Koronawirus na Podkarpaciu. Informacje, komunikaty, wydarzenia. Raport w sprawie epidemii [1 VI]

Redakcja nowiny24.pl
Koronawirus na Podkarpaciu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty ws. pandemii koronawirusa w regionie. Raport aktualizowany jest na bieżąco przez cały dzień.

KORONAWIRUS W LICZBACH - AKTUALNE DANE

  • 387 - liczba osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu
  • 35 - liczba zgonów na Podkarpaciu
  • 24 165 - liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce
  • 1 074 - liczba osób, które zmarły w Polsce

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 1 CZERWCA]

18:09

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 178 nowych przypadkach zakażenia w Polsce. Zmarło 9 kolejnych osób.

Czytaj także

16:44

Z uwagi na pandemię wypożyczalni elektrycznych skuterów, hulajnóg oraz rowerów miało w tym roku w Rzeszowie nie być. Ale dziś jednak ruszyła! Nie zmieniły się zasady wypożyczania i cennik.

Czytaj także

15:59

Tysiąc maseczek ochronnych wyprodukowanych w zakładzie karnym w Chmielowie w ramach akcji "Resort sprawiedliwości pomaga" przekazała Służba Więzienna na ręce prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka. Maseczki trafią między innymi do tarnobrzeskich placówek oświatowych.

Czytaj także

13:27

Epidemia pokrzyżowała plany nie tylko turystom, ale także biurom podróży, które znalazły się w wielkich kłopotach. Przedstawiciele branży turystycznej narzekają na brak wsparcia, mnóstwo pracy i zero zarobków od trzech miesięcy. Wzywają też rząd do otwarcia granic i wsparcia branży.

12:06

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa na lotnisku w Jasionce znów wylądował samolot. Do Rzeszowa przylecieli pasażerowie z Warszawy. Zobaczcie zdjęcia.

Lotnisko w Jasionce powraca do życia. Pierwszy lot z Warszaw...

10:47

Mimo kiepskiej pogody i wciąż trwającej epidemii prace na budowie podkarpackiego odcinka drogi ekspresowej S19 trwają bez zakłóceń. Zobacz, na jakim są etapie.

Czytaj także

10:00

Przed chwilą Ministerstwo Zdrowia poinformowało op 202 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Nie ma wśród nich osób z Podkarpacia. Zmarła jedna osoba, to 54-letnia pacjentka szpitala w Grudziądzu.

Czytaj także6:30

Pogłębia się dziura finansowa w budżetach podkarpackich samorządów. W związku z pandemią koronawirusa miasta i gminy tracą wpływy m.in. z podatków, opłat lokalnych i czynszów. Zaczęło się zaciskanie pasa. Wiele inwestycji, na które czekają mieszkańcy, może nie doczekać się realizacji.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 31 MAJA]

17:30

Aż 4 nowe zakażenia koronawirusem potwierdzono w województwie podkarpackim. W całym kraju są 104 kolejne przypadki. Nie ma natomiast ofiar śmiertelnych.

Czytaj także12:25

Częściowy powrót urzędów do działalności. Od 1 czerwca w Urzędzie Skarbowym w Rzeszowie urzędnicy w okienkach będą na nas czekać 3 dni w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki.

Czytaj także

10:00

W Polsce jest 115 nowych, potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. Jeden z nich dotyczy województwa podkarpackiego. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia zmarły 3 osoby (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-K Poznań, 83-M Tychy, 65-M Bytom. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.7:30

LOT przygotował wytyczne dla pasażerów. Podczas całej podróży wymagane jest noszenie maseczki – zarówno na lotnisku, jak i na pokładzie samolotu. W terminalu w Jasionce ustawiony został maseczkomat i miejsce do pomiaru temperatury. Pasażerowie wchodzący i wychodzący nie będą się spotykać. Z rodziną trzeba się pożegnać na zewnątrz.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 30 MAJA]

19:50

- Można się pocieszać, że mamy jedną z lepszych sytuacji w Europie, bo u nas jest tylko 500, a inni mają powyżej tysiąca. Tylko, że inni mają spadki liczby osób chorujących, a u nas nie ma spadków dziennych, a już powinny być. A nawet, w teorii, to powinny one być mniej więcej od połowy kwietnia. To oznacza, że coś nam się w kwietniu popsuło - mówi prof. Włodzimierz Gut, wirusolog. Przeczytajcie cały wywiad:

Czytaj także

18:45

W związku ze zniesieniem kolejnych obostrzeń od 19 czerwca mecze Fortuna 1 Ligi i 2 ligi będą się mogły odbywać z udziałem publiczności. Wprawdzie chodzi o 25% pojemności każdego stadionu, ale dla fanów piłki nożnej to i tak świetna wiadomość. Jakie mecze będą mogli zobaczyć kibice na Podkarpaciu? Sprawdź:

W związku ze zniesieniem kolejnych obostrzeń kibice na Podka...

17:31

Jest drugi dziś raport Ministerstwa Zdrowia. Tym razem odnotowano 195 nowych zakażeń w Polsce. Niestety są też ofiary śmiertelne - zmarło 10 osób. Nowe przypadki i zgony nie dotyczą Podkarpacia.

Czytaj także12:45

Od 6 czerwca rząd umożliwił organizację wesel i uroczystości rodzinnych, w których bierze udział do 150 osób. Weselnicy nie będą musieli nosić maseczek, ale zasad i wytycznych związanych z pandemią koronawirusa jest sporo. Zobaczcie, jakie warunki trzeba spełnić przy organizacji wesela.

Czytaj także

12:20

Liczba Polaków, którzy chcieliby powrotu niedziel handlowych znacząco rośnie - wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar TNS na zlecenie Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług. 50 proc. respondentów jest za przywróceniem niedzielnego handlu co najmniej do końca 2020 roku.

Czytaj także

11:20

Od dziś (30 maja) można zwiedzać parter i pierwsze piętro łańcuckiej rezydencji. Niedostępne będą jeszcze wnętrza drugiego piętra, Łaźnie Rzymskie, Storczykarnia, ekspozycje historii miasta i sztuki cerkiewnej, a także zespół pałacowo - parkowy w Julinie. Do zamku będziemy wchodzić w niewielkich, bo 5-osobowych grupach.

Czytaj także

11:01

W sobotę 30 maja ruszyła Giełda Wschód w Skołoszowie w powiecie jarosławskim, tuż obok autostradowego Węzła Przemyśl. W ofercie: płody rolne, maszyny rolnicze, samochody osobowe, odzież, obuwie, tekstylia, środki do produkcji rolnej, artykuły ogrodnicze i wiele innych. Zobaczcie zdjęcia:

Ruszyła Giełda Wschód w Skołoszowie. Zobacz, co można było k...

10:05

Z porannego raportu Ministerstwa Zdrowia płyną dwie dobre informacje: ostatniej doby nikt nie zmarł z powodu koronawirusa, a na Podkarpaciu nie odnotowano nowych zakażeń. Niestety, wykrywano je w innych rejonach Polski - w sumie 221 nowych przypadków.

Czytaj także9:05

W Rzeszowie rozpoczęło się odmrażanie kultury. Pierwszy koncert planowany jest na początku lipca. Jeżeli nadal będą obostrzenia co do limitu 150 osób na koncertach na świeżym powietrzu, miasto rozważa ogradzanie imprez.

Czytaj także

8:35

Zmiany w obowiązku noszenia maseczek, koniec limitów w sklepach i kościołach, dozwolone zgromadzenia do 150 osób. Co jeszcze zmieni się od dzisiaj po tym, jak rząd zapowiedział kolejny etap "odmrażania" gospodarki?

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 29 MAJA]

18:21

Koniec kwarantanny w szpitalu w Krośnie. Testy nie wykazały zakażeń koronawirusem.

Czytaj także

17:30

- Mamy 192 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - poinformowało po godz. 17 Ministerstwo Zdrowia (rano: 141, w tym dwa przypadki z Podkarpacia). Podano też komunikat o śmierci 8 pacjentów.

Czytaj także

13:18

Rząd poluzował kolejne obostrzenia. Od 6 czerwca mogą zostać otwarte m.in. baseny i kąpieliska. Urzędnicy w Rzeszowie zapewniają, że są na to gotowi. Czekają tylko na szczegółowe wytyczne dotyczące bezpieczeństwa.

Czytaj także

12:14

PKP Intercity wracają na tory od 31 maja 2020 r. Co powinniśmy wiedzieć zanim wsiądziemy do pociągu? Które kursy wracają do rozkładu?

Czytaj także

11:35

Ekstraklasa jest jedną z pierwszych lig piłkarskich na świecie, które wznawiają rozgrywki po ich przymusowym zawieszeniu z powodu epidemii koronawirusa. Rząd we współpracy z PZPN-em postanawiają iść o krok dalej i już 19 czerwca dopuszczą uczestnictwo kibiców w meczach piłkarskich.

Czytaj także

10:05

PILNE! Kolejne dwa zakażenia na Podkarpaciu. W Polsce przybyło ogółem 141 nowych przypadków. Zmarło 5 osób.

Czytaj także9:00

Jednym z niewielu pozytywów koronawirusa i przerwy w rozgrywkach ligowych był fakt, że kluby mogły ten czas wykorzystać na poprawę własnych boisk. Wiele z nich prezentuje się rewelacyjnie. Aż chciałoby się na nich zagrać. Zobaczcie zdjęcia:

Piłka nożna. Murawy równe, jak stół. Wiele podkarpackich klu...

8:02

Rzeszowski oddział ZUS-u od 4 maja wznowił przyjmowanie klientów w placówce przy al. Piłsudskiego. Jednak przed budynkiem tworzą się kolejki, w których niecierpliwią się mieszkańcy.

Czytaj także

7:15

W bieszczadzkiej turystyce „nikt nic nie wie”. Na najazd turystów tego roku się nie zapowiada. Optymiści liczą na przetrwanie, realiści czekają na rozwój wydarzeń, pesymiści powoli godzą się z upadkiem. Jak będzie?


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 28 MAJA]

20:35

Znane są już wyniki testów pod kątem koronawirusa pacjentów i personelu kolejnego objętego kwarantanną oddziału krośnieńskiego szpitala. Nie wykazały zakażeń. Od piątku oddział kardiologiczny będzie mógł normalnie funkcjonować.

Czytaj także

19:34

Otwarta rok temu Kopalnia Siarki "Basznia II" w Baszni Górnej koło Lubaczowa czasowo, całkowicie wstrzymuje wydobycie. Powód? Spadek cen na światowym rynku surowców, w tym siarki oraz popytu na nią. Pracę straci około połowy załogi.

Czytaj także

19:18

Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka jako jeden z pierwszych w Polsce wznawia loty wewnątrzkrajowe. Od 1 czerwca pasażerowie będą mogli wybrać się do Warszawy. Nie obejdzie się jednak bez pewnych ograniczeń.

Czytaj także

18:38

Województwo podkarpackie mocno gospodarczo mocno odczuwa ograniczenia wprowadzone z powodu epidemii koronawirusa powodującego COVID-19. Jak podaje Urząd Statystyczny w Rzeszowie, w kwietniu obecnego roku produkcja sprzedana przemysłu była aż o ok. 35 proc. niższa niż w kwietniu 2019 roku.

Czytaj także

18:09

Poinformowano o 225 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło osiem kolejnych osób.

Czytaj także

11:16

Przed nami kolejny etap odmrażania gospodarki. W czerwcu liczni pracownicy będą mogli wrócić do pracy. Zobacz, co zostanie otwarte, a co już jest czynne.

Oni niebawem wrócą do pracy. Zobacz, kiedy pójdziesz do kina...

10:05

Ministerstwo Zdrowia informuje: w Polsce zmarły kolejne 2 zakażone koronawirusem osoby. Jest też 127 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Żaden z nich nie dotyczy Podkarpacia.

Czytaj także9:27

Stal Mielec nie sprostała Lechowi Poznań w ćwierćfinale Totolotek Pucharu Polski. To był pierwszy na Podkarpaciu oficjalny mecz piłkarski od czasu pandemii. Zobaczcie zdjęcia:

Totolotek Puchar Polski. Piłka nożna wróciła na Podkarpacie!...

7:54

Fontanny w Rzeszowie uruchamiano zwykle w okolicach kwietnia. nie stało. W tym roku tak się nie stało. - Czekamy na wytyczne sanepidu - tłumacza urzędnicy.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 27 MAJA]

20:02

Rzeszów należy do nielicznych miast wojewódzkich, w których od kilku tygodni nie odnotowano żadnego przypadku zachorowań na COVID-19. Od 22 kwietnia liczba zakażeń koronawirusem cały czas wynosi 28, z czego 27 osób uznano za ozdrowieńców.

19:08

Od środy, 27 maja, Szpital Miejski w Rzeszowie przyjmuje już wszystkie rodzące kobiety. Zniesiono wcześniejsze obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Czytaj także

17:30

Drugi dzisiejszy komunikat Ministerstwa Zdrowia to 170 nowych zakażeń i 3 ofiary śmiertelne. Zakażonych i zmarłych nie ma w województwie podkarpackim.

Czytaj także16:42

Po długim czasie przestoju spowodowanego pandemią koronawirusa wracają imprezy plenerowe. W czerwcu do Rzeszowa przyjedzie kino samochodowe i rowerowe. Prezes Rady Ministrów obostrzenia luzuje, ale jak to się ma do zakazu wydanego w lutym przez prezydenta Tadeusza Ferenca?

