Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 13godz.
  • 32min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Koronawirus na Podkarpaciu. Informacje, komunikaty, wydarzenia. Raport w sprawie epidemii [11.07]

Redakcja nowiny24.pl
Koronawirus na Podkarpaciu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty ws. pandemii koronawirusa w regionie. Raport aktualizowany jest na bieżąco przez cały dzień.

KORONAWIRUS W LICZBACH - AKTUALNE DANE

  • 850 - liczba osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu
  • 55 - liczba zgonów na Podkarpaciu
  • 37 521 - liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce
  • 1 568 - liczba osób, które zmarły w Polsce

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 11 LIPCA]

14:31

Każdego dnia ciężko jest kontrolować to czego dotykamy, a także kto wcześniej ruszał danego przedmiotu i jakie zarazki się na nim znajdują. Możemy natomiast zadbać o prawidłową, częstą i skuteczną higienę dłoni! Mycie rąk ma ogromną moc i należy z niej korzystać.

Czytaj także

10:36

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę 11 lipca o 305 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 6 kolejnych osób. Na Podkarpaciu mamy 9 kolejnych przypadków.

Czytaj także

9:00

500 plus na wakacje to nowy projekt rządu. Tylko jednorazowe wsparcie ma być wypłacane w postaci bonu na każde dziecko. Pojawił się pomysł, aby bon turystyczny otrzymali również emeryci i renciści.

Czytaj także

8:37

Nieprzestrzeganie obostrzeń nałożonych w związku z epidemią koronawirusa może słono kosztować. Sanepid nałożył ponad 4 tysiące kar administracyjnych, a ich wysokość wynosi już łącznie 20,3 mln zł.

Czytaj także

8:05

O godz. 10:30 poznamy nowe dane epidemiologiczne w Polsce i na Podkarpaciu.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 10 LIPCA]

18:46

Meble, pościele i zabawki ze sklepu IKEA Kraków trafiły na Oddział Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży Centrum Medycznego w Łańcucie. To efekt ogólnopolskiej akcji #PomagamyRazem zorganizowanej przez we współpracy m.in. z rzecznikiem praw dziecka.

Czytaj także

15:12

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w zakładach mięsnych w Jarosławiu. Sanepid podał w piątek 10 lipca nowe dane.

Czytaj także

12:10

Druga tura wyborów prezydenckich 2020 odbędzie się w niedzielę, 12 lipca. Tegoroczne głosowanie jest zupełnie inne niż te w ubiegłych latach, m.in. z powodu epidemii koronawirusa. W związku z tym, w lokalach wyborczych będą obowiązywać specjalne zasady. Ministerstwo Zdrowia wydało rozporządzenie, które tłumaczy ile osób może przebywać w lokalu oraz jak będzie wyglądała praca członków komisji wyborczej.

10:35

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia: W Polsce jest 265 nowych przypadków koronawirusa, z czego 16 zakażeń dotyczy Podkarpacia. Zmarło kolejnych 11 osób.

Czytaj także8:05

Jest drugi potwierdzony przypadek koronawirusa w zakładzie Federal-Mogul w Gorzycach. Kilka dni po tym jak wynik pozytywny otrzymał pracownik fabryki, patogen wykryto u pracownicy - ustaliliśmy nieoficjalnie. Obie osoby przebywają w izolacji.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 9 LIPCA]

15:37

Kolejne duże ognisko koronawirusa na Podkarpaciu. W Zakładach Mięsnych w Jarosławiu zakażenie potwierdzono u 44 pracowników.

13:40

W Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach dwie osoby zakaziły się koronawirusem. To pracownicy DPS-u.

Czytaj także

12:25

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski zapewniał na antenie Polsat News, że jeśli druga fala nadejdzie, to Polska będzie na nią przygotowana. Szef resortu zdrowia dodał także, że w przypadku drugiej fali wrócimy do obowiązków w czasie epidemii, w tym do zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Czytaj także

10:35

Jest najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. W Polsce 262 nowe zakażenia. 7 z nich na Podkarpaciu. Zmarło kolejnych 9 osób.

Czytaj także9:05

Planujecie wakacyjny wyjazd do Finlandii? To musicie poczekać, albo zmienić plany. Fińskie władze przedstawiły pełną listę krajów, których obywatele będą mogli od poniedziałku bez problemów przekraczać granice Finlandii. Na tej liście nie ma Polski.

Czytaj także

7:57

Dlaczego również w dobie pandemii Covid 19 tak istotne znaczenie mają szczepienia przeciwko meningokokom, pneumokokom, grypie, krztuścowi czy odrze? Kiedy możemy spodziewać się szczepionkowej ochrony przed zakażeniem koronawirusem? Odpowiedzi na te pytania udzieliła dr hab. Ewa Augustynowicz z Zakładu Epidemiologii Chorób Zakaźnych i Nadzoru, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 8 LIPCA]

15:58

- W tej chwili klerycy i księża - łącznie ze mną - są na wakacjach. Kilka osób, które przebywają na tzw. dyżurze zostały objęte kwarantanną. Postępujemy zgodnie z zaleceniami sanepidu - poinformował w środę portal nowiny24.pl ks. Konrad Dyrda, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.

Czytaj także

15:33

Liczba zakażeń koronawirusem w Przemyślu i powiecie przemyskim przekroczyła 100. Sanepid potwierdził nowe zakażenia. Do 7 lipca 9 przypadków koronawirusa wykryto u pracowników dwóch sklepów Lidl, wirusa ma też ksiądz z parafii w Ostrowie i 13 osób, które się z nim kontaktowały.

11:45

Nieprzestrzeganie obostrzeń nałożonych w związku z epidemią koronawirusa może słono kosztować. Sanepid nałożył ponad 4 tysiące kar administracyjnych, a ich wysokość wynosi już łącznie 20,3 mln zł.

Czytaj także

10:35

Jest najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Aż 27 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. W Polsce 277 nowych przypadków i 15 kolejnych zgonów.

Czytaj także8:20

W związku z nadal obowiązującym stanem epidemii SARS-COV-2 zarząd Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej podjął uchwałę w sprawie przyjęcia wytycznych i zaleceń dotyczących rozgrywek 4 ligi i niższych klas rozgrywkowych na sezon 2020/2021.

Czytaj także

7:30

Wreszcie lepsze wieści ekonomiczne, bo podkarpacka gospodarka odnotowała lepsze wyniki. W maju 2020 r. zwiększyła się wartość produkcji sprzedanej przemysłu. Więcej też mieszkań przekazano do użytkowania i wzrosła sprzedaż hurtowa – informuje Urząd Statystyczny w Rzeszowie.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 7 LIPCA]

17:50

Nowe badania pokazują występowanie u dzieci zakażonych koronawirusem poważnych uszkodzeń mózgu.

Czytaj także

13:10

Pozytywny wynik dały testy na koronawirusa przeprowadzone u dwóch pacjentów, którzy w niedzielę zgłosili się do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Czytaj także

11:52

Wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek przebywa na kwarantannie. Miał kontakt z osobą, która była w Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach (gm. Fredropol), gdzie z kolei potwierdzono dwa zakażenia koronawirusem.

Czytaj także

10:33

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia: Aż 17 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. W Polsce 257 nowych przypadków i 7 kolejnych zgonów.

Czytaj także9:00

Zobaczcie ile testów na koronawirusa wykonano na Podkarpaciu, a ile w innych województwach. Są spore różnice.

7:45

Koronawirus uległ nowej mutacji, przez którą szybciej infekuje i namnaża się w komórkach człowieka. Szczep ten dominuje aktualnie w Europie i może utrudnić opracowanie środków farmaceutycznych do walki z COVID-19. Badacze widzą też jednak pozytywny aspekt zmiany w genach wirusa.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 6 LIPCA]

19:10

Koronawirus uległ nowej mutacji, przez którą szybciej infekuje i namnaża się w komórkach człowieka. Szczep ten dominuje aktualnie w Europie i może utrudnić opracowanie środków farmaceutycznych do walki z COVID-19. Badacze widzą też jednak pozytywny aspekt zmiany w genach wirusa.

Czytaj także

15:48

Od kilku dni proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle oraz dwóch wikariuszy przebywają w kwarantannie. Sanepid pobrał od nich próbki na obecność COVID-19. Czekają na wyniki.

Czytaj także

15:28

W ostatnich dniach Czytelnicy informują nas o długiej kolejce osób, czekających na wejście na baseny ROSIRu. Chętnych jest więcej, niż miejsc. - Limit wejść to ustalony przez sanepid 500 osób i my nic nie możemy z tym zrobić - rozkłada ręce Agnieszka Siwak-Krzywonos z Biura Prasowego Miasta Rzeszowa.

Czytaj także

10:40

Na Podkarpaciu zmarło aż 3 osoby zakażone koronawirusem. Wszyscy to pacjenci szpitala w Łańcucie. W regionie potwierdzono 13 nowych zakażeń. W Polsce w sumie 205 nowych przypadków i 4 zgony.

Czytaj także7:50

Suszarka do włosów? Zakazana! To tylko jeden z przykładów rzeczy, które podczas epidemii musisz zabrać na urlop w domu. A co z pościelą, ręcznikami, naczyniami, zabawkami, parawanem? Sprawdź!

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 5 LIPCA]

14:38

Londyn znosi 10 lipca obowiązek kwarantanny po przylocie do tego kraju dla obywateli prawie 60 krajów. Wśród nich są też Polacy.

Czytaj także

10:30

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dot. liczby nowych zakażeń koronawirusem w Polsce i na Podkarpaciu. Jest 231 nowych przypadków i 5 zgonów. Nie żyje pacjent z Łańcuta.

Czytaj także

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 4 LIPCA]

20:08

Rodzice się denerwują. Złożyli wniosek o dodatkowy zasiłek opiekuńczy, a jeszcze nie dostali żadnych pieniędzy. ZUS wyjaśnia, że sporym problemem jest niekompletność wniosków.

Czytaj także

16:31

Pracownik Federal - Mogul, największego zakładu produkcyjnego w Gorzycach, jest zakażony koronawirusem. To nowy, już 58 potwierdzony przypadek koronawirusa w powiecie tarnobrzeskim.

10:35

W sobotę rano na Podkarpaciu mamy 40 nowych przypadków koronawirusa. To rekord zakażeń w regionie. Najwięcej, aż 19 chorych osób, jest z powiatu jarosławskiego.

Czytaj także9:48

- Mimo epidemii chętnych do pielgrzymowania było więcej niż mogliśmy zapisać. To nas zaskoczyło - powiedział ks. Krzysztof Szybiak z Przemyśla.

Wyruszyła jubileuszowa 40. Przemyska Archidiecezjalna Piesza...

7:30

Podczas kontroli prowadzonych w środę i czwartek funkcjonariusze sprawdzili w Rzeszowie 123 autobusy, przede wszystkim komunikacji miejskiej, skontrolowali 775 pasażerów.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 3 LIPCA]

20:09

U księdza z parafii św. Jadwigi w Dębicy wykryto koronawirusa. Pozostali kapłani zostali objęci kwarantanną. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dębicy apeluje do osób, które uczestniczyły w nabożeństwach w kościele św. Jadwigi, o zgłaszanie się w celu przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa.

Czytaj także

11:24

Od piątku (3 lipca) obywatele Unii Europejskiej, w tym Polacy, zwolnieni zostają z kwarantanny po przekroczeniu granicy zewnętrznej Unii. W województwie podkarpackim dotyczy to m.in. podróżnych przekraczających granicę z Ukrainy do Polski. Od 6 lipca pracę wznawia polsko-ukraińskie przejście w Budomierzu.

10:40

Koronawirus nie odpuszcza. W Polsce jest 259 nowych zakażeń, w województwie podkarpackim - 12. Zmarło 15 kolejnych osób.

Czytaj także8:30

Kierowcy narzekają na wydłużony czas obsługi w wydziale komunikacji starostwa powiatowego w Rzeszowie. Wielu z nich do urzędu przychodzi już przed godz. 7 rano, aby ustawić się w kolejce po bilet z numerkiem do kolejnej kolejki. - - Rozumiem że świat się zmienił przez pandemię koronawirusa, ale to co się dzieje w ty wydziale to jakaś kpina... - pisze w mailu do redakcji nasza Czytelniczka.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 2 LIPCA]

19:38

Pandemia koronawirusa ujawniła cztery główne typy klientów: zachowawczy cynik, ostrożny optymista, obojętny pesymista oraz rozluźniony marzyciel. Jakim typem klienta jesteś ty - sprawdź!

Czytaj także

15:27

Pierwsza w Polsce poradnia dla ozdrowieńców powstała w Rzeszowie. Ma pomoć w walce z COVID-19.

Czytaj także

15:01

W ognisku w miejscowości Piwoda sanepid potwierdził wynik dodatni już u 40 osób. Nie tylko wśród rodziny, ale także u osób z kontaktu. W Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu - u 109.

Czytaj także

12:54

- Od dłuższego czasu docierają do nas informacje, że część pasażerów MPK nie przestrzega obowiązujących zasad związanych z pandemią - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. - Część osób nie zakłada maseczek i nie przestrzega nakazanych odległości między pasażerami.

Czytaj także

10:35

W Polsce jest 371 nowych zakażeń koronawirusem, 13 z nich dotyczy województwa podkarpackiego. W regionie zmarła 75-letnia pacjentka szpitala w Łańcucie.

Czytaj także
KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 1 LIPCA]

17:40

- Umieramy, prosimy rząd, żeby zobaczył, że jeszcze żyjemy, ale to koniec naszego życia - apeluje Rafał Jańczuk, prezes Polskiego Stowarzyszenia Przewoźników Autokarowych. W środę, 1 lipca, na ulice 8 polskich miast wyjechały dziesiątki autokarów. To forma protestu i wołania o pomoc. W Rzeszowie autokarów było około 100. Przewoźnicy chcą, by rząd pomógł im w kryzysie.

Czytaj także

13:05

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała we wtorek o aktualnej sytuacji epidemicznej na Podkarpaciu.

Czytaj także

12:05

Około 50 autokarów przejedzie dziś przez centrum Rzeszowa. Przewoźnicy chcą zwrócić uwagę rządu na swoją kryzysową sytuację. - Chcemy pokazać, że branża umiera i jeśli nic się nie zmieni, to nie będzie nas za 2 – 3 miesiące - wyjaśnia Rafał Jańczuk, prezes Polskiego Stowarzyszenia Przewoźników Autokarowych.

Czytaj także

10:30

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dot. liczby osób zakażonych koronawirusem w kraju i na Podkarpaciu.

Czytaj także

Materiał oryginalny: Koronawirus na Podkarpaciu. Informacje, komunikaty, wydarzenia. Raport w sprawie epidemii [11.07] - Nowiny

Dodaj ogłoszenie