Koronawirus. Informacje, komunikaty, wydarzenia z Podkarpacia. Raport w sprawie epidemii [14.04]

red.

Wideo

Zobacz galerię (105 zdjęć)
Koronawirus na Podkarpaciu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty dotyczące koronawirusa w regionie, a także najważniejsze informacje na temat pandemii z kraju i ze świata. Raport aktualizujemy na bieżąco.

KORONAWIRUS W LICZBACH - AKTUALNE DANE

  • 118 696 - liczba osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu
  • 3 565 - liczba zgonów na Podkarpaciu
  • 2 621 116 - liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce
  • 59 930 - liczba osób, które zmarły w Polsce

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 14 KWIETNIA]

20:47

W walce z COVID-19 pomocne są produkty roślinne o działaniu przeciwwirusowym. W ciągu ostatnich miesięcy przybyło aż kilkanaście nowych ziół i przypraw, które w badaniach wykazały zdolność do hamowania aktywności nowego koronawirusa, a nawet jego neutralizacji. Preparaty na bazie surowców roślinnych stosowane na błony śluzowe ust i nosa mogą wesprzeć podstawową profilaktykę zakażenia i łagodzić jego objawy. Niektóre są już dostępne w produktach handlowych. Sprawdź, które z ziół mają nowo odkryte działanie ochronne!

Przeciwwirusowe rośliny – te zioła mogą wspomóc walkę z COVI...

19:16

W ciągu ostatniego tygodnia sanocka policja zatrzymała dwie osoby, które nie stosowały się do zakazu zasłania ust i nosa. Po ich wylegitymowaniu okazało się, że są poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości.

17:54

EMA bada bardzo rzadkie przypadki niezwykłych zakrzepów krwi, które wystąpiły w Stanach Zjednoczonych po zastosowaniu szczepionki Janssen (Johnson & Johnson). W środę podano w stanowisku EMA, że korzyści płynące ze szczepionki w zapobieganiu COVID-19 przeważają nad ryzykiem skutków ubocznych.

17:35

Mimo codziennych informacji o setkach ofiar pandemii, prawie połowa Polaków nie wyraża chęci zaszczepienia się przeciw COVID-19. Dlaczego myślą, że szczepienie jest groźniejsze do koronawirusa, a rząd celowo podaje fałszywe informacje o skali pandemii? Co ma z tym wspólnego wiara w teorie spiskowe? I dlaczego nawet poważne przechorowanie Covid-19 i śmierć najbliższych nie wpływają na zmianę poglądów tysięcy Polaków? - odpowiada prof. Marcin Szulc z Uniwersytetu Gdańskiego.

16:42

W Szpitalu MSWiA w Rzeszowie, na oddziale przeznaczonym dla osób chorujących na COVID-19, przebywa pacjent podejrzany o nosicielstwo bakterii New Delhi - potwierdził nasz sygnał od czytelnika Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody podkarpackiego. - W dniu przyjęcia pobrano od niego materiał biologiczny, który został przesłany do krajowego Ośrodka Referencyjnego ds. Lekowrażliwości Drobnoustrojów w Warszawie w celu weryfikacji. Oczekujemy na wynik.

15:47

Profesor Michał Zembala ponownie apeluje o zdrowy rozsądek w walce z pandemią koronawirusa. - Otwarliśmy nasz niewielki oddział parę dni temu. Dziś nie mamy już miejsc - 20 łóżek zajętych plus kolejnych 21 na intensywnej terapii, pod respiratorami, ECMO, w stanach b. ciężkich - napisał na swoim Facebooku polski kardiochirurg ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Medyczny autorytet ze Śląska zachęca wszystkich, którzy nie wierzą w pandemię, do pomocy w szpitalu. To apel do wszystkich, którzy nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa - nie noszą maseczek czy nie dezynfekują rąk.

13:51

Mieszkańcy Straszydla mają już dość motocyklistów i kierowców quadów, którzy rozjeżdżają lasy w ich okolicy. W niedzielę doszło tu do wypadku, na miejscu interweniowała policja i pogotowie ratunkowe. Świadkowie opisują, że młodzi ludzie interwencją i 20-złotowym mandatem byli wyraźnie rozbawieni.

12:49

- Pomimo tego, że technologia produkcji szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson budzi poważny sprzeciw moralny, to jednak mogą z nich korzystać ci wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki – napisał w stanowisku bp Józef Wróbel, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych.

11:02

- Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji o tydzień. Jednak jest jeden wyjątek, który dotyczy przedszkoli i żłobków. Zostaną otwarte od 19 kwietnia – przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej.

10:53

Aż 802 zgony osób w całej Polsce, u których stwierdzono COVID-19. Ministerstwo Zdrowia informuje też o rosnącej liczbie zakażeń. Dziś znów mamy ponad 21 tys. nowych przypadków. Na Podkarpaciu sytuacja nie jest najlepsza - odnotowano 818 zakażeń i aż 50 zgonów.

8:45

Po wielu prośbach i apelach liderów Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej resort rozwoju, pracy i technologii udostępnił oficjalne „Wytyczne dla funkcjonowania gastronomii w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce” wypracowane przez urzędników wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Wytyczne te mają obowiązywać we wszystkich lokalach po zniesieniu obecnego lockdownu, czyli po zezwoleniu przez rząd do ponownego otwarcia barów i restauracji dla klientów. Nieoficjalnie wiadomo, że rząd – wzorem Wielkiej Brytanii – chce najpierw odblokować zewnętrzne ogródki. Kiedy?

7:30

Chcesz skorzystać z usług fryzjera, kosmetyczki, manikiurzystki w czasie lockodownu? Nie ma z tym najmniejszego problemu, ofert jest sporo, można przebierać. Z dojazdem do klienta lub w umówionym miejscu.

7:01

Nauczanie zdalne w przedszkolu jest dużym wyzwaniem. Nauczyciele codziennie przekazują rodzicom propozycje wykonywania prac, zabaw i eksperymentów. Rodzice sami decydują, czy z nich skorzystają, czy nie. Jedni i drudzy nie widzą sensu w codziennym łączeniu się przez internet. Nie wszyscy mają takie możliwości, zwłaszcza gdy w domu jest kilkoro dzieci.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 13 KWIETNIA]

19:11

Najnowsze dane statystyczne potwierdzają nie tylko rekordowe ceny nowych mieszkań w Rzeszowie, ale także rekordową liczbę oddanych do użytku nowych lokali mieszkalnych. Czy jednak te mieszkania nie są zbyt drogie? Wszak żyjemy w okresie kryzysu związanego z pandemią koronawirusa, zarobki nie rosną i na Podkarpacie nie zjechały tysiące bogaczy.

17:15

- Zakładamy, że już od 18 kwietnia będzie możliwy powrót do przedszkoli. Kluczowe będą dane ze środy i czwartku" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

16:23

Malta to popularna destynacja zarówno dla początkujących, jak i wprawionych turystów, rodzin z dziećmi czy osób, które po prostu chcą nieco odetchnąć od zgiełku korporacji i dużego miasta. Rok 2020 na pewno nie był taki, jaki można by sobie wymarzyć, szczególnie w sferze podróży, jednak już niedługo za sprawą maltańskiego rządu, turyści otrzymają upragnioną możliwość bezpiecznego i w pełni legalnego podróżowania na Maltę. Opcja ta będzie dostępna dla osób zaszczepionych, jak i tych, którzy odpowiednio wcześniej wykonali test PCR i mogą okazać jego negatywny wynik.

15:49

Szpital Wielospecjalistyczny Asklepios w Rzeszowie ma wolne terminy na szczepienie przeciwko COVID-19 preparatem Pfizer. Zapraszają mieszkańców ze skierowaniem, roczniki 1962, 1963 oraz 1964.

15:00

Europa przekroczyła kolejna tragiczną granicę, milion osób, które zmarły z powodu koronawirusa. A zaraza nie odpuszcza.

14:39

Pełnomocnik rządu ds. szczepień przekazał, że 19 kwietnia uruchomione zostaną pierwsze punkty szczepień powszechnych. Michał Dworczyk dodał, że rząd chce by do końca sierpnia wszyci chętni dostali przynajmniej pierwszą dawkę preparatu.

14:27

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje za okres, na jaki zostały zamknięte żłobki, kluby dziecięce, przedszkola, szkoły, placówki pobytu dziennego i inne placówki lub w związku z niemożnością sprawowania opieki przez nianie lub opiekunów dziennych z powodu COVID-19. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje również w razie ograniczonego otwarcia takich placówek.

13:14

Paszport covidowy ma zostać wprowadzony do 25 czerwca – taki plan ma UE. Dzięki niemu łatwiej będzie podróżować, ale także korzystać z tych obiektów, które obecnie są sparaliżowane przez obostrzenia. Paszporty covidowe mają wejść w życie w państwach UE, także w Polsce. Co na razie wiadomo?

11:46

We wtorek rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciwko Covid-19 dla 58-latków, którzy na początku roku nie wypełnili formularza zgłoszeniowego na szczepienie. Rejestracja odbywa się na cztery sposoby.

10:50

Z dzisiejszych informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w Polsce przybyło ponad 13 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły aż 644 osoby. Duży spadek zakażeń na Podkarpaciu - mamy 525 nowych, potwierdzonych przypadków i 19 zgonów.

8:49

Lockdown w Polsce 2021 - do kiedy? Polacy z utęsknieniem czekają na informacje rządu o znoszeniu obostrzeń. Tymczasem nie mamy dobrych informacji. Jak podaje money.pl, rząd w tym tygodniu prawdopodobnie ogłosi kolejne przedłużenie większości restrykcji i to o dwa tygodnie. A to oznacza utrzymanie restrykcji aż do początku maja. Według ustaleń money.pl, na liście województw, gdzie mogłyby zostać zdejmowane obostrzenia jest Podkarpacie.

7:16

To wynik weekendowej akcji podkarpackich policjantów, którzy sprawdzali, czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust. Funkcjonariusze interweniowali m.in. w sobotę na rzeszowskim Rynku, gdzie kandydat na prezydenta Grzegorz Braun kręcił spot oraz w niedzielę, kiedy ulicami miasta przeszedł marsz przeciwko obostrzeniom i nie wszyscy mieli założone maseczki.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 12 KWIETNIA]

21:54

Sprawdźcie TOP 15 najpopularniejszych lokali i restauracji z jedzeniem na wynos w Rzeszowie. Zestawienie wygenerowaliśmy na portalu pyszne.pl.

TOP 15 najpopularniejszych lokali i restauracji z jedzeniem ...

18:26

Co to jest zakrzepica i jaki ma związek z COVID-19? Choć ta pierwsza choroba jest znana od lat, to jednak od kilku tygodni jest odmieniana przez wszystkie przypadki. Tobie też "zakrzepica" obiła się o uszy, ale nie wiesz, czym jest i jakie są jej objawy? Wyjaśniamy.

17:49

Duże firmy będą mogły zaszczepić swoich pracowników na COVID-19. Zgodnie z deklaracją rządu pracodawcy mogą włączyć się do Narodowego Harmonogramu Szczepień, organizując punkty szczepień dla swoich pracowników. Zapytaliśmy największe sieci handlowe w Polsce, czy planują skorzystać z tej możliwości.

15:08

Minister rozwoju Jarosław Gowin przekazał, że od połowy maja rozpocznie się akcja sczepień w firmach. Dodał jednak, że będzie ona uzależniona od dostaw szczepionek.

14:53

Południowoafrykański wariant koronawirusa jest bardziej skuteczny w „omijaniu” szczepionki Pfizera niż podstawowy wariant i odmiana brytyjska.

14:29

- W sumie w tym tygodniu do Polski dotrze około 1 mln 300 tys. szczepionek. Jest to naprawdę duże tempo i duże wyzwanie dla naszej logistyki, abyśmy te szczepionki jak najszybciej wykorzystali - poinformował w niedzielę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Informację w poniedziałek potwierdził prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

13:30

- Rozpoczęły się badania kliniczne na trzecią dawką, przypominającą, lub druga w przypadku jednodawkowych preparatów. Prawdopodobnie będzie konieczna - zapowiada prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych.

12:24

- Myślę, że w wakacje będziemy wracali do normalnego funkcjonowania – ocenił w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef resortu dodał, że we wrześniu uczniowie powinni już wrócić do szkoły na starych zasadach.

10:45

Ministerstwo Zdrowia informuje dziś o 12 013 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. To dużo mniej, niż w poprzednich dniach, ale trzeba wziąć pod uwagę, że w weekend robi się dużo mniej testów. Na Podkarpaciu stwierdzono 623 nowych przypadków i 5 zgonów.

9:15

Sytuacja pielęgniarek jest dramatyczna. Epidemia koronawirusa zwielokrotniła ich problemy. Pracują ponad swoje siły. Mają żal, że ich ciężka praca nie jest odpowiednio wynagradzana. W maju pielęgniarki z całej Polski mają strajkować. - 52 procent naszych organizacji związkowych jest w sporach zbiorowych z pracodawcami. To wszystkie szpitale wojewódzkie oraz niektóre szpitale powiatowe - mówi szefowa pielęgniarek na Podkarpaciu.

8:35

Już dzisiaj ruszyła rejestracja na szczepienia dla 59-latków, czyli rocznika 1962. Osoby w tym wieku mogą zarejestrować się przez Internet, przez infolinię, wysyłając SMS-a lub w punktach szczepień.

7:30

Osoby, które zgłaszają się na szczepienie przeciw COVID-19 powinny pobrać i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Sprawdźcie, jakie pytania zawiera taki kwestionariusz.

6:68

W szczepionkach pokładana jest nadzieja, że epidemia koronawirusa w końcu zostanie opanowana. Niestety ciągle dochodzi do sytuacji, że pomimo zapisu na szczepienie ludzie nie pojawiają się na nim. Co to oznacza? Szczepionki w takiej sytuacji mogą się zmarnować. Rząd zamierza uregulować taki stan rzeczy. Ma to zostać określone przy najbliższej nowelizacji rozporządzenia pandemicznego.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 11 KWIETNIA]

19:00

Minął rok odkąd lekarz Włodzimierz Bodnar, szef Przychodni Lekarskiej "Optima" w Przemyślu, zaczął stosować amantadynę w walce z koronawirusem. Dopiero jesienią ub. roku udało się mu zainteresować media, polityków i decydentów służby zdrowia.

16:22

- Do tej pory w grupie ponad 5,5 mln zaszczepionych jedynie 51 tys. osób, czyli 0,9 proc. miało dodatni wynik testu- poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

15:27

Wielu z nas od ponad roku pracuje zdalnie. Ta forma pracy niebawem ma zostać uregulowana w Kodeksie Pracy, bo jak się okazuje pracownikom zdarzają się rozmaite przewinienia. Najpoważniejszym jest spożywanie alkoholu w czasie pracy, co mimo wszystko trudno udowodnić, gdy pracownika nie ma w biurze.

14:04

Pod hasłem "Polaku, dawaj z nami!" dziesiątki osób przeszły dziś ulicami Rzeszowa w proteście przeciwko obostrzeniom związanym z pandemią koronawirusa. Zobaczcie zdjęcia z marszu.

Polaku, dawaj z nami! W Rzeszowie na marszu przeciwko obostr...

13:19

Takiego oblężenia giełda samochodowa na Załężu już dawno nie pamięta. Trzeba było postać w kolejce, zanim znalazło się miejsce do zaparkowania. Poza samochodami, ubraniami, chemią gospodarczą, sprzętem sportowym i zabawkami można tu było kupić niemal wszystko. Zobaczcie galerię zdjęć.

Mnóstwo towaru na giełdzie samochodowej Załęże. Jest tu wszy...

13:00

Pizza przy stoliku za rogiem, kawa u przyjaciółki, kuzyn z daleka – tak przedsiębiorcy z Zakopanego radzą sobie w czasie lockdownu. - Dużo firm się otworzyło. Większość jednak działa w podziemiu, bo ludzie boją się nalotów służb i mandatów – mówi Gerard Wolski z Kościeliska, który reprezentuje Wolnych Przedsiębiorców.

12:48

Sobotnie wesele w Malanowie para młoda i jej goście zapamiętają do końca życia. Jego organizatorom za narażenie życia i zdrowia wielu osób grozi od pół roku do 8 lat więzienia.

10:35

Niedziela to 749 nowych zakażeń i 12 zgonów na Podkarpaciu. W całej Polsce testy potwierdziły koronawirusa u 21 703 osób. Zmarło 245 chorych na COVID-19.

9:24

Ruchy antyszczepionkowe przybierają na sile. Ich zwolennicy są przeciwni szczepieniom, bo uważają, że szczepionki mogą być szkodliwe dla organizmu. Wielu z nich poddaje też pod wątpliwość celowość szczepień, skuteczność systemu szczepień. Wielu Internautów żartuje z ruchów antyszczepionkowych tworząc przeróżne memy. Zobaczcie jakie!

Najlepsze MEMY o antyszczepionkowcach. Internauci obśmiewają...

8:00

Uwaga! Zalecenia lekarzy przed szczepieniem na Covid-19! Czego nie wolno robić przed szczepieniem przeciw koronawirusowi? Okazuje się, że wiele można zrobić, żeby mieć jak najmniej objawów poszczepiennych i zyskać największą odporność. Poradnik dla osób szczepiących się przeciw COVID-19 przygotował zespół naukowców i lekarzy zrzeszonych w inicjatywie Nauka Przeciw Pandemii pod przewodnictwem prof. Andrzeja M. Fala.

Materiał oryginalny: Koronawirus. Informacje, komunikaty, wydarzenia z Podkarpacia. Raport w sprawie epidemii [14.04] - Nowiny

Komentarze 422

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

https://www.youtube.com/watch?v=RxRk5c7OIic Piękna pogoda, przestrzeganie obostrzeń :)

G
Gość

Moja ostatnia wypłata wynosiła 2500 dolarów za pracę online przez 12 godzin tygodniowo. Moja przyjaciółka, siostra, od miesięcy ma średnio 8 tys., A ADt pracuje około 30 godzin tygodniowo. i nie mogę uwierzyć, jakie to było łatwe, gdy go wypróbowałem. Potencjał z tym jest nieograniczony.

To właśnie robię ..... Www.Paycash1.com

A
ANNN

Cieszę się, że mogę podzielić się z wami moim sukcesem dzisiaj, kiedy zacząłem handlować kilka miesięcy temu, niewiele wiedziałem i dużo straciłem, dopóki nie spotkałem człowieka o imieniu Mr Grent, który myślał o handlu bitcoinami. Dziś jestem mu wdzięczny za wspaniałą ofertę i pomoc, ponieważ to naprawdę zmieniło moją sytuację finansową dzięki kapitałowi inwestycyjnemu w wysokości 1000 USD, który teraz zarabia 15 000 USD co 3 dni robocze. Skontaktuj się z nim przez Whatsapp 14502314925 👇👇👇, aby uzyskać więcej informacji.

I
Ivan Switch

Ocknijcie się i zrzućcie kaganiec z mordy! To jak łańcuch na szyi niewolnika! Obudź się Polsko!

I
Ivan Switch

Mądry człowiek sprawdzi do kogo należą fabryki produkujące "szczepionkę :):):) " na covid srowid. Tyle na ten temat!

I
Ivan Switch

Tym krajem jak wieloma innymi na świecie rządzą żydowskie pomioty, to oni dyktują kursy walut, gdzie i kiedy kogo ma napaść i zniewolić USA, etc. Covid to żydowska ściema by zniewolić ludzi za holokaust! To zemsta żydowskich pomiotów!

I
Ivan Switch

Kwestia szczepień i dobrowolna zgoda.

Jak kodeks etyczny ma się do kwestii szczepień?

Otóż kluczowe punkty to 1 i 6 – to znaczy, że osoba zaangażowana w szczepienie musi sama wyrazić na nie zgodę.

Każdy pacjent powinien mieć możliwość korzystania ze swobody wyboru bez interwencji jakiegokolwiek elementu siły, oszustwa, przymusu, bezpośredniego lub ukrytego.

Musi posiadać wystarczającą wiedzę i zrozumienie elementów zagrożenia, który płyną ze szczepionek.

Oczekiwane korzyści muszą przewyższać ryzyko, a także należy unikać niepotrzebnego bólu i cierpienia, a lekarze powinni unikać działań, które szkodzą pacjentom.

Podobne stanowisko w tej sprawie ma uniwersalny dokument prawny art. 6 oświadczenia UNESCO z 2005 r. w sprawie bioetyki i praw człowieka.

Jest tam napisane:

"Wszelkie zapobiegawcze, diagnostyczne i terapeutyczne interwencje medyczne powinny być przeprowadzane wyłącznie za uprzednią, bezpłatną i świadomą zgodą zainteresowanej osoby na podstawie odpowiednich informacji. Zgoda musi zostać wyrażona, ale może zostać też cofnięta przez osobę zainteresowaną w dowolnym momencie i z dowolnego powodu.

W żadnym wypadku układ zbiorowy wspólnoty lub zgoda lidera społeczności lub innego organu nie może zastępować świadomej zgody pojedynczych osób fizycznych."

