Koronawirus. Informacje, komunikaty, wydarzenia z Podkarpacia. Raport w sprawie epidemii [3.12]

red.

Wideo

Zobacz galerię (86 zdjęć)
Koronawirus na Podkarpaciu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty dotyczące koronawirusa w regionie, a także najważniejsze informacje na temat pandemii z kraju i ze świata. Raport aktualizujemy na bieżąco.

KORONAWIRUS W LICZBACH - AKTUALNE DANE

  • 52 793 - liczba osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu
  • 1 358 - liczba zgonów na Podkarpaciu
  • 1 028 610 - liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce
  • 18 828 - liczba osób, które zmarły w Polsce

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 3 GRUDNIA]

17:26

Pielęgniarki i pielęgniarze są na pierwszej linii walki z pandemią. Po tylu miesiącach odczuwają zmęczenie fizycznie i psychicznie. Czasami muszą brać po kilka dyżurów z rzędu. Ich praca nie jest odpowiednio doceniana i wynagradzana.

Czytaj także

16:24

Eksperci Państwowej Inspekcji Pracy udzielali czytelnikom Gazety Codziennej Nowiny porad. Dominowały zagadnienia m.in. związane z prawidłowym i bezpiecznym organizowaniem prawa pracy w okresie pandemii.

Czytaj także

12:52

Mieszkaniec Przemyśla złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu dotyczące leczenia pacjentów chorych na COVID-19 amantadyną. Zarzuca w nim popełnienie przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu lekarzowi, kilku instytucjom oraz mediom.

12:07

Cyfrowy paszport zdrowia, nad którym pracuje Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego, może znów postawić na nogi linie lotnicze.

Czytaj także

11:50

Ważą się losy ustanowienia najbliższej niedzieli dniem handlowym. Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha zapewnia, że głowa państwa nie będzie zwlekać z decyzją w tej sprawie. Z kolei „Solidarność” apeluje do prezydenta, aby 6 grudnia pozostał dniem wolnym od pracy.

Czytaj także

10:25

Ostatniej doby w Polsce koronawirusem zakażonych zostało 14 838 osób, a zmarło 620. W województwie podkarpackim badania potwierdziły COVID-19 u 413 osób. Śmiertelnych ofiar w regionie jest 29 - to najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia.

Czytaj także



10:00

- Jeżeli rzeczywiście nie są przestrzegane zasady z rozporządzenia, jeżeli jest więcej klientów niż 1 klient na 15 metrów kwadratowych, będą zamykane te sklepy, będą zamykane też galerie lub te sklepy, które nie będą przestrzegały tych zasad - tłumaczył podczas Q&A premier Mateusz Morawiecki.

9:22

Ponad połowa Polaków źle ocenia pomysł rządu, by ferie zimowe odbyły się w tym samym czasie dla wszystkich dzieci ze wszystkich województw - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej".

8:15

Lekarze rodzinni obserwują, że pacjenci, choć mają objawy sugerujące zakażenie koronawirusem, coraz rzadziej godzą się na wykonanie testów. Z obawy przez przymusową kwarantanną, izolacją, niższym wynagrodzeniem albo też przed stygmatyzacją. Coraz mniej chorych w ogóle zgłasza się do doktora. Leczą się sami, w domach.

Czytaj także

7:15

Księża nie będą odwiedzać parafian w ich domach. - Wierni z konkretnych ulic, rejonów lub numerów domów będą zapraszani przez duszpasterzy do kościoła, aby uczestniczyć w modlitwie w ich intencji i wziąć udział w obrzędzie błogosławieństwa rodzin - czytamy w liście pasterskim metropolity przemyskiego arcybiskupa Adama Szala na 1. niedzielę adwentu.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 2 GRUDNIA]

21:12

Światowa Organizacja Zdrowia zaostrzyła w środę (2 grudnia) wytyczne dotyczące noszenia masek na twarz, zalecając, aby w przypadku rozprzestrzeniania się COVID-19 były one noszone przez wszystkich w placówkach opieki zdrowotnej i podczas wszystkich interakcji w słabo wentylowanych pomieszczeniach.

Czytaj także

19:15

COVID-19 wywołuje powikłania neurologiczne, które są stwierdzane u 1 na 7 szpitalnych pacjentów. Według najnowszych odkryć wynikają nie tylko niedotlenienia organizmu, bo koronawirus może atakować układ nerwowy poprzez błonę węchową. Naukowcy wyjaśniają, jak wirus SARS-CoV-2 wywołuje tak dobrze już znaną utratę węchu i smaku oraz w jaki sposób dostaje się do mózgu.

Czytaj także

18:28

Senat przyjął bez poprawek projekt jednorazowego ustanowienia niedzieli 6 grudnia niedzielą handlową. Senator PiS Jan Maria Jackowski złożył wcześniej poprawkę, z godniej z którą niedziela miała pozostać niehandlowa. Teraz ustawa trafi na biurko prezydenta.

17:03

Po wielkiej awanturze o stoki narciarskie, rząd postanowił je otworzyć. Problem w tym, że turyści nie mają gdzie się zatrzymać, bo hotele są wciąż zamknięte. Właściciel hotelu U Schabińskiej Chyrowa Ski znalazł na to sposób. Wynajmuje gościom… „schowki na narty”.

Czytaj także

16:09

Receptury ziołowe Tradycyjnej Medycyny Chińskiej sprawdziły się w walce z pandemią koronawirusa i pomogły opanować sytuacje w tym kraju. Wykazano, że leki roślinne skutecznie blokują rozwój COVID-19, łagodzą objawy infekcji i skracają czas powrotu do zdrowia. Skuteczność TCM w zwalczaniu koronawirusa SARS-CoV-2 coraz częściej doceniana jest za granicą. Jak to działa?

Czytaj także

14:30

- Proces szczepień będzie zorganizowany w prosty sposób. Rejestracja będzie możliwa przez internet i metodami tradycyjnymi. Następnie osoba będzie musiała zgłosić się do punktu szczepienia, gdzie zostanie ono wykonane. Po 21 dniach szczepienie zostanie powtórzone - ogłosił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

12:45

Nowe miejsca na wykonywanie testów na koronawirusa? Tym razem w przychodniach POZ. Taki pomysł pojawił się w poniedziałek. Jak się jednak okazuje, nie podoba się on samym lekarzom, którzy zwracają uwagę na to, że koncepcja nie była z nimi omówiona, a co więcej przychodnie i personel nie są przygotowani do testowania pacjentów.

Czytaj także

11:51

Rząd zakłada, że od 18 stycznia, czyli po zakończeniu ferii zimowych szkoły będą mogły zacząć normalnie funkcjonować. Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał na antenie TOK FM, że nie ma pewności, iż tak się stanie. Dodał jednak, że na razie prognozy są optymistyczne.

10:30

Ostania doba to 13 855 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce i 518 w województwie podkarpackim. Zmarło 609 osób, u których potwierdzono COVID-19, 31 z nich to mieszkańcy Podkarpacia.

Czytaj także



9:07

W porównaniu z ubiegłym rokiem drastycznie spadły wskaźniki zapadalności na choroby zakaźne w Polsce. Lekarze nie mają wątpliwości, że to skutek pandemii. Ograniczony dostęp do służby zdrowia i skoncentrowanie na walce z koronawirusem spowodowało, że mamy mniej diagnoz innych chorób.

8:48

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku opracowali unikatowy szybki, wysoce czuły i specyficzny molekularny test diagnostyczny, który wykrywa SARS-CoV-2 w przeciągu 45 minut. Jest bardzo czuły, tani i może być stosowany w mini-laboratoriach mobilnych. Unikatowość testu polega też na tym, że pozwoli również na wczesne wykrywanie np. chorób nowotworowych.

Czytaj także

8:15

Jeszcze przez 5 lat liczba ludności województwa podkarpackiego będzie rosnąć, ale później ma spadać. Podobnie będzie z podkarpackimi miastami, chociaż w przypadku niektórych obecna pandemia koronawirusa może zmienić te niekorzystne tendencje.

Czytaj także

6:30

Co roku w Polsce marnuje się prawie 5 milionów ton żywności. Najwięcej, blisko 3 miliony ton marnują konsumenci, przede wszystkim gospodarstwa domowe. Fatalne statystki pogorszyła jeszcze pandemia, która zmieniła nasze nawyki zakupowe.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 1 GRUDNIA]

20:00

- Od dzisiaj nie będziemy leczyć amantadyną nowych pacjentów chorych na COVID-19 - oświadczył we wtorek lek. Włodzimierz Bodnar z Przemyśla. Powód? Najnowsze obwieszczenie Ministerstwa Zdrowia, które nakazuje stosowań ten lek tylko w dwóch przypadkach. Wśród nich nie ma COVID-19.

Czytaj także

17:13

Mateusz Morawiecki po raz kolejny entuzjastycznie odnosi się do danych związanych z koronawirusem i dumnie ogłasza "wygrywamy". Podobne zapewnienia z ust polityków słyszeliśmy przed wyborami prezydenckimi. Wówczas mówiono o "wypłaszczaniu krzywej zachorowań" i wirusie będącym "w odwrocie". Co na to internauci? Zobacz memy w galerii zdjęć. Eksperci również nie podzielają entuzjazmu premiera. Zobaczcie MEMY:

Mateusz Morawiecki ogłasza: Wygrywamy z koronawirusem MEMY "...

16:06

21 listopada rząd zapowiedział, że Podkarpacie będzie jednym z trzech regionów w Polsce, obok Małopolski i Śląska, gdzie prowadzone będą badania przesiewowe testami antygenowymi na koronawirusa. Wciąż nie wiadomo jednak kiedy i jak ta akcja miałaby zostać przeprowadzona.

Czytaj także

15:17

Mandat 1000 zł za brak maseczki to nowa, wyższa kara spowodowana nowelizacją ustawy antycovidowej, która weszła w życie z dniem 30 listopada 2020 roku. Zaostrzenie reżimu sanitarnego i rządowe obostrzenia to oręż w walce z koronawirusem. Czy widmo kar spowoduje jeszcze większą dyscyplinę społeczną? Pieniądze pozyskane z mandatów mają trafić do Narodowego Funduszu Zdrowia.

Czytaj także

12:59

Potencjalni nabywcy mieszkań liczyli na spadki cen, zwłaszcza po wybuchu pandemii koronawirusa i zamrożeniu transakcji. Tymczasem na rynku mieszkań używanych w Rzeszowie nastąpił wzrost cen, a na rynku pierwotnym - jeśli pojawiają się spadki - to niewielkie.

Czytaj także

12:26

Dokumenty przekazane przez demaskatora stacji CNN ukazują bezradność chińskich władz w początkowej fazie pandemii koronawirusa.

11:10

Są kolejne zarażenia SARS-Cov-2 w Stali Rzeszów. Zaplanowany na środę mecz z Sokołem Ostróda został przełożony.

Czytaj także

9:20

Ostatnia doba to 9105 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce i 449 ofiar śmiertelnych. Na Podkarpaciu przybyło 346 chorych, a zmarło 20 osób z COVID-19.

Czytaj także



9:11

Schronisko dla zwierząt Kundelek apeluje o adopcję zwierząt. Ze względu na koronawirusa personel pracuje w ograniczonym składzie i jest mu bardzo trudno zapewnić należytą opiekę wszystkim podopiecznym.

7:45

Od soboty w Polsce obowiązują zapowiadane od kilku dni ograniczenia dotyczące organizacji spotkań, także tych odbywających się w mieszkaniach. Przepisy te mają uniemożliwić organizowanie dużych świątecznych przyjęć, ale też spotkań urodzinowych, imieninowych czy andrzejkowych.

Zakaz imprez w domach wszedł w życie. Co wolno robić, a co j...

6:15

Osoba z zapaleniem płuc wskutek zakażenia koronawirusem, ale nie tylko jest bardzo wrażliwa na zanieczyszczone powietrze. Niestety, smog jak był utrapieniem, tak nadal nim jest. Główna przyczyna to kopciuchy, w których ludzie palą wątpliwej jakości węglem i drewnem. W Rzeszowie strażnicy wykryli, że ktoś wrzucił do pieca stare krzesła i harmonię, a inny używał do ogrzewania zużyty, przepalony olej.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 30 LISTOPADA]

20:55

Dziś placówka, która powstała w nowo wybudowanym skrzydle szpitala MSWiA przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie miała już 17 pacjentów z Covid-19. Wśród nich są chorzy wymagający podłączenia pod respirator.

Czytaj także

19:08

„Wygrywamy z epidemią! Liczba zakażeń spada!” – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu ogłosił, że zaczynamy tydzień z dobrymi informacjami - restrykcje przynoszą zamierzone efekty.

17:07

Senat odrzucił projekt nowelizacji ustawy covidowej. Zakłada on, że dodatek za pracę z pacjentem chorym na COVID-19 będzie przysługiwał tylko tym medykom, którzy zostali skierowani do takiej pracy. Tymczasem minister zdrowia zapowiada, że dodatki powinny zostać wypłacone do połowy grudnia.

Czytaj także

16:27

Firma Moderna ubiega się o rejestrację w Stanach Zjednoczonych i w Europie dla swojej szczepionki na koronawirusa, aby można ją było zalecić do powszechnego stosowania.

Czytaj także

15:14

- Żeby dobrze uchwycić ten kluczowy moment, chcemy, aby wszyscy pacjenci w Polsce z dodatnim wynikiem byli objęci domową opieką medyczną. Żeby mieli szansę i możliwość trafić do szpitala w momencie, kiedy terapia będzie najskuteczniejsza - zapowiedział minister zdrowia Andrzej Niedzielski. W ramach programu Domowa Opieka Medyczna, każdy zakażony koronawirusem otrzyma pulsoksymetr.

