Konwencja Andrzeja Dudy w Warszawie. "Największe takie wydarzenie od 1989 roku" [RELACJA]

Kacper Rogacin
Kacper Rogacin

Wideo

Zobacz galerię (9 zdjęć)
Największa konwencja wyborcza po 1989 roku - tak sobotnie wydarzenie z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy zapowiadali od dawna jego sztabowcy. Konwencja rozpoczęła się po godzinie 12 w warszawskiej hali Expo. - Andrzej Duda to kandydat marzeń! - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

- Przy boku prezydenta Lecha Kaczyńskiego uczyłem się, co to znaczy służyć Rzeczypospolitej. Dziękuję wam, że dzięki waszemu wsparci i waszym głosom mogłem współuczestniczyć w prowadzeniu polskich spraw - tak swoje wystąpienie w sobotę zaczął prezydent Andrzej Duda. Na początku podkreślił, jak ważne w jego kadencji były spotkania z Polakami.

- Najważniejszym celem mojej prezydentury jest to, żeby podniósł się poziom życia Polaków, żeby Polakom żyło się lepiej, nie tylko w znaczeniu czysto materialnym, lecz także w znaczeniu bezpieczeństwa. Minęło pięć lat. Długie pięć lat, a wydaje się, jakby to minęło w oka mgnieniu. Tyle przez te pięć lat się wydarzyło. Urodziły się nowe dzieci, które - jak się śmieję - nie pamiętają innej Polski, niż ta, w której prezydentem jest Andrzej Duda - mówił.

Prezydent stwierdził, że Polsce do doskonałości jest jeszcze daleko.

- Czeka nas jeszcze droga, którą musimy przejść. Nie wszystkie pozytywne zmiany udało nam się wprowadzić. Ja po to też spotykam się z moim rodakami. To nie jest tak, że oni nas cały czas tylko chwalą. Mamy cele, które chcemy i musimy osiągnąć. Już weszliśmy na ścieżkę, która zmierza do realizacji tych planów - powiedział Andrzej Duda. Zapowiedział, że będzie w dalszym ciągu podróżował po Polsce.

- Ja w taki sposób rozumiem prezydenturę, prezydent powinien spotykać się ze swoimi rodakami, a ludzie powinni rozmawiać ze swoim prezydentem. Dziękuję, że pomagacie mi to robić - stwierdził.

- Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. W Polsce jest wiele podziałów. Są spory, które czasami przenoszą się do domów, rodzin, przejawiają się przy rodzinnych spotkaniach. Proszę was, jest konieczne to, abyśmy starali się prowadzić politykę w taki sposób, by każdy czuł się w tej polityce szanowany. Spór polityczny jest bardzo ważną i normalną kwestią. Ale kochani, przecież wszyscy stajemy i śpiewamy: "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy". "My"! Nie "ja". "My"! - dodał Andrzej Duda.

- Do zobaczenia na trasie i przy urnach! - zakończył.

Konwencja Andrzeja Dudy - relacja

Konwencja w Warszawie to oficjalna inauguracja kampanii wyborczej Andrzeja Dudy, choć politycy opozycji przypominają, że głowa państwa od tygodni jeździła po Polsce, spotykając się z mieszkańcami i prowadząc "prekampanię". Tak czy siak, właściwa kampania ruszy po sobotniej konwencji. A ta była zapowiadana od dłuższego czasu jako wydarzenie, jakiego w XXI wieku w polskiej polityce jeszcze nie było.

– Mają być nie widziane dotąd na takim wydarzeniu tłumy zwolenników, co ma obrazować strategiczny zamysł kampanii, że za prezydentem stoją ludzie – mówił jeden ze sztabowców Dudy, cytowany przez portal 300polityka.pl.

Właściwie od godzin porannych przed halą Expo w Warszawie zaczęły gromadzić się tłumy zwolenników Andrzeja Dudy, czekające na wpuszczenie do budynku. Przed wejściem do hali pojawiło się też kilka osób, które wznosiły okrzyk "republika Banasiowa". Tymczasem w środku, w oczekiwaniu na pojawienie się prezydenta, tysiące - według organizatorów - osób skandowały głośno "Andrzej Duda".

W pierwszym rzędzie widowni miejsce zajęły żona i córka urzędującego prezydenta - Agata Kornhauser-Duda i Kinga Duda. Zanim Andrzej Duda pojawił się na sali, zgromadzeni powitali owacją na stojąco premiera Mateusza Morawieckiego oraz byłą premier Beatę Szydło. Po nich na salę, w towarzystwie ochroniarzy, wkroczył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Trwa głosowanie...

Czy prezydent Andrzej Duda uzyska reelekcję?

W otoczeniu Morawieckiego, Szydło i Kaczyńskiego stanęli też minister Mariusz Błaszczak, Ryszard Terlecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek i Stanisław Karczewski. Po odśpiewaniu hymnu Polski konwencja oficjalnie się rozpoczęła. Jako pierwszy głos zabrał Jarosław Kaczyński.

Kaczyński: Duda nie jest karierowiczem

- Mam zaszczyt przedstawić decyzję Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości w sprawie, która jest dziś najważniejsza dla Zjednoczonej Prawicy i Polski. Chodzi o sprawę poparcia dla kandydata na prezydenta. Otóż Rada Polityczna jednomyślnie, przez aklamację poparła kandydaturę Andrzeja Dudy - powiedział prezes PiS. "Dziękujemy!" - skandowali zgromadzeni na sali Expo.

- Nikt z nas nie miał wątpliwości, jaki będzie wybór w tej sprawie. Rzecz była oczywista. Moim zadaniem jest krótkie przestawienie tych decyzji i ich uzasadnienia. W wielkim uproszczeniu można powiedzieć, że są trzy przesłanki. Pierwsza odnosi się do drogi pana prezydenta Dudy do prezydentury, do momentu, kiedy w 2015 roku, wysunięty przez naszą partię, został prezydentem. Druga przesłanka odnosi się do sposobu wypełniania tej najważniejszej w Polsce funkcji, w niezwykle ważnym i trudnym czasie. I wreszcie przesłanka trzecia odnosi się do tego, co możemy przewidzieć, jeśli chodzi o przyszłą kadencję - dodał.

Jarosław Kaczyński stwierdził, że Andrzej Duda "z całą pewnością nie jest karierowiczem".

- Nie zabiegał o zaszczyty. Nie koncentrował się na swojej karierze. Szedł prostą drogą. Kiedy dorastał, był w harcerstwie, kończył studia, pracował na uczelni, podejmował inne prace, wcześnie się ożenił z obecną tutaj panią Agatą Dudą. Jego potencjał zauważyli inni i dzięki temu znalazł się w Kancelarii Prezydenta. Tam znakomicie współpracował ze śp. prezydentem Lechem Kaczyńskim - mówił były premier.

Kaczyński: Andrzej Duda nie był pierwszym kandydatem

- Przyszło mu przeżyć dramatyczny i bardzo trudny czas po smoleńskiej tragedii. W tych ciężkich tygodniach, kiedy jeszcze po części ekipa Lecha Kaczyńskiego urzędowała w Pałacu Prezydenckim, odmówił wydania dokumentów, które zaświadczałyby o śmierci śp. Lecha Kaczyńskiego w momencie, kiedy jeszcze nie odnaleziono jego ciała. Odmówił tym, którzy chcieli błyskawicznie przejąć władzę. To był dowód siły, odwagi, zdecydowania - dodał.

Następnie Kaczyński przypomniał karierę polityczną Andrzeja Dudy - w Sejmie i Parlamencie Europejskim.

- Andrzej Duda nie był pierwszym kandydatem na prezydenta. Ale kiedy porównaliśmy go z innymi, to było jasne, że jeśli spróbuje, jeśli zaryzykuje, to jest jedynym, który ma szansę. Chociaż wydawało się, że tych szans nie miał - powiedział.

- Przyszedł sukces. Przyszło to naprawdę niezwykłe zwycięstwo. I od razu walka. Nie było żadnego miodowego miesiąca. Przyszła walka z tymi, którzy bezczelnie łamali konstytucję i perfidnie wmawiali innym, że to my ją łamiemy. Prezydent jeszcze jako prezydent elekt ostrzegał przed tym. Ale go nie posłuchano. Sprzeciwił się wielkiemu frontowi, który sięgał także za granice naszego kraju. I wygrał. Wygrał, bo wiedział, że tak trzeba, wiedział, że zastawiono na nas pułapkę i ten plan trzeba sparaliżować. odegrał wielką rolę w operacji, która doprowadziła do sparaliżowania planu. Ale to nie było tak, że ta sprawa się skończyła i nastał pokój. Niestety nasi przeciwnicy nie pogodzili się z podwójnym zwycięstwem. Prowadzili różne przedsięwzięcia w Polsce i na zewnątrz. Były nawet próby swego rodzaju zamachów stanu, przeprowadzonych w sposób - mówiąc bardzo łagodnie - wysoce niesprawny. Ale przez cały czas ostoją obrony polskiej konstytucji był Andrzej Duda - mówił prezes PiS, na co publiczność zareagowała gromkimi oklaskami i okrzykami "Dziękujemy".

