Kongres 590 – Nowa Edycja, Nowe Możliwości

Materiał informacyjny Kongresu 590
Udostępnij:
Nowe Możliwości to określenie, które najtrafniej oddaje przyszłość polskiej gospodarki. Obecnie wygląda ona zupełnie inaczej niż przed epidemią Covid-19, czy w czasie stopniowego wychodzenia z kolejnych lockdownów. Zmieniły się warunki działania biznesu: łańcuchy dostaw, regulacje, unijne wytyczne dotyczące poszczególnych branż i regionów. Post-Covidowa reorganizacja to dla kraju zarówno wyzwanie, jak i wielka szansa.

Nowe Możliwości to także hasło 6. edycji Kongresu 590, która odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w dniach 5-6 października br. w EXPO XXI w Warszawie.

6. edycja Kongresu 590 będzie poświęcona siedmiu głównym obszarom. Pierwszy to Nowe Państwo czyli szeroko pojęta cyfryzacja – głównie usług administracji - która w czasie pandemii znacznie przyspieszyła. Digitalizacja to możliwość wygodniejszego, szybszego i przede wszystkim bezpieczniejszego załatwienia wielu spraw. To także łatwiejszy dostęp do danych cyfrowych, na przykład statystycznych. Kolejne obszary zainteresowania Kongresu to Demografia i Zdrowie. Pierwszy obejmuje rynek pracy, który z roku na roku boryka się coraz większymi problemami - brakami kadrowymi w takich dziedzinach, jak informatyka, medycyna i szkolnictwo. Również w przypadku ochrony zdrowia pandemia obnażyła wiele problemów, ale pokazała też nowe szanse związane z rozwojem technologii i usług medycznych, zwłaszcza w dziedzinie profilaktyki i promowaniu zdrowego stylu życia. Czwartym tematem jesiennej edycji Kongresu będą Nowe Rynki, traktowane nie tylko jako obszary geograficzne – Azja, Afryka czy Indie - ale całe grupy społeczne. Piątym obszarem są Nowe Sektory obejmujące nowe branże, jak IT, biotechnologia czy fintechy oraz te tradycyjne postrzegane w nowy sposób, jak transport, który stopniowo przechodzi na elektryczność. Nie może też zabraknąć tak ważnej dziedziny, jak Nauka wraz z sektorem Badań+Rozwoju, których postęp jest warunkiem wzrostu gospodarczego i dobrobytu. Wbrew stereotypom polska gospodarka jest innowacyjna, ale należy pamiętać, że wynalazczość to proces, o który trzeba dbać. Każdy dzień rodzi potrzebę nowych rozwiązań zmieniających całe gałęzie przemysłu i wyznaczających nowe trendy.

Tematem, spinającym wszystkie wymienione obszary i podsumowującym 6. Edycję Kongresu 590, będzie Nowy Obraz Polski, czyli wszystko, co buduje pozytywny wizerunek kraju na świecie: nie tylko jego potencjał gospodarczy czy demograficzny, ale tzw. soft power, czyli kultura, sztuka, nauka i sport.

Ważną częścią pierwszego dnia Kongresu będzie Polsko-Austriackie Forum Ekonomiczne „Green Future” z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz prezydenta Austrii Alexandra Van der Bellen. To platforma do dyskusji o energii odnawialnej, ekologicznych technologiach i europejskiej zielonej gospodarce. Wezmą w nim udział przedstawiciele polskiego i austriackiego rządu, instytutów badawczych, organizacji biznesowych oraz przedsiębiorcy. Forum będzie okazją do znalezienia partnerów biznesowych, zapoznania się z planami inwestycyjnymi oraz potrzebami technologicznymi obu krajów. Organizatorami imprezy są Krajowa Izba Gospodarcza, wydział handlowy Ambasady Austrii - Advantage Austria oraz Kongres 590, przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Kongres 590 to impreza, która na trwale wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń gospodarczych kraju. Poprzednia, 5. edycja, odniosła wielki sukces: wzięło w niej udział ponad 200 prelegentów, a transmisje online z prowadzonych równocześnie na 4 scenach paneli obejrzało ponad 60 tys. osób. Tym razem spotkanie odbędzie się w tradycyjnej formule – dzięki temu wszyscy uczestnicy nie tylko będą mogli oglądać dyskusje i wystąpienia na żywo, ale również odwiedzić stoiska partnerów Kongresu oraz nawiązać z nimi bezpośrednie relacje biznesowe.

Wśród partnerów Kongresu są największe polskie firmy m.in. Narodowy Bank Polski, Enea, KGHM Polska Miedź, PGE Polska Grupa Energetyczna oraz PZU.

Ogólnodostępna transmisja na kongres590.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej PolskaTimes
Dodaj ogłoszenie