Koronawirus. Informacje, komunikaty, wydarzenia z Podkarpacia. Raport w sprawie epidemii [26.10]

red.

Wideo

Zobacz galerię (79 zdjęć)
Koronawirus na Podkarpaciu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty dotyczące koronawirusa w regionie, a także najważniejsze informacje na temat pandemii z kraju i ze świata. Raport aktualizujemy na bieżąco.

KORONAWIRUS W LICZBACH - AKTUALNE DANE

  • 15 817 - liczba osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu
  • 333 - liczba zgonów na Podkarpaciu
  • 263 929 - liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce
  • 4 483 - liczba osób, które zmarły w Polsce

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 26 PAŹDZIERNIKA]

10:45

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 10 241 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Na Podkarpaciu potwierdzono 729 nowych przypadków z czego najwięcej w Rzeszowie - 87.

Czytaj także

8:45

Tradycyjne lekcje w szkołach będą mieli tylko uczniowie klas 1-3. Starsi koledzy pozostaną w domach na nauczaniu zdalnym. Część nauczycieli nie ukrywa, że czekała na taką decyzję rządu, ponieważ coraz więcej było zachorowań wśród rodziców uczniów, dzieci, nauczycieli i pracowników szkoły. Zastanawiają się, czy przynajmniej przez najbliższe dwa tygodnie także nauczanie początkowe nie powinno odbywać się na odległość.

Czytaj także

7:45

Koronawirus powstał przez technologię 5G. Albo jest bronią biologiczną, żeby przeludnioną Ziemię „oczyścić” ze starych i chorych. Lekiem na tę zarazę może być pielgrzymka, w świątyni nic nam nie grozi, bo „Chrystus nie przenosi zarazków”, a noszenie maseczki jest niebezpieczne dla noszącego ją.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 25 PAŹDZIERNIKA]

18:48

- Po pierwszym lockdownie z rynku zniknęło ok. 10 proc. przedsiębiorców działających w gastronomii. Teraz może to dotyczyć nawet co czwartego biznesu – mówią przedstawiciele branży. W piątek premier ogłosił plan walki z pandemią, polegający m.in. na zawieszeniu stacjonarnej działalności restauracji, pubów i kawiarni.

Czytaj także

14:42

Siedmiu Ukraińców, którzy chcieli wjechać do Polski na podstawie fałszywych zaświadczeń o studiowaniu w naszych kraju, zatrzymano podczas kontroli na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Budomierzu. Dzięki fałszywkom chcieli wjechać do Polski, a następnie z ich pomocą uniknąć kwarantanny.

Czytaj także

14:22

Zbigniew Boniek jest zakażony koronawirusem. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej przechodzi chorobę bezobjawowo.

13:00

ZUS wprowadza ułatwienie dla osób przebywających na kwarantannie lub izolacji społecznej. Łatwiej będzie im pozyskać świadczenia z tytułu izolacji lub kwarantanny.

Czytaj także

10:30

Kolejny dzień z rekordową ilością zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu - potwierdzono 912 przypadków. W Polsce jest ich 11 742. Zmarło 87 osób, u których stwierdzono COVID-19.

Czytaj takżeCzytaj także

9:10

Jedna podróż autobusem miejskim, parę przystanków. Jedna pasażerka bez maseczki. 10 dni z COVID-em – o swoim chorowaniu na koronawirusa pisze dziennikarka, Anita Czupryn.

7:30

Bez celebry i tradycyjnych procesji, msze zamiast w kaplicach - na cmentarzach. Wszystko w reżimie sanitarnym. Tak wierni z diecezji rzeszowskiej będą obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) i Zaduszki (2 listopada).

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 24 PAŹDZIERNIKA]

20:36

Nie odbędzie się zaplanowany na niedzielę mecz pomiędzy Sokołem Sieniawa i Orlętami Radzyń Podlaski. To kolejny mecz odwołany przez koronawirusa w tej kolejce 3. ligi.

