Koniec telenoweli z Nowoczesną, która kończy jak komediowy...

  Koniec telenoweli z Nowoczesną, która kończy jak komediowy sitcom

  Paweł Siennicki, redaktor naczelny „Polski”

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Koniec telenoweli z Nowoczesną, która kończy jak komediowy sitcom

  ©Bartek Syta

  Historia Nowoczesnej, skądinąd ciekawego pomysłu na stworzenie w Polsce liberalnego ugrupowania, szybko stała się telenowelą, a kończy się jak komediowy sitcom, w którym podkładane są kolejne salwy śmiechu, żeby jeszcze bardziej rozruszać widzów.
  Koniec telenoweli z Nowoczesną, która kończy jak komediowy sitcom

  ©Bartek Syta

  W finale dwie liderki, które obaliły lidera, pokiereszowanego przez osobiste perturbacje i niestrudzonego króla wpadek językowych, pokłóciły się ze sobą śmiertelnie, w efekcie czego jedna zabrała się do Platformy Obywatelskiej, a druga została bez sejmowego klubu.

  Żarty takie, jaka polityka, ale proszę zwrócić uwagę na trochę inny aspekt całego dość humorystycznego przecież zajścia. Czy na pewno buduje to wizerunek opozycji jako poważnej siły, ludzi odpowiedzialnych, którzy chcą, jak zapewniają, przywrócić standardy?
  Powagi, umiejętności osiągania kompromisu, w opozycji do tych wszystkich działań PiS, które mają uchodzić za wzorzec zachowań obciachowych. W tym miejscu moglibyśmy podłożyć kolejny wybuch śmiechu.

  Raz czy drugi czytałem poszturchiwania sztandarowych autorów naszej politgramoty, że nie można opozycji w Polsce rozliczać z braku programu, narzekać, że jedynym programem Platformy Obywatelskiej jest głoszenie haseł antypisowskich. Nie wolno tego robić, bo „demokracja liberalna jest w Polsce zagrożona”. Otóż nie. Opozycja w Polsce przez trzy lata nie potrafiła odpowiedzieć na podstawowe pytanie: co takiego ma do zaproponowania wyborcom. Cokolwiek więcej ponad sztandarowe hasło, że odsuniemy PiS od władzy i rozliczymy. Ale po co taka opozycja miałaby odsuwać PiS od władzy? Tego już nie wiemy.

  Zamiast tego jest wiara, że zjednoczenie ugrupowań opozycyjnych w jedną koalicję zapewni zwycięstwo w wyborach. Śmiem wątpić. Trzymając się humorystycznej konwencji, można postawić tezę, że nic tak nie służy utrzymaniu władzy przez PiS jak trzymanie się tego kursu, a geniusz prezesa Kaczyńskiego musi niechybnie polegać na ulokowaniu wśród liderów opozycji swoich agentów, jakichś Konradów Wallenrodów, którzy kolejnymi działaniami ośmieszają własny obóz.

  Ugrupowanie o nazwie Nowoczesna jest dziś masą upadłościową, która jest do przejęcia za symboliczną złotówkę. Lider Platformy Grzegorz Schetyna przyjmuje kilku rozbitków, z których jeden czy drugi polityk Nowoczesnej dostanie za kilka miesięcy wysokie miejsce na listach wyborczych do europarlamentu. Ale już ostatnie wybory pokazały, że Koalicja Obywatelska wcale nie odnotowała premii za zjednoczenie, miała gorszy wynik od sumy głosów oddanych na PO i Nowoczesną w wyborach do Sejmu. Po co więc to wszystko?

  Sensem tych działań jest wyłącznie umocnienie pozycji Grzegorza Schetyny jako głównego rozgrywającego opozycji. Po raz kolejny okazał się on mistrzem zakulisowych gierek, salonowych potyczek, w rezultacie tylko on będzie decydował o ostatecznym kształcie list wyborczych. Kłopot w tym, że wciąż nie czyni go to niekwestionowanym liderem opozycji.


  AIP/x-news

  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie moralna propozycja.

  hańba i zdrada. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Co obecnie rządzący mają do zaproponowania Polakom mającymi dziś ,podobno, wysokie aspiracje ? Dla mężczyzn łopata, kurs na operatora wózka widłowego i fizyczna harówka do śmierci jeśli jest praca....rozwiń całość

  Co obecnie rządzący mają do zaproponowania Polakom mającymi dziś ,podobno, wysokie aspiracje ? Dla mężczyzn łopata, kurs na operatora wózka widłowego i fizyczna harówka do śmierci jeśli jest praca. Dla kobiet prace zastrzeżone, zakazane, 99.9 % parytet na to na co mają ochotę, 30 letnia emerytura za urodzenie dzieci co jest jej naturalną rzeczą i dla wybranych kursy komputerowe oraz na mały biznes. Reszta narodu czyli szabrownicy, szmalcownicy, konfidenci, kolaboranci, cinkciarze, przemytnicy, aferzyści, bandyci dysponujący solidarną złotówką, walutą silniejszą niż bitcoiny i ich klony bo można za nią kupić cały ciech a nawet kraj, pozwala na zabudowanie parków narodowych, wydm i tak dalej, ta najznamienitsza reszta narodu dalej będzie robić fortuny bo jak kolejny raz stwierdził prezes - polski kapitał nade wszystko. Gdzieś zapodziało się to ponad półroczne płomienne zapewnienie o równych szansach takiego Kowalskiego z Zadupia Górnego i Kołolskyego z Warsiawy.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo