Koronawirus na Podkarpaciu. Informacje, komunikaty, wydarzenia. Raport w sprawie epidemii [29.09]

red.
Koronawirus na Podkarpaciu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty dotyczące koronawirusa w regionie, a także najważniejsze informacje na temat pandemii z kraju i ze świata. Raport aktualizujemy na bieżąco.

KORONAWIRUS W LICZBACH - AKTUALNE DANE

  • 3 791 - liczba osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu
  • 129 - liczba zgonów na Podkarpaciu
  • 89 962 - liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce
  • 2 483 - liczba osób, które zmarły w Polsce

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 29 WRZEŚNIA]

20:33

Czytelniczka przestawiająca się jako żona policjanta twierdzi, że w Oddziale Prewencji Policji w Zaczerniu koło Rzeszowa łamane są procedury dotyczące koronawirusa. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie odpowiada, że te zarzuty są nieprawdziwe.

19:37

- Jako samorząd lekarski jesteśmy zaniepokojeni stosunkową niską liczbą wykonywanych testów. Tylko szersze testowanie populacji pozwoli ograniczyć wzrost liczby zakażonych osób. Bez takich działań powstrzymanie epidemii będzie niemożliwe - mówi w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press Rafał Hołubicki, rzecznik Naczelnej Izby Lekarskiej.

19:05

Znamy najnowsze dane sanepidu dotyczące ognisk zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu.

Czytaj także

18:46

Maseczki na świeżym powietrzu w strefach czerwonych i żółtych będą obowiązkowe - zapowiada rząd Mateusza Morawieckiego.

18:03

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie przedstawiła najnowsze dane dotyczące ograniczeń zajęć w podkarpackich szkołach, przedszkolach i żłobkach w zwiazku z wykrytymi przypadkami zakażeń koronawirusem.

Czytaj także

16:46

Teorie spiskowe mnożą się w ostatnich czasach jak grzyby po deszczu. Do grona rewelacji zyskujących coraz więcej fanów niedawno dołączyło przekonanie o światowym spisku związanym z koronawirusem. Zdaniem zwolenników "włączania myślenia" COVID został wymyślony, aby... no właśnie, po co? Zawładnąć umysłami? Stłamsić społeczeństwa? Doprowadzić ludzi do bankructwa? Internauci mają na to jedną odpowiedź: MEMY.

Czytaj także

16:02

- Mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem zachorowań - powiedział podczas konferencji prasowej szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. - Liczba łóżek w szpitalach jest wystarczająca i nie spodziewamy się, żeby ich zabrakło - dodał. Jednocześnie minister zdrowia zapowiedział zaostrzenie obostrzeń.

15:10

Czy jesienią zabraknie miejsc w szpitalach dla chorych z COVID-19? Choć rząd uspokaja, że liczba łóżek będzie wystarczająca, dane z poszczególnych urzędów wojewódzkich wskazują na możliwość ich niedoboru. Sprawdź, jak wygląda aktualna sytuacja w kraju i w których województwach zbyt mała liczba miejsc szpitalnych może stać się problemem.

Gdzie może zabraknąć łóżek dla chorych z COVID-19? Liczba mi...

13;53

W Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sucharskiego w Rzeszowie dziś potwierdzono kolejnych 9 przypadków wśród personelu placówki. Choruje już połowa pensjonariuszy. Dwie osoby trafiły do szpitala. - Placówka ma braki kadrowe i niewykluczone, że będzie potrzebna pomoc wojska - alarmuje nas czytelniczka. Miasto zaprzecza: - Nie ma takiej potrzeby.

13:27

Potwierdziło się zakażenie koronawirusem u jednego z pacjentów Oddziału Diabetologicznego w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle. Wstrzymano przyjęcia. Dziś przebadanych zostało kolejnych 11 pacjentów. Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w powiecie jasielskim.

Czytaj także

12:50

Nikt nie podejrzewał, że koronawirus, który uderzył w chińskim Wuhan dziesięć miesięcy temu tak boleśnie uderzy w cały świat. Ponad milion ofiar, zniszczone gospodarki, a szczepionki wciąż brak.

Czytaj także

11:34

Rząd co dwa tygodnie aktualizuje listę państw, do których nie można polecieć z Polski z powodu znacznego wzrostu zakażeń koronawirusem. Nowa lista państw obowiązuje od 30 września 2020. Znika z niej Hiszpania, zostają Stany Zjednoczone. Nowy zakaz lotów obejmie 29 państw.

10:30

Rekordowa ilość zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu - w ciągu doby przybyło 115 chorych. W całej Polsce jest dziś 1326 nowych przypadków, zmarło aż 30 osób.

Czytaj także6:00

Studniówki w ty roku mogą się nie odbyć. Zwłaszcza w przypadku dużych liczebnie szkół. - Już zapowiedziałam moim trzecioklasistom, że prawdopodobnie będą drugim rocznikiem w historii szkoły, który nie będzie miał balu studniówkowego - mówi Danuta Stępień, dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. - Pierwszy był w stanie wojennym.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 28 WRZEŚNIA]

21:11

Pandemia koronawirusa nadal rozprzestrzenia się po całym świecie, a liczba osób, u których wykryto chorobę COVID-19 rośnie z dnia na dzień. Upubliczniane przez Ministerstwo Zdrowia dane odnoszą się jednak do przypadków pacjentów przechodzących zakażenie z wystąpieniem typowych objawów, takich jak gorączka, zmęczenie, kaszel, duszności, a także zaburzenia smaku oraz węchu. Chorych było prawdopodobnie więcej! Wskazują to wyniki badań, świadczące o tym, że wiele osób mogło przejść już zakażenie, nawet o tym nie wiedząc.

Czytaj także

18:50

U uczennicy Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Jaśle stwierdzony został koronawirus. W następstwie sytuacji dzieci z pierwszych trzech klas tej placówki od dziś uczą się zdalnie, a przeszło sto osób zmuszonych zostało do odbycia kwarantanny.

18:01

Szpital w Krośnie wstrzymał dziś (28 września) przyjęcia na oddział reumatologiczny. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 5 osób – dwóch z personelu i 3 pacjentów.

Czytaj także

16:53

Tylko do końca września będzie działać w Przemyślu poradnia ginekologiczno-położnicza przy Centrum Terapii i Rehabilitacji Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Powód zamknięcia? Pandemia koronawirusa oraz rezygnacja specjalistów z dalszej współpracy.

16:26

Zawierające metforminę doustne środki przeciw cukrzycy są obiecującym kandydatem w leczeniu i profilaktyce zakażeń koronawirusem, ponieważ w przypadku zarażenia zmniejszają śmiertelność wśród przyjmujących je pacjentów. Dowodów na jej korzystne działanie wciąż przybywa, dlatego wkrótce rozpoczną się badania leku z udziałem osób z COVID-19. Sprawdź, co już wiadomo na temat działania metforminy w kontekście pandemii.

Czytaj także

15:45

Maleje liczba szkół w regionie, w których z powodu epidemii zawieszono zajęcia. W kilku nauka odbywa się w systemie hybrydowym. O ogniskach koronawirusa w województwie podkarpackim informuje dzisiaj Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie.

14:25

- Z powodu wykrycia koronawirusa, Urząd Gminy w Przeworsku, jest zamknięty dla interesantów do odwołania - poinformowano dzisiaj na stronie internetowej przeworskiego urzędu gminy.

Czytaj także

12:38

Były minister zdrowia ma koronawirusa. Oprócz Łukasza Szumowskiego, zakażonych ma być także kilku członków jego rodziny.

Czytaj także

11:13

Aż 57 osób zarażonych jest koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Sucharskiego w Rzeszowie. COVID-19 potwierdzono u pensjonariuszy i personelu. Liczba chorych może wzrosnąć, bo wciąż trwają badania.

10:30

Poniedziałek to 73 nowe zakażenia na Podkarpaciu i 1306 przypadków w całym kraju. Ostatniej doby zmarło 15 osób, u które chorowały na koronawirusa.

Czytaj także
KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 27 WRZEŚNIA]

18:32

Informację o koronawirusie w szpitalu specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu dostaliśmy od zaniepokojonego Czytelnika. - Szpital od wczoraj jest zamknięty i nie mamy żadnych informacji. Pacjenci również nic nie wiedzą. Czy można prosić o jakąkolwiek informację? - pisze zaniepokojony mielczanin.

15:21

Jest źle i pewnie nie będzie lepiej, bo do chorych na COVID-19, dojdą za chwilę ci chorzy na grypę i inne infekcje dróg oddechowych. Specjaliści wcale nie są pewni, czy służba zdrowia, jak zapewnia MZ, wytrzyma to przesilenie. I tu rodzi się pytanie, czy rząd odpowiednio przygotował się na jesienną falę zachorowań, której wszyscy się przecież spodziewali.

Czytaj także

11:26

Wiadomość o koronawirusie w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Sucharskiego w Rzeszowie dostaliśmy od zaniepokojonego Czytelnika. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie właśnie potwierdziła nam informację.

10:55

Według wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie ostatniej doby na Podkarpaciu przybyło 70 nowych zakażeń koronawirusem. W szpitalach zmarło troje mieszkańców regionu: 82-letnia mieszkanka powiatu leżajskiego, 81-letni mężczyzna z powiatu jasielskiego oraz letni 69-mężczyzna z powiatu jarosławskiego.

Czytaj także

7:41

Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju jak i na świecie jest nadal niepewna. Każdego dnia pojawiają się nowe rekordy dotyczące osób, u których test na COVID 19 dał wynik pozytywny. W życiu codziennym wiele się zmieniło. Szykują się także zmiany dotyczące nadchodzącej wizyty duszpasterskiej w naszych domach, potocznie zwanej kolędy. Pojawiły się wytyczne jednej z diecezji.

7:04

W Rudzie Śląskiej ponad sto młodych osób spotkało się na manifestacji antycovidowej i antymaseczkowej: głoszą, że pandemia to międzynarodowy spisek, w pandemię nie wierzą i żądają jej odwołania. W sobotę w Polsce mieliśmy 1584 nowych przypadków zakażenia. W piąte było 1587.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 26 WRZEŚNIA]

20:15

- Wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk, mimo podejmowanych środków ostrożności, otrzymał dodatni wynik testu na koronawirusa - poinformował w sobotę Urząd Gminy w Żurawicy pod Przemyślem.

Czytaj także

12:03

Dzisiejszy mecz 4 ligi podkarpackiej pomiędzy Lechią Sędziszów a Głogovią nie odbędzie się. W Sędziszowie kilku zawodników jest chorych, istnieje podejrzenie, że to koronawirus.

10:30

Znów ponad 1500 nowych zakażeń w Polsce, aż 72 przypadki na Podkarpaciu. Zmarły 32 osoby, które miały koronawirusa - to dzisiejsze dane z Ministerstwa Zdrowia.

Czytaj także10:26

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy zakażony koronawirusem. Na kwarantannie przebywa 7 osób.

Czytaj także

8:20

Po Facebooku krąży wpis ratownika medycznego z Piły, Damiana Garlickiego, który podważa względy bezpieczeństwa stosowane w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Zwraca uwagę, że to tylko jeden z wielu wirusów, które możemy w sobie mieć Według lekarza z Poznania szerzenie takich opinii powinno skończyć się sprawą za rozpowszechnianie nieprawdy.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 25 WRZEŚNIA]

18:57

Jak poinformowało w piątek Ministerstwo Infrastruktury od 30 września zostaną przywrócone połączenia lotnicze ze wszystkimi krajami Strefy Schengen. Oznacza to, że od 30 września miałyby wrócić połączenia do Hiszpanii. Zakaz lotów do Francji został zdjęty wcześniej, po notyfikowaniu przez Francję obowiązkowych testów na COVID-19.

Czytaj także

16:15

Kolejne państwa na świecie wprowadzają obostrzenia związane z drugą falą koronawirusa. O zaostrzenie restrykcji apeluje także Unia Europejska.

13:33

Są nowe ogniska koronawirusa - wynika z najnowszego raportu podkarpackiego sanepidu. W NZOZ Ośrodku Rehabilitacyjnym w Myczkowcach wczoraj uzyskano 3 pozytywne wyniki, w tym u 2 osób z personelu oraz 1 pacjenta. Po weselu w Jodłowej zakażonych jest jego 9 uczestników. Kwarantanną objęto 90 osób. Aż w 17 żłobkach, przedszkolach i szkołach nauka jest hybrydowa lub zajęcia są zawieszone. W Rzeszowie - w 5. Zobaczcie cały raport:

Czytaj także

12:50

Strażacy gaszą pożary, ratują ludzi podczas wypadków drogowych, usuwają skutki żywiołów. Na Podkarpaciu zaangażowano ich do pilnowania namiotów. Tak na wszelki wypadek.

Czytaj także

12:12

- Pandemia mocno wpłynęła na decyzje mieszkaniowe Polaków. Niepewność na rynku pracy, obawy o przyszłość i trudności w uzyskaniu kredytu spowodowały, że 17 proc. Polaków deklaruje, że zrezygnowało z wcześniejszej myśli o zakupie mieszkania- tłumaczy AIP ekspert.

10:35

Ruszyła lawina zakażeń w Polsce. Odnotowano koleny absolutny dobowy rekord - aż 1587 nowych przypadków. 55 z tego na Podkarpaciu. W kraju zmarły kolejne 23 osoby z COVID-19.

Czytaj także8:08

Na Podkarpaciu ZUS wypłacił już ponad 16 tys. dodatków solidarnościowych w łącznej kwocie przekraczającej 22 mln zł. Są jednak osoby, które z niecierpliwością czekają na pieniądze.

7:37

Ministerstwo Zdrowia podało nową listę powiatów objętych żółtą i czerwoną strefą. Obowiązuje od jutra. Dwa podkarpackie powiaty znalazły się na tzw. liscie ostrzegawczej.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 24 WRZEŚNIA]

20:28

Z okazji swojego święta, 21 września, Krajowa Administracja Skarbowa podsumowała osiem miesięcy obecnego roku. Pomimo różnych ograniczeń spowodowanych koronawirusem funkcjonariusze celni i skarbowi mieli na Podkarpaciu sporo pracy.

Czytaj także

18:52

Cena za wywóz śmieci w Strzyżowie ma się zwiększyć o 12 złotych od października. Mieszkańcy narzekają i zastanawiają się, z czego wynikają tak duże podwyżki. Jak się okazuje, przyczyną jest epidemia koronawirusa oraz zaniedbania samych mieszkańców w kwestii segregacji śmieci.

Czytaj także

16:15

- Chcemy uniknąć kolejnego lockdownu- powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w Brukseli po spotkaniu premierów Grupy Wyszehradzkiej z szefową Komisji Europejskie, Ursulą von der Leyen.

Czytaj także

15:28

5 członków drużyny Ślepska Malowa Suwałki otrzymało pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Wśród nich jest trener Andrzej Kowal, były wieloletni szkoleniowiec Asseco Resovii.

14:03

Sanepid przedstawił najnowszy raport o aktualnych ogniskach zakażeń na Podkarpaciu i o sytuacji epidemiologicznej w szkołach i przedszkolach.

Czytaj także

13:01

23 września w ręce wszystkich polskich lekarzy rodzinnych trafiły nowe algorytmy zlecania testów na koronawirusa dla pacjentów. Wśród nich znajdują się konkretne zasady postępowania z pacjentem samodzielnym i niesamodzielnym z objawami wskazującymi na zakażenie, oraz bez nich. Zmiany mają usprawnić cały proces diagnostyczny. Co postanowiło Ministerstwo?

12:13

Pozytywny wynik testu na COVID-19 u katechety uczącego religii w Szkole Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego w Hyżnem. - Ksiądz chory, a dzieci mają chodzić do szkoły - napisał do nas zaniepokojony Czytelnik. Dyrekcja szkoły potwierdza.

Czytaj także

11:35

Zakażeń drastycznie przybywa. Czy w Polsce też nas to wkrótce czeka?

10:35

Jest najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Tylu zakażeń jednej doby jeszcze w Polsce nie było! Aż 1136 przypadków. Zmarło 25 osób. Na Podkarpaciu też przyrost zakażeń - 62 i aż 5 zgonów!

Czytaj także7:39

Straż graniczna musiała interweniować na pokładzie samolotu przylatującego z Londynu do Wrocławia, gdy jeden z pasażerów stanowczo odmówił założenia maseczki i podania adresu pod jakim będzie można go znaleźć na wypadek konieczności odbycia kwarantanny. Został ukarany mandatem.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 23 WRZEŚNIA]

20:43

Grypa i COVID-19 to dwie poważne choroby wirusowe. W bieżącym roku sezon grypowy, przypadający na okres od stycznia do kwietnia, częściowo pokrył się z rozprzestrzenianiem się panującej do dziś pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. W obawie o swoje zdrowie, wiele osób zastanawia się, która choroba jest groźniejsza dla nich i dla bliskich.

15:01

Z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wynika, że ostatniej doby nie przybyło nowych ognisk koronawirusa. Już 12 placówek edukacyjnych zawiesiło zajęcia lub pracuje w systemie hybrydowym ze względu na COVID-19. Dołączył do nich Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, gdzie do 2 października obowiązuje hybrydowy system nauczania. Jedna klasa uczy się zdalnie.

14:05

Kryzys w przemyśle lotniczym trwa nadal, niestety, duża liczba zwolnionych pracowników z podkarpackich firm w sierpniu i wrześniu nie pomogła. W Goodrich Aerospace Poland w Krośnie i Tajęcinie szykują się kolejne cięcia etatów. Pracę stracą 123 osoby z produkcji bezpośredniej i pośredniej.

Czytaj także

12:40

W mediach społecznościowych działa coraz liczniejsza grupa “Nie wierzę w koronawirusa” skupiająca głównie młodych ludzi. Kiedy – nie daj Boże – COVID-19 dotknie ich osobiście lub ich bliskich, to wtedy w niego uwierzą? - Nie wydaje mi się. Wtedy znajdą argument, że to nie był koronawirus, a np. grypa czy przeziębienie - mówi socjolog Michał Cichoracki. Polecamy całą rozmowę:

11:37

Firma Biomed Lublin opracowała lek na Covid-19. Producent zapewnia, że wstępne badania potwierdziły skuteczność preparatu. Polski lek na koronawirusa powstał na bazie osocza ozdrowieńców. Wkrótce trafi do badań klinicznych. Preparat będzie podawany w zastrzyku, a w pierwszej kolejności skorzystają z niego polscy obywatele.

Czytaj także

10:35

Ministerstwo Zdrowia informuje: na Podkarpaciu zmarło kolejne 2 osoby. Wykryto 24 nowe zakażenia. W Polsce 974 nowe przypadki i aż 28 zgonów.

Czytaj także8:01

W Krasnem koło Rzeszowa przeprowadzono dezynfekcję kościoła, plebanii oraz kancelarii parafialnej. Ma to związek ze śmiercią ks. Adama Dzióby, proboszcza parafii w Krasnem, u którego wykryto koronawirusa.

7:47

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Devire, w czasie pandemii koronawirusa zarobki poszły w górę w branży IT i cyfrowym marketingu. Obniżki pensji zanotowano w handlu, motoryzacji, lotnictwie i produkcji.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 22 WRZEŚNIA]

20:23

Prokuratura w Toruniu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Karolinie L., która wiosną złamała zasady domowej kwarantanny i wyszła po zakupy. Za "sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego" kobiecie grozi do 8 lat więzienia. Od maja tkwi w areszcie.

16:39

Na podstawie samych objawów nie ma żadnej możliwości rozstrzygnięcia, jaki wirus je spowodował: grypy czy koronawirusa, z którym teraz zmaga się cały świat. Tylko w przypadku niektórych wirusów dysponujemy testami diagnostycznymi, które pozwalają je zdefiniować, między innymi właśnie wirusy grypy czy SARS-CoV-2 - mówi prof. Brygida Adamek, konsultantka wojewódzka w dziedzinie epidemiologii.

Czytaj także

14:01

Jednym z najgroźniejszych powikłań COVID-19 jest powstawanie skrzepów krwi, które prowadzą do niewydolności naczyń krwionośnych lub całych narządów, wpływając znacząco na ryzyko zgonu. Wiedzy na ten temat wciąż przybywa, jednak już teraz można wskazać, kto znajduje się w grupie osób najbardziej narażonych na rozwój zakrzepicy żył i zatorowości płucnej, jeżeli dojdzie u niego do infekcji koronawirusem.

13:00

Oto najnowszy raport sanepidu dotyczący aktywnych ognisk koronawirusa na Podkarpaciu. W 11 przedszkolach i szkołach w regionie obowiązuje zawieszenie zajęć lub nauczanie zdalne.

Czytaj także

10:35

Ministerstwo Zdrowia informuje: 711 nowych zakażeń w Polsce i aż 18 zgonów. Na Podkarpaciu 30 nowych przypadków. Zmarły 3 osoby.

Czytaj także8:45

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące wykonanych testów na koronawirusa w podziale na województwa.7:51

W więzieniach w całej Polsce przywrócono odwiedziny. W trosce o zdrowie funkcjonariuszy Zakładów Karnych, osadzonych i ich rodzin, widzenia odbywają się z zachowaniem zasad sanitarnych oraz dystansu społecznego.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 21 WRZEŚNIA]

21:40

Szpital wojewódzki w Tarnobrzegu otworzył w poniedziałek punkt pobrań wymazów w kierunku SARS-COV-2. Badaniu mogą się poddać jedynie osoby, które mają skierowanie od lekarza bądź skierowanie na leczenie lub rehabilitację uzdrowiskową. Koszt diagnostyki pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia.

14:10

Może być konieczne wprowadzenie w całym kraju obowiązku noszenia maseczek wszędzie, nie tylko w sklepach czy innych zamkniętych pomieszczeniach. Tak jak to było na początku epidemii – mówi profesor Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. Jego zdaniem, może tak się stać, gdy liczba nowych zakażeń przekroczy 2 tysiące dziennie. A to, zdaniem ekspertów, niemal na pewno stanie się jesienią.

Czytaj także

12:55

Zbliża się nowy rok akademicki. Sprawdziliśmy, jak będzie wyglądać nauka na uczelniach w Krośnie, Jarosławiu i Przemyślu.

12:08

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia w sprawie strategii walki z koronawiursem znika pojęcie szpitali jednoimiennych. Leczenie przebiegać na innych zasadach. Co to oznacza dla pacjentów z Podkarpacia?

Czytaj także

10:35

748 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. 58 z nich na Podkarpaciu. W kraju zmarło 5 kolejnych zakażonych osób.

Czytaj także9:18

Sytuacja na Wyspach drastycznie się pogarsza. Lawionowo przybywa zakażeń. Brytyjski rząd nałoży dziesięć tysięcy funtów kary na tych, którzy odmówią nakazu izolacji.

7:30

Z powodu pandemii koronawirusa, koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie przeniesiono z czerwca (tradycyjnie odbywał się w Boże Ciało) na przedostatni weekend września. Wydarzenie co roku gromadziło dziesiątki tysięcy osób, tym razem jednak - ze względu na reżim sanitarny - organizatorzy zmuszeni byli ograniczyć liczbę uczestników do 5000. Zobaczcie zdjęcia:

Tysiące świec na koncercie Jednego Serca Jednego Ducha w Rze...


