Koncert Pawła Kukiza na Flyfest w Piotrkowie. SLD chce...

  Koncert Pawła Kukiza na Flyfest w Piotrkowie. SLD chce wyjaśnień od marszałka Witolda Stępnia

  Marcin Darda

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Koncert Pawła Kukiza na Flyfest w Piotrkowie. SLD chce wyjaśnień od marszałka Witolda Stępnia
  1/2
  przejdź do galerii

  ©TVN/x-news.pl

  Echa niedzielnego koncertu Pawła Kukiza na Flyfest w Piotrkowie Trybunalskim. Wyjaśnień od marszałka województwa łódzkiego domaga się SLD.
  Piotr Bors, jedyny radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej w łódzkim sejmiku, domaga się od marszałka województwa Witolda Stępnia (PO) wyjaśnień w sprawie koncertu Pawła Kukiza. Kukiz wystąpił w niedzielę na piotrkowskim Flyfest, koncert odbył się po pokazach lotniczych, a zorganizował go współpracujący z Kukizem Marcin Pampuch, były rzecznik eseldowskiego prezydenta Piotrkowa, a wcześniej marszałka województwa Waldemara Matusewicza, a dziś pracownik piotrkowskiego aeroklubu.


  Sęk w tym, że na Flyfest Kukiz ze sceny agitował za pójściem na referendum 6 września, m.in. w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych, w sytuacji, gdy impreza została dofinansowana z pieniędzy publicznych. 10 tys. zł przekazał na nią Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w zamian za promocję, czyli wywieszenie bannerów "Promuję Łódzkie".

  CZYTAJ TEŻ:Ruch Pawła Kukiza w woj. łódzkim. W komitetach znani, także z partii

  - Nie może być tak, że za publiczne pieniądze sponsoruje się koncert czynnego polityka, na którym on agituje politycznie - mówił w środę Piotr Bors. Radny chce też zaangażować klub parlamentarny SLD w wyjaśnienie, czy siły zbrojne wiedziały, że będą uwiarygadniać Kukiza, bo na imprezie odbyły się pokazy m.in. samolotów F-16 z Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

  O agitowaniu zaangażowanego politycznie muzyka w Piotrkowie poinformowała łódzka "GW". Urzędnicy marszałka odpowiedzieli, że umowę z organizatorem imprezy podpisywano w marcu, kiedy jeszcze nie było wiadomo, jacy wykonawcy na niej wystąpią.

  9 sierpnia Kukiz wystąpi na Top Lodz Festival na otwarciu stadionu miejskiego.


  Żródło:x-news.pl


  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (13)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  O jakich zmianach on mówi z Pampuchem ? Przecież ten cwany lis sprzeda Kukiza przy pierwszej okazji

  ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  szkoda na nich głosu

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  karierowicz Pampuch kupił miejsce na liście Kukiza

  no tak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  płacąc za jego koncert z pieniedzy organizatora . Za dwa miesiące wybory a Marcin rozpowiada tu i ówdzie,że miejse ma zapewnione. A miało być inaczej.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Uwaga, nie należy dokuczać Kukizowi, bowiem w jednej globalnej części na oczy już przejrzał!

  Farmer John (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Czyli jednak jest w nim nadzieja, iż przejrzy we wszystkim pozostałym. A już szczególnie w tematach: czym są jego JOWy... Czym jest finansowanie partii z kopertówek, tj. wolnych datków! Jednak na...rozwiń całość

  Czyli jednak jest w nim nadzieja, iż przejrzy we wszystkim pozostałym. A już szczególnie w tematach: czym są jego JOWy... Czym jest finansowanie partii z kopertówek, tj. wolnych datków! Jednak na razie jest tak, i na całe szczęście, iż nasze niechciwe babcie wolą wnuczkom dać, na dropsa, kremówkę, tenisówki, zamiast na partyjne organy. Natomiast żwawy dziadek, woli temu samemu dać na tuzin kondomów. A co chociażby dlatego, ażeby ze swojej skromnej renty nie musiał jeszcze płacić za wnusia alimentów. Więc z czego oni, babcie i dziadkowie, mają jeszcze mieć na przeróżne organy partyjne pn. JOWy?

  Z cyklu, tematyczne i interesujące skróty z bieżących publikacyj z sieci:

  (...) Kukiz: „Nie może być tak, że czwarta władza jest w rękach Niemców! 80 proc. mediów lokalnych należy niemieckiej spółki” ... To co przez ostatni miesiąc wyczyniały media, ten frontalny atak, te kłamstwa, jakie były pisane… No kłamie, kłamie ten system… W sytuacji takiej, gdy z Polski jest drenowana kasa… Niedawno dotarła do mnie informacja, że amerykańska organizacja pozarządowa zrobiła badania, z których wynika, że w latach 2008-2012 obce korporacje i banki wydrenowały z Polski 46 mld dolarów. Polska jest w pierwszej 20. na liście państw, z których jest wysysany kapitał, a na 1. miejscu w UE ... Ile lat oni już rozmawiają za moją kasę i pańską również. Nie mają innych tematów? To skandal – in vitro, marihuana i geje… Od ilu lat ja to słyszę? Od ośmiu? Z tymi senatorami włącznie i z tym Sejmem?! Tragedia! O kasie porozmawiajmy, o łupiestwie, a nie o in vitrach ... Repolonizacja oznacza obronę interesu Polski, a nie zagranicznych korporacji— powiedział artysta (...)

  (...) ”Szydło: „Nie zrobimy niczego, co będzie godziło w interes Polski i nie jest korzystne dla obywateli” ... Posłanka podkreśliła, że priorytetem największej partii opozycyjnej nie jest władza sama w sobie, ale wprowadzenie zmian ... Za dużo jest już spraw do naprawienia. Polacy chcą polityki, w której jest miejsce naprawdę, na uczciwość, w której jest miejsce na wysoką jakość instytucji i usług publicznych. Dziś mamy ogromny deficyt wszystkich tych wartości. Przygotowaliśmy dobry program, który chcemy zaproponować Polakom ... Kandydatka PiS na premiera, że masowa emigracja Polaków źle świadczy o dzisiejszym obozie władzy. Można odnieść wrażenie, że rząd w tej sprawie nie robi prawie nic, bo dzięki emigracji Polaków poprawiają się statystyki bezrobocia ... Beata Szydło zwraca uwagę na słabą pozycję Donalda Tuska w strukturach Unii Europejskiej ... Dotychczas Donald Tusk dla Polski niewiele zrobił, a zdaje się, że cieszy się także niewielką popularnością w samej UE (...) Całość publikacyj w sieci!
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dotychczas tak sobie rozmyślałam, kogo mam wybrać: SLD czy PiS, Kukiz czy SLD...

  Kaya (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Notabene, same JOWy to mnie akurat tam dokładnie ... A które przecież są wydumane dla rozrostu majętności oligarchów, a nie dla poprawy bytu myślącego ludu. Czyli teraz już na pewno wiem, że...rozwiń całość

  Notabene, same JOWy to mnie akurat tam dokładnie ... A które przecież są wydumane dla rozrostu majętności oligarchów, a nie dla poprawy bytu myślącego ludu. Czyli teraz już na pewno wiem, że wybiorę PiS! Gdyż PiS jest z wszystkich opcji tym wyborem najwłaściwszym! PiS od 8 lat wskazuje, że za PO kradną miliardy. Ale niestety, nikt w SLD (opozycja) wtedy PiSu nie słuchał. I do tego pozwalał na to, aby PiS (opozycja) był na każdym kroku wyśmiewanym i i mobbingowanym. A tu proszę, popatrzecie ludziska, SLD raptem na 2 m-ce przed wyborami, i kiedy spadło poniżej 5%, zaczął zamartwiać się o jakieś 7 kawałków zeta. A dlaczego SLD nie było martwiące się za cichej spółki z PO-PSL... I kiedy rządząca koalicja wygenerowała za swojego panowania dodatkowych długów, i to na ponad 650 mld zł, a co stoi na NBP... Acha, na portalu NBP pojawił się wreszcie stan zadłużenia na 1 kw 2015 roku, i który stanowi kwotę: 1.252.609 mln zł. Czyli długi równe są kwocie: 1253 mld zł, a słownie: (jeden bilion dwieście piędziesiąt dwa miliardy sześćset dziewięć miliony). Z kolei SLD ma dzisiaj problem z paroma tysiącami. Ale zarazem SLD i wskazał, i chyba właściwe, że Kukiz jest wspomaganym przez PO. Więc w budowie to chyba takie PO-Bis-Kukiz. No, nikt nikomu nie daje kasy przecież z miłości, a tym bardziej tak łapczywa i materialistyczna PO!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co głosi muzyk ! Nie partiom politycznym żadnym partią a okazuje się że kłamcą !

  to jest poprostu świr ogłupił ludzi ale już się budzą i odchodzą od świra ..... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

  W telewizji republika widzę i slyszę :
  Z tego co wiem, Paweł Kukiz bardzo chce się spotkać z Jarosławem Kaczyńskim. Myślę, że do spotkania dojdzie. To jest bardzo sympatyczna wiadomość" -...rozwiń całość

  W telewizji republika widzę i slyszę :
  Z tego co wiem, Paweł Kukiz bardzo chce się spotkać z Jarosławem Kaczyńskim. Myślę, że do spotkania dojdzie. To jest bardzo sympatyczna wiadomość" - powiedział Miłosz Lodowski, rzecznik Ruchu Pawła Kukiza, w Telewizji Republika.
  To odpowiedź na wyciągniętą rękę Jarosława Kaczyńskiego.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  deklinacja synu

  deklinacja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  skończ najpierw podstawówkę i opanuj podstawy j.polskiego a POtem dopiero angażuj się jako młodzieżówka

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie jestem zwolennikiem SLD ale popieram z skoro wszystko ma być jawne i czyste !

  lokadia konopka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Przecierz to chyba proste niech publicznie wystąpi w tym temacie organizator i kukiz i wyjaśnią na jaki cel poszla kasa !


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do@lokadia konopka. Jak Tobie po byle jakim news, Twój światopogląd się dygoce, to...

  valenty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Wtedy najlepiej nikogo nie wybieraj! Wybór ma zaistnieć z przekonania i pełnej świadomości, a nie wg. news periodu

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dali stricte na koncert Kukiza czy na festyn?

  cert (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Błędem było, że przed decyzją o dofinansowaniu nie zażądano dokładnego programu festynu. Przekazanie programu powinno być podstawą do dofinansowania plus dokładna umowa.
  Kukiz powinien robić...rozwiń całość

  Błędem było, że przed decyzją o dofinansowaniu nie zażądano dokładnego programu festynu. Przekazanie programu powinno być podstawą do dofinansowania plus dokładna umowa.
  Kukiz powinien robić sobie kampanię za SWOJE, a nie za pieniądze podatnika, o którego jest ponoć tak bardzo zatroskany. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  stop

  szaleńcom (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  Dać Kukizowi władzę to jak dać małpie brzytwę. Zaślepiony nienawiścią, nieobliczalny, a ludzie ciągną do jego populistycznego bełkotu naiwnie jak dzieci.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tak trzymać Polacy a wyrwiemy im Polske

  Poll (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 9

  Brawo p.KUKIZ......IDZIEMY PO POLSKE,!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kukiz sam się wykłada

  x (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  Potencjału mu starczyło tylko na pokrzykiwanie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do ratlerka

  MAN (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Najpierw idź do psychiatry.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo