Koronawirus. Informacje, komunikaty, wydarzenia z Podkarpacia. Raport w sprawie epidemii [26.02]

red.

Wideo

Zobacz galerię (95 zdjęć)
Koronawirus na Podkarpaciu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty dotyczące koronawirusa w regionie, a także najważniejsze informacje na temat pandemii z kraju i ze świata. Raport aktualizujemy na bieżąco.

KORONAWIRUS W LICZBACH - AKTUALNE DANE

  • 74 698 - liczba osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu
  • 2 424 - liczba zgonów na Podkarpaciu
  • 1 684 788 - liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce
  • 43 353 - liczba osób, które zmarły w Polsce

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 26 LUTEGO]

20:55

Huta Stalowa Wola S.A. wsparła szpital kwotą 20 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na walkę z Covid- 19. Od początku pandemii firma przekazała już blisko 580 tysięcy złotych różnym placówkom, m.in. szpitalom, domom pomocy, czy domom dziecka.

18:40

Podkarpackie kuratorium oświaty przedstawia, jak wygląda sytuacja ze wstrzymanymi zajęciami stacjonarnymi w placówkach w regionie. Tradycyjne lekcje zawieszone zostały w 23 szkołach podstawowych, 1 przysposabiającej do pracy oraz w 9 przedszkolach. Część placówek, która miała problem z chorująca kadrą, po przerwie, już wrociła do zajęć.

17:45

- Krajowy Plan Odbudowy to przedsionek do Polskiego Nowego Ładu. To program, dzięki któremu chcemy przebudować państwowe finanse, chcemy dalej przyspieszać proces cyfryzacji Polski, ale także chcemy tworzyć wielkie inwestycje- mówił w piątek premier Mateusz Morawiecki

16:04

- Od pierwszych dni epidemii mieliśmy świadomość tego, że sytuacja, w której się znaleźliśmy jest szczególnie niebezpieczna dla osób starszych i schorowanych. Dlatego to ich ochrona stała się jednym z priorytetów naszego resortu- tłumaczyła w piątek podczas konferencji prasowej minister Marlena Maląg.

13:44

Od soboty obowiązywać będą nowe zasady sanitarne na terenie całego kraju. Część obstrzelań mocniej dotknie niektórych części Polski, gdzie w ostatnich dniach liczba zakażeń była najwyższa. Tymczasem dziś rzecznik resortu zdrowia ostrzegł, że surowsze ograniczenia pandemiczne dotknąć mogą kolejne województwa, podobnie jak obecnie warmińsko-mazurskie.

13:20

Rządowi będzie bardzo ciężko po raz kolejny zmienić narrację w kwestii epidemii koronawirusa. Teraz, gdy liczby zachorowań rosną, Polacy są wyjątkowo źle nastawieni wobec ewentualnego zaostrzania obowiązujących przepisów sanitarnych. Maleje też szansa, żeby naprawdę się nimi przejęli. Rząd zdecydowanie nie jest tu bez winy.

12:46

Jeśli do lata unijne kraje wprowadzą cyfrowe świadectwa szczepień, jest szansa, że będziemy mogli wypoczywać i jeździć po całej Europie.

12:21

Guza, który ważył 30 kilogramów, usunęli lekarze z Krosna. 40-letnia pacjentka zgłosiła się na oddział ratunkowy do krośnieńskiego szpitala z objawami duszności. Dopiero wówczas okazało się, że ma ogromnego guza na jajniku. To już drugi taki przypadek w ostatnim czasie na Podkarpaciu. W lutym podobna operacja odbyła się w Jaśle.

11:38

Koronawirus niebezpiecznie mutuje się na całym świecie. Jeden z bardzo groźnych wariantów odkryli naukowcy w Nowym Jorku. Obawiają się, że szczepionki nie poradzą sobie z nim.

10:30

Ostatnia doba to 11 539 nowych zakażeń w kraju i 680 w województwie podkarpackim. Zmarło 259 osób, które miały koronawirusa. Wśród nich 18 mieszkańców Podkarpacia.

8:57

System ochrony zdrowia w Czechach jest na skraju wydolności - alarmuje rząd w Pradze. Ponad 80 proc. miejsc na oddziałach intensywnej terapii jest zajętych, a resort zdrowia ostrzega: szczyt epidemii dopiero przed nami. - Musimy ograniczyć mobilność populacji do maksymalnie trzech tygodni - zapowiedział premier Andrej Babisz.