13:32

Dzięki współpracy z przemysłem w zakresie prowadzenia badań obejmujących rozwiązania przeznaczone do walki z epidemią koronawirusa, w budynku rektoratu i biblioteki Politechniki Rzeszowskiej umieszczone zostały bramki do zdalnego pomiaru temperatury. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo pracowników i studentów uczelni.

Czytaj także

12:50

Od poniedziałku 30 listopada ruszają zmasowane kontrole przestrzegania zakazów koronawirusowych w hotelach. Informację przekazał wicepremier Jarosław Gowin. Za łamanie zakazów grożą wysokie kary. Minister zdrowia zapowiedział, że jeśli kontrole ujawnią dużo przypadków łamania przepisów, to stoki narciarskie mogą zostać zamknięte.

10:30

Oficjalne dane dziś są bardzo optymistyczne. Wynika z nich, że ostatniej doby koronawirusem zakażonych zostało zaledwie 5 733 w Polsce i 201 na Podkarpaciu.

Czytaj także



9:05

Punkty drive-thru oraz remizy strażackie - to właśnie w tych miejscach w najbliższych miesiącach może dochodzić do masowego szczepienia Polaków na koronawirusa - donosi RMF FM. Rząd zakłada, że 12 milionów Polaków będzie chciało zaszczepić się przeciwko COVID-19. By wszystko się udało, potrzebne będą odpowiednie miejsca do szczepień.

Czytaj także

8:42

Z Belgii doparła do Stanów Zjednoczonych pierwsza partia szczepionek firmy Pfizer na koronawirusa. Lada dzień ruszą w Stanach szczepienia.

8:15

Miłośnicy sportów zimowych mogą odetchnąć z ulgą. Wyciągi w nadchodzącym sezonie będą otwarte przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Czytaj także

7:20

Polskie Linie Lotnicze LOT przebazowały na okres zimowy aż pięć samolotów Boeing 787 Dreamliner do Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka. Samoloty dalekiego zasięgu nie będą w najbliższym czasie wykorzystywane ze względu na pandemię koronawirusa. Na Okęcie wrócą wiosną.

Aż pięć dreamlinerów przezimuje na lotnisku w Jasionce [ZDJĘCIA]

6:20

Adam Krzysztoń, starosta łańcucki, kilka dni temu zwrócił się do Adama Niedzielskiego, ministra zdrowia, z pytaniem, czy zostały podjęte badania nad skutecznością amantadyny w leczeniu chorych na COVID-19. Włodzimierz Bodnar, lekarz z Przemyśla, od miesięcy leczy pacjentów chorych na COVID-19 ogólnodostępnym lekiem, stosowanym m.in. w chorobie Parkinsona.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 29 LISTOPADA]

19:34

Dzisiaj na terenie 34. Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu odbyła się uroczysta przysięga terytorialsów. Złożyło ją 46 ochotników. W tym gronie było 14 kobiet. W związku z pandemią koronawirusa, ceremonia odbyła się w reżimie sanitarnym.

Czytaj także

18:49

Po weekendzie nie zapomnijcie zabrać ze sobą maski do pracy. Dlaczego? Najnowsze rozporządzenie w związku z pandemią koronawirusa zobowiązuje do zakrywania ust i nosa w zakładach pracy. Dotyczy to pomieszczeń, w których znajduje się więcej niż jedna osoba. Okazuje się, że problemem może być np. spożycie posiłku w czasie przerwy.

16:15

Na koncie @KownackiBartosz na TT pojawił się zaskakujący wpis. "Dla naszego bezpieczeństwa i ograniczenia turystyki marketowej proponuję wprowadzić opłatę w wysokości 100 zł/osobę za możliwość wejścia do galerii handlowej."

Czytaj także

15:30

W tym roku Marsz dla Życia i Rodziny w Rzeszowie odbył się w innej formie. Ze względu na pandemię koronawirusa, nie było tradycyjnego marszu. W kościele akademickim św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie pomiędzy mszami odbywała się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych. W Parku Papieskim za Katedrą Rzeszowską stanął dzwon Głos Nienarodzonych, który Ojciec Święty Franciszek pobłogosławił podczas audiencji na placu Świętego Piotra w Rzymie 23 września 2020 r. Mieszkańcy mogli uderzyć w dzwon, co miało być symbolicznym udziałem w tegorocznym Marszu dla Życia i Rodziny.

14:05

Wizyta duszpasterska w czasie pandemii. W diecezji przemyskiej i rzeszowskiej będzie w zmienionej formie

Czytaj także

10:45

Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie informuje, że na Podkarpaciu przybyło 339 zakażeń. To duży spadek zakażeń, w porównaniu z poprzednimi dnami. Zmarło 28 mieszkańców, 5 z nich nie miało chorób współistniejących.

7:56

Dietetyk: Koronawirus negatywnie wpłynął na nawyki żywieniowe. Zaczęliśmy jeść więcej, a w naszej diecie jest mniej owoców i warzyw

Czytaj także

7:30

Choć dopiero kończy się listopad, restauracje, pierożarnie, cukiernie, bary już zachęcają do skorzystania ze świątecznego cateringu. Nawet z dowozem do domu. To dla zamkniętej gastronomii jeden ze sposobów na przetrwanie trudnego, koronawirusowego czasu. Dziś możliwa jest tylko opcja "na wynos" i jak długo to potrwa nie wiadomo.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 28 LISTOPADA]

19:46

Boże Narodzenie, ze względu na pandemię, będzie w tym roku miało wyjątkowy charakter. W tym roku na organizację Świąt Bożego Narodzenia zamierzamy przeznaczyć średnio 1 318 zł, czyli niemal o 1/3 mniej niż wydaliśmy rok temu.

Czytaj także

17:30

Duży ruch panował dziś także w innych galeriach w regionie. Tak było m.in. w Jaśle i Stalowej Woli.

Czytaj także

16:26

Galeria Rzeszów też ponownie otwarta. Zobaczcie, jak tam wygladały dziś zakupy.

Galeria Rzeszów ponownie otwarta. Mieszkańcy ruszyli na zaku...

15:32

Salowe, sanitariusze, magazynierzy, sekretarki medyczne. Oni również na co dzień mają styczność z osobami zakażonymi. Mimo zagrożenia, niskich pensji i dużych wymagań, lubią swoją pracę. – Ktoś to musi przecież robić – odpowiadają. Przyglądamy się pracy personelu pomocniczego od środka.

Czytaj także

14:38

Od 28 listopada ponownie zostały otwarte sklepy w galeriach handlowych. To efekt częściowego zniesienia obostrzeń związanych z COVID-19. Podczas zakupów obowiązują jednak konkretne zasady i ograniczenia, takie jak limity klientów w sklepach czy zasłanianie ust oraz nosa. Zobaczcie, jak wyglądały dziś zakupy w w Millenium Hall w Rzeszowie.

Galerie znów otwarte. Tak wyglądały zakupy w Millenium Hall ...

13:58

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział w sobotę, że resort przygotowuje się na trzecią falę koronawirusa, która może nastąpić w styczniu i lutym. Pytany o tegorocznego Sylwestra, stwierdził na antenie Polsat News, że „na pewno nie będzie go można spędzić tak jak do tej pory”.

Czytaj także

12:12

- Są plany dalszego nauczania zdalnego, jednorazowo lub stopniowego powrotu do szkół – wymieniał minister edukacji Przemysław Czarnek, pytany na antenie RMF FM, kiedy dzieci i młodzież zakończą zdalną naukę.

10:31

Ministerstwo Zdrowia podaje w swoim raporcie, że ostatniej doby w Polsce przybyło 15 178 zakażeń, z tego 713 na Podkarpaciu, a zmarło 599 osób. 51 z nich w naszym regionie.

Czytaj także



9:19

Podczas piątkowego wieczornego głosowania Sejm zdecydował, że 6 grudnia 2020 r. będzie niedzielą handlową.

Czytaj także

8:30

Wigilia 2020 i święta Bożego Narodzenia z obostrzeniami i bez dużych rodzinnych spotkań, ferie zimowe w jednym terminie, ale w domach - te punkty rządowej strategii wzbudzają największe emocje. No i powodują wysyp MEMÓW. Zobaczcie:

Sanepid na wigilii, wolny talerz dla dzielnicowego NAJZABAWN...


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 27 LISTOPADA]

18:16

W Przemyślu śmiertelność na COVID-19 jest o około 33 procent niższa niż na Podkarpaciu, mimo że społeczeństwo jest starsze, bardziej schorowane i przed pandemią umierało w nim o 16 procent więcej osób niż na Podkarpaciu - przekonuje Włodzimierz Bodnar, lekarz z Przemyśla, który od kilku miesięcy pacjentów z koronawirusem leczy amantadyną.

Czytaj także

16:10

"Nikt nie daje mi gwarancji, jak długo będę żyła po szczepionce" - skomentowała Edyta Górniak w programie stacji Polsat "Gość Wydarzeń" odnosząc się do zapowiadanych przez rząd szczepień przeciwko covid-19.

15:24

W ciągu ostatniej doby szpital tymczasowy, który powstał w nowym skrzydle szpitala MSWiA przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie, przyjął 8 pacjentów. Prawdopodobnie żaden z nich nie wymaga leczenia respiratorem.

Czytaj także

14:34

Nie wiem, dla ilu polskich lekarzy to epidemiczne doświadczenie będzie ostatecznym bodźcem do emigracji - ale powiem szczerze, o ile dotąd to wykluczałem, to teraz już nie. Angielski znam świetnie, niemieckiego czy norweskiego nauczyłbym się bez problemu. Skoro mówią nam „niech jadą”, to dlaczego nie? - mówi nam lekarz pracujący w szpitalu zajmującym się leczeniem chorych na COVID-19.

Czytaj także

13:02

Od najbliższej soboty ponownie otwarte zostaną galerie handlowe,. Jednak w pełnym reżimie sanitarnym. Co się zmieni? Na jakie obostrzenia powinni być przygotowani klienci?

10:49

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, na Podkarpaciu mamy 790 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 33 osób, tylko jedna nie miała chorób współistniejących.

Czytaj także

7:49

Wigilia 2020 - rząd opublikował rozporządzenie ws. ograniczeń na święta w tym roku. Wiemy, ile osób możemy zaprosić do swoich domów na Wigilię 2020.

7:16

Koronawirus w Polsce. Śmiertelne żniwo epidemii jest dużo większe, niż mówią oficjalne statystyki. Bezpośrednie i pośrednie ofiary śmiertelne epidemii koronawirusa w Polsce będziemy liczyć w dziesiątkach tysięcy. To efekt zarówno samej epidemii, jak i załamania służby zdrowia.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 26 LISTOPADA]

18:40

W wielu krajach trwają już przygotowania do masowych szczepień przeciwko koronawirusowi. Orężem będą szczepionki, które niebawem mają być dopuszczone na rynku.

18:09

Dziś do godziny 15 do szpitala tymczasowego, który powstał w nowym budynku szpitala MSWiA, nie trafił jeszcze żaden pacjent z koronawirusem. Placówka jest jednak w gotowości na przyjęcie chorych. Na razie dysponuje 20 miejscami.

Czytaj także

17:34

Ponad 50 taksówek wzięło udział w rzeszowskim proteście przeciwko polityce rządu. Kierowcy wskazują, że w wyniku kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa stracili niemal całkowicie możliwość zarobku, a koszty utrzymania działalności w wielu przypadkach przekraczają zarobki. Mimo to nie zostali uwzględnieni w nowej tarczy antykryzysowej.

Czytaj także

15:38

W niedzielę, 29 listopada, odbędzie się w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. Ze względu na pandemię koronawirusa nie będzie jednak tradycyjnego przemarszu ulicami miasta.

14:17

Trzecia fala epidemii koronawirusa jest realnym zagrożeniem - ogłosił we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. - Trzecia fala może się nałożyć na szczyt zachorowań grypowych na przełomie lutego i marca - sprecyzował. Minister nie wykluczył, że w sezonie zimowym w Polsce będą nieczynne stoki narciarskie. W tej sprawie ma zapaść wspólna decyzja państw unijnych.

Czytaj także

14:01

Ile my tych szczepionek dostaniemy? Dobrze będzie, jeśli będziemy w stanie zabezpieczyć 10 procent populacji, czyli powiedzmy około 500 tysięcy ludzi: służbę zdrowia i wszystkich tych, którzy muszą się stykać z COVID-em, bo nie mają innego wyjścia. W zasadzie, na uruchomienie szczepionek dla całej populacji przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać – mówi prof. Włodzimierz Gut, wirusolog. Przeczytaj całą rozmowę:

Czytaj także

13:05

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy nadal będzie wypłacany. W grudniu rodzice i opiekunowie otrzymają kolejną transzę pomocy od państwa. Wypłata dodatkowego zasiłku opiekuńczego zostanie przedłużona, ale nie na długo.

12:13

Sylwester bez petard i fajerwerków? Niemiecki rząd zapowiedział wprowadzenie zakazu ich używania. Czy w Polsce z powodu COVID-19 również nie będzie wolno używać fajerwerków w sylwestra?

Czytaj także

11:10

Rządowy projekt nowelizacji specustawy covidowej przewiduje możliwość łączenia home office z izolacją domową. Przepisy mają jednoznacznie dopuszczać pracę zdalną osób przechodzących COVID-19.

10:31

Ostatniej doby w Polsce przybyło 16 687 zakażeń, z tego 649 na Podkarpaciu. Zmarło 580 osób. Aż 69 zgonów dotyczy naszego regionu.

Czytaj także



10:26

Premier Matusz Morawiecki zapowiedział czwartek wprowadzanie kolejnej tarczy antykryzysowej. To 35 mld złotych dla mikroprzedsiębiorstw, ale też branży kulturalnej, rozrywkowej, gastronomicznej.