Zdaniem Kaczyńskiego, najtrudniejszym momentem kadencji Andrzeja Dudy była reforma sądownictwa. Prezes PiS stwierdził też, że jednymi z sukcesów prezydenta była poprawa stosunków ze Stanami Zjednoczonymi.

- Gdybyśmy mogli tylko marzyć o kandydacie na prezydenta, to miałby on takie cechy, jak Andrzej Duda. Ale nie musimy marzyć, bo mamy Andrzeja Dudę! Mamy kandydata marzeń, którego poparcie jest oczywiste. Zwyciężymy! - dodał.

Morawiecki: Andrzej Duda był iskrą

Po prezesie Prawa i Sprawiedliwości głos zabrał premier Mateusz Morawiecki.

- Często myślę sobie, jak wyglądałaby Polska, gdyby pięć lat temu w wyborach prezydenckich nie wygrał Andrzej Duda. I ciarki przechodzą mi po plecach. Przede wszystkim nie mielibyśmy tak wspaniałej pierwszej damy, która tak pięknie reprezentuje majestat Rzeczypospolitej. Nasza wspaniała pierwsza para obchodzi 25-lecie swojego wspaniałego pożycia małżeńskiego - powiedział szef Rady Ministrów, na co zgromadzeni na sali odśpiewali "Sto lat".

- Andrzej Duda był iskrą, która roznieciła patriotyczny ogień, doprowadziła do demokratyzacji życia społecznego. Andrzej Duda spowodował, że dzisiaj życie polskich rodzin jest zdecydowanie godniejsze. On doskonale wie, że przed nami jeszcze długa droga, że mamy ambitne cele. Ale on ma do tego siłę woli, odwagę, determinację. Z nim razem przebudujemy Polskę w szczęśliwe, dumne państwo - stwierdził Mateusz Morawiecki, po czym przypomniał programy, wprowadzone przez PiS.

Szef rządu stwierdził, że Andrzej Duda poszedł w ślady śp. Lecha Kaczyńskiego i realizuje jego program.

- Pan prezydent wykonuje testament polityczny Lecha Kaczyńskiego - powiedział.

Po wystąpieniu premiera, zaprezentowano spot, podsumowujący pierwszą kadencję prezydenta Andrzeja Dudy. Następnie przy mównicy stanęła była premier, obecna europoseł Beata Szydło.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 416

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
18 lutego, 9:52, darek:

Chyba z horroru ...

18 lutego, 12:31, monika:

od dudy, pisu, dzumy i kronowirusa ocal nas Panie....

Ale najbardiej od POlszewików i ruskich tolli...Panie

m
monika
18 lutego, 9:52, darek:

Chyba z horroru ...

od dudy, pisu, dzumy i kronowirusa ocal nas Panie....

z
z Mordow, powiat lomzynski
17 lutego, 17:11, Gość:

Oskarżony o okradanie PCK od dawna daje zarobić ludziom PiS-u i ich rodzinom, m.in. Stachowiak-Różeckiej, jej mężowi

Według prokuratury dolnośląskim PCK przez lata rządził przestępczy układ stworzony przez polityków PiS, którzy zamiast pomagać najuboższym, okradali ich. Zgromadzony materiał dowodowy zdaniem śledczych pokazuje, do kogo płynęły pieniądze, jak wspierano nimi kampanię PiS oraz firmę zatrudniającą na potęgę pisowskich działaczy.

17 lutego, 18:05, dekalog dudy:

10 PRZYKAZAN PISowskich katoli- 1- glosuje na PIS 2- kocham pedofilie i pedofilow w sutannach 3- moj odbyt zawsze gotowy na przyjecie swietojebliwego członka 4- komunie przyjmuje w dwoch postaciach, takze płynnej spermy 5- pije wódę i oczekuje na zbawienie w postaci 500 plus 6- kocham Hitlera bo on zabil naszych Zydow 7- Onanizuje sie w rytm katastrofy smolenskiej 8- nie mam innych bogow oprocz kasiory 9- poządam PISdę sasiada mego 10- zawistny jestem bo sasiad bogatszy i madrzejszy ode mnie. Amen.

17 lutego, 19:19, mona:

Corka Andersa która nawet poprawnie po polsku mówic nie potrafi przyjechała do Kraju zeby byc senatorem z Podlasia z PIS. Wielka mi tam ona bohaterka i jej sanacyjny, skrajnie prawicowy Tatuś.....Od 1939 do 1989 szkodząć Polsce mieli wieczne wakacje w Londynie za pieniadze CIA i Mosssadu. Na tym własnie polegał ten ich żałosny "rzad emigracyjny" czyli klika kilkunastu politycznych klerykalnych bankrutów której przez pewien czas udało sie nawet opłacać zbirów i mordercow w Kraju czyli tzw. Zolnierzy Wyklętych. Do nich należala tez Inka i jej kompan od łoża i kielicha którym niedawno tak hucznie w Gdansku oddawał hołd Duda i kler. My mozemy mieć jednak satysfakcję ze ani ona ani on nie dożyli tych czasów. W swoim czasie zostali słusznie osądzeni za swoje zbrodnie i od dawna te dwie reakcyjne żmije gniją sobie w glebie.

18 lutego, 8:47, Norbert:

Jakie marzenia taki kandydat....idealny dla elementu spod budki z piwem za 500 plus...

ja marze tylko zeby duda dal mi na piwo i na kondomy jak da to dalej bede na niego glosowal

d
darek

Chyba z horroru ...

N
Norbert
17 lutego, 17:11, Gość:

Oskarżony o okradanie PCK od dawna daje zarobić ludziom PiS-u i ich rodzinom, m.in. Stachowiak-Różeckiej, jej mężowi

Według prokuratury dolnośląskim PCK przez lata rządził przestępczy układ stworzony przez polityków PiS, którzy zamiast pomagać najuboższym, okradali ich. Zgromadzony materiał dowodowy zdaniem śledczych pokazuje, do kogo płynęły pieniądze, jak wspierano nimi kampanię PiS oraz firmę zatrudniającą na potęgę pisowskich działaczy.

17 lutego, 18:05, dekalog dudy:

10 PRZYKAZAN PISowskich katoli- 1- glosuje na PIS 2- kocham pedofilie i pedofilow w sutannach 3- moj odbyt zawsze gotowy na przyjecie swietojebliwego członka 4- komunie przyjmuje w dwoch postaciach, takze płynnej spermy 5- pije wódę i oczekuje na zbawienie w postaci 500 plus 6- kocham Hitlera bo on zabil naszych Zydow 7- Onanizuje sie w rytm katastrofy smolenskiej 8- nie mam innych bogow oprocz kasiory 9- poządam PISdę sasiada mego 10- zawistny jestem bo sasiad bogatszy i madrzejszy ode mnie. Amen.

17 lutego, 19:19, mona:

Corka Andersa która nawet poprawnie po polsku mówic nie potrafi przyjechała do Kraju zeby byc senatorem z Podlasia z PIS. Wielka mi tam ona bohaterka i jej sanacyjny, skrajnie prawicowy Tatuś.....Od 1939 do 1989 szkodząć Polsce mieli wieczne wakacje w Londynie za pieniadze CIA i Mosssadu. Na tym własnie polegał ten ich żałosny "rzad emigracyjny" czyli klika kilkunastu politycznych klerykalnych bankrutów której przez pewien czas udało sie nawet opłacać zbirów i mordercow w Kraju czyli tzw. Zolnierzy Wyklętych. Do nich należala tez Inka i jej kompan od łoża i kielicha którym niedawno tak hucznie w Gdansku oddawał hołd Duda i kler. My mozemy mieć jednak satysfakcję ze ani ona ani on nie dożyli tych czasów. W swoim czasie zostali słusznie osądzeni za swoje zbrodnie i od dawna te dwie reakcyjne żmije gniją sobie w glebie.

