[KONKURS] Wygraj grę planszową Wojsko Polskie - misje...

  [KONKURS] Wygraj grę planszową Wojsko Polskie - misje zagraniczne

  red

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  [KONKURS] Wygraj grę planszową Wojsko Polskie - misje zagraniczne
  1/3
  przejdź do galerii

  ©Materiały prasowe

  O polskich żołnierzach od Korei po Haiti. Odpowiedz na proste pytanie i wygraj grę planszową „Wojsko Polskie – misje zagraniczne”.
  Gra ukazuje ogrom zaangażowania polskich żołnierzy w misjach poza granicami RP oraz uświadamia grającym jak istotny był wkład polskiego wojska w działania pokojowe w skali świata.

  Jak wziąć udział w konkursie – krok po kroku:
  1. Zarejestrować się w serwisie polskatimes.pl oraz – po zarejestrowaniu się – uzupełnić swoje dane osobowe w profilu, podając imię i nazwisko (tylko do wiadomości redakcji)
  2. Zapoznać się z regulaminem konkursu
  3. Odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego właśnie do Ciebie powinna trafić gra "Wojsko Polskie - misje zagraniczne"?
  4. Przesłać odpowiedź na adres konkursy@polskatimes.pl za pośrednictwem maila powiązanego z kontem w serwisie
  5. Bilety do odbioru w siedzibie redakcji w Warszawie.

  >>> ZOBACZ REGULAMIN KONKURSÓW POLSKATIMES.PL <<<


  Nagrodą w konkursie jest gra planszowa "Wojsko Polskie - misje zagraniczne". Nagrody otrzymają osoby, które udzielą najciekawszej odpowiedzi do czwartku 15 lutego 2018 r., do godziny 12.00. Zgłoszenia osób niezarejestrowanych nie będą brane pod uwagę. Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej drogą mailową.

  Gdzie odbyła się pierwsza zagraniczna operacja polskiego wojska? W jakim kraju służyło najwięcej polskich żołnierzy? - z takimi pytaniami muszą zmierzyć się uczestnicy gry planszowej "Wojsko Polskie - misje zagraniczne". To nie tylko zabawa, lecz także program edukacyjny.
  Polska Zbrojna

  Gra nas wciągnęła i nauczyła wielu nowych rzeczy
  "Rzeczpospolita"

  Program „Żywa historia – spotkanie z Weteranem” jest autorskim projektem edukacyjnym Warszawskiego Instytutu Inicjatyw Strategicznych (WIIS) organizowanym przy współpracy z Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa i wydawnictwa Taktyka i Strategia. Patronat nad projektem objęli Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Obrony Narodowej, TVP Historia oraz Polska Zbrojna. Początkiem inicjatywy był rok szkolny 2016/2017. W ramach projektu, uczniowie klas licealnych podczas zajęć lekcyjnych zapoznają się z tematyką konfliktów zbrojnych na świecie i aktywnością polskich sił zbrojnych poza granicami kraju. Zajęcia jak do tej pory odbywały się głównie w Warszawie i okolicach. Wraz z początkiem kolejnego roku szkolnego planowana jest reedycja programu, przy czym zasięg terytorialny przedsięwzięcia będzie zdecydowanie szerszy.

  Jednym z najistotniejszych elementów projektu jest gra planszowa „Wojsko Polskie – misje zagraniczne” wydana przez WIIS przy współpracy z Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz wydawnictwem Taktyka i Strategia. Chcemy przybliżyć młodym ludziom kraje, do których wyjeżdżali na misje żołnierze Wojska Polskiego, a także pokazać poświęcenie Polaków uczestniczących w zagranicznych operacjach wojskowych – mówi Antoni Pieńkos, dyrektor Działu Analiz Warszawskiego Instytutu Inicjatyw Strategicznych. Gra musi być prosta, ale powinna również rozwijać logiczne myślenie i zawierać element rywalizacji – dodaje Wojciech Zalewski, autor „Wojsko Polskie – misje zagraniczne”. Gra ukazuje ogrom zaangażowania polskich żołnierzy w misjach poza granicami RP oraz uświadamia grającym jak istotny był wkład polskiego wojska w działania pokojowe w skali świata. Gra podobnie jak sam projekt, stanowi również swoistego rodzaju hołd dla wszystkich weteranów którzy brali udział w misjach i operacjach wojskowych poza granicami kraju, niejednokrotnie płacąc za to najwyższą cenę.

  Gra „Wojsko Polskie – misje zagraniczne” wykorzystywana jest podczas zajęć prowadzonych w ramach wspomnianego wyżej projektu. Koncentracja i wiedza uczniów jest sprawdzana podczas prezentacji w krótkich konkursach, zaś gra stanowi formę nagrody dla tych, którzy wykażą się znajomością tematu oraz zaangażowaniem. Grę można także zdobyć w trakcie konkursów organizowanych przez partnerów projektu oraz media i dziś mamy przyjemność zaprosić Państwa do jednego z takich konkursów!


  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo