Komorowski: Zaproszę Miedwiediewa do Polski

Redakcja
Fot. Wojciech Barczyński/Polskapresse
Jest smutnym paradoksem, że śmierć tak wielu wybitnych Polaków staje się katalizatorem na rzecz polepszenia stosunków polsko-rosyjskich. Gdyby się to powiodło, byłoby to wypełnieniem testamentu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem - mówi marszałek Sejmu pełniący obowiązki głowy państwa i zarazem kandydat na prezydenta Bronisław Komorowski, w rozmowie z Andrzejem Godlewskim.

W dniach 8-9 maja będzie Pan w Moskwie z najważniejsza wizytą zagraniczną w swojej karierze.
Najważniejsza była moja pierwsza wizyta w Moskwie, gdzie pojechałem w ogonie komety, czyli w delegacji premiera Tadeusza Mazowieckiego w grudniu 1989 r. Byłem wtedy dyrektorem gabinetu w Urzędzie Rady Ministrów. To było gigantyczne przeżycie, bo wtedy mieliśmy wrażenie, że ważą się losy naszego kraju.

Zatem będzie to najważniejsza od 20 lat Pańska oficjalna podróż za granicę. Co Pan chce osiągnąć, uczestnicząc w obchodach 65. rocznicy zakończenia II wojny światowej?
Zaraz po katastrofie smoleńskiej zdecydowałem, że w okresie przejściowym będę się starał jak najmniej występować w roli prezydenta, a jedynie wypełniał jego obowiązki. W tym przypadku odstępuję od tej formuły. Jest bowiem wiele sygnałów świadczących o tym, że otwiera się nowa perspektywa na pojednanie polsko-rosyjskie oraz na rozwikłanie utrzymującego się kilkadziesiąt lat kłamstwa wokół zbrodni katyńskiej. Zauważał to również Lech Kaczyński i w niewygłoszonym przemówieniu 10 kwietnia zamierzał opowiedzieć się za aktywnymi działaniami na rzecz pojednania, co oznaczało odejście od dotychczasowych poglądów na stosunki polsko-rosyjskie. Byłoby wielkim grzechem zaniechania, gdyby tej szansy nie wykorzystać. Moje spotkania w Moskwie będą temu służyć i będą próbą wyjścia z zaklętego kręgu niemożności budowania pozytywnych relacji.

Pańskie spotkanie z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem zaplanowane jest na godzinę. Co chciałby Pan na Kremlu usłyszeć, a co powiedzieć?
Ponownie rozwiniemy to, o czym krótko rozmawialiśmy na Wawelu w dniu pogrzebu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Mówiliśmy wtedy o możliwościach przełamania impasu wynikającego m.in. z braku jednoznaczności w mówieniu prawdy o Katyniu przez stronę rosyjską. Będę zachęcał Rosjan do ujawnienia wszystkiego, co pozostaje jeszcze osnute mgłą tajemnicy w kwestii zbrodni z 1940 r. U naszych wschodnich sąsiadów nadchodzi moment, kiedy współczesna Rosja ostatecznie odetnie się od stalinizmu i dostrzeże także antyrosyjski wymiar komunistycznego systemu. W tej sprawie mamy wspólny interes.

Czy spodziewa się Pan również odtajnienia akt z umorzonego w 2004 r. śledztwa w sprawie zbrodni katyńskiej?
Mam nadzieję, że również to się stanie. Prezydent Miedwiediew jest prawnikiem i odwołuje się nieraz do tego, co stanowi podstawy państwa prawnego. Dlatego wskażę też zadziwiające decyzje sądów rosyjskich, które w zbrodni katyńskiej widziały jedynie przekroczenie uprawnień przez NKWD. Myślę, że przywódca Rosji zrozumie moje argumenty. Będę również mówił o procesie sądowym, który umożliwi rehabilitację ofiar Katynia. To postulat Rodzin Katyńskich.

A co ze śledztwem w sprawie katastrofy smoleńskiej?
Przede wszystkim podziękuję za zaangażowanie strony rosyjskiej w działania związane ze skutkami katastrofy prezydenckiego samolotu. Zasugeruję również pewne działania w sprawie śledztwa prokuratury rosyjskiej, które są ważne dla polskiej opinii publicznej.

Co konkretnie zamierza Pan sugerować?
O tym powiem osobiście Dmitrijowi Miedwiediewowi. Zależy mi również na tym, byśmy znaleźli czas, by porozmawiać o przyszłości naszych relacji, czyli także o perspektywach współpracy gospodarczej.

Czyli nie będzie to wizyta wyłącznie historyczna?
Jest smutnym paradoksem, że śmierć tak wielu wybitnych Polaków staje się katalizatorem na rzecz polepszenia stosunków polsko-rosyjskich. Gdyby się to powiodło, byłoby to wypełnieniem testamentu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem. Oni wszyscy chcieli przecież rozwikłania tajemnic z mrocznej epoki stalinowskiej i lepszej współpracy między naszymi krajami. Mówił o tym m.in. prezes Federacji Rodzin Katyńskich Andrzej Skąpski, który również zginął 10 kwietnia.

Zaprosi Pan rosyjskiego prezydenta do złożenia oficjalnej wizyty w Polsce?
O tym rozmawialiśmy już na Wawelu i zostało to przyjęte ze zrozumieniem.

Wideo

Komentarze 11

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

W
WP

Po trzech latach Rządów her żydo dojcza Donalda Thuzka i jego zbrodniczo - złodziejskiej kamaryli dowiedzieliśmy się, wobec kogo deklarował politykę miłości w wygłoszonym w Sejmie expose.Łudziliśmy się, że była to jego rodaczka tante i babo - chłop Merkel….Zaczynam znajdywać podobieństwa działań Targowiczan I, II, III Rzeczpospolitej. Obecna Targowica cementowana tajnymi zaleceniami do mniejszości stalinowskiej, komunistów w Polsce, po 45 latach kontraktem "1, 2, 3 garniturów " tzw. "okrągłostołowym lub Magdalenką, kontraktem komunistów z kreowaną przez nich opozycją " tworząc koalicję miłości ujawniła cały antypolski garnitur.
"STENOGRAM Z TAJNEGO REFERATU TOW. JAKUBA BERMANA
WYGŁOSZONEGO NA POSIEDZENIU EGZEKUTYWY KOMITETU
ŻYDOWSKIEGO W KWIETNIU 1945 ROKU
Żydzi mają okazję do ujęcia w swoje ręce całości
życia państwowego w Polsce i rozszerzenia nad nim
swojej kontroli. Nie pchać się na stanowiska
reprezentacyjne. W ministerstwach i urzędach
tworzyć tzw. Drugi garnitur. Przyjmować polskie
nazwiska. Zatajać swoje żydowskie pochodzenie.
Wytwarzać i szerzyć wśród społeczeństwa opinie i
utwierdzić go w przekonaniu, że rządzą wysunięci
na czoło Polacy, a Żydzi nie odgrywają w państwie
żadnej roli.
Celem urabiania opinii i światopoglądu narodu
polskiego w pożądanym dla nas kierunku, w rękach
naszych musi się, znaleźć w pierwszym rzędzie
propaganda z jej najważniejszymi działami – prasą,
filmem, radiem."
Stenogram opisuje na 4 str. zalecenia, które w ciągu 70 lat doświadczamy.
Chciałbym jasno podkreślić, że dotyczy to mniejszości polskiej i żydowskiej, która realizowała program różnych międzynarodowych organizacji.
Plan Targowicy skupionej przy koalicji PO i SLD /z zapleczem /kolaborantów/umiejscowionym w komitecie popierającym P/O Bronisława Komorowskiego powiodłyby się dawno. Ojczyzna miała szczęście,że Pan Bóg obdarował nas Kardynałem Stefanem Wyszyńskim,Papieżem Janem Pawłęm II,męczennikami ,ofiarami ludobójstwa przestępczej grupy, Radiem Maryja, Telewizją TRWAM, Naszym Dziennikiem, Naszą Polską, odważnymi dziennikarzami zatroskanymi o Polskę. Na przeszkodzie stanęła grupa odważnych działaczy WZZ ŚP Anna Walentynowicz, J.A.Gwiazda, K.Wyszkowski, historycy związani ze ŚP J.Kurtyką, następnie Partia Centrum a od 2004r Prawo i Sprawiedliwość.