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 20 WRZEŚNIA]

16:25

U kilku funkcjonariuszy oddziału prewencji i kontrterrorystów stacjonujących w podrzeszowskim Zaczerniu wykryto koronawirusa.

Czytaj także

11:17

Na czterech rzeszowskich uczelniach nowy rok akademicki będzie odbywał się w formie hybrydowej. Czego mogą spodziewać się studenci po powrocie? Jakie obostrzenia czekają na nich na uczelniach i w akademikach?

Czytaj także

10:48

10:30

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dot. liczby osób zakażonych oraz zgonów spowodowanych koronawirusem. Na Podkarpaciu przybyło 62 chorych, trzy osoby zmarły.

Czytaj także

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 19 WRZEŚNIA]

19:45

Odporność groźnych bakterii na leczenie antybiotykami to rosnący problem, który grozi pandemią na miarę COVID-19 – podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Wśród dwunastu najniebezpieczniejszych patogenów wymienionych w raporcie WHO, eksperci z Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDS) zidentyfikowali aż 6 rodzajów, które szczególnie zagrażają Polakom.

Uwaga! Te bakterie są odporne na antybiotyki – 6 najbardziej...

16:36

Przypominamy obowiązujące na Podkarpaciu obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa. Informacje aktualne na dzień 19 września 2020.

Koronawirus na Podkarpaciu. Aktualnie obowiązujące obostrzen...

13:51

Mamy najnowsze dane z sanepidu dotyczące aktywnych ognisk zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu

Czytaj także

12:30

U jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy stwierdzono zakażenie wirusem COVID-19. Zgodnie z zaleceniami stacji epidemiologicznej 16 nauczycieli, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażonym uczniem, zostało skierowanych na kwarantannę.

Czytaj także

11:35

Nie tylko w Polsce mamy rekordy zakażeń. W Hiszpani rekordowe przyrosty zachorowań nowtowane są systematycznie już od dwóch tygodni. To obecnie najbardziej zagrożony koronawirusem kraj w Europie. W niektórych dzielnicach Madrytu następuje powrót do blokady związanej z epidemią.

10:35

Poteżny skok zakażeń w Polsce. Ponad 1000 przypadków jednej doby! 69 z nich dotyczy Podkarpacia. Zmarło kolejnych 12 osób.

Czytaj także9:45

Ponad 10 milionów osób zostało ponowne objętych restrykcjami związanymi z rozwojem pandemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Rząd w Londynie zdecydował o wprowadzeniu drugiego lockdownu m.in. w takich miastach jak Manchester, Birmingham i Bolton. Brytyjskie władze starają się za wszelką cenę nie dopuścić do konieczności wprowadzenia drugiego lockdownu na terenie całego państwa.

8:15

Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli wstrzymuje przyjęcia na oddziałach, gdzie u pacjentów wykryto koronawirusa lub zachodzi uzasadniona obawa. Są to oddziały: Chorób Wewnętrznych, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Kardiologii Inwazyjnej oraz Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Urologicznym.

Czytaj także

7:55

Blokady i inne ograniczenia w poszczególnych krajach tylko ograniczyły rozwój pandemii. Poluzowanie sprawiło, że zaraza odżyła i z jeszcze większa mocą zalewa cały świat.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 18 WRZEŚNIA]

19:15

Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Strzyżowie poinformowała, że od 18 września do odwołania wstrzymuje przyjęcia planowe na wszystkie oddziały oraz pracownie diagnostyczne Szpitala Powiatowego w Strzyżowie za wyjątkiem stanów zagrożenia życia.

Czytaj także

16:32

- Realnie oceniając sytuację na wiosnę jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziemy mieli już szczepionkę, co tak naprawdę definitywnie zakończy pandemię - powiedział szef resortu zdrowia. - Jej cena jest stosunkowo niska i wynosi niecałe 2 euro - dodał.

Czytaj także

15:10

Mamy najnowszy raport rzeszowskiego sanepidu dot. ognisk koronawirusa na Podkarpaciu. Jak podaje stacja, pacjenci u których potwierdzono na dzisiaj koronawirusa (49 osób) to pojedyncze przypadki z transmisji poziomej (zakażenia rodzinne i inne kontakty).

Czytaj także

10:30

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najświeższy raport dot. liczby zakażeń i zgonów spowodowanych koronawirusem.

Czytaj także

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 17 WRZEŚNIA]

18:30

W nowych wytycznych MEN, MZ i GIS dodano nowy zapis, który jak napisano jest "konieczny ze względu na szczególną ochronę uczniów z chorobami przewlekłymi". Jeżeli nie będzie możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, to dyrektor szkoły będzie mógł wprowadzić obowiązek osłony ust i nosa.

Czytaj także

17:00

Ministerstwo Zdrowia podało nową listę powiatów objętych żółtą i czerwoną strefą. Niektóre powiaty, gdzie obostrzenia przyniosły efekty, zostały zastąpione przez inne, w których sytuacja pogorszyła się. Ministerstwo Zdrowia przygotowało też specjalną "listę ostrzegawczą".

16:20

Sanepid podał aktualne dane dotyczące ognisk koronawirusa na Podkarpaciu. W 16 przedszkolach i szkołach zajęcia są zawieszone bądż prowadzone zdalnie dla części klas.

Czytaj także

15:20

Dopiero odbywają się pierwsze spotkania organizacyjne dla rodziców dzieci, które w 2021 roku przystąpią do I Komunii. Choć do uroczystości jeszcze wiele miesięcy, to w większości rzeszowskich lokali miejsc brak. Niektórzy rezerwacje robili na dwa lata przed planowaną imprezą!

Czytaj także

14:57

- Byłoby super, gdyby udało się zagrać sezon w pełni, bo liga zapowiada się ciekawie - mówi Anna Kaczmar, rozgrywająca Developresu Rzeszów. Martwi ją jednak, że nie wszystkie kluby Tauron Ligi testują swoje siatkarki. - To nie fair - ocenia.

Czytaj także

12:34

Na kilkanaście dni przez rozpoczęciem roku akademickiego sprawdziliśmy, czy pandemia koronawirusa i mieszany tryb odbywania zajęć na rzeszowskich uczelniach, wpłynęły w jakimś stopniu na wynajem mieszkań, a także pokojów w uczelnianych akademikach.

Czytaj także

10:30

Mamy 837 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Czytaj także

8:30

Waldemar Kraska przekonywał w czwartek na antenie Polskiego Radia, że tylko szczepionka przeciw COVID-19 może zagwarantować, że epidemia zniknie. - Z zapewnień firm, które będą tę szczepionkę produkowały, głównie w Europie, mamy informacje, że na przełomie roku ta szczepionka powinna się już pojawić – mówił wiceminister zdrowia.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 16 WRZEŚNIA]

20:30

Koronawirus wciąż daje się we z naki w róznych zakątkach świata. Od piątku przez trzy tygodnie z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem Izrael będzie w całkowitej blokadzie. Podobny problem ma wiele europejskich krajów. Czy zdecydują się też na tak drastyczny krok?

Czytaj także

15:45

Ciekawostka ze świata: Szwecja krytykowana przez wielu za to, że nie zastosowano surowych ograniczeń w walce z pandemią może dziś powiedzieć: a jednak wygraliśmy! Jak to zrobiono?

15:00

Leki immunosupresyjne to szeroka grupa środków stosowanych m.in. w chorobach reumatycznych, skórnych i nowotworowych oraz po przeszczepach narządów. Wbrew przypuszczeniom z początku epidemii koronawirusa nie nasilają one ryzyka zachorowania na COVID-19, dlatego lekarze podkreślają konieczność kontynuowania lub wznowienia przerwanej terapii u przyjmujących je osób z chorobami autoimmunologicznymi i innymi wskazaniami leczniczymi.

Czytaj także

14:20

Sytuacja w domu dziecka w Skopaniu, gdzie w niedzielę 13 września potwierdzono zakażenie u jednego z dzieci jest na bieżąco monitorowana - zapewnia Małgorzata Michalska - Szymaszek, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnobrzegu.

13:04

15 września w wyniku badań przesiewowych potwierdzono zakażenie SARS CoV-2 u 6 osób z personelu medycznego: 2 osoby powiat rzeszowski i po jednej osobie z powiatów leżajskiego, łańcuckiego przemyskiego i miasta Rzeszowa.

Czytaj także

10:38

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 600 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. 45 przypadków odnotowano na Podkarpaciu. Zmarły dwie pacjentki leczone w Przemyślu i Łańcucie.

Czytaj także

9:53

Od niedzieli, 13 września, zamknięty jest Oddział Geriatryczny w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle. U dwóch pacjentów wykryto koronawirusa.Wstrzymano też przyjęcia na trzy inne oddziały.

Czytaj także

8:07

Ruszyła sprzedaż biletów na Kongres 590, który odbędzie się w dniach 21 - 23 października w Jasionce koło Rzeszowa. Tematem wiodącym Kongresu 590 będzie "Polska 2030", a samo wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej.

Czytaj także


Słyszałeś o tych sposobach na walkę z koronawirusem? To bzdury!

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus na Podkarpaciu. Informacje, komunikaty, wydarzenia. Raport w sprawie epidemii [29.09] - Nowiny

Komentarze 411

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
Pytanie.

Mnie dziwi jedno... DLACZEGO NA PODKARPACIU JEST 2A NAWET 3KROTNIE WIEKSZA UMIERALNOŚĆ NA KORONAWIRUSA NIŻ W LUBELSKIM?? Oco chodzi z tutejsza służba zdrowia?

K
Kris

Łamiący kwarantannę powinien trafić po wszystkim pezymusowo do pomocy w Szpitalach zakażonych!!! Nawet do ścielenia łóżek

G
Gość

Sepsa to ostatnie stadium zakażenia koronawirusem. Pislamiści zaczynają uprawiać kreatywną księgowość śmierci. Tfu

w
wolan
20 marca, 7:18, Yeti:

Dla tych baranów co nieprzestrzegają kwarantanny powinna być bardzo wysoka kara finansowa oraz soczysty w[wulgaryzm] i wydalenie z kraju np do Włoch. Tam też jest masa baranów to się dogadają.

wyłapywanie i do testów szczepionkowych bez zgody , może nie u nas ale tam gdzie takowe sierobi, im nie zależy na innych a tym bardzie na sobie

B
Brzeszczot

Co zrobiło PO przez 8 lat żeby pokonać wirusa?

h
hmm

https://www.salon24.pl/u/teresagarland/1028405,koronawirus-to-sciema-w-celu-szczepionkowej-depopulacji

T
Tarnobrzeg w kwarantannie

Opiszcie proszę co się dzieje w szpitalu w Tarnobrzegu - gdzie wykryto dwa przypadki koronawirusa na różnych oddziałach u pacjentów u których odmówiono uprzednio wykonania testów! Jedna z pacjentek leżała od 5 dni z objawami właściwymi do zapalenia płuc, ale mimo to odmówiono wykonania testu. Dzisiaj cały szpital jest zamknięty, personel medyczny siedzi i czeka na decyzje, ludzie od 5 dni nieświadomie mieli kontakt z tymi pacjentkami i roznosili wirusa dalej - po znajomych i rodzinie! Czy ktoś w ogóle panuje nad tą sytuacją? Czy to są jakieś zamierzone działania władz? Zaraz nam braknie personelu medycznego przez tą nieudolność w działaniu. Jak to jest, że osoby, które miały bezpośredni kontakt z tymi pacjentkami nie mogą mieć wykonanego teraz testu tylko mają grzecznie siedzieć w kwarantannie domowej? O co tutaj chodzi?!

G
Gość

KACZENKA, PINOKIO I Dudapis przespali co najmniej 2 miesiące przed pojawieniem się wirusa w Polsce. Nie kupowali maseczek, testów i respiratorów. Za to wywołali 10 MILIARDÓW na PROPAGANDĘ, 18 MILIARDÓW na KR-K, 50 MILIARDÓW na myśliwce F-35 od Trumpa. Tfu

G
Gość
19 marca, 16:50, #BOSAK2020:

Szczęść Boże całej Polsce.

KONFEDERACJA nadzieją naszego kraju. Tylko oni zadbają i będą godnie reprezentować nasz kraj i polskie interesy.

Krzysztof Bosak prezydentem Polski.

Taaaa normalnie tacy niezależni, a jak kryzys to wołają, żeby im państwo dosypało

j
jajakobyły

Najnowsze doniesienia naukowców z San Escobar podają, że ludzie z grupą krwi PIS nie chorują. Są uodpornieni przez posiadaną w organiźmie dużą dawkę jadu.

Y
Yeti

Dla tych baranów co nieprzestrzegają kwarantanny powinna być bardzo wysoka kara finansowa oraz soczysty w[wulgaryzm] i wydalenie z kraju np do Włoch. Tam też jest masa baranów to się dogadają.

G
Gość

Firmy padają, ludzie tracą pracę, wstrzymać 500 i pomóc przedsiębiorcom oraz ludziom którzy naprawdę potrzebują w tych ciężkich czasach pomocy.

G
Gość

Czy ktoś z was zwrócił uwagę na to, że nie ma u nas gołębi?

G
Gość

Nie! Nie jestem niewolnikiem bo się boję! Nie, nie wpadam w panikę! Ludzie, myślcie! Widzieli statystyki? Chcecie tego co Włosi mają? Nie kidaj się jak nie wyjdziesz pobiegać, pojeździć na rowerze! Chrońmy siebie na wzajem! Mamy osoby starsze, mamy osoby onkologiczne, to jest nowy wirus, nie znamy dokładnie jak przebiega proces choroby! Mamy dzieci z cukrzycą, dzieci w trakcie chemioterapii, naprawdę chcecie je narażać?! bo wasze widzimisie jest ważniejsze? Klękniemy! Tylko kto to potem udźwignie?! Teraz ALBO jesteśmy jednym narodem ALBO jedną jednostką z roszczeniami?! Nie dajmy się zwariować ale myślmy! SIEDZIMY W DOMU!!!!!

G
Gość

Nie hejtujemy osób w kwarantannie! Mamy RODO!!! Myślimy!

Dodaj ogłoszenie