Czytaj także

18:54

Lawinowy poziom wzrostów zachorowań obserwowany jest w wielu krajach Europy. W zdecydowanie najgorszej sytuacji są dziś Czechy. Jesienna fala epidemii koronawirusa nie oszczędza jednak prawie nikogo. Tym razem Polska również należy do krajów, które stanęły w obliczu załamania systemu.

Czytaj także

17:21

- Zastępca prezydenta Tarnobrzega Mirosław Pluta wykonał test na obecność koronawirusa. Badanie laboratoryjne potwierdziło zakażenie SARS-CoV-2. Wiceprezydent przebywa w domowej izolacji - poinformował w sobotę, 24 października rzecznik prasowy magistratu, Wojciech Lis.

Czytaj także

15:48

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Tarnobrzegu został zamknięty. Powodem jest podejrzenie koronawirusa u pacjenta, któremu udzielano pomocy po wypadku.

Czytaj także

10:48

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dot. liczby osób zakażonych oraz zgonów spowodowanych koronawirusem. Na Podkarpaciu padł niestety nowy rekord...

Czytaj także

10:08

Prezydent Andrzej Duda ma potwierdzonego koronawirusa - podał w sobotę rano 24 października, rzecznik rządu, sekretarz stanu w Kancelarii Błażej Spychalski. Przeprowadzony wczoraj test dał wynik pozytywny. Andrzej Duda nie przebywa w szpitalu.

Czytaj także

9:08

Od dziś wchodzą w życie kolejne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Zmiany dotyczą strefy czerwonej, którą objęta została cała Polska.

Czytaj także

8:30

Żołnierze z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich kolejny tydzień biorą udział w ćwiczeniach na poligonie w Orzyszu. Wśród nich jest wielu żołnierzy zakażonych Covid-19. Żony wojskowych są przerażone. Boją się o zdrowie i życie bliskich.

Czytaj także

7:00

Na ulicach Rzeszowa pojawiły się billboardy przedstawiające brudne dłonie i hostię we krwi. Napis obok głosi "stop Komunii Świętej na rękę". Jak tłumaczą inicjatorzy akcji - są zaniepokojeni coraz częstszą praktyką udzielania tego sakramentu wiernym nie do ust, tylko poprzez położenie na rękach.

Czytaj także

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 23 PAŹDZIERNIKA]

21:02

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przedstawiła najnowszy raport na temat ograniczeń w podkarpackich placówkach oświatowch w zwiazku z epidemią koronawirusa.

Czytaj także

20:16

Przede wszystkim powinniśmy zadbać o dobry nastrój. A jak nastrój jest dobry, to limfocyty są w formie. A jak limfocyty są w formie, to wirus ma przechlapane. Różowo może i nie jest, ale głowa do góry - ten wirus jest do zabicia - mówi dr Wojciech Glac, neurobiolog

17:51

Niemiecki przewoźnik nie wznowi lotów z Rzeszowa do Monachium. Przywrócenie połączeń planowane było na 25 października.

Czytaj także

17:05

W Developresie potwierdzono łącznie pięć przypadków, trzy z nich to siatkarki. To może być jednak nie koniec, bo na testy skierowano ponownie wszystkich, którzy mieli wyniki negatywne.

Czytaj także

16:34

Na terenie powiatu jasielskiego sanepid odnotowuje coraz więcej zakażeń koronawirusem. Coraz więcej mieszkańców zmuszonych jest przebywać w kwarantannie. Władze Kołaczyc apelują do mieszkańców miejscowości i nie tylko o pomoc w przypadku, gdyby w Domu Pomocy Społecznej "Nazaret" zabrakło kadry.

16:03

U trzech pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu potwierdzono zakażenie koronawirusem. To dwóch egzaminatorów i pracownik administracji. Część osób sanepid skierował na kwarantannę. Sam ośrodek nie zawiesił jednak działalności.

Czytaj także

15:33

Władysław Ortyl to nie jedyna osoba zakażona koronawirusem. Jak nas poinformowano, w całym urzędzie, czyli w trzech budynkach, jest 12 osób ze stwierdzonym pozytywnym testem.

Czytaj także

14:48

Asseco Resovia SA wydała komunikat w którym informuje, że w rezultacie przeprowadzonych testów RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2, czterech członków drużyny uzyskało wynik pozytywny. Zaplanowany na 25 października mecz Asseco z MKS-em Będzin został odwołany.

14:17

Rzeszowski sanepid opublikował najnowsze dane dot. ognisk koronawirusa na Podkarpaciu. Przypomnijmy, dziś w regionie odnotowano 852 nowe przypadki.

Czytaj także

13:41

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu nie przyjmuje pacjentów do odwołania. O decyzji poinformowała dyrekcja szpitala.

Czytaj także

12:55

Od soboty 24 października wchodzą w życie kolejne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Zmiany dotyczą strefy czerwonej, którą objęta została cała Polska.

Czytaj także

11:29

Koronawirus nie oszczędza nikogo. Kolejna znana osoba z regionu, która padła jego ofiarą to Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. - Na tę chwilę czuję się dobrze i nie mam żadnych objawów. Bądźcie odpowiedzialni za siebie i innych. Serdecznie Was pozdrawiam! Zdrowia! - napisał włodarz hutniczego miasta.

Czytaj także

11:20

Jak przed chwilą poinformował premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej, od soboty cała Polska zostanie objęta tzw. czerwoną strefą. Od soboty zostaną wprowadzone także dodatkowe obostrzenia sanitarne.

Czytaj także

10:30

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dot. liczby zakażeń i osób, które zmarły z powodu koronawirusa. Tak wielu chorych jednego dnia jeszcze nie odnotowano: 13 632 przypadki w Polsce, z czego 852 na Podkarpaciu.

Czytaj także

9:05

Władysław Ortyl, marszałek województwa, ma koronawirusa.

Czytaj także

6:15

"Co robił rząd i NFZ przez 6 miesięcy od marca, by przygotować się na zapowiadany nawrót zachorowań?" - pyta na Facebooku Daniel Wójcik, dębicki radny powiatowy. W mediach zaczęły pojawiać się informację o tym, że Szpital Powiatowy w Dębicy ma zostać przekształcony na jednoimienny, wyłącznie dla pacjentów z koronawirusem. Radni powiatowi nie godzą się na takie rozwiązanie, jak podkreślają, to jedyny szpital w pow. dębickim na ok. 130 tys. mieszkańców.

Czytaj także

6:00

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie nie nadąża już w kontaktowaniu się z zarażonymi wirusem oraz objętymi kwarantanną. - Zachorowałem na koronawirusa i musiałem być w izolacji, a moja rodzina na kwarantannie. Nikt z sanepidu nie skontaktował się z nami przez cały nasz pobyt w domu - poinformował redakcję 39-letni mieszkaniec Rzeszowa. - Dodzwonienie się do sanepidu graniczy z cudem - dodał.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 22 PAŹDZIERNIKA]

20:22

Dwie pracujące w Szkole Podstawowej numer 10 w Tarnobrzegu osoby są zakażone koronawirusem. Sanepid skierował na kwarantannę jedną z klas trzecich. Dzieci uczą się zdalnie.

19:42

Są miasta w regionie, w których co 6,7,8 nauczyciel jest na zwolnieniu lekarskim! Nauczyciele uciekają też na urlopy dla podratowanie zdrowia. Na Podkarpaciu już ponad 300 odeszło z pracy na emeryturę. Także ze strachu przez zakażeniem się od dzieci i młodzieży koronawirusem. W niektórych szkołach absencja kadry sięga niekiedy 25 i więcej procent! Są przedszkola, gdzie nie ma kto opiekować się dziećmi, bo kwarantanna, zwolnienia.

Czytaj także

19:04

Lawinowy poziom wzrostów zachorowań obserwowany jest w wielu krajach Europy. W zdecydowanie najgorszej sytuacji są dziś Czechy. Jesienna fala epidemii koronawirusa nie oszczędza jednak prawie nikogo. Tym razem Polska również należy do krajów, które stanęły w obliczu załamania systemu

18:29

Sejm przegłosował ustawę dotyczącą walki z epidemią koronawirusa. Za jej przyjęciem głosowało 423 posłów, przeciwko 11, wstrzymało się dziewięciu. Ustawę poparli nie tylko posłowie PiS, ale również opozycji

Czytaj także

18:12

Planowany na piątek mecz Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – SPR Stal Mielec został przełożony. Powodem jest podejrzenie zakażenia w mieleckim zespole. Zawodnicy i sztab szkoleniowy przeszli testy.

18:00

Jak informowaliśmy, zaplanowany na środowy wieczór zaległy mecz 1. kolejki PlusLigi pomiędzy Asseco Resovią i Treflem Gdańsk został odwołany. Kilku siatkarzy rzeszowskiej drużyny na parę godzin przed rozpoczęciem gry zgłaszało niepokojące objawy. Zostały przeprowadzone u nich testy na obecność koronawirusa.

Czytaj także

17:43

Trzech uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Taką informację przekazał w czwartek rodzicom, dyrektor placówki.

Czytaj także

17:15

Leki immunosupresyjne to szeroka grupa środków stosowanych m.in. w chorobach skórnych takich jak łuszcyca, a także reumatycznych i nowotworowych, oraz po przeszczepach narządów. Wbrew przypuszczeniom z początku pandemii nie nasilają u chorych zagrożenia koronawirusem, a mogą wręcz zwiększać ich przeżywalność w przypadku hospitalizacji.

16:55

- Mamy 874 łóżka przeznaczone dla pacjentów z COVID-19, z czego 612 było zajętych ostatniej doby. Na 44 łóżka z respiratorami obecnie zajętych jest 36 - wyliczała dziś na spotkaniu z mediami Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. Na razie nie ma mowy o powstaniu szpitala polowego na Podkarpaciu przeznaczonym dla osób z koronawirusem. Wojewoda uważa, że w naszym regionie nie ma to jeszcze "uzasadnienia epidemiologicznego".

Czytaj także

16:25

W związku z sytuacją epidemiologiczną i koniecznością przeorganizowania pracy na niektórych oddziałach, dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Jaśle zdecydowała zawieszeniu przyjęć planowy na wszystkie odziały szpitalne.

Czytaj także

16:08

Na stronie Instytutu Roberta Kocha pojawiła się informacja, że cała Polska została uznana przez niemiecki rząd za obszar ryzyka. Oznacza to, że wjeżdżając do Niemiec Polacy będą musieli udać się na kwarantannę.

15:02

"Dzisiaj otrzymaliśmy kolejne wyniki testów na SARS-CoV-2, niestety mamy trzy nowe przypadki wirusa" - czytamy w komunikacie KS Developres Rzeszów na temat aktualnej sytuacji zdrowotnej w kadrze tego klubu. W sumie zakażone są już 4 osoby.

Czytaj także

14:04

Dzięki podnoszeniu cen, bonom turystycznym, tarczy antykryzysowej i większej popularności wyjazdów w kraju udało się w trakcie wakacji wyhamować notowany wiosną gwałtowny przyrost zaległości firm z branży turystycznej. Nadal jednak w turystyce zaległe zobowiązania przyrastają szybciej niż wśród wszystkich firm. – Przedstawiciele branży turystycznej z niepokojem patrzą w przyszłość - mówi ekspert.

Czytaj także

13:15

W dzisiejszym komunikacie sanepidu jest mniej punktów niż wczoraj, jednak pojawiły się dwa duże ogniska koronawirusa w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych. W ZOL w Kolbuszowej potwierdzono 55 zakażeń, a w Przemyślu - 40.

12:10

Dramatyczna sytuacja w Czechach zmusiła władze do wprowadzenia nowych obostrzeń. W Lombardii wprowadzono godzinę policyjną. Europa bezradna wobec pandemii.

Czytaj także

11:14

Czwartek to dzień, w którym następuje aktualizacja listy powiatów zakwalifikowanych do stref żółtych i czerwonych. Z informacji, które już trafiły do mediów wynika, że dziś na terenie całej Polski zostanie ustanowiona strefa czerwona.

Czytaj także

10:30

12 107 nowych zakażeń w kraju i 168 zgonów - to kolejne rekordowe dane dotyczące koronawirusa. Na Podkarpaciu ostatniej doby zachorowało 777 osób.

Czytaj także9:21

Kolejne znane osoby zakażone koronawirusem. Testy potwierdziły COVID-19 u Maryli Rodowicz i Radosława Majdana.

8:53

Kwesta 2020 na cmentarzach w Przemyślu i powiecie przemyskim odwołana. Ma to związek z wprowadzeniem czerwonej strefy w mieście, jak również wzrastającą liczbą osób zakażonych koronawirusem.

Czytaj także

8:10

Polacy stanowczo sprzeciwiają się zamrożeniu aktywności społecznej i gospodarczej, jakie pamiętamy z wiosny – wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”. W badaniu zapytano również ankietowanych czego najbardziej obawiają się w związku z pandemią.

7:30

Procedowany właśnie w Sejmie projekt ustawy o dobrym samarytaninie, który w teorii ma zapewnić wsparcie dla medyków i służby zdrowia w walce z COVID-19, nie do końca podoba się środowisku medycznemu. Lekarze obawiają się, że będzie łapanka na lekarzy, by ściągnąć ich do walki z koronawirusem. - Lekarze 60+ i lekarki-matki karmiące to osoby z grupy ryzyka. Nie można ich powoływać do pracy - alarmują przedstawiciele służby zdrowia.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 21 PAŹDZIERNIKA]

22:17

Wprowadzenie od soboty 24 października czerwonej strefy na terenie całego kraju będzie rekomendować premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu poinformował o tym w programie „Gość Wydarzeń” na antenie Polsat News. Ma to związek z kolejnym rekordem zakażeń koronawirusem w Polsce.

21:40

Radny powiatu tarnobrzeskiego, były starosta Paweł Bartoszek jest zakażony koronawirusem. Poinformował o tym na swoim facebookowym profilu. - Noście maseczki, unikajcie dużych skupisk ludzkich, ograniczcie podróże do minimum. Po prostu uważajcie... COVID TO NIE FIKCJA - napisał.

Czytaj także

21:17

Podkarpacie jest obecnie jednym z dwóch województw, w których ponad połowa ludzi zgłaszających się na testy otrzymuje wynik pozytywny. Władze województwa przyznają, że sytuacja jest poważna, ale twierdzą, że na ten moment sytuacja jest pod kontrolą.

Czytaj także

20:35

Szpital Powiatowy imienia Polskiego Czerwonego Krzyża w Nisku wstrzymał przyjęcia na kolejne dwa oddziały. Powodem są przypadki zakażeń koronawirusem u osób z personelu medycznego. O wznowieniu przyjęć zdecydują wyniki badań u pacjentów i personelu.

20:07

Znów obowiązuje powszechny nakaz zakrywania nosa i ust. Wiele osób sprzeciwia się temu. Na Podkarpaciu powstały nawet ruchy, które jawnie nawołują do zdjęcia maseczki. Przekonują, że rozporządzenie ma wadę prawną i nie można karać za takie wykroczenie. Postanowiliśmy sprawdzić w podkarpackich sądach, jak kończą się tego typu sprawy.

Czytaj także

19:25

Na tabliczce powieszonej na drzwiach przychodni zdrowia przy ulicy Sienkiewicza w Tarnobrzegu dwie lekarki przyjmujące w niej przepraszają swoich pacjentów za to, że ci w celu uzyskania kontaktu z personelem medycznym musieli stukać kijem w parapet okna.

Czytaj także

19:01

- Wierzę, że będzie dobrze. Trzeba cierpliwie poczekać na wyniki - mówi Anna Kaczmar, siatkarka Developresu Rzeszów. W czwartek najpewniej poznamy wyniki testów na koronawirusa, które przeszli pracownicy, sztab i zawodniczki klubu w związku z tym, że u jednej z zawodniczek wykryto zakażenie SARS-COV-2.

Czytaj także

18:45

Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie przekazała na rzecz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Rzeszowie kolejną partię, ponad 550 litrów alkoholu o stężeniu powyżej 86 procent. Na walkę z koronawirusem.

Czytaj także

18:00

Jak poinformował rzeszowski sanepid, na terenie województwa podkarpackiego w 116 szkołach, przedszkolach i żłobkach obowiązuje zawieszenie zajęć lub nauczanie zdalne.

Czytaj także

17:13

Coraz trudniejsza w szpitalach w całej Polsce. - Żeby przyjąć chorych z koronawirusem, musimy wypisywać do domu część ludzi chorych na inne choroby. A miejsc i tak zaczyna brakować. To jest tragedia! – mówi prof. Krzysztof Simon, ordynator ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu przy Koszarowej we Wrocławiu.

16:45

Informację o koronawirusie w Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie dostaliśmy o zaniepokojonego Czytelnika. - Na kwarantannie jest mnóstwo policjantów - poinformował nas telefonicznie. Policja potwierdza, że zakażenia są, ale twierdzi, iż nie są to liczne przypadki.

Czytaj także

16:02

Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia udostępnia liczbę nowych przypadków zachorowań oraz ofiar COVID-19. Te jednak dotyczą przypadków pacjentów przechodzących zakażenie z wystąpieniem typowych objawów, takich jak gorączka, zmęczenie, kaszel, duszności, a także zaburzenia smaku oraz węchu, które skłoniły do wykonania testu na obecność wirusa. Chorych jednak prawdopodobnie jest więcej, gdyż wiele osób mogło przejść już zakażenie, nawet o tym nie wiedząc. Czy miałeś już koronawirusa? Zobacz, jak można to sprawdzić!

Czytaj także

15:33

Nowy minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek spotkał się dziś z przedstawicielami nauczycielskich związków zawodowych. Po spotkaniu przekazano, że w czwartek ogłoszone zostaną kolejne decyzje dotyczące funkcjonowania placówek. Premier Morawiecki wyjawił w Sejmie, że prawdopodobnie najstarsze klasy szkół podstawowych przejdą na naukę zdalna lub hybrydową.

14:36

W środę padł rekord zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Sanepid informuje dziś o dziewiętnastu ogniskach w regionie. Nowe to leżajski sanepid, PZL Mielec oraz Straż Graniczna i Izba Celno-Skarbowa w Przemyślu.

Czytaj także

13:27

Coraz czarniejsze chmury zbierają się z powodu koronawirusa nad branżą gastronomiczną. Zgodnie z nowymi obostrzeniami rządu restauracje mogą być otwarte do godz. 21. Potem mogą działać jedynie „na wynos”. Sprawdziliśmy, jak w tej sytuacji radzą sobie rzeszowscy przedsiębiorcy.

Czytaj także

13:02

W związku ze stwierdzeniem kolejnych pozytywnych testów na obecność COVID-19 w zespole Apklan Resovii, zaplanowany na piątek mecz z Sandecją Nowy Sącz został odwołany.

Czytaj także

12:51

Wprowadzenie nowych, przeciwepidemicznych regulacji prawnych sprawiło, że piąta edycja Kongresu 590 w 2020 roku się nie odbędzie. Organizatorzy zaplanowali, że zostanie przeprowadzona wiosną, w pełnej formie hybrydowej, z niezmienionym programem.

Czytaj także

12:30

Czasami państwo polskie musi się przejrzeć w swoim własnym, prawdziwym obliczu. Tak było w czasie katastrofy smoleńskiej w 2010 roku, tak było, kiedy padły serwery PKW w 2014 roku i nie można było przez wiele dni policzyć wyników wyborów. I dzisiaj jest trochę tak samo. Pandemia mówi: „Sprawdzam” państwu polskiemu i państwo polskie pokazuje, że jest totalnie nieprzygotowane, że cały czas funkcjonuje na glinianych nogach – mówi Jan Śpiewak, socjolog.

11:44

Do wykazu punktów pobrań wymazów w kierunku COVID-19 dołącza Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu przy ul. Słowackiego 85. Podkarpacie dysponuje więc 26 miejscami, gdzie pacjenci mogą zgłaszać się na badanie.

Czytaj także

10:30

Ministerstwo Zdrowia przekazało właśnie kolejne rekordowe dane dotyczące koronawirusa. W Polsce jest 10 040 nowych zakażeń, a na Podkarpaciu - 881. Zmarło 130 osób.

Czytaj także9:58

W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem jednego z funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Tarnobrzegu, sanepid nałożył kwarantannę na pozostałych pracowników tej formacji.

Czytaj także

8:42

Rząd chce wprowadzić całkowity zakaz organizacji wesel w całym kraju - donosi RMF FM. Na razie tego typu ograniczenie występuje tylko w czerwonych strefach. Decyzja w sprawie ma zapaść dziś wieczorem, a jutro zostać ogłoszona.

8:17

Do niecodziennych, tak zwanych prowokacyjnych badań szykują się brytyjscy naukowcy. Będą one polegać na zakażeniu koronawirusem ochotników, co ma przyspieszyć opracowanie szczepionki.

Czytaj także

8:00

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu poinformowała we wtorek o stworzeniu drugiego w mieście mobilnego punktu poboru wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2.

W Przemyślu powstał drugi punkt do mobilnego poboru wymazów [ZDJĘCIA]

Materiał oryginalny: Koronawirus. Informacje, komunikaty, wydarzenia z Podkarpacia. Raport w sprawie epidemii [26.10] - Nowiny

Komentarze 416

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Maciek

https://www.debica24.eu/wiadomosci/8414,pietnastu-zakazonych-nauczyciele-ksieza-i-pracownicy-obslugi. Trzeba dożucić jeszcze info o Czarnej w powiecie dębickim

I
Ivan Switch

Objawy covid 19: kaszel, katar, bóle mięśni, gorączka, niewydolność oddechowa.

Objawy grypy: które z pozoru przypominają przeziębienie, mogą dosłownie ścinać z nóg, a powikłania po grypie mogą być bardzo groźne. Możesz ją podejrzewać, jeśli masz wysoką gorączkę, boli cię gardło, mięśnie i stawy i nie masz siły, by wstać z łóżka.

Tak manipuluje się mózgami tępego narodu a cwaniaki zbijający codziennie miliardy na "covid 19 " trzymają się ze śmiechu za brzuchy że zmanipulowali miliardy tępych ludzi słuchających cwaniaków rządzących światem.

Dalej dajcie się pompować w odbyty i manipulować systemowi a nie długo wszczepia wam chipy i będą kontrolować nawet ilość waszych stosunków, wypróżnień i oddania moczu.

Świńska grypa nie wypaliła, ptasia także, covid to strzał 10.

Miłego dnia frajerzy.

Z
ZakazacPrzedsprzeMieszk

Potrzeba nam dzisiaj odwagi. Wejdźcie na FB Jacek Wilk i wszystko stanie się jasne. Czy minister też biega w maseczce?

G
Gość

Bo na Podkarpaciu nie stosuje się żadnych terapii leczenia niestandardowych np. nie mamy dostępu do leczenia Remdesivirem, nie stosuje się też leczenia osoczem ozdrowieńców, co w Lublinie jest dostępne....My jesteśmy pozostawieni sami sobie, albo organizm sam sobie poradzi, albo nie. Ministerstwo Zdrowia ma nas w D....a Łańcut to zapomniany szpital, nie mówiąc o innych podkarpackich szpitalach powiatowych. To samo jest zersztą z Onkologią... na Podkarpaciu lepiej nie chorować, bo jak już zachorujesz to nie masz większych szans na pomoc.

P
Pytanie.

Mnie dziwi jedno... DLACZEGO NA PODKARPACIU JEST 2A NAWET 3KROTNIE WIEKSZA UMIERALNOŚĆ NA KORONAWIRUSA NIŻ W LUBELSKIM?? Oco chodzi z tutejsza służba zdrowia?

K
Kris

Łamiący kwarantannę powinien trafić po wszystkim pezymusowo do pomocy w Szpitalach zakażonych!!! Nawet do ścielenia łóżek

G
Gość

Sepsa to ostatnie stadium zakażenia koronawirusem. Pislamiści zaczynają uprawiać kreatywną księgowość śmierci. Tfu

w
wolan
20 marca, 7:18, Yeti:

Dla tych baranów co nieprzestrzegają kwarantanny powinna być bardzo wysoka kara finansowa oraz soczysty w[wulgaryzm] i wydalenie z kraju np do Włoch. Tam też jest masa baranów to się dogadają.

wyłapywanie i do testów szczepionkowych bez zgody , może nie u nas ale tam gdzie takowe sierobi, im nie zależy na innych a tym bardzie na sobie

B
Brzeszczot

Co zrobiło PO przez 8 lat żeby pokonać wirusa?

h
hmm

https://www.salon24.pl/u/teresagarland/1028405,koronawirus-to-sciema-w-celu-szczepionkowej-depopulacji

T
Tarnobrzeg w kwarantannie

Opiszcie proszę co się dzieje w szpitalu w Tarnobrzegu - gdzie wykryto dwa przypadki koronawirusa na różnych oddziałach u pacjentów u których odmówiono uprzednio wykonania testów! Jedna z pacjentek leżała od 5 dni z objawami właściwymi do zapalenia płuc, ale mimo to odmówiono wykonania testu. Dzisiaj cały szpital jest zamknięty, personel medyczny siedzi i czeka na decyzje, ludzie od 5 dni nieświadomie mieli kontakt z tymi pacjentkami i roznosili wirusa dalej - po znajomych i rodzinie! Czy ktoś w ogóle panuje nad tą sytuacją? Czy to są jakieś zamierzone działania władz? Zaraz nam braknie personelu medycznego przez tą nieudolność w działaniu. Jak to jest, że osoby, które miały bezpośredni kontakt z tymi pacjentkami nie mogą mieć wykonanego teraz testu tylko mają grzecznie siedzieć w kwarantannie domowej? O co tutaj chodzi?!

G
Gość

KACZENKA, PINOKIO I Dudapis przespali co najmniej 2 miesiące przed pojawieniem się wirusa w Polsce. Nie kupowali maseczek, testów i respiratorów. Za to wywołali 10 MILIARDÓW na PROPAGANDĘ, 18 MILIARDÓW na KR-K, 50 MILIARDÓW na myśliwce F-35 od Trumpa. Tfu

G
Gość
19 marca, 16:50, #BOSAK2020:

Szczęść Boże całej Polsce.

KONFEDERACJA nadzieją naszego kraju. Tylko oni zadbają i będą godnie reprezentować nasz kraj i polskie interesy.

Krzysztof Bosak prezydentem Polski.

Taaaa normalnie tacy niezależni, a jak kryzys to wołają, żeby im państwo dosypało

j
jajakobyły

Najnowsze doniesienia naukowców z San Escobar podają, że ludzie z grupą krwi PIS nie chorują. Są uodpornieni przez posiadaną w organiźmie dużą dawkę jadu.

Y
Yeti

Dla tych baranów co nieprzestrzegają kwarantanny powinna być bardzo wysoka kara finansowa oraz soczysty w[wulgaryzm] i wydalenie z kraju np do Włoch. Tam też jest masa baranów to się dogadają.

Dodaj ogłoszenie