Wszyscy ponosimy odpowiedzialność za dopuszczenie do Nocnej Zmiany za kolejny zamach na Patriotyczną Odważną próbę ratowania Polski przez rząd Premiera Jana Olszewskiego. Ponosimy odpowiedzialność za oddanie władzy kolaborantom,odpowiedzialnym za wojnę wprowadzoną na terytorium Rzeczpospolitej przeciwko Narodowi. Ponosimy odpowiedzialność za przyzwolenie po 65 latach kampanii kłamstw, oszczerstw, zaszczuwania na agresję antypolskiej targowicy, której pomogliśmy przejąć władzę i doprowadzić do realizacji groźby tzn. dorżnięcia watahy polskich patriotów. Ponosimy odpowiedzialność, ponieważ w dniu naszej bezprecedensowej władzy, zamiast mobilizować się, i głosować pokazując czerwoną kartkę tym, którzy Polskę i Naród upokarzają ,narzucając niewłaściwe normy zachowań. Pokazując czerwoną kartkę koalicji Wojtków,Bolków, etc, odbierzemy im immunitety, stawiając przed Trybunałem Narodowym a także pod ścianą, latarnią.
Katastrofa samolotu delegacji Prezydenta Rzeczpospolitej Pana Lecha Kaczyńskiego na ziemi smoleńskiej to konkluzja upokarzających gier "Premiera" pacynkę i kretyna od urodzenia, w rękach służb i zdrajców, renegatów, zbrodniarzy, złodziei i ich pomiotu wnuka esesmana i syna agenta Gestapo oraz agenta Stasi her D.Thuzka, ministra MSZ R. Sikorkę vel Sikorskiego,MON B.Klicha oraz klubu PO/SLD…wystarczy przypomnieć sobie wszystkie agresje związane z wyjazdami Prezydenta. Gra polityków koalicji rządzącej, nieodpowiedzialny brak zabezpieczenia wizyty Głowy Państwa , poniżający status nadany tej wizycie przez (nie)rząd her żydo dojcza D.Thuzka to pośrednia przyczyna tragicznej katastrofy.Ponadto wyciszona jest obecność na linii lotu wojskowego samolotu z delegacją Prezydenta Rzeczpospolitej, woj.samolotu transportowego IŁ76 Federacji Rosji. Czyżby to było UFO???. ŚP PREZYDENT Rzeczpospolitej, wybrany większością głosów POLAKÓW, Pan Lech Kaczyński nie był populistą, zginął w katastrofie, ponieważ jego praca na rzecz silnej Rzeczpospolitej, na rzecz PRAWDY, PATRIOTYZMU oparta na wartościach chrześcijańskich, bezkompromisowej obronie Polskiej Racji Stanu niewygodna była dla zwierzchników polskich targowiczan ( tante i babo chłopa Angeli oraz jej mocodawcy kgbisty Putina).Prawdę o katastrofie poznamy wówczas kiedy targowiczanie zostaną osądzeni, powieszeni na latarniach Warszawy, na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, tam gdzie wieszano zdradzieckich biskupów, by patrzył jak dyndają na wietrze, tym historii także, pierwszym krokiem to wybory Prezydenckie, następnie parlamentarne i samorządowe, następnie latarnie, czyli definitywna rozprawa ze zdrajcami, renegatami, zbrodniarzami, złodziejami i ich pomiotem, czyli latarnie i "bereza" w chlewniach Bieszczad, w Mucznym, swoisty rezerwat i skansen dla pokomuszego pomiotu. Nasz głos, to wyraz troski o przyszłość Ojczyzny, to wyraz szacunku dla tych Polaków, którzy odważnie o nas i naszą Ojczyznę walczą.

a
anna

mysle ze za pisem sa tylko ci ktorzy trzesa sie o stolki i glupcy oraz ciemni ktorzy kupuja bzdury, bo kto chce anachronicznego fundamentaliste-nacjonaliste jako prezydenta cierpiacego na manie prziesladowcza i fobie zagranicy

W
WP

O Smoleńsku po dżentelmeńsku

Polska jest na wojnie z terroryzmem, niewykluczony więc zamach…
- Pan trzeźwy jest, proszę pana, czy po zbyt wielu gramach?

Ale Polska jest zagrożona terrorystycznym atakiem…
- Pan ze wsi jest, proszę pana! Pan jest zwyczajnym burakiem!

O której runął samolot? Dlaczego syren nie włączali?
- Pan proszę pana zwariował, panu na mózg chyba wali!