6:30

Epidemia koronawirusa i związana z nią izolacja wpływa na nasze samopoczucie. Eksperci alarmują, że depresja to choroba, która może dotknąć każdego człowieka i pocieszanie słowami „jutro będzie lepiej” czy „głowa do góry” może przynieść odwrotny skutek.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 25 LUTEGO]

18:50

Kolejny dzień, kolejny wzrost. Mamy już 70 szkół i przedszkoli z zawieszonymi zajęciami stacjinarnymi - informuje podkarpackie kuratorium oświaty.

17:02

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) uznała, że jednodawkowa szczepionka przeciwko COVID-19 Johnson & Johnson jest „bezpieczna i skuteczna”. W piątek ma zostać oceniona przez panel ekspertów doradzający FDA.

16:25

- Ważną kwestią jest stworzenie systemu, który pozwalałby, żeby Unia Europejska była samowystarczalna jeśli chodzi o produkcje produkcję szczepionek – mówił podczas briefingu prasowego rzecznik rządu Piotr Muller.

15:11

Czy będzie trzecia dawka szczepionki Pfizera? Pytany o to w telewizji NBC News dyrektor generalny koncernu, Albert Bourla mówi, że firma prowadzi badania pod tym kątem.

13:48

Z analizy Nielsen IQ wynika, że w 2020 roku, roku pandemii o 1 proc. spadło w Polsce spożycie alkoholu. Jednak na ten rodzaj używek wydaliśmy o 7 proc. więcej pieniędzy niż rok wcześniej. Pandemia zmieniła też strukturę pijanych przez nas alkoholi. Mocno zyskały drogie trunki zaliczane do kategorii premium, ucierpiało piwo i cydr. Ten drugi ucierpiał dużo mocniej od piwa, bo objęty jest zakazem reklamy.

13:10

Już dzisiaj rozpocznie się szczyt UE w formie wideokonferencji, w którym weźmie udział między innymi premier Mateusz Morawiecki. Będzie dotyczył przede wszystkim szczepień przeciwko COVID-19 oraz dostaw szczepionek.

12:27

W Niemczech trwa dyskusja w sprawie postępowania wobec pandemii. Stanowisko kanclerz Angeli Merkel jest takie: nie ma co się spieszyć ze znoszeniem blokad, bo zaraza wciąż jest groźna.

10:30

W czwartek mamy w Polsce 12 142 nowych zakażeń, 779 przypadków dotyczy województwa podkarpackiego. W kraju zmarło 286 osób, na Podkarpaciu - 18.

9:12

Główny doradca premiera ds. koronawirusa prof. Andrzej Horban stwierdził, że pozostało nam 2,5 miesiąca „nasilonej epidemii”. - Jesteśmy u końca naszych kłopotów – zapewniał na antenie Polsat News.

8:54

Izraelski rząd będzie udostępniał tożsamość osób niezaszczepionych przeciwko koronawirusowi innym władzom, co budzi obawy dotyczące prywatności tych, którzy rezygnują ze szczepienia.

6:30

Pandemia i różnej maści nowe podatki coraz mocniej odbijają się na naszych kieszeniach. Szczególnie kosztowna staje się w ostatnim czasie żywność. W sklepach spożywczych ceny rosną niemal z dnia na dzień.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 24 LUTEGO]

20:00

To nie szczepionka przeciw koronawirusowi była przyczyną śmierci 73-letniego mężczyzny, pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie koło Oleśnicy. Takie są ustalenia śledztwa, prowadzonego w tej sprawie przez prokuraturę – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

19:08

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że od soboty obowiązywał będzie zakaz zakrywania ust w miejscach publicznych przyłbicami, szalikami i chustami. Resort zdrowia zaleca stosowanie maseczek chirurgicznych jednorazowych. Czym maski chirurgiczne różnią się od innych maseczek? Co oznaczają symbole FFP2 i FFP3? Jaką maseczkę wybrać?

18:33

Z 53 do 66 zwiększyła się liczba szkół i przedszkoli na Podkarpaciu z zawieszonymi całkowicie i częściowo zajęciami stacjonarnymi. Gdy w jednych placówkach nauka jest przywracana, to w kolejnych pojawiają się przypadki zakażenia.

17:43

Kibice jeszcze muszą zaczekać. Stadiony i inne obiekty sportowe nie zostaną otwarte 1 marca dla publiczności.

16:45

Choć dotychczas nawet Główny Inspektorat Sanitarny oprócz noszenia maseczek dopuszczał przyłbice, to Ministerstwo Zdrowia zakazało dziś, 24 lutego, tego typu "ochrony". Przyłbica jest bowiem nieskuteczna. Liczne badania naukowe, eksperymenty, symulacje, a także przykłady z życia pokazują, że przyłbice są tylko wygodniejsze, ale niestety nie stanowią odpowiedniej bariery dla wirusa. Najlepiej, gdy np. pracujemy w sklepie, aptece itd. nosić przyłbicę razem z maseczką. Wtedy chroni ona dodatkowo nasze oczy przed przedostaniem się wirusa.

POZNAJCIE DOWODY NA NIESKUTECZNOŚĆ PRZYŁBIC W WALCE Z KORONAWIRUSEM. SZCZEGÓŁY NA ZDJĘCIACH PONIŻEJ:

Przyłbice do wyrzucenia. Rząd zabrania stosowania, bo nie ch...

15:57

- Trzecia fala się rozpędza - stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski. - Średnia dzienna liczona dla ostatniego tygodnia praktycznie osiągnęła poziom 8 tysięcy przypadków- mówił. Szef resortu zdrowia poinformował, że od najbliższej soboty nowe restrykcje będą dotyczyły wyłącznie województwa warmińsko-mazurskiego. Jednocześnie dodał, że ministerstwo chce zrezygnować z możliwości zastępowania maseczek przyłbicami czy chustami.

13:14

Lockdown za lockdownem sprawia, że w galeriach handlowych umowy najmu są przedłużane o sześć pieniędzy. Problem w tym, że przedsiębiorców nie stać na opłaty. Sytuacja jest pokłosiem przepisów specjalnej ustawy.

12:22

Od 3 do 16 marca szkoły średnie będą mogły zorganizować próbne matury z arkuszami przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Normalnie, na miejscu, ale w reżimie sanitarnym. Część podkarpackich placówek jest gotowa, a inne mają swoje pomysły na przeprowadzenie egzaminacyjnego testu w jak najbezpieczniejszych warunkach. Zwłaszcza, że przybywa chorych na koronawirusa w regionie.

11:53

Występujące opóźnienia w spłacie zobowiązań najczęściej dotyczą opłat za media, czynszu za mieszkanie, a także abonamentów. pocieszający może być fakt, że druga fala pandemii w mniejszym stopniu wpływa na finanse Polaków. Problemy z dotrzymywaniem terminów płatności deklaruje 12 proc. respondentów wobec 23 proc. w kwietniu roku ubiegłego- wynika z badania ZPF.

10:30

Środa to 12 146 nowych zakażeń koronawirusem, dwa razy więcej niż poprzedniej doby. Na Podkarpaciu testy potwierdziły COVID-19 aż u 656 osób. W kraju zmarły 372 osoby, w regionie - 19.

9:16

Dziś rząd przedstawi nowe obostrzenia w związku ze wzrastająca liczbą zakażeń na koronawirusa. - Poranne dane, które dotyczą dzisiejszego dnia, pokazują, że przekroczyliśmy barierę 10 tysięcy i to nie tak nieśmiało – mówił dziś minister zdrowia Adam Niedzielski. Z kolei rzecznik rządu Piotr Muller przekazał, że „w tych ostatnich dwóch dniach wariant regionalizacji był wariantem bardzo poważnie branym pod uwagę”.

8:55

Władze Nicei chcąc powstrzymać najazd turystów, by powstrzymać pandemię planują zamknąć na weekend miasto i okolice przed obcymi.

8:41

„Nasze dzisiejsze kluczowe przesłanie jest takie, że musimy pilnie zintegrować nasz łańcuch wartości i pokierować nim strategicznie, aby zwiększyć zdolności produkcyjne szczepionek w Europie” – apelują we wspólnym liście rządy pięciu państw członkowskich Unii Europejskiej.

7:15

Lek. Włodzimierz Bodnar z Przychodni Lekarskiej Optima w Przemyślu rozpoczął szkolenia chętnych lekarzy, w zakresie leczenie pacjentów chorych na COVID-19.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 23 LUTEGO]

19:01

Największe problemy z chorującą kadrą oraz uczniami mają podstawówki. Lekcje częściowo i całkowicie zawiesiły 33 placówki. Wsród przedszkoli sporo jest placówek z Rzeszowa i okolicy.

18:26

Według najnowszego sondażu United Survey dla WP, prawie połowa Polaków nie chce, by rząd wprowadzał nowe restrykcje w związku z nadejściem trzeciej fali koronawirusa.

15:38

23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba ta od wielu lat dotyka Polaków, a w czasie pandemii jej objawy niepokojąco się nasilają. Jak informuje resort zdrowia na depresję choruje już 1,5 mln Polaków. Jak rozpoznać depresję i gdzie szukać pomocy?

14:25

Obowiązek zasłaniania ust i nosa jeszcze długo nie zostanie zniesiony. Wręcz przeciwnie, przepisy będą wymagać rezygnacji z przyłbic czy szalików. Warto więc mieć zapas maseczek na zmianę, przy czym nie trzeba ich wcale kupować! Maskę ochronną można wykonać na wiele sposobów w domu. Podpowiadamy, jak uczyć maseczkę oraz jak zrobić ją bez użycia igły i nici – a także co zrobić, by nie parowały w niej okulary.

13:38

Według naukowców ze Stanów Zjednoczonych, istnieje szereg poważnych i długoterminowych powikłań wywołanych przez brytyjską mutację koronawirusa. Wśród osób, które przechorowały COVID-19 znajdują się tacy, którzy nawet kilka miesięcy od infekcji nie mogą wyjść na prostą. O jakie powikłania chodzi?

Naukowcy odkryli, że brytyjski wariant koronawirusa powoduje...

11:52

Brytyjski premier przedstawił mapę drogową wychodzenia z ograniczeń wywołanych pandemią koronawirusa. Jej zwieńczeniem jest czwarty etap, od 21 czerwca ma wrócić na Wyspach normalne życie.

10:30

Ostatnia doba to 6 310 nowych zakażeń koronawirusem w kraju i 253 na Podkarpaciu. Zmarło 247 osób, 8 z nich to mieszkańcy naszego województwa.

10:00

Rządowy plan dotyczący zakazu zakrywania ust i nosa przyłbicami, szalikami i chustami podzielił Polaków - wynika z sondażu UCE RESEARCH i SYNO Poland na zlecenie „Gazety Wyborczej”. Pomimo rekomendacji rządu dotyczących wymiany maseczki, większość z nas zamierza pozostać przy maseczkach materiałowych.

8:34

Od wtorku 23 lutego obowiązują nowe przepisy dotyczące obostrzeń w związku z pandemią Covid-19. W nocy z poniedziałku na wtorek opublikował rozporządzanie w tej sprawie. Co się zmieniło?

8:12

Amerykański sędzia musi orzec, czy kobieta zakażona koronawirusem przez męża, który "złapał" go w pracy może skarżyć jego zakład pracy.

7:20

W Szkocji przeprowadzono badania skuteczności szczepionek przeciwko COVID-19. Okazało się, że szczepionka AstraZeneca zmniejsza ryzyko potrzeby hospitalizacji o 94 proc.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 22 LUTEGO]

20:21

Kiedy uczniowie wróca do szkół? Rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania placówek obowiązują tylko do 28 lutego. Co dalej? Niewykluczone, że nauczanie online w starszych klasach jeszcze bardziej się przeciągnie. Mało tego, dalszy wzrost zachorowań może doprowadzić do tego, że do zdalnej nauki wrócą także najmłodsi uczniowie. – O wszystkim zadecyduje ten tydzień – podkreślił Przemysław Czarnek, szef resortu edukacji i nauki.

19:01

Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy, ze względu na stan zdrowia nie mogą przyjąć szczepionki w punkcie stacjonarnym.

18:18

Czołowa postać walki z koronawirusem, szef KPRM Michał Dworczyk, ma pozytywny wynik testu na COVID-19. Jak oświadczył na Twitterze, pracuje ale zdalnie.

17:22

Jedne szkoły i przedszkola wracają już do normalnych zajęc stacjonarnych po częściowym lub całkowitym zawieszeniu, ale wciąż dochodzą nowe. Obecnie mamy w regionie 44 takie placówki, w których koronawirusa potwierdzono u nauczycieli, pracowników lub uczniów. Na liście jest sporo przedszkoli z Rzeszowa i okolic.

16:19

Rynek lotniczy w pandemii ma się bardzo źle. Liczby podane przez PANSA (Polish Air Navigation Services Agency) pokazują, że sytuacja jest dramatyczna. Pandemia nie ustępuje więc trudno się spodziewać, że z dnia na dzień sytuacja się poprawi.

15:00

Minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził, że obecnie w walce z pandemia najlepiej sprawdza się, strategia „dance & hammer”. - Mamy oczekiwanie, że trzeba po prostu powoli wychodzić i akceptować pewne ryzyka, które są związane z luzowaniem – mówił. Z kolei szef KPRM Michał Dworczyk, przekonuje, że w związku ze wzrostem zakażeń w Europie, rząd „nie może przymykać na wszystko oczu”.

14:03

W poniedziałek wystosowanie apelu o wsparcie ze strony państw członkowskich Unii Europejskiej zapowiedział słowacki minister spraw zagranicznych.

13:35

- Możliwe, że Amerykanie nadal będą nosić maseczki w 2022 roku – zapowiedział dr Anthony Fauci w niedzielę w CNN. Główny doradca medyczny prezydenta Joe Bidena mówił, że do względnej normalności Stany powrócą dopiero pod koniec tego roku.

12:41

- Jeżeli chodzi o przyłbice czy zakrywanie twarzy szalikiem lub arafatką, to zgodnie z zapowiedziami ministra zdrowia nastąpią zmiany. Będziemy musieli wszyscy nosić maseczki – oświadczył w poniedziałek Michał Dworczyk, Szef Kancelarii Premiera.

12:22

- Chorych w województwie podkarpackim przybywa, dlatego w tym tygodniu w szpitalu tymczasowym przy placówce MSWiA w Rzeszowie zwiększymy liczbę łóżek o 28 - usłyszeliśmy dziś od Ewy Leniart, wojewody podkarpackiego.

10:35

Mniej zachorowań po weekendzie, niestety Podkarpacie jest na trzecim miejscu na liście dotyczącej nowych zakażeń. Ministerstwo Zdrowia informuje dziś o 3 890 nowych przypadkach koronawirusa w całym kraju i aż 363 w regionie.

8:45

Niemiecki minister wzywa obywateli do zachowania ostrożności w pandemii. Notuje się znów wzrost zakażeń, gdy kraj szykuje się do ponownego otwarcia szkół.

7:37

W Polsce nawet 1,5 mln osób zmaga się z depresją. Według najnowszych badań, w okresie pandemii COVID- 19, może to być nawet dwa razy więcej osób. Ponad połowa Polaków deklaruje, że zauważyło oznaki depresji u kogoś ze swojego otoczenia. Wciąż jednak nie umiemy rozmawiać o tej chorobie, a 81 proc. badanych twierdzi, że depresja jest chorobą wstydliwą.

7:10

Naukowcy wciąż starają się ustalić, jak doszło do wybuchu pandemii koronawirusa. Profesora Roland Wiesendangera z Hamburga twierdzi, że sprawcą nie były zakażone zwierzęta, tylko wypadek w laboratorium w chińskim Wuhan.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 21 LUTEGO]

17:21

Nie żyje Janusz Majka, dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów. Zmarł dziś po południu w szpitalu w Rzeszowie na oddziale covidowym z powodu niewydolności krążenia.

14:22

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, na piątkowej, 19 lutego, konferencji prasowej mówił m.in. o konieczności noszenia maseczek w czasie pandemii koronawirusa. Ma być przygotowane rozporządzenie zabraniające zasłaniania ust i nosa przyłbicami, chustami i szalikami. Dozwolone mają być tylko profesjonalne maseczki - medyczne lub z odpowiednimi filtrami. Czy można je kupić w sklepach i ile kosztują? Odpowiadamy na te pytania.

13:16

Na parkingach galerii handlowych co weekend pojawia się coraz więcej samochodów na obcych rejestracjach. Okazuje się, że wielu cudzoziemców przyjeżdża do nas... na zakupy. A wszystko dlatego, że w ich ojczyznach galerie handlowe wciąż pozostają zamknięte.

10:50

Ministerstwo Zdrowia informuje dziś o 7038 nowych potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce i 94 zgonach. Na Podkarpaciu spadła liczba zakażeń w stosunku do soboty i poprzednich dni. Odnotowano 278 nowych przypadków, 4 osoby zmarły.