13:46

- Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że z dniem 1 czerwca br. zostaje przywrócone kursowanie autobusów sprzed wprowadzenia stanu zagrożenia epidemiologicznego tj. do rozkładu powszedniego wolnego od nauki szkolnej - czytamy w informacji na stronie internetowej ZTM Rzeszów. Choć jest wyjątek. Zobaczcie:

11:55

To się zmieni od 6 czerwca:

  • Wracają kina, teatry, filharmonie, obiekty sportowo-rekreacyjne, baseny, siłownie, salony masażu, kluby fitness - przy zachowaniu zasad sanitarnych. Wyjątek będą stanowiły dyskoteki i kluby.
  • Będzie możliwość organizacji wesel i uroczystości rodzinnych do 150 osób przy spełnieniu wytycznych sanitarnych.

11:50

To się zmieni od 30 maja:

  • Zmiany dotyczące obowiązku noszenia maseczek: W przestrzeni publicznej, jeśli zachowanie dystansu 2 metrów jest możliwe, nie trzeba mieć maseczki. Ta zasada dotyczy też przestrzeni zamkniętych - przy zachowaniu dystansu. Natomiast w sklepie, środkach komunikacji, kościołach, kinach - nadal będą obowiązkowe.
  • Koniec ograniczeń w handlu - nie będzie już limitów osób, podobnie w gastronomii oraz w kościołach.
  • Zgromadzenia do 150 osób będą ponownie możliwe.


11:10

Na dziś zaplanowano ogłoszenie zniesienia kolejnych obostrzeń. Zmiany mają dotyczyć m.in. obowiązku noszenia maseczek.

Czytaj także

11:00

Święto 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Gen. bryg. Dariusz Lewandowski wręczył odznaczenia i wyróżnienia zasłużonym żołnierzom oraz przyznał zaszczytny tytuł Honorowego Podhalańczyka. Zobaczcie zdjęcia:

Święto 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Wręc...

10:05

Ministerstwo Zdrowia opublikowało poranny raport. W Polsce jest 229 nowych przypadków koronawirusa i 1 ofiara śmiertelna. Na Podkarpaciu nie ma nowych zakażeń ani zgonów.

Czytaj także7:25

Osoby, które myślą o złożeniu wniosku o emeryturę w czerwcu bieżącego roku, nie muszą obawiać się niekorzystnej waloryzacji składek mającej wpływ na wysokość świadczenia. Dzięki Tarczy Antykryzysowej 3.0.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 26 MAJA]

20:38

Wideorozmowa z Wiktorią Nogą z Fundacji Klub Młodych Liderów, organizatorką akcji Kino Samochodowe, któras ruszyła w czasach pandemii. - Kino zostanie zorganizowane na dużych parkingach, które będą w stanie pomieścić ponad 100 aut - wyjaśnia. - Na ekranie o powierzchni 100 m2 wyświetlony zostanie film, który wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Facebooku. Dźwięk będzie przesyłany falami radiowymi, prosto do samochodów.

17:30

W Polsce jest 209 nowych zakażeń koronawirusem (nowych przypadków nie odnotowano na Podkarpaciu) i 11 ofiar śmiertelnych - czytamy w drugim komunikacie opublikowanym dziś przez Ministerstwo Zdrowia. Ofiary to (wiek-płeć, miejsce zgonu): 94-K Nysa, 88-K Bolesławiec, 88-M Wałbrzych, 79-K Wrocław, 73-M Kędzierzyn-Koźle, 88-K Poznań, 81-K Racibórz, 66-M Racibórz, 60-K Radom, 92-K Kozienice, 83-K Warszawa. Większość osób miała choroby współistniejące.14:00

To będzie pierwszy mecz na Podkarpaciu w czasach pandemii. Już w najbliższą środę PGE Stal Mielec podejmie na własnym stadionie Lecha Poznań w ćwierćfinale Totolotek Pucharu Polski. - Lech musi, a my możemy, my chcemy. Wszyscy chcemy - zawodnicy, sztab, działacze, kibice - jest to pewna część historii, żebyśmy wrócili do tych dobrych czasów i zaszli jak najdalej w Pucharze Polski - mówi Dariusz Marzec, trener piłkarzy Stali Mielec.

13:20

To może być zupełnie inne Boże Ciało niż zwykle. Co roku wierni w całej Polsce obchodzą Święto Bożego Ciała, wędrując w procesjach ulicami swoich miejscowości. W tym roku pandemia koronawirusa może pokrzyżować im plany. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zdradził, że Boże Ciało to zagadnienie, które jest szeroko analizowane przez stronę rządzącą. Na oficjalne wytyczne trzeba jeszcze poczekać.

Czytaj także

12:18

Od czwartku, 28 maja, wracają międzynarodowe połączenia autobusowe FlixBusa z Medyki, Przemyśla i Rzeszowa do Hamburga, Bremy, Drezna i Amsterdamu. Bilety można już zamawiać w systemie rezerwacyjnym.

Czytaj także

11:10

Koniec z obowiązkiem noszenia maseczek? Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział wczoraj, że dziś przekaże najnowsze informacje na ten temat. Do mediów przeciekają jednak informacje, co do tego - w jakich okolicznościach zakrywanie nosa i ust przestanie być obowiązkowe.

Czytaj także

10:05

Jak informuje w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia, w Polsce jest 236 nowych zakażeń koronawirusem. Odnotowano też 6 kolejnych zgonów. Wspomniane zakażenia i ofiary nie dotyczą Podkarpacia.

Czytaj także9:10

W jaki sposób odbywa się obecnie bezpośrednia obsługa w sziedziebie Narodowego Funduszu Zdrowia? Przeczytaj nasza rozmowę z Rafałem Śliżem, rzecznikiem NFZ w Rzeszowie.

Czytaj także

8:05

- Odmrażanie gospodarki oznacza większe zapotrzebowanie na paliwa, a rosnący popyt oznacza wyższe ceny – komentują sytuację na rynku paliwowym analitycy.

7:30

Od czerwca ponownie będą organizowane większe uroczystości weselne. Ministerstwo Zdrowia rekomenduje imprezy do 50 osób. Większość nowożeńców i restauratorów odetchnęła z ulgą. Są też i tacy, którym to rozwiązanie do końca nie odpowiada.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 25 MAJA]

20:48

Podobnie, jak wcześniej w żłobkach, czy przedszkolach, także do szkół podstawowych rodzice przyprowadzili mniej dzieci z klas 1-3, niż wstępnie zadeklarowali. Dyrektorzy placówek spodziewają się jednak, że z dnia na dzień frekwencja będzie rosła.

Czytaj także

18:10

Sprawdziliśmy najnowsze ceny paliw na podkarpackich stacjach. Niestety podwyżki w hurcie przekładają się już na ceny detaliczne. Gdzie jest najtaniej?

Ceny paliw na Podkarpaciu. Sprawdziliśmy ile kosztuje benzyn...

17:30

Po godz. 17 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 193 nowych przypadkach zakażenia (rano 148) oraz 11 kolejnych zgonach.

Czytaj także

16:03

Co dalej z kwarantanną w szpitalu w Krośnie? Oddziały paliatywny i dermatologiczny będą mogły od wtorku funkcjonować normalnie. Za kilka dni będą znane wyniki pacjentów i personelu oddziału kardiologicznego i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, którzy byli badani pod kątem koronawirusa.

Czytaj także

11:43

- Sytuacja branży gastronomicznej jest dramatyczna - mówią właściciele rzeszowskich restauracji. - Na jeden dzień mieliśmy zarezerwowanych po kilka komunii. Teraz liczymy straty.

11:15

Żwirownia - popularny akwen wypoczynkowy w Rzeszowie - w niedzielny wieczór przyciągnęła całe rodziny. Było dużo spacerowiczów i rowerzystów. Część osób zrezygnowała już z maseczek.

Rzeszowska Żwirownia w niedzielny wieczór przyciągnęła space...

10:05

Ostatniej doby nie ma zgłoszonego przypadku zgonu z powodu COVID-19 - zaczyna się pierwszy z dzisiejszych komunikatów Ministerstwa Zdrowia. W Polsce potwierdzono 148 nowych zakażeń. Nie ma przypadków z województwa podkarpackiego.

Czytaj także9:07

Każdy członek personelu medycznego, idąc do pracy, ma świadomość, że może sam wkrótce zostanie pacjentem - pracownicy medyczni stanowią duży procent zakażonych SARS-Cov-2 - mówi Jadwiga Małek, naczelna pielęgniarka w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle. W zawodzie od 35 lat, a najtrudniejszy w nim czas jest dla niej właśnie teraz, w trakcie pandemii koronawirusa.

Czytaj także

7:00

Od dzisiaj wszystkie urzędy administracji publicznej powinny już przywrócić bezpośrednią obsługę petentów. Zgodnie z rozporządzeniem rady ministrów, muszą to jednak robić z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych.

6:30

Sprawdziliśmy ilu uczniów wróci dziś do szkół w podkarpackich miastach i jak wyglądają obostrzenia.

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus na Podkarpaciu. Informacje, komunikaty, wydarzenia. Raport w sprawie epidemii [1 VI] - Nowiny

Dodaj ogłoszenie