Koronawirus w Polsce i na świecie. LOT wznawia połączenia krajowe. Raport na żywo minuta po minucie 1.06.2020

Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
Koronawirus w Polsce i na świecie. LOT wznawia połączenia krajowe. Raport na żywo minuta po minucie 1.06.2020
Koronawirus w Polsce i na świecie. LOT wznawia połączenia krajowe. Raport na żywo minuta po minucie 1.06.2020 Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Udostępnij:
Raport minuta po minucie, poniedziałek 1 czerwca 2020. Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 24 165 osób. 1 074 osoby zmarły z powodu COVID-19. Od poniedziałku loty krajowe wznawiają PLL LOT. Od soboty nie trzeba już zasłaniać nosa i ust na ulicach czy w parkach. Maseczki będą dalej towarzyszyć nam w zamkniętych przestrzeniach, takich jak sklepy, kościoły czy pojazdy komunikacji miejskiej - tam są obowiązkowe. Rząd apeluje o zachowanie dystansu społecznego.
 • Zakażonych 4 886 154
  + 33 480
 • Zmarło 105 194
  + 33
 • Szczepienia 51 564 403
  + 19 509
Zakażenia w regionach:
 • 1. śląskie:+5 502
 • 2. mazowieckie:+4 978
 • 3. dolnośląskie:+3 363
 • 4. pomorskie:+3 226
 • 5. małopolskie:+2 540...więcej
więcej
Dane zaktualizowano: 31.01.2022, godz. 10:45 źródło: Ministerstwo Zdrowia

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 1 czerwca 2020

21:50

Jak wygląda przyrost zakażeń koronawirusem w Polsce dzień po dniu? Szczegółowe dane przygotowaliśmy W TYM MIEJSCU.

21:49

21:10

21:06

"Wesele jest akurat takim spotkaniem, które łatwo opanować epidemicznie. Mamy nazwiska, adresy, znamy wszystkie osoby. W związku z tym nawet zapraszając możemy poprosić o to, że jeżeli czują się źle, żeby nie przychodzili i tak pewnie jest. Natomiast trudno jest powiedzieć ludziom: nie róbcie wesel przez najbliższy rok. Ten wirus będzie z nami. My nie kończymy epidemii. On będzie z nami przez najbliższy rok, jak nie dłużej, dopóki nie będzie faktycznie szczepionki" - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w Polsat News.

21:01

20:56

"Każdemu pretendentowi życzę, by był prezydentem jak najlepszy, natomiast z uwagą wysłuchałem sobotniego wystąpienia Rafała Trzaskowskiego. Było tam wiele elementów miłych dla mojego ucha, ale praktyka rządów w Warszawie nie potwierdza szczególnego szacunku do prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wydaje mi się też, że do tej pory jako prezydent Warszawy koncentrował się na eskalowaniu konfliktów światopoglądowych a nie tym, co nazwał pięknie nową Solidarnością, czyli odbudowy wspólnoty Polaków" - powiedział Jarosław Gowin w TVN24.

20:41

20:30

20:24

"Jeżeli się uda i senatorowie w jakimś sensie narzucą sobie samodyscyplinę dyskusji, bo w Senacie oczywiście nie można nikomu mówić zabrania głosu, to będziemy to głosować dzisiaj. Obrady są do 22:00. Jeżeli nie, to będziemy jutro od rana kontynuować ten punkt aż do jej przegłosowania" - powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

20:13

"Minister zgłaszał mi, że spółki, w których brat ma udziały aplikują o środki i to z powodzeniem, bo za rządów PO otrzymały 7 grantów na łączną kwotę 100 milionów zł" - stwierdził Jarosław Gowin w TVN24.

20:03

"Zostałem powołany do rządu jako profesor medycyny, jako człowiek, który miał się zajmować nauką, gdzie była właśnie reforma nauki, niezwykle ciekawa cała sprawa, w której uczestniczyłem. Potem zostałem ministrem zdrowia, wcześniej byłem po prostu lekarzem. Z całym szacunkiem, te wszystkie rzeczy, które opisują posłowie, to najczęściej dotyczą czasów Koalicji Obywatelskiej, czyli Platformy Obywatelskiej i PSL, gdzie ja operowałem ludzi, a nie zajmowałem się polityką" - powiedział Łukasz Szumowski w Polsat News.

19:56

O godz. 20 Senat zajmie się ustawą dot. wyborów prezydenckich. Senackie komisje ponad podziałami zarekomendowały przyjęcie ustawy z poprawkami.

19:44

19:20

Połączone senackie komisje jednomyślnie pozytywnie zaopiniowały zmiany w prawie wyborczym wraz ze zgłoszonymi poprawkami. W sumie senatorowie zaproponowali 45 zmian - podała 300polityka.pl.

Ustalono między innymi, że przy układaniu kalendarza wyborczego należy zagwarantować 10 dni na rejestrację komitetu i zbiórkę podpisów dla kandydata, przy czym poparcie dla niego będzie mogło być zbierane nie tylko tradycyjnie, ale także online poprzez konto ePUAP.

Komisje nie zaakceptowały za to poprawek PiS-u dot. terminu umieszczania kart wyborczych w skrzynkach pocztowych w przypadku głosowania korespondencyjnego.

19:05

18:55

18:35

Rosyjski lek Awifawir wykazał 90-procentową skuteczność w walce z koronawirusem - powiedział w poniedziałek przedstawiciel ministerstwa zdrowia Rosji Władimir Czułanow.

18:18

18:04

232 przypadki koronawirusa odnotowano w Szwecji w poniedziałek. To najniższy wynik od końca marca.

17:50

Władze ligi włoskiej rozważają wpuszczenie kibiców na trybuny już w lipcu. Serie A wznowi rozgrywki kilka dni wcześniej: 20 czerwca. Mecze mają się odbywać bez publiczności, a na stadionie będzie mogło przebywać nie więcej niż 300 osób - włączając drużyny, obsługę i dziennikarzy - informuje Radio Zet.

17:36

Poinformowano też o śmierci dziewięciu kolejnych osób.

17:34

178 nowych przypadków koronawirusa w Polsce - informuje Ministerstwo Zdrowia.

17:28

TTIME 17:15
Od 15 czerwca Polacy będą mogli podróżować do Grecji.

17:09

1 lipca w Rosji odbędzie się ogólnokrajowe głosowanie w sprawie reform konstytucyjnych, które mogłyby przedłużyć rządy Władimira Putina.

16:52

Dziś o godz. 18:15 odbędzie się briefing Tomasza Grodzkiego.

16:46

"Jako Warszawa deklarujemy pomoc w odnowieniu pomnika Tadeusza Kościuszki oraz współpracę z odpowiednimi władzami w USA w tej kwestii. Rozmawiałem o tym dziś z Ambasador Mosbacher" - napisał Rafał Trzaskowski.

16:36

Narodowy Bank Polski przelał dziś do budżetu państwa ponad 7,4 mld zł, czyli 95 proc. zysku wypracowanego przez NBP w 2019 r. - podało Radio Zet.

16:26

15:53

Od soboty 30 maja nie musimy zakrywać twarzy na otwartej przestrzeni. Są jednak miejsca np. komunikacja miejska, czy sklepy, gdzie nadal mamy obowiązek nosić maseczki. Luzowanie wprowadzonych uprzednio obostrzeń nie powinno uśpić naszej czujności - zalecają eksperci.

15:38

Dziś samoloty rejsowe znowu zaczęły latać między polskimi miastami. Na pokładzie i lotnisku obowiązuje szereg zasad bezpieczeństwa związanych z epidemią koronawirusa. "Głos Wielkopolski" sprawdził jak wygląda to w praktyce. Maseczki i mierzenie temperatury to norma.

15:20

Przez ostatnie tygodnie, podczas których - w związku z pandemią koronawirusa - wiele osób pozostawało w domach, na ulicach polskich miast panowały pustki. To jednak już przeszłość. Korki wróciły na krakowskie ulice - informuje "Gazeta Krakowska".

14:47

Liczba górników ze Śląska z potwierdzonym koronawirusem przekroczyła 4 tysiące. Najwięcej zakażeń jest w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. To efekt badań przesiewowych wśród załogi. Do dziś Covid-19 potwierdzono u 2049 pracowników spółki. Bardzo szybko rośnie liczba osób z koronawirusem w kopalni Zofiówka (JSW) - to już 515.

14:27

Od dzisiaj wracają loty rejsowe w kraju. Loty w reżimie sanitarnym wymuszonym pandemią koronawirusa będą wyglądały inaczej niż wcześniej. Ci, których czeka podróż samolotem, powinni zapoznać się z nowymi zasadami bezpieczeństwa. Urząd Lotnictwa Cywilnego opublikował ważne zalecenia.