Jakie marzenia taki kandydat....idealny dla elementu spod budki z piwem za 500 plus...

m
mona
17 lutego, 17:11, Gość:

Oskarżony o okradanie PCK od dawna daje zarobić ludziom PiS-u i ich rodzinom, m.in. Stachowiak-Różeckiej, jej mężowi

Według prokuratury dolnośląskim PCK przez lata rządził przestępczy układ stworzony przez polityków PiS, którzy zamiast pomagać najuboższym, okradali ich. Zgromadzony materiał dowodowy zdaniem śledczych pokazuje, do kogo płynęły pieniądze, jak wspierano nimi kampanię PiS oraz firmę zatrudniającą na potęgę pisowskich działaczy.

17 lutego, 18:05, dekalog dudy:

10 PRZYKAZAN PISowskich katoli- 1- glosuje na PIS 2- kocham pedofilie i pedofilow w sutannach 3- moj odbyt zawsze gotowy na przyjecie swietojebliwego członka 4- komunie przyjmuje w dwoch postaciach, takze płynnej spermy 5- pije wódę i oczekuje na zbawienie w postaci 500 plus 6- kocham Hitlera bo on zabil naszych Zydow 7- Onanizuje sie w rytm katastrofy smolenskiej 8- nie mam innych bogow oprocz kasiory 9- poządam PISdę sasiada mego 10- zawistny jestem bo sasiad bogatszy i madrzejszy ode mnie. Amen.

Corka Andersa która nawet poprawnie po polsku mówic nie potrafi przyjechała do Kraju zeby byc senatorem z Podlasia z PIS. Wielka mi tam ona bohaterka i jej sanacyjny, skrajnie prawicowy Tatuś.....Od 1939 do 1989 szkodząć Polsce mieli wieczne wakacje w Londynie za pieniadze CIA i Mosssadu. Na tym własnie polegał ten ich żałosny "rzad emigracyjny" czyli klika kilkunastu politycznych klerykalnych bankrutów której przez pewien czas udało sie nawet opłacać zbirów i mordercow w Kraju czyli tzw. Zolnierzy Wyklętych. Do nich należala tez Inka i jej kompan od łoża i kielicha którym niedawno tak hucznie w Gdansku oddawał hołd Duda i kler. My mozemy mieć jednak satysfakcję ze ani ona ani on nie dożyli tych czasów. W swoim czasie zostali słusznie osądzeni za swoje zbrodnie i od dawna te dwie reakcyjne żmije gniją sobie w glebie.

y
y
17 lutego, 18:41, Komediopisarz:

Duda to taki słomiany miś na miarę marzeń PIS !

Bardzo popieram Pana Prezydenta Wałesę ze nie ubierajac sie w garnitur oraz wychodzac wczesniej z ceremonii pogrzebu faszystowskich zbirów Inki i jakiegos tam innego jej kompana do kielicha i mordowania ludzi pokazał dobitnie co sądzi o takich faszystowsko- klerykalnych spędach w gdanskich kościołach. Pan Prezydent słusznie zlekceważyl seans nienawiści w wykonaniu Dudu oraz abp. gdanskiego. Takie zbiry jak Inka słusznie dostały kare śmierci za bycie wrogami ludu i Polski w trudnych latach powojennych. W czasach kiedy cały Kraj potrzebował spokoju i twórczej pracy odbudowy te pro-sanacyjne, reakcyjne szakale strzelali do ludzi z ukrycia na zlecenie kliki politycznych bankrutów z Londynu- dlatego zasłuzyli w pełni na epitet " zołnierze wyklęci." Duda i jego polityczne zaplecze niebawem przekona sie co o nich tak naprawde sadzi Narod. Abp. gdanski tez niech nie liczy po swoich pro- pisowskich słowach na pobłażanie, niech ma pewnosc ze ludzie lepszego sortu jemu i innym tłustym purpuratom katolickim ich nie zapomną. Przyjdzie czas ze Kosciol mocno pożałuje swoje mieszanie sie do polityki do stronie faszyzmu, PIS i elementow wstecznych i anty- europejskich. Hierarchowie zobacza ze przy tym co nadejdzie to rzady Bieruta były dla nich jak wakacje. Te pasożyty pełzające w czarnych sukienkach i białych firanach pożałują ze sie kiedykolwiek urodziły.

K
Komediopisarz

Duda to taki słomiany miś na miarę marzeń PIS !

e
e
17 lutego, 08:08, Gość:

Takiego cyrku dawno nie było !!! Zwierzęta tańczyły jak król lew kazał !!

Pośmiewisko było przednie !! Publika jak w amoku szalała a następnie przed wyjazdem włóczyła się po Warszawie zdziwiona żdziwiona życiem stolicy !! Wycieczka się skończyła i cyrk się rozjechał !!!

Ci ludzie pytani na ulicy o proste sprawy związane z rządem zapominali języka w gębie !!! To sa wyborczy odpowiedzialni za Kraj !!

Na sali krzyczeli bo im kazali a przyjechali bo "wycieczka za darmo" i można zobaczyć swoich zbawicieli których na świat wydało "błogosławione łono " matki !!!

17 lutego, 13:01, Wyborca:

Precz z pisem i syfilisem bo kler to pisowskie swinie i pasożyty a duda to pisowskie szambo ktore cuchnie jak alfons burdelu pan Banaś i jego przydupniki z mafii jak jendraszewski i reszta tej czarnej zarazy

17 lutego, 13:36, Gość:

Znowu to wkleiłeś?

17 lutego, 16:22, pegaz:

Jezeli PIS wygra wybory prezydenckie, my musimy w zachodniej Polsce zrobic secesje. Nowa Polska Republika Zachodnia powinna oddzielic sie od ciemnogrodu/ biednego wschodu taka granica- wzdluz Wisly od jej ujscia az po Plock, potem na poludnie tak zeby postepowa, robotnicza Lodz zostala po naszej stronie, dalej wzdluz Warty- dajemy im Czestochowe zeby mogli tam miec ta ich Marychę, potem tak zeby Gorny Slask wraz z Zywcem pozostal po naszej stronie a Krakow po ich. Postepowa, zachodnia Warszawa bedzie nasza wolna enklawa odgrodzona murem od ciemnogrodu tak jak kiedys Berlin Zachodni. W ten sposob odgrodzimy sie od ogromnej wiekszosci tych obywateli ktorzy nienawidza Europy, konstytucji, oswiecenia i panstwa prawa. Na wschodzie niech sobie robią co chca w tej ich polskiej republice jakkolwiek oni sobie ja nazwą. Tak czy inaczej do UE nalezec nie beda i zadnej kasy z Brukseli juz nie dostaną.

17 lutego, 16:22, zygmunt:

Mam dość tego pisowskiego, katolickiego cyrku doprowadzajacego nasz biedny kraj na skraj wojny domowej. Jeszcze troche a milionom ludzi z duzych miast i z zachodniej Polski skończy sie cierpliwość. Europa juz pokazała ze nas wesprze podczas gdy Pis nie ma sojuszników bo Słowacja na pewno nie zgodzi sie na przemarsz wojsk węgierskich. Tak jak nazistowskie Niemcy po 1945 tak i my musimy miec trybunał norymberski zeby rozliczyc sie z nasza czesto brudna historia i z przywódcami Pis i kleru. Beda rozliczeni za wszystkie zlo co zrobili od 2015.

Jezeli PIS wygra wybory prezydenckie, my musimy w zachodniej Polsce zrobic secesje. Nowa Polska Republika Zachodnia powinna oddzielic sie od ciemnogrodu/ biednego wschodu taka granica- wzdluz Wisly od jej ujscia az po Plock, potem na poludnie tak zeby postepowa, robotnicza Lodz zostala po naszej stronie, dalej wzdluz Warty- dajemy im Czestochowe zeby mogli tam miec ta ich Marychę, potem tak zeby Gorny Slask wraz z Zywcem pozostal po naszej stronie a Krakow po ich. Postepowa, zachodnia Warszawa bedzie nasza wolna enklawa odgrodzona murem od ciemnogrodu tak jak kiedys Berlin Zachodni. W ten sposob odgrodzimy sie od ogromnej wiekszosci tych obywateli ktorzy nienawidza Europy, konstytucji, oswiecenia i panstwa prawa. Na wschodzie niech sobie robią co chca w tej ich polskiej republice jakkolwiek oni sobie ja nazwą. Tak czy inaczej do UE nalezec nie beda i zadnej kasy z Brukseli juz nie dostaną.

d
duda to poczwara z gnoju
17 lutego, 17:11, Gość:

Oskarżony o okradanie PCK od dawna daje zarobić ludziom PiS-u i ich rodzinom, m.in. Stachowiak-Różeckiej, jej mężowi

Według prokuratury dolnośląskim PCK przez lata rządził przestępczy układ stworzony przez polityków PiS, którzy zamiast pomagać najuboższym, okradali ich. Zgromadzony materiał dowodowy zdaniem śledczych pokazuje, do kogo płynęły pieniądze, jak wspierano nimi kampanię PiS oraz firmę zatrudniającą na potęgę pisowskich działaczy.

