Koronawirus na Podkarpaciu. Informacje, komunikaty, wydarzenia. Raport w sprawie epidemii [14.08]

red.
Koronawirus na Podkarpaciu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty ws. pandemii koronawirusa w regionie. Raport aktualizowany jest na bieżąco przez cały dzień.

KORONAWIRUS W LICZBACH - AKTUALNE DANE

  • 1767 - liczba osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu
  • 74 - liczba zgonów na Podkarpaciu
  • 55 312 - liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce
  • 1 858 - liczba osób, które zmarły w Polsce

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 14 SIERPNIA]

18:40

Nie nosimy maseczek, awanturujemy się, jeśli ktoś nam zwróci uwagę. Traktujemy to wszystko magicznie. Już od dłuższego czasu mówię, że Polacy nie tyle są religijni, co magiczni właśnie. Zaklinamy rzeczywistość - mówi Andrzej Komorowski, psycholog i seksuolog.

Czytaj także

15:33

- Jestem przerażony, jak egoistyczni czasem jesteśmy. Na początku pandemii wykupowaliśmy maseczki kartonami, bo wierzyliśmy, że chronią nas przed zakażeniem. Kiedy zorientowaliśmy się, że nie chronią nas, a ludzi wokół - to przestało nas to obchodzić. Bo co mi z tego, że mogę zakazić innych? - mówi prof. Krzysztof Pyrć, wirusolog, biotechnolog, badacz koronawirusów.

Czytaj także

14:30

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie podała przed chwilą informacje o ogniskach koronawirusa na Podkarpaciu. Rośnie liczba chorych, którzy uczestniczyli w Franciszkańskich Spotkaniach Młodych w Kalwarii Pacławskiej. Jest też więcej zakażonych z wesela, które odbyło się w Rzeszowie.

Czytaj także

12.05

Koronawirus nie odpuszcza, dlatego tegoroczny Wielki Odpust Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Pacławskiej odbywa się w okrojonej formie i w wysokim reżimie sanitarnym. Po to, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa pielgrzymom. Dożynki i odpusty w innych parafiach są pod specjalnym rygorem sanitarnym.

Czytaj także

10.55

Lawina zakażeń w Polsce. Na Podkarpaciu 39 nowych chorych, jedna osoba nie żyje. To 78-letni mieszkaniec Przemyśla.

Czytaj także

7:00

Prawo i Sprawiedliwość chce bezkarności dla urzędników za działania w czasie epidemii koronawirusa. "Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym, a bez tego naruszenia podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby utrudnione" - to przepis, którego wprowadzenia chce Prawo i Sprawiedliwość.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 13 SIERPNIA]

14:40

Rośnie liczba zakażonych Covid-19 na Podkarpaciu m.in. w powiecie jarosławskim i przemyskim. Mamy najnowsze dane o ogniskach koronawirusa w regionie.

Czytaj także

13:59

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów, które zostały objęte zwiększonymi obostrzeniami zw. z pandemią koronawirusa. Znikły z niej powiaty przemyski i jarosławski, a także sam Przemyśl.

Czytaj także

11:00

Dziś w kraju przybyło aż 811 zakażonych koronawirusem. Na Podkarpaciu mamy 46 nowych przypadków. Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych 14 ofiarach śmiertelnych. Wśród nich jest 48-letni mieszkaniec Przemyśla.

Czytaj także

8:20

Podkarpacka policja codziennie kontroluje autobusy i sklepy przypominając mieszkańcom o nakazie noszenia maseczek. Od początku wakacji wlepiono już sporo mandatów za ich brak.

Czytaj także

7:40

Zupełnie inny niż dotychczas będzie tegoroczny Wielki Odpust w Kalwarii Pacławskiej, który rozpoczął się we wtorek i potrwa do soboty. Wprowadzono liczne ograniczenia, a franciszkanie zachęcają wiernych do uczestnictwa on-line. Sytuacja jest poważna, cześć zakonników objęta jest kwarantanną.

Czytaj także

6:40

- Izolacja spowodowana koronawirusem spowodowała mniej innych chorób zakaźnych. Częściowo zmienił się także nasz styl życia.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 12 SIERPNIA]

19:24

- W przytłaczającej większości Polski uczniowie mogą wrócić do nauki tradycyjnej w szkole. Wyjątkiem są jedynie tzw. strefy żółte i czerwone - oświadczył w środę minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. MEN opublikowało nowe informacje na temat roku szkolnego 2020/2021.

Czytaj także

13:47

Aż 14 osób zakażonych zostało koronawirusem w trakcie Franciszkańskich Spotkań Młodych odbywających się w Kalwarii Pacławskiej. Podkarpacki sanepid podał właśnie najnowsze dane dotyczące ognisk Covid-19 na Podkarpaciu.

10:30

W całym kraju dziś przybyło 715 osób zakażonych koronawirusem. Na Podkarpaciu mamy 22 nowe przypadki. Ministerstwo Zdrowia informuje tez o kolejnych 9 ofiarach śmiertelnych (wiek-płeć, miejsce zgonu): 71-K Puławy, 79-M Łódź, 80-K Warszawa, 86-K Racibórz, 75-K Tychy, 76-M, 70-K Poznań, 61-M, 83-M Kraków.

Czytaj także9:20

Zaplanowany na dziś na godzinę 17 mecz 3 ligi grupy IV pomiędzy Texom Sokołem sieniawa a Jutrzenką Giebułtów został odwołąny. "Powodem odwołania meczu jest pozytywny wynik testu na koronawirusa u jednego z zawodników Jutrzenki!" - informuje klub z Sieniawy.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 11 SIERPNIA]

18:06

Na Podkarpaciu w toku jest kilka dochodzeń epidemiologicznych. Trwają badania osób mających styczność z wyszczególnionymi przez sanepid ogniskami koronawirusa. Liczba wykrytych zakażeń rośnie z dnia na dzień.

Czytaj także

16:31

55-letni Jan H., mieszkaniec powiatu przeworskiego zakażony koronawirusem, uciekł ze szpitala zakaźnego w Łańcucie. Po czterech godzinach został zatrzymany przez policję. Po wyzdrowieniu usłyszał prokuratorskie zarzuty, grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Czytaj także

16:15

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. W ostatnich dniach liczba nowych przypadków za każdym razem przekracza 600 zakażeń. Rząd przyjął nową strategię na walkę z epidemią, a minister zdrowia, Łukasz Szumowski ostrzega, że obostrzenia na cały kraj mogą wrócić.

Czytaj także

15:28

Pierwsza na świecie szczepionka przeciw koronawirusowi SARS-CoV-2 została zarejestrowana przez rosyjskie Ministerstwo Zdrowia. Preparat, który powstał w Instytucie Badawczym Gamaleya, nie przeszedł jeszcze pełnych badań klinicznych, ale podano go już ponoć m.in. córce prezydenta kraju.

Czytaj także

12:12

Niemal 23 tysiące pasażerów obsłużył w lipcu Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka. Był to pierwszy miesiąc od wybuchu pandemii koronawirusa, w którym odbywały się regularne loty międzynarodowe.

Czytaj także

10:30

W Polsce jest dziś 551 nowych zakażeń koronawirusem, 16 osób to mieszkańcy Podkarpacia. Ministerstwo Zdrowia informuje też o śmierci 12 pacjentów (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-K Elbląg, 79-M Łańcut, 64-M Zgierz, 93-M Łódź, 76-M Wrocław, 66-K Gdańsk, 74-M Żory, 62-M Racibórz, 69-K Białystok, 75-K Warszawa, 62-M, 56-M Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące.

Czytaj także7:20

Zdecydowana większość rodziców zamierza we wrześniu wysłać dziecko do przedszkola. - Inne dzieciaki chodzą już od paru miesięcy i nic złego się nie dzieje, więc nie ma już sensu dłużej dwoić się i troić, jak zapewnić synowi czy córce opiekę w domu. Urlopy się nam pokończyły, musimy wracać do pracy i normalnego życia - słychać głosy rodziców kilkulatków. Ale są i tacy, którzy wciąż w obawie o zakażenie koronawirusem nie poślą dzieci do placówek.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 10 SIERPNIA]

18:20

Czy rodzice mogą nie puścić dzieci do szkoły od 1 września, jeżeli obawiają się o ich zdrowie? Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski skomentował: Zakładamy, że dzieci wrócą 1 września do tradycyjnych zajęć. Maseczki nie będą konieczne.

Czytaj także

17:20

Wzmożone kontrole w województwie podkarpackim przeprowadzili pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej przy wsparciu policjantów i strażników miejskich.

Czytaj także

16:15

Podkarpacie na dole listy województw pod względem liczby testów na koronawirusa. Dlaczego tu testuje się dwukrotnie mniej niż w woj. lubelskim? Błędy w obliczeniach, czy błędy w profilaktyce przeciwepidemicznej?

Czytaj także

15:25

Sanepid przedstawił aktualną informację o ogniskach koronawirusa na Podkarpacu. Najnowsze z nich pojawiło się w Rzeszowie po jednym z wesel.

Czytaj także

12:25

Kiedy skończy się epidemia koronawirusa? To pytanie zadają sobie cały świat. Oto najnowsza prognoza rozwoju pandemii firmy Exmetrix. Ich dotychczasowe prognozy do tej pory sprawdzają się w 95,6 proc. Zobaczcie, ile nowych przypadków przewidują w kolejnych tygodniach sierpnia 2020.

Czytaj także

10:30

Liczba nowych zakażeń na Podkarpaciu ponownie wzrosła. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 37 nowych chorych w regionie, zmarła też pacjentka szpitala w Łańcucie. W całym kraju nowych zakażeń jest 619.

Czytaj także7:30

Klient bez maski to rzadkość - mówią pracownice rzeszowskich sklepów. Jednak nie wszyscy chcą stosować się do nakazów twierdząc, że koronawirus to pandemia ściemy. Jak się okazuje nie w każdym sklepie maseczkę trzeba mieć.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 9 SIERPNIA]

14:22

Coraz więcej osób pisze do naszej redakcji w sprawie zbiorowych zwolnień w podkarpackich firmach przemysłu lotniczego. Póki co wiemy o Pratt & Whitney Rzeszów, Goodrich Aerospace Poland czy Safran Transmission Systems, ale Czytelnicy wskazują na kolejne zakłady. Jak poważny dla Podkarpacia jest to kryzys? Ile jeszcze potrwa? Na te tematy porozmawialiśmy z Dominikiem Łazarzem, ekonomistą z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

13:50

U jednego z kapłanów, którzy posługują w parafii oo. Franciszkanów w Jaśle zdiagnozowano Covid-19. W związku z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa, jasielski sanepid poszukuje wiernych, którzy uczestniczyli w nabożeństwach odprawianych u Franciszkanów.

Czytaj także

10:30

Niedziela to 624 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce i 28 na Podkarpaciu. Ministerstwo Zdrowia informuje też o kolejnych 7 ofiarach. Wśród nich jest 79-letnia pacjentka szpitala w Łańcucie.

Czytaj także
KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 8 SIERPNIA]

21:07

Sanepid nakazał kwarantannę księżom z parafii pw. Wszystkich Świętych w Straszęcnie. Powód? Jeden z duchownych miał kontakt z osobą zakażoną.

Czytaj także

20:12

My tego wirusa nie powstrzymamy. On dotknie prawie każdą rodzinę, prawie każdego z nas - stwierdził dziś na antenie TVN24 Marek Posobkiewicz, były Główny Inspektor Sanitarny. W sobotę padł w Polsce nowy dobowy rekord zakażeń - potwierdzono je u 843 nowych pacjentów. Zmarło też 13 kolejnych osób.

Czytaj także

19:20

Uczniowie po wakacjach wracają do szkół - tak zapowiedział Dariusz Piontkowski, minister edukacji. - Robimy wszystko, by uczyli się w bezpiecznych warunkach. Przygotowujemy rozwiązania sanitarne i prawne, które pozwolą odpowiednio zareagować, gdy pojawi się ognisko zakażenia – zapewnia szef resortu. Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych uważa, że powrót do szkół jest jak najbardziej możliwy. Uważa jednak, że dobrze byłoby przebadać wszystkich uczniów jeszcze przed pierwszym dzwonkiem.

Czytaj także

16:58

Jak podał w sobotę wiceszef resortu rozwoju Andrzej Gut-Mostowy, aktywnych jest już 416 tys. bonów turystycznych.

Czytaj także

12:55

W związku z wprowadzeniem w Polsce dodatkowych obostrzeń w rejonach z największym przyrostem zakażeń (żółta i czerwona strefa) na Podkarpaciu ruszyły wzmożone kontrole w powiatach jarosławskim i przemyskim oraz w Przemyślu. Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej przy wsparciu policjantów i strażników miejskich sprawdzają przestrzeganie przepisów m.in. w lokalach gastronomicznych, galeriach handlowych i punktach usługowych. Poniżej aktualne informacje na temat ognisk zakażeń na terenie województwa podkarpackiego. Dane sanepidu - 8.08.2020:

Czytaj także

11:30

Dlaczego dla wielu rodaków informacje o zagrożeniu Covid-19 są bajką, wciskaną nam przez władzę i rzekomych ekspertów? Co mają ze sobą wspólnego osoby negujące istnienie koronawirusa, antyszczepionkowcy i zwolennicy teorii spiskowych? - Ludzie zamiast weryfikować swoje poglądy, racjonalizują je. Jeśli jakiś temat jest wrażliwy społecznie, traktowany jako polityczny albo spostrzegany jako ideologiczny, inteligencja przestaje odgrywać znaczenie w twardej ocenie faktów, utrudnia racjonalny osąd, a wręcz staje się „pałką” do bicia przeciwnika o innych poglądach - mówi prof. Marcin Szulc z Zakładu Psychologii Osobowości i Psychologii Sądowej Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Przeczytajcie całą rozmowę:

10:35

Kolejny rekord zakażeń w Polsce - dziś aż 843 nowe przypadki, z czego 44 na Podkarpaciu. Zmarło kolejnych 13 osób z koronawirusem. Wśród ofiar jest 89-letni pacjent szpitala w Jarosławiu.

Czytaj także9:30

Aż 45 krajów zostanie wpisanych na listę zakazów w ruchu lotniczym - wynika z projektu rządowego. Dokument powstał w związku z pandemią koronawirusa. Według pomysłodawców ma wpłynąć na ograniczenie rozprzestrzeniania się infekcji. Na liście jest wiele krajów, które regularnie są kierunek wycieczek. Są też m.in. Stany Zjednoczone i Rosja.

Czytaj także

8:50

Jasielscy franciszkanie czekają na wyniki badań, które wykażą, czy we wspólnocie zakonnej jest osoba zarażona koronawirusem. Z tego też powodu, świadomi zagrożenia zdecydowali się ograniczyć kontakt z wiernymi.

7:30

Od dzisiaj, w 19 polskich powiatach, zwiększają się obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa. Na liście, którą opublikowało Ministerstwo Zdrowia, znalazły się te miejsca, w których sytuacja epidemiologiczna jest najtrudniejsza - wśród nich powiaty jarosławski i przemyski oraz Przemyśl.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 7 SIERPNIA]

14:59

Aktualne informacje o ogniskach koronawirusa na Podkarpaciu. W Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu potwierdzono 38 wyników dodatnich, w tym u 15 pacjentów, 18 osób z personelu medycznego i 5 osób z kontaktu. Oddziały dermatologii i wewnętrzny zostały zamknięte.

Czytaj także

12:17

Prawdziwa druga fala COVID-19 nadejdzie może za rok może za dwa, jak wirus zmutuje, albo nie będzie szczepionki. Historia pandemii wielokrotnie pokazuje, że drugie fale są groźniejsze od pierwszych. Dlatego musimy być bardzo czujni, bo to nowy wirus i niewiele wiemy o jego zmienności – mówi dr Paweł Grzesiowski, immunolog, pediatra, doktor nauk medycznych.

Czytaj także

10:33

809 nowych przypadków - tylu zakażeń na dobę w Polsce jeszcze nie było! Z tej liczby na Podkarpaciu nowych zakażeń jest 35. Z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 13 osób, w tym 64-letnia pacjentka szpitala w Łańcucie.

Czytaj także8:03

Od czwartku, 6 sierpnia, aż do odwołania Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i WZW w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle został zamknięty. Ma to związek z koronawirusem.

7:57

Wesela odbywać się będą bez udziału seniorów, natomiast weselnicy będą musieli nosić maseczki? To prawdopodobny scenariusz dotyczący nowych, rządowych restrykcji, mających się pojawić jeszcze w tym tygodniu.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 6 SIERPNIA]

19:05

O tym, dlaczego noszenie maseczek ochronnych dalej jest ważne porozmawialiśmy z Rafałem Śliżem, rzecznikiem Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie. Pytamy też, czy niepranie maski wielokrotnego użytku jest niebezpieczne i czy informacje, które można znaleźć w Internecie o powodowaniu przez maski chorób płuc są w jakimkolwiek stopniu prawdziwe.

Czytaj także

15:48

Nowe ogniska koronawirusa na Podkarpaciu. Wśród uczestników uroczystości rodzinnych i lokalnego festynu, który odbył się na terenie powiatu przemyskiego, zakażenie koronawirusem potwierdzono u 21 osób.

Czytaj także

10.30

W Polsce przybyło 726 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 33 na Podkarpaciu. W naszym regionie zmarły 4 osoby. W Szpitalu Powiatowym w Lubaczowie zmarł 49-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego. W Szpitalu MSWiA w Rzeszowie - 88-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, a w CM Szpital w Łańcucie - 84- i 88-letnia mieszkanka Przemyśla.

9:41

Podczas konferencji prasowej minister Łukasz Szumowski poinformował o powrocie obostrzeń w 19 powiatach, w których jest najwięcej przypadków zakażeń koronawirusem. Na znalazły się powiaty z naszego regionu.

Czytaj także

8:15

Do wtorkowego popołudnia Polacy aktywowali już 319 tys. bonów turystycznych na łączną kwotę 272 mln złotych. Niestety, ogromną popularność rządowego dofinansowania do wypoczynku próbują wykorzystać oszuści i naciągacze.

7:40

W rzeszowskich hotelach liczba gości spadła o połowę. Powodem jest koronawirus. W maju na nocleg w Rzeszowie zatrzymało się tylko 3 300 turystów, czyli po nieco ponad stu dziennie. To aż o 88,3 proc. mniej niż w maju 2019 r., kiedy w stolicy Podkarpacia nocowało 28,3 tys. osób, czyli średnio po 913 dziennie.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 5 SIERPNIA]

20:13

Zbiorowe zwolnienia spowodowane pandemią miały miejsce już w Goodrich w Krośnie i Tajęcinie czy w firmie Safran w Sędziszowie Małopolskim. Teraz przyszła kolej na rzeszowski oddział Pratt & Whitney.

15:08

Sanepid potwierdził dwa pozytywne przypadki zakażenia koronawirusem u pracowników Urzędu Gminy w Lubaczowie oraz u 3 osób z kontaktu. Kwarantanną objęto osoby z bliskiej styczności oraz ich rodziny. W szpitalu MSWiA w Rzeszowie do wczoraj przebadano cały personel i pacjentów oddziału chirurgii. Potwierdzono 4 dodatnie przypadki, w tym u 2 osób z personelu medycznego i 2 pacjentów.

Czytaj także

14:10

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zapowiedział w środę, że rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września w szkołach. Jeśli na danym obszarze kraju będzie wiele zakażeń koronawirusem, nauka będzie mogła tam odbyć się zdalnie. W szkole nie będzie obowiązku zakrywania nosa i ust, ale maseczki będą musieli zakładać np. rodzice odprowadzający dzieci do przedszkoli czy szkół. MEN przygotowało wytyczne sanitarne dla szkół.

Czytaj także

11:21

- W trybie pilnym chcemy doprecyzować przepisy dotyczące zasłaniania nosa i ust - oświadczył rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zmiana da właścicielom sklepów możliwość odmówienia obsłużenia osoby bez zakrytej twarzy. Jednocześnie wzrosną kary za nieprzestrzeganie przepisów.

Czytaj także

10:35

W Polsce przybyło 640 zakażeń koronawirusem (w tym 32 nowe przypadki na Podkarpaciu). Zmarło 18 osób. Wsród ofiar jest mieszkanka Podkarpacia hospitalizowana w Tomaszowie Lubelskim.

Czytaj także7:00

Czy szczepienia na grypę, a nawet na koronawirusa będą mogły być wykonywane w aptekach? Taki pomysł trafił do Ministerstwa Zdrowia, a poprzeć go miały – jak podaje Radio RMF FM - Naczelna Izba Aptekarska, Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy oraz Związek Zawodowy Pracowników Farmacji.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 4 SIERPNIA]

18:05

Urząd Marszałkowski rusza z projektem dla mikro i małych firm z Podkarpacia. Mają one szansę na bezzwrotną pomoc w formie grantu na potrzeby związane z zachowaniem płynności finansowej. Projekt będzie realizowany przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego. - Nabór wniosków rozpocznie się 12 sierpnia. Z puli 40 mln prawie 12 mln zostanie przeznaczone na branżę turystyczną, ponieważ ucierpiała najwięcej, najszybciej została dotknięta kryzysem koronawirusowym i będzie z niego najdłużej wychodziła – podczas dzisiejszej konferencji prasowej mówił marszałek Władysław Ortyl.

Czytaj także

16:10

Ukraina umieściła Polskę na liście państw o podwyższonym ryzyku COVID-19. Oznacza to, że osoby wjeżdżające na Ukrainę z Polski muszą przejść 14-dniową kwarantannę. Od tego obowiązku istnieją tylko nieliczne wyjątki.

Czytaj także

13:24

ZUS poinformował we wtorek, 4 sierpnia 2020 r., że na liście przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które przyjmują płatności bonem turystycznym jest już ponad 10 tysięcy podmiotów. Beneficjenci wykonali już 3,2 tys. płatności bonem turystycznym na łączną kwotę 2,5 mln zł.

Czytaj także

10:30

Koronawirus. Nowy rekord chorych: 680 w Polsce i 41 na Podkarpaciu.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 3 SIERPNIA]

17:14

Wojewódzki Szpital w Przemyślu wstrzymuje od dzisiaj planowe przyjęcia pacjentów, z wyłączeniem Oddziału Onkologicznego z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii. Powodem jest zwiększone zagrożenie koronawirusem.

Czytaj także

16:33

- Sytuacja z COVID-19 w Polsce zaczyna być niebezpieczna. Epidemiolodzy mówią, że może być dramatycznie. Żyliśmy w przekonaniu, że koronawirus jest już za nami. Tymczasem jest on jest z nami cały czas. Ja pełną odpowiedzialnością za to obciążyłbym rząd na czele z panem premierem Mateuszem Morawieckim - grzmiał Mieczysław Kasprzak podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami w Rzeszowie.

15:51

Pielęgniarka pracująca w Szpitalu MSWiA w Rzeszowie i Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Rudnej Małej ma koronawirusa - poinformował dziś podkarpacki sanepid. Rozpoczęto dochodzenie epidemiologiczne, w wyniku którego ustalono wszystkie osoby z bezpośredniego kontaktu.

Czytaj także

10:35

Jest najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia: 575 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Z tego aż 42 na Podkarpaciu!

Czytaj także8:50

- Rozpoczynamy w tym tygodniu kontrolę w sklepach. Kontrolę wykonywaną zarówno przez policję jak i przez służby sanitarne. Sprawdzane będzie, czy klienci, personel noszą maseczki - zapowiedział w poniedziałek rano minister zdrowia Łukasz Szumowski w radiowej Jedynce.

Czytaj także

8:24

Rząd pracuje nad nowym projektem, który wprowadzi możliwość "regionalizacji obostrzeń". Jeśli w jakimś regionie sytuacja epidemiczna będzie dobra, to będzie mógł on funkcjonować normalnie, nawet jeśli inne regiony będą w dużo cięższej sytuacji. Plan ma dotyczyć m.in. restauracji, sklepów oraz szkół.

Czytaj także

7:15

Od soboty dostępne są bony turystyczne. Już pierwszego dnia w sieci pojawiły się oferty sprzedaży bonów za gotówkę. To nielegalne.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 2 SIERPNIA]

18:00

Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa przekazała nieodpłatnie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie 28 tys. litrów wysokoprocentowego alkoholu. To największa dotychczas partia alkoholu przekazywana przez KAS do celów dezynfekcyjnych, niezbędnych w walce z koronawirusem.

Czytaj także

17:05

Od soboty można aktywować i realizować bony turystyczne. Zainteresowanie jest póki co małe i to zarówno ze strony rodziców jak i firm z branży turystycznej. W weekend pobrano ponad 100 tys. kodów, którymi można płacić za hotele i usługi w Polsce. Z programu ma skorzystać 6,5 mln dzieci.

Czytaj także

10:40

W Polsce jest 548 nowych przypadów zakażeń koronawirusem. 23 z nich wykryto na Podkarpaciu. Zmarło 10 kolejnych osób - to dane z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia.

Czytaj także9:00

Domy pomocy społecznej zgłosiły do sanepidu, że chcą przywrócenia odwiedzin rodzin podopiecznych. - Nasi pensjonariusze byli już bardzo spragnieni tego bezpośredniego kontaktu z najbliższymi, a od marca go nie mieli - mówi Jadwiga Gładka - Czerwonka, dyrektor DPS dla Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie im. Józefy Jaklińskiej w Rzeszowie.

Czytaj także

8:28

Rodzice, uczniowie, ale i nauczyciele z niepokojem czekają na decyzję rządu, co z powrotem do szkół po wakacjach. Zdalna nauka, choć w wielu placówkach szła dobrze, była już utrapieniem dla wszystkich. A zwłaszcza dla rodzin z kilkorgiem dzieci, którym trzeba było zapewnić warunki i sprzęt do nauki. - Patrząc na rosnące słupki zachorowań na koronawirusa i straszenie drugą falą, jesteśmy pesymistami - przyznaje wielu rodziców.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 1 SIERPNIA]

14:29

1 sierpnia ruszyła internetowa wyszukiwarka z listą miejsc, w których będzie można zrealizować bon turystyczny na wakacje. Lista jest wspólnym dziełem Polskiej Organizacji Turystycznej i ZUS. My podpowiadamy, gdzie rodzina z dwójką-trójką dzieci, uzbrojona w bony turystyczne może spędzić wakacje życia – w wolnych od koronawirusa i atrakcyjnych miejscach.

Czytaj także

11:41

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 658 nowych przypadkach zachorowań na koronawirusa. To najwięcej od początku epidemii w Polsce. W najbliższych dniach liczba zachorowań wciąż ma być wysoka, bo Ministerstwo Zdrowia zleciło badania przesiewowe w kilku zakładach pracy i kopalniach. Minister zdrowia zapowiada skuteczniejsze egzekwowanie obowiązujących przepisów, chodzi przede wszystkim o obowiązek zakrywania nosa i ust. - Zacznijmy to traktować poważnie: w urzędzie, sklepie, autobusie - apeluje Łukasz Szumowski.

Czytaj także

10:30

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dot. liczby osób zakażonych oraz zgonów spowodowanych koronawirusem.

Czytaj także

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 31 LIPCA]

18:25

Od soboty 1 sierpnia można aktywować i realizować bon turystyczny o wartości 500 zł. Przysługuje on na każde dziecko i można nim płacić np. za hotele i usługi do 31 marca 2022 roku. Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapewnia, że systemy informatyczne są gotowe, w nocy dostępnych ma być 3 mln kodów do aktywacji, czyli ponad połowa wszystkich.

Czytaj także

15:25

- Trzeba powiedzieć otwartym językiem, że brak przestrzegania zasad, określonych prawem ale przede wszystkim zdrowym rozsądkiem i odpowiedzialnością za otaczających nas ludzi, jest w dobie trwającej pandemii skrajną nieodpowiedzialnością i nonszalancją, które w efekcie mogą prowadzić do utraty zdrowia a nawet życia wielu osób - mówi Jaromir Ślączka, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie.

Czytaj także

14:27

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przemyślu otrzymał informację o pozytywnych wynikach u 3 pacjentów i 3 osób personelu medycznego w Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu. Oddział wewnętrzny został zamknięty, nie ma wypisów pacjentów oraz przyjęć nowych.

Czytaj także

10:36

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 658 nowych potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem. Na Podkarpaciu mamy 28 nowych zakażeń.

Czytaj także

9:15

Uwięził nas w domach i odizolował. Wielu obniżył pensje. W końcu został wyparty z pamięci. Kto taki lub co takiego? Koronawirus - pisze red. naczelny "Nowin".

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 30 LIPCA]

18:25

Druga fala koronawirusa przed nami – ministerialny zespół ekspertów zajmuje się przygotowaniami do dalszego ciągu epidemii Covid-19. Eksperci spodziewają się, że nadejdzie ona jesienią, może już we wrześniu, gdy dzieci wrócą do szkoły. Trwają prace nad rozwiązaniami, które mają sprawić, że przez drugą falę koronawirusa w Polsce przejdziemy bez większych problemów. Wiceminister zdrowia wspomniał o możliwych kontrolach na weselach, po których w różnych regionach Polski przybywa nowych zakażeń. Czy organizatorzy wesel mają się czego bać?

Czytaj także

17:05

W czwartek przemyskie pogotowie ratunkowe realizowało pilny transport medyczny zakażonego pacjenta z Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu do Centrum Medycznego w Łańcucie. Zobaczcie zdjęcia:

Pilny transport pacjenta z koronawirusem z Wojewódzkiego Szp...

16:02

31 lipca oraz w poniedziałek 3 sierpnia Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg przy ulicy Wodnej w Przemyślu będzie nieczynny. Powód to koronawirus u jednego z urzędników.

Czytaj także

15:10

W czwartek, 30 lipca 2020 r., Ministerstwo Zdrowia podało informację o 615 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. To największa od początku epidemii liczba zachorowań w ciągu jednego dnia. Rząd bierze pod uwagę możliwość przywrócenia niektórych ograniczeń. - Szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski wraca do pracy przerywając urlop - podaje Polsat News.

Czytaj także

14:08

Podkarpacki sanepid podał najnowsze informacje na temat ognisk koronawirusa w regionie. W Dubiecku testy potwierdziły 8 wyników dodatnich, w tym u 4 pracowników Urzędu Gminy oraz 4 osób, które miały z nimi kontakt. Koronawirusa wykryto też u położnej w Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia w Rzeszowie.

Czytaj także

13:27

Ciekawostka ze świata. Jak ujawnia stacja CNN w ekskluzywnym materiale, Rosja zamierza najpóźniej do 10 sierpnia rozpocząć szczepienia mieszkańców przeciwko koronawirusowi. Jako pierwsi szczepieni mają być pracownicy medyczni. Stanie się tak choć szczepionka przeszła dopiero dwie fazy testów.

Czytaj także

10:30

Aż 615 nowych zakażeń w Polsce i 45 na Podkarpaciu - to dane z czwartkowego komunikatu Ministerstwa Zdrowia. Ostatniej doby zmarło 15 osób.

Czytaj także6:30

Na podkarpackich basenach nie obowiązują już limity gości. Zostały zniesione najnowszym rozporządzeniem rządu. Efekt? Wczoraj przez kąpielisko ROSiR w Rzeszowie przewinęło się ponad 3000 osób, czyli sześć razy więcej, niż mogło na nie wejść jeszcze tydzień temu.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 29 LIPCA]

18:53

Koronawirus w szpitalu na Chopina w Rzeszowie. Jak udało nam się dowiedzieć, pozytywny wynik testu na koronawirusa stwierdzono u pacjentki, która przyjechała do porodu.

Czytaj także

16:02

Krajowa Administracja Skarbowa przekaże nieodpłatnie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie 28 tys. litrów wysokoprocentowego alkoholu, który posłuży do wytworzenia środka do dezynfekcji.

Czytaj także

10:30

W Polsce ostatniej doby potwierdzono 512 kolejnych przypadków koronawirusa. Aż 23 osoby są z Podkarpacia. Ministerstwo Zdrowia informuje tez o 12 kolejnych ofiarach, wśród których jest pacjent z Łańcuta.

Czytaj także
KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 28 LIPCA]

16:19

Jedna z opiekunek w przedszkolu w Przemyślu ma koronawirusa. Przedszkole zamknięto, a wszystkie osoby, które miały z nią kontakt objęto kwarantanną. To jedyne nowe ognisko koronawirusa na Podkarpaciu w dzisiejszym komunikacie sanepidu. Jest też w tej chwili jedynym ogniskiem w powiecie przemyskim.

Czytaj także

14:50

Resort zdrowia przygotowuje się do drugiej fali zachorowań na Covid-19 w Polsce, do której może dojść jesienią tego roku. W poniedziałek, 27 lipca, odbyło się spotkanie zespołu, który przygotowuje strategię na jesień.

Czytaj także

12:33

Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowują wytyczne odnośnie zasad na jakich uczniowie mają wrócić we wrześniu do szkół. Wstępne ustalenia mówią o braku konieczności noszenia maseczek i rękawiczek przez uczniów w czasie lekcji. Nie będzie także pojedynczych ławek, czy obowiązku masowego mierzenia temperatury.

Czytaj także

10:30

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najświeższy raport dotyczący liczby osób zakażonych oraz zgonów spowodowanych koronawirusem.

Czytaj także

6:00

Jeszcze w te wakacje rodziny będą mogły opłacić bonem turystycznym nocleg w pensjonacie czy wyjazd na kolonie. Kto otrzyma bon? Co trzeba zrobić, aby dostać świadczenie? Jak będzie można je wykorzystać? Odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania. Tak turystom, jak i firmom świadczącym usługi związane z turystyką.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 27 LIPCA]

14:10

Choć w porównaniu z fatalnym weekendem, w poniedziałek liczba nowych przypadków koronawirusa spadła, to epidemia w naszym kraju w dalszym ciągu nie wygasa. - W tej chwili jesteśmy bezradni - powiedział w TVN24 Andrzej Sośnierz, były szef NFZ. Czy powinniśmy szykować się na drugą falę wzrostu zachorowań?

Czytaj także

10:30

W poniedziałek w całej Polsce jest 337 nowych chorych (6 przypadków na Podkarpaciu), zmarło też 5 kolejnych osób zakażonych koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia. Jedna z nich to 57-letni mieszkaniec naszego regionu.

Czytaj także
KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 26 LIPCA]

14:41

Do osób, które skorzystały w ostatnich czterech miesiącach z porady lekarza pierwszego kontaktu, mogą zadzwonić ankieterzy na zlecenie NFZ. Zadając kilka pytań sprawdzą, czy porada faktycznie się odbyła i w jakiej formie została przeprowadzona. Ankieta jest anonimowa.

Czytaj także

10:30

Niedziela to 443 nowe przypadki koronawirusa w Polsce i 12 na Podkarpaciu. Zmarło kolejnych 7 osób, w tym 86-letni mężczyzna, pacjent szpitala w Łańcucie.

Czytaj także
KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 25 LIPCA]

21:08

Objawy zakażenia koronawirusem mogą być podobne do objawów zwykłej grypy. Jak zatem odróżnić infekcję spowodowaną koronawirusem od grypy sezonowej czy przeziębienia? Poznaj najważniejsze informacje dotyczące symptomów zarażenia wirusem wywołującym chorobę COVID-19.

Czytaj także

15:46

Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie prawdopodobnie jako pierwsze w Polsce będzie wykonywało sześciominutowe testy genetyczne na koronawirusa. Nowe technologie stawiają CM Medyk w czołówce polskich placówek medycznych. Dodatkowo przy ul. Rejtana w samochodowym punkcie poboru będzie można zrobić bezpłatny test.

Czytaj także

10:52

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 584 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarło 9 kolejnych osób. Na Podkarpaciu odnotowano 21 nowych zakażeń.

Czytaj także

9:23

W zeszłym roku blisko połowa Polaków przeprowadziła remont. Z powodu koronawirusa z Wuhan rok 2020 zapowiada się jednak źle dla branży remontowej.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 24 LIPCA]

11:48

W piątek rano ze szpitala zakaźnego w Łańcucie uciekł pacjent z potwierdzonym koronawirusem. Na chwilę obecną trwają poszukiwania.

Czytaj także

10:30

Dzisiejszy komunikat Ministerstwa Zdrowia to aż 458 nowych, potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce i 4 kolejne ofiary śmiertelne. Na Podkarpaciu przybyło 7 chorych.

Czytaj także7:45

Pracodawcy z całego kraju wyszli z projektem ustawy, która miałaby przywrócić handel w niedziele. Wszystko przez epidemię koronawirusa. Dla handlowców to dobry pomysł, jednak związki zawodowe nie szczędzą krytyki. Sprawdziliśmy, jak zapatrują się na to pracodawcy z Podkarpacia.

Czytaj także

6:00

Emeryci, którzy są zatrudnieni jednocześnie w oparciu o umowę o dzieło lub umowę zlecenie, w związku z przestojami spowodowanymi pandemią, mogą się ubiegać o przyznanie świadczenia postojowego. Oprócz emerytury mogą otrzymać dodatkowo 2080 złotych.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 23 LIPCA]

18:40

33. Franciszkańskie Spotkanie Młodych rozpocznie się 29 lipca i potrwa do 1 sierpnia. Po raz pierwszy w historii bez obecności uczestników w Kalwarii Pacławskiej pod Przemyślem. Organizatorzy zdecydowali się nie rezygnować z wydarzenia i przygotowują się do FSM-u online.

Czytaj także

15:26

Czy w Szpitalu Pro-Familia w Rzeszowie jest koronawirus? - pyta naszą redakcję Czytelniczka. Mamy oficjalną odpowiedź szpitala.

13:43

Kilku pracowników Urzędu Gminy w Dubiecku pozostaje na kwarantannie. Mieli oni kontakt z wójtem, u którego badania potwierdziły zakażenie koronawirusem. - Jestem w izolacji domowej, nie czuję się najgorzej - uspokaja Jacek Grzegorzak, wójt Dubiecka.

Czytaj także

10:30

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dot. liczby zachorowań i zgonów w związku z koronawirusem.

Czytaj także

7:00

226 etatów w Goodrich Aerospace Poland, 152 etaty w Safran Transmission Systems - takie cięcia muszą przeprowadzić podkarpackie firmy z przemysłu lotniczego. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Co z Pratt & Whitney Rzeszów? Jak wyglądają zwolnienia w całym województwie?

Czytaj także

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 22 LIPCA]

21:17

W grupie do miliona obsłużonych pasażerów, w okresie od stycznia do marca 2020 r., najwięcej, bo 116,8 tys. podróżnych zanotował Rzeszów. - Pierwszy kwartał 2020 roku był preludium do największego kryzysu w ponad 100-letniej historii lotnictwa komunikacyjnego - mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Związku Regionalnych Portów Lotniczych.

Czytaj także

17:33

Najwięcej nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu nadal notuje się w ognisku związanym z Zakładami Mięsnymi w Jarosławiu. Dobra wiadomość jest taka, że wygasają ogniska w powiecie przemyskim.

Czytaj także

10:35

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 380 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Na Podkarpaciu mamy 17 przypadków. W kraju zmarło 6 osób.

Czytaj także

8:34

W oddziałach porodowych szpitali w województwie podkarpackim można „rodzić rodzinnie”. Chyba, że ordynator lub lekarz prowadzący uzna, iż poród rodzinny mógłby stanowić dla matki i ojca zagrożenia dla zdrowia i życia. A w czasie epidemii o takie zagrożenia nietrudno.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 21 LIPCA]

20:26

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu wyprodukuje płyn do dezynfekcji rąk. - Pozwoli znacznie obniżyć koszty związane z epidemią koronawirusa - mówi prezes spółki Mariusz Kwaśny.

Czytaj także

20:10

Bon turystyczny na wakacje w wysokości 500 złotych to jednorazowe wsparcie, które otrzymają tylko dzieci. Jak z niego skorzystać? Sprawdziliśmy w rzeszowskim ZUS.

Czytaj także

18:56

Przez pandemię koronawirusa tegoroczna edycja Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie przeniesiona i odbedzie się pod koniec sierpnia. Oto program imprez.

17:38

We wtorek przy magazynach Podkarpackiego Banku Żywności odbyło się przekazanie drugiej już transzy środków dezynfekujących i ochrony osobistej dla placówek opieki całodobowej na terenie Podkarpacia z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej. Marszałek Władysław Ortyl zapowiedział też pomoc finansową dla DPS-ów.

Czytaj także

11:26

Zmniejszony dystans społeczny z 2 metrów do 1,5 metra, więcej kibiców na stadionach piłkarskich i żużlowych – od dziś rząd luzuje obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Czytaj także

10:35

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dot. liczby osób zakażonych oraz zgonów spowodowanych koronawirusem. Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Rzeszowie we wtorkowym komunikacie przekazała, że nowe przypadki zakażenia w naszym regionie dotyczą: 4 osób z powiatu lubaczowskiego - 2 mężczyzn i 2 kobiety (izolacja), 2 osób z powiatu jarosławskiego- mężczyzna i kobieta (izolacja), 2 osób z powiatu stalowowolskiego - 2 mężczyzn (hospitalizacja).

Czytaj także

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 20 LIPCA]

18:29

45 nowych funkcjonariuszy powiększyło szeregi podkarpackiej policji. Piętnastu z nich złożyło ślubowanie w auli Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. Obowiązkowe były maseczki.

Ślubowanie nowych policjantów. W sumie przyjęto 45 osób [ZDJĘCIA]

16:22

Z Adamem Hamryszczakiem, prezesem zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka rozmawiamy m.in o tym, jak ocenia ruch pasażerski od momentu przywrócenia połączeń krajowych i zagranicznych, jak zmieniła się siatka połączeń, jakie jest obłożenie samolotów, czy boimy się latać z uwagi na epidemię koronawirusa, w jaki sposób województwo zachęca do odwiedzin Podkarpacia, a także czy są plany na nowe kierunki.

Czytaj także

15:40

Ponad 40 wydarzeń, 20 projektów, 6 wystaw, 12 koncertów, 3 spektakle, 15 różnego rodzaju warsztatów – tak zapowiada się przeniesiony z początku na koniec wakacji program Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie. Na koncercie otwarcia zaśpiewają m.in. Krzysztof Cugowski, Nosowska i Ania Dąbrowska.

Czytaj także

14:56

Jarosław pozostaje miastem, gdzie są największe ogniska zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu.

Czytaj także

10:45

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie informuje, że pośród 22 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie aż 20 to mieszkańcy powiatu jarosławskiego, w tym siedem kobiet i trzynastu mężczyzn (izolacje). Pozostałe dwie osoby zakażone to kobieta i mężczyzna z powiatu kolbuszowskiego (hospitalizacja).

Czytaj także

10:30

W całym kraju potwierdzono badaniami 279 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 22 przypadki z Podkarpacia. Niestety, w kraju zmarły kolejne cztery osoby chore na covid-19.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 19 LIPCA]

14:27

Nie mamy dobrych informacji dla fanów Cieszanów Rock Festiwal. Kolejne edycje tego popularnego wydarzenia stoją pod dużym znakiem zapytania.

Czytaj także

10:35

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 358 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce, zmarło 6 osób. Na Podkarpaciu mamy 17 potwierdzonych przypadków.

Czytaj także

8:54

Jak wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów obostrzenia związane z koronawirusem zostaną złagodzone.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 18 LIPCA]

21:06

Jedno z największych wydarzeń kulturalnych Jarosławia w tym roku się nie odbędzie. Jarmark Jarosławski, który co roku odbywa się w ostatni tydzień sierpnia, został oficjalnie odwołany.

Czytaj także

10:30

Ministerstwo Zdrowia podało najświeższy raport dot. liczby chorych oraz zgonów spowodowanych koronawirusem.

Czytaj także

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 17 LIPCA]

20:03

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy, który przysługuje rodzicom dzieci do 8. roku życia z powodu zagrożenia koronawirusem, został wydłużony do 26 lipca.

Czytaj także

16:22

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle pilnie poszukuje osób, które korzystały z usług Mini Baru w Skołyszynie w dniach od 6 do 14 lipca. Chodzi o kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

Czytaj także

Czytaj także

10:40

Ministerstwo Zdrowia podało najświeższy raport dot. liczby chorych oraz zgonów spowodowanych koronawirusem.

Czytaj także

9:50

Wbrew słowom premiera Mateusza Morawieckiego sprzed kilku dni, epidemia koronawirusa wciąż jest bardzo groźna, a w naszym regionie codziennie przybywa zakażonych. Do tej pory zmarło już 55 osób.

Czytaj także

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 16 LIPCA]

18:18

W związku z narastającym zagrożeniem koronawirusem w powiecie jarosławskim, w sądzie rejonowym w Jarosławiu odwołano wszystkie rozprawy oraz posiedzenia, za wyjątkiem tych oznaczonych jako "pilne"

Czytaj także

14:43

Rośnie liczba zakażeń wśród osób związanych z Zakładami Mięsnymi w Jarosławiu. Na Podkarpaciu pojawiło się też nowe ognisko koronawirusa - w powiecie tarnobrzeskim zakażone są osoby, które były na koloni w Rabce Zdroju.

Czytaj także

10:30

Na Podkarpaciu znów mamy wzrost liczby zakażonych. Ostatniej doby badania potwierdziły koronawirusa u 36 mieszkańców regionu. W całej Polsce są 333 nowe przypadki i 11 kolejnych ofiar śmiertelnych.

Czytaj także9:07

U jednego z pracowników Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu w środę potwierdzono koronawirusa.

Czytaj także

7:00

Tegoroczna rzeszowska pielgrzymka na Jasną Górę, ze względu na stan pandemii, będzie miała ograniczony charakter. Na Jasną Górę pójdą tylko księża, codziennie kilku, którzy będą się wymieniać na zasadzie sztafety. Pozostali chętni mogą zapisać się, ale tylko na duchowe pielgrzymowanie.

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus na Podkarpaciu. Informacje, komunikaty, wydarzenia. Raport w sprawie epidemii [14.08] - Nowiny

Komentarze 412

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

LeeXi. net - świetny projj-ekt dla dorros1ych którzy chca źna1eźć partnera do s-ekksu

G
Gość

LeeXi. net - świetny projekt dla dorros1ych ktorzy chcą źna1eźć parrtnerra do s-eksu

K
Kris

Łamiący kwarantannę powinien trafić po wszystkim pezymusowo do pomocy w Szpitalach zakażonych!!! Nawet do ścielenia łóżek

G
Gość

Sepsa to ostatnie stadium zakażenia koronawirusem. Pislamiści zaczynają uprawiać kreatywną księgowość śmierci. Tfu

w
wolan
20 marca, 7:18, Yeti:

Dla tych baranów co nieprzestrzegają kwarantanny powinna być bardzo wysoka kara finansowa oraz soczysty w[wulgaryzm] i wydalenie z kraju np do Włoch. Tam też jest masa baranów to się dogadają.

wyłapywanie i do testów szczepionkowych bez zgody , może nie u nas ale tam gdzie takowe sierobi, im nie zależy na innych a tym bardzie na sobie

B
Brzeszczot

Co zrobiło PO przez 8 lat żeby pokonać wirusa?

h
hmm

https://www.salon24.pl/u/teresagarland/1028405,koronawirus-to-sciema-w-celu-szczepionkowej-depopulacji

T
Tarnobrzeg w kwarantannie

Opiszcie proszę co się dzieje w szpitalu w Tarnobrzegu - gdzie wykryto dwa przypadki koronawirusa na różnych oddziałach u pacjentów u których odmówiono uprzednio wykonania testów! Jedna z pacjentek leżała od 5 dni z objawami właściwymi do zapalenia płuc, ale mimo to odmówiono wykonania testu. Dzisiaj cały szpital jest zamknięty, personel medyczny siedzi i czeka na decyzje, ludzie od 5 dni nieświadomie mieli kontakt z tymi pacjentkami i roznosili wirusa dalej - po znajomych i rodzinie! Czy ktoś w ogóle panuje nad tą sytuacją? Czy to są jakieś zamierzone działania władz? Zaraz nam braknie personelu medycznego przez tą nieudolność w działaniu. Jak to jest, że osoby, które miały bezpośredni kontakt z tymi pacjentkami nie mogą mieć wykonanego teraz testu tylko mają grzecznie siedzieć w kwarantannie domowej? O co tutaj chodzi?!

G
Gość

KACZENKA, PINOKIO I Dudapis przespali co najmniej 2 miesiące przed pojawieniem się wirusa w Polsce. Nie kupowali maseczek, testów i respiratorów. Za to wywołali 10 MILIARDÓW na PROPAGANDĘ, 18 MILIARDÓW na KR-K, 50 MILIARDÓW na myśliwce F-35 od Trumpa. Tfu

G
Gość
19 marca, 16:50, #BOSAK2020:

Szczęść Boże całej Polsce.

KONFEDERACJA nadzieją naszego kraju. Tylko oni zadbają i będą godnie reprezentować nasz kraj i polskie interesy.

Krzysztof Bosak prezydentem Polski.

Taaaa normalnie tacy niezależni, a jak kryzys to wołają, żeby im państwo dosypało

j
jajakobyły

Najnowsze doniesienia naukowców z San Escobar podają, że ludzie z grupą krwi PIS nie chorują. Są uodpornieni przez posiadaną w organiźmie dużą dawkę jadu.

Y
Yeti

Dla tych baranów co nieprzestrzegają kwarantanny powinna być bardzo wysoka kara finansowa oraz soczysty w[wulgaryzm] i wydalenie z kraju np do Włoch. Tam też jest masa baranów to się dogadają.

G
Gość

Firmy padają, ludzie tracą pracę, wstrzymać 500 i pomóc przedsiębiorcom oraz ludziom którzy naprawdę potrzebują w tych ciężkich czasach pomocy.

G
Gość

Czy ktoś z was zwrócił uwagę na to, że nie ma u nas gołębi?

G
Gość

Nie! Nie jestem niewolnikiem bo się boję! Nie, nie wpadam w panikę! Ludzie, myślcie! Widzieli statystyki? Chcecie tego co Włosi mają? Nie kidaj się jak nie wyjdziesz pobiegać, pojeździć na rowerze! Chrońmy siebie na wzajem! Mamy osoby starsze, mamy osoby onkologiczne, to jest nowy wirus, nie znamy dokładnie jak przebiega proces choroby! Mamy dzieci z cukrzycą, dzieci w trakcie chemioterapii, naprawdę chcecie je narażać?! bo wasze widzimisie jest ważniejsze? Klękniemy! Tylko kto to potem udźwignie?! Teraz ALBO jesteśmy jednym narodem ALBO jedną jednostką z roszczeniami?! Nie dajmy się zwariować ale myślmy! SIEDZIMY W DOMU!!!!!

Dodaj ogłoszenie