PKO Ekstraklasa. Mecz Korona Kielce - Cracovia ONLINE. Pasy...

PKO Ekstraklasa. Mecz Korona Kielce - Cracovia ONLINE. Pasy mogą doskoczyć do czołówki. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 19. kolejka
2023-02-06 19:00

Korona Kielce

2

Cracovia

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Za tydzień Korona Kielce pojedzie do Wrocławia na mecz ze Śląskiem, natomiast Cracovia przy Łazienkowskiej podejmie Legię Warszawa.

• Oceny piłkarzy po meczu Korona Kielce - Cracovia (w skali 1-6):

• Marcel Zapytowski - 3
    • Dominick Zator - 3
    • Piotr Malarczyk - 4
    • Marius Briceag - 3
    • Jacek Podgórski - 3, (Marcos Godinho - bez oceny)
    • Jakub Łukowski - 4, (Jacek Kiełb - bez oceny)
    • Nono - 2
    • Ronaldo Deacona - 3, (Dalibor Takac - 2)
    • Adam Deja - 3, (Marcin Szpakowski - 3)
    • Miłosz Trojak - 3
    • Jewgienij Szykawka - 3, (Bartosz Śpiączka - 3)

Cracovia

• Karol Niemczycki - 4
    • Cornel Rapa - 3, (Otar Kakabadze - 2)
    • Jakub Jugas - 3
    • David Jablonsky - 2, (Jakub Myszor - bez oceny)
    • Virgil Ghita - 3
    • Paweł Jaroszyński - 2, (Patryk Makuch - 3)
    • Jani Atanasov - 3, (Takuto Oshima - 2)
    • Karol Knap - 4
    • Jewhen Konoplianka - 2
    • Michał Rakoczy - 3, (Mateusz Bochnak - bez oceny)
    • Benjamin Kallman - 2
  • Korona Kielce dzięki temu zwycięstwu wyszła z ostatniego miejsca w tabeli i wyprzedziła Miedź Legnicę. Jednak do bezpiecznego miejsca wciąż brakuje kilku punktów.

• Koniec meczu w Kielcach! Korona odnosi bardzo ważne zwycięstwo nad Cracovią 2:1!

• Kolejna znakomita szansa dla Korony Kielce, ale fantastycznie interweniował Karol Niemczycki!

• Kolejna żółta kartka w tym meczu, a ukarany nią Marius Briceag.

• Marcel Zapytowski ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej osiem minut.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Jacek Kiełb zmienił Jakuba Łukowskiego.

• Ostatnia zmiana w Cracovii. Mateusz Bochnak zmienił Michała Rakoczego.

• Zakotłowało się w polu karnym Cracovii po rzucie rożnym, ale ostatecznie bramkarz gości nie miał okazji na interwencję.

• W drużynie Cracovii Jakub Myszor zmienił Davida Jablonskyego.

• David Jablonsky ukarany żółtą kartą za faul na własnej połowie.

• Zmiana w Koronie Kielce. Marcus Godinho zmienił Jacka Podgórskiego.

• Kolejna ofensywna akcja Korony, Jakub Łukowski oddał strzał z okolic pola karnego, ale futbolówka nie znalazła drogi do bramki gości!

• Paweł Jaroszyński ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

• Bramkarz Korony wraca do sprawności, wznawiamy grę.

• Marcel Zapytowski chyba delikatnie ucierpiał po interwencji we własnym polu karnym.

• Natomiast Bartosz Śpiączka pojawił się w miejsce Jewgienija Szykawki.

• Dwie zmiany w Koronie Kielce. Dalibor Takac zmienił Ronaldo Deaconu

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Karol Knap pewnym strzałem daje kontakt swojej drużynie!

• Miłosz Trojak ukarany żółtą kartką za zagranie ręką we własnym polu karnym.

• Rzut karny dla Cracovii po zagraniu ręką Miłosza Trojaka!

• Zagranie ręką jednego z graczy Korony we własnym polu karnym i prawdopodobnie za chwilę arbiter podyktuje rzut karny dla "Pasów"!

• Natomiast Otar Kakabadze pojawił się w miejsce Cornela Rapy.

• Dwie zmiany w Cracovii. Patryk Makuch zmienił Jewhena Konopliankę

• Obraz gry nie ulega zmianie, to wciąż Korona Kielce wciąż atakuje, a Cracovia nie ma pomysłu jak przeciwstawić się rywalom.

• Próba szybkiego kontrataku gospodarzy, ale podanie do Jacka Podgórskiego okazało się niedokładne.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Jakub Łukowski podwyższa na 2:0!!!

• Rzut karnym dla Korony Kielce po bezmyślnym faulu Jewhena Konoplianki!

• Takuto Oshima ukarany żółtą kartą za nierozważny faul w środku pola.

• Karol Knap z rzutu wolnego uderzył bardzo niecelnie.

• Cracovia wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego gospodarzy.

• Cornel Rapa dośrodkował w pole karne Korony, gracze gości sygnalizowali zagranie ręką, ale arbiter puścił grę.

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

• Zmiana także w Koronie Kielce. Marcin Szpakowski pojawił się w miejsce Adama Deji.

• W przerwie meczu zmiana w Cracovii. Takuto Oshima zmienił Janiego Atanasova.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Suzuki Arena. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy Korona Kielce prowadzi z Cracovią 1:0.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Karol Knap ograł przeciwnika, wpadł w pole karne Korony, ale w ostatniej chwili jego uderzenie zostało zablokowane!

• Dośrodkowanie Jewhena Konoplianki bez zagrożenia.

• Paweł Jaroszyński popędził skrzydłem, dośrodkował w pole karne Korony, ale tam żaden z jego partnerów nie zdołał oddać celnego strzału.

• Korona Kielce całkowicie neutralizuje wszystkie atuty rywali. Cracovia nie wie jak przeciwstawić się dzisiaj gospodarzom.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło wprost na głowę Piotra Malarczyka, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Piotr Malarczyk otwiera wynik na Suzuki Arena!!!

• Michał Rakoczy dostał piłkę przed polem karnym Korony i oddał mocny strzał, który jednak powędrował obok bramki gospodarzy.

• Nono został ukarany żółtą kartką za nierozważny atak na obrońcy Cracovii.

• Kolejna akcja gospodarzy, ale teraz bez zagrożenia w polu karnym "Pasów".

• W odpowiedzi dośrodkowanie w pole karne Korony trafiło wprost do Virgila Ghity, a ten minimalnie się pomylił!

• Teraz potężny strzał oddał Jacek Kiełb, ale ponownie świetną interwencją popisał się Karol Niemczycki ratując swój zespół przed stratą bramki!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Cracovii bez zagrożenia.

• Strzał Ronaldo Deaconu świetnie wybronił Karol Niemczycki!

• Korona wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego Cracovii. Będzie okazja na zdobycie bramki.

• Gospodarze wciąż nacierają, jednak niewiele z tego wynika. Korona gra dobrze, ale do wysokości pola karnego rywali, potem tworzą się problemy.

• Korona Kielce wciąż utrzymuje się przy piłce. Na razie goście mają problemy z wyjściem z własnej połowy.

• Po wykonaniu rzutu rożnego piłka trafiła do Miłosza Trojaka, a ten posłał potężny, ale niecelny strzał.

• Kolejna wrzutka w pole karne Cracovii i gospodarze wywalczyli rzut rożny.

• Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Cracovii, ale bez zagrożenia.

• Korona utrzymuje się przy piłce. Gospodarze od początku chcą ruszyć na rywala.

• Rozpoczynamy starcie w Kielcach!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie Suzuki Arena. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację!

• Natomiast oto zestawienie Cracovii:

• Tak prezentuje się skład Korony Kielce na dzisiejsze spotkanie:

• W letnim starciu obu drużyn Cracovia wygrała u siebie z Koroną Kielce 2:0 po samobójczym trafieniu Grzegorza Szymulika i bramce Mathiasa Rasmussena. Wtedy goście byli pełni nadziei co do rozpoczynającego się sezonu, grali widowiskowo i mieli większe ambicje na zawojowanie PKO Ekstraklasy.

• Natomiast Cracovia spisuje się znacznie lepiej. "Pasy" są na szóstym miejscu w lidze i mają pięć punktów straty do podium. W zeszły poniedziałek Cracovia wygrała na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze 2:0. Dzisiaj "Pasy" również są faworytem pojedynku, ale wyjazdowe spotkanie może przysporzyć więcej problemów.

• Korona Kielce dobrze rozpoczęła sezon ligowy, ale obecnie jej wyniki są fatalne. "Złocisto-krwiści" zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli i mają już siedem punktów straty do bezpiecznej strefy. Ostatnie ligowe zwycięstwo Korona zanotowała pod koniec sierpnia i to było jedno z zaledwie trzech zwycięstw w tym sezonie.

• Witamy serdecznie! W ostatnim meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy Korona Kielce na Suzuki Arena zmierzy się z Cracovią. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Gol24

©Andrzej Banaś

PKO Ekstraklasa. Mecz Korona - Cracovia ONLINE. 19. kolejkę, tak jak tę przed tygodniem, zamkniemy meczem z udziałem Cracovii. Pasy mają ochotę na drugie zwycięstwo w rundzie rewanżowej, które pozwoli wskoczyć na czwartą pozycję. Korona gra o życie i trzy punkty byłyby bardzo pomocne w kwestii utrzymania. Podopieczni Kamila Kuzery bowiem zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Gdzie oglądać mecz Korona - Cracovia na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 19:00.

Korona - Cracovia ONLINE

Zdecydowanie lepszy start w rundzie rewanżowej zaliczyła Cracovia. Przed tygodniem podopieczni Jacka Zielińskiego byli lepsi od Górnika Zabrze, którego pokonali na własnym terenie 2:0. Górnik w poprzedni weekend miał trudne zadanie - grał na stadionie Legii i mimo trzybramkowego prowadzenia rywali potrafił zdobyć najpierw kontakt, a później drugą bramkę. Ostatecznie beniaminek przegrał 2:3, ale piłkarze z Kielc sprawili niemałe kłopoty potentatowi.

- Wiemy jakie popełniliśmy błędy, ale też jakie mamy atuty. Nie może być bojaźni. Musimy brać sprawy w swoje ręce od początku meczu. Cały tydzień poświęciliśmy na to, aby ta drużyna stawiała własne warunki. Wiem, ze jesteśmy gotowi na mega intensywne granie - mówił na konferencji przedmeczowej trener Korony Kamil Kuzera.

Szkoleniowiec dodał, że mecz z Legią był dla jego drużyny silnym bodźcem do dalszej pracy, jednak dla Korony najważniejsze jest wygrywanie. - Zdajemy sobie z tego sprawę, ze każdy nasz mecz jest małym finałem - skwitował trener.

Cracovia natomiast wyrasta w tej konfrontacji na faworyta. W pierwszym spotkaniu, w Krakowie, padł wynik 2:0 dla Pasów. Żadnego ze strzelców bramek z tamtego meczu dziś w Kielcach nie zobaczymy. Grzegorz Szymusik, który zaliczył samobójcze trafienie zimą odszedł do pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice, a Mathias Hebo Rasmussen, który ustalił wynik meczu jest kontuzjowany i najpewniej nie zobaczymy go już w tym sezonie.

Rozjemcą w meczu Korona Kielce - Cracovia będzie 40-letni arbiter Krzysztof Jakubik z Siedlec. Systemem VAR zaopiekują się Piotr Lasyk i Krzysztof Myrmus.

Przewidywalne składy na mecz Korona - Cracovia:
Korona: Marcel Zapytowski - Dominick Zator, Miłosz Trojak, Kyrylo Petrov, Marius Briceag - Adam Deja, Jakub Łukowski, Ronaldo Deaconu, Nono, Jacek Podgórski - Yevgeniy Shikavka.
Cracovia: Karol Niemczycki - Jakub Jugas, David Jablonsky, Virgil Ghita - Cornel Rapa, Karol Knap, Jani Atanasov, Michal Siplak, Michał Rakoczy - Patryk Makuch, Benjamin Kallman.

Nie zagrają w meczu Korona - Cracovia:
Korona: Bartosz Kwiecień, Dawid Więckowski (kontuzje).
Cracovia: Kamil Pestka, Mathias Hebo Rasmussen (kontuzje).

Mecz Korona - Cracovia TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w Canal+ Sport oraz w Canal+ Sport 3. Mecz dostępny również w Internecie w Canal+ Online i Polsat Box Go. Mecz skomentuje duet Żelisław Żeżyński - Michał Trela. Pierwszy gwizdek o godz. 19:00. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:30 – zapraszamy!