj.

8:05

Zmarła Katarzyna Krawczyk-Mandrak, była prezes Sądu Rejonowego w Rybniku. Jak podają śląskie media, przyczyną śmierci był prawdopodobnie koronawirus. Kobieta od kilku dni przebywała w szpitalu w Raciborzu, miała problemy z oddychaniem. O przypadkach Covid-19 w Sądzie Rejonowym w Rybniku informowaliśmy w Dzienniku Zachodnim.

Czytaj także

7:31

W związku z faktem, że na obecnym etapie rozwoju pandemii koronawirusa żadne miejsce na świecie nie jest wolne od ryzyka zakażenia się nim, a w niektórych regionach świata sytuacja zmienia się niezwykle dynamicznie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o unikanie wszelkich podróży zagranicznych, które nie są konieczne.

7:26

Liczba potwierdzonych zgonów z powodu koronawirusa na świecie wynosi już 386 073 - wynika ze statystyki Uniwersytetu Johna Hopkinsa w Baltimore. Najwięcej osób zmarło w USA - 107 175, w Wielkiej Brytanii - 39 811 - i Włoszech - 33 601.

6:42

Opóźnione przez koronawirusa wybory prezydenckie są zaplanowane na 28 czerwca. W środę ich termin ogłosiła marszałej Sejmu Elżbieta Witek. To oznacza, że Rafał Trzaskowski, kandydat PO na prezydenta, ma 10 dni na zebranie 100 tys. podpisów. W środę na Twitterze można już było znaleźć doniesienia, jakoby wszystkie podpisy udało się zebrać pierwszego dnia. Poseł Cezary Tomczyk poinformował w czwartek rano, że w Warszawie zebrano ponad 5300 podpisów oraz, że podpisy z kraju będą spływać w ciągu dnia.

6:38

Jak będzie w tym roku wyglądało rozdanie świadectw szkolnych? Zajęcia stacjonarne w szkołach zawieszone są od 12 marca. Taka decyzja była efektem rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa w Polsce. Kolejne etapy pandemii powodowały, że zamknięcie szkół było wydłużane. Ostatecznie podjęto decyzję, że uczniowie w tym roku szkolnym nie wrócą już do szkół, a nauka zdalna będzie realizowana do 26 czerwca. Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN wyjaśnia, że to dyrektor szkoły wyznaczy termin i formę wydania uczniom świadectwa. Może zdecydować, że odbiór świadectw nastąpi w trybie indywidualnym, może wskazać godziny odbioru świadectw dla danej klasy czy grupy uczniów. Dyrektor może ustalić odbiór świadectw w trybie indywidualnym. - Może on wyznaczyć godziny odbioru świadectw dla danej klasy czy grupy uczniów. Jest możliwość, aby uczeń odebrał swoje świadectwo również w innym dniu. Wszystko zależy od tego, jak wielu uczniów liczy dana szkoła - dodaje Anna Ostrowska.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 3 czerwca 2020

21:00

Hiszpanii rząd poinformował, że od wtorku na terenie kraju zmarł tylko jeden pacjent zakażony koronawirusem. Natomiast w Portugalii krajowe władze zanotowały 11 nowych ofiar śmiertelnych epidemii.

20:48

Prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt ustawy o dodatku solidarnościowym przyznawanym w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19 – poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta. Dodatek solidarnościowy będzie świadczeniem przyznawanym maksymalnie na 3 miesiące, w okresie od dnia 1 czerwca do dnia 31 sierpnia 2020 r., a jego wysokość wynosić będzie 1400 zł miesięcznie. Dodatek będą mogły otrzymać osoby, które były zatrudnione na podstawie umowy o pracę, i z którymi umowa o pracę została, po dniu 31 marca 2020 r., rozwiązana przez pracodawcę albo uległa rozwiązaniu z upływem czasu, na który była zawarta. Warunkiem uzyskania prawa do dodatku solidarnościowego jest posiadanie okresu podlegania w 2020 r. ubezpieczeniom społecznym z tytułu stosunku pracy przez co najmniej 90 dni.

20:20

20:01

Włochy: Ostatniej doby zmarło 71 osób zakażonych koronawirusem - poinformowała włoska Obrona Cywilna w komunikacie w środę. W związku z tym bilans zmarłych wzrósł do 33601. Testy wykazały 321 nowych zakażeń.

19:42

19:23

Francja: Po trzech tygodniach od zakończenia kwarantanny liczba zgonów z powodu Covid-19 spada powoli i średnio wynosi poniżej 100 dziennie - wynika z danych Agencji Zdrowia Publicznego.

19:04

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w środę, że poprzedniej doby odnotowano w Europie najmniej nowych zakażeń koronawirusem od 22 marca.18:51

18:33

Belgia: Od przyszłego tygodnia otwarte będą ponownie restauracje, bary i kawiarnie.

18:18

18:03

Wielka Brytania: Liczba zgonów z powodu koronawirusa wzrosła w ciągu doby o 359. Oznacza to, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi 39728 - poinformowało we wtorek po południu brytyjskie Ministerstwo Zdrowia.

17:41

Zmarło kolejnych 13 osób zakażonych koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia. Większość osób miała choroby współistniejące.

17:38

142 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: łódzkiego (54), śląskiego (31), mazowieckiego (28), małopolskiego (8), dolnośląskiego (7), podlaskiego (5), świętokrzyskiego (4), opolskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1), lubuskiego (1). Liczba zakażonych koronawirusem: 24 687/1 115 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

17:22

Białoruś: W ciągu ostatniej doby potwierdzono 861 nowych zakażeń Sars-CoV-2; łącznie jest ich 45 116. Po raz pierwszy wyleczonych w ciągu doby jest więcej niż pozytywnych testów na koronawirusa. Pięć osób zmarło – wynika ze środowych statystyk resortu zdrowia.

17:04

Wiele wskazuje na to, że tzw. 1000 plus, czyli bon turystyczny o wartości 1000 zł do wydania na wypoczynek w Polsce nie będzie przyznawany na tegoroczne wakacje. Niewykluczone, że projekt w ogóle nie wejdzie w życie. Bon turystyczny 1000 plus ma (albo miał) być elementem ratowania polskiej turystyki po kryzysie wywołanym epidemią koronawirusa. Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", nawet jeśli tzw. 1000 plus zostanie zrealizowane, to najwcześniej za kilka miesięcy, ponieważ przepisy muszą mieć notyfikację Komisji Europejskiej, bo wsparcie można uznać za pomoc publiczną dla branży turystycznej.

16:46

Hiszpania: Podczas pierwszych 21 tygodni 2020 r. epidemii koronawirusa w Hiszpanii zmarło o prawie 44 tys. osób więcej, niż w analogicznym okresie 2019 r. - wynika z raportu opublikowanego przez Krajowy Urząd Statystyczny (INE) w Madrycie.

16:35

Wiceminister Alina Nowak w Nałęczowie: Na wsparcie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego mogło liczyć blisko 14 tys. osób. Przyznano w ramach Tarczy Antykryzysowej 76 mln zł dofinansowania dla firm i organizacji.

16:26

To już pewne - wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Kilkadziesiąt minut po decyzji o zarządzeniu wyborów przez marszałek Sejmu ruszyła zbiórka podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. Czasu jest niewiele, kandydat Koalicji Obywatelskiej musi do 10 czerwca zebrać 100 tys. podpisów. Pozostali kandydaci zebrali podpisy już wcześniej, dlatego mogą skupić się na spotkaniach z wyborcami i oficjalnie prowadzić kampanię. W trasę ponownie rusza DudaBus.

16:10

Austria: Przyspieszenie otwarcia granic z swoimi sąsiadami Austrii – od 4 czerwca, a nie – jak pierwotnie zakładano – od 15 czerwca, otwarte zostaną granice kraju ze Szwajcarią, Niemcami i Liechtensteinem. 4 czerwca Austria otworzy też granice ze Słowacją, Słowenią, Czechami i Węgrami. Jedyną granicą, na której nadal będą obowiązywać kontrole będzie granica z Włochami.

15:43

 • Chcemy przyciągnąć jak najwięcej inwestycji, które przenoszą swoją produkcję w związku z COVID-19. Polski system zachęt inwestycyjnych jest jednym z najbardziej atrakcyjnych na świecie. Polska jest liderem wielu prestiżowych rankingów - mówił minister rozwoju Jadwiga Emilewicz na Impact re:action 2020.

15:22

Na Filipinach zdiagnozowano w środę 751 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - informuje resort zdrowia tego kraju. To największy dobowy bilans wśród krajów Azji Południowo-Wschodniej. W Indonezji zdiagnozowano 684 nowe infekcje.

13:34

W ciągu doby wykonano ponad 21,2 tys. testów na koronawirusa. Liczba wszystkich testów zbliża się do miliona.

13:06

Główny epidemiolog Szwecji przyznał, że władza powinna wprowadzić większe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Tym samym zakwestionował forsowaną od początku epidemii hipotezę o "odporności stadnej". Anders Tegnell potwierdził, że nie spodziewał się tak dużej liczby zgonów na Covid-19. Szwecja jest jednym z krajów, które mają największą liczbę śmierci per capita spowodowanych koronawirusem.

Czytaj także

12:36

Kościół wpadł w tarapaty finansowe. Ze względu na to, że ograniczono liczbę wiernych w kościołach, wpływy z tacy znacznie się zmniejszyły.

Czytaj także

12:28

Szkoły mogą zgłaszać się do MEN po specjalne dozowniki z płynem do dezynfekcji.

11:54

Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę 28 czerwca. Ze względu na epidemię będzie możliwość głosowania korespondencyjnego.

Czytaj także

10:59

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki uważa, że mogłoby dojść do zmian w rządzie.

Czytaj także

10:27

10:03

Mamy 150 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem- informuje Ministerstwo Zdrowia.

10:02

Trwa 11. posiedzenie Senatu

9:55

Tarcze Antykryzysowe postzregane jako zbyt skomplikowane. pozytywny wyjatek stanowi Tarcza Finansowa.

9:40

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło dzienny raport na temat koronawirusa. Nieznacznie spadła liczba hospitalizowanych. Jeszcze wczoraj byo ich 2219, dziś - 2150.

9:02

Na wtorek, 2 czerwca, liczba pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej, u których wykryto koronawirusa, wynosiła dokładnie 2119 osób. Magiczna liczba ponad 2 tysięcy została przekroczona już dzień wcześniej, w poniedziałek, gdy informowano o 2049 przypadkach koronawirusa. W ciągu doby przybyło 70 nowych zakażonych. Kopalnie, to największe źródło koronawirusa na Śląsku.

8:55

Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak zaapelował do nauczycieli o podwyższenie ocen wszystkim uczniom. Miałaby to być odpowiedź na nadzwyczajną, trudną sytuację pandemii koronawirusa i zdalnej nauki. Podnoszą się jednak głosy, że byłoby to krzywdzące dla najlepszych uczniów, którzy i tak zapracowali sami na najwyższe oceny.

Czytaj także

8:47

Władze podległego Chinom Hongkongu zabroniły w tym roku zorganizować czuwania ku uczczeniu ofiar masakry na placu Tiananmen w Pekinie w czerwcu 1989 roku. Tłumaczą to zagrożeniem z powodu epidemii koronawirusa.

8:27

Epidemia koronawirusa daje się mocno we znaki nawet najbardziej rozwiniętym krajom na świecie, jednak najgorsza sytuacja panuje w krajach, w których toczą się wojny i konflikty. Jak informuje Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża, w tych państwach miliony osób żyją bez opieki zdrowotnej, żywności, wody i elektryczności. Ich codzienność to także niestabilne ceny i zniszczona infrastruktura. MKCK apeluje do ludzi i organizacji o wsparcie pomocy dla osób znajdujących się w strefach konfliktów.

8:03

Olbrzymią kwotę kar - bo ponad 2 mln zł. - nałożył śląski Sanepid na osoby nieprzestrzegające warunków kwarantanny. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że mandaty będą weryfikowane przez nowego szefa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczne dr Grzegorza Hudzika. Być może niektóre zostały nałożone na wyrost.

Czytaj także

7:45

Strażnicy miejscy z Poznania rapują, by pomóc w walce z koronawirusem. Zaczyna się od hejnału Poznania odegranego na trąbce, a potem... strażnicy miejscy zaczynają rapować. Tym samym poznańska straż miejska dołączyła do #Hot16Challenge2. To dalsza część akcji, która ma na celu zbiórkę pieniędzy na portalu Siepomaga.pl i wsparcie medyków w walce z COVID-19.

Czytaj także

7:40

Przed bramą DPS w Kaliszu trwa protest pracowników i rodzin pensjonariuszy - informuje RMF FM. Domagają się odwołania dyrektorki, która ich zdaniem - przez zlekceważenie zagrożenia, dopuściła do rozwoju koronawirusa w ośrodku

6:55

Polska piłkarska ekstraklasa jako jedna z pierwszych w Europie wystartowała po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej koronawirusem. O jej starcie mówi w rozmowie z nami Jacek Cyzio, były piłkarz m.in. Legii Warszawa, Pogoni Szczecin, Cracovii i tureckiego Trabzonsporu, gdzie zyskał duży szacunek tamtejszych kibiców. Jacek Cyzio sam przechorował koronawirusa.

Czytaj także

6:48

106-letnia Lucia Ronda z Włoch wyzdrowiała w szpitalu z koronawirusa. - Lekarze dokonali cudu - mówi jej siostrzeniec. A pani Lucia kilka dni temu obchodziła swoje 106 urodziny i mogła po raz kolejny zdmuchnąć świeczki na swym torcie urodzinowym - pisze włoska gazeta "Corriere della sera". Gazeta podkreśla, że pani Lucia przeżyła m.in. dwie wojny światowe, epidemię grypy hiszpanki, a teraz pandemię koronawirusa.

6:43

Prezydent USA Donald Trump poinformował, że postępują prace nad szczepionką oraz lekiem na koronawirusa. Jego zdaniem prace posuwają się szybciej niż początkowo zakładano. Być może oznacza to, że świat szybciej otrzyma szczepionkę. Nad jej produkcją pracują m.in. amerykańskie firmy, które już przeprowadziły pierwsze testy.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 2 czerwca 2020

21:40

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę w sprawie wyborów prezydenckich w 2020 r. - poinformował na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Znamy nowy termin wyborów prezydenckich

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus w Polsce i na świecie. LOT wznawia połączenia krajowe. Raport na żywo minuta po minucie 5.06.2020 - Strona Zdrowia

Komentarze 1,254

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

To czekam aż enter air wznowi swoje loty i będzie można lecieć na wakacje.

M
Marek

Ciekawe czy na lotniskach będa zakładać te bramki z pomiarem temperatury .... i ile ich musi być aby to płynnie przeszło wszystko...

https://labtrace.pl/kategoria-produktu/bramki/

G
Gość

jak tu teraz odwołać coś czego nigdy nie było?

A
Agni

Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agni

p
prosze o pomoc

https://zrzutka.pl/p8pbtd PROSBA O POMOC OPERACJA KREGOSLUPA ZBIORKA ZWERYFIKOWANA.

P
Piotr

Wapieraj służbe medyczną https://www.youtube.com/watch?v=pJpGB2jzcp0

G
Gość

PO- KO i sam B. Budka

b
berys
16 maja, 0:45, Marek:

Dlaczego tak mało pisze się o tym, że każdy polak może kupić sobie test do domu. Coś około 90 zł kosztuje.

https://www.spyshop.pl/test-przesiewowy-na-koronawirusa-covid-19-1942.html

16 maja, 9:19, Gość:

"Korona" jest znana od około 50-ciu lat (np. "Wirusologia lekarska" prof. Jabłońskiego, 1980 r.)... Resztę teorii dopiszmy sobie sami...

20 maja, 17:07, Jendraszewski [wulgaryzm]:

Kler nalezy wsadzic to wiezienia to bo czarna pedofilska i PISowska zaraza. Jendraszewski pierwszy do ciupy!

22 maja, 20:25, Gość:

Nigdy nie zaglosuje na zadnego dude z PIS. Rafal Trzaskowski jest osoba na poziomie, reprezentuje wolnosc i demokracje oraz postep i bogata Europe. Prymitywny duda reprezentuje łamanie prawa i konstytucji, ciemny, biedny Wschod, poziom jego i wspierajacego go pedofilskiego kleru to DNO. Jego zona pomylila rolę Pierwszej Damy i po jej ubiorach widac ze mysli ze jest stewardesą w tanich liniach lotniczych.

Trzaskowski faktycznie pasuje do twojego myślenia

G
Gość
24 maja, 19:35, Gość:

Do Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej

Szanowna Pani czy ktoś mierzy temperature pracownikom MPK , ZWiK , MPO jak przychodzą do pracy ? Dalej kto mierzy temp pracownikom LIDLA BIEDRONKI CASTORAMY AUCHAN sto tysięcy ludzi nikt nie choruje żaden sklep nie zamknięty Kiedy pracownicy marketów ktoś zbada co ? tam jest pandemia

24 maja, 21:11, Gość:

"Pandemia" to jest w głowach, zaszczepiona została poprzez oglądanie "mediów"...

Orwell 2020

"Ludzie będą wierzyć tylko w to co wykreują media"

G
Gość
24 maja, 19:35, Gość:

Do Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej

Szanowna Pani czy ktoś mierzy temperature pracownikom MPK , ZWiK , MPO jak przychodzą do pracy ? Dalej kto mierzy temp pracownikom LIDLA BIEDRONKI CASTORAMY AUCHAN sto tysięcy ludzi nikt nie choruje żaden sklep nie zamknięty Kiedy pracownicy marketów ktoś zbada co ? tam jest pandemia

"Pandemia" to jest w głowach, zaszczepiona została poprzez oglądanie "mediów"...

G
Gość
"Minister Szumowski: mniejsza umieralność w I kwartale 2020 niż w 2019 roku. Absurdy covidowe."

https://www.youtube.com/watch?v=oOJY4FVlYCA
G
Gość

Do Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej

Szanowna Pani czy ktoś mierzy temperature pracownikom MPK , ZWiK , MPO jak przychodzą do pracy ? Dalej kto mierzy temp pracownikom LIDLA BIEDRONKI CASTORAMY AUCHAN sto tysięcy ludzi nikt nie choruje żaden sklep nie zamknięty Kiedy pracownicy marketów ktoś zbada co ? tam jest pandemia

G
Gość

Materiał z przed kilku lat ale jakże aktualny...

"Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski"

https://www.youtube.com/watch?v=eMRBefDu5HQ

G
Gość

"NABICI W MASECZKĘ: KTO I JAK NAS ZACZAROWAŁ - Ewa Pawela"

https://www.youtube.com/watch?v=UcLv2UujFsY

G
Gość
22 maja, 20:25, Gość:

Nigdy nie zaglosuje na zadnego dude z PIS. Rafal Trzaskowski jest osoba na poziomie, reprezentuje wolnosc i demokracje oraz postep i bogata Europe. Prymitywny duda reprezentuje łamanie prawa i konstytucji, ciemny, biedny Wschod, poziom jego i wspierajacego go pedofilskiego kleru to DNO. Jego zona pomylila rolę Pierwszej Damy i po jej ubiorach widac ze mysli ze jest stewardesą w tanich liniach lotniczych.

22 maja, 22:56, Gość:

Wiedz, że w tym kraju nie ma na kogo głosować, od 30- tu lat jesteśmy przysłowiową "dojną krową"...

Wykład prof. Kieżuna:

"Polska jest KOLONIĄ od 1989r. !"

https://www.youtube.com/watch?v=NlY8LCJfUBo"Rafał Trzaskowski też jest słupem, tylko bardziej samodzielnym niż Kidawa". Kto za nim stoi?

https://www.youtube.com/watch?v=JW-4HGHsD5o

Dodaj ogłoszenie