17 lutego, 18:04, duda to skunks:

Jako kobieta żądam dostepu do aborcji i eutanazji. Mamy prawo kontrolowac nasze zycie i nasze ciała i nic jakims zdewociałym moherom czy ich pedofilskim księżulkom do gadania nam co mozemy lub nie mozemy robic. Zreszta od 1992 od kiedy istnieje obecny Ciemnogrod czyli ustawa anty- aborcyjna miliony Polek nie dały sobie dmuchać w kaszę i pojechały do RFN i innych normalnych krajow zeby usunąć niechciane zygoty. Mam nadzieje ze Parlament Europejski nałozy ostre sankcje na Polske- powinien odebrac te milardowe dotacje w Euro wtedy ten pisowski rezim bedzie przyparty do muru i aborcja znowu stanie sie legalna na przekor tym hipokrytom z Episkopatu.

Duda uczepil sie teraz kurczowo projektu zmian w konstytucji jako ostatniej deski ratunkowej przed odejsciem w zasluzony polityczny niebyt. Drogi Dudo, po co zmieniac konstytucje jak mozna kazdą łamać? Wiesz dobrze ze czeka cie razem z Kaczynskim i innymi krezusami tej dojnej zmiany Trybunał Stanu i zasłuzona kara, wiec po co robic takie górnolotne projekty zmian czegos co i tak nie przetrzegacie? Obecna napieta atmosfera polityczna w Kraju grozaca lada dzien wybuchem zamieszek, jezeli nawet nie wojny domowej wyklucza jakiekolwiek przyzwolenie społeczne na takie zmiany. Wiecie ze nie macie w Sejmie 2/3 wiekszosci zeby tam przeforsowac swoje zmiany ustrojowe, wiec macie nadzieje ze ludzie wam to przegłosuja. Niestety dla pana Kurskiego ale ciemny lud juz tego nie kupuje, poza tym oprocz referendum takze glosowanie w Sejmie jest konieczne aby zmienic konstytucje. Powodzenie waszego projektu zakladajacego budowe w Polsce systemu autokratycznego wraz z przewodnia rola PIS i kleru katolickiego w panstwie wyznaniowym ma praktycznie zadne szanse bez krwawego zamachu stanu. Kaczynski mysli ze uda mu sie to wprowadzic tak jak Pilsudskiemu w 1926, kiedy to po przewrocie majowym tamten dyktator zaczał łamac konstytucje z 1921 i potem nielegalnie uchwalił konstytucje faszystowska z 1935. Ale czasy sie zmienily drogi Dudo, w Niemczech nie ma juz Hitlera a w Rosji Stalina wiec nie ma w Europie klimatu politycznego aby przyzwolic na taki bieg wypadkow w naszym Kraju. Sorry Dudo taki mamy klimat hehe....Odesetek ludzi regularnie chodzacych do kosciola i aktywnie wierzacych w śmieszne zabobony i przesądy jest tez o wiele nizszy niz w czasach ciemnogrodu przed wojna, wiec siła przebicia wstecznych doktryn katolickich jest odpowiednio słabsza. Przed wojna nie bylismy tez czlonkiem Unii Europejskiej a ona ma prawo i mozliwosci aby wymusic w Polsce utrzymanie demokracji. Podsumowując stoicie z gory na przegranych pozycjach, mysle ze Kaczynski robi ten jego kolejny warcholski krok zeby pogłebic anarchie i kryzys polityczny Kraju co ma mu ułatwic dalsze łamanie obecnej Konstytucji III RP z 1997, ktora jest bardzo dobra konstytucja i dlatego nie damy jej nikomu zmienic!

d
dekalog dudy
17 lutego, 17:11, Gość:

Oskarżony o okradanie PCK od dawna daje zarobić ludziom PiS-u i ich rodzinom, m.in. Stachowiak-Różeckiej, jej mężowi

Według prokuratury dolnośląskim PCK przez lata rządził przestępczy układ stworzony przez polityków PiS, którzy zamiast pomagać najuboższym, okradali ich. Zgromadzony materiał dowodowy zdaniem śledczych pokazuje, do kogo płynęły pieniądze, jak wspierano nimi kampanię PiS oraz firmę zatrudniającą na potęgę pisowskich działaczy.

10 PRZYKAZAN PISowskich katoli- 1- glosuje na PIS 2- kocham pedofilie i pedofilow w sutannach 3- moj odbyt zawsze gotowy na przyjecie swietojebliwego członka 4- komunie przyjmuje w dwoch postaciach, takze płynnej spermy 5- pije wódę i oczekuje na zbawienie w postaci 500 plus 6- kocham Hitlera bo on zabil naszych Zydow 7- Onanizuje sie w rytm katastrofy smolenskiej 8- nie mam innych bogow oprocz kasiory 9- poządam PISdę sasiada mego 10- zawistny jestem bo sasiad bogatszy i madrzejszy ode mnie. Amen.

d
duda to skunks
17 lutego, 17:11, Gość:

Oskarżony o okradanie PCK od dawna daje zarobić ludziom PiS-u i ich rodzinom, m.in. Stachowiak-Różeckiej, jej mężowi

Według prokuratury dolnośląskim PCK przez lata rządził przestępczy układ stworzony przez polityków PiS, którzy zamiast pomagać najuboższym, okradali ich. Zgromadzony materiał dowodowy zdaniem śledczych pokazuje, do kogo płynęły pieniądze, jak wspierano nimi kampanię PiS oraz firmę zatrudniającą na potęgę pisowskich działaczy.

Jako kobieta żądam dostepu do aborcji i eutanazji. Mamy prawo kontrolowac nasze zycie i nasze ciała i nic jakims zdewociałym moherom czy ich pedofilskim księżulkom do gadania nam co mozemy lub nie mozemy robic. Zreszta od 1992 od kiedy istnieje obecny Ciemnogrod czyli ustawa anty- aborcyjna miliony Polek nie dały sobie dmuchać w kaszę i pojechały do RFN i innych normalnych krajow zeby usunąć niechciane zygoty. Mam nadzieje ze Parlament Europejski nałozy ostre sankcje na Polske- powinien odebrac te milardowe dotacje w Euro wtedy ten pisowski rezim bedzie przyparty do muru i aborcja znowu stanie sie legalna na przekor tym hipokrytom z Episkopatu.

G
Gość

Oskarżony o okradanie PCK od dawna daje zarobić ludziom PiS-u i ich rodzinom, m.in. Stachowiak-Różeckiej, jej mężowi

Według prokuratury dolnośląskim PCK przez lata rządził przestępczy układ stworzony przez polityków PiS, którzy zamiast pomagać najuboższym, okradali ich. Zgromadzony materiał dowodowy zdaniem śledczych pokazuje, do kogo płynęły pieniądze, jak wspierano nimi kampanię PiS oraz firmę zatrudniającą na potęgę pisowskich działaczy.

G
Gość

Oskarżony o okradanie PCK od dawna daje zarobić ludziom PiS-u i ich rodzinom, m.in. Stachowiak-Różeckiej, jej mężowi

Według prokuratury dolnośląskim PCK przez lata rządził przestępczy układ stworzony przez polityków PiS, którzy zamiast pomagać najuboższym, okradali ich. Zgromadzony materiał dowodowy zdaniem śledczych pokazuje, do kogo płynęły pieniądze, jak wspierano nimi kampanię PiS oraz firmę zatrudniającą na potęgę pisowskich działaczy.

G
Gość

Oskarżony o okradanie PCK od dawna daje zarobić ludziom PiS-u i ich rodzinom, m.in. Stachowiak-Różeckiej, jej mężowi

Według prokuratury dolnośląskim PCK przez lata rządził przestępczy układ stworzony przez polityków PiS, którzy zamiast pomagać najuboższym, okradali ich. Zgromadzony materiał dowodowy zdaniem śledczych pokazuje, do kogo płynęły pieniądze, jak wspierano nimi kampanię PiS oraz firmę zatrudniającą na potęgę pisowskich działaczy.

Dodaj ogłoszenie