Koronawirus na Podkarpaciu. Informacje, komunikaty, wydarzenia. Raport w sprawie epidemii [5 VI]

Redakcja nowiny24.pl
Koronawirus na Podkarpaciu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty ws. pandemii koronawirusa w regionie. Raport aktualizowany jest na bieżąco przez cały dzień.

KORONAWIRUS W LICZBACH - AKTUALNE DANE

  • 388 - liczba osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu
  • 36 - liczba zgonów na Podkarpaciu
  • 25 177 - liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce
  • 1 127 - liczba osób, które zmarły w Polsce

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 5 CZERWCA]

10:41

Kino rowerowe było pierwszą imprezą zorganizowaną w Rzeszowie po odmrożeniu kultury.

Uroczyste pożegnanie uczestników Zlotu Policjantów w Grudziądzu

10:07

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 129 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Na liście nie ma Podkarpacia.

Czytaj także

9:10

Wiele wskazuje na to, że tzw. 1000 plus, czyli bon turystyczny o wartości 1000 zł do wydania na wypoczynek w Polsce nie będzie przyznawany na tegoroczne wakacje. Niewykluczone, że projekt w ogóle nie wejdzie w życie.

Czytaj także

8:46

Po godz. 10 opublikujemy dane o nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem w Polsce.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 4 CZERWCA]

17:40

361 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia. Dwie osoby zmarły. A jak sytuacja wygląda na Podkarpaciu?

Czytaj także

13:17

W czwartek ruszyła oficjalnie kampania Rafała Trzaskowskiego na Podkarpaciu. Członkowie Platformy Obywatelskiej rozstawili się z kilkunastu miastach i zbierają podpisy. Jak piszą na swoim facebookowym profilu, chcą "zrobić psikusa prezesowi".

12:28

W Mielcu policja zatrzymała 31-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież pojemnika na wolne datki wraz z 600 zł. Zbiórka prowadzona była przez mieleckie stowarzyszenie na pomoc medykom walczącym z koronawirusem.

Czytaj także

10:00

W czwartek rano w Polsce jest 139 nowych przypadków koronawirusa, wśród zakażonych nie ma osób z Podkarpacia. Zmarły 2 osoby: 83-letnia kobieta w Zgierzu i 67-letni mężczyzna w Raciborzu.

Czytaj także6:10

Grupy najmłodszych dzieci na półkoloniach i koloniach zmniejszone do 12 osób, starszych do 14, izolatki, środki dezynfekcyjne, oświadczenia o zdrowiu, regularne mierzenie temperatury - to tylko niektóre z wytycznych ministerstw edukacji, zdrowia i GiS. W Rzeszowskim Domu Kultury w pierwszej połowie wakacji zostaną zorganizowane półkolonie w dwóch filiach, a w sierpniu dojdą jeszcze dwie.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 4 CZERWCA]

7:22

Kilka minut po godz. 10 opublikijemy pierwszy dziś komunikat Ministerstwa Zdrowia o liczbie nowych potwierdzony przypadkach zakażeń wirusem w Polsce.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 3 CZERWCA]

20:15

Pierwszą po blisko trzech miesiącach kolejkę rozgrały drużyny Resovii, Stali Rzeszów i Stali Stalowa Wola. Zobaczcie wyniki, relacje i zdjęcia:

Czytaj także

19:05

Prawie 80 mld złotych różnego rodzaju długów mieli Polacy w pierwszym kwartale 2020 roku. Tak wynika z raportu przygotowanego przez BIG Info Monitor. Jednak najgorsze może być dopiero przed nami, bo mogą dać znać o sobie cięcia wprowadzone przez różne firmy.

17:31

142 zakażenia koronawirusem i aż 13 kolejnych zgonów - to najnowsze dane przedstawione przez Ministerstwo Zdrowia. Wśród nowych ofiar pacjent z Przemyśla.

Czytaj także14:12

Biskup Jan Wątroba odwołał obowiązującą w diecezji rzeszowskiej dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszach św. w niedziele i święta nakazane. Dekret wchodzi w życie od 6 czerwca.

Czytaj także

13:47

Podkarpacie może cieszyć się z relatywnie niskiej liczby potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. Radość nieco przedwczesna: mało ich dlatego, że… mało, czy dlatego, że mało testujemy? Podkarpacie nie takie zdrowe, jak je maluje statystyka.

10:00

Jest 150 nowych zakażonych, w tym jedna osoba z Podkarpacia - czytamy w porannym komunikacie Ministerstwa Zdrowia. Zmarło kolejnych 10 osób.

Czytaj także8:06

Podkarpackie szkoły przygotowują się do przeprowadzenia przeniesionych z maja na czerwiec egzaminów maturalnych w szczególnym reżimie sanitarnym. Do szkół nie przyjdą wszyscy naraz, tylko o określonych godzinach i wejdą wyznaczonym wcześniej wejściem. Obowiązkowo w maseczkach, przyłbicach, czy innych osłonach na usta i nos. Na dzień dobry muszą zdezynfekować ręce.

7:10

W czerwcu zapadnie decyzja, co z tegorocznym Rzeszowskim Budżetem Obywatelskim. Głosowanie, które planowano na maj nie doszło do skutku z powodu epidemii.

Czytaj także

6:30

Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają działalność. Osoby, które oczekują na leczenie uzdrowiskowe będą mogły je rozpocząć lub kontynuować, w przypadku gdy zostało przerwane z powodu pandemii. Jednak przed podjęciem kuracji muszą zrobić test pod kątem koronawirusa.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 2 CZERWCA]

20:10

Na Podkarpaciu z Tarczy Kryzysowej do kieszeni przedsiębiorców wpłynęło pond 291 mln zł wsparcia. Jak zapewnia wojewoda Ewa Leniart, liczba firm które zyskują pomoc stale rośnie.

Tarcza finansowa dla przedsiębiorstw. Sprawdź, z jakich powi...

17:35

W popołudniowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia informuje o 129 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i 11 ofiarach śmiertelnych. Zakażenia i zgony nie dotyczą Podkarpacia.

Czytaj także15:39

Firma FBSerwis Karpatia z Tarnowa, działająca w południowo-wschodniej Polsce, przekazała Przemyślowi 10 tys. złotych na walkę z koronawirusem. Pieniądze te w całości przeznaczone zostały na zakup maseczek dla przemyskich szkół i przedszkoli.

13:03

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy z powodu zagrożenia koronawirusem mimo, że został wydłużony do 14 czerwca, nie przysługuje wszystkim rodzicom. Rodzice zaczynają mieć problemy i apelują do rządu o naprawienie przepisów.

Czytaj także

12:07

Przewoźnicy autokarowi i busowi z Podkarpacia liczą straty. Wielu z nich jest na skraju upadłości, a jeśli pasażerowie nie zaczną znowu korzystać z ich usług, będą musieli zamknąć interes. Po wakacjach na pomoc może być już za późno.

10:00

Podkarpacie znów bez zakażeń koronawirusem. W kraju potwierdzono 107 nowych przypadków, zmarło 7 osób.

Czytaj także8:12

Ceny owoców i warzyw wciąż rosną. Klienci są zmartwieni, a ekonomiści prognozują, że będzie jeszcze drożej.

Czytaj także

6:00

30 maja rząd zniósł kolejne ograniczenia związanych z pandemią korowirusa, w tym związane z kościołami. M.in. nie ma już limitu osób, które mogą przebywać w świątyniach. W związku z tym od przyszłej niedzieli zniesiona została dyspensa, poza wyjątkami, od uczestnictwa w mszach świętych.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 1 CZERWCA]

18:09

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 178 nowych przypadkach zakażenia w Polsce. Zmarło 9 kolejnych osób.

Czytaj także

16:44

Z uwagi na pandemię wypożyczalni elektrycznych skuterów, hulajnóg oraz rowerów miało w tym roku w Rzeszowie nie być. Ale dziś jednak ruszyła! Nie zmieniły się zasady wypożyczania i cennik.

Czytaj także

15:59

Tysiąc maseczek ochronnych wyprodukowanych w zakładzie karnym w Chmielowie w ramach akcji "Resort sprawiedliwości pomaga" przekazała Służba Więzienna na ręce prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka. Maseczki trafią między innymi do tarnobrzeskich placówek oświatowych.

Czytaj także

13:27

Epidemia pokrzyżowała plany nie tylko turystom, ale także biurom podróży, które znalazły się w wielkich kłopotach. Przedstawiciele branży turystycznej narzekają na brak wsparcia, mnóstwo pracy i zero zarobków od trzech miesięcy. Wzywają też rząd do otwarcia granic i wsparcia branży.

12:06

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa na lotnisku w Jasionce znów wylądował samolot. Do Rzeszowa przylecieli pasażerowie z Warszawy. Zobaczcie zdjęcia.

Lotnisko w Jasionce powraca do życia. Pierwszy lot z Warszaw...

10:47

Mimo kiepskiej pogody i wciąż trwającej epidemii prace na budowie podkarpackiego odcinka drogi ekspresowej S19 trwają bez zakłóceń. Zobacz, na jakim są etapie.

Czytaj także

10:00

Przed chwilą Ministerstwo Zdrowia poinformowało op 202 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Nie ma wśród nich osób z Podkarpacia. Zmarła jedna osoba, to 54-letnia pacjentka szpitala w Grudziądzu.

Czytaj także6:30

Pogłębia się dziura finansowa w budżetach podkarpackich samorządów. W związku z pandemią koronawirusa miasta i gminy tracą wpływy m.in. z podatków, opłat lokalnych i czynszów. Zaczęło się zaciskanie pasa. Wiele inwestycji, na które czekają mieszkańcy, może nie doczekać się realizacji.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 31 MAJA]

17:30

Aż 4 nowe zakażenia koronawirusem potwierdzono w województwie podkarpackim. W całym kraju są 104 kolejne przypadki. Nie ma natomiast ofiar śmiertelnych.

Czytaj także12:25

Częściowy powrót urzędów do działalności. Od 1 czerwca w Urzędzie Skarbowym w Rzeszowie urzędnicy w okienkach będą na nas czekać 3 dni w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki.

Czytaj także

10:00

W Polsce jest 115 nowych, potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. Jeden z nich dotyczy województwa podkarpackiego. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia zmarły 3 osoby (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-K Poznań, 83-M Tychy, 65-M Bytom. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.7:30

LOT przygotował wytyczne dla pasażerów. Podczas całej podróży wymagane jest noszenie maseczki – zarówno na lotnisku, jak i na pokładzie samolotu. W terminalu w Jasionce ustawiony został maseczkomat i miejsce do pomiaru temperatury. Pasażerowie wchodzący i wychodzący nie będą się spotykać. Z rodziną trzeba się pożegnać na zewnątrz.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 30 MAJA]

19:50

- Można się pocieszać, że mamy jedną z lepszych sytuacji w Europie, bo u nas jest tylko 500, a inni mają powyżej tysiąca. Tylko, że inni mają spadki liczby osób chorujących, a u nas nie ma spadków dziennych, a już powinny być. A nawet, w teorii, to powinny one być mniej więcej od połowy kwietnia. To oznacza, że coś nam się w kwietniu popsuło - mówi prof. Włodzimierz Gut, wirusolog. Przeczytajcie cały wywiad:

Czytaj także

18:45

W związku ze zniesieniem kolejnych obostrzeń od 19 czerwca mecze Fortuna 1 Ligi i 2 ligi będą się mogły odbywać z udziałem publiczności. Wprawdzie chodzi o 25% pojemności każdego stadionu, ale dla fanów piłki nożnej to i tak świetna wiadomość. Jakie mecze będą mogli zobaczyć kibice na Podkarpaciu? Sprawdź:

W związku ze zniesieniem kolejnych obostrzeń kibice na Podka...

17:31

Jest drugi dziś raport Ministerstwa Zdrowia. Tym razem odnotowano 195 nowych zakażeń w Polsce. Niestety są też ofiary śmiertelne - zmarło 10 osób. Nowe przypadki i zgony nie dotyczą Podkarpacia.

Czytaj także12:45

Od 6 czerwca rząd umożliwił organizację wesel i uroczystości rodzinnych, w których bierze udział do 150 osób. Weselnicy nie będą musieli nosić maseczek, ale zasad i wytycznych związanych z pandemią koronawirusa jest sporo. Zobaczcie, jakie warunki trzeba spełnić przy organizacji wesela.

Czytaj także

12:20

Liczba Polaków, którzy chcieliby powrotu niedziel handlowych znacząco rośnie - wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar TNS na zlecenie Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług. 50 proc. respondentów jest za przywróceniem niedzielnego handlu co najmniej do końca 2020 roku.

Czytaj także

11:20

Od dziś (30 maja) można zwiedzać parter i pierwsze piętro łańcuckiej rezydencji. Niedostępne będą jeszcze wnętrza drugiego piętra, Łaźnie Rzymskie, Storczykarnia, ekspozycje historii miasta i sztuki cerkiewnej, a także zespół pałacowo - parkowy w Julinie. Do zamku będziemy wchodzić w niewielkich, bo 5-osobowych grupach.

Czytaj także

11:01

W sobotę 30 maja ruszyła Giełda Wschód w Skołoszowie w powiecie jarosławskim, tuż obok autostradowego Węzła Przemyśl. W ofercie: płody rolne, maszyny rolnicze, samochody osobowe, odzież, obuwie, tekstylia, środki do produkcji rolnej, artykuły ogrodnicze i wiele innych. Zobaczcie zdjęcia:

Ruszyła Giełda Wschód w Skołoszowie. Zobacz, co można było k...

10:05

Z porannego raportu Ministerstwa Zdrowia płyną dwie dobre informacje: ostatniej doby nikt nie zmarł z powodu koronawirusa, a na Podkarpaciu nie odnotowano nowych zakażeń. Niestety, wykrywano je w innych rejonach Polski - w sumie 221 nowych przypadków.

Czytaj także9:05

W Rzeszowie rozpoczęło się odmrażanie kultury. Pierwszy koncert planowany jest na początku lipca. Jeżeli nadal będą obostrzenia co do limitu 150 osób na koncertach na świeżym powietrzu, miasto rozważa ogradzanie imprez.

Czytaj także

8:35

Zmiany w obowiązku noszenia maseczek, koniec limitów w sklepach i kościołach, dozwolone zgromadzenia do 150 osób. Co jeszcze zmieni się od dzisiaj po tym, jak rząd zapowiedział kolejny etap "odmrażania" gospodarki?

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 29 MAJA]

18:21

Koniec kwarantanny w szpitalu w Krośnie. Testy nie wykazały zakażeń koronawirusem.

Czytaj także

17:30

- Mamy 192 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - poinformowało po godz. 17 Ministerstwo Zdrowia (rano: 141, w tym dwa przypadki z Podkarpacia). Podano też komunikat o śmierci 8 pacjentów.

Czytaj także

13:18

Rząd poluzował kolejne obostrzenia. Od 6 czerwca mogą zostać otwarte m.in. baseny i kąpieliska. Urzędnicy w Rzeszowie zapewniają, że są na to gotowi. Czekają tylko na szczegółowe wytyczne dotyczące bezpieczeństwa.

Czytaj także

12:14

PKP Intercity wracają na tory od 31 maja 2020 r. Co powinniśmy wiedzieć zanim wsiądziemy do pociągu? Które kursy wracają do rozkładu?

Czytaj także

11:35

Ekstraklasa jest jedną z pierwszych lig piłkarskich na świecie, które wznawiają rozgrywki po ich przymusowym zawieszeniu z powodu epidemii koronawirusa. Rząd we współpracy z PZPN-em postanawiają iść o krok dalej i już 19 czerwca dopuszczą uczestnictwo kibiców w meczach piłkarskich.

Czytaj także

10:05

PILNE! Kolejne dwa zakażenia na Podkarpaciu. W Polsce przybyło ogółem 141 nowych przypadków. Zmarło 5 osób.

Czytaj także9:00

Jednym z niewielu pozytywów koronawirusa i przerwy w rozgrywkach ligowych był fakt, że kluby mogły ten czas wykorzystać na poprawę własnych boisk. Wiele z nich prezentuje się rewelacyjnie. Aż chciałoby się na nich zagrać. Zobaczcie zdjęcia:

Piłka nożna. Murawy równe, jak stół. Wiele podkarpackich klu...

8:02

Rzeszowski oddział ZUS-u od 4 maja wznowił przyjmowanie klientów w placówce przy al. Piłsudskiego. Jednak przed budynkiem tworzą się kolejki, w których niecierpliwią się mieszkańcy.

Czytaj także

7:15

W bieszczadzkiej turystyce „nikt nic nie wie”. Na najazd turystów tego roku się nie zapowiada. Optymiści liczą na przetrwanie, realiści czekają na rozwój wydarzeń, pesymiści powoli godzą się z upadkiem. Jak będzie?


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 28 MAJA]

20:35

Znane są już wyniki testów pod kątem koronawirusa pacjentów i personelu kolejnego objętego kwarantanną oddziału krośnieńskiego szpitala. Nie wykazały zakażeń. Od piątku oddział kardiologiczny będzie mógł normalnie funkcjonować.

Czytaj także

19:34

Otwarta rok temu Kopalnia Siarki "Basznia II" w Baszni Górnej koło Lubaczowa czasowo, całkowicie wstrzymuje wydobycie. Powód? Spadek cen na światowym rynku surowców, w tym siarki oraz popytu na nią. Pracę straci około połowy załogi.

Czytaj także

19:18

Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka jako jeden z pierwszych w Polsce wznawia loty wewnątrzkrajowe. Od 1 czerwca pasażerowie będą mogli wybrać się do Warszawy. Nie obejdzie się jednak bez pewnych ograniczeń.

Czytaj także

18:38

Województwo podkarpackie mocno gospodarczo mocno odczuwa ograniczenia wprowadzone z powodu epidemii koronawirusa powodującego COVID-19. Jak podaje Urząd Statystyczny w Rzeszowie, w kwietniu obecnego roku produkcja sprzedana przemysłu była aż o ok. 35 proc. niższa niż w kwietniu 2019 roku.

Czytaj także

18:09

Poinformowano o 225 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło osiem kolejnych osób.

Czytaj także

11:16

Przed nami kolejny etap odmrażania gospodarki. W czerwcu liczni pracownicy będą mogli wrócić do pracy. Zobacz, co zostanie otwarte, a co już jest czynne.

Oni niebawem wrócą do pracy. Zobacz, kiedy pójdziesz do kina...

10:05

Ministerstwo Zdrowia informuje: w Polsce zmarły kolejne 2 zakażone koronawirusem osoby. Jest też 127 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Żaden z nich nie dotyczy Podkarpacia.

Czytaj także9:27

Stal Mielec nie sprostała Lechowi Poznań w ćwierćfinale Totolotek Pucharu Polski. To był pierwszy na Podkarpaciu oficjalny mecz piłkarski od czasu pandemii. Zobaczcie zdjęcia:

Totolotek Puchar Polski. Piłka nożna wróciła na Podkarpacie!...