8:20

W sobotę ponownie będą mogły zostać otwarte sklepy w galeriach handlowych. Już zapowiadają masę promocji, obniżek, rabatów. Ponieważ centra handlowe nie mogły zorganizować stacjonarnie Czarnego Piątku, jak w poprzednich latach, część przymierza się do akcji Black Week, czyli wydłużonego czasu z atrakcyjnymi cenami. Tak będzie na przykład w Millenium Hall i Galerii Rzeszów.

Czytaj także

7:35

Koronawirus wciąż paraliżuje pracę oddziału neurologii szpitala wojewódzkiego w Tarnobrzegu. - Wyniki kilku lekarzy, które otrzymaliśmy dzisiaj, nie pozwalają na wznowienie przyjęć. O ponownym otwarciu oddziału neurologii nie ma mowy co najmniej do wtorku 1 grudnia - mówi Wiktor Stasiak, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala imienia Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 25 LISTOPADA]

19:56

Koronawirus długo omijał Stal Rzeszów, ale dopadł i biało-niebieskich. O pozytywnym wyniku testu poinformował na twitterze Grzegorz Goncerz.

Czytaj także

19:28

Kilkudziesięciu taksówkarzy wyjechało w środę na ulice Rzeszowa. To protest wobec nie uwzględnienia ich branży w tarczy antykryzysowej.

Taksówkarze protestowali na ulicach Rzeszowa. Apelują do rzą...

17:50

"Teraz już na pewno nikt żadnych nieprawidłowości nie znajdzie, bo wszystkie stacje sanitarne przestały podawać szczegółowe dane powiatowe. Po 225 dniach codziennego zbierania ich w arkuszu, od dziś jesteśmy zmuszeni przerwać naszą pracę" - napisał na Twitterze Michał Rogalski, jeden z twórców niezależnej bazy mówiącej o epidemii koronawirusa w Polsce.

17:15

W okresie letnim poluzowano obostrzenia, co poprawiło sytuację pracowników. Jednak restrykcje wprowadzane jesienią z pewnością przełożą się na wyniki z rynku pracy za IV kwartał. Pracownicy obawiają się najbliższych sześciu miesięcy, a co trzecia osoba spodziewająca się zwolnienia uważa, że straci pracę jeszcze w tym roku.

15:27

Przedstawiciele kilku organizacji katolickich z województwa podkarpackiego domagają się konkretnej deklaracji od rządu w sprawie otwarcia lub zamknięcia kościołów, w czasie obecnej pandemii koronawirusa.

Czytaj także

15:10

- Nasze stanowisko jest bezwzględne. Ferie spędzamy w domu. To jedyna broń, która może nas uchronić przed trzecią falą koronawirusa, która w dodatku może się nałożyć na sezon grypowy - mówił podczas konferencji prasowej minister zdrowia. Adam Niedzielski dodał, że decyzje ws. stoków narciarskich zapadną na arenie międzynarodowej.

Czytaj także

14:52

Dziś padł kolejny rekord liczby zgonów od początku pandemii. W ciągu ostatniej doby w Polsce zmarły 674 osoby zakażone koronawirusem. Dlaczego tak dużo ludzi umiera skoro - zdaniem ekspertów – wirus zmienił się i jest dziś mniej agresywny? Na to pytanie odpowiada nam prof. Krzysztof Simon.

13:43

Minimum 50 taksówek wyjedzie dzisiaj o godz. 17 na ulice w centrum Rzeszowa. Kierowcy przejadą przez miasto kolumną na znak protestu wobec nie uwzględnienia ich branży w tarczy antykryzysowej.

Czytaj także

12:19

Niedziela 6 grudnia zostanie jednorazowo ustanowiona niedzielą handlową - taki zapis przewiduje projekt nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Projekt czeka już na przyjęcie przez Radę Ministrów.

Czytaj także

11:56

W Polsce przybywa dzieci z bardzo groźnym pediatrycznym wieloukładowym zespołem zapalnym po przebyciu COVID-19, w skrócie określanym PIMS-TS. Jego wystąpienie może prowadzić do zaburzeń kardiologicznych, w tym niewydolności serca. W ostatnich dniach do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie trafiło dziewięcioro dzieci w ciężkim stanie.

10:35

Są najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia. Ostatniej doby w Polsce przybyło 15 362 nowych zakażeń, z tego na Podkarpaciu 590 przypadków. Zmarły 674 osoby. 36 z nich to mieszkańcy naszego regionu.

Czytaj także



9:34

Od dzisiaj obowiązuje nowe rozporządzenie Rady Ministrów o zakazie lotów. W zaktualizowanym dokumencie znalazło się dziewięć państw i terytoriów, z których nie będą realizowane połączenia lotnicze do 8 grudnia 2020 r.

Czytaj także

8:20

Certyfikat szczepienia dla międzynarodowych podróżnych może być niezbędny do lotów samolotem i ma zacząć działać w 2021 roku. Coraz więcej przewoźników rozważa jego wprowadzenie. Pierwszą linią, która się na to zdecydowała, jest australijski Qantas.

Czytaj także

7:30

Matura z matematyki z mniejszą liczbą zadań. Egzamin dojrzałości bez obowiązkowego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Egzamin ósmoklasisty także z okrojoną liczbą zadań z "królowej nauk", ograniczoną liczbą lektur obowiązkowych i formą wypowiedzi tylko do rozprawki lub opowiadania - m.in. takie zamiany zaproponowało ministerstwo edukacji, aby ułatwić życie młodzieży, która przez koronawirusa zamiast w szkołach uczy się zdalnie.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 24 LISTOPADA]

20:09

Jak skutecznie chronić się przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 i czy jest to w ogóle możliwe? Ryzyko infekcji zmniejszyć mogą proste wskazówki. Sprawdź, co wystarczy robić, aby poczuć się bezpieczniej w dobie pandemii oraz zadbać o siebie i swoich bliskich. Kliknij w zdjęcie i zobacz, 10 rad, jak chronić się przed koronawirusem.

Jak uchronić się przed koronawirusem? Nie należy bagatelizow...

17:55

"Protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich dopracowany, stoki będą zimą otwarte" - ogłosił we wtorek Jarosław Gowin. Minister zdrowia Andrzej Niedzielski oświadczył jednak, że w ferie zimowe nie ma mowy o wyjazdach, a branża hotelarska pozostanie zamknięta.

16:48

Prof. Andrzej Horban na antenie TVP Info powiedział, że: "Być może już jesteśmy na krzywej opadającej". Przyznał, że kluczowa nie jest liczba nowych zakażeń, ale zajętych respiratorów i łóżek. Ta pierwsza jest rekordowa, druga spadła nieznacznie. Wyjątkowo niewielka liczba testów sprzyja pozornemu spadkowi liczby zakażeń.

15:31

- Jeżeli nie będziemy mogli jeździć, to na stoku narciarskim i lodowisku zanotujemy 2 - 2,5 mln złotych strat - mówi Greta Ostrowska, dyr. Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Samorządowcy narzekają na brak konkretnych informacji, które byłyby podawane z odpowiednim wyprzedzeniem.

Czytaj także

15:25

Jest trzecia szczepionka na koronawirusa. Szczepionkę AZD1222 opracowali specjaliści koncernu AstraZeneca i Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Czytaj także

14:01

18 milionów szczepionek w pierwszym rzucie dla Polski - to plan, zakładany obecnie przez polski rząd. Jeśli cały proces przebiegnie bez problemów, to w pierwszym kwartale 2021 roku Polska powinna mieć tyle szczepionek, by każdy z Polaków mógł się zaszczepić. Szczepienie nie będzie jednak obowiązkowe. Szczegóły systemu szczepień na koronawirusa rząd przedstawi w ciągu kilku dni.

Czytaj także

13:30

Test na koronawirusa niekiedy można wykonać na koszt firmy. Czy pracownik może odmówić zrobienia testu na obecność wirusa SARS-CoV-2? Co grozi za brak zgody na wykonanie badania? Co może zrobić pracodawca, który chce mieć pewność, czy osoba zatrudniona zachorowała na COVID-19? Eksperci wyjaśniają.

12:55

Pacjent po skierowanie przez lekarz rodzinnego lub lekarza nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej może wykonać bezpłatne badanie na obecność koronawirusa w jednym z 30 punktów na Podkarpaciu zwanymi drive-thru. Które z nich przyjmują najwięcej, a które najmniej osób? Zobacz ranking z ostatniego tygodnia.

Gdzie na Podkarpaciu robią najwięcej badań w kierunku korona...

11:31

Jak postępować na co dzień, by zminimalizować ryzyko zakażenia się koronawirusem SARS-CoV-2? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Czytaj także

10:51

Znów mniej zakażeń w Polsce - nieco ponad 10 000. Na Podkarpaciu ponad 500 przypadków. W kraju zmarło 540 osób. Po tym, jak na jaw wyszło, że w Polsce "zgubiło się" ok. 22 tys. zakażeń, GIS wprowadził nowy sposób raportowania. Niestety, nie wiadomo, jak dokładnie on ma wyglądać. Dziś nie pojawiły się (przynajmniej na razie) na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej szczegółowe dane dotyczące Podkarpacia.

Czytaj także



9:27

Kto ma krew na rękach? Kto sprowokował te awantury i obrażanie kobiet? No grupa prezesa Kaczyńskiego – stwierdził profesor Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu w opublikowanym w internecie wywiadzie. Simon, dziś także członek zespołu doradców premiera Morawieckiego, ostro skrytykował politykę szefa PiS i jego współpracowników.

7:30

Decyzją większości radnych miejskich Przemyśla miasto zaciągnie 5,5 mln złotych długoterminowego kredytu. Ma on pokryć mniejsze wpływy do kasy miejskiej, efekt różnych ograniczeń spowodowanych przez pandemię koronawirusa. To skutkowało zmniejszeniem wpływów do kasy miejskiej, głównie z podatku PIT.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 23 LISTOPADA]

19:02

EME Aero, która ma siedzibę w podrzeszowskiej Jasionce w tym roku zatrudniła ok. 100 nowych pracowników, a stan zatrudnienia na koniec roku wyniesie prawie 400 osób. Pomimo trudnej sytuacji na rynku lotniczym, firma nieprzerwanie realizuje zamówienia.

Czytaj także

18:50

W ciągu ostatnich kilku dni obserwujemy względną stabilizację dobowych wzrostów nowych zakażeń koronawirusem. Trudno jednak o wyraźny optymizm w sytuacji, w której spada również liczba wykonywanych testów. Lekarze informują, że pacjenci coraz częściej nie decydują się na badania. – Jest to nie tylko nieodpowiedzialne społecznie ze względów epidemiologicznych, ale też może mieć groźne konsekwencje dla nich samych – podkreśla Joanna Szeląg, ekspert Porozumienia Zielonogórskiego.

Czytaj także

17:16

Pierwszych pacjentów z koronawirusem szpital tymczasowy, który powstał w nowym skrzydle szpitala MSWiA w Rzeszowie, może przyjąć już 26 listopada. Na początek przygotowanych zostało 20 łóżek. Niezwykle istotnych, bo dla chorych na COVID-19 z ciężką niewydolnością oddechową. Docelowo w 4-kondygnacyjnym budynku z lądowiskiem dla helikopterów może być zorganizowanych 160 łóżek, ale to będzie zależało od rozwoju pandemii na Podkarpaciu.

Czytaj także

16:30

Rząd RP przedstawił kompleksowy plan działania na nadchodzący czas – 100 dni solidarności w walce z COVID-19. Kiedy wczytamy się w projekt rozporządzenia mówiącego o tzw. etapie odpowiedzialności (od 28 listopada od 27 grudnia), możemy doznać szoku. Zresztą kolejnego już w ostatnim czasie, bowiem z nowego rozporządzenia wynika, że po powrocie z krajów spoza Strefy Schengen czeka nas 10-dniowa kwarantanna. Ponadto do 27 grudnia zostaje wstrzymany ruch kolejowy na Ukrainę, Białoruś, do Rosji (Obwód Kaliningradzki).

15:39

Od początku pandemii na Podkarpaciu doszło do 1041 zgonów związanych (pośrednio lub bezpośrednio) z koronawirusem. To piąty najwyższy wynik w kraju. Co więcej, ostatnio media poinformowały, że województwo podkarpackie jest jednym z tych, w których - ostatnio - odnotowywany jest najwyższy przyrost zgonów. Sprawdziliśmy, jak ta dramatyczna statystyka przekłada się na poszczególne powiaty.

Koronawirus. W tych podkarpackich powiatach zmarło najwięcej...

14:00

Wygląda na to, że rząd nie zamknie wyciągów narciarskich. Jeszcze w sobotę wicepremier Jarosław Gowin przekonywał, że "Skoro branże turystyczna i hotelarska są zamknięte, to wydaje się oczywiste, że będzie to też dotyczyć wyciągów narciarskich". Te słowa wywołały burzę.

Czytaj także

12:46

Przedstawiciele Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia zareagowali na ostatnie informacje o rozbieżności w danych dotyczących liczby zakażeń koronawirusem.

11:54

W sobotę rząd ogłosił, że Podkarpacie będzie jednym z trzech regionów w Polsce, obok Małopolski i Śląska, gdzie prowadzone będą badania przesiewowe testami antygenowymi na koronawirusa. Dziś na antenie RMF FM szef resortu zdrowia Adam Niedzielski zdradził kolejne szczegóły dotyczące tej kwestii

Czytaj także

10:35

Spada liczba zakażeń w Polsce. Według najnowszego raportu ostatniej doby było ich niewiele ponad 15 000. Mniej przypadków także na Podkarpaciu - 540. W kraju odnotowano "tylko" 156 zgonów. 13 z nich w naszym regionie

Czytaj także



10:01

Policjanci CBŚP pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie i przy wsparciu Krajowej Administracji Skarbowej w Białej Podlaskiej, zatrzymali 5 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkom zarzuca się oszustwa, w tym także wyłudzenie ponad 185 tys. z tzw. tarczy finansowej. W sprawę może być zamieszanych kilkadziesiąt podmiotów gospodarczych.

Czytaj także

9:15

Przestępcy, próbujący wyłudzić pieniądze, wciąż zmieniają sposoby oszukiwania swoich ofiar. Metoda na wnuczka, na policjanta, oferowanie podrobionego towaru czy fałszywe zbiórki na szlachetny cel - to najczęściej spotykane oszustwa. Pandemia Covid-19 sprzyja rozwojowi nowych metod wyłudzeń pieniędzy.

Czytaj także

8:40

O ponad połowę zmalał ruch na podkarpackim odcinku polsko-ukraińskiej granicy. Polskiej gospodarce brakuje pracowników z Ukrainy, osób z tego kraju robiących u nas zakupy. Ukraińcy chcą do nas wracać, barierą jest pandemia koronawirusa.

Czytaj także

7:55

Człowiek ma około 5 mln komórek węchowych, a pies około 200 mln. Nic dziwnego, że potrafią wywąchać to, czego ludzie nie są w stanie wyczuć. W Finlandii psy już wywąchują chorych na COVID-19. Podobnie w Wielkiej Brytanii. W Polsce także rusza program szkoleniowy dla psów, dwa husky będą się uczyć wywąchiwać chorych w Helsinkach.

Czytaj także

7:28

Koronawirus nie jest pierwszą zarazą z którą przyszło się nam mierzyć. Gdy w 1831 roku Galicję nawiedziła epidemia cholery zaraza pochłonęła ponad sto tysięcy osób.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 22 LISTOPADA]

20:18

Federacja Przedsiębiorców Polskich pozytywnie ocenia zapowiadane odmrożenie działalności sektora handlowego od 28 listopada. Jednocześnie dodano, że rządowy plan zakłada utrzymanie zamknięcia branży gastronomicznej i fitness co najmniej do 27 grudnia, a zdaniem ekspertów wiele firm nie przetrwa tak długiego okresu zamrożenia ich działalności.

Czytaj także

17:00

Przez 100 dni nie doczekamy się ani szczepionki, ani odporności stadnej. Marne też szanse na poprawę tragicznej sytuacji w służbie zdrowia.

Czytaj także

15:04

- To, co zobaczyłem na oddziale covidowym, nie da się opisać słowami - pisze Robert Surowiec, wiceprezes szpitala wojewódzkiego w Gorzowie. Jego opowieść jest poruszająca...

14:46

Podkarpacki sanepid informuje dziś o ośmiu ogniskach koronawirusa w regionie. Najwięcej zakażonych jest w Domu Pomocy Społecznej w Wysocku - to 10 osób z personelu i 27 mieszkańców. Ponad 30 przypadków koronawirusa wykryto też w Zakładzie Opiekuńczo-Pielęgnacyjnym w Handzlówce i w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Rudzie.

Czytaj także

13:30

Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej stwierdził, że nie może wykluczyć zwiększenia obciążeń fiskalnych w przyszłym roku. Powód? Fatalna kondycja budżetu państwa, wynikająca m. in. ze skutków pandemii COVID-19. - Widmo zwiększenia obciążeń w czasie trwania tak poważnego kryzysu gospodarczego musi budzić uzasadnione obawy – mówi ekspert.

13:18

W związku z trwającą epidemią koronawirusa wiele osób przebywających w izolacji lub na kwarantannie potrzebuje pomocy w różnych sprawach. Są też osoby, które chcą pomagać innym. Darmowa aplikacja POMOCtu w prosty i bezpieczny sposób pozwala połączyć ze sobą tych ludzi.

Czytaj także

12:27

Pandemia pandemią, na giełdzie samochodowej w Rzeszowie ruch jednak dość spory. Można wybierać spośród około czterystu samochodów. Zobaczcie najciekawsze oferty.

Samochody z niedzielnej giełdy w Rzeszowie. Te auta można ku...

10:30

Niedziela to 18 467 nowych zakażeń w Polsce i 703 na Podkarpaciu. Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o śmierci 330 osób, które miały koronawirusa.

Czytaj także



10:22

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił tzw. 100 dni solidarności w walce z koronawirusem. - To kompleksowy plan działania na nadchodzący czas - zapowiedział premier. Do 27 grudnia w naszym kraju będzie obowiązywał etap odpowiedzialności. Z kolei od 28 grudnia terytorium kraju być może zostanie podzielone na trzy strefy - czerwoną, żółtą i zieloną, z różnym poziomem obostrzeń.

9:10

Skoro branże turystyczna i hotelarska są zamknięte, to wydaje się oczywiste, że będzie to też dotyczyć wyciągów narciarskich - tłumaczył w w programie "Gość Wydarzeń" wicepremier Jarosław Gowin.

Czytaj także

7:40

Po publikacji apelu do ozdrowieńców z COVID-19, by oddawali osocze, zgłosiło się do nas kilku mieszkańców Podkarpacia. Twierdzą, że osocze można oddać tylko w Rzeszowie, a podróż z różnych części Podkarpacia wiążą się z kosztami. Okazuje się, że osocze można oddać w ośmiu innych miastach, a koszty podróży są zwracane.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 21 LISTOPADA]

20:07

Na Podkarpaciu od 1 marca do końca października lekarze wystawili prawie milion zwolnień lekarskich. O prawie 180 tys. więcej niż przed rokiem, w tym samym czasie. Koronawirus podniósł statystyki?

Czytaj także

19:33

W Rzeszowie, w Centrum Medycznym "Medyk", będą prowadzone testy szczepionek przeciw koronawirusowi dla trzech różnych producentów. Jakich? To na razie tajne ze względu na podpisane protokoły poufności. Wiadomo, że badania zostaną wykonane na grupie 2 tysięcy chętnych i rozpoczną się jeszcze w tym roku. Medyk ma do tego odpowiednią bazę, sprzęt, dyspozycyjną kadrę i duże doświadczenie.

17:04

Plan zajęć powinien być udostępniany minimum dwa tygodnie przez rozpoczęciem zajęć, a nie jest - poskarżył się redakcji student pierwszego roku fizjoterapii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczelnia odpowiada: Dynamika sytuacji epidemicznej wpływająca m.in. na funkcjonowanie służby zdrowia powoduje, że bardzo trudno jest planować zajęcia na tzw. kierunkach medycznych z wyprzedzeniem.

Czytaj także

14:39

Podkarpacie będzie jednym z trzech regionów w Polsce, obok Małopolski i Śląska, gdzie prowadzone będą badania przesiewowe testami antygenowymi na koronawirusa. Taką decyzję podjął rząd.

