Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Koronaszkoła, koronalekcje. Rzecznik praw dziecka apeluje do nauczycieli o podnoszenie ocen wszystkim uczniom

Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Rzecznik praw dziecka na antenie Radia Zet zaapelował do nauczycieli o podwyższenie ocen wszystkim uczniom. - Ponieśli największe konsekwencje zdalnej edukacji - argumentował.

- Uczniowie ponieśli największe konsekwencje zdalnej edukacji. Na radach pedagogicznych podwyższmy im oceny o jeden - apelował do nauczycieli rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak na antenie Radia Zet.

Dzięki temu wszyscy uczniowie dostaną promocję do następnej klasy i - jak powiedział rzecznik - "zaczną nowy rok z czystą kartą i dobrym humorem".

Na radach pedagogicznych podwyższmy wszystkim uczniom oceny o jeden.

- Wszyscy musieli się do tego przygotować, ale nasze dzieci miały największe z tym trudności. My, rodzice, też musieliśmy się w to włączyć, nagle się okazało, że matematyka, chemia i wiele innych przedmiotów musi nam wrócić do głowy. Ale to dzieci poniosły największe konsekwencje - podkreślił w niedzielę (31 maja) na antenie Radia Zet Mikołaj Pawlak.

Przypomnijmy, szkoły zamknięto 16 marca w związku z pandemią koronawirusa. Zdaniem Rzecznika Praw Dziecka uczniowie nie wrócą do szkół w tym roku szkolnym.

Rzecznik praw dziecka apelował do nauczycieli: - Na radach pedagogicznych do tych arytmetycznych wyników, które wychodzą z ocen jednostkowych, sprawdzianów, klasówek, odpytań, po prostu zróbmy plus jeden.

Proszę o to, aby oceny dla wszystkich uczniów w Polsce były plus jeden od rzecznika praw dziecka i od was drodzy nauczyciele.

- Żeby we wrześniu, gdy rozpoczniemy nowy rok, wszyscy mogli zacząć z czystą kartą i z dobrymi humorami, żeby ten trudny okres trzech ostatnich miesięcy nie był podstawą do tego, żeby któryś uczeń miał problemy z promocją - argumentował Mikołaj Pawlak na antenie Radia Zet.

Wideo: Smaki Kujaw i Pomorza sezon 2 odcinek 14

Wideo

Materiał oryginalny: Koronaszkoła, koronalekcje. Rzecznik praw dziecka apeluje do nauczycieli o podnoszenie ocen wszystkim uczniom - Gazeta Pomorska

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie