Koronawirus w Polsce i na świecie. LOT wznawia połączenia krajowe. Raport na żywo minuta po minucie 3.06.2020

Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
Marcin Kasprzyk
Marcin Kasprzyk
Maciej Badowski
Maciej Badowski
Kacper Rogacin
Kacper Rogacin
Raport minuta po minucie, środa 4 czerwca 2020. Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 24 687 osób. 1 115 osób zmarło z powodu COVID-19. Od poniedziałku loty krajowe wznowiły PLL LOT. Od soboty nie trzeba już zasłaniać nosa i ust na ulicach czy w parkach. Maseczki będą dalej towarzyszyć nam w zamkniętych przestrzeniach, takich jak sklepy, kościoły czy pojazdy komunikacji miejskiej - tam są obowiązkowe. Rząd apeluje o zachowanie dystansu społecznego.
 • Osoby
  zainfekowane
  24 687
 • Ofiary
  śmiertelne
  1 115
 • Osoby
  hospitalizowane
  2 150
 • Osoby w
  kwarantannie
  78 691
 • Osoby
  wyzdrowiałe
  12 014

Zaktualizowano: 3 czerwca 2020 r., g. 17:42. Dane dla Polski. Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 4 czerwca 2020

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 3 czerwca 2020

21:00

Hiszpanii rząd poinformował, że od wtorku na terenie kraju zmarł tylko jeden pacjent zakażony koronawirusem. Natomiast w Portugalii krajowe władze zanotowały 11 nowych ofiar śmiertelnych epidemii.

20:48

Prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt ustawy o dodatku solidarnościowym przyznawanym w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19 – poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta. Dodatek solidarnościowy będzie świadczeniem przyznawanym maksymalnie na 3 miesiące, w okresie od dnia 1 czerwca do dnia 31 sierpnia 2020 r., a jego wysokość wynosić będzie 1400 zł miesięcznie. Dodatek będą mogły otrzymać osoby, które były zatrudnione na podstawie umowy o pracę, i z którymi umowa o pracę została, po dniu 31 marca 2020 r., rozwiązana przez pracodawcę albo uległa rozwiązaniu z upływem czasu, na który była zawarta. Warunkiem uzyskania prawa do dodatku solidarnościowego jest posiadanie okresu podlegania w 2020 r. ubezpieczeniom społecznym z tytułu stosunku pracy przez co najmniej 90 dni.

20:20

20:01

Włochy: Ostatniej doby zmarło 71 osób zakażonych koronawirusem - poinformowała włoska Obrona Cywilna w komunikacie w środę. W związku z tym bilans zmarłych wzrósł do 33601. Testy wykazały 321 nowych zakażeń.

19:42

19:23

Francja: Po trzech tygodniach od zakończenia kwarantanny liczba zgonów z powodu Covid-19 spada powoli i średnio wynosi poniżej 100 dziennie - wynika z danych Agencji Zdrowia Publicznego.

19:04

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w środę, że poprzedniej doby odnotowano w Europie najmniej nowych zakażeń koronawirusem od 22 marca.18:51

18:33

Belgia: Od przyszłego tygodnia otwarte będą ponownie restauracje, bary i kawiarnie.

18:18

18:03

Wielka Brytania: Liczba zgonów z powodu koronawirusa wzrosła w ciągu doby o 359. Oznacza to, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi 39728 - poinformowało we wtorek po południu brytyjskie Ministerstwo Zdrowia.

17:41

Zmarło kolejnych 13 osób zakażonych koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia. Większość osób miała choroby współistniejące.

17:38

142 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: łódzkiego (54), śląskiego (31), mazowieckiego (28), małopolskiego (8), dolnośląskiego (7), podlaskiego (5), świętokrzyskiego (4), opolskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1), lubuskiego (1). Liczba zakażonych koronawirusem: 24 687/1 115 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

17:22

Białoruś: W ciągu ostatniej doby potwierdzono 861 nowych zakażeń Sars-CoV-2; łącznie jest ich 45 116. Po raz pierwszy wyleczonych w ciągu doby jest więcej niż pozytywnych testów na koronawirusa. Pięć osób zmarło – wynika ze środowych statystyk resortu zdrowia.

17:04

Wiele wskazuje na to, że tzw. 1000 plus, czyli bon turystyczny o wartości 1000 zł do wydania na wypoczynek w Polsce nie będzie przyznawany na tegoroczne wakacje. Niewykluczone, że projekt w ogóle nie wejdzie w życie. Bon turystyczny 1000 plus ma (albo miał) być elementem ratowania polskiej turystyki po kryzysie wywołanym epidemią koronawirusa. Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", nawet jeśli tzw. 1000 plus zostanie zrealizowane, to najwcześniej za kilka miesięcy, ponieważ przepisy muszą mieć notyfikację Komisji Europejskiej, bo wsparcie można uznać za pomoc publiczną dla branży turystycznej.

16:46

Hiszpania: Podczas pierwszych 21 tygodni 2020 r. epidemii koronawirusa w Hiszpanii zmarło o prawie 44 tys. osób więcej, niż w analogicznym okresie 2019 r. - wynika z raportu opublikowanego przez Krajowy Urząd Statystyczny (INE) w Madrycie.

16:35

Wiceminister Alina Nowak w Nałęczowie: Na wsparcie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego mogło liczyć blisko 14 tys. osób. Przyznano w ramach Tarczy Antykryzysowej 76 mln zł dofinansowania dla firm i organizacji.

16:26

To już pewne - wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Kilkadziesiąt minut po decyzji o zarządzeniu wyborów przez marszałek Sejmu ruszyła zbiórka podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. Czasu jest niewiele, kandydat Koalicji Obywatelskiej musi do 10 czerwca zebrać 100 tys. podpisów. Pozostali kandydaci zebrali podpisy już wcześniej, dlatego mogą skupić się na spotkaniach z wyborcami i oficjalnie prowadzić kampanię. W trasę ponownie rusza DudaBus.

16:10

Austria: Przyspieszenie otwarcia granic z swoimi sąsiadami Austrii – od 4 czerwca, a nie – jak pierwotnie zakładano – od 15 czerwca, otwarte zostaną granice kraju ze Szwajcarią, Niemcami i Liechtensteinem. 4 czerwca Austria otworzy też granice ze Słowacją, Słowenią, Czechami i Węgrami. Jedyną granicą, na której nadal będą obowiązywać kontrole będzie granica z Włochami.

15:43

 • Chcemy przyciągnąć jak najwięcej inwestycji, które przenoszą swoją produkcję w związku z COVID-19. Polski system zachęt inwestycyjnych jest jednym z najbardziej atrakcyjnych na świecie. Polska jest liderem wielu prestiżowych rankingów - mówił minister rozwoju Jadwiga Emilewicz na Impact re:action 2020.

15:22

Na Filipinach zdiagnozowano w środę 751 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - informuje resort zdrowia tego kraju. To największy dobowy bilans wśród krajów Azji Południowo-Wschodniej. W Indonezji zdiagnozowano 684 nowe infekcje.

13:34

W ciągu doby wykonano ponad 21,2 tys. testów na koronawirusa. Liczba wszystkich testów zbliża się do miliona.

13:06

Główny epidemiolog Szwecji przyznał, że władza powinna wprowadzić większe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Tym samym zakwestionował forsowaną od początku epidemii hipotezę o "odporności stadnej". Anders Tegnell potwierdził, że nie spodziewał się tak dużej liczby zgonów na Covid-19. Szwecja jest jednym z krajów, które mają największą liczbę śmierci per capita spowodowanych koronawirusem.

Czytaj także

12:36

Kościół wpadł w tarapaty finansowe. Ze względu na to, że ograniczono liczbę wiernych w kościołach, wpływy z tacy znacznie się zmniejszyły.

Czytaj także

12:28

Szkoły mogą zgłaszać się do MEN po specjalne dozowniki z płynem do dezynfekcji.

11:54

Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę 28 czerwca. Ze względu na epidemię będzie możliwość głosowania korespondencyjnego.

Czytaj także

10:59

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki uważa, że mogłoby dojść do zmian w rządzie.

Czytaj także

10:27

10:03

Mamy 150 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem- informuje Ministerstwo Zdrowia.

10:02

Trwa 11. posiedzenie Senatu

9:55

Tarcze Antykryzysowe postzregane jako zbyt skomplikowane. pozytywny wyjatek stanowi Tarcza Finansowa.

9:40

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło dzienny raport na temat koronawirusa. Nieznacznie spadła liczba hospitalizowanych. Jeszcze wczoraj byo ich 2219, dziś - 2150.

9:02

Na wtorek, 2 czerwca, liczba pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej, u których wykryto koronawirusa, wynosiła dokładnie 2119 osób. Magiczna liczba ponad 2 tysięcy została przekroczona już dzień wcześniej, w poniedziałek, gdy informowano o 2049 przypadkach koronawirusa. W ciągu doby przybyło 70 nowych zakażonych. Kopalnie, to największe źródło koronawirusa na Śląsku.

8:55

Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak zaapelował do nauczycieli o podwyższenie ocen wszystkim uczniom. Miałaby to być odpowiedź na nadzwyczajną, trudną sytuację pandemii koronawirusa i zdalnej nauki. Podnoszą się jednak głosy, że byłoby to krzywdzące dla najlepszych uczniów, którzy i tak zapracowali sami na najwyższe oceny.

Czytaj także

8:47

Władze podległego Chinom Hongkongu zabroniły w tym roku zorganizować czuwania ku uczczeniu ofiar masakry na placu Tiananmen w Pekinie w czerwcu 1989 roku. Tłumaczą to zagrożeniem z powodu epidemii koronawirusa.

8:27

Epidemia koronawirusa daje się mocno we znaki nawet najbardziej rozwiniętym krajom na świecie, jednak najgorsza sytuacja panuje w krajach, w których toczą się wojny i konflikty. Jak informuje Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża, w tych państwach miliony osób żyją bez opieki zdrowotnej, żywności, wody i elektryczności. Ich codzienność to także niestabilne ceny i zniszczona infrastruktura. MKCK apeluje do ludzi i organizacji o wsparcie pomocy dla osób znajdujących się w strefach konfliktów.

8:03

Olbrzymią kwotę kar - bo ponad 2 mln zł. - nałożył śląski Sanepid na osoby nieprzestrzegające warunków kwarantanny. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że mandaty będą weryfikowane przez nowego szefa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczne dr Grzegorza Hudzika. Być może niektóre zostały nałożone na wyrost.

Czytaj także

7:45

Strażnicy miejscy z Poznania rapują, by pomóc w walce z koronawirusem. Zaczyna się od hejnału Poznania odegranego na trąbce, a potem... strażnicy miejscy zaczynają rapować. Tym samym poznańska straż miejska dołączyła do #Hot16Challenge2. To dalsza część akcji, która ma na celu zbiórkę pieniędzy na portalu Siepomaga.pl i wsparcie medyków w walce z COVID-19.

Czytaj także

7:40

Przed bramą DPS w Kaliszu trwa protest pracowników i rodzin pensjonariuszy - informuje RMF FM. Domagają się odwołania dyrektorki, która ich zdaniem - przez zlekceważenie zagrożenia, dopuściła do rozwoju koronawirusa w ośrodku

6:55

Polska piłkarska ekstraklasa jako jedna z pierwszych w Europie wystartowała po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej koronawirusem. O jej starcie mówi w rozmowie z nami Jacek Cyzio, były piłkarz m.in. Legii Warszawa, Pogoni Szczecin, Cracovii i tureckiego Trabzonsporu, gdzie zyskał duży szacunek tamtejszych kibiców. Jacek Cyzio sam przechorował koronawirusa.

Czytaj także

6:48

106-letnia Lucia Ronda z Włoch wyzdrowiała w szpitalu z koronawirusa. - Lekarze dokonali cudu - mówi jej siostrzeniec. A pani Lucia kilka dni temu obchodziła swoje 106 urodziny i mogła po raz kolejny zdmuchnąć świeczki na swym torcie urodzinowym - pisze włoska gazeta "Corriere della sera". Gazeta podkreśla, że pani Lucia przeżyła m.in. dwie wojny światowe, epidemię grypy hiszpanki, a teraz pandemię koronawirusa.

6:43

Prezydent USA Donald Trump poinformował, że postępują prace nad szczepionką oraz lekiem na koronawirusa. Jego zdaniem prace posuwają się szybciej niż początkowo zakładano. Być może oznacza to, że świat szybciej otrzyma szczepionkę. Nad jej produkcją pracują m.in. amerykańskie firmy, które już przeprowadziły pierwsze testy.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 2 czerwca 2020

21:40

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę w sprawie wyborów prezydenckich w 2020 r. - poinformował na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

20:45

Prokuratura zajęła się sprawą zakażonej koronawirusem lekarki z Piły. Kobieta miała złamać warunki izolacji. Śledczy sprawdzą, czy lekarka naraziła innych.

20:15

Ministerstwo Kultury opublikowało wytyczne dla uruchamiania działalności instytucji kultury. 6 czerwca kina, teatry, opery znowu rozpoczną działalność po okresie zamknięcia z powodu epidemii koronawirusa. Ograniczenia będą dotyczyć m.in. liczby widzów w salach i obowiązku noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych.

19:46

Rosja zamierza wydać ok. 72 mld dolarów na realizację planu odbudowy gospodarki po okresie zamknięcia z powodu epidemii koronawirusa. Zapowiedział to premier Michaił Miszustin podczas telekonferencji z prezydentem Władimirem Putinem. Rosyjski prezydent oczekuje, że plan zacznie być wdrażany juz w przyszłym miesiącu.

19:10

W następny czwartek, 11 czerwca, katolicy będą obchodzić Boże Ciało. W to święto organizowane są procesje ulicami parafii, miast. Jak będą wyglądały w tym roku? Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski zachęca do licznego udziału w nich. Niektórzy jednak mają spore obawy i pytają, czy to na pewno dobry pomysł.

18:55

W czasie zarazy pochówek osób zmarłych z powodu chorób zakaźnych podlega restrykcyjnym zasadom postępowania. Dzieje się tak również w przypadku epidemii koronawirusa. Rodziny chorych mają problem nie tylko, żeby wziąć udział w identyfikacji zwłok, ale także aby godnie pożegnać się ze zmarłym.

18:22

W Poznaniu będzie można dezynfekować ręce w pojazdach komunikacji miejskiej. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne instaluje w swoich pojazdach automatyczne bezdotykowe urządzenia dezynfektory. Do połowy czerwca będą zamontowane we wszystkich tramwajach i autobusach.

17:55

Sejm przegłosował poprawki Senatu do ustawy o głosowaniu w wyborach prezydenckich w 2020 r. Część poprawek odrzucił, kilka przyjął. Dziś lub jutro marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosi termin wyborów.

17:47

Kolejne 11 osób zmarło z powodu koronawirusa - podaje Ministerstwo Zdrowia.

17:45

Jest 129 nowych przypadków zakażenie koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia.

17:15

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii koronawirusa nie zanotowano w Hiszpanii ani jednego zgonu. Podobnie w Szwecji. Ale epidemia nie odpuszcza, ostrzegają specjalisci.

16:55

Śląski Sanepid nałożył ponad 2 mln zł kar na osoby nieprzestrzegające warunków kwarantanny w regionie. Zwykle karane były osoby, które zostały "przyłapane" przez policję poza domem oraz te, które nie miały maseczek, nie przestrzegały wymaganego dwumetrowego dystansu od innych. Z nieoficjalnych informacji "Dziennika Zachodniego"wynika, że mandaty będą weryfikowane przez nowego szefa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczne dr Grzegorza Hudzika.

16:30

Sejm odrzucił poprawkę Senatu, zgodnie z którą nowi kandydaci na prezydenta mieliby zapewnione co najmniej 10 dni na zbieranie podpisów. Skrytykował to mównicy poseł PO Marcin Kierwiński.