12:59

- Chcę, by święta Bożego Narodzenia odbyły się w ramach małych rodzinnych spotkań- zapowiedział premier Morawiecki. Szef rządu zaapelował, żeby "nie zamawiać żadnych wyjazdów w Austrii, Szwajcarii, Włoszech, ale też w Polsce". - Pracujemy nad rozwiązaniami prawnymi, które ograniczą możliwość przemieszczania się- zapowiedział.

Czytaj także

10:46

W Polsce odnotowano ponad 24 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Według najnowszego raportu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Rzeszowie, na Podkarpaciu przybyło 872 nowe zakażenia, najwięcej w Rzeszowie i powiecie łańcuckim.

Czytaj także

10:28

- Przed nami okres, który nazywamy "100 dni solidarności". Po tym okresie pojawi się szczepionka - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

9:04

Jak ustalili dziennikarze Wirtualnej Polski, od 30 listopada ma dojść do poluzowania niektórych obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Wiemy, co zostanie ponownie otwarte.

Czytaj także

7:43

Sejm przyjął poprawki do tzw. tarczy branżowej, która ma zapewnić rządowe wsparcie dla firm działających w sektorach szczególnie odczuwających negatywne skutki pandemii. Pomoc otrzymają m.in. bary i restauracje, siłownie i kluby fitness oraz sklepy zajmujące się sprzedażą detaliczną.

Materiał oryginalny: Koronawirus. Informacje, komunikaty, wydarzenia z Podkarpacia. Raport w sprawie epidemii [3.12] - Nowiny

Komentarze 410

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
29 sierpnia, 13:44, Pytanie.:

Mnie dziwi jedno... DLACZEGO NA PODKARPACIU JEST 2A NAWET 3KROTNIE WIEKSZA UMIERALNOŚĆ NA KORONAWIRUSA NIŻ W LUBELSKIM?? Oco chodzi z tutejsza służba zdrowia?

Nie jest większa. Czytajcie dokładnie dane te co są w nowinach podawane. Na początku artykułu podają liczbę umarłych, ale niżej w atykule wyszczególniają dni. Jest dzień że nikt nie umiera, ale w nagłówku artykułu jest podana liczba duża bo zliczone z kilku dni.

M
Maciek

https://www.debica24.eu/wiadomosci/8414,pietnastu-zakazonych-nauczyciele-ksieza-i-pracownicy-obslugi. Trzeba dożucić jeszcze info o Czarnej w powiecie dębickim

P
Pytanie.

Mnie dziwi jedno... DLACZEGO NA PODKARPACIU JEST 2A NAWET 3KROTNIE WIEKSZA UMIERALNOŚĆ NA KORONAWIRUSA NIŻ W LUBELSKIM?? Oco chodzi z tutejsza służba zdrowia?

K
Kris

Łamiący kwarantannę powinien trafić po wszystkim pezymusowo do pomocy w Szpitalach zakażonych!!! Nawet do ścielenia łóżek

G
Gość

Sepsa to ostatnie stadium zakażenia koronawirusem. Pislamiści zaczynają uprawiać kreatywną księgowość śmierci. Tfu

w
wolan
20 marca, 7:18, Yeti:

Dla tych baranów co nieprzestrzegają kwarantanny powinna być bardzo wysoka kara finansowa oraz soczysty w[wulgaryzm] i wydalenie z kraju np do Włoch. Tam też jest masa baranów to się dogadają.

wyłapywanie i do testów szczepionkowych bez zgody , może nie u nas ale tam gdzie takowe sierobi, im nie zależy na innych a tym bardzie na sobie

T
Tarnobrzeg w kwarantannie

Opiszcie proszę co się dzieje w szpitalu w Tarnobrzegu - gdzie wykryto dwa przypadki koronawirusa na różnych oddziałach u pacjentów u których odmówiono uprzednio wykonania testów! Jedna z pacjentek leżała od 5 dni z objawami właściwymi do zapalenia płuc, ale mimo to odmówiono wykonania testu. Dzisiaj cały szpital jest zamknięty, personel medyczny siedzi i czeka na decyzje, ludzie od 5 dni nieświadomie mieli kontakt z tymi pacjentkami i roznosili wirusa dalej - po znajomych i rodzinie! Czy ktoś w ogóle panuje nad tą sytuacją? Czy to są jakieś zamierzone działania władz? Zaraz nam braknie personelu medycznego przez tą nieudolność w działaniu. Jak to jest, że osoby, które miały bezpośredni kontakt z tymi pacjentkami nie mogą mieć wykonanego teraz testu tylko mają grzecznie siedzieć w kwarantannie domowej? O co tutaj chodzi?!

G
Gość

KACZENKA, PINOKIO I Dudapis przespali co najmniej 2 miesiące przed pojawieniem się wirusa w Polsce. Nie kupowali maseczek, testów i respiratorów. Za to wywołali 10 MILIARDÓW na PROPAGANDĘ, 18 MILIARDÓW na KR-K, 50 MILIARDÓW na myśliwce F-35 od Trumpa. Tfu

G
Gość
19 marca, 16:50, #BOSAK2020:

Szczęść Boże całej Polsce.

KONFEDERACJA nadzieją naszego kraju. Tylko oni zadbają i będą godnie reprezentować nasz kraj i polskie interesy.

Krzysztof Bosak prezydentem Polski.

Taaaa normalnie tacy niezależni, a jak kryzys to wołają, żeby im państwo dosypało

j
jajakobyły

Najnowsze doniesienia naukowców z San Escobar podają, że ludzie z grupą krwi PIS nie chorują. Są uodpornieni przez posiadaną w organiźmie dużą dawkę jadu.

Y
Yeti

Dla tych baranów co nieprzestrzegają kwarantanny powinna być bardzo wysoka kara finansowa oraz soczysty w[wulgaryzm] i wydalenie z kraju np do Włoch. Tam też jest masa baranów to się dogadają.

G
Gość

Firmy padają, ludzie tracą pracę, wstrzymać 500 i pomóc przedsiębiorcom oraz ludziom którzy naprawdę potrzebują w tych ciężkich czasach pomocy.

G
Gość

Czy ktoś z was zwrócił uwagę na to, że nie ma u nas gołębi?

G
Gość

Nie! Nie jestem niewolnikiem bo się boję! Nie, nie wpadam w panikę! Ludzie, myślcie! Widzieli statystyki? Chcecie tego co Włosi mają? Nie kidaj się jak nie wyjdziesz pobiegać, pojeździć na rowerze! Chrońmy siebie na wzajem! Mamy osoby starsze, mamy osoby onkologiczne, to jest nowy wirus, nie znamy dokładnie jak przebiega proces choroby! Mamy dzieci z cukrzycą, dzieci w trakcie chemioterapii, naprawdę chcecie je narażać?! bo wasze widzimisie jest ważniejsze? Klękniemy! Tylko kto to potem udźwignie?! Teraz ALBO jesteśmy jednym narodem ALBO jedną jednostką z roszczeniami?! Nie dajmy się zwariować ale myślmy! SIEDZIMY W DOMU!!!!!

G
Gość

Nie hejtujemy osób w kwarantannie! Mamy RODO!!! Myślimy!