Komitet Obrony Demokracji i związkowcy osobno oddali hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej na Pl. Solidarności w Gdańsku [zdjęcia]

MP
9. rocznica katastrofy smoleńskiej na Pl. Solidarności Karolina Misztal
W środowy wieczór przy Pomniku Poległych Stoczniowców wpierw pojawili się członkowie pomorskiego KOD, a po nich związkowcy stoczniowej "Solidarności". Oba środowiska - osobno - oddały hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej w 9 rocznicę tej tragedii.

- Plac Solidarności w Gdańsku to miejsce dla nas o szczególnym znaczeniu. Tutaj stoi symboliczny pomnik Poległych Stoczniowców, którzy zginęli za naszą wolność. Plac i pomnik jest świadectwem zrywu społeczeństwa do wygranej walki, o między innymi, poszanowanie praw obywateli do gromadzenia się i swobody wypowiedzi i nie może być miejscem do którego reglamentowany jest dostęp przez kogokolwiek. Ten szczególny fragment przestrzeni publicznej Gdańska nie jest nekropolią i ze zrozumieniem, w swojej historii słyszał okrzyki sprzeciwu jak i poparcia, słyszał płacz, ale i wybuchy radości, słyszał szum tłumów, ale i słyszał ciszę, pozostając pustym i dlatego musi być dostępny dla każdego, wolny i niezależny. Każdemu musi być na nim wolno wypowiadać słowa w obronie wartości które wyznaje, w formie i kształcie odpowiednim do miejsca, bo tego oczekiwaliby stoczniowcy i robotnicy z placu Solidarności - podkreślili organizatorzy wydarzenia Komitetu Obrony Demokracji.

Komitet Obrony Demokracji i związkowcy osobno oddali hołd of...

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom niektórych mediów oba skłócone środowiska - KOD i związkowców, nie zetknęły się ze sobą na uroczystościach i nie doszło do żadnych incydentów.

Członkowie KOD a także m.in. rodzina Arkadiusza "Arama" Rybickiego, który zginął pod Smoleńskiem zapalili 96 lampionów i położyli 96 białych róż. Odczytano nazwiska i wyświetlono wizerunku wszystkich ofiar katastrofy. Podobnie hołd poległym oddali związkowcy.

9. rocznica katastrofy smoleńskiej na Pl. Solidarności Karolina Misztal

ZOBACZ TAKŻE: Obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Wojewoda oddał hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej

Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Wideo

Materiał oryginalny: Komitet Obrony Demokracji i związkowcy osobno oddali hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej na Pl. Solidarności w Gdańsku [zdjęcia] - Dziennik Bałtycki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
AJB

A co na to UBywatele Czeciej RyPy, niemniej partiotyczni jak KODeraści ? A kałolicjanty z LSD, ZSL, .N? :((

Dodaj ogłoszenie