Dlaczego od razu mówili, że to wina polskiego pilota?
- Pan dureń jest proszę pana! Pan jest po prostu idiota!

A czemu winę pilota przesądził Sikorski Radek?
- Pan chory jest z nienawiści! Pan tu ocieka jadem!

Skąd wzięła się pogłoska, że pilot nie znał rosyjskiego?
- Znowu cię czepiasz człowieku? Znowu udajesz głupiego?

Dlaczego polscy śledczy występują w roli petentów?
- I kto takiego cymbała wybrał do parlamentu?

Czego ABW szukała w pokojach zmarłych posłów?
- Pytanie godne kretynów, paranoików i osłów!

Dlaczego nie wystąpiono o pomoc w śledztwie NATO
- Ty pisowski sługusie! Ty gnido! Żmijo! Szmato!

Wszystkie szczątki zebrane – mówiła pani Kopacz…
- Ty ruda fałszywa mordo! Ty w lustro lepiej popatrz!

To są ważne pytania, powinniśmy je stawiać sobie…
- Idź precz i nie ujadaj, ty wstrętny rusofobie!

Tak w Polsce po dżentelmeńsku
Rozmawiamy o katastrofie w Smoleńsku

Janusz Wojciechowski

W
WP

My rodziny Sybiraków w tym moja(wyjazd 10.02.1940, jako pierwsza), nigdy nie wybierzemy agenta WSI i Moskwy, zapamiętaj to fałszywcu. Jarosław wygrywa w pierwszej turze i to waszą swołocz boli, patrz PPP, ma ponad 60% głosów, przy 10000 głosujących, a PiS 66% PRZY 42000 oddanych w tym sondażu.

W
WP

Ściśle tajne Bronisław Komorowski kandydat na Prezydenta Polski

Instrukcja KOM/003/47
(Odpis dokumentu pochodzącego z kancelarii Bronisław Komorowski, Kandydat na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej )

ludzi zatwierdzonych przez nasze służby specjalne. Do czasu zjednoczenia zlikwidować znanych przywódców harcerstwa.

1. W gmachu ambasady nie należy przyjmować żadnych informatorów terenowych rekrutujących się z krajowców. Spotkania z tymi ludźmi organizują nasze służby specjalne w miejscach publicznych. Informacje przyjmuje ambasada za pośrednictwem naszych służb specjalnych.

2. Należy szczególnie zadbać o to, aby nie było żadnych kontaktów pomiędzy naszym wojskiem a ludnością cywilną kraju. Niedopuszczalne jest składanie wizyt w domach krajowców przez naszą kadrę oficerską, ani nawiązywanie kontaktów przez naszych żołnierzy szeregowych z miejscowymi kobietami, ludnością lub żołnierzami krajowców.

3. Przyśpieszyć likwidację krajowców związanych z PIS, UPR, Radio Maryja, Watykan, Polonia Foundation, USOPAL i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i innych ugrupowań, które powstały bez naszej inspiracji. Wykorzystać w tym celu fakt istnienia opozycji.

4. Dopilnować wszystkich na naszym terytorium i za granicami naszego kraju z PIS, UPR, Radio Maryja, Watykan, Polonia Foundation, USOPAL i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Doprowadzić do ich całkowitej likwidacji.

5. Przyśpieszyć zjednoczenie wszystkich partii w jedną organizację i dopilnować, aby wszystkie kluczowe stanowiska obsadzone były przez ludzi zatwierdzonych przez nasze służby specjalne.

6. Doprowadzić do połączenia całego ruchu młodzieżowego w jedną organizację, a stanowiska od szczebla powiatowego wzwyż obsadzić przez ludzi zatwierdzonych przez nasze służby specjalne. Do czasu zjednoczenia zlikwidować znanych przywódców harcerstwa.

7. Spowodować i dopilnować, aby delegaci wyznaczeni na zjazdy partyjne nie zachowali mandatów na okres kadencji wybranych przez siebie władz partyjnych. W żadnym wypadku delegaci nie mogą zwoływać posiedzeń międzyzakładowych. W razie konieczności zwołania takiego posiedzenia należy wyeliminować ludzi, którzy wykazali się aktywnością w wysuwaniu koncepcji i postulatów. Na każdy następny zjazd wybierać nowych kandydatów (ruchowo) tylko wytypowanych przez nasze służby specjalne.

8. Należy zwrócić baczną uwagę na ludzi wyróżniających się zmysłem organizacyjnym, umiejących sobie jednać popularność. Ludzi takich należy pozyskać, a w razie odmowy nie dopuszczać do wyższych stanowisk.

9. Doprowadzić do tego, aby pracownicy z PIS, UPR, Radio Maryja, Watykan, Polonia Foundation, USOPAL i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego otrzymywali niskie pobory. Dotyczy to w szczególności służby zdrowia, wymiaru sprawiedliwości oświaty i kierowników różnych szczebli.

10. Do wszystkich organów władzy i większości zakładów pracy wprowadzić ludzi współpracujących z naszymi służbami specjalnymi (bez wiedzy władz krajowych).

11. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby prasa krajowców nie podawała sumarycznych ilości i rodzajów towarów wysyłanych do naszego kraju. Nie można też nazwać tego handlem. Należy dopilnować, aby prasa krajowa podkreślała ilość towarów wysyłanych przez nas do krajowców, ale wspominała, że to w ramach wymiany handlowej.

12. Wpłynąć na władze krajowców, aby nabywcy ziemi, parceli i gruntów nie otrzymywali aktów własności, a jedynie akty nadania.

13. Ukierunkować politykę w stosunku do rolnictwa indywidualnego tak, aby prowadzenie gospodarstw stało się nieopłacalne, a wydajność jak najmniejsza. W następnej kolejności przystąpić do kolektywizacji wsi. W razie wystąpienia silniejszej opozycji należy zmniejszyć dostawy środków produkcji dla wsi i zwiększyć powinność wobec państwa. Jeżeli to nie pomoże, spowodować, aby rolnictwo nie dawało pełnego pokrycia potrzeb żywnościowego kraju i oprzeć wyżywienie na imporcie.

14. Spowodować, aby wszystkie zarządzenia i akty prawne, gospodarcze, organizacyjne (z wyjątkiem wojskowych) nie były precyzyjne.
15. Spowodować, aby dla każdej sprawy powoływano kilka komisji, urzędów, instytucji społecznych, ale żadne z nich nie powinno mieć prawa podejmowania skutecznej decyzji bez konsultacji z pozostałymi (nie dotyczy przemysłu wydobywczego).

16. Samorządy w zakładach pracy nie mogą mieć żadnego wpływu na kierunek działania przedsiębiorstw. Mogą się zajmować jedynie sposobem wykonywania zleconych zadań.

17. Związki zawodowe nie mogą mieć możliwości sprzeciwu wobec poleceń dyrekcji. Obciążyć związki inną pracą, jak organizowanie wczasów, zaopatrzenia, działalności rozrywkowej i oświatowej, wycieczki oraz rozprowadzanie atrakcyjnych towarów, potwierdzanie opinii i decyzji władz politycznych.

18. Należy spowodować, aby awansowano tylko tych pracowników i kierowników, którzy wzorowo wykonują przydzielone im zadania i nie wykazują skłonności do analizowania spraw wychodzących poza te działania.
19. Krajowcom na stanowiskach partyjnych, państwowych i gospodarczych należy stworzyć warunki do działań, które będą kompromitować ich w oczach podwładnych i zamykać im powrót do środowisk, a których pochodzą.

20. Kadrze oficerskiej rekrutującej się z krajowców PIS, UPR, Radio Maryja, Watykan, Polonia Foundation, USOPAL i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego można powierzać odpowiednie stanowiska pod warunkiem, że są tam już nasze służby specjalne.

21. Otoczyć szczególnym nadzorem ilość amunicji do wszystkich rodzajów broni z każdego arsenału akcyjnego i ćwiczeń w ostrym strzelaniu, prowadzić swoiste rozliczenie.

22. Objąć szczególnym nadzorem wszelkie laboratoria i instytucje naukowo-badawcze.

23. Należy zwrócić szczególną uwagę na ruch racjonalizatorów i wynalazczy, rozwijać go i popierać, ale wszystkie odkrycia dokładnie rejestrować i zapisem przekazywać do centrali. Dopuszczać do realizacji tylko te wynalazki, które przydatne są w przemyśle wydobywczym, wstępnej obróbki i określone w specjalnej instrukcji. Nie mogą być realizowane te odkrycia, które mogłyby doprowadzić do wzrostu produkcji kosztem ograniczenia wydobycia surowców lub zaniechania zalecanych działań. W wypadku głośnych odkryć spowodować ich sprzedanie za granicę. Nie dopuszczać do publikacji zawierających wartości i opisy wynalazków.