16:20

Luzowanie ograniczeń ma miejsce również w Sejmie. We dzisiejszych i czwartkowych obradach może uczestniczyć 164 posłów (dotychczas 55).

16:00

Branża turystyczna powoli się odmraża. Od soboty dopuszczono możliwość oprowadzania grup turystycznych i przewożenia ich autokarami, do tego zwiększono dopuszczalną liczbę pasażerów. Polacy w tym roku są zainteresowani przede wszystkim noclegami w miejscach spokojniejszych i ustronnych, a także w bardziej kameralnych obiektach, m.in. domkach, apartamentach, pensjonatach.

15:42

Ministerstwo Zdrowia publikuje dane na temat liczby zgonów z powodu koronawirusa w państwach europejskich na 1 mln mieszkańców. W Polsce zmarło 28 osób na 1 mln obywateli.

15:20

Sejm rozpoczął głosowanie nad 36 poprawkami Senatu do ustawy o głosowaniu w wyborach prezydenckich w 2020 r. Ustawa zapewne dziś zostanie ostatecznie przyjęta przez Sejm.

15:15

Sezon turystyczny coraz bliżej, ale wciąż nie wiadomo, gdzie i od kiedy będą mogli wypoczywać Polacy chcący spędzić urlop zagranicą. Kilka państw nie wpisało Polski na listę krajów, z którym wpuszczani będą turyści. Każde państwo przyjmuje nieco innego reguły otwarcia granic dla wczasowiczów z poszczególnych krajów, choć datą graniczną wydaje się być 1 lipca. Eksperci uspokajają, że sytuacja może wyjaśnić się w ciągu najbliższych kilkunastu dni.

14:53

"Każdy człowiek, który chce w Polsce sprawować władzę, musi wiedzieć, że to wielkie inwestycje prowadzą do tego, że jesteśmy w stanie przetrwać najtrudniejsze sytuacje gospodarcze" - powiedział prezydent Andrzej Duda.

14:51

Dziś lub jutro marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosi termin wyborów prezydenckich - oświadczył Ryszard Terlecki z PiS.

14:49

O godz. 15:00 ma rozpocząć się posiedzenie Sejmu, na którym posłowie będą głosowali nad przyjęciem ustawy dot. wyborów prezydenckich.

14:39

14:32

"Weźmiemy udział w wyborach 28 czerwca" - oświadczył Robert Biedroń.

14:24

14:15

14:08

"Trendy są jasne. Duda słabnie. Bardzo słabnie. Słabnie szybciej niż Komorowski w 2015 roku" - powiedział Szymon Hołownia.

14:03

"Osobiście zgłoszę projekt ustawy skromnościowej, która przywróci porządek i zmusi rząd do tego, żeby przestrzegać ustawy kominowej" - powiedział Rafał Trzaskowski.

13:55

13:50

W weekend będzie można już biwakować i korzystać z placów zabaw w lesie. Kolejne obostrzenia zostają zniesione, co zmieni się od 6 czerwca?

13:32

Zaczynamy wychodzić z dołka, najgorsze odczyty i wyniki gospodarcze mamy już za sobą. "To nie znaczy, że możemy tryskać optymizmem".

13:25

13:09

PKN ORLEN przejmie 65 proc. akcji RUCH S.A.

13:00

12:28

"Opozycja zamiast pomagać, rzuciła piach w tryby" - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

12:11

12:02

Wyjazd do sanatorium znów będzie możliwy, uzdrowiska wznawiają działalność. Kto może pojechać do sanatorium na NFZ?

11:57

Nie wiemy, ilu najmłodszych „wypadło” z systemu oświaty w związku z brakiem właściwej opieki, komputera czy dostępu do internetu.

11:50

Spółki zależne od braci Szumowskich otrzymały 200 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - twierdzą posłowie KO. Szczegóły: W TYM MIEJSCU.

11:17

"Jeśli chodzi o kalendarz wyborczy, to o 10 dniach zawsze mówiliśmy, że to termin zaporowy, bo on też miał za zadanie niejako skomplikować kalendarz wyborczy. Musieliśmy mieć pewną gwarancję, że taki termin 10-dniowy będzie do wprowadzenia w kalendarzu wyborczym, ale pragnę uspokoić tych wszystkich, którzy mają obowiązek, aby zbierać podpisy, a szczególnie w tym momencie Rafała Trzaskowskiego, na pewno nasze środowisko polityczne nie ma takich zamiarów, ażeby torpedować to zbieranie podpisów" – mówił na konferencji prasowej wicemarszałek Senatu Marek Pęk z PiS, cytowany przez 300polityka.pl.

11:21

11:19

"Byli też niestety tacy ludzie, którzy nie chcieli współpracować. To część prominentnych działaczy opozycji, która wraz z wysługującymi się im mediami starała się huśtać tą łodzią, jak się mówi niekiedy. Czyli zamiast dbać o spokój i pomagać, to starali się wrzucać piach w tryby" - powiedział Morawiecki.

11:14

"Polska zamknęła granice jako jedna z pierwszych. 6 dni po zarejestrowaniu pierwszego przypadku zakazaliśmy zgromadzeń masowych. Tych zgromadzeń, które doprowadziły w innych krajach do tragedii" - dodał premier.

11:12

"Mamy dziś 94,5% wolnych respiratorów. Liczba wolnych łóżek to ok. 84,3%. Tak było nawet w tych najbardziej dramatycznych tygodniach. Nie chcieliśmy, by ktokolwiek cierpiał przez brak sprzętu. Dla nas godność człowieka i życie człowieka to największa wartość" - mówił premier Mateusz Morawiecki.

11:10

"Chcemy się dowiedzieć, kto stoi za akcją hejtu, wymierzoną w ministra Szumowskiego i Ministerstwo Zdrowia. Chcemy, aby pomogła nam w tym prokuratura" - powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

11:05

Jak przebiega epidemia koronawirusa w Polsce dzień po dniu? Szczegółowe dane przygotowaliśmy W TYM MIEJSCU.

10:45

Węgry: Pięć osób chorych na Covid-19 zmarło w ciągu ostatniej doby. Stwierdzono też 29 kolejnych zakażeń koronawirusem. Do tej pory zmarły tam 532 osoby. Wykryto w sumie 3921 zakażeń. 2160 osób uznano za wyleczone. 427 chorych wymaga opieki szpitalnej, przy czym 24 oddycha przy pomocy respiratora.

10:25

Znane są już wytyczne, które będą regulować organizację i przebieg tegorocznych kolonii i obozów młodzieżowych. Wśród zasad pojawia się m.in. utrzymywanie dystansu społecznego, podział na grupy czy ograniczenie odwiedzin z zewnątrz. Uczestnicy będą musieli przestrzegać wytycznych także na stołówce oraz plażach i kąpieliskach. Sprawdźcie jak będą wyglądały kolonie i obozy w dobie koronawirusa.

10:13

Zmarło kolejnych 7 osób zakażonych koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

10:08

107 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (53), wielkopolskiego (33), opolskiego (10), zachodniopomorskiego (4), dolnośląskiego (2), podlaskiego (2), lubuskiego (2) i pomorskiego (1). Z uwagi na usunięcie przez WSSE w Krakowie 1 przypadku zakażenia, usunięto go z wykazu. Liczba zakażonych koronawirusem: 24 271/1 081 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

9:47

W marcu lawinowo wzrosła liczba wystawianych zwolnień L4. To wtedy wprowadzono ostre ograniczenia związane z epidemią - informuje we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

9:34

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło dzienny raport o koronawirusie.

9:13

Dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 6629 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1559 jednostek sprzętu. Wojska Obrony Terytorialnej wciąż opiekują się ponad tysiącem osób starszych i kombatantów – informuje szef MON Mariusz Błaszczak.

8:52

Służba Ochrony Cywilnej Włoch poinformowała o kolejnych 178 nowych zakażeniach koronawirusem odnotowanych w ciągu ostatnich 24 godzin w tym kraju. Jest to najniższy wskaźnik od 26 lutego.

8:17

USA: 743 osoby zmarły w ciągu minionej doby w Stanach Zjednoczonych z powodu koronawirusa - wynika z najnowszych, opublikowanych w poniedziałek danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Bilans ofiar śmiertelnych epidemii w USA wzrósł do 105 099. Według Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w USA potwierdzono do tej pory ponad 1 809 109 przypadków koronawirusa.

7:55

Wojska Obrony Terytorialnej będą wspierać organizatorów letniego wypoczynku, tak aby dzieci przebywające na obozach harcerskich, koloniach były bezpieczne. Żołnierze udzielą m. in. wsparcia logistycznego i medycznego – napisał na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

7:33

Liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Niemczech wzrosła w ciągu ostatniej doby o 213 do 182 028 - poinformował Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Z powodu Covid-19 zmarło w RFN w ciągu doby 11 osób, co zwiększa bilans zgonów do 8522.

6:57

Meksyk: Liczba zgonów z powodu zakażenia koronawirusem przekroczyła w poniedziałek 10 tysięcy - podało meksykańskie ministerstwo zdrowia. W ciągu ostatniej doby stwierdzono 237 nowych przypadków śmiertelnych.

Znamy nowy termin wyborów prezydenckich

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus w Polsce i na świecie. LOT wznawia połączenia krajowe. Raport na żywo minuta po minucie 3.06.2020 - Strona Zdrowia

Komentarze 1,253

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Marek

Ciekawe czy na lotniskach będa zakładać te bramki z pomiarem temperatury .... i ile ich musi być aby to płynnie przeszło wszystko...

https://labtrace.pl/kategoria-produktu/bramki/

G
Gość

jak tu teraz odwołać coś czego nigdy nie było?

A
Agni

Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agni

p
prosze o pomoc

https://zrzutka.pl/p8pbtd PROSBA O POMOC OPERACJA KREGOSLUPA ZBIORKA ZWERYFIKOWANA.

P
Piotr

Wapieraj służbe medyczną https://www.youtube.com/watch?v=pJpGB2jzcp0

G
Gość

PO- KO i sam B. Budka

b
berys
16 maja, 0:45, Marek:

Dlaczego tak mało pisze się o tym, że każdy polak może kupić sobie test do domu. Coś około 90 zł kosztuje.

https://www.spyshop.pl/test-przesiewowy-na-koronawirusa-covid-19-1942.html

16 maja, 9:19, Gość:

"Korona" jest znana od około 50-ciu lat (np. "Wirusologia lekarska" prof. Jabłońskiego, 1980 r.)... Resztę teorii dopiszmy sobie sami...

20 maja, 17:07, Jendraszewski [wulgaryzm]:

Kler nalezy wsadzic to wiezienia to bo czarna pedofilska i PISowska zaraza. Jendraszewski pierwszy do ciupy!

22 maja, 20:25, Gość:

Nigdy nie zaglosuje na zadnego dude z PIS. Rafal Trzaskowski jest osoba na poziomie, reprezentuje wolnosc i demokracje oraz postep i bogata Europe. Prymitywny duda reprezentuje łamanie prawa i konstytucji, ciemny, biedny Wschod, poziom jego i wspierajacego go pedofilskiego kleru to DNO. Jego zona pomylila rolę Pierwszej Damy i po jej ubiorach widac ze mysli ze jest stewardesą w tanich liniach lotniczych.

Trzaskowski faktycznie pasuje do twojego myślenia

G
Gość
24 maja, 19:35, Gość:

Do Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej

Szanowna Pani czy ktoś mierzy temperature pracownikom MPK , ZWiK , MPO jak przychodzą do pracy ? Dalej kto mierzy temp pracownikom LIDLA BIEDRONKI CASTORAMY AUCHAN sto tysięcy ludzi nikt nie choruje żaden sklep nie zamknięty Kiedy pracownicy marketów ktoś zbada co ? tam jest pandemia

24 maja, 21:11, Gość:

"Pandemia" to jest w głowach, zaszczepiona została poprzez oglądanie "mediów"...

Orwell 2020

"Ludzie będą wierzyć tylko w to co wykreują media"

G
Gość
24 maja, 19:35, Gość:

Do Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej

Szanowna Pani czy ktoś mierzy temperature pracownikom MPK , ZWiK , MPO jak przychodzą do pracy ? Dalej kto mierzy temp pracownikom LIDLA BIEDRONKI CASTORAMY AUCHAN sto tysięcy ludzi nikt nie choruje żaden sklep nie zamknięty Kiedy pracownicy marketów ktoś zbada co ? tam jest pandemia

"Pandemia" to jest w głowach, zaszczepiona została poprzez oglądanie "mediów"...

G
Gość
"Minister Szumowski: mniejsza umieralność w I kwartale 2020 niż w 2019 roku. Absurdy covidowe."

https://www.youtube.com/watch?v=oOJY4FVlYCA
G
Gość

Do Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej

Szanowna Pani czy ktoś mierzy temperature pracownikom MPK , ZWiK , MPO jak przychodzą do pracy ? Dalej kto mierzy temp pracownikom LIDLA BIEDRONKI CASTORAMY AUCHAN sto tysięcy ludzi nikt nie choruje żaden sklep nie zamknięty Kiedy pracownicy marketów ktoś zbada co ? tam jest pandemia

G
Gość

Materiał z przed kilku lat ale jakże aktualny...

"Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski"

https://www.youtube.com/watch?v=eMRBefDu5HQ

G
Gość

"NABICI W MASECZKĘ: KTO I JAK NAS ZACZAROWAŁ - Ewa Pawela"

https://www.youtube.com/watch?v=UcLv2UujFsY

G
Gość
22 maja, 20:25, Gość:

Nigdy nie zaglosuje na zadnego dude z PIS. Rafal Trzaskowski jest osoba na poziomie, reprezentuje wolnosc i demokracje oraz postep i bogata Europe. Prymitywny duda reprezentuje łamanie prawa i konstytucji, ciemny, biedny Wschod, poziom jego i wspierajacego go pedofilskiego kleru to DNO. Jego zona pomylila rolę Pierwszej Damy i po jej ubiorach widac ze mysli ze jest stewardesą w tanich liniach lotniczych.

22 maja, 22:56, Gość:

Wiedz, że w tym kraju nie ma na kogo głosować, od 30- tu lat jesteśmy przysłowiową "dojną krową"...

Wykład prof. Kieżuna:

"Polska jest KOLONIĄ od 1989r. !"

https://www.youtube.com/watch?v=NlY8LCJfUBo"Rafał Trzaskowski też jest słupem, tylko bardziej samodzielnym niż Kidawa". Kto za nim stoi?

https://www.youtube.com/watch?v=JW-4HGHsD5o

G
Gość
16 maja, 0:45, Marek:

Dlaczego tak mało pisze się o tym, że każdy polak może kupić sobie test do domu. Coś około 90 zł kosztuje.

https://www.spyshop.pl/test-przesiewowy-na-koronawirusa-covid-19-1942.html

16 maja, 9:19, Gość:

"Korona" jest znana od około 50-ciu lat (np. "Wirusologia lekarska" prof. Jabłońskiego, 1980 r.)... Resztę teorii dopiszmy sobie sami...

20 maja, 17:07, Jendraszewski [wulgaryzm]:

Kler nalezy wsadzic to wiezienia to bo czarna pedofilska i PISowska zaraza. Jendraszewski pierwszy do ciupy!

Nigdy nie zaglosuje na zadnego dude z PIS. Rafal Trzaskowski jest osoba na poziomie, reprezentuje wolnosc i demokracje oraz postep i bogata Europe. Prymitywny duda reprezentuje łamanie prawa i konstytucji, ciemny, biedny Wschod, poziom jego i wspierajacego go pedofilskiego kleru to DNO. Jego zona pomylila rolę Pierwszej Damy i po jej ubiorach widac ze mysli ze jest stewardesą w tanich liniach lotniczych.

Dodaj ogłoszenie