Korona Kielce

1

Resovia Rzeszów

0

• Gospodarze przez większość meczu byli stroną przeważającą i zasłużenie zgarnęli trzy punkty, choć przez długi czas razili nieskutecznością. Znakomitą sytuację zmarnował między innymi Wiktor Długosz, który z kilku metrów nie trafił na pustą bramkę. W 67. minucie zmienił go Maciej Firlej i to jego strzał dobił po chwili Emile Thiakane, dając Koronie trzy punkty. Tym samym drużyna Macieja Bartoszka odniosła drugie zwycięstwo z rzędu i przesunęła się w górę tabeli. Resovii zmiana na stanowisku trenera nie pomogła. Beniaminek ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. To już wszystko na dziś, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacji LIVE z Fortuna 1 Ligi!

• Koniec meczu! Korona Kielce wygrywa z Resovią 1:0!

• Mogło być 2:0! Tzimopoulos świetnie dośrodkował do Firleja, ten oddał strzał głową, ale znakomicie broni Zapytowski!

• Trzy minuty doliczył do drugiej połowy arbiter.

• W końcówce to Korona utrzymuje się przy piłce na połowie rywali. Gospodarze krótko rozegrali rzut rożny, starają się ukraść jak najwięcej czasu.

• Starcie w polu karnym Korony, faulowany był Grzelak.

• Uderzenie Thiakane, piłka przeszła jednak nad poprzeczką.

• Teraz to Resovia stara się odpowiedzieć. Gospodarze wybijają jednak piłkę z własnego pola karnego.

• Krótkie rozegranie rzutu wolnego przez Koronę, piłka wycofana do Kiełba, ale strzał kapitana gospodarzy został zablokowany.

• Ostatnia zmiana w drużynie Resovii. W miejsce Michała Kuczałka wchodzi Adrian Dziubiński.

• Przemysław Brychlik upomniany przez arbitra żółtą kartką.

• Dogranie z lewej strony w pole karne Korony. Zawodnik Resovii nie zdołał oddać strzału, od bramki zacznie Kozioł.

• Rafał Grzelak faulował rywala z prawej strony boiska i zarobił żółtą kartkę.

• Dobry strzał Jacka Podgórskiego. Czujny był jednak Zapytowski i zbił piłkę do boku.

• Firlej próbował strzału z linii pola karnego, lecz został zablokowany.

• Zbyt mocne było dośrodkowanie Szymusika. Kiełb nie miał szans na dojście do piłki.

• Maciej Firlej dopiero co wszedł na boisko, a już znacznie przyczynił się do zdobycia gola! To on ładnie obrócił się z piłką w polu karnym i oddał strzał na bramkę, Marceli Zapytowski odbił piłkę przed siebie, a Emile Thiakane skorzystał z okazji i nie pomylił się przy dobitce!

• GOOOOOOOOOOOOL DLA KORONY! EMILE THIAKANE!

• Nie ma też Wiktora Długosza. Wszedł Maciej Firlej.

• Podwójna zmiana także w zespole Korony. Schodzi Zvonimir Petrović, za niego Paweł Łysiak.

• Thiakane faulowany w środku pola. Będzie okazja na dośrodkowanie.

• Nie ma też już Radosława Adamskiego. Na murawie zameldował się Szymon Feret.

• Podwójna zmiana w zespole Resovii. Schodzi Cezary Demianiuk, zastępuje go Karol Twardowski.

• Jakub Persak z żółtą kartką za utrudnianie wznowienia gry.

• Odpowiedziała Resovia, lecz Kozioł dalekim wyjściem zażegnał niebezpieczeństwo.

• Korona miała rzut rożny, Zapytowski dobrze wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu.

• Dośrodkowanie Podgórskiego z prawej strony boiska, z ostrego kąta uderzał Thiakane, ale trafił tylko w boczną siatkę.

• Teraz Grzelak uderzył przewrotką, lecz i ta próba nie leciała nawet w bramkę.

• Od początku drugiej połowy dominują nad rywalami gospodarze. Wciąż rażą jednak nieskutecznością.

• Po raz drugi znakomitą szansę w tym meczu marnuje Wiktor Długosz! Miał przed sobą praktycznie pustą bramkę, a uderzył nad poprzeczką!

• Mamy sporą kontrowersję! Korona reklamuje zagranie Zapytowskiego ręką tuż przed polem karnym, ale milczy gwizdek arbitra!

• Druga zmiana w zespole Resovii. Schodzi Maksymilian Hebel, zastępuje go Grzegorz Płatek.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Korony, od bramki zacznie jednak Marek Kozioł.

• Groźnie pod bramką Korony! Dośrodkowanie z prawej strony na głowę Brychlika, ale ten uderzył obok słupka i tylko złapał się za głowę.

• Akcja Thiakane prawą stroną zakończona strzałem, ale prosto w ręce dobrze ustawionego Zapytowskiego.

• W przerwie doszło do zmiany w zespole gości. W szatni został Dawid Rogalski, zastąpił go Przemysław Brychlik.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

• Od początku spotkania Korona dyktuje warunki gry, ale goście także potrafili się odgryźć - mieli jedną świetną okazję jeszcze w pierwszym kwadransie. Mimo to kielczanie mogą sobie pluć w brodę, że na przerwę schodzą przy bezbramkowym remisie. Dwie znakomite sytuacje mieli Jacek Kiełb i Wiktor Długosz. Pierwszy nie trafił w bramkę z kilku metrów, drugi posłał piłkę obok słupka w sytuacji sam na sam z Zapytowskim. Czy w drugiej połowie gospodarze będą skuteczniejsi? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy! W Kielcach na razie bez goli.

• Ofensywna akcja Demianiuka, jego dośrodkowanie z prawej strony było jednak niecelne.

• Żółtą kartkę za faul na rywalu zarobił Rafał Mikulec.

• Jeszcze jedna niewykorzystana setka! Fatalny błąd stopera Resovii przed własną bramką sprawił, że sam na sam z Zapytowskim wyszedł Wiktor Długosz. Uderzył obok słupka!

• To powinien być gol! Kornel Kordas świetnie dośrodkował z lewej strony do będącego przed bramką Kiełba, ten spudłował jednak z kilku metrów!

• Korona wciąż w ataku. Podgórski był jednak faulowany, goście mają okazję, aby złapać nieco oddechu.

• Teraz szczęścia próbował Zvonimir Petrović, lecz został zablokowany.

• Kiełb zdecydował się jednak na bezpośrednie uderzenie, ale posłał piłkę wysoko nad bramką.

• Teraz to Thiakane był faulowany na 25. metrze. Będzie okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Zakotłowało się w polu karnym goście, ale przerwał grę arbiter. Faulował jeden z piłkarzy Korony.

• Korona spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola. Resovia cofnięta, czeka na rywali.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony główkował Jacek Kiełb, ale Zapytowski nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

• Uderzał Bartłomiej Wasiluk, lecz posłał piłkę obok słupka.

• W ostatnich minutach inicjatywę mają rzeszowianie. Teraz domagali się odgwizdania faulu w okolicach pola karnego, lecz milczy gwizdek arbitra.

• Iwo Kaczmarski faulował rywala w środku pola i zarobił żółtą kartkę.

• Korona długo rozgrywała piłkę, w końcu strzał oddał Thiakane, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Koleje dośrodkowanie w pole karne Korony, lecz zawodnik gości faulował w ofensywie.

• Teraz Resovia mogła prowadzić! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował jeden z piłkarzy z Rzeszowa, a piłka przeszła tuż obok słupka!

• Korona stanęła przed szansą na gola, ale świetnie broni Zapytowski!

• Po uderzeniu z rzutu wolnego piłka trafiła w mur. Dobitkę pewnie broni Marek Kozioł.

• Demianiuk faulowany niedaleko pola karnego. Będzie dobra okazja dla gości z rzutu wolnego.

• Na razie Korona ma przewagę i częściej utrzymuje się przy piłce. Teraz zagranie było jednak za mocne i Zapytowski rozpocznie grę z piątego metra.

• Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Resovii. Pewnie łapie piłkę Zapytowski.

• Od środka zaczęła to spotkanie Korona. Gospodarze w żółto-czerwonych strojach, Resovia na biało.

• Zaczynamy!

• Tak prezentują się statystyki obu drużyn:

• Jako, że oba kluby przez wiele lat rywalizowały na zupełnie różnych poziomach rozgrywkowych, to nie miały jeszcze okazji, aby się ze sobą zmierzyć.

• Resovia to z kolei tegoroczny beniaminek, który w Fortuna 1 Lidze nie radzi sobie najlepiej. W trzynastu meczach ekipa z Podkarpacia zgromadziła tylko osiem punktów, za co posadą zapłacił Szymon Grabowski. Dziś na ławce rezerwowych Resovii w roli szkoleniowca zadebiutuje Radosław Mroczkowski.

• Dla Korony Kielce sukcesem jest już sam fakt przystąpienie do rozgrywek, bo po spadku z PKO Ekstraklasy przyszłość klubu stanęła pod znakiem zapytania. Drużyna Macieja Bartoszka w tym sezonie gra w kratkę i udane mecze przeplata zdecydowanie mniej dobrymi. Doskonale widać to po ostatnich ośmiu spotkaniach, które kończyły się na przemian zwycięstwami i porażkami Korony. Gdyby seria miała wciąż trwać, dziś drużynę czekałaby przegrana.

• Tak wygląda podstawowa jedenastka oraz ławka rezerwowych Resovii:

• Oto wyjściowy skład i ławka rezerwowych Korony:

• Czas na kolejny mecz Fortuna 1 Ligi! W Kielcach spadkowicz z Ekstraklasy, miejscowa Korona, podejmie beniaminka - Resovię Rzeszów. Pierwszy gwizdek arbitra już o 18:00. Serdecznie zapraszamy!