7:54

Fontanny w Rzeszowie uruchamiano zwykle w okolicach kwietnia. nie stało. W tym roku tak się nie stało. - Czekamy na wytyczne sanepidu - tłumacza urzędnicy.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 27 MAJA]

20:02

Rzeszów należy do nielicznych miast wojewódzkich, w których od kilku tygodni nie odnotowano żadnego przypadku zachorowań na COVID-19. Od 22 kwietnia liczba zakażeń koronawirusem cały czas wynosi 28, z czego 27 osób uznano za ozdrowieńców.

19:08

Od środy, 27 maja, Szpital Miejski w Rzeszowie przyjmuje już wszystkie rodzące kobiety. Zniesiono wcześniejsze obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Czytaj także

17:30

Drugi dzisiejszy komunikat Ministerstwa Zdrowia to 170 nowych zakażeń i 3 ofiary śmiertelne. Zakażonych i zmarłych nie ma w województwie podkarpackim.

Czytaj także16:42

Po długim czasie przestoju spowodowanego pandemią koronawirusa wracają imprezy plenerowe. W czerwcu do Rzeszowa przyjedzie kino samochodowe i rowerowe. Prezes Rady Ministrów obostrzenia luzuje, ale jak to się ma do zakazu wydanego w lutym przez prezydenta Tadeusza Ferenca?

13:46

- Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że z dniem 1 czerwca br. zostaje przywrócone kursowanie autobusów sprzed wprowadzenia stanu zagrożenia epidemiologicznego tj. do rozkładu powszedniego wolnego od nauki szkolnej - czytamy w informacji na stronie internetowej ZTM Rzeszów. Choć jest wyjątek. Zobaczcie:

11:55

To się zmieni od 6 czerwca:

  • Wracają kina, teatry, filharmonie, obiekty sportowo-rekreacyjne, baseny, siłownie, salony masażu, kluby fitness - przy zachowaniu zasad sanitarnych. Wyjątek będą stanowiły dyskoteki i kluby.
  • Będzie możliwość organizacji wesel i uroczystości rodzinnych do 150 osób przy spełnieniu wytycznych sanitarnych.

11:50

To się zmieni od 30 maja:

  • Zmiany dotyczące obowiązku noszenia maseczek: W przestrzeni publicznej, jeśli zachowanie dystansu 2 metrów jest możliwe, nie trzeba mieć maseczki. Ta zasada dotyczy też przestrzeni zamkniętych - przy zachowaniu dystansu. Natomiast w sklepie, środkach komunikacji, kościołach, kinach - nadal będą obowiązkowe.
  • Koniec ograniczeń w handlu - nie będzie już limitów osób, podobnie w gastronomii oraz w kościołach.
  • Zgromadzenia do 150 osób będą ponownie możliwe.


11:10

Na dziś zaplanowano ogłoszenie zniesienia kolejnych obostrzeń. Zmiany mają dotyczyć m.in. obowiązku noszenia maseczek.

Czytaj także

11:00

Święto 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Gen. bryg. Dariusz Lewandowski wręczył odznaczenia i wyróżnienia zasłużonym żołnierzom oraz przyznał zaszczytny tytuł Honorowego Podhalańczyka. Zobaczcie zdjęcia:

Święto 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Wręc...

10:05

Ministerstwo Zdrowia opublikowało poranny raport. W Polsce jest 229 nowych przypadków koronawirusa i 1 ofiara śmiertelna. Na Podkarpaciu nie ma nowych zakażeń ani zgonów.

Czytaj także7:25

Osoby, które myślą o złożeniu wniosku o emeryturę w czerwcu bieżącego roku, nie muszą obawiać się niekorzystnej waloryzacji składek mającej wpływ na wysokość świadczenia. Dzięki Tarczy Antykryzysowej 3.0.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 26 MAJA]

20:38

Wideorozmowa z Wiktorią Nogą z Fundacji Klub Młodych Liderów, organizatorką akcji Kino Samochodowe, któras ruszyła w czasach pandemii. - Kino zostanie zorganizowane na dużych parkingach, które będą w stanie pomieścić ponad 100 aut - wyjaśnia. - Na ekranie o powierzchni 100 m2 wyświetlony zostanie film, który wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Facebooku. Dźwięk będzie przesyłany falami radiowymi, prosto do samochodów.

17:30

W Polsce jest 209 nowych zakażeń koronawirusem (nowych przypadków nie odnotowano na Podkarpaciu) i 11 ofiar śmiertelnych - czytamy w drugim komunikacie opublikowanym dziś przez Ministerstwo Zdrowia. Ofiary to (wiek-płeć, miejsce zgonu): 94-K Nysa, 88-K Bolesławiec, 88-M Wałbrzych, 79-K Wrocław, 73-M Kędzierzyn-Koźle, 88-K Poznań, 81-K Racibórz, 66-M Racibórz, 60-K Radom, 92-K Kozienice, 83-K Warszawa. Większość osób miała choroby współistniejące.14:00

To będzie pierwszy mecz na Podkarpaciu w czasach pandemii. Już w najbliższą środę PGE Stal Mielec podejmie na własnym stadionie Lecha Poznań w ćwierćfinale Totolotek Pucharu Polski. - Lech musi, a my możemy, my chcemy. Wszyscy chcemy - zawodnicy, sztab, działacze, kibice - jest to pewna część historii, żebyśmy wrócili do tych dobrych czasów i zaszli jak najdalej w Pucharze Polski - mówi Dariusz Marzec, trener piłkarzy Stali Mielec.

13:20

To może być zupełnie inne Boże Ciało niż zwykle. Co roku wierni w całej Polsce obchodzą Święto Bożego Ciała, wędrując w procesjach ulicami swoich miejscowości. W tym roku pandemia koronawirusa może pokrzyżować im plany. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zdradził, że Boże Ciało to zagadnienie, które jest szeroko analizowane przez stronę rządzącą. Na oficjalne wytyczne trzeba jeszcze poczekać.

Czytaj także

12:18

Od czwartku, 28 maja, wracają międzynarodowe połączenia autobusowe FlixBusa z Medyki, Przemyśla i Rzeszowa do Hamburga, Bremy, Drezna i Amsterdamu. Bilety można już zamawiać w systemie rezerwacyjnym.

Czytaj także

11:10

Koniec z obowiązkiem noszenia maseczek? Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział wczoraj, że dziś przekaże najnowsze informacje na ten temat. Do mediów przeciekają jednak informacje, co do tego - w jakich okolicznościach zakrywanie nosa i ust przestanie być obowiązkowe.

Czytaj także

10:05

Jak informuje w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia, w Polsce jest 236 nowych zakażeń koronawirusem. Odnotowano też 6 kolejnych zgonów. Wspomniane zakażenia i ofiary nie dotyczą Podkarpacia.

Czytaj także9:10

W jaki sposób odbywa się obecnie bezpośrednia obsługa w sziedziebie Narodowego Funduszu Zdrowia? Przeczytaj nasza rozmowę z Rafałem Śliżem, rzecznikiem NFZ w Rzeszowie.

Czytaj także

8:05

- Odmrażanie gospodarki oznacza większe zapotrzebowanie na paliwa, a rosnący popyt oznacza wyższe ceny – komentują sytuację na rynku paliwowym analitycy.

7:30

Od czerwca ponownie będą organizowane większe uroczystości weselne. Ministerstwo Zdrowia rekomenduje imprezy do 50 osób. Większość nowożeńców i restauratorów odetchnęła z ulgą. Są też i tacy, którym to rozwiązanie do końca nie odpowiada.

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus na Podkarpaciu. Informacje, komunikaty, wydarzenia. Raport w sprawie epidemii [5 VI] - Nowiny

Dodaj ogłoszenie