9:40

Słyszymy już o tysiącach chorych rzekomo wyleczonych amantadyną, tylko nie widzimy żadnych wyników. Nie zostały opublikowane. Nie rozumiem, jak można w kółko mówić o tym, że coś działa i nie przedstawić dowodów - mówi profesor Robert Flisiak, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii UM w Białymstoku. - Im więcej osób zdobędzie odporność naturalnie - niestety - tym szybciej dojdziemy do końca pandemii. Jedyną drogą są więc na razie szczepienia - dodaje profesor.

7:28

Minister zdrowia Adam Niedzielski był pytany w sobotę rano o powrót uczniów do szkół. - Ósmoklasiści i maturzyści od początku marca na pewno nie wrócą do szkół ale w marcu to może się wydarzyć- przyznał. Wszystko zależy od trzeciej fali koronawirusa.

Materiał oryginalny: Koronawirus. Informacje, komunikaty, wydarzenia z Podkarpacia. Raport w sprawie epidemii [26.02] - Nowiny

Komentarze 420

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
ANNN

Cieszę się, że mogę podzielić się z wami moim sukcesem dzisiaj, kiedy zacząłem handlować kilka miesięcy temu, niewiele wiedziałem i dużo straciłem, dopóki nie spotkałem człowieka o imieniu Mr Grent, który myślał o handlu bitcoinami. Dziś jestem mu wdzięczny za wspaniałą ofertę i pomoc, ponieważ to naprawdę zmieniło moją sytuację finansową dzięki kapitałowi inwestycyjnemu w wysokości 1000 USD, który teraz zarabia 15 000 USD co 3 dni robocze. Skontaktuj się z nim przez Whatsapp 14502314925 👇👇👇, aby uzyskać więcej informacji.

I
Ivan Switch

Ocknijcie się i zrzućcie kaganiec z mordy! To jak łańcuch na szyi niewolnika! Obudź się Polsko!

I
Ivan Switch

Mądry człowiek sprawdzi do kogo należą fabryki produkujące "szczepionkę :):):) " na covid srowid. Tyle na ten temat!

I
Ivan Switch

Tym krajem jak wieloma innymi na świecie rządzą żydowskie pomioty, to oni dyktują kursy walut, gdzie i kiedy kogo ma napaść i zniewolić USA, etc. Covid to żydowska ściema by zniewolić ludzi za holokaust! To zemsta żydowskich pomiotów!

I
Ivan Switch

Kwestia szczepień i dobrowolna zgoda.

Jak kodeks etyczny ma się do kwestii szczepień?

Otóż kluczowe punkty to 1 i 6 – to znaczy, że osoba zaangażowana w szczepienie musi sama wyrazić na nie zgodę.

Każdy pacjent powinien mieć możliwość korzystania ze swobody wyboru bez interwencji jakiegokolwiek elementu siły, oszustwa, przymusu, bezpośredniego lub ukrytego.

Musi posiadać wystarczającą wiedzę i zrozumienie elementów zagrożenia, który płyną ze szczepionek.

Oczekiwane korzyści muszą przewyższać ryzyko, a także należy unikać niepotrzebnego bólu i cierpienia, a lekarze powinni unikać działań, które szkodzą pacjentom.

Podobne stanowisko w tej sprawie ma uniwersalny dokument prawny art. 6 oświadczenia UNESCO z 2005 r. w sprawie bioetyki i praw człowieka.

Jest tam napisane:

"Wszelkie zapobiegawcze, diagnostyczne i terapeutyczne interwencje medyczne powinny być przeprowadzane wyłącznie za uprzednią, bezpłatną i świadomą zgodą zainteresowanej osoby na podstawie odpowiednich informacji. Zgoda musi zostać wyrażona, ale może zostać też cofnięta przez osobę zainteresowaną w dowolnym momencie i z dowolnego powodu.

W żadnym wypadku układ zbiorowy wspólnoty lub zgoda lidera społeczności lub innego organu nie może zastępować świadomej zgody pojedynczych osób fizycznych."

Tak więc wszelkie zarządzenia rządu, ministrów czy jakiegokolwiek innego „przywódcy” w sprawie obowiązkowych szczepień naruszają art. 6 oświadczenia UNESCO w sprawie praw człowieka i bioetyki.

Po drodze naruszają również kodeks norymberski, w szczególności art. 1 i 6.

Wciąż nie wiadomo, w jaki sposób władze różnych krajów będą próbowały ominąć te fundamentalne dokumenty etyczne..."

G
Gość

1. DR SCOTT JENSEN CYTUJE WYTYCZNE CDC DLA LEKARZY: "W przypadkach, w których nie można postawić jednoznacznej diagnozy COVID, ale jest ona podejrzewana lub prawdopodobna (np. okoliczności są przekonujące z rozsądnym stopniem pewności), dopuszczalne jest zgłoszenie COVID-19 w akcie zgonu jako „prawdopodobny” lub „przypuszczalny” (STRONA: GONIEC NA TEMAT JEGO WYSTĄPIENIA W PROGRAMIE „ The Ingraham Angle ”)......2. DYSPONUJĄC DANYMI MEDYCZNYMI WŁOSKI POSEŁ -VITTORIO SGARBI - POWIEDZIAŁ: „We Włoszech nie umarło 25 000 osób z powodu Coronavirusa – to nie prawda! (…) Dane Włoskiego Instytutu Zdrowia mówią, że 96 % z nich, to umarli z powodu innych patologii (...) To jest sposób, aby terroryzować ludzi i wprowadzać dyktaturę!” (FILM NA BITCHUTE: "Włoski polityk Vittorio Sgarbi potwierdza że 25000 zgonów na covidka to ściema!!!")..........3. DR ANNIE BUKACEK: „Nie ma ogólnie przyjętej definicji zgonu na Covid 19. CDC (Centers for Disease Control and Prevention ) twierdzi, że umieralność na Covid 19 zawiera potwierdzone przypadki i takie przypadki, w których istnieje podejrzenie, że to Covid 19 (to jest cytat ze strony internetowej CDC). Przetłumaczę to: CDC uznaje za prawdziwe – faktyczne przypadki i przypadki spekulacyjne (…) co automatycznie przeszacowuje prawdziwe dane na temat umieralności" (FILM NA CDA: „Dr. Annie Bukacek: Manipulowanie aktami zgonu COVID 19 tłumaczenie symultaniczne”)

P
PreczZPIS

Nie chcemy normalności. ***owskie szmaty zrobiły z mieszkań instrument finansowy a młodzi niech wynajmują jakąś dziurę po babci

G
Gość

1. PROF WALTER RICCIARDI: "Sposób oznakowania kodami zgonów w naszym kraju jest bardzo hojny, w tym znaczeniu, że wszyscy, którzy umarli w szpitalach MAJĄC koronawirusa, są uznawani za zmarłych Z POWODU koronawirusa" (The Telegraph).......2. DR SCOTT JENSEN: „ Dzisiaj czytałem podręcznik CDC dotyczący tego, jak wypełniać akty zgonów. Są tam fragmenty napisane właśnie dla lekarzy (…) pomysł, że będziemy pozwalać ludziom manipulować danymi i pogrywać nimi jest bardzo realnym problemem (…) W tej chwili system opieki zdrowotnej powoduje, że kiedy do szpitala przyjmiemy pacjenta z Covid 19 dostaniemy 13 000 dolarów, a jeżeli podłączymy go do respiratora – to 39 000, trzy razy tyle (…) czasem takie postawienie sprawy ma wpływ na to, co robimy.” (FILM NA CDA: "Dr Scott Jensen Wytyczne wypełniania aktów zgonów COVID19 uznaniowo") ........3. DR SCOTT JENSEN CYTUJE WYTYCZNE CDC DLA LEKARZY: "W przypadkach, w których nie można postawić jednoznacznej diagnozy COVID, ale jest ona podejrzewana lub prawdopodobna (np. okoliczności są przekonujące z rozsądnym stopniem pewności), dopuszczalne jest zgłoszenie COVID-19 w akcie zgonu jako „prawdopodobny” lub „przypuszczalny” (STRONA: GONIEC NA TEMAT JEGO WYSTĄPIENIA W PROGRAMIE „ The Ingraham Angle ”)

G
Gość

PROF BHAKDI I PROF REISS (OPIS TZW. "ZŁOMU"): "Test PCR nie był przeznaczony do tego, do czego się go używa i nagle... cały świat stał się jego zakładnikiem! Test sygnalizuje nie obecność wirusa, lecz obecność cząstek kodu wirusa. Co z tego wynika? Jak wiadomo NIEAKTYWNE cząstki kodu genetycznego wirusa (różnych wirusów) mogą się do nas „przyczepiać”. Cząstki kodu genetycznego wirusa zalegają w nas ( jeśli mieliśmy przelotny i powierzchowny kontakt z kimś mogącym zakazić lub jeśli organizm nasz wytworzył jakiś czas temu przeciwciała) do... 3 miesięcy. Jest to tzw. złom (der Schrott), martwe, nieaktywne resztki cząstek kodu wirusa. Można by to porównać do tego, że analogicznie ok. 90% z nas nosi w sobie wirusa opryszczki nie wiedząc o tym, „bezobjawowo”. Z tą różnicą, że czym innym jest wirus jako całość, a czym innym „cząstki” jego kodu. Otóż testy PCR wykrywają martwe cząstki kodu wirusa. Jeśli nasz test PCR trafia na złom – daje wynik pozytywny. Dalej idzie – mój Boże ludzkiej głupoty – kwarantanna. A media podają rosnącą liczbę CHORYCH!"

G
Gość
MINISTERSTWO ZDROWIA CODZIENNIE STRASZY ILOŚCIĄ ZAKAŻONYCH SARS-CoV-2....Co na to fachowcy (?): "…za pomocą tego testu nie jesteśmy w stanie odróżnić, czy koronawirus dokonał JEDYNIE KOLONIZACJI błon śluzowych czy już zakażenia poprzez wniknięcie do komórek, w których uzyskał zdolność do namnażania się. Nie jesteśmy nawet w stanie powiedzieć, czy uzyskany pozytywny wynik związany jest z obecnością wirusa w naszym organizmie czy też są to jedynie NIEAKTYWNE JEGO CZĄSTKI (...) Powielony w wyniku reakcji RT-qPCR materiał genetyczny w ogóle nie musi należeć do koronawirusa. Pamiętajmy, że materiał biologiczny pobrany w wymazie z nosogardzieli jest zanieczyszczony innym materiałem genetycznym, innymi wirusami, bakteriami, ludzkim DNA. Użyte w tej reakcji startery mogą również namnożyć ten materiał genetyczny (...) Reasumując, wynik pozytywny świadczy jedynie o tym, że jakiś materiał genetyczny został namnożony w wyniku reakcji RT-PCR. Aby określić, jakie jest jego pochodzenie, należałoby zsekwencjonować produkt tej reakcji. Przytoczone wcześniej wyniki zaprezentowane przez panel CDC1 pokazują, że uzyskany wynik pozytywny w teście na obecność koronawirusa to w 65% wynik FAŁSZYWIE POZYTYWNY".(prof. Roman Zieliński, genetyk, znawca metody PCR).
G
Gość
29 sierpnia, 13:44, Pytanie.:

Mnie dziwi jedno... DLACZEGO NA PODKARPACIU JEST 2A NAWET 3KROTNIE WIEKSZA UMIERALNOŚĆ NA KORONAWIRUSA NIŻ W LUBELSKIM?? Oco chodzi z tutejsza służba zdrowia?

Nie jest większa. Czytajcie dokładnie dane te co są w nowinach podawane. Na początku artykułu podają liczbę umarłych, ale niżej w atykule wyszczególniają dni. Jest dzień że nikt nie umiera, ale w nagłówku artykułu jest podana liczba duża bo zliczone z kilku dni.

M
Maciek

https://www.debica24.eu/wiadomosci/8414,pietnastu-zakazonych-nauczyciele-ksieza-i-pracownicy-obslugi. Trzeba dożucić jeszcze info o Czarnej w powiecie dębickim

P
Pytanie.

Mnie dziwi jedno... DLACZEGO NA PODKARPACIU JEST 2A NAWET 3KROTNIE WIEKSZA UMIERALNOŚĆ NA KORONAWIRUSA NIŻ W LUBELSKIM?? Oco chodzi z tutejsza służba zdrowia?

K
Kris

Łamiący kwarantannę powinien trafić po wszystkim pezymusowo do pomocy w Szpitalach zakażonych!!! Nawet do ścielenia łóżek

G
Gość

Sepsa to ostatnie stadium zakażenia koronawirusem. Pislamiści zaczynają uprawiać kreatywną księgowość śmierci. Tfu

Dodaj ogłoszenie