Koronawirus: 10 lipca Wielka Brytania zniesie kwarantannę dla przylatujących. Dotyczy to obywateli 18 państw UE, Polacy są wśród nich

Kazimierz Sikorski
Kazimierz Sikorski
pixabay
Londyn znosi 10 lipca obowiązek kwarantanny po przylocie do tego kraju dla obywateli prawie 60 krajów. Wśród nich są też Polacy.

Od 10 lipca będziemy mogli podróżować do Wielkiej Brytanii bez konieczności przechodzenia tam kwarantanny.

Umożliwiają to nowe decyzje brytyjskiego rządu, który znosi wobec obywateli wielu krajów taki obowiązek. Wśród nich są także Polacy.

EPIDEMIA KORONAWIRUSA MINUTA PO MINUCIE. RELACJE NA ŻYWO:

Początkowo nowe zasady miały wejść w życie od najbliższego poniedziałku, Londyn zdecydował jednak przesunąć ten termin o kilka dni.

Na wspomnianej liście znalazło się 59 państw i terytoriów. Są to m.in. wszystkie 14 brytyjskie terytoria zamorskie i 18 państw Unii Europejskiej.

Przy sporządzaniu tej listy władze brytyjskie kierowały się liczbą zakażeń, która występuje w danym kraju oraz w jaki sposób radzi on sobie z epidemią i czy podawane statystyki zakażeń w takich krajach można uznać za wiarygodne.

Z obowiązku przechodzenia kwarantanny zwolniono również przyjeżdżających z Norwegii, Szwajcarii, Monako czy San Marino, niewielkich wysp na Karaibach, a ponadto z Australii, Nowej Zelandii, Wietnamu, Korei Południowej, Japonii i Hongkongu.

CZYTAJ WIĘCEJ O SZCZEPIONCE I LECZENIU KORONAWIRUSA:

Na tej liście nie ma Szwecji, Portugalii, Słowacji, Słowenii, Estonii, Łotwy, Bułgarii i Rumunii oraz takich państw jak
Stany Zjednoczone, Rosja, państwa Ameryki Południowej, w których pandemia nie osiągnęła jeszcze szczyty, Czarny Ląd oraz większość krajów azjatyckich.

Londyn zastrzega sobie jednocześnie prawo dokonywania zmian na liście, kierując się postępami epidemii w poszczególnych krajach.

Brytyjczycy wprowadzili kwarantannę 8 czerwca. Przyjeżdżający na Wyspy - zarówno Brytyjczycy, jak i cudzoziemcy - muszą podać adres, gdzie będą przebywać przez kolejne dwa tygodnie i tam poddawać się kwarantannie.

Władze zapowiedziały przeprowadzanie niezapowiedzianych kontroli i nakładania kary na tych, które nie przestrzegają zasad kwarantanny. Taka kara wynosi od 500 do tysiąca funtów.

Przeciwko kwarantannie protestowały przedstawiciele głównych linii lotniczych i firm turystycznych, operujących na tamtejszym rynku. Przekonywali, że takie dolegliwości uderzają w obie branże. Dodawano , że wiele europejskich krajów w ostatnim czasie dokonało poluzowań, jeśli chodzi o obostrzenia związane z epidemią, odchodziły już one same wcześniej od obowiązku poddawania przyjezdnych kwarantannie.

ZOBACZ TEŻ INNE INFORMACJE O EPIDEMII KORONAWIRUSA SARS-CoV-2:

Doszło do tego, że największe linie lotnicze na brytyjskim rynku złożyły pozew przeciw rządowi w Londynie. Po ogłoszeniu przez władze brytyjskie znoszenia obowiązku kwarantanny dla przyjezdnych, pozwy zostaną niebawem wycofane.

Linie lotnicze pochwaliły Londyn za podjęcie decyzji o zniesieniu kwarantanny dla przyjezdnych z bezpiecznych krajów. Od początku epidemii koronawirusa zmarło w Wielkiej Brytanii prawie 44 tysiące osób. To trzeci najwyższym bilans na świecie - po Stanach Zjednoczonych oraz Brazylii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl