Korona Królów - internauci wyśmiewają, prezes TVP chwali [ZOBACZ MEMY]

mik, wirtualnemedia.pl
Fot. Źródło: Facebook (fot. materiały TVP)
Internauci nie pozostawiają suchej nitki na produkcji TVP pt. "Korona Królów". Widzowie wytykają twórcom serialu błędy merytoryczne, luki scenariuszowe i fabularne, drewniane dialogi, ubogą scenografię, a nawet źle obsadzone role.

W sieci co rusz pojawiają się prześmiewcze memy (kilka z nich prezentujemy w galerii artykułu). Scenarzystom m.in. zarzucono m.in. umieszczenie w pierwszej scenie pilota modlitwy „Zdrowaś Maryjo”, która powstała dopiero 200 lat później.

zobacz również:

Od 1 stycznia TVP emituje nowy serial - "Korona Królów", który opowiada o panowaniu Kazimierza Wielkiego. Telenowelę historyczną można oglądać na antenie TVP 1 o godzinie 18.30.  Produkcja spotkała się z mieszanymi recenzjami. W internecie pojawiło się sporo memów...Oto krótki przegląd niektórych.

Korona Królów - memy. Internauci na wesoło o nowym serialu T...

Z krytyką nie zgadza się prezes TVP, Jacek Kurski, który odpiera zarzuty pod adresem serialu. - Ta krytyka jest absurdalna. Sugerowanie przez krytyków zrobienia z telenoweli pracy naukowe to nic innego jak propozycja zabicia serialu na dzień dobry. Trzeba się zdecydować: albo telenowelowo opowiadamy o historii, albo robimy z historii Polski elaborat naukowy. Nie da się odtworzyć wszystkich detali i szczegółów, żeby nie zamęczyć widza. Telenowela musi odwoływać się do pewnych uproszczeń, ponieważ historia jest bardzo skomplikowana i wierność szczegółom może wywoływać niezrozumienie. Te uproszczenia są świadome i zaplanowane - wyjaśnia prezes TVP.

Widownia na poziomie 4 milionów

„Korona królów” opowiada o kulisach władzy Kazimierza Wielkiego (w tej roli Mateusz Król), króla Polski w latach 1333-1370, ostatniego władcy z dynastii Piastów. Opiekę literacką nad „Koroną królów” sprawuje Ilona Łepkowska. Reżyserią zajmuje się Wojciech Pacyna, a operatorem jest Krzysztof Pakulski. Dwa pilotowe odcinki TVP1 wyemitowała 1 stycznia br. o godz. 18.30 i 19.00. W kolejne dni - od poniedziałku do czwartku - widzowie Jedynki będą oglądać „Koronę królów” o 18.30.
>> Najnowsze i najciekawsze informacje z Bydgoszczy i regionu: www.expressbydgoski.pl
Z danych udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez nadawcę wynika, że ich średnia oglądalność wyniosła 4,16 mln widzów. Pierwszy z nich miał 4,19 mln oglądających, a drugi - 4,15 mln osób. W szczytowych momentach widownia sięgała około 4,40 mln osób (końcówka 1 i 2 odcinka).

„Korona królów” jest początkiem pewnej epoki w telewizji publicznej, na którą ludzie czekali. Mam ambicję zapoczątkowania cyklu, który będzie kontynuowany przez pokolenia i opowie historię Polski - mówi Jacek Kurski

Z oglądalności "Korony Królów" zadowolony jest Jacek Kurski, prezes TVP. - Jestem bardzo zadowolony z oglądalności „Korony królów” - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej. - Spodziewałem się wyników zbliżonych do „Klanu”, a są prawie dwa razy wyższe. Co prawda oglądalność spada, ale wygląda na to, że widownia się stabilizuje. Od dwudziestego odcinka telenowela robi się fascynująca: akcja się dociera, tempo będzie szybsze. Pierwsze odcinki ekspozycyjne były trudniejsze ze względu na zarysowanie akcji - opisuje Kurski. - Wyniki „Korony królów” świadczą o tym, co podejrzewałem od dawna - u widzów jest głód polskich opowieści, polskich bohaterów, polskiej historii i narracji. Po latach emisji tureckich i niemieckich seriali historycznych takich jak „Nasze matki, nasi ojcowie” zaczynamy wypełniać lukę. Wielu widzów z tej telenoweli dowie się, że był taki król jak Kazimierz Wielki, który odbudowywał Polskę - dodaje Kurski. - „Korona królów” jest początkiem pewnej epoki w telewizji publicznej, na którą ludzie czekali - odpowiada Kurski. - Mam ambicję zapoczątkowania cyklu, który będzie kontynuowany przez pokolenia i opowie historię Polski - przez Jagiellonów, królów elekcyjnych Wazów, aż do rozbiorów.

niesamowite znalezisko bydgoskich archeologów:

We wtorek, późnym wieczorem archeolodzy pracujący w bydgoskiej Katedrze pw. św. Marcina i Mikołaja zakończyli wydobywanie i zabezpieczanie skarbu pochodzącego z połowy XVII wieku. Prace archeologiczne w Katedrze Bydgoskiej prowadzone są od wielu lat, ale najcenniejsze obiekty zostały odnalezione dopiero wczoraj. - Tuż pod posadzką, nad jedną z krypt znaleźliśmy we wtorek skarb - informuje nas Robert Grochowski, archeolog prowadzący badania w świątyni. - Pochodzi on z połowy XVII wieku. W jego skład wchodzi 700 przedmiotów, złotych monet. Najmłodsza z nich została wybita w 1652 roku.Robert Grochowski przypuszcza, że zbiór zdeponowano po 1652 roku, prawdopodobnie w okresie Potopu Szwedzkiego. - To najcenniejszy skarb odnaleziony w Bydgoszczy - podkreśla Robert Grochowski. - Oprócz niego odnaleźliśmy jeszcze bardzo ciekawe krypty.Znajdują się w nich niezbadane do tej pory pochówki, szczątki są w trumnach drewnianych i jednej ołowianej.Wszystko co zostało wczoraj wydobyte zostania dokładnie opisane i skatalogowane. Skarb prawdopodobnie zostanie przekazany muzeum. Do tematu wrócimy.Wkrótce 26. Finał WOŚP (źródło: TVN Meteo/x-news):

Znaleziono najcenniejszy skarb w historii Bydgoszczy - kilka...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Korona Królów - internauci wyśmiewają, prezes TVP chwali [ZOBACZ MEMY] - Express Bydgoski

Wróć na i.pl Portal i.pl