Tak więc wszelkie zarządzenia rządu, ministrów czy jakiegokolwiek innego „przywódcy” w sprawie obowiązkowych szczepień naruszają art. 6 oświadczenia UNESCO w sprawie praw człowieka i bioetyki.

Po drodze naruszają również kodeks norymberski, w szczególności art. 1 i 6.

Wciąż nie wiadomo, w jaki sposób władze różnych krajów będą próbowały ominąć te fundamentalne dokumenty etyczne..."

G
Gość

1. DR SCOTT JENSEN CYTUJE WYTYCZNE CDC DLA LEKARZY: "W przypadkach, w których nie można postawić jednoznacznej diagnozy COVID, ale jest ona podejrzewana lub prawdopodobna (np. okoliczności są przekonujące z rozsądnym stopniem pewności), dopuszczalne jest zgłoszenie COVID-19 w akcie zgonu jako „prawdopodobny” lub „przypuszczalny” (STRONA: GONIEC NA TEMAT JEGO WYSTĄPIENIA W PROGRAMIE „ The Ingraham Angle ”)......2. DYSPONUJĄC DANYMI MEDYCZNYMI WŁOSKI POSEŁ -VITTORIO SGARBI - POWIEDZIAŁ: „We Włoszech nie umarło 25 000 osób z powodu Coronavirusa – to nie prawda! (…) Dane Włoskiego Instytutu Zdrowia mówią, że 96 % z nich, to umarli z powodu innych patologii (...) To jest sposób, aby terroryzować ludzi i wprowadzać dyktaturę!” (FILM NA BITCHUTE: "Włoski polityk Vittorio Sgarbi potwierdza że 25000 zgonów na covidka to ściema!!!")..........3. DR ANNIE BUKACEK: „Nie ma ogólnie przyjętej definicji zgonu na Covid 19. CDC (Centers for Disease Control and Prevention ) twierdzi, że umieralność na Covid 19 zawiera potwierdzone przypadki i takie przypadki, w których istnieje podejrzenie, że to Covid 19 (to jest cytat ze strony internetowej CDC). Przetłumaczę to: CDC uznaje za prawdziwe – faktyczne przypadki i przypadki spekulacyjne (…) co automatycznie przeszacowuje prawdziwe dane na temat umieralności" (FILM NA CDA: „Dr. Annie Bukacek: Manipulowanie aktami zgonu COVID 19 tłumaczenie symultaniczne”)

P
PreczZPIS

Nie chcemy normalności. ***owskie szmaty zrobiły z mieszkań instrument finansowy a młodzi niech wynajmują jakąś dziurę po babci

G
Gość

1. PROF WALTER RICCIARDI: "Sposób oznakowania kodami zgonów w naszym kraju jest bardzo hojny, w tym znaczeniu, że wszyscy, którzy umarli w szpitalach MAJĄC koronawirusa, są uznawani za zmarłych Z POWODU koronawirusa" (The Telegraph).......2. DR SCOTT JENSEN: „ Dzisiaj czytałem podręcznik CDC dotyczący tego, jak wypełniać akty zgonów. Są tam fragmenty napisane właśnie dla lekarzy (…) pomysł, że będziemy pozwalać ludziom manipulować danymi i pogrywać nimi jest bardzo realnym problemem (…) W tej chwili system opieki zdrowotnej powoduje, że kiedy do szpitala przyjmiemy pacjenta z Covid 19 dostaniemy 13 000 dolarów, a jeżeli podłączymy go do respiratora – to 39 000, trzy razy tyle (…) czasem takie postawienie sprawy ma wpływ na to, co robimy.” (FILM NA CDA: "Dr Scott Jensen Wytyczne wypełniania aktów zgonów COVID19 uznaniowo") ........3. DR SCOTT JENSEN CYTUJE WYTYCZNE CDC DLA LEKARZY: "W przypadkach, w których nie można postawić jednoznacznej diagnozy COVID, ale jest ona podejrzewana lub prawdopodobna (np. okoliczności są przekonujące z rozsądnym stopniem pewności), dopuszczalne jest zgłoszenie COVID-19 w akcie zgonu jako „prawdopodobny” lub „przypuszczalny” (STRONA: GONIEC NA TEMAT JEGO WYSTĄPIENIA W PROGRAMIE „ The Ingraham Angle ”)

G
Gość

PROF BHAKDI I PROF REISS (OPIS TZW. "ZŁOMU"): "Test PCR nie był przeznaczony do tego, do czego się go używa i nagle... cały świat stał się jego zakładnikiem! Test sygnalizuje nie obecność wirusa, lecz obecność cząstek kodu wirusa. Co z tego wynika? Jak wiadomo NIEAKTYWNE cząstki kodu genetycznego wirusa (różnych wirusów) mogą się do nas „przyczepiać”. Cząstki kodu genetycznego wirusa zalegają w nas ( jeśli mieliśmy przelotny i powierzchowny kontakt z kimś mogącym zakazić lub jeśli organizm nasz wytworzył jakiś czas temu przeciwciała) do... 3 miesięcy. Jest to tzw. złom (der Schrott), martwe, nieaktywne resztki cząstek kodu wirusa. Można by to porównać do tego, że analogicznie ok. 90% z nas nosi w sobie wirusa opryszczki nie wiedząc o tym, „bezobjawowo”. Z tą różnicą, że czym innym jest wirus jako całość, a czym innym „cząstki” jego kodu. Otóż testy PCR wykrywają martwe cząstki kodu wirusa. Jeśli nasz test PCR trafia na złom – daje wynik pozytywny. Dalej idzie – mój Boże ludzkiej głupoty – kwarantanna. A media podają rosnącą liczbę CHORYCH!"

G
Gość
MINISTERSTWO ZDROWIA CODZIENNIE STRASZY ILOŚCIĄ ZAKAŻONYCH SARS-CoV-2....Co na to fachowcy (?): "…za pomocą tego testu nie jesteśmy w stanie odróżnić, czy koronawirus dokonał JEDYNIE KOLONIZACJI błon śluzowych czy już zakażenia poprzez wniknięcie do komórek, w których uzyskał zdolność do namnażania się. Nie jesteśmy nawet w stanie powiedzieć, czy uzyskany pozytywny wynik związany jest z obecnością wirusa w naszym organizmie czy też są to jedynie NIEAKTYWNE JEGO CZĄSTKI (...) Powielony w wyniku reakcji RT-qPCR materiał genetyczny w ogóle nie musi należeć do koronawirusa. Pamiętajmy, że materiał biologiczny pobrany w wymazie z nosogardzieli jest zanieczyszczony innym materiałem genetycznym, innymi wirusami, bakteriami, ludzkim DNA. Użyte w tej reakcji startery mogą również namnożyć ten materiał genetyczny (...) Reasumując, wynik pozytywny świadczy jedynie o tym, że jakiś materiał genetyczny został namnożony w wyniku reakcji RT-PCR. Aby określić, jakie jest jego pochodzenie, należałoby zsekwencjonować produkt tej reakcji. Przytoczone wcześniej wyniki zaprezentowane przez panel CDC1 pokazują, że uzyskany wynik pozytywny w teście na obecność koronawirusa to w 65% wynik FAŁSZYWIE POZYTYWNY".(prof. Roman Zieliński, genetyk, znawca metody PCR).
G
Gość
29 sierpnia, 13:44, Pytanie.:

Mnie dziwi jedno... DLACZEGO NA PODKARPACIU JEST 2A NAWET 3KROTNIE WIEKSZA UMIERALNOŚĆ NA KORONAWIRUSA NIŻ W LUBELSKIM?? Oco chodzi z tutejsza służba zdrowia?

Nie jest większa. Czytajcie dokładnie dane te co są w nowinach podawane. Na początku artykułu podają liczbę umarłych, ale niżej w atykule wyszczególniają dni. Jest dzień że nikt nie umiera, ale w nagłówku artykułu jest podana liczba duża bo zliczone z kilku dni.

M
Maciek

https://www.debica24.eu/wiadomosci/8414,pietnastu-zakazonych-nauczyciele-ksieza-i-pracownicy-obslugi. Trzeba dożucić jeszcze info o Czarnej w powiecie dębickim

P
Pytanie.

Mnie dziwi jedno... DLACZEGO NA PODKARPACIU JEST 2A NAWET 3KROTNIE WIEKSZA UMIERALNOŚĆ NA KORONAWIRUSA NIŻ W LUBELSKIM?? Oco chodzi z tutejsza służba zdrowia?

Dodaj ogłoszenie