Koronawirus na Podkarpaciu. Informacje, komunikaty, wydarzenia. Raport w sprawie epidemii [9.07]

Redakcja nowiny24.pl
Koronawirus na Podkarpaciu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty ws. pandemii koronawirusa w regionie. Raport aktualizowany jest na bieżąco przez cały dzień.

KORONAWIRUS W LICZBACH - AKTUALNE DANE

  • 825 - liczba osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu
  • 55 - liczba zgonów na Podkarpaciu
  • 36 951 - liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce
  • 1 551 - liczba osób, które zmarły w Polsce

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 9 LIPCA]

15:37

Kolejne duże ognisko koronawirusa na Podkarpaciu. W Zakładach Mięsnych w Jarosławiu zakażenie potwierdzono u 44 pracowników.

13:40

W Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach dwie osoby zakaziły się koronawirusem. To pracownicy DPS-u.

Czytaj także

12:25

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski zapewniał na antenie Polsat News, że jeśli druga fala nadejdzie, to Polska będzie na nią przygotowana. Szef resortu zdrowia dodał także, że w przypadku drugiej fali wrócimy do obowiązków w czasie epidemii, w tym do zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Czytaj także

10:35

Jest najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. W Polsce 262 nowe zakażenia. 7 z nich na Podkarpaciu. Zmarło kolejnych 9 osób.

Czytaj także9:05

Planujecie wakacyjny wyjazd do Finlandii? To musicie poczekać, albo zmienić plany. Fińskie władze przedstawiły pełną listę krajów, których obywatele będą mogli od poniedziałku bez problemów przekraczać granice Finlandii. Na tej liście nie ma Polski.

Czytaj także

7:57

Dlaczego również w dobie pandemii Covid 19 tak istotne znaczenie mają szczepienia przeciwko meningokokom, pneumokokom, grypie, krztuścowi czy odrze? Kiedy możemy spodziewać się szczepionkowej ochrony przed zakażeniem koronawirusem? Odpowiedzi na te pytania udzieliła dr hab. Ewa Augustynowicz z Zakładu Epidemiologii Chorób Zakaźnych i Nadzoru, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 8 LIPCA]

15:58

- W tej chwili klerycy i księża - łącznie ze mną - są na wakacjach. Kilka osób, które przebywają na tzw. dyżurze zostały objęte kwarantanną. Postępujemy zgodnie z zaleceniami sanepidu - poinformował w środę portal nowiny24.pl ks. Konrad Dyrda, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.

Czytaj także

15:33

Liczba zakażeń koronawirusem w Przemyślu i powiecie przemyskim przekroczyła 100. Sanepid potwierdził nowe zakażenia. Do 7 lipca 9 przypadków koronawirusa wykryto u pracowników dwóch sklepów Lidl, wirusa ma też ksiądz z parafii w Ostrowie i 13 osób, które się z nim kontaktowały.

11:45

Nieprzestrzeganie obostrzeń nałożonych w związku z epidemią koronawirusa może słono kosztować. Sanepid nałożył ponad 4 tysiące kar administracyjnych, a ich wysokość wynosi już łącznie 20,3 mln zł.

Czytaj także

10:35

Jest najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Aż 27 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. W Polsce 277 nowych przypadków i 15 kolejnych zgonów.

Czytaj także8:20

W związku z nadal obowiązującym stanem epidemii SARS-COV-2 zarząd Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej podjął uchwałę w sprawie przyjęcia wytycznych i zaleceń dotyczących rozgrywek 4 ligi i niższych klas rozgrywkowych na sezon 2020/2021.

Czytaj także

7:30

Wreszcie lepsze wieści ekonomiczne, bo podkarpacka gospodarka odnotowała lepsze wyniki. W maju 2020 r. zwiększyła się wartość produkcji sprzedanej przemysłu. Więcej też mieszkań przekazano do użytkowania i wzrosła sprzedaż hurtowa – informuje Urząd Statystyczny w Rzeszowie.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 7 LIPCA]

17:50

Nowe badania pokazują występowanie u dzieci zakażonych koronawirusem poważnych uszkodzeń mózgu.

Czytaj także

13:10

Pozytywny wynik dały testy na koronawirusa przeprowadzone u dwóch pacjentów, którzy w niedzielę zgłosili się do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Czytaj także

11:52

Wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek przebywa na kwarantannie. Miał kontakt z osobą, która była w Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach (gm. Fredropol), gdzie z kolei potwierdzono dwa zakażenia koronawirusem.

Czytaj także

10:33

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia: Aż 17 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. W Polsce 257 nowych przypadków i 7 kolejnych zgonów.

Czytaj także9:00

Zobaczcie ile testów na koronawirusa wykonano na Podkarpaciu, a ile w innych województwach. Są spore różnice.

7:45

Koronawirus uległ nowej mutacji, przez którą szybciej infekuje i namnaża się w komórkach człowieka. Szczep ten dominuje aktualnie w Europie i może utrudnić opracowanie środków farmaceutycznych do walki z COVID-19. Badacze widzą też jednak pozytywny aspekt zmiany w genach wirusa.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 6 LIPCA]

19:10

Koronawirus uległ nowej mutacji, przez którą szybciej infekuje i namnaża się w komórkach człowieka. Szczep ten dominuje aktualnie w Europie i może utrudnić opracowanie środków farmaceutycznych do walki z COVID-19. Badacze widzą też jednak pozytywny aspekt zmiany w genach wirusa.

Czytaj także

15:48

Od kilku dni proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle oraz dwóch wikariuszy przebywają w kwarantannie. Sanepid pobrał od nich próbki na obecność COVID-19. Czekają na wyniki.

Czytaj także

15:28

W ostatnich dniach Czytelnicy informują nas o długiej kolejce osób, czekających na wejście na baseny ROSIRu. Chętnych jest więcej, niż miejsc. - Limit wejść to ustalony przez sanepid 500 osób i my nic nie możemy z tym zrobić - rozkłada ręce Agnieszka Siwak-Krzywonos z Biura Prasowego Miasta Rzeszowa.

Czytaj także

10:40

Na Podkarpaciu zmarło aż 3 osoby zakażone koronawirusem. Wszyscy to pacjenci szpitala w Łańcucie. W regionie potwierdzono 13 nowych zakażeń. W Polsce w sumie 205 nowych przypadków i 4 zgony.

Czytaj także7:50

Suszarka do włosów? Zakazana! To tylko jeden z przykładów rzeczy, które podczas epidemii musisz zabrać na urlop w domu. A co z pościelą, ręcznikami, naczyniami, zabawkami, parawanem? Sprawdź!

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 5 LIPCA]

14:38

Londyn znosi 10 lipca obowiązek kwarantanny po przylocie do tego kraju dla obywateli prawie 60 krajów. Wśród nich są też Polacy.

Czytaj także

10:30

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dot. liczby nowych zakażeń koronawirusem w Polsce i na Podkarpaciu. Jest 231 nowych przypadków i 5 zgonów. Nie żyje pacjent z Łańcuta.

Czytaj także

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 4 LIPCA]

20:08

Rodzice się denerwują. Złożyli wniosek o dodatkowy zasiłek opiekuńczy, a jeszcze nie dostali żadnych pieniędzy. ZUS wyjaśnia, że sporym problemem jest niekompletność wniosków.

Czytaj także

16:31

Pracownik Federal - Mogul, największego zakładu produkcyjnego w Gorzycach, jest zakażony koronawirusem. To nowy, już 58 potwierdzony przypadek koronawirusa w powiecie tarnobrzeskim.

10:35

W sobotę rano na Podkarpaciu mamy 40 nowych przypadków koronawirusa. To rekord zakażeń w regionie. Najwięcej, aż 19 chorych osób, jest z powiatu jarosławskiego.

Czytaj także9:48

- Mimo epidemii chętnych do pielgrzymowania było więcej niż mogliśmy zapisać. To nas zaskoczyło - powiedział ks. Krzysztof Szybiak z Przemyśla.

Wyruszyła jubileuszowa 40. Przemyska Archidiecezjalna Piesza...

7:30

Podczas kontroli prowadzonych w środę i czwartek funkcjonariusze sprawdzili w Rzeszowie 123 autobusy, przede wszystkim komunikacji miejskiej, skontrolowali 775 pasażerów.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 3 LIPCA]

20:09

U księdza z parafii św. Jadwigi w Dębicy wykryto koronawirusa. Pozostali kapłani zostali objęci kwarantanną. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dębicy apeluje do osób, które uczestniczyły w nabożeństwach w kościele św. Jadwigi, o zgłaszanie się w celu przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa.

Czytaj także

11:24

Od piątku (3 lipca) obywatele Unii Europejskiej, w tym Polacy, zwolnieni zostają z kwarantanny po przekroczeniu granicy zewnętrznej Unii. W województwie podkarpackim dotyczy to m.in. podróżnych przekraczających granicę z Ukrainy do Polski. Od 6 lipca pracę wznawia polsko-ukraińskie przejście w Budomierzu.

10:40

Koronawirus nie odpuszcza. W Polsce jest 259 nowych zakażeń, w województwie podkarpackim - 12. Zmarło 15 kolejnych osób.

Czytaj także8:30

Kierowcy narzekają na wydłużony czas obsługi w wydziale komunikacji starostwa powiatowego w Rzeszowie. Wielu z nich do urzędu przychodzi już przed godz. 7 rano, aby ustawić się w kolejce po bilet z numerkiem do kolejnej kolejki. - - Rozumiem że świat się zmienił przez pandemię koronawirusa, ale to co się dzieje w ty wydziale to jakaś kpina... - pisze w mailu do redakcji nasza Czytelniczka.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 2 LIPCA]

19:38

Pandemia koronawirusa ujawniła cztery główne typy klientów: zachowawczy cynik, ostrożny optymista, obojętny pesymista oraz rozluźniony marzyciel. Jakim typem klienta jesteś ty - sprawdź!

Czytaj także

15:27

Pierwsza w Polsce poradnia dla ozdrowieńców powstała w Rzeszowie. Ma pomoć w walce z COVID-19.

Czytaj także

15:01

W ognisku w miejscowości Piwoda sanepid potwierdził wynik dodatni już u 40 osób. Nie tylko wśród rodziny, ale także u osób z kontaktu. W Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu - u 109.

Czytaj także

12:54

- Od dłuższego czasu docierają do nas informacje, że część pasażerów MPK nie przestrzega obowiązujących zasad związanych z pandemią - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. - Część osób nie zakłada maseczek i nie przestrzega nakazanych odległości między pasażerami.

Czytaj także

10:35

W Polsce jest 371 nowych zakażeń koronawirusem, 13 z nich dotyczy województwa podkarpackiego. W regionie zmarła 75-letnia pacjentka szpitala w Łańcucie.

Czytaj także
KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 1 LIPCA]

17:40

- Umieramy, prosimy rząd, żeby zobaczył, że jeszcze żyjemy, ale to koniec naszego życia - apeluje Rafał Jańczuk, prezes Polskiego Stowarzyszenia Przewoźników Autokarowych. W środę, 1 lipca, na ulice 8 polskich miast wyjechały dziesiątki autokarów. To forma protestu i wołania o pomoc. W Rzeszowie autokarów było około 100. Przewoźnicy chcą, by rząd pomógł im w kryzysie.

Czytaj także

13:05

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała we wtorek o aktualnej sytuacji epidemicznej na Podkarpaciu.

Czytaj także

12:05

Około 50 autokarów przejedzie dziś przez centrum Rzeszowa. Przewoźnicy chcą zwrócić uwagę rządu na swoją kryzysową sytuację. - Chcemy pokazać, że branża umiera i jeśli nic się nie zmieni, to nie będzie nas za 2 – 3 miesiące - wyjaśnia Rafał Jańczuk, prezes Polskiego Stowarzyszenia Przewoźników Autokarowych.

Czytaj także

10:30

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dot. liczby osób zakażonych koronawirusem w kraju i na Podkarpaciu.

Czytaj także

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 30 CZERWCA]

19:58

Ksiądz z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Ostrowie koło Przemyśla został zakażony koronawirusem. - Osoby uczestniczące w obrzędach religijnych w parafii św. Marii Magdaleny w Ostrowie koło Przemyśla od 20 do 27 czerwca, proszone są o obserwowanie swojego stanu zdrowia - czytamy w komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przemyślu.

Czytaj także

16:17

W ostatnich dniach nieznacznie zmalały obawy Polaków dotyczące wyjścia do restauracji czy sklepu. Podobnie mniejsze ryzyko zauważalne jest w korzystaniu z hoteli czy usług fryzjerów. Ponadto poprawiają się nastroje dotyczące sytuacji finansowej. Wciąż tym, co najbardziej niepokoi Polaków w związku z Covid-19 jest zdrowie członków rodziny. - Okres letni jak i czas jaki upłynął od momentu rozpoczęcia restrykcyjnej kwarantanny powoduje, że jesteśmy już zmęczeni ograniczeniami i obawami, które towarzyszą nam od miesięcy i chcemy wrócić do dawnego życia - tłumaczą eksperci.

Czytaj także

12:22

Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego analizują, dlaczego województwo śląskie określa się mianem epicentrum epidemii koronawirusa w Polsce. Wnioski opublikowali w artykule, który ukazał się w czasopiśmie „Eurasian Geography and Economics”.

Czytaj także

10:30

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport. dot. liczby zakażeń koronawirusem w Polsce i na Podkarpaciu.

Czytaj także

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 29 CZERWCA]

16:30

W związku z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem u jednego z członków zarządu województwa, sanepid przeprowadził postępowanie epidemiologiczne. - Badaniom na obecność wirusa poddano 25 osób. Wszystkie dały wynik negatywny - informuje rzecznik prasowy marszałka Tomasz Leyko.

14:13

Oddział ginekologiczno-położniczy i poradnia dla kobiet w Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie znów przyjmują pacjentki.

13:57

Podlasie Nadbużańskie, Puszcza Knyszyńska, Północna Suwalszczyzna, Beskid Niski, Pasmo Policy, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie i Góry Izerskie, Pogórze Przemyskie oraz Puszcza Augustowska - oto nasze propozycje nieco mniej obleganych miejsc na tegoroczne wakacje w Polsce. Tam odpocznesz od tłumów i koronawirusa.

Czytaj także

10:45

12 nowych zakażeń na Podarpaciu. W Polsce 247 nowych przypadków 6 zgonów.

Czytaj także10:12

Prawdziwy obraz epidemii koronawirusa na świecie jest przerażający. Liczba śmiertelnych ofiar osiągnęła pół miliona, zarejestrowano już 10 milionów zakażeń. To informacja zwłaszcza dla tych, którzy tak ochoczo powtarzają, że koronawirus to ściema.

Czytaj także

8:50

Naukowcy stale uzupełniają listę symptomów, wskazujących na zakażenie koronawirusem. Warto o nich pamiętać, by wcześniej szukać lekarskiej pomocy. Specjaliści ostrzegają: do objawów zakażenia koronawirusem trzeba dopisać teraz kolejne. To katar, nudności oraz biegunka. Taka jest opinia naukowców z amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Czytaj także

7:50

Do wrocławskich autobusów i tramwajów miejskich weszła policja, władze Katowic poprosiły komendy policji o podobne działania, tak samo jest w Krakowie. W podkarpackich miastach nie ma specjalnych kontroli, czy pasażerowie w pojazdach miejskich używają obowiązkowych maseczek.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 28 CZERWCA]

16:47

Od soboty czynny jest basen kąpielowy GOSiR we Frysztaku. Można z niego korzystać codziennie od godziny 9 do 19.

Basen kąpielowy GOSiR we Frysztaku już czynny. To nie tylko ...

15:03

Zobaczcie jak wyglądają wybory w czasie epidemii w Tarnobrzegu.

Zakończyły się Wybory prezydenckie 2020 w Tarnobrzegu. Były ...

13:25

Trwają wybory prezydencie 2020. Zobaczcie zdjęcia naszego fotoreportera z lokali wyborczych w Rzeszowie.

Wybory prezydenckie 2020. Mamy zdjęcia z Rzeszowa [GALERIA]

12:40

Trwają wybory prezydenckie 2020 w reżimie sanitarnym. Zobaczcie zdjęcia z lokali wyborczych w Przemyślu.

Wybory prezydenckie 2020. Zdjęcia z lokali wyborczych w Prze...

10:35

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielnym komunikacje o 193 nowych potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Na Podkarpaciu to 14 nowych zakażeń.

Czytaj także

8:22

O godz. 10:30 podamy informacje o nowych zakażeniach koronawirusem.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 27 CZERWCA]

19:50

Rośnie liczba zakażonych Covid-19 na Podkarpaciu. Najwięcej takich osób jest w Jarosławiu. Koronawrus dał znać o sobie również w Piwodzie, Rzeszowie, Birczy, Sanoku i Kolbuszowej. - Wszystkie osoby z dodatnim wynikiem testów są hospitalizowane lub przebywają w izolacji - informuje Dorota Gibała z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Czytaj także

14:50

Anna Huk, członek zarządu województwa podkarpackiego, jest zarażona koronawirusem. Przeprowadzono testy u wszystkich pozostałych członków zarządu. Władysław Ortyl, Ewa Draus, Piotr Pilch i Stanisław Kruczek mają wynik negatywny.

Czytaj także

12:18

Kiedy powstanie lek na koronawirusa? - Mamy unikalną szansę, żeby polska firma jako pierwsza na świecie wyprodukowała lek z osocza ozdrowieńców - przekonuje Piotr Fic, członek zarządu ds. operacyjnych Biomed Lublin S.A. Specjaliści z Lublina pracują nad stworzeniem preparatu na bazie osocza ozdrowieńców. Spółka ma opatentowaną technologię izolowania z niego przeciwciał i pieniądze państwowe na stworzenie pionierskiego leku. Jest już gotowa do rozpoczęcia produkcji. - Jeszcze w lipcu powinniśmy dostać pierwszą partię osocza - zapowiada Fic. Firma na początek będzie w stanie wytwarzać 30-35 tys. dawek rocznie. Od otrzymania osocza do dopuszczenia leku do sprzedaży jednak jeszcze długa droga.

Czytaj także

10:40

Gwałtownie przybywa zakażeń na Podkarpaciu. Dziś aż 18 nowych przypadków. W Polsce 319 nowych zakażeń i 6 kolejnych zgonów.

Czytaj także9:02

Po godz. 10:30 podamy najnowszy raport o sytuacji epidemiologicznej na Podkarpaciu


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 26 CZERWCA]

12:23

Czy uczestniczenie w niedzielnych wyborach wiąże się ze zwiększonym ryzykiem? Jakie zasady bezpieczeństwa wprowadzono w lokalach wyborczych i czy wystarczą one, by ustrzec nas przed zachorowaniem? - Radzę zastosować się do zaleceń. Jeśli się nie zastosujemy, mogą nas nie wpuścić do lokalu wyborczego - przestrzega dr Marek Prusakowski, lekarz chorób zakaźnych. - Nie można przy tym wpadać w panikę i dać się zastraszyć. Głosowanie jest o wiele mniej groźne, niż pójście do restauracji. Tam już nikt nie nakłada masek - mówi. CZYTAJ WIĘCEJ:

10:35

Dziś na Podkarpaciu aż 14 nowych zakażeń koronawirusem. Liczba osób w naszym regionie, które się od początku epidemii zakaziły przekroczyła 600 przypadków (dokładnie jest ich 603). W Polsce 285 nowych zakażeń. Zmarło kolejnych 17 osób.

Czytaj także7:44

Nieważne, czy w te wakacje jedziecie w góry, czy nad morze. Czy spędzacie je na wsi, czy w mieście. Gdziekolwiek będziecie, miejcie przy sobie aplikację ProteGOSafe - zachęcają Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Cyfryzacji.
KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 25 CZERWCA]

20:11

Szpital psychiatryczny SPZOZ w Jarosławiu wstrzymał dzisiaj przyjęcia i konsultacje przez zagrożenie epidemiologiczne.

Czytaj także

16:27

Anna Huk, wicemarszałek podkarpacki, zarażona koronawirusem. Z kim miała kontakt zarażona?

Czytaj także

15:51

Aktualne ogniska koronawirusa na Podkarpaciu. Przybywa nowych zakażeń.

Czytaj także

12:43

Przemyślanie lekceważą obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, w tym również w autobusach. Koniec pobłażania.

Czytaj także

10:45

Na Podkarpaciu jest 12 nowych zakażeń koronawirusa - to informacje z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia. W Polsce przybyło 298 przypadków. Zmarło kolejnych 16 osób.

Czytaj także8:15

Coraz więcej klientów przychodzi do sklepów bez maseczek, ignorując obecne przepisy sanitarne. To powoduje, że szczególnie osoby starsze czują się zagrożone. Niektórzy seniorzy rezygnują z zakupów. W tej sprawie zainterweniował Rzecznik Praw Obywatelskich.

Czytaj także

7:25

Świadczenie w kwocie 500 złotych na sfinansowanie wypoczynku letniego dostaną wszyscy, na których aktualnie przysługuje comiesięczne świadczenie 500 plus. Rodziny bezdzietne i single są oburzeni: czujemy się pokrzywdzeni, bo kolejny raz nic nie dostaniemy.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 24 CZERWCA]

20:10

Już 82 wyniki dodatnie potwierdzono w ognisku w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Zakazony jest też duchowny z Parafii Chrystusa Króla w Przeworsku. Kwarantanną objęto pozostałych księży. Wczoraj przeprowadzono dezynfekcję kościoła. Świątynia będzie otwarta, ale obsługiwana przez osobę z innej parafii. Zobaczcie najnowsze informacje o ogniskach koronawirusa na Podkarpaciu:

Czytaj także

19:25

Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie przekazała nieodpłatnie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie 10 tys. litrów wysokoprocentowego alkoholu. To największa partia alkoholu dotychczas przekazana przez KAS w województwie podkarpackim do celów dezynfekcyjnych, niezbędnych w walce z koronawirusem.

Czytaj także

16:20

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Czy nauka zdalna będzie realizowana również od września? Rodzice, uczniowie i nauczyciele zastanawiają się, jak będzie wyglądała nauka w nowym roku szkolnym. Ministerstwo Edukacji Narodowej zajęło w tej sprawie stanowisko.

Czytaj także

15:43

Zadar, Saloniki, Barcelona i Burgas – do tych słonecznych destynacji będzie można polecieć w lipcu i sierpniu bezpośrednio z Rzeszowa na pokładzie samolotów PLL LOT. Narodowy przewoźnik ogłosił dziś letnią siatkę połączeń, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, którzy chcą spędzić tegoroczne wakacje poza granicami Polski. - Po wznowieniu w czerwcu lotów krajowych, z początkiem przyszłego miesiąca wchodzimy w kolejny etap „odmrażania” transportu lotniczego - mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”.

Czytaj także

14:10

Lekarze zakaźnicy: Mamy kłamać, by móc leczyć inne dzieci niż z COVID-19? To absurd!

Czytaj także

10:40

Koronawirus na Podkarpaciu. 12 nowych przypadków, 2 zgony. Mamy najnowszy raport podkarpackiego Sanepidu i Ministerstwa Zdrowia.

Czytaj także

8:30

Najświeższe dane z Podkarpacia dot. liczby zakażeń opublikujemy po godz. 10.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 23 CZERWCA]

19:18

Trwa właśnie nabór wniosków na dodatek solidarnościowy. Z nowego świadczenia w wysokości 1400 złotych mogą skorzystać osoby, które po 15 marca 2020 roku, w następstwie pandemii koronawirusa, straciły pracę lub ich umowa uległa rozwiązaniu z upływem czasu, na który była zawarta.

17:24

Mieczysław Kasprzak, poseł PSL z Podkarpacia, miał dziś przywieźć do Jasła wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego (PSL-Koalicja Polska), ale przyjechał sam. Na płycie Rynku mówił m.in. o tym, dlaczego mieszkańcy powinni zagłosować na Władysława Kosiniaka-Kamysza i o sytuacji zdrowotnej.

16:27

W regionie coraz więcej przypadków koronawirusa, a tymczasem wiele osób lekceważy sanitarne zalecenia obowiązujące w urzędach i budynkach użyteczności publicznej. Stąd reakcja prezydenta Tarnobrzega, który zaapelował o odpowiedzialność i ostrożność: utrzymywanie dystansu, dezynfekowanie rąk oraz zasłanianie nosa i ust.

Czytaj także

10:35

Na Podkarpaciu odnotowano 8 nowych zakażeń koronawirusem. Nie żyje 93-letnia pacjentka szpitala w Łańcucie - to informacje płynące z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia. W Polsce przybyło łacznie 300 przypadków, a 16 osób zmarło.

Czytaj także8:59

Mamy smutną wiadomość dla tych wszystkich, którzy twierdzą, że koronawirus to ściema. Zaraza nie tylko istnieje, a ponadto nie słabnie. Przeciwnie, coraz bardzie zalewa świat. Naukowcy zwracają uwagę, że do miliona pierwszych zakażeń świat potrzebował trzy miesiące. Ostatni milion zanotowano zaledwie w ciągu ośmiu dni!

Czytaj także

7:25

Duża część pasażerów miejskich autobusów w Rzeszowie nie nosi podczas jazdy maseczek ochronnych. Nie podoba się to pozostałym klientom, którzy wyładowują złość na kierowcach i pracownikach firmy przewozowej.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 22 CZERWCA]

17:18

Nadal najgorzej sytuacja wygląda w ognisku w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Sanepid potwierdził tu 77 wyników dodatnich, w tym u 43 pacjentów z powiatów: jarosławskiego, łańcuckiego, leżajskiego, przeworskiego, stalowowolskiego, u 10 osób z personelu medycznego oraz u 24 z kontaktu.

10:40

Jest najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia - 8 nowych zakażeń koronawirusemna Podkarpaciu. W Polsce jest 296 nowych przypadków. Trzy osoby zmarły.

Czytaj także8:40

- Druga fala epidemii koronawirusa przyjdzie na jesieni, razem z sezonem grypowym. Myślę, że zakażeń może być więcej niż obecnie - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej. Szumowski dodał, że prawdopodobnie powróci obowiązek zakrywania twarzy w miejscach publicznych, choć drugiego lockdownu nie będzie.

Czytaj także

8:25

Przedsiębiorcy ze wschodnich województw Polski, w tym z podkarpackiego, o wiele lepiej od tych z innych regionów oceniają obecną sytuację swoich firm oraz w perspektywie najbliższych sześciu miesięcy. W mniejszym stopniu planują zwolnienia pracowników, obniżki wynagrodzeń itp. Badania przeprowadził Instytut Badawczy Randstad.

7:50

Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia ostrzegają: ostatniej doby zanotowano ponad 183 tysiące nowych zakażeń koronawirusem! To rekord od początku pandemii!


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 21 CZERWCA]

18:02

- Chirurgią piersi zajmujemy się od kilku lat. Miesięcznie wykonujemy średnio 30 zabiegów. Stworzenie Centrum Chorób Piersi to kolejny krok, który robimy z myślą o kobietach. Aby z podejrzeniem raka piersi w ciągu kilku tygodni mogły otrzymać diagnozę i ustalony plan leczenia. To ważne szczególnie teraz – gdy w dobie pandemii COVID-19 dostęp do diagnostyki jest utrudniony – mówi Radosław Skiba, dyrektor Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia.

Czytaj także

14:57

Na Rynek w Rzeszowie wróciło nocne życie. Przekonaliśmy się o tym na własne oczy tydzień temu. Podczas tego weekendu wybraliśmy się na rzeszowskie bulwary.

Czytaj także

13:30

Po kilku miesiącach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa przemyscy pasjonaci przedmiotów z duszą przepięknych staroci znowu będą mogli sprzedać, wymienić, kupić coś do swojej kolekcji. 21 czerwca w I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się Przemyska Giełda Staroci.

Czytaj także

12:43

W tym tygodniu wznowiono przyjmowanie podań do Straży Granicznej. Kilkutygodniowa przerwa spowodowana była ograniczeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa.

10:30

Niedziela to 311 nowych zakażeń koronawirusem, 13 osób jest z Podkarpacia. Ministerstwo Zdrowia informuje też o 10 kolejnych ofiarach. Wśród nich jest 61-letni pacjent szpitala w Łańcucie.

Czytaj także9:13

Osoby wybierające się załatwić sprawę w Starostwie Powiatowym w Przemyślu muszą się liczyć z tym, że zostanie im zmierzona temperatura. To decyzja sanepidu na wniosek starosty.

Czytaj także

Materiał oryginalny: Koronawirus na Podkarpaciu. Informacje, komunikaty, wydarzenia. Raport w sprawie epidemii [9.07] - Nowiny

Dodaj ogłoszenie