Kontuzja Grzegorza Kulki. Legia będzie musiała sobie poradzić bez niego

red.
Pawel Relikowski / Polska Press
W końcowych minutach czwartej kwarty pierwszego meczu serii finałowej Energa Basket Ligi pomiędzy Legią Warszawa a Śląskiem Wrocław kontuzji doznał Grzegorz Kulka, skrzydłowy stołecznego zespołu. Badania wykazały, ze uraz wyklucza koszykarza z gry do końca trwającego sezonu ligowego.

Na nieco ponad cztery minuty przed końcem pierwszej odsłony rywalizacji Legii ze Śląskiem (wtorek, 17 maja) z grymasem bólu na parkiet upadł Grzegorz Kulka. Boisko opuścił w asyście kolegów z zespołu i nie wrócił już na boisko. Badania przeprowadzone dzień później przyniosły fatalne wieści – uraz lewej nogi wyklucza grę Grzegorza Kulki w pozostałych meczach z wrocławianami.

To wielka strata dla legionistów, bowiem walkę o tytuł mistrza Polski musieli zaczynać bez udziału także kontuzjowanego Adama Kempa. Pomimo braku amerykańskiego środkowego Zieloni Kanonierzy do samego końca walczyli o zwycięstwo w meczu otwierającym serię finałową.

Grzegorz Kulka w sezonie 2021/22 Energa Basket Ligi rozegrał 37 meczów, aż 28 razy wybiegając na boisko w wyjściowym składzie. Skrzydłowy zapisywał na swoim koncie średnią 8 punktów, 3.8 zbiórek i 1.1 asysty spędzając na parkiecie zazwyczaj nieco ponad 23 minuty gry.

W rywalizacji o tytuł mistrza Polski, toczonej do czterech zwycięstw, Śląsk Wrocław prowadzi 1:0. Kolejny mecz tej serii już w czwartek, 19 maja o godz. 20:40 w hali Orbita we Wrocławiu.