14:07

Szef MON Mariusz Błaszczak mówił na konferencji prasowej w Zegrzu, że żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zapewnią organizatorom letniego wypoczynku dzieci niezbędne wsparcie logistyczne oraz psychologiczne. Zobowiązani będą również do odkażania pomieszczeń, sprzętu oraz pojazdów, którymi dzieci i młodzież będą podróżować.

13:47

W ciągu doby wykonano ponad 15,9 tys. testów na koronawirusa - informuje Ministerstwo Zdrowia.

13:25

W emocjonalnym wystąpieniu telewizyjnym premier Norwegii przyznała, że spanikowała w walce z koronawirusem, zarządzając zbyt surowe środki ostrożności. Nikt nie wątpi w sukces kraju w opanowaniu pandemii, alle ten sukces okupiono ogromnymi kosztami społecznymi i ekonomicznymi. Zdaniem ekspertów, Norwegia powinna unikać stosowania blokad, gdyby doszło do drugiej fali epidemii.

12:55

Szczegóły dotyczące nauki zdalnej do końca roku szkolnego przedstawił na konferencji prasowej minister edukacji narodowej. Dariusz Piontkowski dodał, że od 1 czerwca uruchomione zostały konsultacje dla wszystkich dzieci w szkołach. MEN opublikował również wytyczne dotyczące organizacji letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

12:27

Uczniowie nie wrócą do szkół przed wakacjami. Nauczanie zdalne będzie obowiązywać do końca roku szkolnego, czyli do 26 czerwca - poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

12:08

Połączone komisje senackie pracują nad ustawą o wyborach prezydenckich w 2020 r. z możliwością głosowania korespondencyjnego. Senat rozpocznie posiedzenie dziś o godz. 16:00.

11:55

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej będą przeciwdziałać rozszerzaniu epidemii koronawirusa w trakcie letnich kolonii dzieci i młodzieży.

11:25

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zaapelował do nauczycieli, by wszyscy uczniowie otrzymali promocję do następnej klasy oraz by oceny końcoworoczne były „plus jeden”. Jego zdaniem edukacja zdalna najwięcej trudności sprawiła właśnie dzieciom. Od 16 marca uczniowie nie chodzą do szkół, a lekcje odbywają się zdalnie. W najbliższych dniach dowiemy się, czy pozostanie tak do końca roku szkolnego.

11:05

Od dziś w środkach komunikacji zbiorowej wszystkie miejsca siedzące mogą być zajęte. Zmiany wprowadzone rozporządzeniem Rady Ministrów z 29 maja 2020 r. dotyczą także wszystkich pociągów. W związku z tym PKP Intercity wprowadza od 4 czerwca br. obowiązkową rezerwację miejsc we wszystkich kategoriach pociągów.

10:55

Rzecznik resortu zdrowia informuje, że w najbliższych dniach można spodziewać się kolejnych zachorowań na Śląsku. Dziś rano poinformowano o 170 nowych zakażeniach wśród górników i ich rodzin.

10:01

202 nowe przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (170), opolskiego (8), dolnośląskiego (6), wielkopolskiego (4), podlaskiego (3), pomorskiego (3), świętokrzyskiego (3), lubelskiego (2), lubuskiego (2), małopolskiego (1). Zmarła 54-letnia kobieta z Grudziądza.

09:01

Ministerstwo Zdrowia: 11 449 ozdrowieńców.

08:30

Za wcześnie by mówić o końcu epidemii, ale sytuacja jest opanowana - stwierdził w TVP1 rzecznik rządu Piotr Müller.

08:15

W poniedziałek rano w Dzienniku Ustaw została opublikowana uchwała PKW z 10 maja. Od dziś marszałek Sejmu Elżbieta Witek ma 14 dni na wyznaczenie nowego terminu wyborów prezydenckich. PiS chce, by głosowanie odbyło się 28 czerwca. Ze względu na epidemię ma mieć formę mieszaną - tradycyjną, w lokalach wyborczych i korespondencyjną, za pośrednictwem Poczty Polskiej.

06:59

Od dziś Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają loty, na razie tylko krajowe.

06:50

Od 30 maja nie trzeba zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – pod warunkiem zachowania dwóch metrów odstępu od innych.

06:45

Liczba zakażonych koronawirusem: 23 786/1 064 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Około godz. 10 kolejny komunikat Ministerstwa Zdrowia.

06:45

SPRAWDŹ co działo się w Polsce i na świecie w związku z pandemią koronawirusa w niedzielę 31 maja 2020.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną PolskaTimes
Dodaj ogłoszenie