24. Spowodować zakłócenia w punktualności transportów (z wyjątkiem transportu określonego w instrukcji NK55246).

25. Inspirować zwoływanie narad środowiskowych i problemowych, zbierać stawiane tam wnioski i propozycje, rejestrować wnioskodawców, a realizować linię określoną w instrukcjach.

26. Spopularyzować wywiady z ludźmi pracy na aktualne tematy produkcyjne, w których zawarta jest krytyka przeszłości lub lokalnego bałaganu, ale nie doprowadzać do likwidacji przyczyn krytykowanych zjawisk.

27. Wystąpienia publiczne władz krajowców mogą zawierać akcenty narodowe i historyczne, ale nie mogą prowadzić do zjednoczenia ducha narodu.

28. Zwrócić baczną uwagę, czy w odbudowywanych i nowych większych miastach i osiedlach nie budowano ujęć wodnych niezależnych od głównej sieci wodociągowej. Stare ujęcia wodne i studnie uliczne systematycznie likwidować.

29. Przy odbudowie i rozbudowie przemysłu dopilnować, aby ścieki przemysłowe spływały do rzek mogących stanowić rezerwaty wody pitnej.

30. Mieszkania w nowych osiedlach i odbudowywanych miastach nie mogą zawierać dodatkowych pomieszczeń pozwalających na hodowlę inwentarza lub gromadzenie żywności na dłużej i w większych ilościach.
31. Spowodować, aby prywatne przedsiębiorstwa i rzemieślnicy otrzymywali surowce i urządzenia nie pozwalające na produkcję artykułów dobrej jakości, a ceny tych produktów powinny być wyższe od podobnych wytwarzanych przez państwo.

32. Doprowadzić do maksymalnej rozbudowy administracji biurowej wszystkich stopni. Można dopuszczać krytykę działalności administracyjnej, ale nie wolno pozwolić na jej zmniejszenie ani sprawną pracę.

33. Należy dopilnować wszystkich planów produkcyjnych w przemysłach wydobywczych i w działach określonych odpowiednimi instrukcjami i nie wolno dopuścić do wykonania zaopatrzenia rynku krajowego.

34. Szczególnej obserwacji poddać Kościół i tak ukierunkować działalność oświatowo-wychowawczą, aby wzbudzić powszechny wstręt do tej instytucji. Objąć baczną uwagą i kontrolą kościelne drukarnie, biblioteki, archiwa, kazania, kolędowania, treści nauk religijnych oraz obrzędy pogrzebowe, PIS, UPR, Radio Maryja, Watykan, Polonia Foundation, USOPAL i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

35. W szkolnictwie podstawowym, zawodowym, a w szczególności w szkołach średnich i wyższych doprowadzić do usunięcia nauczycieli cieszących się powszechnym autorytetem i uznaniem. Na ich miejsce wprowadzić ludzi mianowanych. Doprowadzić do zerwania korelacji między przedmiotami, do ograniczenia wydawania materiałów źródłowych, do usunięcia ze szkół średnich łaciny, greki, filozofii ogólnej, logiki i genetyki. W historii nie można podawać, co który władca chciał zrobić lub zrobił dla kraju, trzeba natomiast ukazywać tyranię królów oraz walki uciemiężonego ludu. W szkolnictwie zawodowym doprowadzić do wąskich specjalizacji.

36. Inspirować organizowanie imprez państwowych związanych z walką PIS, UPR, Radio Maryja, Watykan, Polonia Foundation, USOPAL i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

37. W publikacjach krajowych nie dopuszczać opracowań traktujących o krajowcach przebywających w naszym państwie do rewolucji i w czasie II wojny światowej.

38. W razie powstania organizacji popierającej sojusz z naszym państwem, ale zmierzającej do kontroli działalności gospodarczej oficjalnych władz kraju, należy natychmiast podjąć działalność (niezależnie od władz kraju) obciążając te organizacje tendencjami nacjonalistycznymi i szowinistycznymi. Formy działalności: burzenie naszych pomników i cmentarzy, publikowanie ulotek wyszydzających nasz naród, naszą kulturę, sens zawartych układów. Do prac propagandowych angażować krajowców i wykorzystywać istniejącą nienawiść do nas.

39. Zadbać o budowę i rozbudowę mostów, dróg i licznych połączeń, aby w razie konieczności interwencji wojskowej można było szybko i z każdej strony dotrzeć do punktu oporu lub koncentracji sił opozycji.

40. Pilnować, aby aresztować przeciwników politycznych. Rozpracować przeciwników z autorytetem wśród krajowców. Likwidować w drodze tzw. zajść sytuacyjnych przypadkowych, zanim staną się głośnymi, lub aresztować ich wcześniej za wykroczenia kryminalne.

41. Nie dopuszczać do rehabilitacji osób skazanych w procesach politycznych. W razie konieczności rehabilitacji można ją przeprowadzić tylko pod warunkiem, że sprawa będzie uznana za pomyłkę sądową, bez wszczynania dochodzenia i stawiania przed sądem winnych pomyłki (sędziów, świadków, oskarżycieli, informatorów).

42. Nie wolno stawiać przed sądem ludzi na stanowiskach kierowniczych obsadzonych przez partię, którzy swą działalnością spowodowali straty lub wywołali niezadowolenie podwładnych. W sytuacjach drastycznych należy ich odwołać ze stanowiska i przenieść do innych miejscowości na stanowiska równorzędne lub wyższe. W skrajnych sytuacjach ulokować na stanowiskach niekierowniczych i traktować jako rezerwę kadrową do późniejszej wymiany.

43. Ogłaszać publicznie procesy ludzi ze stanowisk kierowniczych (wojsko, minister, główne zarządy, szkolnictwo) oskarżonych o działalność przeciw Globalizacji, Unii Europejskiej, Platformie Obywatelskiej, Bronisławowi Komorowskiemu. Donaldowi Tusku, Radosławowi Sikorskiemu. Będzie to mobilizować czujność mas pracujących.

44. Dbać o wymianę ludzi na stanowiskach roboczych przez dopuszczanie do tych funkcji ludzi z awansów, mających najniższe kwalifikacje.

45. Spowodować napływ do szkół wyższych ludzi pochodzących z najniższych grup społecznych, którzy nie wykazują zainteresowań zawodowych, a tylko chęć zdobycia dyplomu.

...

"Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica"

S
Student89

Pytanie czy z czołgami czy bez, bo metody PO to Jaruzelszczyzna.

k
kanadyjczyk

Alez nikt w to nie watpi panie Komorowski, powiem wiecej, najchetniej zaprosilby pan Miedwiediewa na stale.

a
alien

Aleksander Ścios na www.cogito.salon24.pl od długiego czasu analizuje podejrzane związki B.Komorowskiego m.in. z WSI. Fakt, że marszałek Sejmu i kandydat na prezydenta RP udaje, że nic o tym nie wie, zmusza do poważnej refleksji...Natomiast służalcza postawa wobec Rosji, nie wspominając już o usmiechu na twarzy w czasie przyjmowania kondolencji na Wawelu (!), każe zadać pytanie: kim Pan jest Panie Komorowski?

S
Sybirak

Setki komentarzy na forum. Jedni oskarżają, inni kontrują, a wszystko razem to warcholstwo Polaków i zacietrzewienie. Żeby Polska stała się cywilizywanym i kulturalnym krajem jest na to tylko jeden sposób: Pan Marszałek Komorowski powinien wygrać wybory w pierwszej turze, bo pokazał już, że potrafi kierować sprawami państwowymi bez awantur, konfliktów (choćby typu "rezolucja pis") czy pomówień i wszystkie ofiary spod Smoleńska traktował z jednakowym szacunkiem w przeciwieństwie do Kaczyńskiego, który nawet na lotnisku w obliczu trumny brata traktował bratanicę Martę jak wroga i dopiero po czasie dotarło do niego żeby ją wykorzystać do swoich niecnych celów.

C
Calpe

Jakie procesy muszą zachodzić w człowieku i jego otoczeniu, że bohater lat 80-tych zamienia się w przyjaciela Palikota oraz kilku oficerów wojskowej bezpieki?

Dodaj ogłoszenie