Koronawirus na Podkarpaciu. Najnowsze informacje, liczby, wydarzenia, komunikaty. Raport w sprawie koronawirusa [3 IV]

Redakcja nowiny24.pl
Koronawirus na Podkarpaciu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty ws. pandemii koronawirusa w regionie. Raport aktualizowany jest na bieżąco przez cały dzień.

KORONAWIRUS W LICZBACH - AKTUALNE DANE

 • 125 - liczba osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu*
 • 3266 - liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce**
 • 65 - liczba osób, które zmarły**

*Dane na podstawie komunikatu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie
**Dane aktualizowane na podstawie cyklicznych komunikatów z Ministerstwa Zdrowia.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - INFORMACJE W JEDNYM MIEJSCU [PIĄTEK, 3 KWIETNIA]

17:25

117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem oraz sześć zgonów - to najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Potwierdzono też cztery kolejne zachorowania w woj. podkarpackim.

Czytaj także

13:35

Po okresie panicznego wykupu towarów w sklepach ceny owoców i warzyw trochę się ustabilizowały. Jednak podkarpaccy sprzedawcy obserwują, że klientów jest znacznie mniej, a ekonomiści prognozują, że ceny wzrosną, a towaru będzie mniej.

Czytaj także

13:00

W tarnobrzeskich sklepach i aptekach można już zobaczyć sprzedawców w przyłbicach, które ufundowało miasto. - Rozpoczęliśmy przekazywanie sprzętu ochronnego do miejsc, gdzie mieszkańcy zaopatrują się w różne produkty - mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, który zainicjował akcję.

12:52

Rzeszowscy policjanci kontrolują miejsca zwyczajowego wypoczynku mieszkańców Rzeszowa: bulwary nad Wisłokiem, parki, skwery i targowiska. Funkcjonariusze drogówki kontrolują środki komunikacji publicznej oraz transport niepubliczny sprawdzając czy liczba przewożonych pasażerów nie przekracza połowy ilości miejsc siedzących.

12:23

Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun podjął decyzję o czasowym zawieszeniu poboru opłat oraz przeprowadzania kontroli w strefach płatnego parkowania. Zarządzenie w tej sprawie zawiesza opłaty od dzisiaj, 3 kwietnia, aż do odwołania.

Czytaj także

12:10

Kolbuszowscy policjanci zajmują się sprawą mieszkańca powiatu, który złamał zakaz wychodzenie z domu.

11:42

- Słuchamy głosów środowiska, będziemy szukać złotego środka, choć na pewno zawsze ktoś będzie uważał, że jest poszkodowany - mówi o przerwanym sezonie piłkarskim senator Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i członek zarządu PZPN.

11:08

Internet to największa biblioteka świata. Obecny czas ograniczeń warto wykorzystać na pokazanie dziecku, że sieć internetowa oferuje o wiele ciekawsze możliwości niż wysyłanie lajków czy buziek do znajomych. Za Ministerstwem Cyfryzacji publikujemy listę wartościowych portali.

Masz teraz dobrą okazję, aby pokazać dziecku, że Internet to...

10:00

203 nowe przypadki koronawirusa w Polsce, 10 na Podkarpaciu. - Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 80-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu oraz 87-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu. Obie miały choroby współistniejące - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Czytaj także8:17

- Mamy pandemię koronawirusa, a spółdzielnia zaplanowała sobie remont balkonów, które w obecnej sytuacji są często jedynym bezpiecznym miejscem, gdzie można zaczerpnąć świeżego powietrza – skarżą się mieszkańcy Boguchwały.

Czytaj także

7:15

Właściciele firm przewozowych nie maja wątpliwości, epidemia koronawirusa znacząco zmieni ich branżę. Wiele z nich nie przetrwa trudnego okresu, a te najsilniejsze, w najlepszym wypadku zredukują liczbę pojazdów i pracowników.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - INFORMACJE W JEDNYM MIEJSCU [CZWARTEK, 2 KWIETNIA]

21:17

Ministerstwo Zdrowia podało 3 dziś komunikat. W Polsce mamy 254 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Nie ma wśród nich chorych z Podkarpacia. Potwierdzone przypadki dotyczą: 142 osób z woj. mazowieckiego, 73 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. zachodniopomorskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. łódzkiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubuskiego. Zmarło kolejnych 7 osób: 77-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie, 61-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie, 87-letnia kobieta ze szpitala w Limanowej, 65-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu oraz 75-letni mężczyzna ze szpitala w Pleszewie. Wszyscy mieli choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi już 2946. Zmarło łącznie 57 osób.20:55

Liczba zakażonych COVID-19 na całym świecie, jak podaje worldometers.info, przekroczyła dziś milion przypadków!

Czytaj także

20:40

Sanepid wydał polecenie o zamknięciu gminnego ośrodka zdrowia w Hyżnem. Personel medyczny mógł mieć kontakt z osobą zarażoną koronawirusem.

Czytaj także

20:23

Jest kolejny - trzeci już - przypadek zarażenia koronawirusem w Pratt & Whitney w Rzeszowie.

Czytaj także

19:32

Kolejne obostrzenia, które w związku z zagrożeniem koronawirusem wprowadził rząd, sprawiły, że sceny pod wielu sklepami przypominały dziś nieco sceny znane z czasów PRL. Jedyna róznica to, że ludzie w ogonkach po zakupy staja tera nie jeden przy drugim, ale w 1-2 metrowych odstępach.

Kolejki do sklepów spożywczych w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

19:00

Koronawirus na Podkarpaciu. Żandarmeria Wojskowa wspiera policjantów w patrolowaniu.

Koronawirus na Podkarpaciu. Żandarmeria Wojskowa wspiera w p...

18:18

Prywatne firmy, w tym przemyskie, wspomagają Wojewódzki Szpital w Przemyślu. Część przestawiła swoje moce produkcyjne na wytwarzanie środków ochronnych, płynów dezynfekcyjnych, żeli antybakteryjnych.

Czytaj także

17:45

W związku z podpisaniem przez prezydenta „Tarczy Antykryzysowej”, czyli pakietu pomocy państwa dla przedsiębiorców, Urząd Miasta Rzeszowa uruchamia specjalne numery telefonów, pod którymi wszyscy zainteresowani mogą dowiedzieć się o szczegółach możliwości korzystania z ulg określonych w ustawie.

Czytaj także

17:30

Święto Paniagi nie odbędzie się w zaplanowanym terminie - poinformowała Estrada Rzeszowska. Powód? Zagrażająca życiu i zdrowiu sytuacja epidemiologiczna.

16:45

Jak poinformowała WSSE w Rzeszowie, 7 nowych przypadków z Podkarpacia odnotowanych przez Ministerstwo Zdrowia w najnowszym raporcie dotyczy: starszej kobiety z powiatu krośnieńskiego, starszego mężczyzny z powiatu leżajskiego, młodej kobiety z powiatu rzeszowskiego, starszego mężczyzny z powiatu rzeszowskiego, mężczyzny w sile wieku z powiatu przeworskiego, mężczyzny w sile wieku z powiatu dębickiego i kobiety w sile wieku z powiatu dębickiego. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2767 testów. Potwierdzono łącznie 113 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2

Czytaj także

16:30

Ministerstwo Zdrowia w drugim dziś komunikacie informuje, że w Polsce jest 59 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 7 z nich z Podkarpacia. Potwierdzone przypadki ponadto dotyczą: 11 osób z woj. wielkopolskiego, 9 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz 1 osoby z woj. lubelskiego. Podano też informację o pięciu kolejnych zgonach (w sumie dziś już 7, a 51 od początku epidemii). Odnotowani w najnowszym komunikacie zmarli to: 65-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 61-letni mężczyzna i 77- letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 56-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie i 58-letni mężczyzna ze szpitala w Koszalinie. W sumie liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2692.16:11

To już jakaś plaga. Jasielscy policjanci otrzymali informację, że z oddziału zakaźnego jasielskiego szpitala znów uciekł pacjent.

Czytaj także

15:30

Po godzinie 15 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie podał najnowsze dane dotyczące koronawirusa na Podkarpaciu. Wynika z nich, że w naszym regionie jest 113 wykrytych zakażeń, w tej liczbie hospitalizowana u nas pacjentka z pow. tarnowskiego. Szczegółowe dane poniżej:

14:09

Jak informuje łańcucki szpital, 88-letnia kobieta która zmarła dziś nad ranem, pochodziła z pow. stalowowolskiego. Do Łańcuta została przewieziona z Mielca - w niedzielę. Pacjentka była obciążona ciężką niewydolnością krążeniowo-oddechową.

13:40

Nowe dwa potwierdzone przypadki z województwa podkarpackiego. Chodzi o: młodą kobietę z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, która znajduje się w ścisłej kwarantannie oraz kobietę w sile wieku z powiatu tarnowskiego, hospitalizowaną (w szpitalu w Łańcucie).

Czytaj także

13:04

- Jeśli ludzie będą nas okłamywać coraz częściej, to za chwilę nie będzie miał kto leczyć. Zrobi się bowiem efekt domina - mówi nam Paweł Giel, były piłkarz Stali Rzeszów, obecnie ratownik medyczny.

12:40

Do naszej redakcji zadzwonił taksówkarz, który obawiał się, że przez sytuację związaną z epidemią koronawirusa nie będzie w stanie przedłużyć homologacji na swój taksometr. Ten był ważny tylko do końca marca, a jak wiadomo, wszystkie urzędy i instytucje są zamknięte do odwołania. Co dalej?

Czytaj także

11:20

Ministerstwo Zdrowia opublikowało pierwszy dziś komunikat dotyczący liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce - jest ich 79. Poinformowano też o dwóch kolejnych ofiarach śmiertelnych - jedną z nich jest 88-letnia kobieta, która zmarła w szpitalu w Łańcucie.

Czytaj także

9:55

Dzienny raport Ministerstwa Zdrowia o koronawirusie

8:42

Koronawirus w Polsce pojawił się na początku marca. Przynajmniej tak wynika z oficjalnych statystyk. Ostatniego dnia miesiąca zanotowano już 2311 zachorowań oraz 33 przypadki śmiertelne. Zobacz na interaktywnej mapie, jak epidemia - dzień po dniu - opanowywała cały kraj.

Czytaj także

7:58

Lekarze rodzinni udzielają prawie wyłącznie teleporad, w gabinetach fizjoterapeutycznych większość wizyt jest przełożonych, otwartych jest tylko część gabinetów dentystycznych - tak w czasie pandemii koronawirusa działa służba zdrowia. NFZ uspokaja, że podstawowa opieka zdrowotna na Podkarpaciu działa niemal w 100 proc., a to znaczy, że pacjenci nie muszą się zastanawiać, czy ich przychodnia jest zamknięta. Do tej pory NFZ przyjął raptem dwa zgłoszenia od POZ na Podkarpaciu, które miały problemy kadrowe z lekarzami i były przez krótki czas zamknięte. Ale to nie oznacza jednak, że leczenie odbywa się tak, jak zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić.

CZYTAJ WIĘCEJ: W czasach zarazy w Polsce lepiej nie chorować. Lekarze przyjmują tylko najcięższe przypadki. Tak też jest na Podkarpaciu

Made with Flourish

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - INFORMACJE W JEDNYM MIEJSCU [ŚRODA, 1 KWIETNIA]

21:25

Ministerstwo Zdrowia poinformowało przed chwilą o 134 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. 4 z nich wykryto u mieszkańców Podkarpacia. Pozostałe dotyczą: 68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego. Resort zdrowia informuje też o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Czytaj także18:13

Sprawdziliśmy, jak wygląda Rzeszów po kolejnych obostrzeniach wprowadzonych przez rząd w związku z epidemią koronawirusa. Zobaczcie zdjęcia.

Krajobraz po kolejnych obostrzeniach wprowadzonych przez rzą...

17:44

Dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców władze Przemyśla rozpoczęły odkażanie najbardziej uczęszczanych chodników oraz przejść dla pieszych. Podobne działania Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej prowadzi na miejskich targowiskach. Już wcześniej rozpoczęto odkażania autobusów miejskich i przystanków.

Koronawirus. W Przemyślu odkażanych jest więcej miejsc, m.in...

17:24

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie przekazała 210 tysięcy złotych m.in. na zakup respiratorów do szpitali.

16:53

Masz pytania o świadczenia związne z opieką nad dzieckiem, czy w sprawach emerytalno-rentowych? W czwartek (2.04) w rzeszowskim ZUS telefoniczny dyżur ekspertów

Czytaj także

14:30

73 nowe zakażenia koronawirusem w Polsce, 5 na Podkarpaciu i śmierć kolejnej osoby w Tychach - to najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia.14:09

W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od 26 marca egzaminy dyplomowe przeprowadzane są w trybie online. W tym trybie odbywają się też zajęcia dydaktyczne.

13:02

We wtorek służby wojewody potwierdziły, że jedna z mieszkanek powiatu jasielskiego ma koronawirusa. Jak przekazała nam rzecznik wojewody trwa ustalenie osób, z którymi kontaktowała się kobieta oraz objęcie tych osób wraz z rodzinami kwarantanną.

12:39

To kolejna branża, w której epidemia koronawirusa powoduje ogromne straty. Sprzedawcy po kosztach wyprzedają wszystko. Część z roślin ozdobnych już została wyrzucona na śmietnik.

Czytaj także

AGROHURT tonie w kwiatach. Wszystko może pójść do śmieci [ZDJĘCIA]

11:20

- Ideą stworzenia teledysku było uświadomienie społeczeństwa o realnych zagrożeniach, jakie niesie ze sobą rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa - mówią strażacy z OSP Niziny.

10:53

Coraz więcej samorządowców kwestionuje sens i bezpieczeństwo majowych wyborów prezydenckich. Do buntu przyłączają się też samorządy z Podkarpacia.

Czytaj także

8:40

Zmarły dwie kolejne osoby, a testy laboratoryjne potwierdziły 36 nowych zakażeń koronawirusem - informuje w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. - Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Zmarli to: 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach.8:15

O pomoc przedsiębiorcy wynajmujący lokale od Spółdzielni Mieszkaniowej Nowe Miasto poprosili nie tylko jej prezesa, ale i prezydenta Rzeszowa.

7:30

Ponad 120 osób straciło pracę w Arkus&Romet Group w Dębicy. AG Motors zwolni 47 osób. Z etatem żegna się też wiele osób zatrudnionych w różnego rodzaju mniejszych zakładach usługowych. Czarny scenariusz mówi o 1-2 milionach Polaków, którzy stracą pracę przez kryzys spowodowany koronawirusem.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - INFORMACJE W JEDNYM MIEJSCU [PONIEDZIAŁEK, 31 MARCA]

20:23

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 96 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarła kolejna osoba - 37-latek hospitalizowany w Warszawie. Wśród nowych zakażeń dwa dotyczą Podkarpacia. Liczba zachorowań w naszym regionie wzrosła do 95.

Czytaj także18:45

Tak wygląda Mielec w czasach pandemii koronawirusa. To poruszające wideo z przesłaniem obejrzało już kilkanaście tysięcy osób.

18:11

Na terenie firmy Pratt & Whitney Rzeszów potwierdzono we wtorek drugi przypadek zakażenia koronawirusem. Pierwsze zachorowanie wykryto w minioną środę.

Czytaj także

17:39

Prawo i Sprawiedliwość odrzuciło poprawki Senatu skreślające z noweli specustawy zmiany w Kodeksie wyborczym i w ustawie o Radzie Dialogu Społecznego. Przepadł wniosek przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budki, by każdą z poprawek głosować osobno. Sejm przyjął większością 446 głosów całą ustawę o tarczy antykryzysowej, jednak odrzucił większość wprowadzonych do niej poprawek senackich.

Czytaj także

16:45

Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski swoją decyzją umorzył podatek od nieruchomości szpitalowi i pogotowiu ratowniczemu. Dla obu placówek to ponad 260 tys. złotych oszczędności.

16:36

Ruszyły zakupy dla szpitali. Samorząd województwa uruchomił unijne pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego na najpilniejsze zakupy dla szpitali. W sumie na ten cel zarezerwowane jest 50 mln zł. Zakupy będą w pierwszej kolejności dotyczyć środków ochrony zdrowia dla personelu medycznego – maseczki, gogle, rękawiczki, płyny do dezynfekcji, kombinezony. Zamawiany jest także sprzęt niezbędny w udzielaniu pomocy osobom zarażonym. Są to przede wszystkim respiratory. W najbliższych dniach 20 sztuk trafi do szpitala zakaźnego w Łańcucie. W trakcie jest także zakup urządzenia do przeprowadzania testów na obecność koronawirusa dla sanepidu. Sprzęt ma pomóc zwiększyć ilość wykonywanych badań. Sanepid otrzyma także 7 samochodów potrzebnych do przewozu próbek. Każda z pięciu stacji pogotowia w województwie dostanie po 3 ambulanse, w sumie 15 aut, które będą służyć do przewozu pacjentów i pobierania wymazów. Uruchamiane jest także dodatkowe, czwarte specjalistyczne urządzenie, które wykorzystywane jest w ostrej niewydolności oddechowej.

16:01

Jak Amerykanie radzą sobie z koronawirusem? Czy dochodzi do masowych zwolnień? Czy w szpitalach brakuje ochronnych ubrań? O relację z Nowego Jorku poprosiliśmy Aleksandra Koraba, kiedyś dziennikarza "Nowin", dziś współzałożyciela portalu ETNT Health. Zobaczcie naszą wideorozmowę.

Czytaj także

15:00

Znane są już wyniki testów na koronawirusa prawie 60 pracowników szpitala wojewódzkiego w Tarnobrzegu. Do sześciu wzrosła liczba osób, u których wykryto zakażenie. Oprócz trojga lekarzy, o czym informowaliśmy w piątek 27 marca, pozytywny wynik testów otrzymało także trzech innych członków personelu medycznego.

14:30

W Polsce są 83 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, 13 z nich dotyczy województwa podkarpackiego. Zmarła też kolejna osoba. To 70-letnia kobieta zakażona koronawirusem, która była hospitalizowana w Tychach.13:47

Marma Polskie Folie przekazała pogotowiu i szpitalowi w Rzeszowie oraz gminom Ropczyce i Nowa Dęba specjalną partię certyfikowanej włókniny do uszycia 100 000 sztuk maseczek chirurgicznych.

13:19

Czterech mieszkańców Krosna odpowie za złamanie zakazu gromadzenia się, więcej niż dwóch osób. Mężczyźni razem pili alkohol na ławce. Gdy policjanci pouczyli ich, że mają rozejść się do domów, ci oznajmili, że spotkali się towarzysko i nie mają zamiaru stosować się do żadnych zakazów.

12:50

Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w poruszaniu się w związku z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. - Chcemy uniknąć tego co spotkało naszych partnerów w Europie Zachodniej - mówił premier Mateusz Morawicki. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

12:08

Rodzice i dyrektorzy podkarpackich szkół uważają, że egzaminy ósmoklasistów powinny być odwołane. A co z maturami? Te trzeba przesunąć na inny termin - nie mają wątpliwości.

Czytaj także

11:20

Aplikacja ułatwia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny bez wizyt policji. W związku z jej uruchomieniem Polacy zadają Ministerstwu Cyfryzacji pytania. Chociażby takie: czy jestem śledzony?

10:29

Kolejna firma wspiera lokalne szpitale w walce z koronawirusem. Tym razem do szpitala w Łańcucie trafiło osiem oczyszczaczy powietrza.

9:22

- Najpierw zapewnijmy bezpieczeństwo, a później bierzmy się za wybory - apeluje Bartosz Romowicz, burmistrz miasta i gminy Ustrzyki Dolne. - Nie narażę zdrowia i życia mieszkańców mojej gminy tylko po to, by ktoś zorganizował wybory, bo ktoś chce te wybory wygrać.

Czytaj także

8:40

Mamy 77 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało we wtorek rano Ministerstwo Zdrowia. - Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 9 z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego i 3 z woj. pomorskiego.7:00

Gdzie mają szukać pomocy ciężarne pacjentki, objęte np. przymusową kwarantanną lub mające podejrzenie koronawirusa? Czy w czasie epidemii odwołać planowane badania USG i wizyty kontrolne? Te i inne pytania zadają sobie ciężarne z Podkarpacia, które nie mogą znaleźć odpowiednich rekomendacji naszych władz.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - INFORMACJE W JEDNYM MIEJSCU [PONIEDZIAŁEK, 30 MARCA]

20.30

W związku z pandemią koronawirusa do oddziałów ZUS na Podkarpaciu wpłynęło dotychczas 361 wniosków w sprawie odroczenia terminu płatności składek.

Czytaj także

20:00

5 kolejnych ofiar śmiertelnych i 71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - to najnowszy komunikat Ministerstwa Zdrowia. Potwierdzone przypadki dotyczą: 26 osób z woj. mazowieckiego, 17 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. - Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi, 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju - czytamy w komunikacie.18:33

W miniony weekend policjanci szczególną uwagę kierowali na miejsca, gdzie najczęściej gromadzą się mieszkańcy Rzeszowa, po to by spacerować, czy w sposób aktywny spędzać czas. Na ulicach, w parkach i terenach nad Wisłokiem porządku strzegły patrole. Sytuację z powietrza monitorował policyjny dron.

16:22

Ból zęba podczas pandemii koronawirusa może okazać się sporym problemem, ponieważ większość stomatologów zrezygnowała ze świadczenia swoich usług. NFZ opublikował na swojej stronie listę pozostałych placówek na Podkarpaciu, w których znajdziemy pomoc w nagłych przypadkach.

14:50

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych 79 zakażeniach koronawirusem. 4 osoby są z województwa podkarpackiego. Pozostałe przypadki dotyczą: 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 19 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. Liczba zakażonych w kraju wzrosła do 1984, 26 osób zmarło.

Czytaj także13:20

Wyzdrowiały dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem w województwie podkarpackim - informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie. Ten pozytywny bilans w regionie zwiększył się zatem do czterech osób. Mieszkańcy naszego regionu, u których podjęte leczenie zakończyło się pełnym sukcesem to młody mężczyzna z powiatu stalowowolskiego oraz starsza kobieta z powiatu leżajskiego. Oboje pacjenci przebywali w ostatnich dniach w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. Kilka dni wcześniej poinformowano o wyzdrowieniu dwóch innych osób, małżeństwa z powiatu leżajskiego.

Czytaj także

12:20

Kolejne przykłady bezmyślnego zachowania podczas kwarantanny. Tym razem z powiatu tarnobrzeskiego.

12:00

Katedra Konstrukcji Maszyn na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa włączyła się w pomoc lokalnym służbom medycznym. Zpoczątkowała prace nad prostymi rozwiązaniami środków ochrony osobistej przeznaczonych m.in. dla lekarzy i osób narażonych na częste kontakty osobowe. Projektowane wzory przyłbic są przeznaczone do samodzielnego wytworzenia i montażu z m.in. wykorzystaniem drukarek 3D, które są na wyposażeniu w laboratoriach PRz, ale często również wielu instytucji i gospodarstw domowych.

11:30

Policjanci codziennie kontrolują, czy osoby objęte kwarantanną domową stosują się do zaleceń pozostania w domu. Większość objętych kwarantanną zachowuje się odpowiedzialnie. Niestety, zdarzają się przypadki, że osoby świadomie ją łamią, jak dwaj mieszkańcy gminy Radymno, którzy podczas kwarantanny przyjęli u siebie w domu znajomego. Za swoją lekkomyślność odpowiedzą przed sądem.

Czytaj także

11:05

Zobaczcie, jak wyglądają opustoszałe ulice Kolbuszowej. Mieszkańcy posłuchali zaleceń i zostaja w domach.

9:36

Oświadczenie Centrum Medycznego w Łańcucie: "Z przykrością zawiadamiamy o śmierci pacjentów zarażonych koronawirusem. Pacjenci zmarli w dniach 29 i 30.03.2020 w Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnych: Mężczyzna w wieku 80 lat z powiatu krośnieńskiego - przyczyna zgonu - zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc. Pacjent zmarł w krótkim czasie po przyjęciu do szpitala (w pierwszej dobie pobytu), w dniu 29.03.2020 o godz. 23.55. Dodatkowo pacjent obciążony chorobami przewlekłymi. Kobieta w wieku 32 lat z powiatu lubaczowskiego - przyczyna zgonu - zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc. Zmarła w dziewiątej dobie, w dniu 30.03.2020 o godz. 7.00. Pacjentka obciążona chorobami towarzyszącymi. Rodzinom składamy wyrazy współczucia".8:55

PILNE! NIE ŻYJĄ 4 KOLEJNE OSOBY Z POWODU ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM. DWIE Z NICH ZMARŁY W SZPITALU W ŁAŃCUCIE. Ministerstwo Zdrowia informuje: Mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1905/26 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Czytaj także

8:14

Z powodu pandemii koronawirusa w Rzeszowie wiele wydarzeń, koncertów i imprez zostało odwołanych, bądź przełożonych. Sprawdź, które.

7:15

Podkarpackie kurorty: Rymanów-Zdrój, Iwonicz-Zdrój, Polańczyk i Horyniec-Zdrój świecą pustkami.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - INFORMACJE W JEDNYM MIEJSCU [NIEDZIELA, 29 MARCA]

20:45

Mamy 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby - czytamy w najnowszym komunikacie Ministerstwa Zdrowia. Na liście nie ma nowych zakażeń z Podkarpacia.20:03

Czy w okresie pandemii koronawirusa, kiedy dzieci nie chodzą do żłobków, przedszkoli, a studenci opuścili akademiki, trzeba będzie ponosić opłaty? Takie pytania otrzymujemy od naszych czytelników. Sprawdziliśmy, jak to wygląda.

18:07

Centralna Komisja Egzaminacyjna zachęca ósmoklasistów i maturzystów do próbnych egzaminów. W czasach pandemii arkusze zostaną udostępnione na stronie CKE i OKE. My także proponujemy maturzystom próbne testy przygotowane przez dębickich nauczycieli.

Czytaj także

16:24

Kolejne organizacje i wolontariusze włączają się w pomoc dla osób potrzebujących, które w czasie pandemii koronawirusa mogą mieć problemy. Pod telefonami i w sieci dyżurują psycholodzy, także telefonicznie można poprosić o pomoc w zrobieniu zakupów, czy odbiorze lekarstw z apteki.

14:30

Po godz. 14 Ministerstwo Zdrowia opublikowało drugi komunikat. W Polsce mamy 54 nowych osób z koronawirusem. 5 z nich to mieszkańcy Podkarpacia. Jest też 20 ofiara śmiertelna. To 82-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Raciborzu.12:42

Mąż wraca z zagranicy i chce odbyć kwarantannę w odosobnieniu, gdzie go skierować? Na to pytanie mieszkanka Łańcuta nie dostała żadnej odpowiedzi. Jak się okazało, zarówno władze gminy, jak i miasta, nie dysponują lokalami, które odpowiadają wytycznym wojewody.

Czytaj także

9:25

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 79 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Nie ma wśród nich mieszkańców Podkarpacia. Zmarła też kolejna osoba. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Był pacjentem szpitala w Bytomiu.9:12

Gdzie oglądać transmisję z mszy świętych w internecie w Rzeszowie i na Podkarpaciu? Publikujemy listę parafii i jednocześnie przypominamy, że w związku z zagrożeniem koronawirusem Kościół udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w mszach świętych w niedzielę. Apelujemy: zostań w domu!

Czytaj także

7:45

Pogrzeb śp. ks. Romana Kopacza, proboszcza parafii Drwinia, u którego wykryto koronawirusa, odbył się w czwartek, na cmentarzu w Trzcinicy. Po pochówku, w miejscowym kościele została odprawiona msza w intencji zmarłego. Z powodu zagrożenia COVID-19 w obrzędzie mogła wziąć udział tylko najbliższa rodzina.

7:00

O rozwoju gospodarczym regionu i pomocy przedsiębiorcom w trudnym czasie epidemii rozmawiamy z WŁADYSŁAWEM ORTYLEM, marszałkiem województwa podkarpackiego.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - INFORMACJE W JEDNYM MIEJSCU [SOBOTA, 28 MARCA]

20:00

157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W szpitalu w Warszawie zmarła kolejna osoba - to 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

Czytaj także

18:50

Ministerstwo Zdrowia publikuje dzienny raport o koronawirusie.

14:31

45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

Potwierdzone przypadki dotyczą:

 • 14 osób z woj.łódzkiego,
 • 8 osób z woj. podlaskiego,
 • 6 osób z woj. dolnośląskiego,
 • 5 osób z woj. świętokrzyskiego,
 • 4 osób z woj. małopolskiego,
 • 3 osób z woj. wielkopolskiego,
 • 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego
 • po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego

12:50

Izba Przyjęć w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie otwarta. Pacjent nie miał koronawirusa. Badania laboratoryjne nie potwierdziły zakażenia koronawirusem u mężczyzny, który w piątek trafił na izbę przyjęć szpitala przy ul. Rycerskiej.

Czytaj także

9:45

W piątek liczba osób objętych kwarantanną na Podkarpaciu wynosiła ponad 10 tys. Od kilku dni żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wspierają policjantów, którzy w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach.

Czytaj także

Koronawirus na Podkarpaciu. Policjanci i żołnierze obrony te...

9:14

47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało własnie Ministerstwo Zdrowia

Przypadki dotyczą:

 • 12 osób z woj. małopolskiego,
 • 10 osób z woj. śląskiego,
 • 7 osób z woj. zachodniopomorskiego,
 • 6 osób z woj. lubelskiego,
 • 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
 • 3 osób z woj. pomorskiego,
 • 2 osób z woj. wielkopolskiego
 • po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego

8:30

Służby wojewody uzupełniły informację nt. wczorajszych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu: chodzi o kobietę w sile wieku z powiatu stalowowolskiego (stan dobry, ścisła kwarantanna), kobietę w sile wieku z powiatu jasielskiego (stan dobry, ścisła kwarantanna) oraz starszego mężczyznę z powiatu leżajskiego (a nie jarosławskiego, który był hospitalizowany w szpitalu w Jarosławiu a aktualnie przebywa w szpitalu w Łańcucie).

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7756 osób, a 10 709 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 95 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1890 testów.

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus na Podkarpaciu. Najnowsze informacje, liczby, wydarzenia, komunikaty. Raport w sprawie koronawirusa [3 IV] - Nowiny

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie